Laatste Berichten worden. Het huisb'esk echter zeer bouw vallig en op een gegeven oogenblik stortten deurwaarder, agenten van politie en werk lieden door den gebroken vloer in den kel der. De deurwaarder en een der agenten bezeerden zich lichtelijk. De juflrouw, die eerst dreigde niet glaswerk naar de justitie ambtenaren te gooien, werd op handige wijze naar buiten gelokt en toen ze terug kwam, was de deur al dicht en de ontrui ming geschiedt. Natuurlijk lokte een en ander nogal bekyks uit. De inboedel en winkelwaren van de winkelierster werden naar een pakhuisje te harer bescbiking ge steld, overgebracht. Het blijvend gedeelte. Naar wij vernemeD, is thans door den minister van oorlog aan de betrokken militaire autoriteiten medegedeeld, dat aangezien op het wet worden van het regeering8-ontwerp betreffende het blij vend gedeelte vóór 1 December niet meer kan worden gerekend, maatregelen moeten genomen worden om het blijvend gednelte voor 1908 op den gewonen voet onder de wapens te houden. Dit veroorzaakt in de bestaande omstandigheden niet geringe moeilijkheden en verwarring. Immers de vier-maanders van de lichting 1907, die reeds met groot verlof naar huis zijn ge stuurd zonder voor het blijvend gedeelte te hebben geloot, zullen nu opgeroepen moeten worden om alsnog aan de loting daarvoor deel te nemen. En zij, dia krach tens die loting voor den dienst bij het blijvend gedeelte worden aangewezen, zullen sleohts onder de wapens kunnen geroepen worden bij een koninklijk besluit, dat dan volgens artikel 110 Militie wet binnen 6 weken de goedkeuring van den wetgever zal behoeven. N. Crt. F/ores. Een telegram uit Amanoabang (Timor) meldt, dat er een patrouille van 19 man geheel is uitgemoord en allen gesneuveld zijn. Bij afwezigheid van den oivielen gezaghebber van Eudeh werd die patrouille en die plaats afgeloopen door een bende van 100 man, gewapend met geweren. Aoht vrouwen en kinderen, alsmede de gewapende politiesoldaten, werden afschu welijk vermoord. Drie doodenzijninhanden van den vijand. Christoffsl is naar de Noordkust. Te Leeuwen is een hier bij het instappen in een in beweging zijnden tram gevallen en er Ouder geraakt. Zijn eene been werd verbrijzeld. Hij overleed aan de gevolgen. Te Hilversum stonden Zaterdagavond eenige menschen aan den overweg te waohten bij den slagboom voor den trein, toen op eenmaal de slagboom naar boven ging, en de menschen,denkende dat de weg nu veilig was, dien begonnen over te steken. Toen zij op 't midden waren, kwam de sneltrein die niet zoo dadelijk stoppen kon, en eenige hunner greep en afschuwelijk verminkten. Er werden drie menschen dood van onder gehaald, te weten een weduwe, haar 6- jarig doohtertje en haar 30-jarige kost ganger die van zijn fabriek kwam, terwijl nog een andere vrouw doodelijk gewond bleek en stierf aan de gevolgen. Een fabrieksarbeider uit Borgharen nam een mes mee naar zijn fabriek te Maastricht om 't te slijpen, 's Avonds in dronkenschap huiswaarts ke6rende, kwam hij onderweg te vallen, waarbij hem het mes in de buik drong. In deerniswaardigen toestand, haast doodgebloed 's anderen daags gevonden en thuisgebracht bezweek de ongelukkige aan de gevolgen. Met de snelste boot over Een oud-Amsterdammer, die (hans te New-York woont, kwam dezer dagen te Amsterdam terug. Hij had den overtocht gemaakt met de „Lusitania", de nieuwe boot van de Ounardlijn. Zaterdag 19 Octo ber uit New-York vertrokken, was bij Donderdag 24 Ootober aan de lersohe kust. De reis van