Laatste Berichten AdverientiSn. Ojeabare YettaopiBien. Itef Yerkoepingen, fJarktfeencfatesi, Marktprijzen van Tarwe en Meel. LEESTAFEL. Ingezonden Stukken. Vertrokken en aangekomen Schepen. TGTÖT W 1 JU 6. 'Watergetijen voos* Isrseke. bank in het eerste Berlyneche arrondisse ment. De strafkamer zal gepresideerd worden door den president der rechtbank, Lehmann. In de kolenmijn William te White haven (Cumberland) heeft Dinsdag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Omstreeks één uur 's nam. weerklonk een hevige ontploffing in galerij no. 6, gelegen op meer dan 4 K M. afstands van de opening van de put. Twaalf mijnwerkers bevonden zioh op dat oogenblik in die put. Onmid dellijk werden pogingen tot redding in het werk gesteld en twee uren later waren vijf zwaar gekwetaten boven gebracht. Later werden nog de lijken van drie mijnwerkers gevonden op 200 M. afstands van de plaats, waar de ontploffing plaats had gehad. De vier anderen heeft men nog niet kunnen vinden, daar de rook het reddingswerk zeer bemoeilijktmen wan hoopt aan hunne redding. Grapjes. Over Legitimus, het Fransche neger kamerlid voor Guadeloupe, heele reeksen van grapjes in de Fransche bladen. Hij ziet de toekomst zeer zwart in, hij zal nooit blanco stemmen, behoort niet tot het soort politiei die eiken dag van kleur veranderen. Toen men hem vroeg, hoe hij daeht over de verhooging der schadeloosstelling der Kamerleden, gaf hij ten antwoord daar ben ik tegen, ik vind 15,000 frank vol doende. (Men wete dat er een voorstel is om die van 15,000 op 9000 fr. terug te brengen 1) Wij hebben melding gemaakt van de ontdekking van een depót van wapenen en bommen in een aan een soeiaal-deruo- eraat toebehoorend huis in de Pankstrasse te Berlijn, hetwelk, naar de politie ver moedde, afkomstig was van een comité van Russische revolutionnairen. De huur der van het huis, Warschowski, heeft ver klaard, dat hij de vele revolutionnaire geschriften als expediteur van het soe. dem. blad ,/VorwÊtrts" in huis had. Zeer opmer kelijk was de groote hoeveelheid drukpa pier, niet minder dan 15 centenaars, die bij de vondst aan 'tlieht kwam. Dit papier was van bijzondere kwaliteit, zooals men gewoonlijk gebruikt voor de vervaardiging van obligation en ander handelspapier. Hieruit maakt men de gevolgtrekking, dat dit papier bestemd was om er nabootsingen van Russische papieren van waarde van te maken, om zoodoende de revolutionnairen aan geld te helpen. Dat de Berlijnsche politie met de ontdekking in de Pankstrasse zeer ingenomen is, spreekt vanzelf. Volgens de laatste berichten uil Kon- stantinopel zijn er v&n de 400 reizigers der Kaplan, die nabij Heraklea is vergaan, 290 gered. Een uit Londen ontvangen bericht meldt dat het reusachtige Warenhuis der firma Gainage aldaar in vlammen staat. Het personeel kon op éen na gered worden. De brand begon in deOostersche afdeeling. De vuurvaste deuren werden dadelijk ge sloten en dientengevolge bleef de brand tot de bovenste verdieping beperkt: Meer dan 20 spuiten zijn aan het werk, en trachten hoofdzakelijk de belendende perceelen te behouden. Ia Engeland wordt een wet ontwor pen, waarbij het rooken door kinderen verboden wordt en strafbaar gesteld. Ia Abak&libi aan de Cross-Rivir is een ernstige rustverstoring uitgebroken. Een Britseh officier ward gedood. Dertig