LaatstsBerichfen De Pinkpillen RECLAMES. Afloop Verknopingen, enz. fierkiiieuws. 8cliooliiieiiws. UIT DE PROVINCIE. Niet hetgeen gij eet komt u ten goede, maar hetgeen gij verteert. bevorderen de spijsvertering. li e c li t s z a k e n. Gemengde Berichten. Het Hoofdbestuur zou gaarne zien dat voortaan Z. K. H. de Prins Beschermheer werd der Maatsch. naast onze Koningin. Dit vindt luide bijval. Dit zal worden aangevraagd aan Z. K. H. Aan de leden der tentoonstellings-com- missie zullen eenige' photografiën worden gegeven van de tentoonstelling te 's-Gra- venhage. Dit wordt goedgekeurd. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouddorp B. v. d. Wal te Haseelt; te Oud-Vosmeer (toez.) A. v. Tooren, cand. te Overschie. Aangenomen naar Anloo door W- Kore- vaar oand.naar Hoorn op Terschelling door H. J. Witkop te Noord Scharwoude. Bedankt voor Egmond, Wedde en Ouwerkerk door W. Korevaar oand. te Haastrecht. Sint Maartensdijk. Bjj herstemming voor een gemachtigde voor het kiescollege alhier is gekozen de heer G. Moerland met 132 stemmen, de heer Joh. Bastiaanse, ver kreeg 50 st. Geref. Kerken. Bercapen te Neede J. F. Colenbrander te Vijfhuizen. Oud. Geref. Kerk. Beroepen te Kampen G. H. Kersten te Rotterdam. Chr. Evangel. Gemeente. Bedankt voor Oude Pekela door P. S. Douma te Nijmegen. Oud Geref. Gem. Waarde. Het kerkgebouw der Oud Gereformeerde Gemeente alhier, zal voor het eerst in gebruik worden genomen op Dinsdag 19 Nov. 1905, des avonds ten 5 ure. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het apothekersbediende-Examen, dhr. A. A. M. Keitel te Goes. Het mondeling gedeelte van de akte- examens middelbaar onderwijs in het boek houden (K. XII) zal worden afgenomen te 's Gravenhage, van 8 November af tot en met 14 December d. a. v. Goes. Met hartelijker dank werd door deWjjkzuster ontvangen één gift van f2.50 voor verleende hulp en twee giften ieder van f 2 voor de zieken. Middelburg. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den aspirant vaandrig J. H. H. Gunther Mohr toestem ming verleend, om voor het verdere ge deelte van zijn diensttijd in het buitenland te vertoeven. Middelburg. Heden morgen ten 8' i uur overleed op 59-iarigen leeftijd ome burgemeester jhr. mr. Leonard Sehorer geb. 2 April 1848 te Koudekerke. Daar ge noot hij zijne eerste opleiding, na zijne pro motie tot mr. in de rechteD, werd hij be noemd tot burgemeester van Axel, daarna van Culemborg en sinds 1 April 1887 was hij burgemeester onzer gemeente. Iu hem word gemist een burgervader in den waren zin des woords, veel armoede beeft hij helpen lenigen.Klopte men bij hem aan, het was nimmer te vergeefs, strikt rechtvaardig was de overledene voor ieder die met hem in aanraking kwam. Zijn gemis zal langen tgd worden gevoeld. Middelburg. Heden waren wij in de gelegenheid om de nieuw gerestaureerde Bogardzaal te bezichtigen. Een overzicht omtrent het ontstaan dier zaal is niet van belang ontbloot. Toen van 1850-1860 ook hier te Middel burg de bediening des Woords in de Herv. Kerk slechts gesohiedde door moderne predikanten (achtereenvolgens werden be roepen ds. Abresch in 1856, ds. v. d. Scheer in '56, ds. Sibmacher Zijnen in '56, ds. Boone in '59, ds. Koch in '60) werden ein delijk beroepen ds. Slotemaker en Taats, beiden orthodox. Toen de laatste in 1861 stierf, werd beroepen de bekende ds. J. P. Nonhebei, die in den geest van 't Reveil begon te evangelisearen. Hij had eene