Kerknieuws. RECLAMES. School nieuws. UIT DB PROVINCIE. Middelburg. Tot lid der Kamer van Koophandel is gekozen de heer A A. Mes met 68 st. tegen 4 op dhr. J. A. Vertregt Gevonden door een inwonen van VSissingen. Gemengde Berichten. 11de uitbetaling van het subsidie plaats heeft in driemaandelijksohe termijnen, ua afloop van elk kwartaal; B. een subsidie van f800 per jaar tot gedeeltelijken waarborg van de renfe en aflossing der met de Rijkspostspaarbank te sluiten geldleening voor den bouw eener nieuwe school, en zulks voor den tijd van 23 jaar, te rekenen van het tijdstip, waarop het nieuwe sohoolgebouw zal worden in gebruik genomen, onder voorwaarde, dat a. dat door de gemeente Vlissingen en belanghebbenden gezamenlijk voordat doel wordt bijgedragen ten minste f400per jaar; b. wanneer de gedleeniug voor den bouw der nieuwe schooi minder mocht toedragen, dan f GO 000 het subsidie ad f800 en de onder a bedoelde bijdragen van f 400 even redig verminderd worden c. de uitbetaling van het subsidie telken jure geschiedt op een door Ged. Staten na overleg met het bestuur der vereeniging te bepalen dag. In een der af ieelingen werd door een der leiea betreurd, dat da Belgische ingezete nen van Vlissingen, stelselmatig worden uitgefloten van de school. Hij acht dit hoogst onbillijk, daar zij in alle lasten mee dragen en vindt dit ook een slecht voor beeld van nabuurschap. Een ander lid stelt voor aan Ged. Staten op te dragen om bij het besluit tot toe- kenniug van een subsidie voor 28 jaren uitdrukkelijk de wenschelijkheid, uit te spreken, dat het bestuur derzeevaartschool ook Belgische jongelui uit Vlissingen op de school toelafe. De heer Merckens weDscht even terug te komen op het in de zomervergadering be sprokene. Toen werd nog een kleine wan klank vernomen, namelijk dat het bestuur der school de gelegenheid niet heeft open gesteld om ook Belgische jongelui te Vlis singen woonachtig, niet in beginsel uit te sluiten. Dit is een treurige ervaring voor deze jongelui. De heer v. Waesberghe heeft er vroeger reeds over gesproken,doch waar schijnlijk omdat hij aan Belgische jongelui de voorkeur wilde geven boven liolland- sche, werd zijn voorstel afgestemd. Spr. wijst er op, dat wanneer de provincie zijn rechten prys geeft voor 28 jaren, nu toch 'n principieels beslissing dient genomen te worden en het bestuur uit te noodigen, dat wanneer or plaats mocht zijn deze ook kan worden ingenomen door Belgische jongelni. Spr. stelt in dezen geest een amendement voor om wanneer alle Hollandsche jongelui geplaatst zijn en ernog plaats open is, ook de Belgische jongelui toe te laten. De heer v. Waesberghe zegt dat hij inder tijd heeft voorgesteld eerst Nederlanders uit de provincie, dan van buiten de provin cie, en dan Belgen toe te laten. De heer Tichelman zegt dat in dat geval de toeloop zoo groot wordt dat de Belgen achter het net visschendaarom stelt hij voor het bestuur te verplichten 10 plaatsen voor Belgische jongelui open te houden. De heer Blum zegt dat de kwestie van toelating der Belgen thans niet aan de orde is. In de zomerzitting is die zaak uitvoerig besproken en toen is 'n beslissing genomen De toen toegezegde subsidie is verleend met de noodige bepalingentot 31 Dec. 1912 heeft de vereeniging dus recht op de subsidie wanneer n.l. door het bestuur der school deze bepalingen niet worden over treden. Zoo ook met de f800 subsidie. Alleen is de kwestie thans aan de orde of de f800 zal worden gegeven voor 28 jaar of tot 1912. Spr. meent, indien