inboorlingen zijn gedood of gewond. Troe pen werden onmiddellijk afgezonden. Het is aan een //toeval" te danken dat het spoorwegongeluk met den expres van Barcelona naar Valencia nog niet ernstiger is geweest. De treinen hebben in Spanje, in plaats van rookwagens, bijzondere rij tuigen voor reizigers dia niet rooken. Op verlangen van een reiziger was een van die rijtuigeD, die geheel ontbraken, aan den trein gehaakt. Dat rijtuig waarin wel dertig mensehen plaats hadden genomen, is op de spoorstaven blijven staan en niet in de rivier gestort. De heer die het ver zoek had gedaan, kreeg een paar schram- meD, de overige reizigers bleven ongedeerd. In het geheel zijn 32 menschen gedood of doodelijk gewond, 15 ernstig en 34 lioht gekwetst. In de dokken van Belfast is tweemaal brand uitgebroken in da magazijnen vaa de Antrim Iron Ore Co., die echter beide keeren spoedig werd gebluscht. Meu ver denkt er de stakende kolendragers sterk van de brand gesticht te hebben. Tussohen de kieren van de deuren waren stukken katoen, gedrenkt in parafiae, gestoken en op een andere plaats hadden de brand stichters een met olie gedrenkte zak boven op eeD groote kolenben gelegd en aange stoken. Elders werd eeu spoorwegwagen van de Midland Railway door het vuur vernielddaar kon men het zoo spoedig niet blussohen. De pogingen tot brandstichting hebben in de streek groote opwinding veroorzaakt. Een sterke politiemaoht is aunwezig en patrouilleert door de straten. Met een paar woorden meldden we reeds dat er te New-York indeltaliaansche wijk een brand was uitgebroken, waarbij twee mannen, benevens elf vrouwen «n kinderen het leven verloren. Volgens een later bericht werd de ramp veroorzaakt door Italiaansche afzettërs, die, nadat de huiseigenaar hen wegens diefstal by de politie had aangeklaagd, zich op deze wyze wreekten. I)e vreesslijkste toone8len speel den zich in de brandende perceelon af. De houten trappen waren in een minimum tjjds osbruikbaar geworden. Toen de ontzette bewoners; in kan eersten angst naar de zol ders snelden, bleken de ijzeren luiken dicht gespijkerd te zijn. De gebouwen werden geheel in de asch gelegd. Een te Hamburg wonende vrouw had zich zoo sterk voorgesteld, dat op haar aohtste lot in een groote loterij een prijs zou valleD, dat zij op den laatsten trek kingsdag, toen het zeker was, dat haar Dummer er met een niet was uitgekomen, krankzinnig werd. Zij verkeerde nog steeds in het vaste idee, dat zij een hoogen prijs gewonnen had, en kocht mooie meubels, horloges en kostbare kleederen ook huur de zij een in verhouding tot haar inkom sten veel te groot huis en betaalde een maand huur vooruit van haar spaarduitjes en van geld, dat zij links en reohts had geleend. Op voorstel van haar kinderen, is de vrouw thans in een krankzinnigen gesticht geplaatst. Taft, de Amerikaansohe minister-van oorlog-opreis en vermoedelijk candidaat voor het presidentschap, spoort op het oogenblik door Siberië. Blijkens een be richt uit Krp.snojarsk aacdeAmerikaansehe bladen is de minister niet ver van Tsjita dus nog aan de oostzijde van het Baikal- meer aas een groot gevaar umoZiapt. Door het omgooien van dsn verkeerden wissel liep een goederentrein uit 't westen op hetzelfde spoor,waarop zich de sneltrein met Taft bevond. Beide treinen renden el kaar tegemoet mot