tlarktberichtess. Een HIT 1« keep, KINADROPPELS Hew MliifiR ia lalcira Prof, DIË PEN HORST Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen. SCHÖÏÏ W iï Q. Ingezonden Stukken. TK~KÖÖP een Utreehtseh Wagentje,, Een partij nieuw geschilderde Kasten Ml. W I -W. HUBREGTSE, L E Z H 6 uitgesteld. Drukt LiederenToegangs kaarten, Programma's, etc. R. M, SMITS, Boekhandelaar. Boekdrukker. W. Ï1UBREGTSE, Thomas Maat ad f340 per jaar 2e 3H.A. 5 A. 36 o.A. dijk tussehen den Katspolder en den Annapolder, aan Abr. Visser voor f40; 3e 1 H.A. 68 A. 38 o.A. dijk tus sehen den Katspolder en den Leendert Abrahampolder, aan M. de Regt voor f 50 4e '2 H.A. 76 A. 35 o.A. dijk tuasohen oud Noord-Beveland- en Katspolder, aan M. Marcusse Az. voor f 625e 2 H.A. 88 A. 85 o.A. dijk tussohen Oud Noord-Be veland- en Katspolder, aan M. Wiskerko voor f81; 6e 2 H.A. 25 A. dijk tussohen Oud Noord-Beveland en Kats- en Leen dert Abrahampolder, aan E. C. Priester voor f53; 7e 1 H.A. 59 A. 84 o.A. dijk tussohen Oud Noord-Beveland en Leendert Abrahampolder aan Abr. Visser voor f44. Totale jaarlijksohe pachtprijs f670. On kosten 15 pot. van 1 jaar pacht. Al de pachters wonen te Kats. Middelburg. Door den directeur der registratie en domeinen werd heden aan besteed lo. het verzwaren en verhoogen van een gedeelte van den zeedijk van den Kramerspolder, onder de gemeente St. Phi- lipsland 2o. het verhoogen en verzwaren van een gedeelte der zeedijken van de Prins Willem Frederik Karei- en Heensehe- polders, onder de gemeente Steenbergen. Ingesohreven werd voor perceel 1 door de heeren J. M. Dekker, Brouwershaven, f1980 L. v. d. Velde, Bruinisse, f 1894 C. Romein, St.-Philipsland, f1640; Job. Wolfert, Hoek, f 1360 J. Lindenberg Cz., Wemeldinge, f1320 M. Quist, St.-Philips land, f 960 C. B. Haok, Oud-Gastel, f 950. Voor perceel 2 schreven in de heerenJ. M. Dekker, Brouwershaven, f 0160L. v. d. Velde, Bruinisse, f 5497W. L. Klos, Scherpenisse, f4900; Joh. de Jonge, Mid delburg, f4660; O. Romeijn, St.-Philips- land, f 4378J. Stuurman, Amerstol, f4288 J. Lindenbergb, Wemeldinge, f 3975 Job. Wolfert, Hoek, f3070; M. Quist, St.-Phi lipsland, f2893; C. B. Hack, Oud-Gastel, f2883L. Al. Geluk, Tholen, f2579. Goes, 26 November I907. De aanvoer van granen was beter. Gerst komt nog zeer weinig voor, alles bracht lang zaam vorige prijzen op. Oude Tarwe l'o,a fo,—Nieuwe Tarwe f8,40 a f8,90, Nieuwe Rogge f6.50 a f6,80; Wintergerst fo.— a fo.Zomergerst fo.a fo,Haver f7.75 a f8.20, Kookerwten f 9.70 a f 10.10; Kroonerwten f <f.a f 12.Bruine- boonen f9.a f12. -, Maanzaad fa fMosterdzaad fKarwijzaad f Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.02 a f I.15 middenprijs fo.55 part. fo,6o per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 6.40 k f 7. middenprijs fi.7o, part. o cent per stuk. De aanvoer van eieren was gering, die van boter ruim. Opgaaf van de Landbouivmaatschappj. Boter f 1,02 A f1,15 per K.G., rekenprijs f 1,08 per K.G. Versche Eieren f 6,40 A f 7.per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f6.65 per 100 stuks. Veillngsvereenlging „Z.- Beveland. GOES, 26 Nov. 1907 Goud Reinet 2de soort f 2.30, id. 3e soort f 1, kleine zure Bellefleur f 1, Groene Cha. monthel f 1.40, Weidragers f 1.30 a f 1.80, alles per kin; Court Pender f 1, Weidragers kleine 50 ct., beiden per zak; Sterappels 2 ct. per stuk. Zaterdag a.s. veiling van plm. 50hazen. Mispels 11 cent per kistje. Veillngsvereeniglng Walcheren" MIDDELBURG, 25 November 1907. Uien fo.80 a fi.