werelddeel tot werelddeel, dat wil zeggen van Sandy Hook (Amerika) naar Daunts Kook (Ierland) werd gemaakt in 4 dagen, 22 uren, dat is 28.61 knoop per uur als gemiddelde snelheid. Voor wie gem technicus is, valt het moeilijk zich in te denken welk een over- winniog dit is op de materieeen reuton- sohip van 45,000 ton of 45 millioen K.G. mot zulk een snelheid door het water te bewegen. Niet minder dan 25 ketels en machines, die 68,000 P.K. kunnen ontwikkelen, zijn daartoe noodig. Een redacteur vaa het Hdbl vroeg onzen landgenoot naar zijn indruk van de reis. Hy was er niet enthousiast over. „Het mooie van de zeereis gaat er af", zeide hij. „Men voelt zich niet meer aan boord van een schip maar in een groot hotel. Men wandelt door corridors, hals en zalen, grooter dan in de meeste hotelp, men stijgt en daalt per eleotrisehe lift, vijf verdiepingen, zit voor open haarden, waarin houtblokken Knetteren, telephoneert uit zijn hut met de heele wereld precies als in een groot hotel van den eeralen rang. „Op dagen met slecht weer, zooals wij ze troffeD, merkt men van de zee niets. Alleen wat schommeling en soheepegeluiden herinne ren er asn, dat men drijft op den grooten oceaan tusschen twee werelddeelen. En aan den anderen kant merkt men van die twee werelddeelen te veel. Het zorgelooze rust-gevende gevoel, dat men vroeger op de zeereizen had, doordien geen bericht van land ons kon bereiken, is nu ook weg door de Marooni-telegrammen. „Was de boot vol?" «Ik hoorde, zoo goed als geheel op een 40 plaatseu naer kunnen 500 le klass3 500 2e klasse 1400 3e klasse meegenomen worden. Voeg daarbij 800 kop bemanning, dan hebt ge een zielental van 3200een kleine gemeente op zichzelf. Ge kunt be grijpen wat een verantwoordelijke positie de kapitein van zoo'n schip heeft en wat de hofmeester heeft te doen, die voor al de papieren moet zorg drageo, en dit nu binnen de vijf dagen moet klaarspelen. In de bureelen van het sohip wordt dikwijls 's naohts overgewerkt, evengoed als op het land." «Wat betaalde u voor den overtooht «Eakele reis le kl. f181. Die prijs varieert eohter met het seizoen en de hut. Trouwens op de boot gaat het als in den Schouwburg; elke plaats heeft zijn eigen prijsin de advertenties wordt eohter alleen van de laagste prijzen gesproken en van deze zijn er gewoonlijk slechts in zeer beperkt getal. Het is dan ook niet aan te nemea, dat zulk een boot rendeert. Denk eensde ketels alleen verslinden 1000 Eng. ton (de ton 540 K.G.) kolen per dag. Zulk een schip is alleen mogelijk als de stoombootmaatschappij door den staat geholpen wordt met goedkoop geld (2''j pCt.) en een jaarlijksohe subsidie. De maatschappij zal dit ontvangen, zoodra zij er in slaagt een heen- en terugreis te maken met een gemiddelde snelheid van 25 knoo- pen. Daar het op zijn proeftocht, over 1200 mijlen 25'/a knoopen maakte, ver wacht men, dat als de bemanning geheel gewend en machinerieën iDgeloopen zijn, aan den bovengestelden eisch gemakkelijk zal worden voldaan. De reis van Queen- stown naar New-York zal dan 4'/a dag duren. De Zaterdagsohe Engelsohe mail zou dan op Donderdagavond te New-York kunnen binnen zijn en één dag vroeger dan thans het geval is, worden uitgedeeld. Dit is zeker wel een offer uit de schatkist waarddooh de beweegreden van het kolossale subsidie moet toch meer daarin worden gezocht, dat de Engelsohe regee- riog in tijd van nood dit snelvarende schip bij hare marine zal kannen voegen. Bij den bouw is daarop gerekend". Het is reeds in