een snelheid van 50 K.M. in het uur. Tot overmaat van ramp viel er smeeuw ea was het pikdonker. Toende treinen elkaar reeds zeer dicht waren genaderd, bemerkte de machinist van de locomotief van Tafts trein nog juist bijtijds de lantaarns van den anderen trein. Hij liet da stoomfluit werken en op beide locomotieven werd onmiddellijk geremd. Toen de treinen stilstonden, waren, de locomotieven nog maar 5 meter van elkaar. Zaterdag 30 Nov. KI oe tinge, 11 uur door not Liebert voor dhr. v. d. Have in den boomgaard Flora 16 olmen en 1 canadain den boom gaard Pomona 24 canada's en een partij knotwilgen. En voor dhr. W. F. K. Lens hoek 6 es3ohen en 10 wilgen bij den boom gaard Fiora. Maandag 2 Deo. 's-flravenpolder, 10 uur voor dhr. Burger door not. v. Dissel op hofstede Filina 1 abeel en 61 zachte olmen. Woensdag 4 Deo. Middelburg, lOuurdoornot.Hosang bonthout op stam, geslagen kaphout, es- schen boompjes langs den straatweg naar Yeere. En verpachten voor 3 jaar 30 pero. grasetting. Donderdag 5 Deo. Kapelle, 12 uur voor erven C. Le- poeter door deurw. Hoilmann en Verhoek eikenhouten kabinet, eikenhouten linnen- kastje, 3 pluimbedaen paet toebehooren, tafels, verplaatsbaar varkenshok, enz. Vrijdag 6 Deo. Wolfertsdijk, half 10 op hofstede S. J. Klompe door not. Neervoort voor dhr. Hombaoh 39 olmen en 172 canada's en op de hofstede dhr. Koert 75 olmen. Nieuwdorp, half 11 bij Modder- kreke door deurw. Holiman k Verhoek houtwaren, loopvarkens, meubels. Dindag 10 Dee. Goes, 8 uur op 't Slot door not. Pilaar een pakhuis met bovenwoning Vlasmarkt A 32 groot 33 cA. En een winkelhuis hoek Beestenmarkt D 117 groot 68 cA. uit het faillissement wijlen C. Bookelsar. Woensdag 11 Dec. Koudekerke, in café Centraal 10 uur door not. Loeff een hofstede bij het Tramstation 980 c.A. En 4 pare. bouwland 11905 e.A. En 5940 c.A. weiland onder Souburg. En 5320 c.A. id. Te zien 10 Dee. En om half 2 op de hofstede 2 geiten, 11 kippen, hand gereedschap, enz. Biezelinge, door not. Liebert bij Menheera 2 uur voor wed. v. Leerzum een huis en luin 560 c.A., en 5 Are bouwgrond er naast. Donderdag 12 Deo. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Struve 7 huizen Segeer- straat H 102 (koffiehuis), Penningkoeksin- gel, Vlissingsehe Wagenplein P 17 (win kelhuis). Idem Q 17, Oosterstraat 81 en 82a en Oude Kerkstraat B 95 (koffiehuis) resp. groot 121, 120, 76, 84, 117, 276 en 34 c.A. Te zien 11 en 12 Deo. 10—12 en 2—4 uur. Rilland, 12 _uur bij Rottier door not. Schram voor de gemeente Rilland Bath een huis en schuur aan den Hoofdweg naar Bath 890 c.A. in 2 pero. van dr. Moree. Vrijdag 13 Dee. I e r s e k e bij Adriaanse voor erven M. Willemsen door not Schram 11 uur een huis, soburen, tuin en weiland Oude Torenstraat 4625 e.A. Zaterdag 14 Deo. Wolfertsdijk, 1 uur bij Korstanja voor dhr. Lenshoek door not. Pilaar 30 buitengewoon zware olmen op Villa Nova. Eiken, kastanjes, olmen eDZ. en houtgewas. "Woensdag 18 Deo. Baarland, voor J. v. Wiflgen door nol. Pilaar 10 uur olmen en essehen. Middelburg. Heden Donderdag werd door het Polderbestuur van Walcheren aan- besteed,'t leveren van 400,000 btuks straat- klinkars, in vier perc. ieder van 100.000. Ingeschreven werd als volgt A. P. Hejjnen te Arnhem,3e perceel f 16 4e f 15,14 J. B. Overdingen te Resteren, 2e f 14,78 N- Löbensels te