Laatste Berichten OpBSare ïerktwpliiei. Afloop VsrkoDpiopn, enz. Markthericli te sa. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Telegrafisch Weerbericht. Vertrokken en aangekomen Schepen. klimmen, en toen ging het in draf naar het sohiotterrein. Toen de wagen een eind op we» was sprong een van de artilleristen er af om even een behoefte te doen en de voerman, die dat zag, hield plotseling het paard in. Meteen ontplofte een van de bommen en toen natuurlijk alle andere bommen ook. Van de mannen op den wagen werden op slag zes gedood en twee zwaar gewond. De ontploffende granaten sloegen sommigen van hen letterlijk aan stukken. De artillerist die van den wagen gesprongen was werd aan de hiel gekwetst. De boomen aan den kant van den weg waren bevlekt met bloed, en flarden van kleeren hingen in de takken. Dr. Zugmayr, de Weensche geleerde die verleden jaar een wetenschappelijke reis naar Tibet gemaakt heeft en toen ook in de door aardbeving verwoeste stad -K-araji of Karatag geweest is, verteld in het Fremdenblad dat die stad oen van de meest beteekenende was in Bochara. De emir had er een kasteel en er was daar een bloeiende metaalnijverheid van koper en. zilver dat uit de naburige bergen komt. De huizen waren op zeer primitieve wijze uit latwerk en leem opgetrokken, zoodat zij by aardschokken wel moesten instorten. Da thans verwoeste stad bekleedde een voorname plaats in den karavanenhandel met Perzië. Zij ligt in een terrein dat deels woestyn,deels gecultiveerd is. Het bebouwde gedeelte is vruchtbaar door kanalen die met de Amoe Dar ja in verbin ding staan. Karsji of Karatag ligt in een door bevloeiing gevormde oase en telde volgens dr. Zugmayer zoowat 25,000 in woners. TI*t hoogste Huis der Wereld is het Singer-gebouw te New-York, aan den Beneden-Broadway, dat thans tot aan de 41ste verdieping gevorderd is. Hiermede is het eohter nog niet voltooid, er wordt nog een toren van zes verdiepingen op gezet eu zal daarmee 612 voet zijD, d. i. 200 voet hooger dan elke tot dusverre bestaan hebbende luchtkrabber. Het ge bouw maakt den indruk van een reusaoh- tigen torenmen moet namelijk in New- York, en speciaal in het handels-kwartier, buitengewoon zuinig met den grond om gaan, daar hij hier 700 dollars per vierk. voet kost, en dientengevolge nemen de bouwwerken daar ter plaatse al meer en meer een torenachtig karakter aan. Volgens de bestekken, die tot in de kleinste bijzon derheden uitgewerkt zijn, zal het totaalge- wioht van den reuzenbouw 86,000 ton (van 2200 pond elk) bedragen. Hiermede is met elk boutje en elk spijkertje rekening ge houden want de geheele ontzaglijke ijzer- oonstruotie met muren en vloeren, rust op 89 stalen kolommen, die 90 voet onder den beganen grond in den rotsachtigen bodem va8tgemetseld zijn, en alle berekeningen zijn hierop gebasseerd, dat elke kolom on- ge>eer evenveel te dragen heeft. Overal, waar dit kan geschieden, zonder aan de soliditeit van den bouw afbreuk te doen, wordt getracht, aan gewioht te besparen zoo werden bijv. de radiatoren der centrale verwarming in de verschillende lokalen van het kostbare geperst staal vervaardigd, in plaats van, zooals dit gewoonlijk het geval is, van gegoten ijzer, omdat hierdoor enkele tonnen aan gewioht uitgespaard werden Zeer interessant is het om te zien, hoe de hoofd-architeet de werkzaamheden leidt. Geen kweste van, dat deze, tarp op, trap af, in de verschillende verdiepingen om klautert, om reohts en links zijns bevelen uit te deelen. Neen, hij zit geheel op zijn gemak in een zeer geriefelijk ingerioht