óo, Roode Ribbing f4.40, Poropemetten f4.40 a f4.80, Louwtjes f2.80, Giezer Wildeman f 2.80 a f 4.20, Blomzoet f 3.20, Kandijzoet f3.30 a f3.80, Schijving f3.60 a f4, Tuinzoet f 5, Nouveau Porteau f 5, Samatellen f5.20, Zoete Bellefleur f3.80 a f4, Grauwzoet f4,80 a f 5, Besi de Schoonauwen f4.80, alles per H.L.Jodeperen f 1.20 per kin; Beurré Clairgeou 35 ct., Calville looct., Bruine boonen 2e sooit 40 ct., alles per 5 literRoode kool 2 a 3 ct., Savoye i a 3s ct., Boerenkool i5 ct., alles per stuk; Sla 16 a 100 ct., Andijvie 40 a 105 ct., beiden per 100 stuks; Spruiten 60 a 90 ct., Peen 18 a 35 ct, Karoten 27 a 33 ct., Rapen 15 a a 20 ct., Kooirapen 30 ct., Veldsla 10 ct., alles per ben Peen 2 a 25 ct., Prei 3 a 45 ct., Karoten 2 a 3 ct., Rapen 25 ct., Seldery 1 a 25 ct., Pieterselie 1 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 26 Nov. 1907. Boter f 1,20 a f 1,3° per K.G Eieren fo,a fo,per 104 stuks. Geen aanvoer. ROTTERDAM, 25 November. Binnen landsche granen. Tarwe kon, door matigen aanvoer, prijs houdend worden verkocht. Per 100 kilo 1 io a f 11.25 en uitgezochte daarboven. Rogge onveranderd. Per heet. f 6,50 a f 7. Gerst. Winter- per 100 kg. f9 a f9.50. Zomer- niet ter markt. Chevalier- per 100 kg. f 9.50 a f 10. Haver lager. Per 1O0 kg. f8 a f8.40 en een enkel blank partijtje daarboven. Witteboonen flauw en slechts voor een klein gedeelte tot vorige prijzen verkocht. Per heet. f 12 a f 13.25. Bruine boonen, waarvan de aanvoer ruimer was dan vorige week, vonden slechts gedeeltelijk tot vorige prijzen plaatsing. Per heet. f 12 a f12.75 en enkele uitgezochte pai- tijtjes iets daarboven. Onvoldoend droge en weeke soort f7 a f 11 Blauwe erwten onveranderd. Per heet. f9.50 a f 10.50 en mooie gave puik kokende daarboven. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond boordvrij twecmaands tyj minstens 5 last; weinig veranderd. Rogge. 71 ko. Helena f210.50, 74/75 ko. dito stoomend f219. Gerst. 67/68 ko. Donau f177, 60/61 ko. Zwarte Zee uit zeeboot flóo a f 161, 61/62 ko. Cherson dagel. gewacht f 163, 61/62 ko. blanke Theodosia Donderdag gewacht f 162.50. Haver. 49/50 lco. Koningsberger stoo mend f 7.40 a f 7.50. Boekweit. 101/1O2 pd. Petersburger uit geeboot f 222. Schapeboonen per 80 kiloOdessa stoomend f 7.25 a f 7.30 V oererwten per 80 kilogele Donau uit zeeboot f 7.30, gtoene dito uit zeeboot f 7 40, gele dito stoomend f 7.45, groene dito stoo mend f7.20, Odessa stoomend f7.25. Ma is. Amerik. Mixed f155 a f156, dito dito uit zeeboot f154 a f155, dito dito per Potsdam f154, dito dito per Statendam l5i, dito dito aflading vóór 16 December oude oogst f 150, grote Donau uit zeeboot f 17, f 146, f I47, dito dito stoomend f 147. Donau Paardetand f 147.50 a f 148.50, Odessa uit zeeboot f 147, dito dagel. gewacht f 146, f 147, dPo ladend/geladen of binnen enkele af te laden f 244. ROTTERDAM, 26 November. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 61 paarden, 897 magere runderen, 495 vette run deren, 220 vette kalveren, 114 nuchtere kal veren, 360 graskalveren, o schapen, 0 varkens, 147 biggen, 0 bokken, of gelten o runderen o ossen, o stieren. Prijzen runderen 34 a 38 c., osser. 