Laatste Berichten Os, B POL, van Vfissingeti, Int g3 niet eten????? YERGlÏDmïm} leestafel: Ka r a hi er vorming. aTb jjy$ï é"dl a ges. AfliwpVWoepligen, uz. Vertrokken en aangekomen Schepen. Marktberichte». Marktprijzen van Tarwe en Meel. Watergetijen voo? lerseke. Maandag 16 Dec. a.s op Donderdag 19 Dec's avonds 6 uur, Adverteirtiën. worstelaar gevallen, die wonende bij zijn moeder, in de Frankrijkstraat, zijn woning Zaterdagavond verlaten heeft,en geweigerd zijn eten van de week te hetalen, iets wat gewoonlijk gebeurde. Maandagmorgen kwam hij in de Frankrijkstraat terug, en beukte de deur van de kamer zijner moeder in. Die moeder woont met een weduwnaar en twee kinderen van dezen laatste. Hij nu maakte zieh meester van een oostuuna, frak, broek, ondervest, dat hij dadelijk aantrok. Van daar ging hij naar zijn minna res, die in de Radijsstraat woont, en zegde haar dat hij naar den vreemde ging, omdat hij een smerige daad had verricht („paree que j'ai fait un sale coup"). Sedertdien heeft meD hem niet meer gezien. De rech terlijke policie van Sint-Gilis ging dadelijk naar de Frankrijkstraat en ging er tot ondervraging over, die uitmaken dat de hierboven vermelde feiten waar zijn. Een portret waar hij als „lutteur" afgebeeld staat, werd aangeslagen en wen kon vast stellen dat het signalement van den kerel alleszins klopt met dat van den moordenaar. Het portret werd aan Janneken Bellot getoond. De knaap herkende den man die hem om sigaretten zend, doeh hij vond dat de knevel van dezen laatste zwarter was dan die van den lutieur. Hierbij dient opgemerkt dat de moeder van dezen wor stelaar gezegd heeft dat haar zoon zioh nog al dikwijls «grimeerde" voor de behoeften van zijn stiel. Hij wordt ijverig gezocht. De moeder bevestigt de hierboven aan gehaalde feiten, en voegt erbij dat haar zoon sedert eenigen tijd zioh zeer slecht gedroeg. Zij kan niet gelooven dat hij de moordenaar zou zijn, doch zij moet beken nen dat alles hem beschuldigt. Van den anderen kant moet hij, toen hij voor eenigo dagen dronken thuis kwam, in tegenwoor digheid van zijn moedor en zijn minnares erge dingen verteld hebben, zelfs niet verre van de bekentenis geweest zijn, dat hij de moordenaar der kleine Bellot was. {Gazette.) Uit Natal komen nog verschillende berichten over de gevangenneming van Dinizoeloe, het opperste hoofd van de Zoeloes. Óm elf uur Maandagavond kwam hij zioh met vijftig volgelingen overgeven, Onder sterke bewaking bracht men hem naar Nongoma, waar hij goed behandeld wordt. De magistraat te Nongoma zal hem vermoedelijk het eerste verhoor afnemen. Daarna zal hij naar Pietermaritzburg overgebracht worden, om voor het hoog gerechtshof terecht te staan, op aanklaohte van opruiing tot opstand. De behandeling te Nongoma mag goed zijn maar voor hij daar was, heeft men hem bijna 30 K.M. over ruwe wegen ineen met muilen bespannen wagen dooreengesohud, zoodat het ons niet verwondert te lezen, dat de oude zieke man bijna op is. Toen het pleizierritje teneinde was, moest men hem uit de kar tillen, wat niet makkelijk ging met het zware soezerige lichaam. Zijne eerste vraag was om een jenevergrog. Maar er was geen jenever, en toen kreeg hij den nationalen drank: whisky soda. De Natalsohe kranten stellen het voor, alsof Dinizoeloe de sohrik om het hart is geslagen door de beweging der troepen tegen hem. Zij moeten echter erkennen dat zijne inhechtenisneming eigenlijk geen verande ring brengt iu den toestand? Men verwacht dat kolonel Mackenzie last heeft om nog andere verdachte opperhoofden op te snor ren. Als er niets bijzonders tussohenbeide komt, zullen de troepen met Kerstmis weer thuis ziju. Bij het spoorwegongeluk te Miala in het oosten van Pruisen blijken een treinbeambte zwaar en 16 menschen licht gewond te zijn. Te Stoke Nowington zijn gisteren de lijken van tweelingen