Laatste Berichten Hechts z a k e si, Uit de Tweede Kamer. kerknieuws. Schoolnieaws. Van de drie geredden. Een rei acteur vaa Het Handelsblad is op interrieuwen uitgeweest; bij de drie geredden van de Scheldestroom Visser, Van Tatenhoven en Bakker maar zij hebben hem als echte Jantjes afgescheept. Asn het leuke verslag van dat „gesprek'' ontleenen wij het volgende De Maasstroom had de drie geredden aangebracht. Zij waren van ochtend vroeg ten kantore van de Holl. Stoomboot-Maal- sohappij. De directie spreekt hen toe In het portaal staan wat menschen te waohten; een juffrouw met omslagdoek; meisje op hoogo beenen jongen mat verkouden neus; twee kleine mannetjes met ouwelijke weesjongenskieereD. Het zijn alle bloed verwanten van de geredde matrozen, die nog binnen zijn. Behalve de juffrouw. Die is zenuwachtig. Haar jongen is ook gered, maar die komt pas de volgende week terug met de anderen. Z9 heet juffrouw Senti3. Haar zoon heet Piet. „Waarom bent u nu zenuwachtig \Jw jongen is toch ook gered 1" „Gered, gered ik wou dat-ie meteen maar mee was gekomme'1. „Dat kon-ie niet", zegt de verkouden neus. „Stoffer en Piet en Dirk zaten niet in de boot, die omsloeg; en Sentis wèl". „Wie zijn dat Stoffer, Piet en Dirk P" De journalist tracht zich te oriëoteeren. Hij verneemt De geredden, die per „Maasstroom" zijn aangekomen, heeten Stoffer Jelle Bakker, 23 jaar, Dirk van Tatenhoven, 26 jaar, ea Piet Visser, 19 jaaralle drie zijn ze nratroos. De verkouden jongen is een Tatenhoven, de twee weesjongetjes heeten Bakker, voor Piet Visser is er niemand. Juffer Sentis kwam met haar meisje even hooren, of d'r jongen tooh wel heusch gered was. Ze bad 'n brief gekregen, 'n paar regeltjes maar. Ze vertelt 'tzeuuw- aohtig, met angst-oogen en spitse neus. „Hij schrijft, dat-ie 'n heel uur met den kapitein in z'n armen op de Engelsche klip pen gezeten heeftmaar toen most-ie 'm loslaten... De jongen bad zulke stijve handen gehad van 't liggen spartelen ia 't kouwe water, dat-ie nog haast niet schrij ven kon z'n briefte was bijna niet te lezen, en ia-eens houdt-ie middenin op, en schrijft „ik heb ge" en dan niks meer." „Maar hij is gered immers juffrouw „Ja, ja maar hij heeft toeh al die elieode gehad met de boot die omsloeg met hun elf lagen ze te water, hij kwam alleen aan land, met een paar kameraads maar de andere zijn nóguiet gevonde. Hij zit nou in Londen was-ie maar vast hier." Ze praat zenuwaohtig doormaar de anderen luisteren maar half, kijken bun kerend naar de deur van de direetie-kamer. Toen giag de deur van de directiekamer opea en drie jongkerels in nette blauwe pakken kwamen de gang in, nog wat ver legen, zoolang de directiekamer achter hen open bleef. Toen zetten ze in het portaal de petten op. En toen waren ze weor op hun gemak. De twee weesjongetjes hingen ieder aan 'n arm van den eenen matroos de tweede kwam met groote stappen dadelijk naar de buitendeur, z'n broertje met den verkouden neus branie naast 'mde derde scharrelde even zoekend rond, scheen niemand te vinden, stapte toen ook naar de deur. Daar gingen ze alle drie ontsnappen I En 't interview Ik tikte Tatenhoven, die al bij de deur was, op z'n arm, „Gefeliciteerd, man 1" „Wie ben je P „Van de krant. Kun je me..." „Zeg, as je me nou Ik wou nou tcoh wel eindelijk naar huis". „Even wou ik je vragen..." „Als je me nou Eu Tatenhoven is a! weg de deur klapt voor mijn neus dicht. In een hoek staat de matroos Bakker