33 a 35 c., stieren 26 a 34 c. kalveren 4o a 47s c., scha pen f af lammeren f af Melkkoeien f 150 a f260, kalf koeien f 160 k f300, stieren f90 a f170, pinken f80 a f150, graskalveren 30 a 80 vaarzen f75 a f170, vette- foo a foo, biggen f 0,05 Af 0,12, Hitten f o a f 00. Paarden f 45 a f 120, slacht- f 40 a f 80. Nuchtere kalveren; fok- f 16 a f 20ld. slacht- f 8,00 a f 14,00. Biggen per week f 1,00 a f 1,30. Ruime aanvoer, vrij goede handel. Maandag 25 November. ANTWERPEN. Tarwe stemming kalm. Kansas zeilend fr. 22, Donau zeilend fr. 22'/2. Darijs. Ta r w e prijshoudend. November fr. 22.40. Meel piijshoudend. Nov. fr. 30.90. BERLfJN. Granen. De aanmerkelijk kleinere uitvoer van Rusland, de meestal vastere berichten uit het buitenland en de hoop op verbetering van de geldmarkt hebben hier het aanbod voor Tarwe en Rogge tot verhooging der noteeringen opgewekt. Le vendig was de kooplust niet, doch kon tegen betaling der hoogere prijzen bevredigd worden. BUDA PEST. Tarwe 12.96 kr. Vorige dag 12.98 kr. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend op vorige noteering, had verder hetzelfde verloop als te Chicago en sloot vast. In loco eveneens vast. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend op vorige noteering en steeg op betere telegrammen; na vervolgens te zijn gedaald door opruimingen per Decem ber, liep de markt weder hooger onder den invloed van aankoopen door haussiers en baissiers en toenemende vraag op speculatie a la hausse. Later reageerde de markt in navolging met Mais, waartoe ook de flauwe stemming van Wallstreet en grootere aan voeren het hunne bijdroegen. Levendiger vraag voor uitvoer, contramine-dekkingen en groote uitklaringen veroorzaakten daarna wederom een prijsherstel, dat echter verloren ging door realisatiën en den grooteren zichtbaren voor raad, doch op het laatst liep de markt an dermaal op door levendiger loeo-vraag en aankoopen door haussiers en baissiers, om vast te sluiten. Aangekomen: 24 Nov. te Batavia de s.s. Celebes, Vondel en Madura van Am sterdam te Suez liet s.s. Oranje van Batavia naar Amsterdamte Sabang het s.s. Ambon van Amsterdam naar Ba tavia te Duinkerken het s.s. Maasland van Buenos-Ayrés naar Amsterdam te Havre het s.s. Kediri van Java naar Rotterdam te Southampton het s.s. Salak van Rotter dam naar Javate Amsterdam het s.s. Koning Willem III van Batavia 25 Nov. te Havre het s.s. Prins Willem V van Para maribo naar Amsterdam. Vertrokken; 23 Nov. van Buenos- Ayres het s.s. Delfland naar Amsterdam 24 Nov. van Buenos-Jyres het s.s.Zaunland naar Amsterdam van Suez h»t s.s. Malang van Rotterdam naar Javavan Aden het s.s. 's Jacob van Amsterdam naar Java van Buenos-Ayres het s.s. Zaanland naar Am sterdam 25 Nov- van Suez, het s.s. Ceram van Amsterdam naar Batavia; van Port- Said het s s. Banda van Batavia naar Am sterdam van Marseille het s.s. Gedê van Java naar Rotterdamvan Port-Said het s.s. Oranje van Batavia naar Amsterdam van La Pallice het s.s. Timor van Amster dam naar Bataviavan Hamburg het s.3. Bali naar Amsterdam. Gepasseerd; 23 Noy. Tarifa het s.s. Bogor van Java m.ar Rotterdam 24 Nov. Dover het a a.Ardjoeno van Rotterdam naar Java; 25 Nov. Scilly het s.s. Soesldijk van Rotterdam naar New-York. Volgens een alhier uit Dantzig ont vangen bericht is de vaart op de Weicnsel en naar Elbing gesloten. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 26 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.0 te Hortg, laagste stand 737.3 te Valentia. Verwachting tol den avond van 27 Nov. toenemende lot krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind meest betrokken lucht, regen. Iets minder koud. Waterschap Kruininge, 2 Deo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Heickenszand, 25 Nov. 1907. Mijnheer de Eedacteur! Ieder eenigszins ontwikkeld mensch zal, wanneer hy onbevooroordeeld zijn meening uitspreekt, erkennen, dat een bewaarschool een zeer nuttige instelling is. Geldt dit reeds voor eenigszins grootere plastsen, ik zou zeggen van nog grooter beteekonis is een bewaarschool voor een plattelands- gemesnte als Heinkenszand. Daar toch gaan in den zomer veelal èi vader èn moe der op het land werken en moet de zorg voor de kinderen aan anderen wordön over gelaten. In sommige plaatsen in onze om geving zijn dan ook reeds bewaarscholen gevestigd. In Heinkenszcnd zou men ook gaarne tot oprichting van een christelijke bewaar school overgaan. Het bestuur der Herv. Zondagsschool, het groote belang dezer zaak inziende, stelde met algemeen 0 stem men bereids in beginsel haar gebouw be schikbaar om het voor bewaarschool te laten inrichten. Met het doel tot oprichting eener Bewaarschool-Vereeniging te gera ken zal dezer dagen in het gebouw der Hervormdo Zondagsschool een vergadering van belangstellenden worden belegd.Eenige notabelen dezer gemeente hebben reeds hunne instemming met het plan betuigd. Men ga naar die vergadering toe, opdat na onderlinge bespreking deze nuttige zaak haar beslag kri/ge. Ontvang, M. de R., myn dank voor de plaatsing, Uw dn., X. Geachte Redacteur Mag ik nog even een plaatsje in uw veelgelezen blad. Toen op mijn schrijven in De Zeeuw door twee vrienden van Bigge- herkö weïd geantwoord met de circulaire van dhr. Den Bouwmeester, heb ik verder gezwegen. Ik deed dit om waar de Prov. Staten voorsohot hadden toegezegd, de tot standkoming van den weg niet tegen te werken. Nu wil ik toch even opmerken dat de twee vrienden uit Biggekerke geen enkel argument wisten aan te voeren tegen de mijnegeen enkel tegon den door Meliskerke gewensohten weg, voor den weg door Biggekerke gewenscht. De circu laire van dhr. Den Bouwmeester was wel hoog van Toon, maar bevat toeh ook geen enkel argument. Wel bevat die circulaire een verdachtmaking, dat de getrouwe lezer begonnen was roet in 'teten te werpen. Voor zulk een besehuldiging bestond niet da minste grond. Uil het ingezonden stuk bad dhr. Den Bouwmeester kunnen weten dat heel de wegbeweging van Meliskerke begonnen was. Bij den gemeenteraad kwam een adres van ingezetenen voor den door mij bedoelden weg. De gemeenteraad con- respondeerde met den gemeenteraad van Biggekerke. Biggekerke heelt den weg niet gewild, wilde 'n anderen weg en krijgt dien, dank de activiteit van den Burge meester en anderen. Wat deed die van Meliskerke P Nu schrijft Houterman: dankbaar gebruik maken. Dankbaar aan wie? aan Bigge kerke dat ons plan niet wilde? aan den polder Walcheren, die ons dorpje liet liggen in zijn insolement, 15 minuten van den nieuwen weg af? aan de Prov. Staten, die naar 'tsohijnt zonder van den weg iets af te weten maar f17000 voorsohot geven Ja was de weg van Meliskerke naar Biggekerke ja dan Maar 