Laatste Berichten Afieep Yerkoaprnpa, enz. S;ntirt Verkopingen. li erkiiieiiws. ^ctiooifsieuws. RECLAMES, Marktberichten. De menschen te Schiedam weten wat goed is. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen. Telegrafisch Weerbericht. Penbewaarders kwamen juist bjitïds om l'em uit de handen van den woesteling te bevrijden. Eergisterenavond kwam (waarschijn lijk) in de groote wollenstoffenfabriek van firma G. Bogaers k Zoon te Tilburg een der draadmakers bij het zoeken met licht Laar een voorwerp dat gevallen was, te dicht bij bet kamen, waardoor dit vlam vatte. Weldra stond het geheele fabrieks gebouw in lichte laaie. Aan blussobeD viel niet te denken. Het geheels gebouw is dan ook afgebrsnd. Enkele gedeelten, o. a. het kantoor, de machinekamer en nog eenige afdeelingeo, bleven gespaard. De goederen voor export en leverantie zijn in öe vakkamer behouden gebleven. E-ine groote maohine werd door een om altenden muur verbrijzeld. In deze fabriek werkten 150 arbeiders. De vermoedelijke schade tetraagt f200000. Bij een landbouwer te Westerholte kwam deze week een kip, die al twee ro.tanden zoek was geweest, eensklaps te voorschijn, vergezeld van tien kuikens van toiscbien twee dagen oud. Van persmuskieten. Het Hbl. deelt snede dat dr. A. Kuyper eergisterenmiddag van Den Haag is afgereisd naar België Een Noorweegsoh blad bevat een interview met Olaves Svendsen, die twintig jaar in het Indische leger gediend heeft. In 1862 vertelde hij, kreeg de Nederlandeche rtgeeriog verlof ia Noorwegen soldaten voor het Indische leger te werven, en ze vond er 180 bereid. Van diel80isSvendsen, dis jui.it 70 jaar geworden is, de eeni» overgeblevene Hij heeft het gebracht tol onderofficier. Svendsen beklaagde zich er.kel over de overvloedige gelegenheid, die er den soldaat verschaft wordt om zijn geld te verdrinken. Gisterenavond wou een fotograaf te Parijs in de rue Drouot een brand bij magnesiumlicht opnemen. Plots ontplofte heel zijn voorraad magnesium waardoor tien mensehen zwaar gewond werden en er een gedood werd. Bij Kon. Best. is, met ingang van 16 Februari, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Monster, J. Padmos, thans oommies-titulair der poste rijen en teiegraphie. Den 24e dezer wordt de Hohenzollern, 't stoomjacht van keizer Wilhelm, to Genua verwacht. Diertzelfden dag gaan keizer, keizerin en prinses Victoria Louise asn boord ea beginthun Middellandsehe-Zeereis. De automatische Viool. In de Scientific American van 28 Deo. jl. komt George Gilbert ons het nieuws vertelden de zelfspelende viool is uitge vonden door Professor Wouters te Bing hamton N-Y. Deze heefi een machine vervaardigd waarin een strijkinstrument peplaatst wordt, dat dan de muziek van expressetijk hiervoor gemaakte muziekrol len, die op dezelfde wijze in beweging gebracht worden als die vandezelf-spelende piano, doet booren. De rollen werken door buizen er zijn twee buizen voor elke noot op de vingers, welke de vioolsnaren drukkenvijf ea zestig van die vingers zijn er, maar des gewenscht kan dat getal vermeerderd worden. Wanneer nu de viool in de maohine geplaatst wordt geschiedt het strijken over de snaren door een mechanisme van vier kristallen schijven, één voor elke snaar, Evenals bij de zelf spelende piano kan meu het tempo regelen, naar willekeur vertragen of versnellen, de geluidsterkte doen af of toenemen. Zeven jaar heeft Professor Wauters over zijn uitvinding gewerkt en hij verwacht daar veel van. Zijn viool kan orkestrale effecten voortbrengen en pascsges als een door een menseh bespeeld instrument nimmer zou kunnen. N. R. O. 