bureau, dat van geluid-dempende wanden is voorzien, op de derde verdieping en heeft daar een telephoon onder zijn bereik. Deze loopt naar alle verdiepingen en zoodoende kan hjj binnen enkele seoonden met den een of anderen opzichter spreken Met het gebouw, wordt ook het net van deze telephoon gedurig grooter. In het Singer-gebouw zal men enkele nieuwe snufjes aantreffen, die men zeils in de meest moderne luchtkrabber nog te vergeefs zou zoeken. De bewegingen der verschillende liften worden van uit een centraal bureau geregeld, van waar uit de chef der lift-jongens aan elk zijner ondergeschikten zijne aanwijzingen door middel van electrisehe signalen en de telephoon kan doen toekomen. Eene speciale electrisehe inrichting, ge arrangeerd op de manier van een platte grond, toont hem te allen tijde, waar de verschillende liften zich bevinden. Van de 16 liften zullen er acht expres-liften zijn, die pas bij de 20e verdieping stoppen. Elke lift kan 600 voet per minuut afleggen. Het gebouw zal zooveel lampen tellen, als menige stad van niet te grooten omvang, namelijk meer dan 15000, die allen gevoed worden door eene installatie in de buurt der fondamenten. In elk lokaal van den reuzenbouw zal meu een drinkwaterkraan vinden, wier water gefiltreerd zal zijn en op temperatuur gehouden al naar den tijd van het jaar. Iets nieuws is verder de reiniging-installatie, d<e gebaseerd is op het vacuum-systeem. In elk lokaal bevindt zich namelijk een //Opzuig-borstel", die in een oogenblik, 'n jas of hoed van alle stof bevrijdt, dat zich er op of er in mocht bevinden. Voor het schoonhouden van de lokalen is deze inrichting natuurlijk van het grootste gewioht. Alle stof komt in het sousterrein terecht. Op den toren wordt een reusachtig zoeklicht aangebraoht, welks licht men nog op een afstand van 100 tot 130 kilometer zal kunnen zien, d. w. z. wanneer ook dez© reus niet vroeg of laat weer door een nog hoogeren luohtkrabber overvleugeld wordt. De Metropolitan Life Company, die zich op eenigen afstand van het gebouw bevindt zal bijv., naar men beweert, eerlang op haar gebouw een toren zetteD van 49 ver diepingen, gerekend vanaf den beganen grond. Nog andere „hoogvliegende" plan nen wachten op uitvoering. Een bouwkun dig genie heeft zelfs de plannen voor een gebouw van 150 verdiepingen uitgewerkt voor de uitvoering waarvan hem alleen ontbreekthet kapitaalHij meent, dat hij dit zaakje, den grond Diet meegerekend, voor 20 25 millioen dollars kan klaar spelen. (Da bouw van het Singer-huis kost l'/a millioen dollars). Wellicht wordt ook dit idee nog eens werkelijkheid. Vijftien jaren geleden dacht immers ook nog nie mand aan een gebouw van 47 verdiepingen; men was toen nog bescheiden want toen het 18 verdiepingen hooge gebouw der z/Wordl" werd opgetrokken, was de ver bazing algemeen. Thans is dat gebouw al zoo ,/Ouderwetsch" dat zijn eigenaar zich er voor schaamt en er eeu stuk laat bij bouwen, dat veel hooger zal worden, om tooh maar eenigszins met den tijd mee te gaan. Zaterdag 9 Nov. Noord Kraaijert, 10 uur voor mr. Luoasse door riot. Pilaar 120 Canada's en tronkboomeD. Maandag 11 Nov. Baarland, Canada's door not. v. d. Kloes Heinkenszand, 10 uur Clarespad door not. v. Cleef afbraak, loopvarkens, biggen. Dinsdag 12 Nov, Goes, in de Prins door not. Pilaar voor C. van Fraassen een huis Korte Vorststraat. Goes, 8 uur, in de Prins, door not. Pilaar, een huis en bergplaats, Nieuwstraat vroeger van A. de Beste 89 o.A. En om 3 uur bij Boudeling 27 olmen op de hof stede van D. Janse,NieuweKraaijertpolder. Woensdag 13 Nov. Nieuwdorp, bij Modderkreeke door not. v. d. Kloes voor wed. Gesohiere een huis en schuur 858 o.A. en een huis 63 o.A. Kwadendamme, 10 uur voor Goense door not. Pilaar 130 canada's aan den dijk Kanalpolder. 