tussohen z'n twee broertjes. „Wel, Bakker, gefeliciteerd, man". „Dank-ie". „Je bent er goed afgekomen, hè „.Jawel". „En vertel 's „Vertellen?... Wat?" „Ik wou wat over jullie redding schrij ven „Sch ijven Niks te schrijven!... Ik lag lekker te maff-n toen't gebeurde „En toen „Vóór ik goed wakker was zat ik al op de „Foifarsh.re" aan booTd". „Maar „Man, dat 's alles! Wat kan j\j d'r nou nog méér over schrijven Daar boende Piet Visser de deur uit. Ik er achter aan. Op de trap „Wel, maat, gefeliciteerd, hoor! Dat heeft gespannen, wat „Gaat nogal." „Vertel me 's. „Vertellen Ik zal nou vertellen Ik verlang naar huis- H^b je m'n ouwe ook erges in de buurt gezien „Waar woon je, dan wandel ik zoo ver rneo. Of wil je rijden. „List mijn nou alleen schuive asjeblief Of help me eerst m'n ouwe zoeken." Se, Pretriep een stem achter ons. E-n onwe zeeman, grijze baard, om z'n kinkwam statig aan. „Mot )s mo non voorbijloope, Piet, m'n jonge „Dtr, vaarTegsn mij, kwaad „Zie je nou uaar loop ik nog door jouw m'n ouwe voorbij-." Da grijsbaard hal de hand van den jon gen matroos gepakt. Ze zeiden geen van twee iets. „Is mosder thuis V", vroeg dan de jongen. „Die zit te wachte op je, Piet. Maak maar wat voort Toen de jonge matroos tegen mij „Mot ja rog meer wete En ik, na dit eigenaardigst van alle in terviews, met drie eenvoudige Hollandsche, écht-Hollaudsche zeejongens, ik zei maar „Dank je, ik weet nu wel genoeg... Wel thuis.... Een redaoieur van De Telegraaf trof de jongeus in beter stemming. Maar die inter viewde ze op de boot tussohen IJmuiden en Amsterdam, Zij zagen er alle drie patent uit, keurig uitgedosoht in spik splinter nieuwe blauwe lakensohe pakken, een geschenk van het Zeemanshuis te Grave- sund. De emoties zijn zij reeds lang te boveD. En weer schitteren hun oogen vol levenslust, zijn de gevaren vergeten en denken zij alleen aan het blijde weerzien bij vader en moeder en bruid, dat hen wacht Toen bsgou Dirk van Tatenhoven met hst verhaal der aanvaring. „Vrijdagnacht" zoo vertelde hij „waren wij om half drie van Amsterdam vertrokken. Ik was met twee kameraads aan dek voor de wacht, toen in den nacht van Zaterdag op Zondag het ongeval plaats had. 'n Hevige wind en 'n dichte motregen, die maakten, dat je geen hand voor oogen kon zien. M'n eerste kameraad was de roerganger, en 'n tweede lag op den uitkijk en ik was de man van den vrijtorn, die zorgt voor de log om te kijken hoe hard 't schip loopt en andere akkevietjes opknapt, 't Was dan net 12 uur geweest, toen ik werd gefloten, om den 2den stuurman, Bekker, koffie te brengen. Nou, ik ga de koffie halen en loop d'r mee near de commando-brug. „Zet maar neer," zei de stuurman. Maar omdat hij zoo verbouwereerd deed, begreep ik, dat er iets gaande was. En tegelijk zag ik die bark it, - "e vaart op ons alkomen. De „Forfarshire'' kwam toen midsoheepsoh achter -rug aangevaren en schoof ge deeltelijk in de „Scheldestroom". Een bonk stoom was alles wat je zag. Ik geloof, dat eer- van de stoombuizen middendoor knapte. Toen zag ik niets meer van 't geen er om mij heen gebeurde. Beteenigewat ik weet, is, dat ik over 't 6ohuilkleedje op de onderbrug sprong, daar rond de kajuit liep en zoo op de bark ben gespron gen. Want die kast heeft wel vijf minuien vast gezeten op de „Scheldestroom". Toon raakte de „Forfarshire" door 't werken van de zee en 't malen van de machines der „Scheldestroom" weer los." Thans geven wij het woord aan