't is een weg van Domburg over B'ggekerke naar Vlis- singen, waar veel landbouwers van Big gekerke belang bij hebben. Is er ook een oogenblik aan Meliskerke gedacht 1 Was dan de weg niet van I. Dekker recht door gegaaD, zou 't dan korter zijn geweest? Nu zoover mogelijk van Meliskerke af, weer eenige minuten verder en dan blij ven wij liggen, eenzaam en vergeten in ons insolement, nog jaren aan jaren misschien. Dankbaar, neen dat is te veel gevergd. Eén argument is er dat de geneeskundige hulp vanKoudekerke gemakkelijker verkregen kan worden. Als ik nu een advies mocht geven zou het zijn geef met het oog daarop, en om later nog een weinig uit ons isolement verlost te worden, een kleine subsidi". Dankbaar voorde verleende plaatsruimte. Een getrouw lezer. Mjnheer de Redacteur Mag ik nog een kleine plaats als ant woord aan dhr. De Buck. Ik wist niet dat De B. den tijd had. De B. begint over mijn verwonderingendatikde vragen die ik deed staande de vergadeiing had moeten doen. Ik moei hem zeggen het was geen politieke rede met debat, slechts een bijeenkomst voor een te bespreken doel, zooals De B. zelf op de vergadering zeide. Dus ik geloof ik behoefde niet voor dezen heer op te staan. Ik ben er ook niet op attent gemaakt. En waar De B. spreekt over het niet onder- teekenen der oproepiags-ad verten tie adres melk-vereeniging, dat het te veel plaats eisoht en onze dubbeltjes kost, nu ik geloof daar is genoemde beer verbazend bang voor want dat was nog merkbaar op de vergadering toen genoemde hrer staande aan den voorzitter van de melk-vereeniging vroeg of de kosten omtrent zaalhuur van dezen avond door de vereeniging betaald werden. Ik geloof nu kan ik ai weer mijn verwondering uiten dat De B. dat vraagde, daar er buiten het bestuur gehandeld was. En waar B. schrijft dat het onwaar is dat er door de onderteekening meer land bouwers bij tegenwoordig hadden kunnen zijn, zeg ik beslist van wel, maar niet zooals De B. op de vergadering zegt met de buren er over gesproken te hebben is •beslist een leugen, daar velen ook verwon derd waren toan zij de oproeping lazen. En dat De B. mij niet antwoordt over het handelen buiten het bestuur dat was duide lijk genoeg merkbaar op de vergadering tussohen hem en het bestuur, vooral met de voorzitter en secretaris. En als bestuurs lid Kodde opstond en zeide dat het niet neljes was zoo te hebben srehsndeld. En dat De B. spreekt over mijn liumaatsebap opzeggen, volgens bet reglement der melk- vereeniging was ik vrij. Onkosten had ik niet, dus dubbeltjes moest ik niet betalen, dus dat behoefde ik niet staande aan De B. te doen. Maar zooals De B. zegt, het opzeggen weet hij te rijmen, hetwasde'.e. De B. mag dat wel zeggen. In srt. 3 staa', regiem, melk-vereeniging, voor een ge lijken prijs de melk verko^pen en dat gebeurt niet. Met in de vereeniging te zijn verbindt men zich daaraan. Is men in geen vereeniging dan is men vrijer, kan men meer handelen naar willekeur, zoo&is ik geloof dat De B. en collega's hebben willen doen. Dat de B. schryft, dat ik weinig gevoel of ernst maak op verschillend terrein des levens, och mijnheer, blyf op uw eigen terreindaar is ook zooveel werk in het onvolmaakte. En anders raad ik u probeer de dwalenden terecht te brengen. Maar we hebben 't over dit terrein. Het bevalt mij mede dat De B. bekennen wil, na