het amende ment kan wordon behandeld, dat dit dan moet worden aangevuld met de bepaling dat eerst op 1 Jan. 1913 de voorwaarde van een 10 tal plaatsen open te stallen voor Bel gische jongelui, in werking treedt. In de zomerzitting hebben Ged. Staten geen vrij heid gevonden om een tijd van 28 jaar voor te stellen, omdat men daD breken zou met da uscance. Doch sinds dien tjjd is er eenige verandering gekomen, de gemeente Vlissingen heeft eene subsidie voor 28 jaar toegekend. De minister heeft ook geen be zwaar te subsidieeren mits de provincie en da gemeente ook subsidie van f 1200 ver- leenen voor den tjjd van 28 jaar. Waar nu het rijjj een uitzondering maakt, is er wel emig recht dat ook de provincie het doet, waar de Zsevaartschool wel de eeaige in de provincie zal blijven. Spr. meent dat het amendement Tichel man tooh niet allen zal bevredigen daar, ingeval er bijvoorbeeld 60 aanvragen zijn er bij plaatsing van 10, vijftig teleurge- stelden onder de Belgen zullen wezen. De voorzitter maakt bezwaar tegen de radactie van het araendement-Merckens het is een motie die pas na de behande ling van 'tvooratel in stemming kan komen, in dien zin dat de wenschelijkheid van toelating der Belgische jongelui aan het bestuur wordt kenbaar gemaakt. De heer Tichelman trekt naar aanleiding van het gezegde van den heer Blum zijn amendement in De heer v. Waesberghe is hot wel ten rfeele cr-s met den heer Blum, doch als msn iutrekt het besluit van de Staten in «ie zomerzitting dan kan men direkt be- g'nnen met da bepaling dat Belgen worden direkt opgenomen. De heer Blum bestrijdt dit. Da heer Merckens dient thans in een amendement houdende om Belgische jou gelui tos te la!en a's de Nederlanders allen zullen zijn geplaatst, hij lioht dit voorstel nader toe al geeft hij toe, dat dit b'sluit niet in werking zou kuunen treden voor 1 Januari 1913. De heer Blum zegt dat feitelijk dus alleen zullen worden toegelaten jongelui uit Vbssingen en niet uit andere plaat sen, wat dan tooh niet billijk zal wezen, toont uit de jaarverslagen aan dat er niet altijd evenveel leerlingen tegelijkertijd aanwezig zijn, dat hangt af van degenen die met de schepen binnenkomen. Zijn alle plaatsen dan door Belgen bezet, wat gemakkelijk kan, daar zij te Vlissingen wonen, dan zullen de anderen worden uitgesloten. Dat zou de Zeevaartschool zeer benadeelen. De heer Merckens meent dat in de eerste jaren wel altijd plaatsen open zullen zijn, en antwoordt op een vraag van den heer Lucasse dat de voorwaarde, door hem gesteld, dadelijk zou ingaan, waarop dhr. Lucasse aanmerkt dat het dan niet aangaat om die voorwaarde te stellen. De heer Merckens trekt hierop zijn amen dement in. Het voorstel van Ged. Statm werdt zonder stemming aangenomen. Voorstel van Ged. Staten tot toekenning van eene subsidie van f200 aan de ge meente We8tkapelle ter voorziening in de behoeften van genees- en verloskundige hulp, onder voorwaarde le dat een gelijk bedrag door het Rijk wordt verleend 2e dat uit de gemeentekas een bijdrage wordt gegeven ten miDste gelijk staande met de thans door de gemeente daarvoor uitgetrokken bedrag; en 3e te bepalen, dat het subsidie zal ingaan met 1 Januari 1908 en bij het ontstaan eener vacature zal ophouden. Zander stemming aangenomen. Ged. Staten stellen voor le. aan te schaffen een nieuwe raderboot voor den stoombootdienst op de Wester- Schelde, van gelijke snelheid als de Wes- ter-8chelde", tot een prijs van ongeveer f 170,000 2e. aan Ged. Staten machtiging