't Vriest hier dezen winter nogal, doch het is maar een „schijntje" vergeleken bij den winter van 1683. Het begon toen over geheel Europa hard te vriezen en deze torst hield dertien wek»n am. Vele boomen in de bossohen, ja, zelfs de eiken in Engeland werden door de vorst ge spleten; de vogels kwamen bijna alle om. Be vorst verstijfde de rivier de Theems in die mate, dat er als't ware een Eieuwe stad op verrees, die met het groot aantal straten en winkels veel op 'n groote kermis geleek, met 'n verscheidenheid van wagens en vermakelijkheden van allerlei soort. Op verschillende «ieeiea van de rivier ging het vroolijk toe. Hier zag men een kring van toeschouwers voor een poppenkast daar volgde een joelende menigte een paard- of wageurace. Op andere plaatsen werden groote booten, van zeilen voorzien en met vlaggen versierd, ais sleden door paarden en raensehen getrokken. Koning Karei en zijn eohtgenoofe, de hertog »'sn York en andere leden van de vorstelijke familie, vertoonden zich op het ijs en lieten er hun naam in zetten. Naar men verneemt, is het reddings werk bij den brand te Boyertown niet alleen bemoeilijkt doordat de brandweer zich bedronk, maar ook omdat er een hevig gevecht ontstond tusschen de brandweer uit Boyertown 6d die uit Pottetown, die te hulp was gekomen. De politie sloeg er op ia om de orde te herstellen. Op oen oogenblik bielden zich maar zeven man met don brand berig. Cooremvn, lid der Rechterzijde is door een Belgische Kamer met 73 tegeu 45 stemmen tot Voorzitter gekozen in plaats van Sshollaert die als minister binnenUud- feohe zaken den nu overleden De Trooz verving. Een auto-tocht op leven en dood. Prins Zika behocrendo tot de hoogste Rumeensohe aristocratie, bad onlangs te Milaan een nieuwen ohauÖeurgeëngageerd. De prins is een groot sportvriend en houdt er van per auto zijn land door te vliegen. De nieuwe chauffeur een kerel van onge veer 30 jaar kreeg quaestie roet de prinses die eohter beloofde haar man niets te zullen vertellen indien de obauffeur onmid dellijk den dienst opzei. Dienzeifden mid dag zou een groote. autotocht plaats hebben en hoewel de prinses trachtte dit te ver hinderen, gelukte haar zulks niet Als een peil uit den boog snelde de auto, 't was er een van 70 paardenkrachten, voort langs de steile afgronden van de woeste berg streek, met bewonderenswaardige handig heid wist de chauffeur zijn draaien, te nemen. Hoe langer hoe razender werd de vaart. De prins stond ten slotte op en beval den chauffeur de snelheid te ver minderen. Toen dat niet hielp trachtte hij hem het stuur te ontrukken. Er ontstond gedurende, eenige seconden een wanhopige worsteling. Toen het den prins eindelijk gelukte het voertuig tot stilstand te brengen sproDg de chauffeur met den uitroep „Ik had u, haar en mij om het leven willen brengenj', in den afgrond. Hij was onmid dellijk dood. Het huwelijk van vorst Ferdinand van Bulgarije met prinses Eleonora von Reuss-Köetritz is definitief vastgesteld op 29 Februari. Het zal worden voltrokken