groote toeloop van volk waar en wanneer hij ook optrad, zoowel op sohool, jongelingsvoreeniging, zendingsschool en week der gebeden. Want bij niet-oiRoieele beurten was de kerk voor hem geslote^. Toen moest men zieh be helpen met Schuttershof als de Fransebe kerk en Luthersche kerk niet disponibel waren. Vele reohtiinnigen vonden toen een toe vlucht in de Luth. kerk die toen veel te klein was en onder ds. Miohelsen haar grootsten bloei bereikte. Een lokaal voor Chr. doeleinden .bleek hoognoodig, zoo kwam de Bogardzaal tot stand en tegelijk de Chr. Burgerschool in 1866. Deze voorzag in estie groote behoefte. .Tongelingsver., bidstonden, Week der Ge- baden, anti-kermissamenkomsten, Zen- dingsbidstonden enz werden gehouden. Maar toen er meerdere rechtzinnige pre dikanten kwamen behoefde de zaal niet zoo dikwijls meer te worden gebruikt. Toch bleef ze een gezellig karakter behouden, voor de niet officieele bijeenkomsten waar waarvoor de kerken te groot waren. De pre dikanten Nonhebel, Roosemijer, Vos, Ren ders, Riemens en Heineken hielden er maandelijks bijbellezingen in. In 1903 werd het lokaal verkocht, en de sohool voor tijdelijke consistoriekamer ingerioht, de bovenzaal bleef disponibel piaar na gereedkomsf van de nieuwe con sistorie besloot de kerkvoogdij het lokaal te verkoopen. Gelukkig echter kwam de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente tussohenbeide en wist deze historische plaats voor de gemeente te behouden. De zaal is na beneden gebracht en zoo doende is aan een groot bezwaar tegemoet gekomen vooral voor ouden van dagen die het trappen klimmen wel wat lastig von der. De benedenzaal is eene frissohe, van twee kanten bereikbare goed verlichte en verwarmde, eenvoudig doch gemakke lijk en gemeubileerde en thans voor aile niet auti-christelijke doeleinden voor matig tarief beschikbare zaal, heden avond zal deze zaal worden ingewijd door de predi kanten ds. de Ligt, Jonker en Molenaar. Een woord vau dank verdient voorzeker de kerkeraad, die door zijn krachtig op treden de zaal wist te behouden voor de Herv. gemeente. Vlissingen. De Duitsche Keizer komt morgen incogaito te Vlissingen. In den namiddag verleent hij bijzondere audiën tie aan den Duitschen gezsnt, die daartoe alhier aangekomen is en zijn intrek nam in het Hotel Zeeland. Het bezoek aan Amsterdam is thans bepaald op 11 of 12 December. Programma bljjft overigens onveranderd. Vlissingen. Het Duitsche Keizerlijk jacht „Hohenzollern"is hedenmorgen op de reede alhier aangekomen, vergezeld van 3 oorlogschepen. Het jacht komt, zooals be kend,op de haven, terwijl de oorlogschepen, waaronder 2 zeemonsters, op de reede ge ankerd blijven. Vlissingen. In verband met het ophef fen der militaire bakkerij alhier, wordt de geëmploiecrde M. Coliju, met ingang van 25 November e. k. werkzaam gesteld op een der magazijnen bij het le Regiment Vesting-Artillerie te (Jtreoht. Borsselen. De gemeenteraad heef op aandrang vau den Minister van binnen- landsche zaken en Ged. Staten, met 5 stemmen ingetrokken de benoeming van den heer A. Boone tot wethouder. Die benoeming, welke bij het lot was gesohied, zou anders ter vernietiging worden voor gedragen, omdat aan de voorafgaande her stemming was deelgenomen door hen die in herstemming kwamen. Daarna werd de heer D. Wisse tot wethouder benoemd met 4 stemmen tegen 2 op genoemden heer A. Boone. Colijnsplaat. Donderdagavond hield de IJsclub //Ons Genoegen" alhier