'sHeerenhoek, 10 uur bij wijlen v. Hertum door not. v. Cleef meubelen,kabinet- kaohels, kookkachels, loopvarkens, enz. Vlissingen, 10 uur conoertgebouw door not. Paap inboedel o.a. mahonihouten linnen- en buffetkasten, herberginventaris, toonbank met glazenkast etagère, enz. aanwezig in den winkel van dhr. C. J. de Rijoke. Kijkdag 12 Nov. 1012 en 2—4 uur. Goes, half 10 in de PriDs voor den Curator io 't faillissement van C. Vermaire door deurw. Hollmann en Verhoek manu facturen, dekens, costuums, petten, zeilen, matten. Donderdag 14 Nov. Middelburg. 2 uur in het Schutters hof door not. Hosing verpachting der weilanden oefeningsterrein garnizoenen te W.-Souburg groot 17,0634 H. voor 3 jaren. 'sHeer Arendskerke, bij v. Damme voor mej. v. Breda door not. v. Cleef 10 uur 42 olmen. Waarde, bij Kloet dror not. Schram 11 uur voor erven M. Geleedst de grof- en hoefsmederij, erf, huis en tuin 699 o.A. met erfpaohtsreoht op de smidssehuur 18 e.A. En om 12 uur ten sterf huize meubelen, o.a. eikenhouten Doogkabinet, dito bureau, hangklok, 2 porseleinen kannen, 2 veeren bedden met toebehooren, 2 gouden hemds- knoopen, vet varken, enz. Ovezand, 10 uur door not. Pilaar 195 Canada's en tronkboomen aan den dijk van den Vrouwepolder. Middelburg, 1 uur Koestraat door not. v. Nimwegen een sleepersinspan 7 paarden, 8 wagens, 2 ellewagens enz. En meubelen. Vrijdag 15 Nov. 's Gravenpolder, hof Zwake voor mej. Borsius te Middelburg door not. Neer voort 9 uur 350 eiken, beuken, olmen enz. En om 2 uur bij Verbeek 31 olmen op hofstede Boogaard Hoedekenskerke. En om 3 uur op het hof zwake hakhout en planken. Soherpenisse, 8 Nov. bij Groena- wege bij inzet en 15 Nov. bij Rijstenbil bij toewijzing 7 uur door not. v. Steen bergen voor erven Krijnse Lokker een huis en schuur 1258 o.A. en 4,2840 H. bouvl. Eb om 12 uur den inboedel. Goes. Vergadering op heden der Land- bou waf deeling, der Mij. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Voorzitter dhr. I. G. J. Kakebeeke, tegen woordig 38 leden. In Heinkenszand wordt een cursus gehouden in Paardenkennis, waarvoor reeds 8 leerlingen zich hebben aangemeld. Ven de 75 deelnemers slaag den slechts 32 leerlingenin Zeeland by de hoefsmidcursux De afdeeling Goes maakte een mooi figuurvan de 14 slaagden 9 leer lingen. Met een toespraak van den voor zitter worden deze gclukgewenscht en het diploma uitgereikt. Nog meer moesten de landbouwers het nieuwe beslag dat iets meer kost aprisee- ren. Het oude abonnement van f6 is on voldoende voor goed beslag. De gediplo meerden zynJ. Adriannsen, J. C. Adri- aansen Goes, G. P. Kooh Heinkonszacd, P. de Jonge 'sHeer Arendskerke, J. Steutel Pz. Goes, A. v. d. Burcht Iorseke en C. Zuidweg 's-Gravenpolder. Een adres van den heer Leenhouts te Zuidzande verzoek om medewerking op richting bietenbon d, wordt terzyde gelegd. Zoo menigmaal is daarheen gestuurd, mair men stuitte altijd op gebrek aan medewerkingpractisch uitvoeren bleek moeilijk. Een adres der afd. Oostburg om minder' strenge cornage-keuring bij de hengsten toe te_ passen zooals in België, vond ook geen ingangtrouwens we zyn aan eene strenge keuring gehouden volgens de voor schriften van Rybswege. De bestuursleden I. G. I. Kakebeeke, Noteboom en M. van Liere te Nisse werden herkozen met resp. 36, 36 en 35 stemmen en nemen bunne herbenoeming aan. De zuivelconsulent