SCHOUWING. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen. "verb etering. Een KOE te koop ladder om jaloezieën at' te nemen aan het departementsgebouw van oorlog, vieldaaraf, kwam op de binnenplaats terecht en stierf, tjjdens men hem naar het ziekenhuis ver voerde. Te Haarlem is een meisje uit het raam gevallen bij het glazen zeemen en aan de gevolgen overleden. Te Oud-Gastel is een man, terwijl hij de tramlijn overstak, door een peetram ge grepen en gedood. Te Enschede is een man die bij een huiselijken twist een steek van zijn zwager in den buik opliep aan de gevolgen bezweken. Eet appels! Zonder overdrijving kan beweerd worden, dat de vruchten van den appelboom Pirus Malus eene der meest gezonde vruohten is. Deze heerlijke vruoht van onzen bodem streelt niet alleen ons gehemelte, maaT is ook zeer voedzaam. Een appeleter zal zeer zelden aan ob gesteld heden der verteringsorganen of aan andere ziekten lijden. De appel bezit ook tonische, opwekkende eigenschappen en bevat meer phosphorus dan eenig ander plantendeel. Om die reden is hij voor lieden, die in steeds geprikkelde inspanning geroepen zijn, eene zoo geschikte als gewenschte spijs. Deappel voedt de hersens en prikkelt de lever, wat zulken personen juist te pas komt. De appel voedt en verfrisoht zoowel den geest als het liohaam. Hij is een echte huisvrueht, rijk van inhoud, oogelijk, dikwijls met rood ge kleurde wangetjes en aangenaam van smaak. Spiritusdrinkers. Men schrijft uit Arnhem De een was bakker, de ander lapte schoenen, heel lang geleden. Nu deelden zij sinds langen tijd het lief en leed van hun zwerversbestaan en den slechten reuk waar in zij bij de politie staan, 's Nachts overnachten zij in een op een weiland aan den Westerdijk gelegen hooiberg, dia een ietsje beschut tegen de vinnige koude van den naoht's morgens heel vroeg strompelen ze huiverend, rillend van koude en honger, weer voort, een stok in de hand, een zak op den rug, een rammelend liohaam, den onderzoekenden blik vol duistere misère naar de straatsteenen ge richt. Datgzijn de Arnhemsohe voddenra pers Ze zoeken en vroeten met handen en stok in de modder der riolen, in de vuilnisbakken, in den rommel langs den weg, ze vullen hun zakken, om ze straks na moeizamen tocht te leegen bij den koopman in vodden, die alles sorteert en eenige oenten in ruil voot de vuilnis geeft. Dan trekken ze naar den bakker, koopen wat korsten oud brood, voor de rest een llesoh zuiveren spiritus. 7oo ziet men de rampzaligen dan hangen, gausoh den dag op een bank in hel plantsoen, om wanneer de duisternis invalt weer te waggelen naar hun schuilplaats over den dijk. Meermalen heeft men te Arnhem reeds getracht het tweetal zwervers werk te verschaffan, doch zij wensohen in geen inrichting te gaan, hun vrijheid en vriendschap te offeren voor een warmer huis eh wat brood. Sinds eenige dagen wordt de zaak door slechts een der vennooten uitgeoefend, de ander nam wat te veel van het brandend goed en ligt in het bureau in zijn roes. Holland op zijn malst. „Holland op zijn malst" heet een aardig stukje van Mr. C, W. Wormser in Neer- landia. //Ik liep door de Leidsehestraat, een der eerste winkelstraten van Amsterdam, de hoofdstad van Nederland. In het eerste gedeelte lussehen Heeren- graeht en Keizersgracht zijn aan de eren- zijde van de 17 huizen aeht winkels, waar men zieh van het hoofd tot de voeten zou kunnm kleeden. Men bestelt daar in het Nederlandsoh, wordt in het Nederlandsoh te woord gestaan, betaalt