Nymegenle f 14,25 G. C. van de Poll te Harwynen le f 14,75, 2e f 14,50 G. W. van Globbeek Amst te Nijmegen le f 14,55 A. en J. G. Meynlief, Scheveningen4e f 15,40 Hoeuiï ts Gorinchem2e f 15,20 Van der Moddi en v. d. Mijl Dekker te Arnhem 2e f 16,25. Bij de aanbesteding verbouw konink lijke stallen te Apeldoorn was minste in schrijver voor f378000 firma Oilm&ns te Leeuwarden. Waarde, Mej. C. W. Blok, geb. alhier, thans verloskundige te Scherpenzeel, on langs ale zoodanig benoemd te Breukelen- St. Pieter, is nu mede benoemd voor Brenkelen en Nyenrode. Heden werd het krankzinnigenge sticht te Woifheze geopend, begonnen werd met het zingen van Ps. 130 2, na een welkomstwoord sprak prof. Lindeboom de aanwezigen toe naar aanleiding van dsn 127sten Psalm. Spreker deelde mede dat de stichting op beslist Christelijke grond slagen zou zijn. lu.-ifjtrankzinnigen zien wij de zonden, niet dat de personen grootere zondaars zijn dan wij, maar in deze patiën ten zien wij de ontwrichting van het men- schelyk geslacht door da zonde, hier hopen wij hun genezing ta brengen met Gods hulp voor dit en het volgende leven dankbaar heid en gebed waarmede ook wij thans be gonnen zijn, zy daarbij de grondslag van alle geslachten die na ons hier zullen ar beiden. Daarna werd gezongen Ps. 1463 en werd de openingsrede uitgesproken door ds. Van den Hoogt, daerna werd gezongen Psalm 84 3, waarna prof. Lindeboom weer aan het woord kwam en droeg namens de vereeniging de Stichting aan de be stuurders over, hen daarby toewenschende sterkte, die van Boven is, van dien God, in wisns genade alles begrepen is wat we noodig hebben voor het werk der barm hartigheid. Inzonderheid richtte spreker daarby het woord tot den geestelijken ver zorger, ds. Wiebinga, en den geneesheer- directeur dr. Ronda, hen Gods zegen op hun arbeid toewenschende. MIDDELBURG, 28 November 1907. Ruime aanvoer. Witte boonen 50 et. lager. Overigens als noteering. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f 0,nieuwe tarwe f 7,50 a f 8, per H L. nieuwe rogge f 6,75 a f 7,nieuwe zomergerat f 5,50 a f5,75; haver f3,50 a f 4,paardeboonen f 7,25 a f 7,50 tuinboonen f 6,50 a f 6,75 witteboonen gelezen f 11,50 a f 12,50 bvuina boonen ronde f 13,50 af 14,50 idem lange f 12,50 a f 13,50 kroonerwten nieuwe f 11,25 a f 12,25 koolzaad f a f karwij- zaad f 0,per 50 K G. Waar 't niet bij staat is de pry's per H.L. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,55 a f 0,60 per V2 kilo. Eieren f 8,per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeewsche Landb. Mmtsch. Boter f 0,60 k f 0,65 per '/j kilo. Eieren f 8,70 per 100 stuks. Veiling eieren f8.80 af 8.96, eendeieren f6.50, ganseieren f 12. Woensdag 27 November. PARIJS. Tarwe gedrukt. Nov. fr. 22.40 betaald. Meel gedrukt. Nov. fr. 30.4O betaald. BERLIJN. De uit Noord-Amerika gemelde prijsverbetering oefende hier geen invlojd uit. Realisatien hadden heden de oeverhand, temeer daar het zachte weder den kooplust tegenhield. Veel meer dan rogge, moest tarwe in prijs toegeven. BUDA PES'i'. Tarwe mat. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opeede traag en onveranderd, tluctueetde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco vast. CHICAGO. De termijnmarkt van T a r we opende traag en '/2 ct. lager, daalde verder naar aanleiding van teleurstellende telegrammen en wegens realisatien, maar grootere loco-vraag te Minneapolis, contramine-dekkingen, groote uitklaringen van meel en de verbetering op de fondsenmarkt veroorzaakten eene rijzing. Daarna trad weder eene daling in tengevolge van realisatien en op verkoopen door Armour, maar de markt steeg opnieuw wegens aan- aankoopen zoowel door haussiers als baissiers en op de verwachting van kleine aanvoeren. Het slot was prijshoudend. Cardipkonia John Newtons verhaal van dood en leven. Opnieuw vertolkt door A J. Hoogenbirk. Afl. 18 —22. Rotterdam, D, Bolle. Dit uitnemende boek is thans compleet. De uitgever heeft voor deze uitgave losse linnen stempeibanden verkrijgbaar gesteld ad 60 cent per stel van 2 banden, zoodat men voor weinig geld 2 prachtige boek- deelen op de boekentafel kan hebben. De inhoud is echter 't voornaamsteen om dien inhoud, waarin een beminnelijke, door God geredde en zoo hoogst begenadigde ziel spreekt, tot allen die nog prijs stellen op en behoefte hebben aan stichting en leiding op den weg des levens hevelen wij Cardiphonia in zijn nieuwe gewaad ten zeerste aan. Van den uitgever Bolle ontvingen wij den zeer uifgebreiden catalogus van goed- koope boekwerken. Er is heel veel bij waarmee de bibliotheken onzer jongelings- vereenigingen metterdaad zullen worden verrijkt. Het boek der W aarheid, door F. Bettex. Je gen. f 0,90. Geb. f 1,40. Kampen, J. H. Kok. Weer een nieuw boek van Bettex. Wat een onuitputtelijke geest. Hoe weet hy telkens weer nieuwe dingen uit den schat van Gods Woord op te delven. Voor de velen die Bettex geregeld lezen en volgen, behoeft ook dit boek geen aanbeveling; het bevat een kort historisch overzicht van het Boek der Boeken; vervolgens bespreekt de schrijver de Wet en de Profeten als den geestelijken inhoud daarvan. En ten slotte wijst hij op de alle30verwinnen.de kracht van Gods Woord. Odzo jongelingen zullen ook dit boek van Bettex met ingenomenheid begroeten. Twijfel door F. Bettex. Tweede vermeerderde druk. Ing. f 1,40. Geb. f 1,90. Kampen, J. H. Kok. 't Verwondert ons niet, dat de eerste druk van dit boek spoedig uitverkocht was. Want de vertaalster noemt het terecht een der heerlijkste en edelste peunevruchten van don schrijver. Hst bevat drie afdeelin- gen„Onbekende Werelden", „Twijfel" en „Openbaring". De eerste afdeeling boeit door de mededeeling van veel nieuws op -natuurkundig gebied. Het tweede gedeelte wapent ons Iiidpn bangen strijd van twijfel en wekt op tot gelooi. Bè-dcfda afdeeling wijst op de openbaring Gods in haiu'ir en geschiedenis. Het geheele werk herinnert asn het woord van Salomo: Gouden appelen in zilveren geheelde schalen. Geloofstrouw, door C. A. Mason. Uit het Engelsch door G. Kuyper. Ing. f 1,10. Geb. f 1,50. Kampen J. H. Kok. Een verhaal uit de vervolging der eerste christengemeente in den trant van Hugo Vadis, do geloofstrouw eener jeugdige christin te midden van heidensche vervol gingen schetsend. Mej. Kuyper bezorgde een uitnemende vertaling van dit mooie boek. De sehryfster is onder ons reeds lang bekend als 0. a. door haar „De lelie vaD ons Vorstenhuis", dat ia De Standaard met zeer groote ingenomenheid door dui zenden is gevolgd. Nu, Geloofstrouw is niet minder mooi. Kribbe, Kruis en Kroon. Uit Ge- roks liederen. Uitgelezen en op ma- ziek gezet door E. Gebhardt. Dat