de heer Zwagerman stelt zich beschikbaar om lezingen te houden, men verwacht dat de leden op de dorpen deze gelegenheid zullen aangrypenom dien heer uit te noodigen. De toegang kost niets. Er is een Yorkshire te Baarland gestasio- neerd, waar een druk gebruik van gemaakt wordt. Ü8 afdeslingstentoonstelling zal bat volgend jaar te Oostburg gehouden worden. Voor do keuringscommissie der paarden fokkerij zijn meerdere paardenfokkers aan gewezen o. a. ook de heer H. A. Hanken, directeur van den Wilhelminapolder. Er wordt 'n poging gedaan om ook Zwitser- sche geiten in Nederland in te voeren, wat voor den arbeidersstand nuttig kon zyn. Het bestuur wil zich met den aankoop be lasten, zy kosten f145 per stuk. Het be slaan van Belgische paarden schynt nog accurater te gaan dan hier. De afd. Axel wijst er op om in 't vervolg een Belgisehen practicus voor den cursus te nemen. Geslaagd te Venloo voor het examen Vrye- en Orde-oefeningen der gymnastiek de heer F. P. P. Hoornick, van 's-Heeren- hoek, leerling der R. N. L. te Goes. Vlissingen. Heden had alhier de loting voor de militie plaats. Van morgen al vroeg zou door de politie een dronken loteÜDg in arrest worden genomen waartegen vele lo- telingen zich verzetten, zoodat het spoedig tot een formeel gevecht kwam tusschen po litie en lotelingen. De politie sloeg er met de blanke sabel op in die ten slotte toch de baas bleef en den loteling in arrest stelde. Van weerszijden vielen nog al slagen. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. De voorzitter wijst op de noodzakelijk heid dat de Staatsbegrooting voor hst Kerstreces is afgedaaD, zooals in den boe zem der Kamer zelve is uitgesproken. De heer Brummelkamp bepleit verbod van invoer en gebruik van opium. Met beperking is niet te volstaan. Om iets te bereiken moet het verboden worden. De v. Kol komt op tegen 't beleid des ministers. Veel goede zaken moeten aan den kapstok. Hij betoogt dat niet reoht- streeksoh gezag maar protectoraat over kleine inlandsohe straten het streven moet zijn. Hij dringt aan op betere behandeling der buitenstaten, met name Palembacg en Atjeh. In krasse bewoordingen klaagde spr. over de barbaarschheden onzer troepen in Atjeh volgens spr. ovetbekend en niet te weer spreken, al zal de min. dit ook beproeven. De heer De Stuers beweerde ook dat wij in Atjeh verder dan ooit van de paoifioatie af zijn. W.reedheid en wraak zucht hebben bij d'e bevolking wrok gezaaid, en het verzet is dreigender dan ooit. 's-Gravenhage. H.M. is heden te 10 uur aangekomen, vergezeld van twee hof dames, 1 adjudant en haar partieulieren secretaris. Zij heeft eenige staatszaken af gedaan en ontving eenige ministers, onder anderen minister Veegens in audiëntie. 's-Gravenhage. Benoemd totontvar- ger der rijksbelastingen en accijnzen te Colijnsplaat, C. Simonsz, thans surnumerair te Arnhem- Voor een jaar tot waarnemend ontvanger benoemd te Sas van Gent, A, van der Feen, thans verificateur te Nijmegen. 's-Gravenhage. Z. M. de Keizer van Dnitsehland heeft aan de Koningin bericht gezonden dat hij door onvoorziene om standigheden van zijn komst naar ons land moet afzien. Utrecht. De Centrale Raad van Beroep behandelde heden het verzet tegen een be slissing van den raad van beroep Middelburg waarbij met vernietiging vaneen beslissing der Rijksverzekeringsbank een rente van 61 cent wordt toegekend aan I. M. te Vlis singen, aan dezen vanaf 3 Juli 1907 een rente is toegekend van 75 cent per werkdag ter zake van een ongeval waarbij hem de rechterhand werd verminkt. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Amsterdam. Het gerechtshof heeft in hooger beroep het vonnis waarbij Fioris Vos was veroordeeld, vernietigd. Eisch is 6 maanden, en de andere drie 1 maand gevangenisstraf. Rotterdam, 5 Nov. Gisterenavond by aankomst van de laatste trein Delftsche Poort ontdekte een koopman uit België dat hem door 2 a 3 personen waren ontrold 6 bankbiljetten van 1000 fr. en 3 van 500 fr. De dieven zyn waarschijnlijk met den zelfden trein doorgespoord. Hun signale ment is dadelyk opgezonden. Zij zyn nog niet aangebonden. Rotterdam. Heden zijn in de ver schillende havens weder vele bootwerkers aan 'i werk genomen, zoodat de staking als verloopen kan worden beschouwd. Buenos Ayres, 5 Nov. De ministea van Landbouw Ramoamcxia is benoemd tot minister van openbare werken en als minister van landbouw^ opgevolgd door Czcurra. Ernett (Washington, N.-Am.). De Ame rikanen hebben 41 woningen van Engelsch Indische werklieden aangevallen en ver nield. De bewoners, door de politie ge waarschuwd, hadden in tyds'de woningen verlaten en een veilig onderkomen gevon den in de gevangenis. Baarland. Zaterdag werd door Kerk voogden aanbesteed, het vernieuwen der kerkmeubels en het doen van daarmee in verband slaande werken. Inschrijvers W. M. Rijnberg te Ellewoutsdijk voor f3455, A. Oele id. f3350, C. Vaas en Blanker te Goes f3350, L. Peeters te Kwadendamme f 3295, J. L. de Troije te Middelburg f 3295, A. Jansen te Nisse f'8295, J. Coppoolse te 's Heer Hendrikskinderen f 3050, J. M. van 't Veer te Ooudelande f2900, D. van Maris te Kapelle f 2887, J. Priem te Ovezande f2875, J. Dekker teHeinkeDs- zand f 2850, J. de Mol id. f2829, A Kuiper id. f 2725, A. Drygers te 's Heer Abtskerke f2725, L. Hubregtse te 's Gravenpolder f2530. Aan den laagst en gegund. BURGERLIJKE 8TAN7 VLISSINGEN. Overleden: J. Lou- werse, 64 j., man van L. UilP. P. Beniest, 58 j., man van P. Renier. Over de maand October. RILLAND-BATH. Geboren: 1, Pieter, z. v. Gommert van de Griek en Jannetje Ruster; 7, Marinus, z. v. Lambregt Lambregtse en Janna Minnaard 15, Heiltje Maria, d. v. Johannis Voge laar en Jannetje van Maldegem 17, Oornelis Abraham, z. v. Jacob Imanse en Maria VermerrisJacob, z. v. Jaeob Dansen en Jacomina Moerman23, Pieter. z. v. Kornelis Korstanje en Catha- lina Karelse; Jaooba Wilhelmina, d. v. Marinus Comelis Walraven en Janna Prevo. Overleden: 6, Petrus, 15 d., z. v. Gerardus Michielsen en Anna Antonetta van Loon. Veilingsvereeniging „Z.-Beveland" GOES, 5 Nov. 1907. Reinella Tulpa 1 a i5 ct. per stuk f 5 per kin, Courtpender 2e soort f i.lo, Goud Rei- nette f2.10, Bismarckappel 7 ct., Le Curé peer S5 ct., Mispels 5 ct., Gieser Wildeman 6 ct., Zure Bellefleur 8 a to ct., alles per K.G., Durandeau de Dongres, Williams Du- chesse 5 ct., Beurré Clairgeau 3 ct., Marie Louise d'Ucles i5 ct., Witte kool 2 a 3 ct., Planten 2 ct., Keizer Alexander t5 ct., alles per stuk, Noten f2,95 pert5o0, Druiven 26 ct. per kistje. Goes, 5 November I907. Bij zeer geringe aanvoer bleven de prijzen onveranderd met uitzondering van Bruine boonen die 50 a 75 ct. lager verkocht werden. Oude Tarwe fo,a fo,Nieuwe Tarwe f8,50 a f9,Nieuwe Rogge f6.25 a 16.50; Wintergerst f o.a f o.Zomergerst f o.a fo.Haver f8.50 a f8.75, Kookerwten f9.50 a f 10.15; Kroonerwten f 11.50 a f 12. Bruine- boonen f9.a ft 1.50, Maanzaad 1'a fMosterdzaad fKarwijzaad f Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.20 A fl.25; middenprijs fo.61 part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 6.