Piet Visser en Stoffel Bakker, die tijdens het verhaal van hun kameraad door 'n wel sprekende mimiek huDne instemming had den betuigd. „Wij zouden juist vier uur vrij zijn aldus Bakker en stonden om en bij 12 uur op 't punt naar kooi te gaan. Toen hooren we schreeuwen op de brug. En ik zei tegen m'n kameraad daar is zeker wat aan de hand Maar hij geloofde 't niet, omdat bij pas aan dek was geweest en alles toen in orde bleek. Maar toen hooren we weer schreeu wen en ik spring uit m'n kooi. En op 't zelfde oogenblik wordt ik met mijn hoofd tegen 't schot geworpen, dat ik even buiten westen ben. 't Schip kraakte alsof 't uit elkaar zou barsten. Maar toch was 't kalm aan dek. Daar zagen we mid-seheepsch een schip boven op de „Scheldestroom". De boegspriet van de bark was kapot, zoodat de touwen er bij hingen. Mijn ka meraad en ik grepen toen die touwen maar, om tenminste eenig houvast te hebben. Want we wisten niet beter, of de boel ging met man en muis naar den keider. Wa klommen toen net zoolang tot we aan boord van de bark waren, 't Was net op tijd, want nauwelijks aan dek geholpen, kwam het zeiisohip weer los. Aan boord van de „Forfarshire" heersehte groote ver warring. Maar voor zoover ik mij kan herinneren, wist kapitein Pardy wel orde te houden. Hij kwam dadelijk naar ons toe, Hot ons een borrel voor de schrik gaven en gaf oü3 daarna het bevel te helpen aan het uitzetten der booten. Want de bark was leelijk gehavend. De boegspriet was over boord en hing in z'n slagen, 't zeil was gescheurd en de kop in elkaar. Naderhand moesten ze de boeg spriet kappen om 't tweede aaker te laten valleD. Enfia, wij gingen dadelijk helpen bij 't uitzetten van de stuurboot-sloep. Maar door de hooge zee sioeg die boot uit de davids. Nog waieu we bezig de bakboord sloep zeeklaar te maken, toen de timmer man kwam zeggen, dat het schip niet noemenswaardig water maakte. Ze lieten de bark dan maar op den wind drijven en toen we 'n oogenblik rust hadden, liepen wij naar het oampagnedek en schreeuwde „Scheldestroom akoiMaar wij kregen geen gehoor, 't Eeuige wat we kondea zien was, dat ze aan boord van de „Sübeidestroom" bezig waren. De seinlich ten brandden nog, maar in denpikdonkeren naoht konden wij niets onderscheiden. We hebben toen een goed uur op den wind gelegen en zijn daarna verder gegaan naar de bestemming: Londen. De verslaggever voegt hieraan toe Zoo onder het praten waren wij allengs Amsterdam gecaderd. Daar was belang stelling onderweg, meer dan men had dur ven verwachten. De mannen van de HollandAmerika-lijn vragen: „Zijn de drie jongens aan boord En de bemanning van de Zaandamsche boot hief een luid „hoera!" aac, dat wuivend werd besnt- woord. Toen kregen wij gezelschap. De familie van Van Tatenhoven kwam den verloren zoon met een sleepboot tegemoet. En daar werden groeten gewisseld over en weer, tot men het bij de aankomst nog eens welsprekender kon over doen. Aan den aanlegstijger der Hollandsche Stoombootmaatschappij stond 't zwart van da mensohen. Daar wrong zich uit de ma'sa een man, die aan boord der „Maos- s'room" sprong en Piet Visser de hand kwam drukkeD. 