TELEGRAMMEN. Ëterkiiieuws. Gemengde Berichten. (tyeufc&re VerKoopmnefi. Afloop Verkoopingen, enz. Uit de Tweede Kamer. UIT DE PROVINCIE. LEESTAFEL dienst of ia ttnzoifde bedrijf moeten zich verenigen in nationale organiaatiën, en deze onderscheiden nationals organiaatiën moeten zich doen vertegenwoordigen in f e Raad van vakorganiaatiën, en van deze Raad moet het initiatief en de leiding uit gaan voor een jaarlijkschof tweejaarljjksch samenkomen in Congres, teneinde de ge meenschappelijke belangen te overwegen. Dat in vroeger jaren, toen onze organi satie onder eigen beheer nog in haar kin derschoenen stond, het Centraal Comité of t enige heeren het initiatief namen tot zulk een Congres, was geheel natuurlijk. Thans daarentegen verkeeren we in dien primitieven toeBtand niet meer. Tal van organisation onder Christelijke banier be staan reeds. Telkens breidt haar aantal rich uit. En aan het hoofd van deze organi aatiën staan allerwegen mannen, die zelf de hauden uit de mouw kunnen steken, en van wie, met behulp van anderen, zeer wel ook dat sociaal onderricht kan uitgaan, dat de Eoomsch-Katholieke actie zoo uitnemend wist in te richten. Zorge men daarom voor vierderlei: le. Dat elk vakman zich aansluite bij de reeds bestaande organisatie voor zijn vak. Der messten ledental is nog veel te klein. En we mogen geen vrede hebben, eer allen, die bij ons hooren, lid van onze organisatie zjjn. 2e. Dat voor elk vak, dat nog geen organisatie bezit, hoe eer hoe beter de organisatie kome 3e. Dat alle locale orga nisaties van eenzelfde vak of dienst zich aaneensluiten tot het vormen van een natio nale organisatie. En 4e. Dat uit deze natio nale organisatie eerlang 'n centraal lichaam gevormd worde, dat waken kan voor de gemeenschappelijke belangen van elk lichaam, dat onder de banier van onzen Koning optreedt. Dit alles zal inspanning, het zal tijd en strijd, het zal veel toewijding vergen. Het is een groot stuk werks, dat nog op afdoe ning wacht. Maar het hooge doel, waarvoor we opkomen, is het waard. Het mag niet langer geduld, dat de organiaatiën onder de banier van den Christus zwakker in het land staan, dan de organiaatiën, die bewust of onbewust, de Christelijke levenskracht van ons volk ondermanen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Vinkeveen door J. H. F. Kemme, cand. te Rijswijk. Bedankt voor Oud Vosmeer door P. v. Toorn, cand. te Overschie. (Reeds Maandag gemeld) voor O. en N. Wetering door H. P. do Pres te Hoogmade. Waarde. Bij de Maandag gehouden s'emming ter verkiezing van twee notabe len wegens periodieke aftreding der heeren A. C. de Smidt en A. Dane (overleden) zijn opgekomen 39 kiezers Uitgebracht zijn op dhr. A. C. de Smidt 32 en op dhr. H. v. d Berge 27 stemmen, terwijl de overige stem men over enkele personen werden verdeeld. Dus gekozen de Smidt on v. d. Berge. Geref Kerken Beroepen te Sieeuwijk J. F. v. Hulsteijn te Langerak; te Heemse (A) R. J. Sehoe- makers te Ambt Vollenhove. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Snoek M. Kooimans te Zwolle. