jlanbesteding. BOUWMATERIALEN HOUTWAREN, «ICDÜWEST"" Op Dfflierias ten 28 Sweater 1917, KNOTWILGEN, 6 zvare Essehen, 16 zware WilgsobeomeB, I, 0, BE PUTTER TELEGRA11EI. iftep VentoapiHgeii, enz. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Men wordt verzocht dit te onderzoeken. Vertrokken en aangekomen Schepen. ffijian 22 Sweater 1907, verkoopen: Eene groote partij gezaagde en ongezaagde als: Vuren en Grenen Ribben, geschaafde en geploegde Delen, Vlot- en Dorschvloerdelen, Scha len, Achterdelen, Latten, Tengels, Schrooten, Afzaag-einden, Olmen Planken, en een flinke sorteering eiken Ribben, geschikt voor mest- putpalen. aanbesteden: Het bouwen van een Nieuw Woonhuis op de „Helena Hoeve", PUBLIEK VERKOOPEN 16 01»en- bs l C&nadabs&n, 24 zware Csaajaket»». TEBNEUZEN VLISSINGEN .porselein- en rüuurtegds. afdeeling en van den generalen staf van Polen, die er haar werk van maakte stuk ken over mobilisatie en vestingen aan hot buitenland te verkoopen. Zij schijnen en geruimen tyd bezig te zjjn en al het een en ander over de grens geleverd te hebben. Als de geheimen, die uitgebracht zyn, hetzelfde belang hebben als de stukken, die een jaar of zes geleden de Russische kolonel Grimm aan Duitschland verkocht heeft, zal het nieuwe verraad Rusland duur te staan komen. Want destijds werd de mobilisatie geheel veranderd, werden vestingen verbouwd, bezettingen anders verdeeld enz. De Eogelsohe architect Mervyn Macartney heeft op een vergadering van het Genootschap van Engelsobe architecten een lezing gehouden over de verzakking van de St. Paul te Londen, aan welke kerk hij als bouwkundige verbonden is. Die verzakking, zeide hij, is het ergst bij den dom, het .zuidelijk transept, de weste lijke torens en het voorportaal. Het zwaar ste gedeelte van de kerk heeft zich als 't ware van het overige deel losgemaakt en is dieper gezakt. Er zijn nog andere afwijkingen. Macartney aohtte het gebie dend noodzakelijk, dat er aan den onder grond van de kathedraal niet meer geroerd wordt. In de Figaro schrijft dr. Jacques Bertillon over de steeds verminderende geboorten in Frankrijk. Het staatsblad, zegt hij, zal dezer dagen de jaarlijksohe statis tiek over den gang der bevolking bevatten, en weer is er achteruitgang. Ia 1906 bedroeg het aantal huwelijken 306,487, het gemiddelde in de tien jaren 1896—1905 was 295,924het aantal echtscheidingen 10,578 in 1906 tegen gem. 8105 in 1896/05; levend geborenen 806,847 in 1906 tegen gem. 839,843 in 1896/05 dooden 780,196 in 1906 tegen gem, 783,379 in 1896/05. De geboorte was minddr in 1906 dan in 19v, in 1905 minder dan in 1904 en zoo voort. Na den oorlog van 1870/71 was de geboorte gemiddeld 960.000 in het jaar, in 1906 waren het er 806,847, d. i. het laagste getal sedert men opgaven heeft, dat is in een eeuw tijds. Leg daarnaast Duitschland, waaT in 1905 het geboorte getal 1,987,153 bedroeg en het aantal inwoners met 792,839 zielen toenam. Duitschland en Frankrijk hadden in 1850 evenveel inwoners, nl. 35,000,000. Nu heeft Frankrijk er 39 millioen, Duitschland 62 millioen. In Voltaire's tijd werd het Fransch als moedertaal gesproken door 27 op de 100 inwoners van Europa (P) Heden ten dage is het Fran6oh de moedertaal van 50 millioen mensohen (Franschen, Belgen, Zwitsers, CanadeezeD, creolen). Maar Duitsoh spreken er 115 millioen, Engelsch 130 millioen. Frankrijk# strijdbare maeht, zijn handel en bedrijf, zijn geestelijke in vloed nemen voortdurend met zijn ge boorte af. Inderdaad dit zijn opmerkingen, die te denken geven. En de opmerker is nu eens geen olericaaldaarom heeft zijn klacht te meer waarde Te Cumberland, in den staat Mary land (N.