't WaszijD vader, die hem kwam verwelkomen. Te Doesburg is bij het oversteken der rails door de stoomtram overreden en gedood de heer Freriks uit Tilburg. Een werkman die zijn broeder, werkzaam aan het station Bussum, wilde bezoeken, wachtte op den trein. Terwijl h;j wilde overstappen aan het station, werd bij door den sneltrein gegrepen, waardoor 't onder been werd afgereden, terwijl hij ook een ernstige hoofdwonde kreeg. Te Ouden bosch is van een in aanbouw zijnd huis do voorgevel ingestort. De stelling brak door het gewicht der steenen en twee metselaars die op de stelling stonden, vielen van een hoogte van circa 6 meter. Da een is met gebroken ribben naar het gasthuis ver voord, de ander stiet f aan de bekomen kneuzingen. In een papierfabriek te Wormer is een jonge schilder van een ladder gevallen en aan de gevolgen over leden. Te Maassluis is op de loskra nen een matroos van een ter lossing liggend stoomschip in het ruim gevallen. Hfj kwam op het hoofd terecht, en stierf binnen weinige oogenblikken. Misbruik maken van vrijbiljetten. Door den directeur-generaal der Staats spoorwegen is, naar wij vernemen, de volgende dienstorder uitgevaardigd „Wegens het doen gebruik maken van een vrijbiljet, versirekt ten behoeve van een gezinslid van een beambte, dooreen aan de maatsobappij vreemd persoon, is die beambte zoo voor zich zelf ais voor zijn gezin, voor den tijd van 3 jaren uitgesloten van het genot van vrij vervoer. Ter waarschuwing wordt hiervan bij deze aau 'het personeel mededeeling gedaan". In de Hervormde kerk te Durgerdam is Woensdagavond tijdens eene godsdienst oefening plotseling een hevige ontsteltenis en verwarrihg ouder de toehoorders ont staan. Men had namelijk een sissend ge luid gehoord, hetwelk gevolgd werd door rookwolken, welke boven de vrouwen plaatsen opsteeg. Het bleek, dat een oel- luloïd-kam van een meisje door de nabij heid van de heete kaehel oDtbrand was. Een jongedame, die naast haar zat, had de tegenwoordigheid van geest de bran dende overblijfselen terstond uit het kapsel te halen en het hoofddeksel af te rukken, waardoor een ernstig ongeluk voorkomen werd. Eigenaardig was, dat geruimen tijd vóór het ongeval de kam dooreen witten nevel omhuld soheen. Middelburg. In de talrijk bezochte middagvergadering van de vereeniging tot Chr. verzorging van krankzinnigen werd door den secretaris uitvoerig verslag uitge bracht betreffende de werkzaamheden vr.n het vorige jaar, die bestonden in onderhan delingen met de provinciale besturen van Zuid-Holland en Zeeland in onderhandeling met architecten en inspecteurs over den bouw en in onderhandeling met artsen, die als geneesheer en directeur konden en wil den fungeeren. Voorts werd het verslag van de geldmid delen der vereeniging goedgekeurd door de daartoe benoemde commissie, uitgebracht door den penningmeester, dhr. D. C. van Nimwegen. In de be3tuurs-vacature ontstaan door 't vertrek van ds. P. de Looze, van Oud-Vos meer, werd gekozen met 67 van de 85 uit gebrachte stemmen dhr. H. J. E. Gerlach van St. Joosland, die deze benoeming aan nam. Ten elotte deed de voorzitter uitvoe rige mededeeling van de plannen voor het komende jaar, betreffende de voorgenomen geldleenirig ea bouw. Ea betreffende de voorttezetten onderhandelingen metae pro vinciën Zuid- Holland en Zeeland. Aan het einde der vergadering werd door dhr. Ge- nevel, architect voor den bouw, do geexpo- seerde teekeningen voor de gsbouwen aan de vergaderden getoond en de gewenschte inlichtingen gegeven. Rilland. Tot postbode alhier is met ingang van 16 dezer benoemd dhr. H. v. d. Griek, thans lijdelijk. Rilland. Ie Antwerpen overleed Dins dag de heer Charles Gun üarison tot voor den watervloed van 12 Maart 1906 sedert 1865 directeur