RECLAMES. De kwade dagen zijn voorbij- Kerknieuws. Sciioolnieuws. UIT D PROVINCIE K e c h t s z ti k e ia, Gemengde Berichten. Schrijft hij mémoires, werd gedraag 1 .Ta, hij ia aan zyu derde schrift. Weet hij wat er in de wereld voorvalt O jaHoe Dat weet ik niet. Ia elk ge val weet hy dat Bresci, de moordenaar van Koning Humbert, in zyn gevangenis ge storven is. la dat straf? Kan by zulk een rechtspleging er sprake van zijn, dat de overheid de geschonden gerechtigheid handhaaft en herstelt? Natuurlijk kan zoodanige straf geen op voedingsmiddel zyn. Daar is geon reden om aan te nemen dat op het gemoed van den misdadiger door zulk een straf eanige invloed ten goede zal uitgeoefend worden. Daar is evenmiu denken aan dat zoo- danigo straf afschrik wekken zal. En als de misdadiger dan nog bovendien mémoires schryft om honderden hoofden en harten te vergiftigen, dan wordt dit kwaad nog erger dan de misdaad. Geve God dat zoodanige humaniteit ten onzent niet doordringe, maar dat in ons land blijve of terugkeere het besef wat straf behoort te zyn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Abhekerk, N.-H., (toez.) J. L. N. Zillingen Molenaar te IJzendijke. Aangenomen naar Hellendoorn door F. Siega te Steggerda naar Wolvega door L. Oostrom te Giethoorn. Ds. Sohrieoka te Ênsohedé is niet beroepen te Dedemsvaart. Geref. Kerken. Aangenomen naar Westzaan door A. G. H. Schippers te Exmorra. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Meliskerke door G. van Reenen te Leiden. Doopfgez. Gemeenten. Aangenomen naar Koog-Zaandijk door P. J. Smidts te De R'jp. Wie volgt Door den heer J. Groenewegen te Velp is f 1®'J0 geschonken voor de medische facul teit der Vry,e Universiteit. Te Alkmaar is op 58 jaren leeftyd overleden ae üoer dr. Z. Th. Diehl, direc teur der Hoogere Burgerschool te Alkmaar. De heer Diehl was van 1873 tot 1878 leeraar aan d9 H. B. S. te Zierikzee, daarna aan die te Goes, en tot 1898 directeur aan genoemde inrichting. Vervolgens was hij directeur der H. B. S. te Den Briel, en in de laatste j aren te Alkmaar. Middelburg. Id de gister gehouden vergadering van „Handelsbelang" werd tot oandidaat voor de Kamer van Koophandel (vacaiure E. Mes) met algemeene stemmen gesteld dhr. A. A. Mee, voorzitter van „Handelsbelang". Verslag werd uitgebracht door den afge vaardigde naar het Bonds-eongres te Nijmegen. Voorts werd aan de hand van verschil lende Bonds-oiroulaires herinnerd aan de opriohting van het Rijksbureau tot gratis onderzoek van handelswaren en de in richting daarvan uitvoerig toegelicht. Er werd besloten in onze omgeving zoo veel mogelijk publiciteit te geven aan deze nuttige instelling in breeden kring, door het verspreiden van ciroulaires en door de hulp der pers in te roepen aangezien dat bureau alleen dan reden van bestaan heefr, wanneer daarvan voldoende door dehande- laren zelve wordt gebruikt gemaakt. Omtrent de Middenstand-tentoonstelling 1909 werd besloten deel (e nemen in het Waarborgfonds. De circulaire omtreut het feiten-materieel van „oneerlijke concurrentie" werd niet behandeld, aangezien de datum van inle vering juist verstreken is terwijl omtrent de wentchelijkheid door het Congres en 't Hoofdbestuur uitgesproken omtrent het oprichten van patroons-vakvereeni- gingen, na uitvoerige discussie werd be sloten het Bestuur te maohtigen het op richten daarvan te bevorderen ook door zelf het initiatief te nemen. Na ballotage vaa enkele leden werd de vergadering gesloten. Meliskerke Een zeldzaam feest. Het echtpaar A. alhier viert dezer dagen zoowel de man ais da vrouw hunïOen geboortedag. Goes. Naar ons wordt medegedeeld zullen a s. Zondag en Maandagavond in het gebouw van het Leger des Heils byzondere samenkomsten worden geleid door den nieuwen kornmandat, van het L. d. H. in Nederland. Kommandant Ridsdel is ruim 34 jaar clïicier vaa het Leger des Heils en had het bevel over Schotland, Noorwegen, Zweden en Zuid-Afrika Vóór dat de heer Ridsdel zich aanbood by den Generaal, was hij reeds werkzaam in het Evangelie. Het Leger des Heils telde toen nog slechts 15 officieren eu is sinds disn tijd geklommen tot 20000. Ook zullen Majoor eu mevrouw Visser deu komraandaiit vergezellen, ter wijl atafkapitein Jager als vertaler dienst zal doen. Maandagavond zullen ook alle officieren van Zeeland tegenwoordig zijn. O.