herinnering gebracht, dat het dezer dagen 100 jaar geleden is dat het eerste stoomschip de wereld ver baasde. Niet onaardig is het, nog eens na te gaan hoe de snelheid in de jongste 50 jaren geleidelijk vermeerde: In 1856 maakte de „Persia" een reoord door den overtooht van Engeland naar de Ver. Staten te doen in 9 dagen, 1 uur en 15 minuten. In 1866 bracht de „Seottia" het record op 8 dagen, 2 uur en 48 minuten. In 1869 maakt de „City of Brussels" de reis in 7 dagen, 22 uur en 3 minuten. Het duurde 11 jaren voor het reoord onder de 7 dagen werd gebraoht. Dit deed de „Alaska" in 1882, toen zij in 6 dagen, 18 uur en 36 minuten overging. Zeven jaren later, in 1889, braoht de „Git" of Paris" hel reoord op 5 dagen, 19 uur en 18 minuten. Achttien jaren zijn noodig geweest om van het 7-dagen-record op het 4-dagen- reoord te komen. Men ziet daaruit reeds, welke technische moeilijkheden bij het vergroolen der snel heid te overwinnen zijn. Waarschijnlijk is deze jongste overwinning daaraan te dan ken, dat de „Lusiliania" met stoomtorbinus werkt, een wijze van voortbewegen, welke bovendien het voordeel heeft, van het sohip minder te doen trillen. Engeland is nu weer in het bezit van het „blauwe lint", het denkbeeldige zege- teeken van de stoombootmaatschappij, die het transatlantisch record heeft gemaakt. „Weet u, wat wel een heel grootseh gezicht is", zeide bovengenoemde zegsman, bij het afsoheidnemen„de blik in de haven van Liverpool, toen daar de drie grootste schepen der wereld, de„ Lusitania", de „Mauretania" en de „Lueania" bij elkaar lagen. Dat zijn tooh van die over tuigende en tastbare bewijsstukken van nationale kracht, waarvoor men zijn hoed afneemt. Maar als u dat nu in het Hlbl. gaat plaatsen, moet u tooh tevens oozen landgenooten ook een veer op de muts steken, door er eens bij te vertellen, dat de „New Rotterdam", die de Holland- Amerikatijn op stapel heeft gezet om in het voorjaar 1908 in de vaart te komen, slechts 7000 ton kleiner wordt dan de „Lusitania" en dat dit sohip niet wordt gebouwd met regeerihgssubsidie, maar uit de winst der onderneming. Dat vind ik nog veel kraniger dan de praestatie der Engelsohen." Koning Leopold zal aan den wensch van zjjne ministers gevolg geven en wordt in het begin van de komende week te Brussel verwacht. De officier Don Iacintho Mod jas die bij den bomaanslag in de Calle Mayor op 'a konings trouwdag te Madrid in den buik was gewoiid, is na een lijden vaa 17 maanden bezweken. Op het terreÏD voor de schietoefe ningen der artillerie ie Bourges had Zaterdag een ontploffing plaats. Een springende granaat doodde 5 artilleristen en een burgerlijk beambte; 5 andere per sonen warden zwaar gewond. Gisterenavond is in een huis bij Stuttgart het lijk van een 14-jarig meisje gevonden. Zij was het slachtoffer geweest van een geweldenaar die haar, na zijn misdrijf gepleegd te hebben, vermoord heeft. De vader had het meisje om een boodschap uitgezonden. Omtrent de verkiezingen in Rusland wordt heden nader gemeld, dat van 39ó de uitslag bekend is. Gekozen werden 189 monarohisten en leden van de reohter- zijde 113 Ootobristen en gematigden 4 leden van de partij der vreedzame ver nieuwing 33 kadetten14 Poolsohe nationalisten 6 Mohammedanen 10 so- oiaal-demooraten 24 leden der linkerzijde en 2 wilden. Het wordt bevestigd, dat Golowin, de voorzitter der tweede Doema, herkozen is. Er moeten thans nog slechts 47 afgevaardigden gekozen wordan. Drie weken geleden verdwenen te Petersburg spoorloos een