der Engelsche polder thans Bathpolder genaamd Bij velen zal de naam van genoemde heer Harison in dankbaar aandenken bljjven, daar genoemde heer in onze gemeente zeer gezien was wegens zijn humaniteit tn zyn weldoen voor de armen. Zelden vtoeg men hem tevergeefs een gift indien het gold verbetering van positie van hulpbehoevenden. De overledene ge boren den 12 October 1834 te Boulogne be reikte den ouderdom van 73 jaren. Weinig menschen zullen in hun leven zooveel gezien en ondervonden hebben als de overledene in zijo jeugd. Men scbrjjft ons uit Rllland-Bath De heer D dagelyks opzichter over het bouwen van enkele huizen alhier, keelt van iemand die noch jachtveld, noch jacht- acte bezit, een haas. Daar het een baas ven een dier was, betaalde hij een tamelijk hooge prfis. Zonder de minste kwade ver moedens hing hjj het dier op in een der huizen waar hij opzicht over had Een ucr daaina ongeveer naar zijn kost huis willende gaan en de haas willen'e meenemen kwam hij tot de minder aan gename ontdekking dat baaslief verdwe nen was zonder te we'eu waarheen Enkele grappenmakers willen hebbendst het haas zooveel aantrekkingskracht beeft gehad dat het onmogelijk vao zijn eersten eigenaar kin scheiden!!! Hoe dit ook moge zijn, een feit is het dat de heer D èn viervoet én zijn 35 stuivers kwijt is. Bij de poliiie werd aangifte gedaan die naar men zegt het vel in beslag heeft ge nomen. Hier beeft m8n dus hoogst waar schijnlijk een haasje dat driemaal ge stroopt is- Bezoek Keizer. Donderdagavond kwamen te IJmuiden het keizerlijk jacht Hohenzollern aan ge volgd door den beschermenden kruiser Koenigsberg en het torpedo-adviesjacht Sleypner; onder de tonen der muziek van de Friesland en luide hoera-kreten van het publiek. De Keizer zag er welvarend en opgewekt uit. Hij ontving te 7 uur den Duitschen gezant en andere heeren. Vrij dagmorgen 8 uur stoomde hij naar Amster dam. Te Amsterdam werd Z. M. aan de Handelskade verwelkomd door H. M. de Koningin, die in de hal verschillende auto riteiten aan den Keizer voorstelde. Onder luid gejuich werd naar het Paleis op den Dam gereden, waar het dejeuné werd ge bruikt waaraan de Prins, de Keizer, de Koningin en de Koningin-Moeder aanzaten, daarna werd een bezoek gebracht aan de verzameling Six, het Burger-Weeshuis en het Rijksmuseum. In het Paleis op den Dam waren drie kamers bijzonder voor den Keizer in ge reedheid gebracht. In de audiëntiezaal is op den aohtergrond een groote schilderij geplaatst, een portret van Willem den Zwijger in een rijk versierd harnas. Het is een getrouwe oopie van het portret door Wülem Key, omstreeks 1588, uit het mu seum te Kassei. Dit schilderij werd in het jaar 1894 door Keizer Wilhelm aan Konin giD Wilhelmina ten geschenke gegeven. Ter audere zijde is een voorsteiliog van de inzegening van het huwelijk, gesloten op 7 Deo. 1646, van Frederik Willem van Brandenburg, den Grooten Keurvorst, met Louise Henriette, Prinses van Oranje, de dochter van Frederik Hendrik. Door dit huwelijk zijn, zooals bekend is, de Duilsehe Keizer en de Koningin der Nederlanden het eerst aan elkander vermaagschapt. 