geschouwd, die preoies op hetzelfde oogen blik aan bronchitis en longontsteking waren overleden. Dr. G. Stevens zeide dat hij in zijn veertigjarige praktijk nog nooit zulk een geval bad gezien. Dr. Wynn Westoott, de ooroner, was het daarmee eens. Het eenige wat hij weieens waargenomen had, was dat de eene tweeling zieh niet wel ging voelen, wanneer de andere het niet goed maakte. Groote ontsteltenis te Toulon wegens nieuw landverraad. Een torpedo, die door den H&liaansehen ingenieur Conti uitgevon den is en waarmede nu proeven genomen worden, is zoek geraakt, Een aardige geschiedenis met een ex-irampaard. Een boer kocht van de Berlijnsohe Omnibus-maatschappij een schimmel, om een mak paard te hebben, dat zijn kinderen dagelijks naar sohool kon rijden. De schimmel bleek dan ook zoo mak als een lam (e ziju, maar had ■it zijn „betrekking" nog enkele eigenaar digheden overgehouden, die somtijds zeer onaangenaam waren. Te Berlijn reed het paard jaar in jaar uit met denzelfden suk keldraf; aan de halteplaatsen bleef het uit zioh zelf staan, wanneer iemand zijn hand ophief, om mee te rijden, zoodat de koetsier niet aan de teugels behoefde te trekken. Op zekeren dag reed het rijtuigje met de kinderen van den boer het dorp in naj de sehool. Toevallig hief iemand de hand op endadelijk bleef het paard als vastgenageld staan. Het voorval werd in het dorp dadelijk bekend en wekte, zooals begrijpelijk is, groote vroolijkkeid. Van dien dag af maakten de menschen in het dorp er een pretje van, om het beroemde trampaard deor het ophouden van de hand stil te doen staan. De kinderen vonden dit minder aangenaam en verklaarden hun vader niet meer met «zoo'n knol" te willen rijden. De boer *ag er ook de onmogelijk heid van in en gaf de kinderen een jong j paard. Helaas, het ging met dit dier nog slechter, want op een mooien dag sloeg het op hol. Nu moest de schimmel weer uit den stal gehaald worden Voorloopig ging alles goed, totdat dezer dagen op de straat soldaten voorbij marcheerdende commandant der troep hief zijn hand in de hoogte om aan te duiden, dat de kin deren op zij moesten rijden. Maar zoover kwam het niet. Pas had de sehimmel het bekende teeken en de militairen in Berlijn had hij dikwijls voor soldaten moeten stilhouden gezien, of hij bleef staan en was tot groote hilariteit der solda'en op dat oogenblik niet vooruit te krijgen. Eerst toen de troep voorbij was, sukkelde het ex-trampaard verder. Ten einde raad heeft de boer nu maar dit «totaal bedorven" paard verkocht. In Engelsoh-Indië heeft een aanslag plaats gehad op een trein waarin Sir An drew Fraser, assistent-gouverneur van Ben galen, met zijn vrouw en ambtenaren op weg was naar Kharagpur. Op een gegeven punt ontplofte er iets, doeh ongelukken hadden niet plaats. De aanslag is niet het werk van onte vreden Bengaleezen in het district Mid- napur geweest. Men heefl stukken van dwarsliggers op een afstand van 150 tot 200 vards gevonden van de plaats, waar de ontploffing gebeurde. Sommige van die stukken moeten voor honderd ropijen (bijna f 80) verkoeht zijn, als herinneringen aan den eersten aanslag, die sedert den moord op Norman en Lord Mayo op een hoog ambtenaar in Indië is gepleegd. De schulden van prinses Louise. De bank van Leaning te Weenen zal deze week toiletten van prinses Louise van België in het openbaar v6rkoopen.Veel van deze panden stonden er sinds jaar en dag tegen de fraaie rente van 9 pOt. per jaar. Men ziet er waaiers, waarbij zeer kostbare, zijden kousen, kant, pluimen, heele vogels, borduurwerk, corsetten, para sols met gouden en zilveren handvatten, en wat al niet meer, in het geheel 1500 num mers. De gsheele party wordt op 50,000 kronen geschat. De veiling belooft aan deze woekerback een aardige winst op te leveren, daar de belangstelling groot is en men aan een kunstenaar