is al de tweede druk van deze keurig vertaalde en getoonzette liederen van den bekenden en beminden,innigenKarl Gerok. Wel een bewijs hoe deze taak aan twee zeer bevoegden is toevertrouwd geweest. Trou wens dr. v. d. Valk en Gebhardt zijn onder ons goede bekenden. Wij hebben indertijd met ingenomenheid den len druk van deze uitgaaf begroetwij doen 't evenzeer dezea tweeden. In Duitschland is dit boek in alle christengezinnen het liederboek. In Neder land begint 't dit ook te worden. Hoe kan 't ook anders Kribbe, Kruis en Kroon, dat is het rijke leven in al zijn afwisseling. En wie dit weet, laat zich ook door deze diep gevoelde verzen en muziek daaraan herin neren en daardoor vertroosten. Van al deze werken geldt dat de uitgever voor een fraaie, degelijke uitvoering ge zorgd heeft. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur! Ofschoon ik u schreef de vorige week dat ik u maar eens zou lastig vallen, gevoel ik na het schrijven van //Een getrouw lezer" ea het schrijven van Rozenboom behoefte om nu nog eenige plaatsruimte te vragen, reken er op het is nu een laatste woord. Vooraf eene opmerking, wat gezegd wordt aan het adres van den heer Den Bouwmeester of O. de Korte ga ik niet op in, ook niet op de aardigheden die de heer R. in zijn schrijven invlecht doch niets met de zaak te doen hebben. Dat ik getracht heb den heer R. verdacht te maken !ag geheel niet in mijn bedoeling, ik geloof ook niet dat iemand er dit uit gelezen heeft. En nu ter zake. De heer R. schrijft wij wachten nog al toos op den door ons gevraagden weg achter hét hof bewoond door Franoke, die is ons in beginsel beloofd door hat gemeentebestuur van Meliskerke en dat het hem ook bekend is, dat 't gemeentebestuur van Biggekerke ook besloten had dien weg te leggen, doeh dat het gebleken is dat dit een koffie praatje geweest is, enz. En //Een getrouw lezer" zegt; Bigge kerke heeft dien weg niet gewild, wilde een anderen weg enz. Wat is nu waarbeid Beide schrijvers schijnen nist op de hoogte te sija, de zaak is aldus behandeld. Uit M. is een verzoek gedaan aan den gemeenteraad om een weg voorbij de ge melde hofstede te verharden. Die zaak is daar besproken en overgebraeht aan den gemeenteraad te Biggekerke. De dage- lijksehe besturen hebben daarover verga derd en er is geschreven aan den eigenaar van gemelde hofstede, om groad af te staan voor dien weg (want er is geen weg) en daarop is antwoord van dien heer ingekomen dat hij daarvoor niet te vinden is, en hij er ook niet aau mea wil werken. (Beide brieven berusten te Biggekerke in 't archief). Nu stond men voor twee dingen óf de zaak opgeven, óf den weg zoeken te krijgen door onteigening. Tot bet eerste is heslofen. Heeft nu R. het recht om dit een koffic- prnafje (e noemer En mag nu hiervan gezegd worden Biggekerke heeft dien weg niet gewild En nu vraag ik R. hoe kan hij voor dezen weg ijveren en dan op aansluiting methet tramstation Meliskerke aandringen, dit is voor mij onverklaarbaar. Dan schrijft men «wat blijkt nu, dat in die stilte althans niet met samenwerking van Meliskerke een gansch andere weg is voorbereid, en als alles klaar is dan komen da be9ren met dwaDgnu moet je betalen, enz." Wat is nu de ware geschiedenis Toen men begreep de weg by Francks kan er niet komen, de onteigening (gesteld die kon verkregen