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Groningen A. Schade van Westrum te Beverwijk. De Kamer had Maaudag blijkbaar geen plan om kort te wezen in hare beschou wingen. Langer dan men veronderstelde is ze bezig geweest over den aanbouw van een nieuw kantongerecht in de residentie. Het oude is te bekrompen en te oud en der verdwijning op het Binnenhof waar het nu staat, nabij. De minister van justitie had naar zijne meening een geschikte plaats gevonden voor het nieuwe gebouw n.l. waar nu de oude gevangenis staat en had reeds de plannen gereed. Dhr. de Stuers had aan merkingen. Vooreerst had de afgevaar digde van Weert bezwaar, dat de bouw plannen afgekomen waren van het depar tement van Justitie en niet van de direotie der landegebouwen. Indien elk departe ment maar op zijn eigen houtje gaat bouwen, waar moet dat heen Dan is er niet de minste eenheid, of het minste verband. En dan waren de kosten ook veel te hoog. In Weert bouwen ze goedkooper, zegt dhr. De Stuers, die het weten kan. Daar hadden de menschen ook een nieuw kantongerecht noodig, alleen niet zoo'n duur. Met zoo iets kon men het in Den Haag ook wel doen. Sterker nog, de heer De Stuers pleitte voor verbouwing. De lneren Van Veen en ook Ter Laan, een poosje althans, kreeg de spreker aan zijn zij. Doch wat hielp het? Het nieuwe gebouw werd met 40 tegen 19 stemmen toegestaan. De minister had het den herren zoeken duidelijk te maken, dat het bouwen van gerechtshoven en gevangenissen niet ieders werk is. Aan zulke gebouwen moeten bijzondere eischen gesteld worden, zoodat het waarlijk niet kwalijk te nemen is, dat het departement van Justitie zich minstens 35 jaar met den bouw vanzulkeinrichticgen inlaat. Verder ging de Kamer daarop voort inet de begroeiing van Landbouw, Nijver heid en Handel. En wel met Arbeid Dhr. Sehaner Dam daarbij duohtig het hoofd dier afdeeling onder handen. Er is te weinig energie, alles gaat te veel den slakkengang, adres aan de te latenindieningderrapporten o a. het loodwitrapport. En verleden jaar kreeg de chef vau de afdeeling nog al 200 gulden salarisverhoging. We missen, zegt dhr. Schaper, die ook niet best te spreken was over arbeidsin spectie een man als dhr. Lovmk aan Landbouw. Dhr. De Klerk wees op de groote gevaren voor de werklieden in het steenhouwersbedrijf. De meeste steenhou wers sterven omtrent hun 30ste jaar. Ze sterven veelszins aan de „steenhouwers- ziekte". En wat doet men daar eigenlijk nog tegen Hoe treurig is het soms gesteld in de werkplaaten. Denk aan ruimte, ver warming, ven'ilatie, stofafvoe, verlichting enz. Daarom zou deze afgevaardigde gaarna zien, dat de minister deze belangrijke zaak onder de oogen zie en afzonderlijke maat regelen trefife voor dat bedrijf. Ze zouden waarlijk niet overbodig zijn. Ook gaf dhr. Heladingen roor eene Kamer op zijn smalst de meeste leden waren reeos weg zijne wensohen te kennen over de quaestie van het loodwitgebruik bij verfwerken en dhr. Blooker een medi cus die inzake de „loodvergiftigings quaestie". De laatste besprak ook de wenschelijkheid van een gebiedend voor schrift, dat het staatstoezicht steeds zou worden gehoord in zaken rakende de gezondheidsbelangen der arbeiders. Om kwart voor zes ging de vergadering uiteen. Vandaag voortzetting. Goes. In de Raadsvergadering van Don derdag 28 November, te 8 uur, komen in behandeling: 1. Stukken. 2, 3. Verzoek van P. Geus en W. Kok, ter verkrijging van ge meentegrond in erlpacht. 4. Verzoek van L. J. Capello, om ontheffing van toepassing der voorschriften van art. 6 der Bouwverordening in verband met een door adressant ingediend bouwplan. 5. Wijzigingdergemeente-begrooting voor 19O7 en voorstel tot belegging van gelden, verkregen door afkoop van cijns. 6, 7. Wijziging der verordeningen op de persoonlijke diensten, en op de algemeene begraafplaats. 8. Vaststel ling 3e suppletoir kohier van hondenbelasting, dienst 19O7. 9. Verzoek van S. de Jonge Mulock Houwer, om teruggaaf van betaald vergun ningsrecht. 10. Aanvragen inzake afschrijving van belasting. 