heeft opgedragen, de voorwerpen te rangschikken. De prinses de Ligne zamelt geld tot aan koop van de juweelen van prinses Louise welke historische waarde hebben. Zij wil die aan een museum aanbieden. Men zal met deze inzamelingen nu haasi moeten maken. Het Hof heeft de rechterlijke beslissing tot verder uitstel van den ver koop vernietigd. Een grappige weddenschap. In het Duitsche plaatsje Schöaebeok werd dezer dagen een koddige weddenschap aan gegaan Iu een 's avonds druk bezocht bierhuis trad een vreemde heer met eeu grooten, praehtigen Newfoundlander binnen. Nadat de hond door verscheidene gasten bewon derd was, maakte er een de opmerking «Een heel schoon beest, maar ik kan toch meer eten dan hij." «Goed, zei de eigenaar van den hond, als ge meer e6t dan de hond vreet, dan betaal ik het eten en ook nog een vaatje bier. «Aangenomen," zei de eerste. -Na korten tijd werden twee even groote porties gebraden vleesoh zonder iets daarbij binnen gebrachtde eene kreeg de hond, die ze snel verslondde andere at de wedder doodbedaard op. Alsdan werden twee nieu we porties gebracht. De hond liet zich weer niet lang wachten, de wedder echter begon verdacht langzaam te eten. «Maar, mijnheer de kastelein, merkte hij eindelijk op, breng me toch een stuk droog brood." Het geschiedde en de weddende sneed het in twee gelijke stukken. Hij zelf at het eene de hond evenwel besnuffelde wel het zijne, maar was er door zijn meester niet toe te bewegen het brood ia te slikken. Groot vermaak onder de aanwezigen, toen de eigenaar van den hond met zoetzuur geziekt het gelag betalen moest en een vaatje bier bovendien. Centrum. 5»Dezer dagen", dat is onjuist. De grap moet minstens al een halve eeuw oud zijn. Eed. Zeeuw. Elisa, de Profeet des Heeren, door dr. F. W. Krummachei', 3e druk (met een inleidend woord door prof. dr. H. Bavincb). Doesburg J. C. v. Schonk Brill. 1908. Krummachers leerredenen worden in menig ehr. gezin in Zeeland nog gelezen. Maar de gezinnen stuiven uiteen en Krum- macher blijft 't eigendom van vader of van een der kinderen, en de anderen doen het zonder of zoeken te vergeefs naar 'n plaats vervanger. Welnu, hier is een nieuwe druk van dezen beroemden hofprediker (van Frederik Willem IV van Pruisen en diens godzalige echtgenoote Elisabeth van Beije- ren). Zijn Elisa is evenals zijn Elia zakelijk, eenvoudig, diepdoordringend tot het wezen der zaak, gelijk dr. Bavinck terecht aan merkt, behandeld. Het werk heeft onder ons geen aanbeveling noodig. Het ver schijnt in 20 afleveringen ad 22'/2 cent, met frasien prachtband gratis. Vader Sohneller, een patriarch der Evangelische Zending in het Heilige Land, door Pastor Ludwig Sehneller, pred. te Keulen, met een inleidend woord van dr. J. Th. de Visseruit het Hoogduitseh, door R. Freudenberg. Rotterdam J. M. Bredee, 1908. Onder de grootste mannen van hun tijd die de laatste jaren heengingen, behooren de zendelingen Chamberlain, Paton en Schneller. Van dezen laatste» verscheen de hierboven aangekondigde, keurig rijke le vensbeschrijving, die wij hier ter kennis making aanbevelen. Het boek is geschreven door den zoon van Schneller, terwijl een andere zoon zijn vader in 't groote werk heeft opgevolgd de heer Freuuenberg, bekend schrijver op 't gebied der Zending, zorgde voor een goede vertaÜDg, en de teekenaar voor tal van platen en portretten, waaronder veel zeggende. Wie, die iets van Schnellers arbeid kent, ziet niet met aandoening zijn portretten, die Syrische kapel, dat Syrische muziekcorps, dat kerkhof waarop naast hem zijn zoon Banoni rust. Het is een mooi boek, dat in geen enkele bibliolheek onzer Jongelingsvereenigingen mag ont breken,- Wekko de lezing er van veler sluimerenden zendingsijver, ook voor die in het Heilige Land met zijü rijke beloften. Twee vragen des tijds, door dr. W. H. Nieuwhuis. Kampen, J. H. Kok 