op het kasteel Osterstein bij Gera Het oor spronkelijke plan om het huwelijk op het slot Ernstbrunn b\j Weenen te voltrekken heeft men om verschillende redenen laten vrren. Tal van vorstelijke personen zullen by de plechtigheid tegenwoordig zyn. Weduwe of niet Te Frisco, zeoals de Amerikanen Kalifornië's hoofdstad noe men, wordt op het eogenblik een proces gevoerd, dat minsters evenzeer de publieke aandacht trekt ala de wereldberoemde affaire-Thaw. De eenige dochter van een aldaar wonend zeer tijk koopman, trouwde tegen den wil van haar vader met een be kend deugniet, Josnar W. Smiles genaamd. De vader stierf en benoemde zijn dochter tot universeel erfgename, zoodra ze weduwe zou zijn. Tot dien tijd moest haar kapitaal door de rechtbank beheerd wor den. Een half jaar geleden nu, schoot Smi les een zekeren Mac Lean bil hst spel dood en ia dientengevolge in New-York tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. In dezen staat geldt iemand, die een der gelijke straf ondergaat, als burgerlijk dood. Zijn huwelijk is ontbonden en zelfs wan neer hem gratie verleend zon worden, ver andert dat de zaak nieb In Kalifornië kent men deze wet niet en nu is de vraag, of de rechtbank al dan niet verplicht is, de erfenis aan mrs. Suoiles uit te keeren. 's Heerenhoek. Woensdag werd door not. van Cleef verkocht, eeD woonhuis alhier, groot 140 c.A. en het recht van erfpaoht op 55 O.K. grond ten verzoeke der erfgenamen van wijlen C. Capello. Kooper B. Boste alhier voor f836, onver minderd 8V2 pCt. voor onkosten. En een huis en erf te Ovesande groot 189 c.A. ten verzoeke van Alb. Rijk Bz., alhier. Kooper P. de Kunderd te Ovezande voor f406. Onverminderd 8'/a pCt. onkosten. Donderdag 13 Febr. '3-Heer Abtskerke, op de hof stede vroeger van Laurus de Jonge door not. Neervoort half 10 inspan als 1 bruiDe veulendragende 13 jaar, 2 zwarte merries Woensdag 19 Febr. K 1 o e f i n g ehalf 10 voor erven J. v. Dijke door not. Neervooit 4 bruine merries oud 3, 4, 2 en I jaar, 1 vos merrie oud 1 jaar, 3 bruine ruinpaarden 3, 2 en 15 jaar, 2 vos ruinpaarden oud 7 en 13 jaar, 1 bruine veulendragende merrie 9 jaar, 12 melkkoei6D, 1 vare koe, 6 tweejarige ossen, 4 tweejarige vaarzen, 6 eenjarige. osscd, 4 eenjarige vaarzen, 1 stierkalf oud 10 maanden, 5 kalveren, 6 loopvarkens, kippen en hanen, hond met hok, kapwageD, 4 roenwagens, w. o. 3 met ijzeren assen, driewielskar, 1 nieuwe rosmolen, dorseh- maohiue, naaimachine, hooihark, windmo len, moesmolen, snijnoolen, 2 sacksploegen, 2 eoeksploegeD, 2 zeeuwsohe ploegen, 2 zaaiploegen, 1 Amerikaansebe ploeg, 6 eggen iu soort, 1 kettingegge, sleepbord, 3 molborden, rolblok, 2 geeselsteenen met paard, 1 ijzeren halve hectoliter, bascule uiet gewichten, harnassement, melkont- roomer Malotte, Viotoriakarn, roombussen, enz., 200 baggen beestepeen, enz. Donderdag 20 Febr. Ier sake, door deurw. ïïollmann Verhoek inspan by Vrijdag 21 Febr. Nieuwdorp, ook Zaterdag, 10 uur door not. v, d. Kloes bij wed. Gesohiere iaapan als: Woensdag 26 Febr. N.