-A.) moet dezer dagen een congres bijeen zijn van leden der „broederschap van landloopers". Deze vakorganisatie heeft haar vertakkingen over het ganeehe land. Ofschoon de inwoners van Cumberland bij deze toestrooming van eigenaardige gasten niet op hun gemak zijn, werden tot dusver nog geen ongeregeldheden gemeld. Colljnsplaat. De heer Q. van As, onder wijzer alhier heeft voor zijne benoeming tot onderwijzer te Oude Tongo bedankt. Tweede Kamer. Buüenlandsclie Zaken. Verworpen mot 56 tegen 6 stemmen een amendement-Ter Laan om den post ver hooging jaarwedden der commiezen te behouden. Da traktementsregellng zal bij afzonderlijke wet geschieden. Dit hoofdstuk is aangenomen met 57 tegen 6 (v. Kol, Ter Laan, Hugenholtz, Schaper, v. d. Zwaag en Helsdingen). Incident. De heer Heemskerk komt terug op de ontkenning van den heer Goeman Bor- gesius als zou hij 't verslag op een ont werp der vorige regeering hebben ver traagd. De heer Heemskerk zegt te hebben bedoeld dat de heer Goeman Borgesius dit gedaan had op grond van zijn staats rechtelijke overtuiging in zake twijfel bij 't bureau der Kamer, of na de ontbin ding in 1904 de parlementaire commission de ofëcieele zittingen mochten bijwonen. De heer Goeman Borgesius zegt dat hij zich hierbjj gevoegd had by de meening van den voorzitter der Kamer. Hiermes is dit incident gesloten. Aan de orde is de begrooting voor Land bouw, Nijverheid en Hindel. De heer Nolens wijst op den grooten voorraad verzckeringsontwerpen en sociale hervormingen, die, zoo niet naar een vast plan wordt gewerkt, Sint Nicolaas-cadeaux zulllen blijken die nooit in handen zullen komen van de kinderen voor welke zy be stemd waren. De heer Bos vraagt by de afdeeling Vak onderwijs, een raad voor Technisch onder wijs, welke overleg pleegt met de departe menten van binnenlandsche zaken en land bouw, tot welke beide dit vak behoort tot schade voor 't onderwijs. De minister zegt dat hij wat het verzeke- riugwezen aangaat, een meer vlugge werk wijze heeft gevonden. Hjj zal een meer ge decentraliseerde wijze van behandeling voorstellen inzake de verzekerings-wet- geving. En wat het vakonderwijs betreft zal hij da onderhandelingen met zyn collega van binnenlandsche zaken, welke waren afgebroken, weer hervatten. De heer Smeenge bepleitte meer regee- ringssteun voor de ontginning van woeste gronden. De heer Beckers bepleitte redelijken en finantieelen steun voor den kleinen land bouw. De heer v. Wijnbergen vroeg steun voor den tuinbouw. De heer Reijne besprak het mond- en klauwzeer. Wanneer die ziekte weer mocht uitbreken, geeft hij in overweging haar maar te laien uitwoeden, dat is beter dan telkens het veevervoer stop te zetten al moet ook de uitvoer daaronder lijden. Den heer Beckers bestrijdt spr. op 't punt steun voor den landbouw, hij is tegen pro tectie. Aan de orde is de interpellatie-Marchant in zake het blijvend gedeelte. De heer Marchdnt zegt dat belangstelling en verwarring is gewekt door de tegen strijdige aanschrijvingen van den minister; 3000 miliciens die door de order van 12 Juli waren verblijd, kregen nu order dat zy toch nog moeten dienen. Hij vraagt den ministerlo. Is het waar dat in begin November van dit jaar een order is uitge gaan met intrekking van een vroegere or der, om te gelasten het bly vend gedeelte op veel hooger sterkte onder de wapenen te