1907. Bedoelde vragen zyn: Christus en de Natuurwetenschap; en: De leer van Darwin uiteengezet en bestredea. Dit boek draagt een wetensehappelij k apologetisch karakter, opent velerlei nieuwe gezichtspunten in het optreden Vvan onzen Heiland weerlegt tal van bezwaren der Wetenschap tegen de waarde van 's Heilands wonderenen leert in de groote werken der natuur Gons Vaderlijk bestuur erkennen, waarvoor ook de Wetenschap zieh heeft te buigen. Ia het tweede stuk wordt Darwins selectie- theorie en de evolutie- en afstammingsleer onder handen genomen, en op de zwaro taak die 't ongeloof legt op den msnech om te gelooven aan de waarheid van zjjn stoutste hyphothesen de aandacht geves tigd. Darwin en Haeckel worden nog eens door dezen geleerde in al hun armoede -, en hun pithecanthropus in al zijn waardeloos heid tentoongesteld, om te eindigen met de profetie, waarlijk niet zonder grond voor wie met belangstelling zijn wetenschappe lijke verfoogen heeft gevolgd, dat weldra het Darwinisme zelfs onder de voorstanders der afstammingsleer geen verdedigers meer tellen zal. Kome dit mooie boek in veler handen Jezus Christus voor onzen tijd, door de professoren Baljon, Chantepie en Daubaaton en pred. Jonker, dr. Rooze- meijer en dr. Slotemaker de Bruine. Baarn, Hollandia-drukkerij, 1908, De titel van dit boek bevalt ons niet, er wordt in de volkstaal te veel misbruik van deze samenkoppeling zonder meer ge maakt om haar als opschrift te verkiezen. Ookhindert ons die demagegenkop uit Muu- kaesy's «Christus voor. Püatus" op't titel blad en in de voorrede dat «zoogenaamd" voor «gemeente des Heeren"; en in sommige opstellen dergeleerde schrijvers de woorden «het leven van Jezus". Veel in hunne beschouwingen is ons nieuw en vreemd. De schrijver zijn «ethische" godgeleerden. Hun beschouwing is zoo heei anders dan wij gewoonlijk te lezen en te iiooren krijgen. Wat in hoofdstuk II in verband met da „bronnen voor het leven van Jezus" wordt verteld, maakte hier en daar een vraagteeken onzerzijds noodig. Ook de bekende ethische afkeer van „dogmen", enzoovoort, komt in deze opstellen nogal uit, Doch 't geheel, mat wat oordeel des ondersoheids gelezen, is een doorloopende prediking van den Christus, waarnaar men, hier en daar met ingehouden adem, luistert, dankbaar voor den ernst en de verzekerd heid waarmee ze tot ons komt. Uit deze in praehtigen stijl geschreven verhande lingen valt veel te leeren. Johannes de Dooper, de Wegbe reider des Heerendoor P. A. E. Sillevis Smitt, v. d. m., te Rotterdam. Amsterdam H. A. v. Battenburg. Een nieuwe studie vaD den ds. Sillevis Smitt. Wie zijn twaalf patriarchen, zijn brieven aan da zeven gemeenten las of hoorde, verstaat terstond dat hij ook nu weer iets degelijks mag verwachten. En blijkens de le aflevering, die thans voor ons ligt, is daar recht toe, Johannes, die in de schaduw treedt voor het Licht der Wereld dat hy als Dageraad had aan te kondigen, is een machtige figuur in de ge schiedenis der Nieuwen Verbonds. In deze hoofdstukken „Om van het licht te getuigen" «Donkere tijden" en „Aankon diging van Johannes' geboorte" komt deze figuur reeds in al zijn grootheid uit. Wij verwachten dat velen op dat wérk zullen inteekenen. Hst verschijnt in 12 afleve ringen ad 25 cent. Vrijdag 13 Dec. Goes, door B. en W. 10 uur timmer werk en levering touwwerk metsel-, stu kadoors- en steenhouwerswerkleidek kers-, lood-, zink- en pompmakerswork smids-, kochsl- en slotsmakerswerk stof- feerderswerklevering van borstel- en mandenwerk gewoon onderhoud straten voorts de gemeentewerken en leveranties voor de jaren 1908 tot @n met 1911 van het jalousiemakerswerk en het vrachtrijders- werk. Tarieven ad f 0,50. Inl. de gemeente- bouwmeester. Middelburg. Donderdag werd door not. Hosang publiek geveildle. 