11. Adres van G. W. de Jonge, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzer met ingang van 1 Januari 1908. 12. Reclame inzake aanslag hoofdei, omslag, ie suppletoir kohier 1907. Terneuzen. In den ouderdom van 65 jaar overleed alhier plotseling de heer L. de Koeijer, rustend landbouwer, anti-rev. raadslid, die als zoodanig een aoht tal jaren zich een ijverig lid betoonde en een warm voorstander onzer beginselen. Voor onze partij dus een smartelijk verlies en niet mitider voor zijne vrouw en kinderen. Zij de Heere hun een trooster. Kruinlngen. De heer Ph.Cok, voorzitter tan het Burgerlijk Armbestuur, heeft als zoodanig bedankt. Koudekerke.Maandagavond vergaderde de antir-kiesvereeniging alhier. Na openiag door den voorz. bracht de heer F. de Rijke afgevaardigde naar de Deputaten verg. Verslag uit van die vergadering. Daarna vergastte de heer Gerlaoh van St. Joosland lid onzer vereeniging, de vergadering op een sohoone lezing, die tot onderwerp had „Christen, ook Socialist"? Op duidelijke, bevattelijke wijze werd aangetoond dat een belijder van den Christus geen toena dering kan en mag zoeken tothetsoo:alisme. Tegenover de revolutie moeten wij hoog houden de banier des Kruises. Met groote aandacht werd de schoone lezing gevolgd door een 60 opgekomenen. De voorz. dankte den spreker voor zijn schoone lezing Nog werd medegedeeld dat zes nieuwe leden zich bij onze vereeniging hadden gevoegd. Oudelande. Vorige week kwam al hier bij de vrouw van den landbouwer Aalbr. Rijk een persoon vragen om f2 daar hij voor haar man koeien had thuis gebracht van de Ovezandsehe markt. Haar mau was nog te Ovezande. De vrouw gaf het gevraagde doch toen de man thuis kwam vernam zij dat hij geen persoon had last gegeven. De per soon had een valschen naam opgegeven. Bij onderzoek aan het commissariaat van politie te Goes bleek 't te zijn J. C. v. H., van Goes. De moord te Zeist. Omtrent d9 begrafenis van den jeugdigen Drost te ZeistDriebergen geeft het U. D. 0. a. het volgende verslag Toen de baar het afgezette terrein bin nenkwam, konden velen hun ontroering riet bedwingen en iiet menigeen zijn tra nen vrijelijk loopen. Het was een diep aangrijpend moment toen de kist, met de zegels der justitie op het deksel, boven het graf werd geplaatst. De burgemeester der gemeente Zeist was de eerste, die aan de groeve het woord nam. Spr. gaf de bedroefde familie de ver zekering, dat de geheele gemeente Zeist met afsohuw is vervuld over de meer dan lage daad, die door gewelenlooze mannen werd gepleegd geheel de gemeente Zeist deelt in het verdriet van familie en beken den. „Moge deze wetenschap iels bijdragen tot verzaohting van uw leed, dat zeker medegeleden wordt door ailen, die hier rondom bijeen zijn. Geve God Udenoo- dige kracht, om staande te houden in uw groote smart". De spreker drukte den vader van Hendrik Drost hartelijk de hand, hem zaehtkens nog eenige vertroostende woorden toevoegend. Daarna trad de burgemeester van Drie bergen naar voren. Deze wees er op, dat overtreding van hef groote gebod „Gij zult niet begeereo", oorzaak was, dat men nu stom van ver bazing aan deze groeve stond. Hij verzekerde de familie van den steun van allen, die bun verdriet zouden helpen lenigen. Vervolgens was het Da. G. Wisse, predi kant bij de Gereformeerde Kerk van Drie bergen, die een troostend woord wilde spreken. Spr. herinnerde er aan, dat de groote belangstelling, die dezen doode werd be toond, niet gold een groot man, maar een „beste jongen, die niet in de voorste rijen uittrad, die