hare jaar vergadering, ten huize van dhr. L. van Splunteraanwezig waren 20 van de 81 leden. De aftredende voorzitter en secre taris de hh. J. C. Nieuwdorp en D. J. Anemaet, werden bij acclamatie herbe noemd en blijven die functies bekleeden. De staat der kas is niet ongunstig. Ont vangen was in het afgeloopen jaar de som van f 166,63. De uitgaven 1' 64,58,5 gosd slot dus 1 102,095. Hiervan is f 100 geplaatst op de Rijkspostspaarbank. Als terrein voor de ijsbaan wordt be sloten de „Val" te huren, voorloopig voor den tijd van 1 jaar. De nieuwe spoorbrng over het kanaal van Neuzen naar Gent, nabij Sluiskil, zal op Vrijdag 15 November a. in gebruik genomen worden. Krabbendijke. Naar wy vsrnemen zal dhr. Kerkmejjer van Middelburg ^Woens dag as. alhier optreden en trachten een afd. van den Chr. Werkmansbond te stichten. Station Roosendaal. Ten gerieve van onze lezers geven wij hieronder een staatje omtrent de plaats van vertrek der zeeuw- sche treinen uit Roosendaal, onder opmer king dat men om op het perron II te komen, gebruik moet. maken van den tunnel. Riohting Vlissingen. 4,58, van perron 2 6,42, 2 7,34, 1 8,47, 2 9,16, 2 9,39, 1 10,21, 2 1,21, ii u 2 3,56, 2 4,05, u i, 2 6,20, 1 7,00, 2 9,14, 2 9,51, 2 10,01, 2 10,14, 2 Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. HedeD, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: J. D., 17 j., werkman, Wemel- dinge, tot 3 m., en J. E., 36 j., werkman, Rotterdam, tot 1 m. gev. straf mishandeling: A. A. V., 20 j., land- bouwerskneeht, Oostburg, thans in garni zoen te Bergen-op-Zoom, en A. D. M 10 j., landbouwersknecht, Sohoondijkc, de le tot 14 d. en de 2e tot 2 m,, J. M. C., 23 j., landbouwerskneeht, Ritthem, tot 1 m J. H. G., 18 j., oppermaD, en A. de K, 21 j., schippersknecht, beiden Goes.de le tot 1 m en de 2e tot 14 d., en B. R., 21 j., boerenknecht, 's Heer Arendskerke, tot 7 d. gev. straf bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en mishandeling van een ambte naarA. C., 23 j., landbouwersknecht, Sohooodijke, tot 6 m. gev. straf; huisvredebreuk-. B. A., 46 j., werkman, VlissingeD, tot 7 d. gev, straf; openbare schennis der eerbaarheid J. B., 23 j., matroos, en T. C., 16 j., visohltur- ster, beiden Vlissingen, de le tot f 5 b. s. 5 d, h., en de 2e tot f5 b. 1 w. tucht school vrijgesproken P. J. D., 19 j., werkman, Vlissingen, beklaagd van mishandeling. De ramp te Hoogkerk. Omtrent het verdrinken van jhr. H v. Panhuys, burgemeester te Leek, met zijn vrouw en ouders op j.l. Woensdagavond, verneemt men nader Zij hadden van 24 uren een bezoek gebracht aan het ziekenhuis te Groningen, en daarna bij den burgemeester gedineerd. Te 9 uur 's avonds reden bij een dikke mist het rijtuig, een tentwagen met de heeren v. Panhuys en hunne vrouwen, en de koetsier en de palfrenier op den bok, de stad uit. Men kon op den weg laDgs het floendiep geen hand voor oogen zien. Te kwart voor tien ter plaatse waar de weg een scherpen booht maakt, stortte plotseling het met twee paarden bespannen rijtuig van den vrij steilen walkant in het Hoendiep. Op het hulpgeroep kwamen de bewoners van het vlak bijgelegen koffie huis van J. de Vries toegesneld en af gaande op een brandende lantaren, die een wagenrad flauw verlichtte, wisten zij dadelijk, dat daar het rijtuig van de familie van Panhuys lag. Wanhoopskreten klonken hun uit het water tegen eu nog hoorden zij de jonge mevrouw van Panhuys roepeD «Och lieve mensehen, helpt