te ver- leenen om desgewenscht deze boot onder hands aan te besteden 3e. zoodra de nieuwe boot in dienst zal zyn gesteld, het stoomschip „Walcheren" te verkoopen, hetzij in het openbaar, hetzij onderhands, op tijd en wyze als aan Ged. Staten het meest in 't belang der Provincie zal voorkomen. In de afdeelingen betuigde een lid zijne bevreemding over het prys-verschil van de stoomboot „Walcheren" en de nieuwe te bouwen boot, die precies het dubbele zal kosten. De heer Sprenger vraagt of het algemeeD idéé is van Ged. Staten om zich in verbin ding te stellen met de firma, welko de „Wester-Schelde" heeft gebouwd. De heer v. Rompu antwoordt bevesti gend. De Wester-Schelde voldoet best. De Schelde, destijds gevraagd, wilde niet mededingen. Geforceerde machines en ge- foroeerde trek, waarmede proeven zijn ge nomen zijn voor de provincie niet voor- deelig gebleken. De tirma Smit heeft de Wester-Schelde gebouwd die 13 mijl moest loepen en die liep 13,8 mijl. Mooht echter de prijs aanmerkelijk versohillen, dan zulleu meerdere firma's worden uitgenoodigd mede te dingen. Het voo.stel wordt hierop aangenomen. Ged. Siaten stellen voor aan te gaan een geldleening van ten hoogste f240000 tegen eene rente van 4 pCt., waarvan aflossing plaats h:eft in len hoogste20jareu jaarlijks wordt minstens f4000 afgelost Naar aanleiding van enkele opmerkingen in de afdeelingen brengen Ged. Staten eenige kleine wijzigingen in hun voorstel, t w. inplaats van 1240000 te vervangen door f233000. Da heer v. Wcisbe'-ghe wenscht te schrap pen in de voorwaarden voor de leening de woorden „De aangenomen aanbiedingen, welke den minsten koers, waarvoor Gede puteerde Staten inschrijvingen aannemen, overtreffen, worden tot dezanlaatsten koers teruggebracht." Hy licht dit nader toe op financieel technische gronden en toont aan dat op deze wijze door verschillende ge meenten gehandeld wordt. De heer Siegers verdedigt opname van de alinea. Het wil hem voorkomen dat in den regel do inschrijvingen, die voor een pro vinciale leaning gedaan worden, geschie den wyl men weet dat er toch gereduceerd wordt. De inschrij vers willen zich verze keren van een deel der leeuing en schrijven daarom tot hooger koera in. Met het ver vallen van dsze alinea vreest spr. veel lager inschry vingen. Het amendement-Van Waesberghe wordt verworpen met 32 tegen 7 stemmen. Voor stemmen de heeren Elenbaas, Den Bouw meester, Van Waesberghe, Van Voovthuy- sen, Dekker, De Veer en In artikel 4 wordt door den heer Van Waesberghe voorgesteld te doen vervallen dat oen bswijs kan worden afgegeven tot 't bekomen van nieuwe coupons. Hy meent dat het gemakkelijk is een stel coupons voor 20 jaar bij d6 aandeelen te voegen. De heer Fruijtier zegt dat Ged. Staten geen gevolg hebben gegeven aan den wenk in het algemeen verslag wijl zij wilde onderzoeken of dat goed werkt. Echter hebben Gedep. geen bezwaar tegen het amendement. Dit wordt aangenomen met 37 tegen 2 (Siegers en v. Rompn). Bij art. 8 stelt de heer v. Waesberghe voor de bekendmakingen niet te doan opnemen in het Effectenblad. Spr. zegt dat dit niet het blad is. Hij wenscht aangewezen te zien de Middel- burgsehe Courant of een ander blad welke Gedep. Siaten noodig zullen oordeelen. De heer Fruijtier aoht 't amendement geheel overbodig, daar immers Gedep. vrij blijven in de keUxe, ook al wordt het amendement aangenomen. De heer v. Waesberghe trekt hierop ziju amendement in het voorstel van Gedep. Staten wordt zondeistemmingaangcnomen. Voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van