gemaakte fout, dat ik hem de stippels heb aange wezen om hot doel te bereiken. Dat is zeker geweest toen B en collega's staande de ver gadering zeiden: We zullen dan maar schuld bekennen. En dat het niet allen tot tevredenheid was, bleek na de vergadering toen ik met den secretaris, voorzitter en anderen sprak. En dat het mij ook om de dubbeltjes te doen is, dat wil ieder wel, vooral nu de beesten op stal komen en de granen zoo duur zijn. Maar ik heb toch niet geprobeerd De B. zijn geld vast te krjjgen, dat heeft De B. onlangs wel ge merkt. Ik geloof, ik behoef niet op te staan als genoemde heer spreekt. Inmiddels u dankend voor mijn laatste woord, Koudakerke. W. BRIELSMAN. Geachte Redacteur. Daar het niet in mijn bedoeling lag om over een weg Biggekerke, richting Melis kerke, te schrijveD, zie ik my genoodzaakt toch nog eens een plaatsje in uw veel gele zen blad te vragen, naar aanleiding van het schrijven van K. Houterman te Biggekerke. Allereerst moet ik in hem afkeuren de verdachtmaking van mijn persoon, tegen over de inwoners en het Gemeentebestuur van Meliskerke Neen, Houterman met lage gedachten ben ik niet bezield. Ik heb niets anders bedoeld met mijn schrijven dan dit, dat onze ingezetenen niet door slinksche wijze van O. de Korte zouden worden ingepalmd, om zoodoende vele handteekeningen te krijgen op zijn adres en het dan den schijn zou geven alsof nu alle menschen van Meliskerke zoo ingeno men zouden zijn met dien door obs niet begeerden weg, die als met geweld ons wordt opgedrongen. Wij wachten nog altijd op don door ons gevra8gden weg achterom het hof van M. Francke, dat is onze weg, dat is de kortste, mooiste en goedkoopste weg, en die weg is ons in beginsel beloofd door het gemeente bestuur van Meliskerke. Gij zegt„die krijgen je nooit 1" Hoe komt dat Daar mij toch ook bekend is dat 't gemeentebestuur van Biggekerke er ook eerst toe beslotfn was, dezen weg te leggen, dat ons latfr bleek maar 'n koffiepraatje te zijn geweest. Dit is wel te betreuren, dat vroede mannen zulke zaken onder een koffiepraatje bespre ken, en wat blijkt ons nu dat er in alle stilte, althans niet met samenwerking van Meliskerke, een geheel andere weg is voor bereid en als nu alles klaar is, dan komen de heeren met dwang, nu moet je betalen of je krijgt nooit een anderen weg meer 1 En wat is het mooiste van dien weg Hij komt even op Meliekerksch grondgebied, en in plaats van dan recht door te bestraten.naar E. de Korte toe, dan gaf 't nog allen schijn, alsof er met Meliskerke rekening was ge houden,maar neen,weg met dat Meliskerke! De weg moet van de kom afgedraaid wor den naar J, Looise toe. Ik geloof Houter- man als gij hier woondet, dat gij wel uit een ander vaatje zoudt tappen. Dat gij en de aaupeilende landgebruikers vóór dien weg zijn, kan ik goed aannemen, en als wij erkend waren, dan geloof ik ook wel dat de weg naar E, de Korte was gekomen, en ook meer vrienden had gekregen in Meliskerke, ook my'n persoon hadden nog wel 'n handje geholpen, hoewel ik toch hoop dat die weg er komt, dan zai ik er ook wol eens een enkelen keer als het mooi weer is en ik overvloedigea tijd over heb er langsfietsen. Maar dat verzeker ik U toch, als er iemand mij komt vragei om eens spoedig voor hem of haar naar den doktor te gaan, dat ik nooit langs dien weg zal rijden,dan ga ik ten behoeve