houden. En 2o. wat hiervan de reden is. De minister antwoordt op de le vraag be vestigend. Op de tweede antwoordt hij gelijk reeds aan dr. De Visser is gezegd dat 't kwam omdat het ontwerp inzake het blijvend gedeelte niet voor L Dec. a. wet kon worden. De aanschrijving van 12 Juli had den miliciens in 't vooruitzicht gesteld huis waarts te keeren, doch moest op grond daaraan worden herroepen. De minister moet bekennen bij zyn aanschrijving van 12 Juli te veel te hebben gerekend op de wet voor 1 Dec. Hij heeft gedaan wat hij kon. Hij zal de gevolgen zooveel mogelijk ver zachten. Maar hij kan niet verder gaan want dan zou hy de toestemming der Ka mers noodig hebben. Hij zal zorgen dat machtiging verleend wordt om ieder geval waarbij schade is be rokkend door de intrekking te onderzoeken en zoo de bewering juist blijkt den betrok kene met tijdelijk verlof te zenden, wat dan later kan worden verlengd. De heer Marchant stelt de volgende motie voor De Kamer, van oordeel dat de herroe ping door den minister van oorlog van de order van 12 Juli betrekkelijk het blijvend gedeelte der lichting 1907 verwarring en onzekerheid heeft gesticht, spreekt als haar meening uit dat buiten de heen gezonden milioibns het blijvend gedeelte op volle sterkte worde gelaten, doch dien miliciens die door de herroeping worden getroffen tijdelijk verlof te gevenen noodigt den minister uit in dien geest te handelen. 's-Gravenhage. 1 Dec. a.s. wordt de Koningin en de Prins uit Het Loo hier terug verwacht. Eerste Kamer. Deze week zullen be handeld worden de O.- en W.-Indisehe begrootiDg en subsidie Zuid-A®erika-lijn; om na Kerstmis terug te bomen voor de Koloniale budgetten. Constantinopel, 19 Nov. Een bende van 100 Bulgaren viel een Turksch dorp aan en verloor bij een daarop gevolgd ge vecht mat de Turksehe troepen 24 man. Bij een tweede geveoht dat 30 uren duurde, verloor zij 6 doodeD, de rest Oütvluehtte. De 300 passagiers van het stoomschip „Kataau" dat bij Kaap Heracles verging, zijn allen behouden hier binnen gebracht. Brussel, 20 Nov. De Belgische Kamer behandelde heden de motio-Janson tot af keuring der houding van de Belgische ge delegeerden ep de Haagsche Vredesconfe rentie. Met terzijdestelling dier motie nam de Kamer de motie-Woeste aan om eenvoudig over te gaan tot de orde van den dag, met 68 tegen 53 stemmen en 11 onthoudingen. Middelburg. Woensdag werd aan het gebouw van het Prov. bestuur aanbesteed het herstellen of vernieuwen van eenige ProvÏBoiale waterstaatswerken en wegen met hun onderhoud gedurende drie jaren, ingaande 1 Januari 1908, in 21 pereeelen, te weten -. le perceelStraatweg van Zierikzee naar Zijpe. Raming f4550 per jaar. In schrijvers P. M. Panny, Zieribzee, f 4449; II J. Rcmeijn, Burgh, f4350; M. v. d. Linden, Zierikzee, f 4297I. Douw, id., f4270; T. J. van Tilburg, id., f4224; L. van de Velde, Bruinisse, f 4175 J. van der Valk Lz,, Zierikzee, f 4147. 2e perceelVeerdam en steiger te Zijpe. Raming f420 per jaar. Inschrijvers geen. 3e perceelsteiger, toegangsweg en wachthuisje bij Stavenisse. Raming f680 per jaar. Inschrijver D. Roozemond Gz., Stavenis8ej f720. le, 2e en 3e perceel gecombineerd. Inschrijvers-. I. Douw, Zierikzee, f5540 M. Krijger, Bruinisse, f 5450C. Bolier Gz., Bruinisse, f 5387 J. van der Valk Lz., Zierikzee f5197. 