de begrooting der Provinoiale in komsten en uitgaven voor 1908 ten be drage van f 845,989,3b3. Naar aanleiding van het verslag der afdeelingen stellen Ged. Staten de volgende wijzigingen voor in inkomsten. Hoofdstuk VI afd. 1 art. 1. Geldleening van ten hoogste f 233,000 voor het aanschaffen van eene nieuwe boot. Het totaal der eerste afd. wordt uitgctr. kken op f 233,000, dat van het zesde ^hoofdstuk op f 333,000 en dat van de inkomsten op f83^,989,35Va- Uitgaven. Hoofdstuk IX art. 1, onvoorziene u't- gave wo <it uitgetrokken op f 12,231,8")*, het bedrag der machtiging op f 11,738,855, het totaal van het hoofdstuk op f 12,238,85°, en het totaal der uitgaven op I'838,989,35s. Bij hoofdstuk III der uitgaven art. 8 (kosten van den stoombootdienst Walzoor- denVlake en Hansweert—Vlake), vraagt de heer v. Waesberghe of de ooneessie reeds is aangevraagd voor eerstgenoemdendienst. De heer Fruijtier beantwoordt deze vraag bevestigend, maar de onderhandelingen met den minister zijn nog hangonde. Bij de inkomsten-behandeling stelt de heer Hammacher voor een amendement om te heffen 38 opcenten op de grondbelasting op ongebouwde 31 op de gebouwde eigen dommen en 21 opoenten op de hooidsom der personeele belasting en 6 opoenten op de bedrijfs en vermogensbelasting. Spr. vindt een heffing noodig doch gaat niet mede met het voorstel van Ged. Staten. Het gaat den landbouwer vrij goed, zoo dat een deel der lasten wel mag worden gelegd op de schouders der verpachters. Gaat 't voorstel van Ged. Staten er door, dan zal de belasting zeer onevenredig druk ken. Vandaar zyn voorstel van21 opcenten. Da wetgever zegt dat reeds 20 opcenten 'het maximum is. Er moet natuurlijk geld zijn, doch daarom gaat het nog niet aan de grondbelasting te verhoogon, wyl de am bachtsman wordt gedrukt door de perso neele belasting, en de burgerstand en de winkelstand ook worden gedrukt. De heer De Veer zegt, dat wanneer er een voorstel komt uit nood geboren, er veel stemmen opgaan tegen zoo een voorstel. Zoo ook nu. Toch kan Spr. zich wel ver eenigen met het voorstel-Hammacher, hy voelt er veel voor om de opcenten op het personeel niet te verhoogon, maar acht ook heffing van opcenten op de bedrijfsbelasting ongewenscht. De verschillende verhoogingen der opa rn- teu moeten geschieden door de verschil lende aanvragen vau tramwegen enz. In de bedrijfsbelasting betaalt thans niet mede de landbouwende stand dien het zeer goed gaat. Er is ook nog een groot bezwaar tegen het heffen van opcenten op de ver mogensbelasting. Spr. stelt voor de ge bouwde te verhoogen tot 31 opcenten, 39 opcenten op het ongebouwd en 25 opoenten op het personeel. De heer lleijse juicht het toe dat de heer De Veer ook thans tegen verhooging der belasting is zooals GelS:atendit weuschen, Het bezwaar echter dat de heer De Veer heeft tegeneen bedrijfsbelasting-verhooging komt het hem voor dat hel tooh billijk is dat de draagkracht evenredig is. Door het voorstel van Ged. Staten worden de meer- gegoeden zeer bevoordeeld en dat mag niet, daarom is aanneming van 'l amende- ment-Hammacher geweuseht. De heer De Casembroot verdedigt het voorstel van Ged. Staten, daar het moeilijk is een belasting te heffen, welke allen ge lijkelijk treft. In het breede zet spr. uiteen waarom het voorstel van Ged. Staten het meest aannemelijk is. De heer De Veer wenscht niet uit te sluiten de catagorie van landbouw, dit zou zeer onbillijk zijn,daarom geeft hij de voor keur aan de