met Neder landsoh geld. Maar men koopt zijn hoed in de „Oha- pellerie a la ville de Lyon", en den hoed voor zijn echtgenoote in een winkel van modes." Dan laat men zich een „costunm" aan meten bij een „tailor and outfitter" koopt daarnaast „boots and shoes" of wel „ohaus- sures" en even verder een „parapiuie" in „Maison Paris" ofinde „Compagnie Royale", naar verkiezing. Voorts bestelt men een overhemd bij iemand die „shirtmaker" en „ekemisier" tegelijk is. Om ten slotte zieh het linnengoed aan te schaffen in een winkel, die op de ramen deed sohilderen „Bonnetterie et lingerie." „Maar u vertelt me niets bijzonders", hoor ik al roepen. „Juist daarom vertel ik u het." Met reehtzeggen wij ons volk maakt zieh bespottelijk. Ge moet een woning hebben. Men biedt u een bel-étage met sous-terrain of wel een tweede étage met erker elke verdiep pardon étage heeft eeD closet. Is 't niet om te lachen Maar moeten we dan alle vreemde woor den bannen O neen. Ik rook een sigaar, slaap in een ledikant, ja zend de meid naar den apothe ker, al kon ik zeggen „artsenijmengenr". Maar wat weg moet is het onnoodige, al wat best door Nederlandsoh is te ver vangen. Men moet geen „deputaten oonvo- ceeren" als men „afgevaardigden bijeen roepen" kan. 't Is niet louter een vraagstuk van taal en smaak. Er zit veel meer, veel ernstigers nog aehter. Daarover later. Inmiddels kan ieder meewerken om het kwaad te beteren gelijk bv. in Duitsohland geschiedt en dan hopeD we nog te beleven, dat de hoofd stad van Nederland niet langer een „abat toir" maar een „slaohthuis" heeft, en haar beurs niet meer ontsierd wordt door uit- hangteekens met „safe deposit" en „roj al lunchroom." Ons volk moet in zjjn eigen belang wak ker wordenTimotheus. Een voormalig Hongaarsch kleer makerijs Hans Hellich, wien het niet voor den wind ging, adverteerde in verschillende binnen- en buitenlandsche dagbladen, dat hij te Berlijn een groot magazijn had op gericht, en dat hij aan 15000 klanten, die hem elk 65 pfennig zouden zenden, oen halfzijden parapiuie zou sturen. Hellich ontving een groot aantal postwisseltjes van personen, die zich al bij voorbaat verheug den over het bezit van hun mooi regen scherm. Edoch, de parapiuie bleef uit.Toen nu 143 van de bedrogenen met het gerecht dreigden, zond Hellich hun, tegen extra betaling van 1 Mark 'n katoenen parapiuie. Nu was de maat volgemeten. De misleide burgers deden aangifte en Hellich werd in arrest gesteld. Het verhoor van den gewezen Itali- aanschen minister Nasi gaat nog steeds door. Hij gaf toe groote sommen op zyn reizen te hebben uitgegeven voor particu liere politieke belangen, voor liefdadige doeleinden en voor het onderhoud van zijn talrijk en veeleischend gevolg. Te Milaan had hy groote sommen besteed om stem ming voor zich te maken en een hem wel willend gezind milieu te vormen. TeNapels was zijn drempel plat geloopen door allerlei m8nsehen, die wat te verzoeken hadden en die hij allen met geld moest afschepen. Hij erkende de staatsgelden niet op volkomen wettige wijze te hebben besteed, maar gaf ter verontschuldiging op, dat de redenen, die hem daartoe leidden, niet van persoon lijken, maar van staatkundigen aard waren geweest. Dat hij geen enkelen soldo ten eigen bate had gebruikt zou hij met ge tuigen bewijzen. Hij deed sleohts wat ook zijn voorgangers hadden gedaan, misschien in nog veel erger mate dsn hij. Meubels en kunstvoorwerpen, die hij gekoeht had, had hij uit eigen middelen betaald. Als eerste getuige a charge werd gehoord het socialistische Kamerlid Cieottideze ver klaarde, dat hij den veldtooht tegen den gewezen minister op touw had gezet, omdat hij zag, dat Nasi door omkooping en be gunstiging een vaste basis voor zichzelf wilde leggen. Hij beweerde, dat zijn eenig doel was geweest het openbare leven te zuiveren. 