's-Gravenhage. Bij kon. besluit isin- gotrokken de benoeming van C. Simons in do directie Arnhem tot rijksontvanger te Colijnsplaat en is hij benoemd tot rijks ontvanger te Koudum. Benoemd tot rijksontvanger te Colijns plaat J. Anireae, surnumerair ter directie Rotterdam, benoemd tot rijksontvanger te Schoonhoven A. van Mazijk, thans te Brou wershaven. Arrondissements-Tiechtbank te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandelingP. J. V., 34 j., grondwerker, en M. T. R., 31 j., zonder beroep, beiden te Clinge, de le tot 1 m. en de 2e tot 14 d., A. E. v. d. N., 21en E. J. v. d. N., 19 j., land bouwersknechts, IJzendijke. ieder tot 14 d. en J. M., 43 jlandbouwersknecht, Wissen- kerke, eveneens tot 14 d. gevang.-straf, en E. H., 29 j., metselaar, Ede, tot f 10 boete s. 10 d. h. wederspannigheid I. T., 60 j,, werkman, Oostburg, 14 d. gev. straf eenvondiqe beleediging P. J., 30 jland bouwersknecht, Zaamslag, f 10 b. s. 10 d.h., en C. M, 59 j., wethouder, Borssele, f 10 b. s. 5 d. h. niet voldoen aan het bevel van een ambte naarA. R53 j. schipper, Ellewoutsdjjk, tot f 10 b. 0.5 d. h.en verduisteringJ. V., 22 j. dienstbode, Middelburg tot 3 m. gev. straf. Vrijgesproken: J. G., 19 j., arbeider, Oost burg en C. B., 19 j., landbouwerskuecht, Schoondijke, beklaagd van vernieling. De kantonrechter te Dordrecht sprak Woensdag vrij den reiziger te Roo sendaal, vervolgd wegens het te Dordrecht verspreiden van op bankbiljetten gelijkende reolamebiljetten der TydgeestAotev. De Binnenlandsehe begrooticg werd gisterea voortgezet. Aan onderwerpen ter bespreking was evenmin gebrek als aan argumenten voor en tegen. Zelfs kwamen er nog amendementen. Het begon al met een vinnige critiek op een post voor sub- sibie voor bestrijding der tuberculose, ten onreohte door dhr. Schaper een proletariërs- ziekte genoemd. Dhr. Van Citters zou mee^ belijnde voorstellen willen, men zou das beter weten aaö wien en waarvoor de hulp vau den staat verleend werd. Eerst dient een V6reeaiging, wil zij voor sub sidie in aanmerking komen, te laten zien, wat zij zelf presteert. Met behulp van subsidie kaa ze dan voort, zich in de ge- wensohte richting ontwikkelen en alzoo aau het doel beantwoorden. In dien zin beantwoorden de subsidies alleen aan het doel. Zoo zou het ook wedSohelijk zijo, volgens dhr. Sohaper, om zoo noodig dé gemeentebesturen subsidies te verleenen ter bestrijding der tuberoulose. In dien geest dieude hij ook een amendement in, dat echter spoedig werd ingetrokken,omdat de overtuiging gewekt werd, dat zulk een maatregel het particulier initiatief zeer ztu doen afreuen. Alles wat uit zuivere mensohenliefde geschiedt, gebeurt beter door particulieren dan door staats- of gemeenteambtenaren, zegt dhr. Blooker, die en passant erover klaagt, dat er van particuliere zijde nog zoo weinig animo voor deze zaak is. Het is een sohande volgens dezen medicus, zoo weinigen jaarlijks een gulden offeren, ter wijl tienduizenden dat kunnen doen. Een andere quaestiie dook weldra op. Ook een subsidiequaestie. Aan de maatschappij tot bevordering van de bouwkunst wilde de minister subsidie geven in zake een prijs vraag. Ze betreft het ontwerp van een modelarbeiderswoning. Als of die ont werpen er niet genoeg zijn, merkte dhr. Sohaper op. Ge kunt zc overal vinden, tot in dagbladen toe. Ook dhr. DeStuers is tegen den post. Duizend gulden en dat niet voor eens. Telken male keert ze ongetwijfeld terug. Het subsidie is absoluut onnoodig, zegt ds afgevaardigde van Weert. De beste architecten zullen tooh geen deel nemen aan de prijsvraag. Daarenboven gaat ze uit van een ver eeniging, waar iedereen lid van kan worden, tot steenbakkers en koekebakkers toe. Nu, het is maar voor eóu jaartje, zei de minister. Maar al zwichtte