- &Sb Joosland, door cot. Hosang uur by wijlen dhr. P. Hage, inspan als Donderdag 27 Febr. Hoedekenskerke, door deurw. Hollmann Verhoek .uur by inspan, als Vrijdag 28 Febr. Krabbend ij ke, door deurw. Hcllmann Verhoek bijinspan, als Woensdag 4 Maart. Colynsplaat, uur door deurw. Gelner by D. Kunst inspan als Nieuw- en St. Joosland, op de botstede „Hof Trio" door not. Hosaag bij C, Verbuist den inspan als Donderdag 12 Maart. Oudelande, bij Jacob de Jager Wz. door not. Pilaar uurook Vrijdag inspan als Meliskerke Vrijdagmiddag ongeveer half 1 ure werd ons dorpje in rep eu roar gebracht, door het rcepen van brand. De schuur vsn den molenaar P. Kodde stond in lichte laaie. Aan blusscheu viel riet te denken, het huis welke daaraan grensde werd gespaard, doch zeer gehavend het huisraad werd gered. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan 't stoken van den bakoven. Kamperland. Donderdagavond bad alhier de tweede algenieene vergadering plaats van de vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Ger. grondslag. De voorzitter sprak een welkomstwoord, liet zingen Ps. 68 10 en las Deut. 6 de 12 eerste verzen, waarna hij voorging in gebed. De secretaris bracht verslag uit van den staat der vereeniging, hetwelk tot dank baarheid stemde. Ook het verslag van den penningmeester gaf groote reden tot tevre denheid. De boeken werden door een 2- tal leden nagezien en in orde bevonden. Hierop volgden eenige huishoudelijke zaken. De aftredende secretaris werd mot overg oote meerderh. herkozen en in 'n 2-tal vacatures werden gekozen P. de Kam en J. Kramer. Na nog eenige besprekingen inzake het doel, w arvoor men samen was word de vergadering welke door 52 stemgerech tigde leden was vertegenwoordigd, door den eere voorzitterds. P. J.Baa'j met dank zegging gesloten. Nisse. Gisterenavond was het jaar vergadering der kunstmestvereenigicg al hier. Uit het verslag bieek dat ze thans 58 leden telt tegen 57 een vorig jaar, verder dat in het afgeloopen jaar werden geleverd 898 baal van 100 kilo superphos- i'aat, 30 baal thoroasphosfaat, 6 baal patent- kali, 4 baal peru guano en 3 baal zwavel zure amoDiak voor een totaal bedrag van f 6519,31. De rekening sloot met een batig saldo van f7,26. Herkozen werd dhr. M. van Liere ala voorzitter. Daarna trad dhr. Camman, tuinbouwleeraar, op, om 'n lezing te houden, hij trachtte daarbij lichtbeelden voort te brengen wat door een defect aan het toestel mislukte, hij hield evenwel de lezing die aandachtig gevolgd werd welke in hoofdzaak neerkwam op kundige plan ting geschikte bemesting en bestrijding van ziekten betreffende de fruitoultuur. De heer Camman besloot zjjne rode met de belofte orost'eeks 14 dagen na dato een lezing te kunnen komen houden vergezeld van lichtbeelden. Serooskerke (WDonderdagavond werd alhier, onder voorzitterschap van dhr. J. Christiaanse, een algemmeene verg. ge houden van de leden van het varkensfonds. Uit het verslag bleek, dat uitbetaald werd aan schadevergoeding eu admini stratiekosten f 163,65s, de ontvangsten be droegen f294,49, batig slot alzoo f 130,73s. 3 varkens werden uitverkocht, 18 begraven Het ledental verminderde met 5; 2 door bedanken en 3 door sterlgeval, 10 nieuwe leden traden toe, zoodat htt amtal leden thans 139 bedraagt met een getal van 260 261 verzekerde varkens. Door hei bestuur werdea de funoties der nknwe bestuurs leden geregeld, en een vaste regeling ge maakt voor de aangifte vau varkens en het afhalen van spek. Een vaste bode werd aangewezen, om hen te waarschuwen, die aan de beurt zijn voor het afhalen van spek. De aftredende bestuursleden, de hm. P. de Visser en P. Wattel, werden met groote meerderheid herkozen. Nog werd bepaald, dat voor varkens die dood gevonden worden, de volgende schadevergoeding zal uitbetaald worden voor varkens beneden de 25 KG. 10 cent, beneden 50 KG. 17'/a ct., boven de 50 KG. 20 ct. bensden de hoogste marktprijs van het spek. 