4e perceelgrindweg laags Wolphaarts- dijk. RamiDg f30'.0 per jaar. Ineohrijvers geen. 5e perceelVeerdam, steiger enz. te Wolphaartsdijk. Raming f560 per jaar. Inschrijvers geen. 6e perceelstraatweg van Goes naar 's-Gravenpolder. Raming f2306 per jaar. InschrijverW. Wandel, Nieuwerkerk, f2295. ,7e. pereeelsteiger enz. te Hoed ekens- kerke. Raming f410 per jaar. Inschrij vers geen. Se pereeelveerdam, steiger, enz. te Katsohevëer. Raming f 630 per jaar. In schrijvers geen. 9e peroeelsteiger, toegangsweg enz, te Borsselen. Raming f 687 per jaar. In schrijvers geen. 10e peroeel r ponton mei toegangsbrug en beveiligings-dukdoiven, plateau met steenkolen bergplaats en kantoor enz. te Han8weert. Raming f292 per jaar. In schrijvers geen. 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e peroeel gecombineerd. Insohrijvers A. Foudraine, Goes, f8100; J. J. Dronkers Pz., Kapelle, f 8085 J. P. Panny, Krabbendijke, f 7994 A. Jaeobse, Goes, f7970; H. Kosten Cz., Wemeldinge, f7750; C. de Wilde Az., Kattendijke, f7590. 11e pereeelveerdam met heuvel, op en afrit en wachthuisje te Gamperland. Raming f586 per jaar. Insohrijvers: J. de Jonge, Middelburg, f666; A. Bakker, Camperland, f 652H. J. Romeijn, Burgh, f 606. 12e peroeelsteiger, veerdam enz. te Kortgene. Raming f820 per jaar. In schrijver: J. de Kater, Kortgene, f803. 11e en 12e peroeel gecombineerd J. de Jonge, Middelburg, £1620; H. J. Keuie- mans, id., f 1598 H. J. Hubregtse, Wissen- kerke, f 1500H, J. Komijn, Burgh, f1410; J. de Kater, Kortgene, f1430; 1 van onwaarde, 13e perceelstraatweg waderzyds Sluis Raming f 1105 per jaar. Inschrijvers geen. 14e perceel: straatweg van den grooten weg bjj Breskens naar Groede en die van Groede naar Nieuwvliet. Raming f2812 per jaar. Inschry vers geen. 15e perceelstraatweg van Schoondyke naar IJzendijke. Raming f3641 per jaar. Inschrijvers geen. 16e pereeelstraatweg van Oostburg naar Zuidzande. Raming f 362 per jaar. Insohrijvers geen. 13e, 14e, Ï5e en 16e peroeel gecombi neerd. Insohrijvers: W. Woittier, Breskens, f7698; C. J. de Smit, id. f7590 J. M. Heijl van de Sande, id. f7489 A. du Burek, id., f 7489; A. Risseeuw Az., Groede, f7427; P. Huisheere, id., f7393: A. van Male, Schoondijke, f7010. 17e perc.straat- en grindweg van Neuzen naar Axel. Raming f 6145per jaar.Inschrij vers K. de Vos, Neuzen f 6780J. Cam- been, Hontenisse f 6597 P. C. v. d. Hooft, Neuzen f 5193. 18e perceel straat- en steenslagsweg van Walzoorden naar Hulst. Raming f 4937 per jaar. InschrijversJ. F. A. Polfliet, Wal zoorden f 5287 JCambeen, Hontenisse f 5000. 19e perc steigerdam met steiger, enz. te Walzoorden. Raming f 624 per jaar. In schrijvers: J. F. A. Polfliet, Walzoorden f 574 J. Cambeen, Hontenisse f 543. 20e perc. steiger van den Provincialen stoombootdienst op de Wester-Schel de te Neuzen. Raming f 220 per jaar. Inschrijver: G. J. Balkenstein, Neuzen f 210. 17e, 18e, 19e en20eperceel gecombineerd. Perceel 18 en 19 geen. 21e perceeldrijvende aanlegplaats, steenkolenbergplaats enz. te Vlissingen. Raming f640 per jaar. Inschrijvers: H. Jansen Jz., Middelburg, f005; D. Bijl, Vlissingen, f519. Goes, 5 November I907. In de prijzen kwam weinig verandering. Oude Tarwe fo,a l'o,Nieuwe Tarwe f8,50 a f9,Nieuwe Rogge f6.50 a f6.80; Wintergeis fo.a fo.Zomergerst fo.a f o,Haver f o.a f o.Kookerwten f 9.75 a f 10.35; Kroonerwten f 11.a f 12.