door velen nauwelijks werd gekend in 't leven, maar wiens naam door zijn dood op aller lippen is gebracht. Toch bewijst aller ondubbelzinnige be langstelling, «en hartelijk medelijden, een innig medevoelen met de zoo diep be droefde familie. Het leven kent somwijlen momenten, waarin mensohen door ver schillende opvattingen van elkander wor den gescheiden, maar hier verbindt de dood zoo sprekend aller harten het doet er niet toe vaa wat rang of religie men is, op dezo plek moet aller ziel samen smelten in de bede: „Heere God, erbarm U over den zwaar beproefden vader ea de moeder, broers en zusters". Vervolgens deelde Spr. eenige bijzon derheden uit het leven van den i ermoorde ni6de. Hendrik Drost was altijd een lieve, aardige jongen, op school oppassend, steeds toonend van goeden wil te zijnop onze Zondagsschool was hij de beste van de leerlingen, op de catechisatie eer, voorbeeld voor de anderen. Hoe kon hij vaak in het huis Gods met groote aandacht zitten luis teren naar de prediking van 't Woord. Spr. wilde „al deze dingen openbaren, omdat er genade noodig is om Gode te kun nen zwijgen". Hij riep allen toe Bedenkt het woord uit de Schrift„Mij komt de wrake toe, wreek u zei ven niet, want Ik zal hot vergelden". Dat de Heere U dan be ware voor opstand tegen Zijn daden, ver geet niet dat ook Jezus bad voor zijn beu len. De gruwelijke misdaad die Hendrik Drost het leven benam, moge U harde woorden doen spreken jegens de daders, blijft niet in gebreke de haDd te steken in eigen boezem want in ons zelf kiemt zoo vaak de wortel voor eigen zonden. God moet ons voor erger bewaren. Bidt dan den Heere„Leid ons niet in verzoeking en verlos ons van den Booze". Ten slotte sprak ds. Wisse zijne cate chisanten aldus toe „Ik mag u herinneren aan onze predicatie, nu juist acht dagen geleden, toen ik sprak over 't jonge leven, dat vaak zoo kan worden afgesneden. En ziet eer de week voorbij ging, heeft God de verzoeking gebracht en is een onzer jon geren heen gegaan,even wreed als plotseling. Dat heeft zeer veel te zeggen. God roept u loe Bekeert u, vóór het te laat is. Laat ons blijven gedenken aan dien vader en moeder, die met onbeschrijfelijk verdriet hun jongen zien ten grave dalen maar laat ons bovenal denken aan ons zelf. Laat ons niet weggaan van kier, met ee» woord vol grimmigheid voor de misdadigers niet alleen met een woord van troost voor de treurenden maar heengaan met een „Gena, o God, voor ieder onzer" op de lippen. Wij kunnen van dit graf niet scheiden zonder het hart te hebben uitge stort in een lied ik noodig u daarom uit te willen zingen het achtste vers van den 103en psalm". Een uit de menigte steeg thans op Gelijk het gras is ons kortstondig leven, onz. Na dit gezang dankte ds. Wisse alle auto riteiten, burgemeesters en ambtenaren der rechterlijke macht, voor de toewijding in deze diep tragisohe zaak betoond, welken dank hij hun namens de familie toebracht. Terwijl ds. Wisse sprak, onder luid snikken van den vader van Hendrik Drost en van dieDS broers en zusters zakte de oude Drost in elkaar. Men had eenige malen getracht hem door ondersteunen op de b6en te houden, maar zjjn smart beving den armen man zó» geheel, dat hij hard schreiende ter aarde zeeg. Het was een onbeschrijflijk aandoen lijk oogenblik. Spoedig werd een stoel ge haald en bracht men Drost met koud water eeuigermate tot bedaren. Met zijn zakdoek voor het gezicht zat hij trillende en schok kende in elkaar gebogen, terwijl zjjn kin deren, zelf schreiende, om hem heen ston den, om hun vader te