9&S0 Ingevolge de nog steeds voortdurende overstroomingen zijn te Bezières verschei dene huizen ingestort9 menschen zijn «nder de puinhoopen begraven. In den trein, by Montagues, heeft men een man gearresteerd, die met een bijl een onderwijzer had doodgeslagen, na hem des nachts met een praatje van hnis te hebben gelokt, vervolgens diens vrouw en klein kind had vermoord en daarna het huis leeg gestolen. Te Stuttgart dreigt, wegens den ge ringen voorraad bronwater, 'n watersnood. Er is zoo weinig drinkwater, dat de bevol king zich gedeeltelik behelpt met gefil treerd water uit de Neckar. Wijl de lage waterstand van de rivier den toevoer van rivierwater bemoeilijkt, heeft 't gemeente bestuur verzocht, zuinig met het waterver bruik te zijn. De emeritus-predikant Karl Basaewitz, die de oudste corps-student van Duitseh- land was, is Donderdag op zijn 98en ge boortedag te Goldberg in Mecklenburg overleden. Te Venetië staken de havenarbeiders. Bij een botsing met de politie werden re volverschoten gewisseld. Een arbeider werd zwaar gewond. Nog nooit, meldt een bericht uit Oostende aan het Handelsbl. v. Antwerpen, heeft de haringvangst te Oostende zooveel opgebracht als dit jaar.Onophoudelijk varen er sloepen de haven binnen, boordevol gevuld met haringen, die verkocht worden aan den spotprijs kvan 0,10 fr. de mand. Nooit hebbea de oude visschers zooveel van die visschen gezien; zij schrijven dit toe aan den invloed van den mist, die op onze kust heersoht. Op grond van buitengewone verrich tingen in zijn beroep van banketbakker heeft zekere Amann uit Kehlheim het „wetenschappelijke" bevoegdheidsdiploma voor eenjarigen militairen dienst gekregen. Amann had voor een examencommissie een bord met vruohten en een mandje met viooltjes van suiker vervaardigd. Het geschil aan de haven te Antwer pen was in zoover opgelost, dat er aan de graan- en houtlossers, om wie de strijd ging, een verhooging van 50 centiemen daags word toegestaan en dat er voor de regeling van het loon der havenarbeiders in 't algemeen eene bijzondere commissie zou gevormd worden, die niet alleen de loonsvoorwaarden, maar ook de verdere werkvoorwaarden aan de haven zou onder zoeken. Deze commissie werd gevormd uit vier reeders, vier stouwers, vier natiebazen en vier werklieden en de zaken staan nu zoover dat deze commissie vier harer leden, een stouwer, een natiebaas en twee werklieden heeft aangewezen om ook in andere havens de loons- en werkvoorwaar den te gaan onderzoaken. Deze afvaardi ging vertrok gisteren naar Hamburg Zjj zal een vijftal dagen wegblijven waar zij verder zal heengaan wordt nog niet gezegd, maar volgens afspraak moet de oommissie vóór 1 December haar advies uitbrengen by de Beroepsvereoniging der Federation maritime die dan bepaald zal uitspraak doen, Alles doet veronderstellen, dat eer lang heel het geschil tot volledige bovre- diging zal opgelost zijn. Te Fori William, Ontario, kwamen Zondag 80 leden van de Russische gods dienstige eeote der Doeohoborzen aan, zonder eenig middel om in hun onderhoud te voorzien. Ze hadden eenige maanden geleden hun woonplaats Saskatsohewan verlaten, om, onder leiding vaD een priester, „Jezus ie