paar schoolkin deren een meisje van 12 en een van 10 jaar. De meid, die de kinderen naar school braoht was eveneens verdwenen, en daar zij een aanhangster was van de Johan- nieten-sekte, kwam men op het vermoeden, dal de meid de kinderen in een der Johan- nieten-kloosters in Kroonstad of Oranien- baum gebracht had. Zooals men weet zijn de Johannieten aanhangers van den won- derpriester Johan van Kroonstad, dien zij als een heiland vereeren; bovendien houden zij er nog verschillende heiligen op na en vereeren zij bijzonder een juffrouw met een heel raar verleden, die uit de vereering der aanhangers een heel goed inkomen trekt en een weelderig leven leidt. De overheid heeft zich in den laatsten tijd gedwongen gezien streDg tegen de gevaar lijke sekte ep le treden, maar de groote iuvloed van vader Johan blijft bij de ver volging der Johannieten altijd een machtige hinderpaal. Het vermoeden, dat de beide schoolmeisjes, een paar joodsche kinderen, bij de Johannieten werden verborgen ge houden, bleek gegrond te zijn, maar on danks ijverige nasporingen gelukte het niet spoedig de kinderen terug te vinden. De ongelukkige moeder reisde verscheidene keeren tevergeefs naar Kroonstad. Hoewel het met zekerheid vaststond.datdekinderen daar waren, kon zij van de plaatselijke over heid daar niet den noodigen steun vinden, 't geen zioh ook weer verklaren laat uit de macht van den geestelij ken vader der sekte. Verscheidene malen moet er toen ge legenheid zijn geweest de kinderen machtig te worden, maar de politie scheen zich ziende blind te houden. Toevallig werden zij nu dezer dagen wet hun begeleiders op de boot van Kroonstad naar Oranien- baum aangehouden, op aandringen van een paar heeren, die de moeder der kinderen kenden. De kinderen schijnen hel overigens bij de Johannieten zoo goed te hebben gehad, dat zij er niet bijzonder blij om waren, dat zjj haar moeder weer zagen. Zij werden ijverig voorbereid voor den doop en voor de wijding in de sekte. In verband met den moord-aanslag op Moximofski, den ohel' van het hoofd bestuur der gevangenissen, zijn te Peters burg nog veel huiszoekingen gedaan, en veel personen gearresteerd, die verdacht worden medeplichtigen te zijn van de moordenares Ragozinnikowa. Maximofski zal op staatskosten worden begraven. Bij was 46 jaren oud. Een ongeluk is gebeurd op den spoorweg door het Brohl-dal, kort voor het station Oberzissen Daar eindigt een vak voor tandradspoor met een helling van 1 op 20. Da snelheid mag daar niet grooter dan 10 K.M. zijn. Da trein bestond uit een zware locomotief, een bagagewagen, een personenrijtuig en aaht zwaar geladen waggons. Achter het personenrijtuig liepen twee stortwaggons. Da locomotief is met versoheidenen veiligheidsinrichtingen en remmen voorzien. Ondanks dit alles, beeft de machinist die met te groote snelheid het vak schijnt binnengereden te zijn, de macht over zijn treia volkomen verloren. Daarbij kwam dat de spoorstaven tengevolge vau voobt glibberig waren geworden. De snelheid werd ten slotte angstwekkend. Op een gedeelte van den weg waar deze een soherpe bocht maakt en over een viaduct loopt, sloegen de kantelwagens, waarvan het zwaartepunt hoog ligt, om, werden over bet viaduct gesleurd en vielen aan het einde ervan in de dieptezij trokken tegelijkertijd het personenrijtuig om dat achter aan den trein aan bleef slepen. Het achterste gedeelte van den trein, dat van de koppeling los was gerukt, stortte toen met volle kracht op dat rijtuig en drukte bet letterlijk plat. Er zaten 18 menschen in. Hiervan waren vier op slag dood, twee werdeD zwaar gewond, de overigen kregen, wonderbaarlijk genoeg, slechts lichle kwetsuren. De vijfde doode is de hoofd- oonduoteur van den trein die een rem bediende en in de diepte geslingerd werd. Bij zijn val kreeg hij een tufsteenblok uit een waggon op het lijf, dat hem verplet terde. De machinist en de stoker zijn ongedeerd, de locomotief en de bagagawa- gens zijn maar weinig beschadigd. 