— Bruine- boonen f9.a f12.25, Maanzaad fa f Mosterdzaad f Karwijzaad f Opgaaf cler marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. fj.06 a f4.14; middenprijs f0,55 Part- f°,6o per pond. Versche Eieren per too stuks f 6.40 a f6.75, middenprijs f1.65, part. o cent per stuk. De aanvoer van beide artikelen was weder ruim. Opgaaf van de landbouwmaatschappj. Boter fl,o6 h f1,14 per K.G., rekenprijs f 1,10 per K.G. Versche Eieren f6,40 a f 6.76 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f6.60 per 100 stuks, Eieren van éénjarige hennen 5 cent per stuk, OOSTBURG, 20 November 1907. Oude Tarwe f 10,a f 10,25. Nieuwe Tarwe f8,50 f9,Rogge f 7,10 f7,25 per H.L. Nieuwe Wintergerst f 9,50 4 f 10,25. Zomergerst f9,25 a f9,75. Haver f 8,25 f 8,50. Kookerwten f 11,50 a f 12,40 per H.L. Voererwten f 0,af 0,Paarde- boonen f 8,a f 8,25. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. Dinsdag 19 November. ANTWERPEN. Tarwe prijshoudend. Kan sas onderweg fr. 223/4 Donau onderweg fr, 23. PARIJS, Tarwe gedrukt. Nov, fr. 23.05 betaald. Meel gedrukt, fr. 31.15 a 31.20 betaald. BERLIJN. Granen. Aanvankelijk had de kooplust hier de overhand, naar aanleiding van geringe vorst en wegens betere tele grammen uit Pesth, maar na bevrediging der vraag werd de stemming weder flauwer, De handel werd zeer stil en van de aanvankelijke kleine prijsverhoogingen voor tarwe en rogge ging een deel verloren. BUDA PEST. Tarwe vast gestemd. 12.88 kr. Vorige dag kr. 12.72. NEW-YORK. De termijnmarkt van T ar w e opende traag en '/4 ct. lager, daalde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. In loco flauw. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en !/s ct- 'ager, daalde verder wegens groote aanvoeren in het Noordwesten tengevolge van opruimingen door haussiers, op gunstige oogstberichten uit Argenlinië, in overeenstemming met mais en in verband met de flauwe stemming voor Tarwe te Minnea polis. Kleine uitklaringen en onbevredigende exportvraag werkten de daling in de hand. De markt sloot traag. ~~B VHH ÉR LIJN E STAND. Van 18—20 November. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. J. de Graaf, 25 j. jra. en K. Nieuwdorp, 30 j. jd.; J. Schets, 25 j. jm, enj.de Bree, 23 j. jd. Getrouwd: J. Hendrikse, 27 j. jtn. en G. de Dreu, 28 j. jd.G. Hulstaerf, 25 j. jm. en E. Witte, 22 j. jd. Bevallen: Geen. Overleden: C. P. Geijp, [55 j., man van J. B. Beckers. Levenloos aangegeven: Een d. v. B. Polderman en P. Maat. GOES. Geboren: 18, Piefer Jacobus, z. v. Jacob Abraham Wemelsfelder en Jannigj9 Versohoor. Van 16—19 November. VLISSINGEN. Getrouwd: B. v. d. Berg, 28 j. jm. en A. Meijer, 27 j. jd. B e v a i 1 e e F. M. L. Vandierendounek geb. Dourette, z.C. Kloosterman geb. Bijleveld, z P.Zeeveldgeb Alewijnse.z. Overleden: F. H. de Rijcke, 16 d., z. De volgende getuigenis werd ons ge geven door een inwoner van Goes en daar zij veel personen van hun leiden verlossen kan in deze stad zullen zij, die hieromtrent meer willen weten, goed doen zich daar naar te informeeren. De heer J. P. Hopmans, wonende Oost- wal 264e te Goes, deelt ons medeGe durende drie lange jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen. Reeds bij het opstaan 's morgens was ik vermoeid en dit afgematte gevoel verliet mij niet gedurende den geheelen dag, ik had ook veel last van hoofdpijn, juist alsof mij iets zwaars op mijn hoofd drukte. Mijn eetlust was zeer gering en ik had zelfs dikwijls een walging van alles wat roen mij voorzetteonophoudelijk moest ik urineeren. Wat ik hier ook tegen aange wend had, niets was er dat mij baatte, mijn aandacht werd ten slotte getrokken door Foster's Rugpijn Nierenpillen, welke overal zoo gunstig beoordeeld werden. Ik moet eerlijk zeggen dat de werking daar van zeer vlug en afdoende was, want onmiddellijk na het gebruik bekwam