zoeken". Onderweg was hun aantal voortdurend gestegen. Hun plan is tot de lente te Fort WiUiam te blijven en dan naar Montreal te gaan. De kleine be volking van Fort William zal dus genood zaakt zijn, hen gedurende dien tijd te onderhouden. De Canadeesche regaering staat tegenover het Doeohoborzen-vraag- stuk vrijwel radeloos. Deze seote toch heeft haar sinds haar komst in Canada niets dan moeilijkheden veroorzaakt. De regeering geeft den leden nu en dan grond om te bebouwen, maar zij verlaten dien soms plotseling weer om door het land heen en weer te trekken teneinde „Jezus tezoeken". In do Seine bij Parijs is een blikken doos gevonden, gewikkeld in een courant van het laatst van Mei 1905. Het blad bevatte de mededeeling van het program der feestelijkheden, die te Parijs zouden plaats hebben ter gelegenheid van het bezoek van den koning en de koningin van Spanje. De doos was gevuld met zeer ge vaarlijke ontplofbare stoffen. Weder wordt uit Saloniki een nieuwe overval gemeld. Een Bulgaarsche bende drong samen met eenige leden van de Roe- meensche propaganda op 4 November het dorp Ano Seli in het district Karaferia, dat de bewoners gedurende den winter verlaten, daar zy gedurende dien tijd in de vlakte wonen binnen en stak het dorp in brand. Tweehonderd huizen gingen in vlammen op. Aangezien wordt gevreesd, dat de luchtballon Fernandez Duro, met de heeren Bethman en Scharf, naar het Kanaal of naar d9 Noordzee is afgedreven, hebben de belanghebbenden bekend gemaakt, dat belooningen worden uitgeloofd voor elk voorwerp of wrakstuk van den ballon en eene hooge premi voor het terugbezorgen van het lijk van een der verongelukten of van hun beider lijken. (Stci.) De vervolgingen van de Kerk door den Staat in Frankrijk houden aan. Te Bourg, in het N.-departement zijn gisteren de Capuoijnsehe nonnen uit hun klooster verdreven. Te Duinkerken kregen zij van de menigte een huldebetooging. Te Outen- bray in het departement Oise weigerde de priester een kerkelijke begrafenis voor een overleden lid van den gemeenteraad. De burgemeester leidde toen zelf in de kerk den lijkdienst. Te Dinan moesten de Franci8kanen door de troepen ver dreven worden uit de kapel van de schooi, die zij er hielden. De treurige regenberichten uit Zuid- Frankrijk houden aan. De Orb bij Besiers is sterk gewassen. Ia de buitenwijken op den rechteroever staat het water een meter hoog. De brandweer en de soldaten hebben een groot aantal personen gered. Verschei dene huizen stortten in. Vele personen vonden den dood onder de instortende huizen. Bij Montpellier houdt de regen sedert gisteren steeds aan er staat een hoege zee. Te Montagnac dringt het water de winkels binnen. Te Agde is de Hérault plotseling gewassen. De in het werk ge stelde pogingen om 7 personen te redden, die zieh op een vaartuig bevonden, zijn mislukt. - Een boer te Allan d, bij Breslau.kwam 's avonds dronken thuis en raakte hand gemeen met zijn vrouw. Hij greep een brandende petroleumlamp en wierp deze in de riehting van zijn ditmaal niet betere maar wegspringende wederhelft. In een oogwenk stond het gaDsohe huis in brand met het gevolg, dat de vader en drie kin deren tusschen de vier en negeD jaar ver brandden. Vlaamsche wilden. Ter gelegenheid van een wedding, schrijft het H. v. A., werd in een herberg op den Zandberg te Zele (O. VI.) een visohsoupeeke gehouden. Te midden van het feest kwamen vier dronke lappen binnen, die het de aanwezigen zoo lastig maakten, dat men handgemeen werd. Een der vechters werd met een stoel het hoofd ingeslageneen andere kreeg drie messteken in de zijde en een derde werd met een schulp zoo geweldig op het hoofd geslagen dat hg er van sterven zal. Toen de gendarmerie kwam waren de aanranders reeds op den loop. Maar zij zijn gekend. Oude Kraayert, 11 Nov. Koudekerke, Oostkapelle, 12 Nov. Vrouwepolder, 15 Nov. Biegekerke, 18 Nov. Waterschap 's Gravenpolder, 20 Nov öpnbsre ïer&aiiips. V rijdag 15 Nov. 