verhooging van het personeel. Het amendement Hammacher wordt thans verworpen met 27 tegen 12 atem- meD, die van dhrn. De Casembroot, Van Rompu, IJsebaert, Lucasse, Siegers, Loois, Sprenger, Den Bouwmeester, v. Voorthuij- ssn, Dekker, v. d. Putte, Moes, Mulder, Houterman, Fruylier, De Veer, De Jonge en Merckens. Het amendement-De Veer wordt aange nomen met 24 tegen 15 stemmen. Tegen stemden dhru. De Casembroot, v Rompu, IJsebaert, Ermerins, Loois, Noordijks, Den Bouwmeester, v. Voorthuijsen, Dekker, Mannequin, Moes, Dnmoleyn, Hollestelle, De Jonge en Merckens. Do begrooting werd tbans zonder stem ming aangenomen. De heer Van Rompu beantwoordt de vragen welke de beer A S. J.Dekker in de zomerzittingheeft gedaan,omtrent den Pro vincialen Stoombootdienst op de Wester- Schelde, betreffende de haven te Breskens en den toestand der reddingsmiddelen. Voor opneming van het algemeen ver slag der afdeelingen over deze belangrijke aan gelegenheid ontbrak ons de plaatsruimte. J) De vragen van den heer Dekker luidden lo. of het de aandacht van Gedep. Staten heeft getrokken, dat het inloopen van de haven te Breskens wordt geacht bezwaar op te leveren zoo ja, of bedoeld bezwaar werkelijk bestaat en wat dan Gedep. Staten daartegen wenschen te doen zoo neen, of Gedep. Staten een onder zoek hieromtrent willen instellen 2o. of de mogelijkheid niet bestaat, dat in plaats van één vlet op de Provinciale booten althans minstens 2 booten en eenige vlotten worden aangebracht, waardoor, wanneer zich een scheepsramp voordeed, het aantal persoon lijke ongelukken althans zoo klein mogelijk zou kunnen zijn. Spr. meent dat de heer Dekker een blaam leggend op Gedep. Staten zich heeft verscholen achter een niet-deskun- dige Acht hy dat de zaak niet goed gaat, dan kan hij zich wenden tot de commissie, en geeft deze geen gehoor, dan kan eei klacht werden ingediend by de Staten Trouwens er is geen reden voor vrees. De stoombootdienst is best geregeld de boot kan by stormweer goed de Breskensche haven binnenkomen, al is 't niet gemakke lijk doch ook al zou de boot op de berm loopeu,dan nog bestaat er geen gevaar voo; meuschenlevena. Bovendien het redding) materieel is goed te noemeD, alles is in bas ten staat. De vraag was derhalve over bodig. Trouwens het feit dat er in 40 jaren geen oDgevallen zijn voorgevallen bewijst dat het gevaar niet zoo groot is, De heer Dekker begrijpt niet waaraan h\' zjo scherp een aanval van het lid van Ged verdiend heeft. Spreker heeft toch als Statenlid het recht om opmerkingen te maken. Wanneer men de gegevens heeft van deskundigen, die meenen dat er gevaar bestaat, en er wel degelijk reden zyn om bezorgd te zyn, dan is spreken plicht. Heeft spr. da anders onverstaanbare rede goed verstaan, dan heeft dhr. Van Rompu gezegd, dat spr. een blaam heeft geworpen op het Gedeputeerd college. Dit is niet zooer was geen gedachte van. Alleen heeft spr. eenige vragen ge daan naar aanleiding van hetgeen hom door deskundigen was medegedeeld. De haven van Breskens is nauw, dit is niet weerspro ken. Waar gesproken wordt van voldoende hulpmiddelen aan den wal, daar is dit spre ker niet duidelijk, vooral met het oog op zware mist. Het gevaar voor menschen- levens is nihil zegt het lid van Ged. Staten. Spreker hoopt dit gaarne. En waar Ged. Staten zeggen dat er personen zullen zyn, die den kapitein bevelen zullen geven bij mistig weer om de haven in to vallen, dit heeft spr. nooit gedaan, dit ter gerust stelling. Spr. dankt overigens voor het ant