1,1810 H. weilaod, Biggekerke. Kooper dhr. L. Simonse aldaar voor f1536 2e. 1,22 weiland in Grijpskerke. Kooper voor f1650 dhr. M. P. v. d. Harst, alhier. 3e en 4e 2,4138 H.A. weiland (ged. tiend- vrii) en sprir.k in Gaping». Kooper voor f3510 dhr. J. C. Brouwer te Veere; 5e en 6e 9380 cA. tiend vrij bouwland in Vrouwepolder, kooper dhr. M. E. v. d. Harst voornoemd voor f 862 7e 8570 c.A. weiland in Arnemuiden. Kooper dhr. J. Wouters te Koudekerke voor fllll. 8e 7170 c A. bouwland ia Sarooskerke achter de hofstede Pitteperk Kooper dhr. A. Pluijmers alhier voor f782. Alles onverminderd 8 pCfc. Rilland-Bath. Door not. Schram werd Donderdag publiek geveild een huis met schuur en tuin, ziinde de vroegere dokters woning in twee perceelen en in massa. Voor het eerste perceel was hoogste inschriiver de heer J. A Oolpaart voor f1310- Voor het tweede perceel werd het hoogste inge schreven door M. Augustijn voor f 755. Mssaa dua f2065. Het huis enz. word niet verkocht. Nisse. In de jaarvergadering der afdee- ling Nisse van de vereeniging tot Cbr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland is als bestuurslid herkozen D. G. Kloos terman en gekozen A. Eekhardt in plaats van M. C. de Schipper, die niet meer in aan merking wenschte te komen. Nisse. Gisterenavond hield de kolen- vereeniging „Ons Voordeel" haar jaarver gadering. Uit het verslag van den secre taris bleek dat do vereeniging thans 79 leden telt. De inkomsten hebben bédragen f 1858,76 eu ds uitgaven f 1642,32, alzoo een goed slot van f 16,44. Geleverd werden uit de voorjaarsbe stelling 398 H L. a f 0,905 op den wagen en in het najaar 1227 H.L. a f 0,965. Aan de beurt van aftreding waren de comm. Mar. Hoogesteger en A. de Blaeij, laatst genoemde werd herkozen, en gekozen in de plaats van Hoogesteger die niet meerin aan merking wensekte te komen, M. Nagel - kerke. Ellewoudsdijk Herkozen als notabel dhr. C. Bruinooge. Inplaats van P. C. Vroegop (aftr.) die niet meer in aanmer king wenschte te komen, is gekozen W. M. Jansen van Roosendaal, de eerste met 40 stemmen en de tweede met 33 stemmen van de 52 de overige stemmen waren op verschillende personen uitgebracht. Het Congo-ontwerp. Brussel, 11 December. De regeering heeft zoo juist de bijdragen van 't ontwerp tot overneming van don Congo rondge deeld. Zij bestaan uit vier afdeslingen en bevatten 1. het verslag van de gemach tigden der Belhische regeering, belast met de onderhandelingen over de voorwaarden tot overneming van den Congo2. drie series bijlagen bevattende do overeenkom sten aangegaan tusschen dan Congostaat en zekere groote maatschappij3. een reeks teksten van overeenkomsten met verschillende handelsvennootschappen aan den Congo met aanduiding der lasten en verplichtingen, daaruit voortvloeiende4. vindt men ia de bijlagen de naamlijst van de financieels verbintenissen der kolonies der kolonies sn alle bijzonderheden omtrent de Congoleesche schuld. VERBETERING. In 't vereiag der begrafenis van den heer Ramondt (in ons no. van gister) staat dat de heer M. A. Ramondt bedankte. Dit is onjuist. Ook leze men dat bij 't graf aanwezig waren de oud-wethouders Oobt- man en Lenshoek. Aangekomen: 11 Dec. te Port-6'aid de s.s. Salak en Timor van Rotterdam en Amsterdam naar Bataviate Genua het s.s. Grotius van Amsterdam naar Bataviate New-York het s.s .Rijndam van Rotterdam te Su9z het s s. Java van Batavia raar Am sterdam. Vertrokken: 11 Dec. van Batavia het s.s Wilis naar Rotterdam van Havre het s s. Prins Willem I van Paramaribo naar Amsterdam. Gepassseerd: 11 D9c. Dungeness het s.s. Banda van Batavia naar Amster dam Quessant, het s s- Ophir van Rotter dam naar JavaKaap Finisterne het s s. Bali van Amsterdam naar BataviaPoint do Gaile 't s.s. Ceram van Amsterdam naar Batavia. MIDDELBURG, 12 December 1907. Graanmarkt niet ontvangen. Opgaaf v. d marktzetters, handelaren. Boter f 0,55 f 0,65 per kilo. Eieren f6,pe% 100 stuks. Opgaa f v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f 0,5-7® f0,625 per '/2 kilo. Eieren f6,40 per R.O stuks. Veiling eieren f 6.