's-Graverthage De Koningin heeft mr. Heemskerk in audiëntie ontvangen. Dr. Kuyper is voor veertien dsgen naar het buitenland vertrokken. Madrid, 17 Januari. Feden werd een ministerraad gehouden. Na afloop daar van liet een der ministers zich inter viewen en verklaarde dat het optreden van Frankrijk en Spanje in Marokko aldu3 moet worden gedefinieerd Frankrykwas opgetreden als bewaarder voor de onder drukten. SpaDje om voorbereidende maat regelen te nemen tot het uitvoeren der be- paliugen van het tractaat van Algeciras- Het verschil tusschen die beide sluit niet in stoornis in hun wederzijdsche betrek kingen. Dezelfde gedragslijn za! worden gevolgd. Rio de Janeiro, 17 Jan. President Roo sevelt heeft aan den Keizer van Brazilië 'n hartelyke dankbetuiging gezonden voor de ontvangst in Brazilië van de Ameri- kaansehe vloot. De slagschepen der Republiek,zoo schreef h\j, waren er niet om oorlog te zoeken, maar om den vredeom de volkeren te bescher men tegen machtsoverechrydingen en het recht te handhaven tegen onderdrukkingen. Geen oorlogschepen waren het, maar boden van vriendschap en wederzijdsche hulp. Tokio, 17 Jan. Er bestaat in Japan geen militaire party. Het optreden van een ander kabinet wil niet zeggen dat het vredes denkbeeld van 't vorige geen veld wint. Japan is één vredespartij. New-York, 17 Jan. Cortelyou heeft een financieels betrekking ontvangen ia W allstreet- Meiier de Postmeester generaal vervangt hem als secretaris van de schatkist. Londen, 17 Jan. De vrouweu, die al gemeen stemrecht voor vrouwen Segeeren (sutfragisten) hielden heden een betoogirg voor vrouwenkiesrecht, terwyl 'tminister!'' eenkabinetsraad hield in de ambtswoning van den lstan minister in Dawcingstreet. Zy raakten land^emeen met de politie. Een der vrouwen droDg de woniug van den minister jbinneD, doch werd op etrast gezet Hierop werd de straat schoon ge veegd. Er werden 5 vrouwen gearresteerd. Londen, 17 Jan. De door Lord Arm strong aan Daily Chronicle gezonden dia manten ziju door deskundigen onderzocht, welke vaststellen dat zij goed waren en geheel op natuurlijke stesnen geleken. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Arnemuiden J. B. Verkerk, cand. te Culemborg. Aangenomen naar Hoorn op Terschelling door H. J. Witkop te Noord-Seharwoude. Bedankt voor Bouveen door B. v. d. Wal te Hasselt; voor St. Anualand doorJ. B. Bendera te Giessen-Rijswijk. Gisteren heeft K. baron Collot d'Kscury, burgemeester van Hontenisse, zijn zil veren ambtsfeest ala arrondissements- schoolopzisner gevierd. Een zestig onder wijzers en onderwijzeressen gingen geza menlijk den jubillaris in zijne woning felicitseren en boden hem als aandenken aan dit feest geschenken aan. Ook de district-schoolopziener, de heer W. Jansen, van Middelburg, was tegenwoordig. In den namiddagward den jubilaris en zyn familie een feestmaaltijd aangeboden. Ook van andere zyde ondervond dhr Collot d'Escury vele bewijzen van belangstelling. In de ge meente wapperde