kunnen steunen. De laatste spreker was de heer Prince, bij wien Hendrik Drost in dienst was. Door zjjn echtgenoote naar de groeve geleid, riep dhr. Prince zijn trouwen jeugdigen knecht een laatst vaarwel toe. Het was 'n behoefte van hier openlyk van zjjne onkreukbare trouw te spreken. Bij het spreken van de laatste woorden, innig en smartvol barstte de heer Prince in tranen uit. Steunend op den arm zijoer vrouw trad de heer Prince terug. Daarna strooiden vrienden witte bloemen op de kist. De begrafenis was geëindigd. Sterk onder den machtigen indruk van overweldigende smart, werd het kerkhof verlaten. De oude Drost sleepte zioh, door zachte hand onder steund, naar het buiten waohtendo rijtuig, waar men hem als 'tware in moest hijschen. De men8ohenmassa stroomde weg. Te Driebergen bad een zeldzaam aangrijpende plechtigheid plaats gehad, die zeker lang in de herinnering zal blijven van allen, die haar hijwoonden op dit vreedzame piekje achter de dennen. Bij dan bouw eener R. K. Kerk te Eist is de kap, die in aanbouw was, in gestort een 28-jarige timmerman werd gedood. Van liet liefdesdrama te Qrootegast bljjkt gelukkig weinig waar te zjjn. De jongeling heeft zv'n meisje een lichtewonde toegebracht, eu bevindt zich thans in de gevangenis In 't water is hjj niet geweest. Zaterdag werd een conducteur der posterijen in den trein tussohen Rotterdam en den Hoek van Holland op heeterdaad betrapt op diefstal van geldswaarden uit een aangeteekend pakket. De man, die reeds geruimen tijd van dergelijke hande lingen werd verdaoht, doch dien men nog nooit van zijn sehuld had bunnen over tuigen, werd op de volgende wiiae gesnapt. Te Rotterdam werd een pakket klaar gemaakt, waarin opzettelijk zilvergeld op zoodanige wijze was verpakt, dat men dit kon hooren rammelen. Bij aankomst aan deu Hoek van Holland stonden ambtenaren der posterijen en van de justitie gereed om een onderzoek in te stellen, en daarbij bleek inderdaad dat het geld uit het pak ket was verd wenen. Bij fouilleering wer den de geldstukken, welke van merken waren voorzien, bij den verdachten con ducteur gevonden. De man werd geboeid naar Rotterdam overgebracht. De Engelsehe oud-minister Salisbury schrijft in een Engelsoh blad dat er meer gedaan moet worden om den invoer van eieren te beperken eu te zorgen, dat En- land zioh zelf vao eieren voorziet. Verleden jaar werden er ingevoerd nagenoeg 2265 millioen eieren. In 1864 had de invoer een waarde van 835,025 pd. stin 1906 van 7,907,254 pd. st. Er bestaat een vereeniging die bet kippen kweeken in Engeland aan moedigt. Die dan gesteund zegt Lord Salisbury. Volgens een telegram uit Ottawa heeft de Canadeesehe Fabrikantenvereeni- ging de Canadeesehe regeering verzocht het misbruik tegen te gaan, dat men in Engeland, met een beroep op Canadeesehe fabrikanten, werklieden voor wie er op 't oogenblik in Canada geen werk is, tot landverhuizing daarheen opwekt. Een kappersbediende te Parjjs, is het slachtoffer geweest van een zware vergis sing. Toen hij onlangs als reservist voor 28 dagen onder dienst was bemerkte hjj, dat in zjjn boekje ingeschreven was, dat hij tot vier maanden gevangenis was veroordeeld wegens diefstal en oplichting door de recht bank van Corbeil. Maar hjj was nocb voor de rechtbank van Corbeil, noch voor een andere rechtbank geweest. Hjj schreef aan stonds aan het parket vau Corbeil met ver zoek deze fout te herstellen. Te Parijs teruggekeerd kreeg hjj evenwel op een morgen bezoek van een paar inspecteurs van politie, die hem uit den barbierswinkel