—a f 6.00, eendeieren f0.ganzeneieren fll. Woensdag 11 December. PARIJS. Tarwe vast. Dec. fr. 22.lo betaald. BERLIJN. Granen. In navolging van Noord-Amerika, heerschte hier heden een zeer gedrukte stemming, maar de daling scheen houders te hebben afgeschrikt. Ten gevolge van matige vraag werd de markt naderhand beslist vaster, waarop wellicht con- sumtie-aankoopen van Tarwe invloed hebben geoefend. De prijzen van Tarwe en Rogge konden zi?h daardoor herstellen op het stand punt van gisteren en waren zelfs soms iels hooger. BUDA PEST. T a r w e kalm gestemd. Heden 13.12 kr. Vorige 13.13 kr. NEW-VORK. De leimijumaikt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend en 1 /4 ct. lager had verder hetzelfde verloop als te Chicago en sloot vast. In loco eveneens vast. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende in overeenstemming met Wallstreet nauwelijks prijshoudend en 3/s ct. lager en liep verder terug op flauwere telegrammen ruim aanbod uit Argentinië en opraimingen door haussiers, ook daalden de prijzen wegens gunstiger oogstberichten uit Rusland en grooter aanvoeren, tevens oefenden lagere berichten uit het binnenland en realisatiën per Mei door Armour een drukkenden invloed uit. Nader hand veroorzaakten aankoopen voor uitvoer een drukkenden invloed uit. Naderhand ver oorzaakten aankoopen voor uitvoer en on gunstige oogstberichten uit Argentinië eens rijzing, die ook steun vond in groote uitkla- ringen en gedwongen contiamine-dekkingen op groote schaaltevens stegen de prijzen in navolging van mais, alsmede op geruchten van afnemende voorraden in het noordwesten, terwijl berichten omtrent oogstschade door de Hessisclre vlieg eveneens een gunstigen invloed oefenden op de markt, die vast sloot. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 13 Dec. 9.8 9.42 2.43 3.17 14 10.21 '.0 59 3.52 4.31 15 11.36 5.9 5.45 16 0.10 0.41 6 19 6 49 17 1.9 1.34 7.16 7.42 18 2.— 2.23 8.7 8.29 19 y> 2.42 3.1 8.49 9.8 Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 12 December, medegedeeld door het KonNedt Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstan'1 775.9 te Horta, laagste stand 738.9 to Thorshaven. Verwachting tot den avond van 13 Deo. zwakke tot matige Zuid-Ooslelijke tot Zuid-Westelijke wind, veranderlijke be wolking, waarschijnlijk tegen. Weinig verandering van temperatuur. Moeder ELIZABETH POLDERDIJK, in den oudeidom van 28 jaar en 4 maanden. De Heere die geen rekenschap geeff van Zijne daden sterke oas in deze voor ons zoo zware beproeving. Namens wederzijdsehe familie, W.'Dïï REGT. Borsele, 10 December 1907. Gebruikt HEAMATOGEN Per flacon 75 cent JÖHAN DE ROOS, MIDDELBURG. 's avonds te half zeven ure, hoopt in de Geref. Kerk te Meliskerke op te treden de WelEerw. Z. G, Heer om een rede te houden in het belang van de Geref. Jong. Vereeniging. ONDERWERP HET BESTUUR, in do Openbare School te Biggekerke van de Onderlinge Veeverzekering „Helpt Elkander". Wie lid wil worden, vervoege zich bij een der Commissieleden. Namens ds Commissie, G. VyIJNANDj Heden overleed tot onze diepe droef heid ca een korte ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoote, Dochter en Zuster en van mijn kind de zorgdragende Heden overleed tot onze diepe droef heid na e6n kortstondig lijden, myn geliefde echtgenoot en onze zorgdra gende vader KORNELIS STURM in den ouderdom van ruim 67 jaar, na eens geuoegelijke echtvereeaigiug van ruim 41 jaar. Allen die hem van nabij gekend heb ben, zullen wel beseffen wat wij in hem verliezen. Biggekerke, 10 December 10G7. J. STURM—Slimme». J. MAAS—Stuk m. 0. MAAS.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3