6dokiers waren dadelijk bij de hand, om de gewon den te helpen. Een van de zwaar gewonden werd onmiddellijk geopereerd. Op het slagveld van Lützen, waar Gustaaf Adolf dan 6den Nov. 1032 voor de zaak van he' Protestantisme het leven liet, zal a. s. Woensdag een herinnerings plechtigheid gehouden worden. De Kroon prins van Zweden en een aantal Zweedscke officieren zuil m aanwezig zijn en na afloop door Keizer Wilhelm ontvangen worden. Tot deelneming aan de plechtigheid zijn verder uitgenoodigd de vorstelijke huizen van Weimar, Anhalt en Baden Weimar wegens Hertog Bsrhard, Gustaaf Adolf's wapenbroederAnhalt omdat een Prins uit dat huis bij Lützen sneuvelde en Baden, omdat dit huis verwant is met het Zweed sche- Omtrent de vernieling van het stadje Samaskund (Zuid Rusland) door een aard beving luiden de beriohten tegenstrijdig. Er zijn geen 15000 dooh slechts 2400 men schen bij de bergaffohuiving te Kanalag omgekomen. In een dorp bij Brieg, in Silizië, hadden een herbergier en een vleesoh- houwer een weddenschap aangegaan, wie het meeste vleesch kon eten. De vleesoh- houwer werkte vijf pond gehakt naar binnen, de herbergier twee pond gehakt en een heele eend. De hollebollegijzen dronken er een klein vaatje bier bij op. De vieesohhouwer werd er ziek van en be zweek, ondanks alle pogingen van een dokter om hem in het leven te houden. Te Weenen heeft een verhuizer van prins Philipp v. Eulenburg last ge kregen een gedeelte van zijn inboedel, dat daar achtergebleven was en be waai d werd, naar elders over te brengen. De verhuizer wil niet meer zeggen dan dat het huisraad naar Noord-Afrika gaat. Men gelooft dat de prins zich voorgoed in Egypte zal vestigen. De Cullian-diamant, de grootste, kostelijke steen te/ wereld, zal op 9 dezer koning Edward's verjaardag, aan hem overhandigd worden als verjaarsgeschenk van het Transvaalsche volk. Sir Richard Solomon, de Transvaalsche agent-generaal, zal hem op Sandringham in een par ticulier gehoor aan den KoniDg overdragen. De man die den steen bij zioh voert, wordt door een aan hem toegevoegde afdeeling speurders bewaakt. De opwekking van het spoorweg personeel te Milaan aau de andere be ambten om den dienst te belemmeren, vindt weinig bijval. De Romeinsche spoorwegbeambten hebben er zioh tegen verklaard. De radicale pers en een deel van de socialistische bladen keuren de poging van de Milaneazen af endebeweging kaa als mislukt beschouwd worden. Men zal zioh herinneren, dat zioh bij de behandeling van de zaak tegen Tatiaua Leontiëf in het kasteel te Thun, in de maand Maart, een incident heeft voorgedaan het revolutionaire Russische meisje verklaarde, dal de rechter van instructie, de heer Lauener, haar in de gevangenis te Inter laken had mishandeld, toen zij weigerde zioh voor de zooveelste maal te verkleeden, otn nogmaaB gefotografeerd te worden. Tatiana stelde er prijs op, dat zou worden vastgesteld, dat zij bij die gelegenheid den reehter in 't gezicht had gespogen en hem had uitgescholden voor „laffe republikein". De