'sOrav enpolder, hof Z wake voor mej. Borsius te Middelburg door not. Neer- voort 9 uur 350 eiken, beuken, olmen enz. En om 2 uur bij Verbeek 31 olmen op hofstede Boogaard Hoedekenskerke. En om 3 uur op het hof zwake hakhout en planken. Soherpenisse, 8 Nov. bij Groene- wege bij inzet en 15 Nov. bij Rijstenbil bij toewijzing 7 uur door not. v. Steen bergen voor erven Krijnse Lokker een huis en schuur 1258 o.A. en 4,2840 H. bouwl. En om 12 uur den inboedel. Zaterdag 16 Nov. Hoedekenskerke, 9 uur op den N. Homdertpolderdijk 140 oanada's door not. Neervoort. Serooskerke, 2 uur bij Melse door nok Hosang een dubh°l woonhuis schuurtje en tuin A 12 groot 357 o.A. Te zien 15 en 16 Nov. vanaf 10 uur. Maandag 18 Nov. K a p e 11 e bij Hanson 1 uur door not. v. Carapen huizen 319 en 204 e.A. van C. S. Vermaire. N i s s e10 uur bij de kinderen Stnalle- gange door not. v. Cleef meubelen. 's Gravenpolder, hofstede de Pree door not. v. Dissel 10 uur 29 zachte olmen en 1 harde olm voor dhr. Btirger, Afloop Verkopingen, m. Middelburg. Donderdag word door not. HosaDg publiek verkocht 2,39.60 H. weiland in Vlissingen achter het Linker Reduit voor f 38503,20.4 H. bouw- en weiland aldaar aan den watergang voor f 5000en 84,67 A. bouwland in Se*ocs- kerke en den Goedepolder voor f 1015 een woonhuis met timmermanswerkplaats, schuur en tuin te Grypskerke,groot 6,25 A. voor f 2222. Da perceelen weiland in de Pekelingen werden opgehouden. M. C. Middelburg. Donderdag werd door not. Van Nimwegen publiek verkochtle. een huis Koestraat, 1,30 A., aan dhr. P. O. de Wolff qq. voor f1400; 2e. een stalling Roosterstraat 51 cA. en een idem daarnaast 62 cA. gecombineerd voor f 1223 aan dhr. J. Gelok 3e. een pakhuis Koestraat 55 cA. voor f 525 aan dhr. L S. Gobetz 4e. twee huizen met bleek Seisstraat Q 2 en 3 groot 1,42 A. voor f 1225 aan dhr. W. J. van Riel en een huis met bleek aldaar Q 6 groot 1,05 A. voor f975 aan dhr. C. A. Goethals qq. Allen te Middelburg. BVUGERLMKB STA.ND. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. L. Roth, 25 j. jm. en J. Harinck, 24 j. jd. Getrouwd: P. Visser, 28 j. jm. en J. Louwerse, 22 j. jd. Van 2—6 November. ZIERIKZEE. Getrouwd: J. G, E. de Graaff, 38 j. wednr. en A. J. de Roon, 42 j. jd.C. Geers, 52 j. jm. on P. Simmers, 49 j. wed.F. v. d. Sande, 29 j. jm. en J. Hardekan, 23 j. jd. Bevallen: N. de Zwarte geb. v. d. Houten, d.E. L. v. d. Houten geb. Quant, z.D. Bolier geb. v. Vossen, d.F. Koopman geb. Blom, z.M. Bij de Vate geb. Bienefelt, d. Overleden: J. B. Berrevoets, 3 m., d.A. v. d. Jagt, 65 j., wed. van J. Berrevoets. ftlarlitbericliteïi. Vellingsvereeniging „Z. Beveland" GOES, 9 Nov. 1907. Bezy de Chamonthel f 1.30 a f150, Goud Reinet f2.40, Zure Appels f1.35 a F2.25, Stoofperen f0.85 a I-S5, alles per kin; Ber gamotten f0.50 per halve kin; Bezy de Schonauiven i5 ct., William Duchesse 4 ct., BeUrré Clargeau 3 ct., Roode kool 1 ct., Gele i5 ct., diverse Tafelperen 2 a 3 ct., alles per stuk; Mispels f1.25. Handel viug. Dinsdag a. s. groote veiling van Zure Bellefleurs. Veilingsvereenïging „Walcheren". MIDDELBURG, 8 November 1907. Aardappelen f2 a f2.10, Uien 60a 90 ct., Roode Ribbing f 3.70, Witte Wijnappel f 4 a f 5.40, Zure Bellefleur f 5.40, Peperappels f 2.20, Kleiperen f 2.80, Pondsperen f 2.6o a f 3.60, Winter Hondsmuil f4.80, Zoete Bellefleur f 3.60, Grouwzoet f 3.40, Samatellen f 2.20, Bergamotten f3, Campagnezoet f3.40 a f4, Court Pender f4.20, alles per H.L.Beurré Capeaumont f 1.25 per kin Goud Reinette fl.io per halve kin; Suikerboonen 35 a 50 ct., Witte boonen 55 ct., Spruiten 17 a 22 ct. alles per 5 liter; Bloemkool 4 a 16 ct., Roode 2 a 35 ct,, Savoye I a 3 ct. Witte 1 ct., alles per stuk; Zuring 14 ct., Spinazie 18 a 25 ct., Molsla 27 a 32 ct., alles per benSla 50 a I20 ct., Andijvie 30 a 120 St., beiden per 100 stuks; Peen Is a 3 ct., Rapen i5 a 25 ct., Karoten 2 a 25 ct., Prei 3 a 5 ct., Seldery 1 a l5 et., Pieterselie 1 ct., Rammenas ';2 a 1 ct., alles per bos. AXEL, 9 November 1907. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 10, a f 10,25Rogge f8,a 8,50 Nieuwe Wintergerst f 9,a f 9,25 Zomergerst f 0,a f 0,Nieuwe Haver f 7,50 af 8,—; Kookerwten f 11,50 af 11,90; Voererwten f0,afO,Paardeboonen f 9,50 a f 10,Lijnzaad f 0,a f 0, Koolzaad f a f Aardappelen f3,25 a f3,80. Alles per 100 K.G. Amsterdamsche Goederenmarkt. OVERZICHT DER WEEK. Suiker. Beetwortel-. Stemming deze week iets vaster, November-levering tot f 11V33 a f ii3/32, later tot f 11 7.6 gedaan. Geraffineerd. Stemming deze week tamelijk vast, met redelijke vraag voor Engeland. R ij s t. Ongepelde Birma zeer vast gestemd, tengevolge van de hongersnood-berichten, die weder belangrijk in beteekenis toenemen. Java kalm. Gepelde met vast gestemde houders en geregelde verkoopen. Specerijen. Notemuskaat onveranderd; de afleveringen in de maand October woren vrij belangrijk. Foelie stilook hiervan over troffen de afleveringen de aanvoeren. Tot afdoening kwamen 21 bn. ex. veiling 25 Sept. Peper zeer kalm en wederom lager genoteerd. Kruidnagelen eveneens zeer kalm, op termijn nagenoeg onveranderd. Katoen met weinig verandering. De oogstbeweging blijft matig en geeft eenige waarschijnlijkheid aan de tamelijk schattingen welke dezer dagen gepubliceerd werden. Daarentegen oefenen de gespannen financieele verhoudingen een ongunstigen invloed op de markt uit. De consumtie koopt bet noognoodige en de speculatie onthoudt zich circa geheel. Men noteert; loco middlg, Amerik. 33! a j3;' ct., basis dito dito Dec. Jan.-lev. 32 a j2j ct. Tin. Na eene aanvankelijke verbetering van ca. f J liepen de prijzen geleidelijk, hoewel bij Hinken omzet, terug tot f yi beneden het hoogste standpunt, 'i en slotte werd ongeveer f i her wonnen en de markt sloot vast op f85! voor Banka loco, f83! voor Dec. en f82} voor Febr. De 3000 picols Billiton op 6 dezer te Batavia bij inschrijving aangeboden, werden verkocht tot den dooréénprijs van f99,73 Ind. cour. per picol, gelijkstaande met f 861 hier op ceel ge leverd. Raapolie liep iets ten gunste van koopers; op Dec. werden de dekkingen voortgezet, ter wijl op Mei ééne enkele zaak eene verlaging van f f bracht, het slot was wederom iets vaster. L ij n o 1 i e opende prijshoudend, doch liep daarna ca. f i in prijs terug en sloot flauw. Op alle tei mijnen hadden levendige omzetten plaats. De verschepingen van La Plata waren 1900 last en van Indië 1800 last. L ij n z a a d flauw en dagelijks terugloopend. Gedaan: La «Plata Dec./Jan. f 255 en Jan./Febr. f250, alles cif. Amsterdam. Koolzaad weinig