meenamen naar de gevangenis. Dat is ge weest op 3 October. Hjj protesteerde zoo veel hjj kon, maar het mocht niet baten. Men heeft ham ean weak lang gevangen ge houden. Eindelijk haalde men de personen er bij, die den misdadiger hadden aange klaagd, waarmee hjj bljjkbaar verward was, en zoo bleek, dat hij inderdaad geheel onschuldig gevangen werd gehouden. Het ministerie der Oranje Rivier kolonie is als volgt samengesteld premier, beiast met de portefeuille van Binceuland- sche Zaken, Fisoher Justitie en Onderwijs Her.'zog; Financiën dr. Ramsbottom; Open bare Werken en Mijnen C. Wessels Land bouw generaal Christiaan de Wet. Gisteravond om zeven uur drongen te Petersburg een tiontal met revolvers ge wapende mannen door middel van een touwladder de fabriek der firma Thornton aan den rechteroever van de Newa binnen. Ze hebben ®r 300 roebels uit de kas gesto len en zjjii daarna de kamer van de concierge binnengedrongen, van wien ze de sleutels van het privé kantoor van den directeur eischten. Toen de man weigerde, ze te overhandigen, doodden ze hem, evenals z'n neef, die hom ter hulp wilde snellen. Eeu officier van politie, die de schoten hoorde, drong onmiddellijk de fabriek binnen en, hoewel hjj eenigen der booswichten met revolverschoten wondde, moest hjj toch spsedig den ongeljjken strjjd opgeven. De bandieten konden allen ontsnappen en tot dusver is er ook nog geen spoor van hen ontdekt. Het onderzoek tegen de muitende soldaten van een geniebataljon en van zeesoldaten te Wladiwostok, die 23 Nov. schoten losten op kameraden, beeft thans aangetoond, dat 198 manschappen van de genie, van torpedobooten en van den kruiser „Askold" aan de tooneelen deelnamen. De verdachten werden met de commandanten van twee torpedobooten en twee boeren in arrest gesteld. De strafvervolging zou vandaag beginnen in eene geheime zitting van den krijgsraad. Hitte Te Weltevreden (Java) heerscht een abnormale hitte, vooral op Java wordt geklaagd over de zonderlinge weersge steldheid. Te Buitenzorg viel Zaterdag 'n zware hagelbui tjjdens 'n hevig onweder. Het Evangelie van Johannes, ver klaard door Calvijo, opnieuw uit liet Latijn vertaald door G, L. Goris, predikant te Overschie. Naar delaatstc uitgave van G. Baum, E. Cunitz en E. Reuss, met een voorwoord vaodr. A. G. Honig, hoogleeraar aan de theo logische school te Kampen. Stuk II. Kampen, Ph. Zalsman. Dit werk wordtfeitelijkdoormededeeling van 't opschrift reeds voldoende bij'tpubiek ingeleid, 't E vanselie van Johannes vers voor vers, en in 't verband, verklaard, door Cal- vijn.in goed Nederlandseh.uit't oorspronke lijk latijn van den schrijver overgezet, door een theologisch professor van naam aanbe volen,op test papier, mitflinkelettergcd ukt. Zeer veel nieuwe en oude dingen voort brengende, en wel zóó dat onze geleerden er uit putten kunnen, onze eenvoudigen het verstaan. Zoo is dit boek, hetwelk op onze Jongelingsvereenigingen als leiddraad bij de Bijbelbesprekingen uitnemend dienst kan doen. Wij bevelen het zeer aan. Donderdag '28 Nov. E v e r s d ij k hofstede de Geus door not. Sohiam 11 uur voor dhr. Vereeke 21 olmen en 1 esch. Vrijdag 29 Nov. 'sHeereuhoet, door n )t schram 11 uur bij Oosthoek 28 canada's voor dhr. J. v. Dijke te Kruiningen Zaterdag 30 Nov. Kloetinge, 11 uur door not Liebert voor dhr. v. d. Have in den boomgaard Flora 16 olmen en 1 canada in den boom gaard Pomona 24 canada's en een partij knotwilgen. En voor dhr. W. F. K. Lens hoek 6 essehen en 10 wilgen bij den boom gaard Flora. Maandag 2 Deo. 