voorzitter van het hof heeft toen om trent het gebeurde in de gevangenis een disciplinair onderzoek gelast, en thans heeft de rechter van instructie een berisping gekregen ook zal hij de kosten van het onderzoek hebben te betalen. De jongste ambtelijke cijfers omtrent de gevolgen van de aardbeving in Noord- Itatië zijn als volgt: Getroffen zijn 49 plaatsen. Zonder dak zijn 2500 personen, waarbij Ferruzano en Sant Itario, waar bijua alle inwoners dakloos zijn, niet mee gerekend zijn. Het aantal ingestorte huizen, behalve in beide genoemde plaatseD, be draagt rnim 150 het aantal onbewoonbaar geworden huizen 1645. Het totaal aantal dooden bedraagt 196, waarvan 175 alleen in Ferruzano dat der gewonden 86, waar van 50 in Ferruzano. En de toestand wordt er niet beter op. Er wordt steeds meer land overstroomd. Te Piaoenza wordt het lastig de bevolking onder dak te brengen. De ellende is grooter zijn heele huis gezinnen, die door de overstrooming alles verloren hebben. Ook van de meren komen verontrustende lijdingen. Het geheele land in den omtrek van het Lago Maggiore is overstroomd. In Cremona zijn alle lagere wijken ondergeloopen. De troepen zijn bezig met het reddingswerk. Sierkiiiejiws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudewater P. v. Tooren, cand. te Overschie. Aangenomen naar Holkwerum door J. Kramer, cand. te Groningen. Bedankt voor Aalburg doorF.G.floapers te Kethelvoor Den Helder door A. H. Scholte te Zutphen voor Anloo door J. Korenaar, cand. te Haastrecht. Ond Geref. Gemeente. Beroepen te Charlois D. Marsohall te 'e-Gravenhago. SehöoiMiesms. Geslaagd te 's-Graverihage voor het derde gedeelte van het notarieel staatsexa men dhr. H. M. Marcusae te Middelburg. Geslaagd te Breda voor de vr(je- en orde-oefeningen de heeren A. J.Stappete Axel en A. C. de Pauw to Ter Neuzen. Goes. Geslaagd te Venlo voor het examen vrije- en orde oef. der gymn. acte 1. o. mej. J. Waverijn van Kruiningen en en J. von Schmidt auf Altenstadt van Goes. Opsa&ars Yerksopiagss. Dinsdag 5 Nov. Goes, bij wed. Westdijk 1 uur door not. Neervoort 3 vare koeien, 2kalfvaarzen, 3 tweejarige runderen, 3 eenjarige ossen, enz.,loopvarkens,walcher8chveerwagenlje, Utreohtseh wagentje, tilbury, eoz. Goes, 2 aur op het Slot door not. Liebert 9 olmen op de hofstede M. R\jk, 10 populieren, 8 abeelen op hofstede v. d. Slikke, 20 canada's op hofstede Goense, 18 olmen op hofstede Jacs. Boonman, Hein- kenszand20 olmen op hofstedeDeWinter; en 3 olmen op hofstede Buijsrogge Kloc- tinge. Woensdag 6 Nov. K 1 o e t i n ge (Groe) bij Bal door deurw. Hollmaun en Verhoek 12 uur 30 loop varkens. De aderdag 7 Nov. Goes, 1 voor den curator in 't failisse- ment-De Beste door not. Pilaar in de Prins hout, sohoorsteeumantels, lijstwerk, in de meestoot' Oosthavendijk 8 dagen te voren dagelijks te zien. Baarland, half 12 voor L. van 't Westende door Dot. Neervoort 30 loop varkens en 1 vet varken. Vrijdag 8 Nov. 's Gravenpolder, bij Verbeek door not. Neervoort voor dhr. Jacs. Burger 213 canada's aan diens boomgaard in zwake 10 uur. K a p e 11 e6 uur bij Hansen door nol. v. Dissel wissohen en hakhout onder Kloe- tinge, Kapelle en Schor*. V lissin gen, door B en W. bij in schrijving 2 uur ten RsaJhu'/.e boomen. lol. de gemeentebouwmeesJer. Zaterdag 9 Nov. Noord Kraaijert, 10 uur voor or. Luoasse door not. Pilaar 120 Canada's en tronkboomen. 