woord, doch verklaart niet gerustgesteld te zyn dat gevaar by het binnenloopen der haven van Breskens by slecht weer is bui tengesloten. De heer Heijse betreurt het dat het Ged. college den raad heeft ingewonnen van den heer A. A. Beekman en dit in een nota heb ben medegedeeld aan de Statenleden, waar door den tegen den bekwame ijverige laatst nog door H. M. gehuldigde hoofdin genieur is uitgespeeld de heer Beekman. De, heer Siegers antwoordt den heer Heijse, dat de heer Beekman niet is uit gespeeld tegenover den hoofd-ingenieur. Deze verdiende en had ook steeds het volste vertrouwen van het college van Ged. Staten. Naar aanleiding dezer woorden vraagt de heer Heijse versehooning voor zijn ge zegde. Echter constateert spr. dat de heer Beekman is gehoord zonder medeweten van den hoofd-ingenieur. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalburg F. G. Hospers te Kethelte Haastrecht J. Slot te Lutje broek. Poortvliet. Ter voorziening in de vaoa- turen van ouderling bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ontstaan door het vertrek naarelders van de heeren A. Kieviten W. Beeke,zijn door den kerkeraad gekozen de heeren C. van der Maale en W. P. Gebraad. Scherpenisse. Bij de j.l. Vrijdag ge houden stemming van 3 leden van het kies college alhier zijn gekozen Chr.Hartog met 38, M. Tholanaar met 39 en A. Westmaas met 29 stemmen. De eerste twee zyn af tredend, de derde gekozene voorziet in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Lokker. Middelburg. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier is in hare vergadering van 1G October gekozen in de vacature J. Brakman tot diaken J. Dronkers en herkozen tot ouderling de b. b. W. Gidconse, A. A. Kuypers, A. W. Bastiaanse, en door het bedanken van de b. b. H. Snoep en A.C. van Wyck,deheeren: P. Kruysse en H. Munters. Herkozen tot diaken J. P. Pieterse, D. Tuynman, H. F, Beenhakker, R. J. de ifuijnck en gekozen A. Langebeeke. Geref. Kerken. St.-Filipsland. B j de heden Maandag gehouden stemming voor ouderling-voor ganger bij de Geref'. gemeente alhier waren 40 steramen uitgebracht. Hiervan verkreeg no. 1 der voordracht A. Wagemaker Cz. 1 stem, no. 2 W. van Dommelen 23 stem man, terwijl er 16 blanco stemden, zoodat no. 2 gekozen is. Z. N. Geslaagd te Breda voor de aote vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek de heeren D. Verstraate, L. Minderhoud en A. v. Willigen, allen van Middelburg. Vlissingen. Hedenmorgen vroeg h de naehtstoker van de stoomtram K. deerlijk gebrand naar zijn woning vervoerd moeien worden. De man had n.l. brandwonden opgeloopen, doordal door het omvallen van een lamp, zijn kleeren in brand waien geraakt. Goes. Heden is een koe van Pof, die dood in de weide gevonden werd, onder politietoezicht begraven. Het vlecsoh was afgekeurd voor de consumptie. Aangesteld tot rijksveldwachter- jachtopziener ter standplaats Wissekevke P. Lakerveld onbezoldigd rijksveldwachter te Meerkerk. Scherpenisse. In de Vrijdag gehouden vergadering van den dykr&ad vau het Wa terschap alhier, werden op de voordracht ter benoeming van een lid van het bestuur der waterkearing tor voorziening in de vacature willen den heer J. Lokker ge plaatst le. P. Noordyke Üz., 2e. P. L van Dalen, 3e. Jacob Hsge Jz. Stavenisse. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd atwijdend beschikt op een verzoek van den heer J. v, Dalsen o.s., om gebruik te mogen maken van een schoollokaal tot het houden van mtiziek- oefeniningeu. Eene kleine wijziging werd aangebracht in de begrooting van 1908, terwijl in die van 1907 eenige af- en over schrijvingen plaats hadden. Tot lid in de o. t. w. v. s. werd benoemd de heer li. Hendrikse. Er zijn veel mannen en vrouwen in Goes, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, zc hebben misschien aam beien of prikkelende huiduitslag en te vergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring vau iemand uit kun buurt een welkom, be moedigend nieuws zijn. De heer E. Visser, wonende Marirestraat 230 (e Vlissingen, meldt ons: Ofschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnige huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel mensohen door Uw Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komen dadelijk bij aanwending biervan bekwam ik ver zachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al ver dwenen. Bij voorkoaneudn gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recom- raandeereu- Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek ie maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U óe echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die dhr. Visser gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en teMiddelburg bij den beer Joh. de Roos, VlasmarktK 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor éen-off10 voor zes doozen. Een 40-jarige vrouw, weduwe en moeder van 4 kinderen teSurhui9terveen hield kermis met een 70-jarige inan, in opgewonden toestand huiswaarts keerende, liepen beiden de vaart in de vrouw ver dronk, de man werd gered. Te Gouda geraakte een 3-jarig knaapje spelende in de Gouwe te water en verdronk. Dien morgen was juist uit datzelfde gezin een kind je van 1 jaar overleden, Te Reeu- wijk geraakten twee personen die ten schuit met graszoden vervoerden, doordat de schuit te diep geladen was, te water een verdronk, de ander wist zich te redden. De koe als verrader. Aan de Pruisische grenzen bij Dinxperlo hebben de kommiezen Woensdagnacht een aardige vangst gedaan. Een smokkelaar had een zware koe over de grenzen ge bracht. Toon de man de koe veilig meende te hebben overgebraoht keerde hij naar het Nederlandsche gebied terug, doch bemerkte niet dat de koe zijn geleider naliep. In- tussohen kwamen de kommiezen aan en deze namen nu de koe in beslag. De hond uit het riool. De hond, een fox-terrier, die een dertiental dagen in het riool onder de brug aan de Herengracht bij de Gasthuismoleusb eg te Amsterdam in vrijwillige gevangenschap heeft ver toefd, heeft hedennacht om één uur zijn verblijf verlaten, opgejaagd door eeD jongen die van den graohtkant af aan een touw naar beueden was gelaten. De jóngen kroop in hel riool en greep den hond beet, maar toen hij aan den uitgang kwam, ontsnapte de hond hem en zwom naar de overzijde. Van den overkant werd nu een jongen aan een touw te water gelaten, maar die kon het dier niet meesier worden. De hond zou zijn oud verblijf opnieuw opgezocht hebbeD, zoo niet aan een werkman van de Stads reiniging die speciaal belasl was mot de redding van het dier, '/.lea te water had begeven. Toen deze de hond vastpakte, kreeg hij een beet. Ja het Binnengasthuis werd da wond uitgebrand. De veel be sproken hondjis nu in elk geval op 't droge. Behalve nog altijd uit het zuiden van Frankrijk en uit Spanje, komen nu ook berichten van overstroomingen uit het Zwitsersche kanton Tessino en uit het Noorden van Italië In Loearnostaanstraten en plein onder water, doordat het Lag0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2