veranderd, zonder zaken. Fijne Zaden. De omzet bleef deze week beperkt tot kleinigheden, tot onveranderde prijzen. Voor Karwijzaad was de stemming iets flauwer. Men noteert: Mosterdzaad (bruin) f 27 a f 28, dito (geel) f23 a f 26, Kanariezaad f 101 a f 11, per 100 kg., incl. baalKarwijzaad faiafait, Maanzaad (blauw) f 18 a f 18!, per 50 kg-, incl. baal. Ansjovis onveranderd. Vrijdag 8 November. ANTWERPEN. Tarwe kalm. Walla disp. fr. 22'/2. PARIJS. Nov. fr. 23.30. Dec. fr. 23.50. BERLIJN. De daling der Tarweprijzen in Noord-Amerika, welke het gevolg is van den gespannen toestand der geldmarkt, ont moet op vele markten weerstand, maar kan toch niet geheel en al zonder invloed blijven. Zoo heelt hier, nadat het aanbod plaatsing had gevonden, de aanvankelijke sterke druk op de Tarweprijze» naderhand weder opgehouden. BUDA PEST. Tarwe. Stemming mat. NEW-YORK. ,t)e termijnmarkt van Tarwe opende traag en >/8 ct. lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco traag. CHICAGO. De T a r w e-markt opende prijs houdend en ct. ffiger, daalde op gunstig Argentijnsch oogstbericht, op duur geld, zoowel hier als in 't buitenland, op flauwere dépêches, steeg op kleine aanvoeren in 't noord-westen, op contramine-dekkingen, steeg op vermin derde verschepingen van Argentinië, daalde op ruime verkoopen, op verkoopen door haussiers en baissiers op December, op de flauwe tarwemarkt te Minneapolis, steeg in overeenstemming met de mais en met de fondsenmarkt op groote uitklaringen, op ver meerderde locovraag te Minneapolis, daalde in overeenstemming met de mais op weinig loco-vraag in 't zuid-westen, op gunstiger oogstberichten, steeg op het bericht van Brad- street, op dekkingen, vooral op Juli en sloot prijshoudend. Aangekomen: 7 Nov. te Singapore het s.s. Djoeja van Rotterdam naar Java 8 Nov. te Lissabon het s.s. Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia. Vertrokken: 7 Nov. van Batavia het s.s. Oranje naar Amsterdam van Port Said het s.s. Khediri van Oost-Afrika naar Rotterdam; van Tanger het s.s. Prins regent van Oost-Afrika naar Vlissingonvan Boulogne het s.s. Statendam van New- York naar Rotterdam van Amsterdam het s.s. Rijnland naar Buenos Ayres8 Nov. van Marseille het s.s. Ophir van Batavia naar Rotterdam van Batavia het s.s. Vir ginia naar Amsterdam. Gepasseerd: 8 Nov. Vlissingen het s.s. Malang van Rotterdam naar Batavia Sagres het s.s. 's Jacob van Amsterdam naar Batavia. Telegrafisch Weerbericht. •naar waarnemingen in den morgen van 9 November., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.7 te Horta, laagste stand 753.4 te Holyhead ea Coruna. Verwachtiog tot den avond van 10 Nov. zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind, veranderlijke bewolking, mogelijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. In het verslag Landbouw staat dat Groede is aangewezen als plaats der Al- gemeene Vergadering en tentoonstelling, dit is niet zoo. Er is gêen plaats aange wezen. Groede heeft er wel om gevraagd. AdvsrtaniiSn. Voor de vele blijken vau belang stelling tijdens de langdurige ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Eoht- ganoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, A. DE BEL, ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. DE BEL J. Murre en kinderen. Krabbendijke, 9 Nov. '07. Terstond een.© ÏMCeid. benoodigd bij W. RÖUW, Veere, bakkerij „De Hoop". rek. 15 Nov. 4e kalf, bij A. C. DE STEUR, Abeelscke weg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3