— h f7.28, middenprijs f1,70, part. fo,a fo,per 25 stuks. De aanvoer van beide artikelen was ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatsehappij. Boter f 1,20 a f 1,25 per K.G., rekenprijs f 1,23 per K.G. Versche Eieren f6,50 k f 7.28 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f7.per 100 stuks. De ruime aanvoer van niet-versche eieren bleef voor het grootste gedeelte onverkocht. Veiiingsvereeniging Walcheren". MIDDELBURG, 4 November 1907. Aardappelen f2 a f2.10, Uien 40 ai2oct., Tuinzoet f 4, Grauwzoet f 4 a f 4.20, Goud Reinette 2e soort f 4.20, Kleiperen f 2.60, Giezer Wildeman {2.70, Witte Wijnappel f 4.80 a f 5, Nouveau Poiteau f4.40, Winterhondsmuil f4.80, Beurré Clairgeou f 5.60, Rieteeren f 3.20, Samatellen f 2, alles per H.L.Bellefleur 2e soort f 1.35 a f 1.45 per kin Winter Berga motten 55 ct. per halve kinPostelein 29 ct., Molsla 26 a 29 ct., beiden per mandje; Bloemkool 4 a 10 ct., Roode 2 a 35 ct., Savoye 1 a 35 ct., Witte 1 a 2s ct., alles per stuk; Spinazie 19 a 24 ct., Zuring 10 ct., beiden per ben; Sla 80 a 125 ct., Andijvie 40 a 150 ct., beiden per loo stuksPeen 2 a 3 ct., Prei 3 a 4S ct., Rapen 2 a 25 ct., Karoten 2 a 25 ct., Seldery 1 a i5 ct., Pieterselie 1 ct., alles per bosEieren f 7.60 per 100 stuks. VLISSINGEN, 5 Nov. 1907. Boter f 1,30 a f 1,40 per K.G Eieren f 7.60 a f o,per 104 stuks. ROTTERDAM, 4 November. Binnenlandsche Granen. Tarwe, met minder aanbod, flauw on veranderd verkocht. Per 100 kilo f 10 a f 11.25 en uitgezochte partijtjes Essex boven de hoogste noteering. Rogge lager. Per heet. f6.50 a f 6.90. Gerst. Van winter- en zomer was bijna geen aanbod. Chevalier- onverauderd, per 100 kilo f9.25 a f9.75. Haver onveranderd. Per 1O0 kilo f8.15 a f8.65. Witteboonen lager. Per hectoliter f 14 a f 14-75- Bruineboonen, waarvan slechts enkele partijtjes uit Zeeland puik droog zijn, doch verreweg het grootste gedeelte eD wel voor namelijk de Brielsche wak, waren in de harde kwaliteit van f 11.75 tot f12,25 per heet. te plaatsen, en blanke grove uitgezochte partijtjes boven de hoogste noteering. Onvoldoend droge en wakke werden van f8.50 tot fli.50 naar deugd verkocht. Blauwe Erwten iets hooger door schaarschte. Per heet. f 10 a f 10.75 naar kook en kwaliteit. ROTTERDAM, 4 November. Buitenlandsche Granen aanhou dend stil. Rogge per 2100 kilo: 7475 ko. Helena uit zeeboot f212, 73'74 ko. dito dito f205 cassa, 9 pud io'i5 Taganrog dito f 204, f 205, 1I7/1I8 ffi Petersburger stoomend f205. Gerst per 2o0o kilo64/65 ko. blanke Nicolajeff f 164 contant, 60/61 ko. Zwarte Zee uit zeeboot f158, 64/65 ko. dito stoomend f 164, 60/61 ko. dito Oct. afl. f157 contant. Haver per 1O0 kilo: 49/50 ko. Konings burger dagelijks gewacht f 7.65. Boekweitgrutten per 2100 kilo. Petersb. Jadritsa f355. M a i s per 2000 kilo. Amerik. Mixed f 157, f 158, dito dito uit zeeboot gestort f 156, dito dito Jan. April aflading f 137.50, witte Novo- rossisk uit zeeboot f 148 contant, La Plata direct leverbaar f150, Foxanian dito f150, Odessa dito f 148, grove Donau uit zeeboot f148, f146, dito dagel. gewacht f 148, f 147.50, grove Servische etoomend f150, Cinquantin stoomend f 154. ROTTERDAM, 5 November. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd61 paarden, 897 magere runderen, 495 vette run deren, 220 vette kalveren, 114 nuchtere kal veren, 360 graskalveren, o schapen, 0 varkens, 147 biggen, 0 bokken, of gelten o runderen o ossen, o stieren. Prijzen runderen 32 a 38 c., osser. 