's-Gravenpolder, 10 nar voor dhr. Burger door not. v. Dissel op hofstede Filina 1 abeel en 61 zaohte olmen. Woensdag 4 Deo. Middelburg, lOuurdoornot.Hosang houthoui op stam, geslagen kaphout, es- sohen boompjes langs den straatweg naar Veere. En verpachten voor 3 jaar 30 pero. grasetting. Donderdag 5 Deo. Kapelle, 12 uur voor erven C. Le- poeter door deurw. Hollmann en Verhoek eikenhouten kabinet, eikenhouten linnen kastje, 3 pluimbedden met toebehooren, tafels, verplaatsbaar varkenshok, eiz. Vrijdag 6 Deo. Wolfortsdijk, half 10 op hofstede S. J. Klompe door not. Neenoort voor dhr. Hombaoh 39 olmen en 172 canada's en op de hofstede dhr. Koert 75 olmen. Nieuwdorp, half 11 bij Modder- kreke door deurw. Hollman Verhoek houtwaren, loopvarkens, meubels. Dindag 10 Dec. Goes, 8 uur op 't Slot door not. Pilaar een pskhuis met bovenwoning Vlasmarkt A 32 groot 33 cA. En een winkelhuis hoek Beestenmarkt D 117 groot 63 cA. uit het faillissement wjjlen C. Bookelaar. Middelburg. De Commissaris der Ko ningin heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan mr. J. Plet als lid-voorzitter der gezondheidseommissie zetel TholeD, met ingang 1 December. Tweede Kamer. De heer v. Kol vraagt uit hygiënisch oogpunt beter toe zicht op de lompensorteeringen en tagen- gaan van den verkoop van lompen afkom stig van ljjders aan besmettelijke ziekten Hij pleit voor gemeentelijks lompensor- teerderjjen. De heer Talma bespreekt uitvoerig de afdeeling Arbeid. Naast den inspecteur van den Arbeid behoort te worden aan gesteld een inspecteur tot bescherming voor de arbeiders. De minister verdedigde den chef van de afdeeling Arbeid tegen de beschuldigingen gister uitgebraoht door dhr. Schaper. De minister kwam er tegen op dst een afwezige die zioh hier niet verdedigen kan zoo werd aangevallen. Trouwens de eenige ten volle verant woordelijke is hier* de minister. De chef bezoekt bovendien steeds in tegenwoor digheid van den minister alle fabrieken en particuliere ondernemingen. Afgescheiden daarvan dat geen geschikt persoon daarvoor zou te vinden zjjn, is de minister niet te vinden voor de aanstelling van een afzonderlijken inspecteur voor de arbeiders dewijl dit zou leiden tot centra lisatie. De eeiiige oplossing ware de aan stelling van een administratief persoon buiten bet gewone raderwerk van den dienst, hetgeen dan voor een deel in de lijn ligt van 't door den heer Talma bedoelde. 's-Gravenhage. De Koningin en de Koningin-Moeder zijn heden hier aange komen zonder offioieele begroeting en naar 't Paleis gereden onder veel belangstelling. 's-Gravenhage. Herbenoemd tot bur gemeester van Domburg L. J. van Yoort- huijsen. Met den bouw vsn het Vredespaleis wordt weldra een begin gemaakt. Bet eerste bestek is gereed. Schiedam. Dr De Brwjjn albier zjjn heden wegens bloedvergiftiging bij de uit oefening van zjjn ambt opgedaan, twee vingers afgezet. Wemeldinge. Maandag werden alhier voor erven Kole door not. Pilaar publiek verkochtle. een hoefje op het dorp, groot 24 aren, aan P. Kievit alhier voor f 2340 '2e. een woonhuis met het erfpachtsreeht, Wilhelminastraat, groot 78 o.A. aan H. M. Kole alhier c s. voor 1005 3e. 51S0c A. bouwland in Capellehoek aaD C. Vleugel Az. alhier' voor f2255 per H.A. of den hoop f 1168,09, samen f4513 09, alles onverminderd de 8*/2% onkosten. Kats. Gisteren werden ten overstaan van Notaris Noordijke publiek verpacht: dijken en schorren, aankomende het Am bacht Kals. le 20 H A. 86 A. 93 o.A. zeedijk met de voorliggende schorren tan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2