ons toch 1" maar het drietal op den oever was machteloos. Er werd een ladder gehaald en op hel rad gelegd, waardoor de koet sier, op het punt van verdrinken, den oever bereikte. Toen echter was alles stil ge worden in het rijtuig. Alleen werden neg gehoord de angstkreten van den huiskneohl die, van den bok geslingerd, eenige meters verder in het water moest liggen. Doch ook deze verstomden weldra. Het rijtuig lag met de raderen naar boven in het water en toen het na geruimen tijd en nadat nog meerdere personen te hulp waren gekomen, gelukte het rijtuig om te keeren, bleken de vier inzittenden reeds verdronken. De lijken werden binnengedragen in de gelagkamer van genoemd café, waar reeds een vijftal in allerijl ontboden geneesheeren aanwezig wareD, die onmiddellijk alles beproefden om de levensgeesten der onge- lukkigen weer op te wekken. Maar het was, helaas, reeds te laat. Droevig was de aanblik van het door een petroleumlamp rossig verliohte vertrek, waar de lichamen der ongelukkigen op vloer en tafel lagen uitgestrekt. In den hoek op een bedstee lag de koetsier wezenloos voor zich uit te staren. Toen hij eindelijk een beetje tot zichzelf was gekomen, vertelde hij eerst, dat nog een ander persoon, die naast hem op den bok zat, vermist werd. En toen plotseling zieh het verschrikkelijke van den toestand bewust wordende, begon de oude man te jammeren „Was ik ook maar ver dronken, was ik ook maar dood Terstond begon men te dreggen naar den huisknecht die nog getraoht had door zieh aan den koetsier vast te klampen, zieh te redde». Om half een 's nachts werd zijn lijk opge- visoht. De ramp had dus vijf slachtoffers geëischt. De paarden werden na groote moeite nog levend op het droge gebracht. Het is een ontzettende gedachte de fami lie Van Panhuis na een aangenamen avond by den burgemeester te hebben gesleten, en de huisknecht Van Wijck na des mid dags vroolyk en weigemoed van zijn meisje afscheid te hebben genomen, zoo op een maal weggerukt. Terecht schryft de Nieuwe Provinciale: Hier zijn wy geneigd een oogenblik de pen neer te loggen en dit tra gische geval in te deuken. Op deze zoo droef-treurige geschiedenis is letterlijk vaD toepassing het woord van den Psalmist Het leven wordt snelljk afgesneden en wij vliegen daarhenen. De dagen des mensehen zyn als het gras, gelijk een bloem des velde, alzoo bloeit hij als de wind daarover ge gaan is, is zy niet meer en haar plaats kent haar niet meer. Jhr. v. Panhuys is achtereenvolgens bur gemeester van Groninger), commissaris der Koningin in Groningen, daarna in Overysel eu eindelijk vice-president van den Raad van State, en in de laatste paar jaar minis ter van Staat geweest. Hy bereikte den leeftijd van 70 jaren. Zyn zoon was burge meester van De Leek ssdert 1902. Hij laat twee nog jeugdige kinderen na een jon gen en een meisje. De familieVan Panhuys woonde te midden der arbeidende bevol king van het Westerkwartier op Nieuoord en deed veel wel. Zoowel de oude heer en mevr. Van. Panhnys-Looxma, als de jonge heer en mevr. Van Panhoys-De Blocq van Scheltinga waren zeer bemind voor dorp en stad en provincie is hun heengaan een zwaar verlies. Te Groningen is een weduwe die haar familie ging bezoeken, door mist en duisternis misleid in een sloot geraakt en verdronken. Te Tilburg is door onvoor zichtigheid 'n fabriek van de iirmaBruyella uitgebrand, eeu der bediendeD, door wiens onachtzaamheid hij bevond zich n.l. met een open