van den zieke, den koristen weg langs Francke, want dan sta ik op Koudekerks aan den dokter zijn deur, ter wijl ik anders langs den door u zoo begeer den weg gaande, pas op Biggekerke zou zijn. Dan komt nog die schampere betuiging, alsof da gemeenteraadsleden mij hun dank zouden moeten betuigen, dit verlang ik geenszins van hen, of 't zou moeten zijn, dat zij my met f 100 zanden willen verhoo- g8n in mijn jaarwedde, dan keeren wij bet blaadje om en ga ik hen ieder persoonlijk h9el vriendelijk bedanken, en ik vind, Hou terman,dat gi,j nog al wat vesl eischend zyt ook, om zoo maar eventjes 2! 0 gulden te vragen van Meliskerke. Ik geloof als de gemeenteraad die f 200 jaarlijks aan ons gaf, wij zeiven wel den weg naar Zoute- lande, en meteen naar den tram, zouden kunnen legger, en onderhouden. Dan be hoefden wij niet bij u op Biggekerke te komen vragen cf wij onze goederen daar op den tram zoudon mogen brengen Wel een aardig idee vanu, daar wij zelf een station hebben. Is het ni«t om te lachen Geachte Redacteur ik durf niet meer r an U te vragen. Daarom geaohte inwoners en gemeente raad van Meliskerke, ik heb genn lagen dunk ven U, neen gaarne wil ik medi- I alpen, daar Meliskerke altijd wordt ver acht en geïsoleerd (uitgesloten) van al wat goe,d is, zoo beloof ik U altijd zooveel als het in mijn vermogen is, voor Uwe en mijne belangen te strijden. Ooder dankzegging voor de verleende plaatsruimte en hopende spoedig baas Honterman per fiats langs den nieuwen weg te kunnen gaan bezoeken, teeken ik Uw. dw, dn. P. ROSEBOOM. Meliskerke, 25 Nov. '07. nis Getrouwd Texel, 21 Nov. 1907. MARTIN US A. KUIJPEK en JOHANNA VAN MALDEGEM. Parkstraat Eijerland Die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen bartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. De Heer en Mevrouw DE WOLFF- Van Zoom betuigen hun dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hun zoon ondervonden. een Paard bi] inschrijving bij dhr. JAN BOONE te Serooskerke (W.) Inschrijvingsbiljetten worden franco ingewacht bij dhr. P. M E L I S aldaar tot Vrijdag a. s. des namiddags ten 3 ure. TE KOOP" Te bevragen bij Boekh. F A N O Y Middelburg. oud 7 jaar, bij B. CHRISTIA ANSE, St. Laurens. te koop tegen concurreerende prijs ook genegen ie ruilen. Ook een paar puike veereu Bedden, bij M. HOOGESrFGER, Eortegeere K 340. LANDBOUWERS! dit kalf is genezen door „Wavin" van witte diarrhé. Ttógjr Hoofddepót, jj_iS£aJj%__ge^^ggg|jy^K.N0ord5t.,Midd.'b. Ook bij h.h. M. GELUK, Serooskerke W. MAAS, Koudeketke; en DINGEMANSE, Krommenhoeke. Hel Bestuur van Herman FaukeeV1. in Heï*stb©alsjGS, Teksten; fttossteps, Liederen ets Kssder® geschenken groote n getale voorhanden. Dam, K.-Delft G 28, Middelburg. die lid wenschen te worden van de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij „Helpt Elkander" te SEROOSKERKE (W.), gelieven zich bij hot Bestuur aan te melden vóó !5 Dec. H>1)7. De Vereeniging verzekert inboedels vanaf duizend gulden. Hallo Bram Kan U my ook zeggen, waar ik de echte Abdijsiroop koop Bram. Wel lees de adver tentie van da Abdijsiroop van L. I. AKKER en U vindt alleen den naam van Korte Ncordstraat L 105. Dat ia de echte met 10 korting (Bon). Drogist, lïr. Se V rij per flacon 1' 0.50, franco per post t'0.65. JOH. DE ROOS, Midd'b,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3