32 a 38 c., stieren 27 a 33 c. kalveren 42s a 50 c., scha pen f a f lammeren f af Melkkoeien f 150 i f250, kalfkoeien f175 a f290, stieren foo a foo, pinken f75 a f145, graskalveren 25 k 75 vaarzen f85 a f190, vette- foo a foo, biggen f0,5 af 0,12, Hitten f o a f 00. Paarden f 75 a f 200, slacht- f25 a f 85. Nuchtere kalveren: fok- f 16 a f 22 ld. slacht- f 8,00 a f 14,00. Biggen per week f 1,10 a fl,30. Handel willig, vooral in puike qualiteiten. Maandag 4 November. PARIJS. Tarwe gedrukt. Nov. fr. 23.40, Dec. fr. 23.75. Meel kaim. Nov. fr. 31.50. Dec. 31.60. BERLIJN. Granen. Ondanks de opnieuw flauwere telegrammen uit Noord-Amerika hod hier, op grond van de overigens bemoedigende berichten uit het bineenland en tengevolge van het koude weder, de kooplust aanvankelijk beslist de overhand. De belangrijk hoogere vorderingen konden naderhand evenwel niet gehandhaafd blijven, aangezien uit Rusland een grootere uitvoer en uit Liverpool een aanmerkelijke prijsverlaging werd gemeld. Intusschen ging voor Tarwe de rijzing toch niet geheel verloren. BUDAPEST. Tarwe k<\ 12.58. Vorige kr. 22.50. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende flauw en i'l4 ct. lager, had hetzelfde verloop als te Chicago en sloot vast. In loco eveneens vast. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende flauw en i'/4 ct. lager, in overeen stemming met de fondsenmarkt en daalde verder wegens flauwere telegrammen, groote verschepingen uit Rusland, alsmede tengevolge van opruimingen door haussiers en op berichten dat de gewer.schte regen in Australië is ge vallen. Aankoopen voor uitvoer, gepaard aan groote uitklaringen en oogstberichten veroor zaakten later een prijsherstel, waartoe ongunstig oogstnieuws uit Argentinië medewerkte. Nadat realisatiën eene reactie hadden bewerkt, werd de rijzing voortgezet, onder den invloed van willige telegrammen uit het buitenland, kleine aanvoeren en aankoopen door haussiers en baissiers, ook liepen de prijzen hooger in na volging van de fondsenmarkt. De markt sloot vast. naar waarnemingen in den morgen van 5 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.0 te Stock holm, laagste stand 756 7 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 6 Nov. zwakke tot matige, in het Noorden Zuid oostelijke, in het Zuiden veranderlijke wind, lieht bewolkte lucht, droog weer, weinig verandering van temperatuur in het Noorden, in het Zuiden toenemende bewolking, weinig of geen regen. Iets minder koud. BRIEFWISSELING. Aan een Zeeuwlezer. Als u ons uw adres opgeeft, zullen wij u de beide nommers waarin over Mond- en Klauwzeer gehan deld wordt, zendenwil dan aanwijzen waar de door u bedoelde fout schuilt. Red. Aangekomen: 3 Nov. te Antwerpen het s.s. Malang van Rotterdam naar Java te Southampton het s.s Koning Willem II, van Amsterdam naar Bataviate Philadel phia het s s. Sioterdijk van Rotterdam 4 Nov. te New-York het s.s. Prins Maurits van West-Indië; te Rotterdam het s.s Salak van Java; te Rotterdam het s.s. Smolensk van New-York. Vertrokken: 3 Nov. van Madeira het s s. Kernland van Amsterdam naar Buenos Ayres van Port Said het s.s. Ophir van Java naar Et ter damvan Genua het s.s Grotius, van Batavia naar Amsterdam 4 Nov. van Amsterdam het s s. Timor naar Hamburg. Gepasseerd: 3 Nov. Perim de s.s. Besoeki,vsn Batavia naar Rotterdam, Celebes van Amsterdam naar Batavia on Wilis van van Rotterda m naar Java Gibraltar de s.s. Rin ijani, van Rotterdam naar Java en Bali van Batavia naar Amsterdam Praulepoint het s s. Smolensk van New-York naar Rot terdam 4 Nov. Lizard de s s. Amsteldijk van Rotterdam naar Philadelphia en Pots dam, van Rotterdam naar New-York.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3