vlam in de stotinrichtiDg, wat mee het oog op de brandbaarheid der graan- deeltjes ten strengste verboden is da brand ontstond, is zoodanig aan het hoof .1 gebrand, dat men voor zyn leven vreest. Onder de machineries, welke geheel ver nield zyn, bevond zich een splinternieuw, dat pas denzelfden dag geplaatst was. De schade wordt geraamd op f 20,0C0. Een 9-jarige knaap te Amsterdam die gister middag niet uit de school was thuis ge- komon, werd ur lang zoeken hedenmorgen dood uit den Amstel opgehaald. Te Leiden zijn twee timmerlieden van een steiger gevallen. Zy kwamen terecht in een silovloer, de jongste stierf aan de ga- volgen.Te Winschoten was de kapitein eener stoomboot aan het ijzer ophyschen toen de ketting van de lier brak, het zware yzer kwam op zijn rug met zooveel gewei 1 neer dat de man terstond dood was. bureau, alwaar een ware ruïne was aangericht, hing de machine als 't ware in de lucht. Telegraaftoestellen lagen verbrijzeld, een dradenmassa versperde den geregelden door gang brokken steen lagen op en naast den kolossus. In het tweede bureau was 't niet veel beter. Daar kostten [de kaartjes, die anders door de steuer goed betaald moeten worden, geen geld, want ze lagen waardeloos onder stof en steenbrokken op "den grond, terwijl lessenaars en tafels als splinters in elkaar lagen. Kortom, 't geheel vormde 'n gezicht als slechts zelden wordt geboden. Tusschen duizenden toeschouwers door moest men zich een weg banen om nog meer te zien. En op 't terrein was 't eveneens een ruïne. Met vereende krach ten was men bezig om den boel op te ruimen, doch eenige wagens, als lucifeis versplinterd, lagen hier en daar nog door elkaar. De eerste wagens, bestemd voor de reizigers, zijn, op een laatste helft na, totaal versplinterd. Ge lukkig zaten in de eerste wagens geen reizi gers, doch een 25-tal werklieden hadden in dien laatsten half vernielden wagen plaats genomen. Van hen werden er 9 verwond. O. m. werd een 16-jarige zoon van dr. Mehlkopf uit Bruggen, die te Viersen naar het gymnasium moest, inwendig ernstig gekneusdbovendien heeft hij beide beenen gebroken. Een timmerman uit Bruggen werd eveneens ernstig verwond. 5 personen, de ergst verwonden, werden in het ziekenhuis opgenomen. Opmerkelijk mag het nog genoemd worden, dat zoo'n gevaarte van circa 40 ton is blijven hangen boven den wijnkelder van den stations chef, zonder daar noemenswaardige schade aan te richten. Het ongeluk aan boord van de „Biücher". De stoomketel, die, zooals eentelegiam reeds Woensdagavond meldde, aan boord van het opleidingsschip „Bluelier", be- hoorend tot de Duitsche marine, uiteen- sprong, bevond zieh aan bakboord en diende uitsluitend voor verlichting. Aohter de sohoorsteenen ontstond een opening van eenige meters. Stevige pilaren en stutten werden door de enorme drukking middendoor gebroken en maakten het reddingswerk uiterst moeilijk. Het aantal dooden bedraagt 10. Omtrent de oorzaak (V van de ramp kan niets met zekerheid geconstateerd worden, daar zij, die er inlichtingen over konden geven, tot de verongelukten behooren. De zitting van het Hongaarsohe Huis van Afgevaardigden werd gisteren door een buitengewoon incident gestoord. Toen de Kroatische afgevaardigde Tuskan werd opgeroepen om zijn rede te houden, stond op de galerij een man overeind, die een speech begon af te stekeD. Hij verweet den Kroatisohen afgevaardigden, dat zij knechts waren van de Oostenrijksohe „ca marilla", en