worden) zou tochtsduur zijü, toen wei'1 er over een anderen vasten weg gesproken en wel van B. ofM. door Hoogelao.de raar den Seisstraatweg, doch men begreep dit is onuitvoerbaar. En in den winter van 1905 —1906 is door particu lieren met een adres rond gegaan, om bij bot bestuur van den polder het verzoek te doen den nu bedoelden weg te verharden. Nadat, dit adres door velen, ook van Melis kerke, ook zelfs door een Wethouder 7an die gemeente, gateekend was, is bet door den betrokken burgemeester by hetpulder- bestnur bezorgd en char in openbare ver gadering behandeld. Do lazer oordeels of hiervan mag gezegd worden „in alle stilte, en althans buiten allo samenwerking met Meliskerke". Wat den zy tak by I. Dekker betreft, de schrijvers weten toch zsker (althans zij kunnen uit weten) als er in Meliskerke stenn en medewerking wordt verleend, er geen bezwaar zal zijn dién- te..bestraten. Maar wordt steun en medewerking göiniat, dan valt het plan on, nog eenmaal, valt dit plan, dan komt er geen verharde weg, want wat R. beweert, om den weg van M. naar het tramstation-Meliekerke en naar Zouta- lande te bestraten, kan toch onmogelijk ernst zijn van hem, om dit met een subsidie van f 200 te doen, want ik verzeker, dat er niemand zal gevonden worden om den onderhoud voor die som op zich te nemen. Wil R. mij uitlachen, als ik beweer dat een groot deel van M. even spoedig te B. op het tramstation zyn dan te M., mij goed, ik durf die bewering wel volhouden. Hij denke slechts b.v. aan Mariekerke, de sluiabaan Kluitho6k, enz. Het vervoer; van B. kost ook nog minder. Ik blijf nog boweren, sis Meliskerke met f 200 subsidie, desnoods op voorwaarde van bestrating van een zijtak, mee werkt, is er kans van slagen en kunnen zy dankbaar zijn. K. HOUTERMAN. Biggekerke, 27 Nov 1907. (Hiermee is 't debat gesloten. Red Aangekomen: 27 Nov. te Rotter dam de s s. Besoeki en Kcd ri van Java te Port Soudan het s.s. Malang van Rotterdam naar Java; te Southampton het s.sSalak van Rotterdam naar Batavia- Vertrokken: 26 Nov. van Perim het s.s. Sindoro van Batavia naar Rotterdam 27 Nov. van Batavia bet s.s. Kawi naar Rot terdam; van New-York het ss. Nieuw Amsterdamnaar Rotterdam; van Hamburg het s.s. Prins Willem V van Paramaribo naar Amsterdam. Gepasseerd: 27 Nov. Quessant het s s. Bogor van Batavia naar Amsterdam. Waterschap Kruininge, 2 Deo. Telegrafisch Weerbericht. naar ivaarnemingen in den morgen van 28 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.9 te Niee, laagste stand 748.1 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 29 Nov. zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind, betrokken tot bewolkte luohf, weinig of geen regeD. Weinig verandering van tem peratuur. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 29 Nov. 30 1 Dec. 2 3 v 5 10.21 11.34 0.17 1.- 1.46 2.28 3 45 10.55 040 1.21 2.7 3.5 46 3.53 5.8 6.25 78 7.53 8.39 9.53 432 5.41 6 47 729 8.14 9.16 10.11 Heden overleed op het onverwachtst onze geliefde dochter, zuster en behuwd- zustsv PIETERNELLA CE VAAL, in den jeugdigen leeftijd ven 20 jaren en 4 mean den. De ftaere sterke ons in dit zwaar verlies. De diepbedroefde ouders, kinderen en behuwdkinderen, uit aller naam, W. CEVAAL Wz. M. CEVAAL— Pleuie. Ritthem, 27 November 1907.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3