van bijna al de huizen de vlag. De heer O. A. de Losze te Zierikzee is benoemd tot directeur der hoogere burger school te Brielle, tevens tot leeraar in de natuur- en scheikunde en tijdelijk leeraar in de dierkunde aldaar. Benoemd tot voorzitters der examen commissies voor de nuttige handwerken te Breda J. E v. Renesse, districtsschool opziener te Arnhem te 's-Gravenhage J. C. Fabius, inspecteur van het lager onder wijs te Utrecht W. Middelveld Viersen, districtsschoolopziener te Utrecht; te Zwolle P. J. Kloppers, districtsschoolop- t« Groningen. Wegens voortdurende toename van het aantal leerlingen aan de Geref. School Mauritsstraat Groningen (hoofd dhr. A. Boot) is het personeel nogmaals uitgebreid en werd tot 6en onderwijzer benoemd dhr. P. v. d. Sluis te Dragten. Mejuffrou w J. M. Beukers, Lange Haven no. 12, dicht bij cie biug waar de tram overgaat, heefi zich heel goed weten te genezen van hare maagkwaa'. Zij heeft daartoe genomen wat het beste is om zich er van te verlossen, en zij is daarmee uitstekend geslaagd. Gezicht op de Lange Haven en het huis waar Mej. Beukers woont. „Mijne gezondheid, schrijft zij, was veel verminderd en ik was erg aan hevige maagpijnen gaan lijder?, waarbij benauwd heden kwamen. Bovendien wasik verzwakt, en had geheel en al mijn eetlust verloren. Door het lezcD vandeta'rijkegetuigsehriften van genezing wist ik heel goed dat de Pinkpillen uitmuntend voor de maag en de bloedarmoede zijn. Ik heb ze genomen en zij hebben mij volkomen genezen". De Pinkpillen zijn hel krachtigste ge neesmiddel dat te verkrijgen is. Door de ziekten der maag te genezen voorkomen zij rheumatiek, zenuwpijnen, leverziekten. De Pinkpillen zuiveren en verrijken het bloed en zijn aan te bevelen voor vrouwen en mannen van allen leeftijd. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franoo toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh, de Roos. BRIEFWISSELING. A. U. te Souburg. Deze maand niet. Ik heb 't te druk met andere werkzaam heden. Red. B VItGEBLIJKE STAND. Van 1517 Januari. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. J. de Hamer, 35 j. jm. en J. E. Oosse, 24 j. jd.C. Poerstamper, 39j.jm. en E A. Verhoeff, 26 j. jd.L Munter, 23 j. jm. en E. J. Wedto de Swart, 24 j. jd. N. Maartense, 24 j. jm. en A. J. de Bruijne, 22 j. jd. Getrouwd: C. de Ros, 40 j. jm. en A. A. Krijger, 30 j. jd. Bevallen: M. J. Walraven geb. Overtveld, z.A. Dingemansc geb. De Nooijer, z. Geboren: Een onechte z., moeder 44 j. Overleden: L. Louwerse, 74 j., vrouw van A. Goedhaard. GOES. Geboren: 17, Neeltje, d. v. Adriean Luijk en Sara Melieste; Aar- nout Wiliem, z. v. Johaunes Kloosterman en Cornelia Spruit. Overleden: 15, Cornelia Catharina Franoina, 1 d., d.v. Pieter Bruel en Cornelia Pieternella van den Berg; 16, Maria Brouwer, 72 j., geh. met Jan PieterBosht.ff 17, Johauna, 21 j d. v. Jacobus Fran- ciscus de Couinck en Maalje van Hoorn. Van 10—17 Januari. IERSEKE. Ondertrouwd: 17,Maris Cornelia Westdorp, 23 j. jm. te St.