eisohte van heD, dat zij hun mandaat zouden neerleggen. Trots her haalde waarsohuwingen van den president, wilde de man van de galerij niet zwijgen, waarom de zitting werd opgeheven. Later bleek, dat de rustverstoorder een horloge maker was, die al vaker een incident- in de Kamer had veroorzaakt. Het bericht over de aanranding van de dochter van maarschalk Bazaine aan boord van da stoomboot „Cecilie", blijkt lonter fantaisie te zijn. Eerst in 1908 neemt 't princesje Pia Monika haar intrek in de koninklijke villa „Wachwitz" te Dresden. Prinses Johann Georg, de schoonzuster van den koning van den koning van Saksen, zal zich dan met haar opvoeding belasten. Te Warschau zijn sinds Zondag meer dan 200 socialisten en revolutionairen in hechtenis genomen. Het heet dat de politie een verzamelplaats heeft ontdekt van een revolutionaire organisatie. In heel Polen zyn de gevangenissen overvol, zóó zelfs dat nieuwe iu aanbouw zijn. Bij het verder onderzoek van het hoofdkwartier dezer revolutionairen zyn wapenen en belangrijke documenten in beslag genomen. Het hoogste gerechtshof te Petersburg verklaarde Goerko, den voormaligen adjunot van den minister van binneulaod- sohe zaken, er aan schuldig den staat een verlies van meer dan 1,000,000 roebel ver oorzaakt te hebber, en veroordeelde hem deswege tot ontzetting uit zijn ambt en ontnam hem de bevoegdheid om openbare ambten te bekleeden voor den tijd van drie jaren. Gisterennacht ontstond brand in den muziekwinkel van Eduari de Klyn in de Kremerstraat te Bergen op Zoom. Het geheel e magazijn met 'n schat van muziek werken brandde geheel uit. De bedienden konden zich ternauwernood redden. Zj wisten door uit een raam te springen en over de daken bij de buren binnen te klim men aan de snel om zich heen grijpende vlammen te ontkomen. Gisteren heeft te Drachten een man zijn vrouw en vijf kinderen in densteek gelaten. De man is vertrokken in gezel schap van 'n weduwe, die vooraf haar twee kindereu naar haar familie had gebracht. Door het gemeentebestuur van Stap horst is eene verordening in het leven ge roepen, waarbij aan vrouwelijke ingeze tenen verboden is op eenheerenliets te ryden. Onze landgenoot Dr. Pannekoek, wien door de Pruisische politie de verdere werk zaamheid als leeraar aan de sociaal-demo- oratisohe partijsohool te Berlijn was ver boden, op straffe van uitzetting, heeft nu van de Saksische politie een wenk gekregen, dat men ook in Saksen zijn werkzaamheid niet zal duldeD. Hij had nl. het voornemen in de arbeidersontwikkelingsolub voor drachten te gaan houden over het historisch materialisme, maar men heeft nn moeien mededeelen, dat hij „aus polizeiliehen Grunden" genoopt was van het houden dezer voordrachten af te zien. Het geschil in de haven te Rotterdam. Ten duidelijkste blijkt, dat het aantal stakers afneemt, waut heden had de Scheepsvaartvereeniging op haar logement- schepen 300 mensohen over, waarvoor geen werk was. Dientengevolge zijn van daag 60 Sommelsdijkers, die op die logement- schepen verblijf hielden, naar hun haard steden teruggezonden, Morgen en Zaterdag zullen anderen volgen om niet terug te keereD, daar men hun diensten niet meer behoeft. Geleidelijk zal biormede, zoo eenigzins mogelijk, worden voortgegaan waardoor ook enkele logemenfsohepen buiten dienst gesteld kunnen worden. Het korps Calandstraters houdt men op sterkte. De meeste bootwerkers daarvan deel uit makend, zijn hier woonachtig. De