ook dhr. Sohaper voor deze ministerieele verzekering tooh viel de post. Met 38 tegen 32 stemmen ging de zaak van de baan. Ook ontstond leven dige discussie over een subsidie aan het Nederlandsch Gymnastiek verbond te geven opdat deze zoo nuttige vereeniging hare vleugelen wat verder zou kunnen uitslaan en ook voor het platteland nuttig zou kunnen werken. Dhr. Sohokking is niet overtuigd dat het platteland „gymnastiek" zoo noodig heeft. Daar hebben de menschen reeds „natuurlijke gymnastiek". Ned. Berv. Kerk. Beroepen te Ouddorp, A. Dekker te Ga meren. Aangenomen naar 's-Heerenhoek door A. Kortleve, cand. te Oud-Alblas. Geref. Kerken. Beroepen te Nunspeet, J. A. de Vries te Zaandam. Waarde. Tot leden vau denkerkeraad zijn in deze gemeente gekozen als ouderling dhr. A. C. de Smit, in plaats van den over leden A. Dane en herkozen tot diaken dhr. M. Weststrate, welke beiden hunne ver schillende benoemingen hebben aangeno men. Tot notabelen zijn herkozen dhr. A. C. de Smit en is gekozen dhr. H. van den Berge. Eergisteren heeft de heer S. Kamper, cand. iD de theologie asn d9 Vrjje Universi teit te Amsterdam, voor de classis Am sterdam der Geref. Kerken afgelegd het praeparatoir-examen, waarbfj hij de toe kenning „cum laude" verkreeg, en werd met algemeene stemmen toegelaten om te staan naar het predikambt in de Geref. Kerken. Overleden de heer C. M. W. Plet, rustend predikant te Velp, oud 49 jaar, achtereenvolgens predikant te Sexbierum, Ëzinge en Wezep. Op het kerkhof te Sohaerbeek bij Brussel, werd Msandag j.l. het stoffelijk overschot van ds. Wolf, pred. bij de Geref. Kerk aidaaT, ter aarde besteld. De belang stelling was buitengewoon groot. Uit alle Protestantsohe kerken van Beigië's hoofd stad waren predikanten en leden toege stroomd om deze treurige plechtigheid bij te wonen. En do droetheid, die zich op ieders gelaat afteekende, bewees, hoe de overledene algemeen bemind was. Terwijl in het klaaghuis gesproken wa9 door ds. Hepp, pred. bij de Geref. Kerk te Antwerpen en door ds. Hoek, pred. bjj de Ned. Ev. Kerk te Brussel, werd aan de geopende groeve wederom het woord ge voerd door ds. Hepp, die getuigde van de groote genade, welke de ontslapene van den Heere had ontvangen en van het groote genadeloon dat dezen trouwen dienstknecht deswege in den dag der opstanding zou worden geschonken en vervolgens door den heer Van Oordt namens den kerkeraad door ds. Sleeswjjk Visser, van Rijsoord, als intiem vrieud van den overledene door den heer Van Brakel, ais hoofd der Chr. Sohooldoor d3. Faure, voorganger der Apostolische gemeente, namens den Vlaam- sohen predikantenriugdoor ds. Van der Brugghen, pred. bij de Belgische Zendings kerk door den heer Postma, namens de Gereformeerde Jongelingsvereeniging en door ds. Mejnen van Dordrecht, namens de classis Dordrecht. Gezongen werden Ps. 73 12 en Pa. 146 3, de lievelingsverzen van den be treurden doode. Ds. Wolf van Vrouwepolder dankte met jr'T hórt woord namens de familie. isÊff-'et was voor de meeste aanwezigen een ure om nimmer te vergeten. Geslaagd aan do hoogeschool te Utrecht voor het keikaljjk voorbereidend-examen de hear B. de Ligt van Middelburgen voor het doctoraal theologie de heer P. J. de Jong en C. G. Wagenaar. Ea aan de hoogeschool te Leiden bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap na 'tverdedigen van stellingen de heer J.C.W. N. -ie Bruyn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2