ik verliehtiDg en nadat ik er een poosje mee doorgegaan was, bevond ik mij oneindig veel beter. Da pijn verdween en ik was weer meester over mijn water. Na zuik een gunstig resultaat acht ik het mijn plicht aan mijn genezing publioiteit te geven, want veel uiensohen zullen hier door met dit heilzame geneesmiddel bekend worden, Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en maohtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tnber- culose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijn selen verward worden met andere ziekten terwiji de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let das op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neesa uw maatregelen nog heden, want morgen is het missohien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den hear J. P. Hopmans gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Aangekomen: 18 Nov. te New York het s.s. Nieuw Amsterdam, van Rot ter lam 19 Nov. te Bordeaux het s.s. Ke- diri, van Java naar Rotterdam; te Port- Said h9t s.s Koning Willem II, van Amster dam naar Bataviate Sabang 't s.s. Vondel, van Amsterdam naar Batavia. Vertrokken: 18 Nov. van Batavia het s.s. Ixion, van Amsterdam 19 Nov. van Port-Said het s.s. Gedé, van Java naar Rotterdam; van Southampton het s s. Ko ningin Wilhelmina, van Amsterdam naar- Batavia van Marseille het s.s. Besoeki, van Java naar Rotterdam; van Suez het s.s. 's Jacob, van Amsterdam naar Java; 16 Nov van Las Palmas het s.s. Éarkgraf, van Durban naar Rotterdam. Gepasseerd: 19 Nov. Kaap Bon het s.s. Ceram, van Amsterdam naar Bata via Pantellaria het s s. Matang, van Rot terdam naar Java. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 20 Aovember, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. In tituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778.5 te Stock holm, laagste stand 740.7 te Seydisf jord. Verwachting tot den avond van 21 Nov. zwakke winden uit Zuidelijke richting, meest nevelig, weinig of geen regen. Wei nig verandering van temperatuur. Heden overleed na een langdurig lijden onze innig geliefde vader, be huwd- en grootvader, JOHANNIS BESUIJEN, ia den ouderdom van ruim 61 jaar. Uit aller naam, J. BESUIJEN. f Koudekerks, 19 Nov. 1907. De Notaris J. W. VERHULST, zal op des vooriniddags te tien uren aan de Stoom- houtzagery van de firma I. de Broekert Co., op den Schoorsteenvegorssingel te MIDDELBURG, in het opecbatsr des namiddags ten twee ure, in het kof fiehuis van den heer Almekinders te Heinkenszand, zal de heer J. H. O. Dominions te Kruiningennamens zijn principale, bewoond door dhr. H. van Iwaarden in de gemeente Heinkenszand, waarvan het bestek en de taekening ter inzage is en te verkrijgen zijn bij dhr. A. LE CLERCQ, Architect te Kruiningen. Aanwijzing in loco zal geschieden den dag van aanbesteding des voormiddags te half twaalf ure. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op Zaterdag den 30 November 1907, dos voormiddags 11 uur, Klas'tssBg® voor den heer D. J. van der Have, in den boomgaard „Flora" in den boomgaard „Pomona" Voorts een partij staande in gemelde boomgaarden, waar onder geschikt voor klompenmakers en dampalen. Voor den heer W. F. K. Lenshoek staande bij den boomgaard „Flora". IHST Alle Holland3che Steensoorten, Belgische on Machinale Steen, Drijf-, Vuurvaste- en Hardsteen, Zilverkleurige, Hollandscho en Belgische Pannen en Vorsten. RUIME SORTEERING Prijscouranten franco op aanvrage

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3