stuwa doorsfirma P. Thomsen Co. heeft reeds zooveel mensohen in dienst, dat zij voor het oogeDblik nagenoeg geen aanvulling uit het korps Calandstraters meer behoeft. Met dat al blijft bestaan een kern van graanwerkers, die onvoorzoenlijk zijn om het werk op den ouden loonstandaard te hervatten. Dit zijn op het oogenblik feitelijk nog de stakers. Naar schatting zijn heter eenige houderden. In de Boompjes zijn vanmoigen twee mensohen, van buiten deze gemeente gekomen, mishandeld door «enige bootwerkers, nadat zij zieh in de Pelikaanstraat bij de firma Müller om werk hadden gemeld. De 11-jarige zoon van een Utrecht- schen hoogleeraar, een hartstochtolyk post zegelverzamelaar, schreef onlangs zonder aan iemand daarvan iets mede te deelen aan den koning van Rumanië om een compleet stel postzegels van dat land. Iu ruil daarvoor zond hij Z. M. bij voorbaat een stel postzegels van Nederland. Gister middag uit school komende, vond het jongmensch, voor deze gelegenheid betiteld als „monsieur'' namens den Koning, die door hem was aangesproken „Cher roi'', een deftig sohryven bevattende 60 Ru- meenecbe postzegels. Onze vroegere landgenoot, de heer Moerdijk, heeft onlangs zijn oordeel uitge sproken over de werking van de nieuwe onderwijswet. Hy verklaarde, dat minister Smuts niet ten onrechte alle heil verwacht van die wet. Als inspecteur kon hy reeds vooruitgang aanwijzen. Sinds de wet in werking is getreden, is 't aantal Engeleche kinderen, dat Hollandsch leert,verdubbeld. Men schrijft omtrent het spoorwegonge luk, dat Woensdag te Duiken plaats had De eerste trein uit Bruggen, bestaande uit 5 per sonen- en 25 geladen goederenwagens, meest dakpannen, is over het stootblok gereden en in het stationsgebouw terechtgekomen. Nadat de groote, driegekoppelde zware tendermachine 't stootblok als een plaaltje wegschopte, door boorde zij den buitenmuur van het station, om zich, na het telegraafkantoor vernield te heb ben, een doortocht te banen op het plaats kaartenbureau. Onder eerstgenoemd bureau bevond zich een kelder, doch de machine heeft alleen den vloer, respectievelijk het ge welf, verbrijzeld en is met de voorste wielen in de tweede muur blijven hangen, terwijl de tender op den buitenmuur bleef rusten, In 't Ierseke Afloop verkooping grond en huizen SaDdee. Grond f 1075 per gemet of f 2205,33 den hoop, kooper dhr. M. v. d. Bogaard. Huizenle. bewoond door/L. Nieuwenhuize, f 530, kooper E. Reijnoudt 2e. bewoner L. v. Aalst, f 575, kooper L. A. v. d. Jagt; 3a. bewoner M. Glerurn, f 650, kooper P. v. Liere 4e. bewoner J. Sandee, f 1254, J. C. v. d. Burght, onkosten 8' '3 Kapellc. Donderdag werd door notaris Liebert voor verschillende eigenaren pu bliek verkocht wisschen uit 19 bosschen onder Kapelle, Kloetinge en Wemeldinge, opbrengst f 3004. Stavenisse. Er worden hier pogiDgen aangewend tot oprichting van een fanfare korps. Een commissie van drie leden, be staande uit de heeren A. D. van Kosten, D. W. Kesteloo en J. Leune is met de voorloo- pige uitvoering belast. Door eene flinke gift van den Ambachts heer mr. J. C. van der Lek de Clercq te Zierikzee, daartoe aangemoedigd, is men begonnen met het inroepen van den finan- tieelen steun der ingezetenen. Rilland. De heer G. B., in dienst by den landbouwer Jac. B., geraakte metpaard en wagen op hol met dit gevolg dat d© Vertrek voorm. w ff ff namidd. n 11 n n i) ff 11 ff n n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2