's Heer Arendskerke. In de heden ge houden raadsvergadering, die door 11 leden en de secretaris werd bijgewoond, werd na onveranderde vaststelling der notulen mee gedeeld een schrijven van mejuff. Swenne, waarin deze kennis geeft dat de lessen in de nuttige handwerken voor meisjes zijn gestaakt en waarin zij haar dank betuigt voor het voor dat doel in gebruik gegeven lokaal van de openbare school te's-Heer Arendskerke. Hierna wordt overgegaan tot het houden van een vergadering met ge sloten deuren. Nadat de verga lering wederom open baar is geworden, wordt aan de orde ge steld een verzoek van dhr. Felius om ver- hooging zijner jaarwedde als onderwijzer aan de openb. lagere school te 's-Heer Arendskerke tot f 550. Daar omtrent dit verzoek nog nadere inlichtingen zullen worden ingewonnen, wordt besloten het zelve te stellen in handen van B. en W. en de behandeling er van tot eene volgende vergadering uitte stellen.VervolgeDs wordt besloten tot den bouw eener nieuwe school te 's-Heer Arendskerke (Hoofddorp) over te gaan en burgem. en weth. gemachtigd ter tegemoetkoming in de kosten daarvan aan het R(jk eene buitengewone subsidie aan te vragen. Eveneens wordt besloten tot uitbreiding der haven aan den Zuid- Kraaijertpolder en B. enW. gemachtigd om tot de verdere uitvoering dezer zaak de noodige stappen te doen. Op een verzoek van B. en W. van Borsselen om fiuantieelen steun voor de oprichting en instandhouding van een tele- phocnkanloor in bet steigershuis aldaar wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, wjjl naar 's Raads oordeel deze zaak meer van provinciaal dan van ge meentebelang is. Een voorste! van B. en W. tot verhoo ging van het maximum voor de heffing van den hoofdei, omslag van f5700 tot f6300 tot dekking aan meerder gebleken uitgaven, wordt met algemeens stemmen aangenomen. Ten slotte wordt aan de orde gesteld de behandeling van de gemeentebegrootiDg voor 1908. Bjj den po3t staaat verlichting gekomeD, spreekt de heer Smit de wenschelijkheid uit, tot het plaatsen van een lantaarn aan 't Einde wegje ter hoogte van de begraaf plaats. Met algeoc.eene stemmen wordt daartoe besloten. D j heer B. de Jager geeft in overweging tot het plaatsen van nog een lantaarn op het dorp Nieuwdorp, waarom trent echter geen besluit wsrdt genomen. De heer v. d. Poel wjjst op den slechten toestand van de dorpsstraat en dringt op verbetering aan van den achterweg op het dorp 's-Heer Arendskerke. De voorzitter zegt dat bij de opmaking dezer begrooting op de verbetering van de dorpstraat niet is gerekend, doo'a B. en W. daarop voortdurend de aandacht blijven vestigen en dat aan den achterweg zoo spoedig mogelijk de gewensohte verbete ring zal worden aangebracht. Daar thans over deze begrootingniemand meer het woord verlangt wordt ze met algemeene stemmen in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f25719.845. Hierna is de vergadering gesloten. 's-Gravenhage, 4 Nov. Tweede Kamer. De heer De Geer nam zitting. Een oom missie van voorbereiding is benoemd voor het ouderdoms-pensioen-ontwerp. Morgen Indische begrooling om 10' uur. êfioop Yerkospingen, enz. Door de land bouw vereeniging te Koude- kerke werd aanbesteed de levering van 84 6 5 K.G. slakkenmeel en 20.300 K.G. supherphosphaat. Het eerste perceel werd aangenomen door den Zeeuwsehen voeder en Kunstmesthandel te Middelburg voor f2.40, het tweede door de heeren Glerum en Co. te Vlake voor f2.699. SOHOUWIiNG. Westkapelle, 5 Nov. Grijpskerke, Serooskerke, 8 Nov. Oude Kraajjert, 11 Nov. Koudekerke, Oostkapelle, 12 Nov, Biggekerke, 18 Nov,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2