-Maar tensdijk en Jaooba JohannaDarjië!6e,22 j.jd. Overleden: 9, Pieter Duinkerke, 54 j., eehfg. van Johanna Brandt. Veilings vereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 16 Januari 1908. Koolrapen (Holl.) f 1.40, Uien f 1.70 af 1.80, Beijerikorff f3.60, Rietperen 14.40, G. Wil deman 13.20 a f 4, Zure Eierappel f 6, Jeru zalem, f6, Zoete Bellefleur f3 a f4, Zure Bellefleur f 5, Campagnezoet f 4, Kleiperen f 2.70, alles per H L.Zure Bellefleur f 2.60 per kin; Curéperen f 1.40 per halve kin; Witte boonen 60 ct., Bruine boonen 2e soort 35 ct., Samatellen 65 ct., Curé 30 ct., alles per 5 liter; Sinaasappelen f 1, Andijvie fi a f2, beiden per 1O0 stuks; Roode kool 1 a 10 ct., Savoije 1 a 3* ct., Boerenkool 1 ct., alles per stnkPeen 21 a 30 ct., Spruiten 40 a 73 ct., Karoten 35, Veldsla 15 ct., alles per ben; Prei 5 a 7 ct., Selderij 1 a 3 ct., Schorsenee- ren 45 a 8 ct., Pieterselie 1 ct., alles per bos. VLISS1NGEN, 17 Januari 1908. Geen markt geweest. ZIERIKZEE, 17 Januari 1908. Boter f 0,50 a f 0,57s per pond. Kipeierea f 1,00 a f 1,25 de 25 stuks. Kleine eieren f 0.87s a f0,— de 25 stuks. THOLEN, 10 Januari 1908. Geen graanmarkt. Eieren f 4,50 per 100 stuks. Boter f 0,65 a ct. per KG. Donderdag 16 Januari. ANTWERPEN. Tarwe kalm. Kansas on derweg fr. 22. PARIJS. Tarwe kalm. Januari fr. 22.6; betaald. BERLIJN. Granen. Noord-Amerika seint opnieuw een krachtige daling en ook Argen tinië gaf veel lager af, op giond waarvan hier het aanbod van Tarwe de overhand had, en toen ten slotte Liverpool eveneens van da lende prijzen melding maakte, trokken koopers zich geheel terug. Eerst nadat de daling een grooten omvang had bereikt, kwam deze tot stilstand. Rogge werd alleen door het binnen land op ruimer schaal aangeboden, maar de kooplust was, in overeenstemming met Tarwe, zoo beperkt, dat eene groote prijsverlaging noodig was om het realisatieaanbod onder te brengen. BUDA PEST. Tarwe beter gestemd. Heden kr. 12.60, vorige 12.60 kr. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en ';2 ct. lager, fluctueerde vervolgens om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. In loco prijshoudend. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 3/4 ct. lager op ruim aanbod uit Argentinië en flauwere telegrammen en daalde aanvankelijk verder door realisatiën op groote schaal. Vervolgens liepen de prijzen hooger in overeenstemming met Mais, alsmede door contramine-dekkingen en goede loco- vraag na wederom te zijn gedaald in na volging van Wallstreet, tiad er andermaal eene rijzing in, veroorzaakt door gering aanbod en de voorspelling van kleinere verschepingen uit Argedtinië ook vond de opwaartsche be- weging steun in aankoopen voor uitvoer en de verwachting van groote uitklaringen de markt sloot vst. Aangekomen: 15 Jan. te Hamburg het s.s. Java van Amsterdam 16 Jan. te Amsterdam het s.s. Pyrrhus van Java; te Batavia het s.s. Tantalus van Amsterdam. Vertrokken: 15 Jan.van Corunna het s.s. Zaanland van Amsterdam naar Buenos Ayresvan Marseille het s.s. Rind- jani van Java naar Rotterdam van S&baDg het s.s. Malang van Java naar Rotterdam van New York het s s. Moskwa naar Rotter dam. Gepasseerd: 15 Jan Kaap Fini- sterre het s.s. Banda van Amsterdam naar BataviaKaap Rcca het s s Budel vau Java naar Amsterdam. naar waarnemingen in den morgen tan 17 Januari, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.0 te Cler mont, laagste stand 739 7 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Jan Matige tot krachtige meest Zuid-Wes telijke wind. zwaar bewolkt of betrok ken lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2