- en W.-Sotiburg. Maandag hield de vereeniging tot stichting en instandhou ding van een school met den bybel te dezer plaatse hare gewone najaarsvergadering. De voorz dhr. J. Dorleyn opent de verga dering op gebruikelijke wijze en spreekt hierop de leden het hartelyk welkom toe, waarop door den secretaris de notulen wor den voorgelezen, welke onder dankbetui ging worden goedgekeurd. De penning meester brengt verslag uit van den toe stand der kas, welke een gunstigen indruk gaf. Door de commissie tot nazien boeken van den penningmeester wordt by monde van J. Suurmond Pz meegedeeld, dat deze zyn nagezien en in orde bevonden. Den leden wordt thans mededeeling gedaan, dat op 13 Nov. a. s openbare les zal worden ge geven, waarbij een flinke opkomst van ouders en belangstellenden ten zeerste zal worden op prjjs gesteld. Het hoofd der school, dhr. A. v. Veen deelt nog mede dat deze week, een dag gratis pokinenting, namens de gemeente zal plaats hebben, voor kinderen van minvermogende ouders, terwijl nog twee nieuwe leden tot de ver eeniging toetradeu Nadat nog enkele zaken vaD huishoudelijken aard zijn behandeld, sluit de voorzitter de vergaderiug, en ein digt 't bestuurslid J.Siurm met dankgebed. Bij kon. besl. is aan C. J. Hocke Hoo- genboom, te Zonnemaire, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als gezworene van het waterschap Nieuw Boinmeuede -, en is herbenoemd tot burgemeester van Ooster- land J. O. v. d. Have. Verplaatst met 1 Oct. de buitenge woon geëmployeerde by de Rijks-telegraaf H. F. W. Libosan, van Rotterdam (tele graafkantoor) naar VliesiDgen (radiotele graafstation) met 16 Oct. de commies der posteryen 2e klasse M. A. Ramondt, van Amsterdam naar Helmond de klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse M. P. Hopmans van Wemeldinge naar Rotterdam (telegraafkantoor) en D. C. Zorgdrager, van Vlissingen (t.) naar IJmuiden. Borssele. Zaterdag werd door een vee drijver bij een der koeien die met de Provinciale boot moesten vervoerd wor den, een oog uitgeslagen. Het ongeval werd door den kooper ontdekt, die het beest toen we;gerde. Na eenig praten werden kooper en verkooper het eens en kon hel dier met de andere boot verder vervoerd worden. Goesche Grt (Ergerlijk is somwijlen de ruwheid waar mee de veedrijvers het vee behandelen. Dat slaat maar, of de dieren geen gevoel hebben. En kleine jongens, kinderen nog, volgen reeds dit voorbeeld. Moge onze rijkspolitie tegen dit kwaad ernstig waken De dieren zullen er hun dankbaar voorzijn.) Hansweert. De kommies 2e klesse A. Haeok alhier, is met ingang van 15 Oct. a.s. verplaatst naar Ull't. Westk.apelie.Iu de gemeenteraadsverga dering van Maandag was de burgern. voor zitter. Tegenwoordig alle leden. Naopening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en vastgesteld. Meegedeeld wordt dat de kas bij den gemeente-ontvanger opgenomen en in orde bevonden is. Alsnu wordt overgegaan lot benoeming van ten weihouder in de vaca ture ontstaan door het bedanken vau dhr. P. Miuderhoud. Benoemd wordt dhr. A. Verhulst met 4 tegen 3 stemmen op dhr. A. Minderhoud J.Kz, dooh dhr. Verhulst zijne benoeming niet aannemende, wordt onmiddellijk overgegaan tot een volgende stemming waarbij dhr. A. Minderhoud J.Kz. wordt gekozen met 4 tegen 2 stemmen op dhr. K. Minderhoud en 1 van onwaarde. Dhr. A. Miuderhoud neemt zijne benoeming aan. Op een reclame hoofd, om-.lag van A. v. Breda stellen B. en W. voor om van de 7e ia de 6e klasse te worden ge plaatst. Wordtalzoobesloten. Dhr.P.deVos benoemd als onderwijzer met 1 Nov. as. met alle stemmen. Wegens verzoek van dhr. L. Cijsouw om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand wordt gekozen dhr. A. Minderhoud met 6 tegen 1 stem op dhr. P. Minderhoud. Dhr. A.Miuderhoud neemt zijne benoeming aan. Vervolgens wordt gekozen tot lid der commissie van to:z;cht op den kuastweg Westkapelle- Biggekerke dhr. A. Minderhoud J.Kz. met 5 tegen 1 stem op dhr. P. Minderhoud eu 1 blauco. Dhr. A. Minderhoud neemt ook deze benoeming aaD. Verder stellen B. en W. voor om den termijn van onbewoonbaar heid van het verhuurde huis van A. Houmes met 6 maanden te verlengen. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vervol gens wordt bij monde van dhr. P. Minder houd verslag uitgebracht betreffende onder zoek der begrooting van het burgerlijk armbestuur, dienst 1908, dat dezelve is in orde bevonden en alzoo vastgesteld in ont vang op f 1521,53 en in uitgaaf op f1671,53, alzoo met een kwaad slot van f 150. Hierop gaat de vergadering over in eene met ge sloten deuren. Na heropening komt in be handeling de begrooting der gemeente, dienst 1908, en wordt met algemeene stemmen vastgesteld iu ontvang en uitgaaf op f 12868,12s. Daarna sluiting. Reorganisatie Zeeland By de behandeliug van het ontwerp om trent de Zuid-Amerikalyn heeft do heer Van Bylandt ook de Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" ter sprake gebracht en den wensch uitgesproken naar eene ge ruststellende verklaring van de zyde der regeering dat ook deze zaak in orde zou komen. Hij verlaogde dat de minister van landbouw, enz. namens zijn ambtgenooten voor waterstaat en financiën do verklaring zou afleggeD, dat ten opzichte van 'n nieuw postcontract met de „Zealand" op coulante wijze zou worden gehandeld. De minister van landbouw ging op het verzoek van dhr.v. Bylandt in en antwoord de, blykens de Handelingen der Tweode Kamer, woordelijk het volgende „Ik heb na het vernemen van deze vraag myn bedoelde ambtgenooten geraadpleegd en ben door hen gemachtigd het volgende mede te deelen. De tyd om met de Stoom- maatschappij „Zeeland" een nieuw poet contract te sluiten zal wi-ldra daar zijn Ten aanzien VRn de vergoeding voor 't postver voer is reeds overeenstemming verkregen. Ten einde zooveel mogelijk de zekerheid te hebben, dat de maatschappij te allen tyde in staat zal zijn aan de verplichtingen welke 't postcontract haar oplegt, naar den eisch te voldoen, zijn mede onderhandelingen aanhangig, welke booogon den fiaancieelen toestand van de maatschappij opeen geheel gezonde basis te vestigen. Da voorwaarden daaromtrent aanvankelijk van de zi.ide der Regeering gesteld, hebben van don kant der maatschappij tot bezwaren aanleiding gegeven. De Regeering is hieraan door wijziging dier voorwaarden zooveel moge lijk te gemoet gekomen en thans mag ge gronde hoop worden gekoesterd, dat ook te dezen opzichte de vereischte overeenstem ming zal worden verkregen". Financieele Mededeelingen. Zierikzee. Bij de Insulaire Hypotheek bank alhier worden Ihans tot nadere aankondiging uitgegeven 4'/2 pGis. Pandbrieven, tot den koers van 100 pCt., in stukken van f 1000, f 500, f 100 en f50. (üoupons 1 Januari en 1 Juli). De kwade dagen, de degr-n van smart, van droefenis, van zenuwachtigheid, zijn voorbij voor Mej. Visser, te Rotterdam, Sophiakade co. 14 Zij hebben meer dan lang genoeg geduurd, maar het is niet te betwijfelen dat zij nog zouden duren in dien de Piokpillen er niet een einde aan hadden gemaakt. Het is alleen took daok zij de Pinkpillen dat Mej. Visser den toe stand van bloedarmoede en algemeene zwakte die haar ondermijnde, heeft kunnen overwinnen. Alle andere middelen hebben schipbreuk geleden, en dat bewijst een maal (e meer, wat al overtalrijke malen is gebleken, dat de Pinkpillen de grootste hersteller van het bloed, de machtigste ver sterker van het zenuwstelsel zijn. Mej. Visser (01. Schotel te Rotterdam.) Aan geen enkel ander middel moet men de genezing vragen der bloedarmoede, der bleekzucht, der algemeene zwakte, der maagkwalen en van alle zenuwziekten. Da Pinkpillen, die het krachtigste middel tegen die ziekten zijn,zijn 't zekerste middel. „Sadert langen tijd, sohrijft Mej. Visser, leed ik aan pijnen iu dea rug en de lenden, san lusteloosheid en vermoeidheid. Ik was zeer bloedarmoedig geworden en kon mijn huiswerk niet meer verrichten. Geneesmid delen hielpen mij niets en mijn kwaal werd steeds erger. Ik had veel goeds van dePiuk- pillen hooren zeggen, zoodai ik dal middel ook eens wilde probeeren. Werkelijk, na eenige doozen Pinkpillen gebraikt te heb ben, veelde ik mij merkelijk beter. Ik ben toen met de behandeling doorgegaan en vol komen genezen. Ik lijd in het geheel niet meer, ik gevoel geen pijnen meer en doe mijn werk met gemak. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Soabilié, Steiger, 27, R ot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. do Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. De hooge raad deed heden uitspraak op de aanvrage van Th. V-, werkman te Koe- waoht, om herziening van een vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij hij was veroordeeld wegens zich Da bezetten tijd in een tapperij bevinden, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. In deze zaak was een nader onderzoek door den Hoogen Raad bevolen. Naaraanleiding van de uitkomsten daarvan de verzoeker had aangevoerd dat niet hij, maar ccd ander E. de Bruyae, zioh destijds met anderen in de herberg heeft bevonden beval de Hooge Raad de herziening van het vonnis en verwees de zaak naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. Ij/VN I>HO«J W. Mangel wortelteelt. III. In een vorig nummer hebben wy' er op gewezen, dat bij voldoende bemesting da wangelwortels een zeer groote opbrengst kunnen leveren volgens dr. Sjolloma op goede gronden wel 83000 K G. per H A. Ten Kodengat Marissen gaat nog verder en noemt een opbrengst van 100000 K.G. Nu moge het waar z'jn, dat laatstgenoemde op brengst wel zeer zelden zal voorkomen, dit neemt niet weg dat uit deze getallen blykt, dat eeB intensieve mangelteelt zeer hooge oogsten kan opleveren en dat vele gronden nog niet voortbrengen, wat zij zouden kun nen. En toch inoet hierop het oog van den landbouwer gevestigd blijven. Hoe zwaar der de strijd om het bestaan word*, hoe meer de landbouwer zich moet inspannen om het productievermogen van zijn grond te verhoogen. Eon der middelen, om daar toe te komen, is een doelmatige baaiasting. Dit komt vooral uit by deu verbouw van mangelworteis en voederbietenhoe bij deze gewassen door een volledige bemes ting de opbrengst stygen kan, leert ons de volgende mededeeling uit de „Illustrierte Landwirtschaftlich Zeitung". In no. 41, jaargang 1900, lezen wij, dat prof. Wagner bij zijn bemestingsproeven de volgende op brengsten verkreeg: onbemest per H.A. 19300 KG., volledig bemest met chilsalpe- ter, slakkenmeel en kainiet 66900 K.G. Deze proef doet ons zien, dat eeue vol ledige bemesting de opbrengst zeer ver hoogt, hetgeen ons niet verwonderen kaD, als wy ons de groote hoeveelheid voedings stoffen herinneren, welke door de mangel worteis aan den bodem ontnomen wordt. By deze voedingsstoffen spelen stikstof en kali do hoofdrol. Door beide stoffen wordt het rypen verhoogd, ttrwyl voornamelijk door de stikstof den groei der bladereu zeer verhoogd wordt. Door eene bemesting met een phosphorzuurmest, b. v. superphosphaat of slakkenmeel wordt de kwaliteit der war tels zeer verbeterd, daar de phosphaten de vastheid der mangels zeer bevorderen.Voor de bemesting der mangels en voederbieten bezigt men dikwijls eene sterke bemesting met stalmest, vooral vroeger, toen er nog algemeen gebraakt werd, was dit het geval, ofschoon het toen ook menigmaal gebeurde, dat men deze gewassen teelde het jaar vóór de braak. Tegenwoordig gebruikt men veelal half stalmest en half kunstmest of uien maakt alleen gebruik van de laatste meststof. Iu de praktijk mest men door gaans zeer eenzijdig, vooral op de kleigron den, men bezigt n.l. alleen chilisal peter en laat het voor het uoodige phospho:zuur en de kali aanksmen op den bodem. Dat men zoodoende niet de hoogste opbrengste er- angt is duidelijk. Op zand- en veengronden gebruikt men doorgaans £00—3bÖ K.G. Ciiilisalpeter, 700—900 K G. slskkenmeel en i 000—1200 K.G. kat dot per H.A. Op kleigronden laat aieu doorgaans de kalibemestiiig achter wege, daar men aieeot, dat mangels eu voederbieten het wel kunnen stellen met de aanwezige bodemkali. Of men daarmee wijs doet, wagen wij te betwijfelen. Meer dan een proef is ons bekend, waaruit blijkt, dat uw kalibemestiiig der voederbieten ook op kleigronden zeer reu label kan zijn. Wij geven hier enkele proeven leu besie. Iu 1904 nam de hier I. de Buck te Seroos- kerke een bemestiogsproef op Jaapjespeen op zavelachtige klei. Het proefveld werd verdeeld in 4 parceelen, elk groot 85 ree- ten. Perceel 1 werd bemest met 48 K.G. chili, no. 2 met 48 K.G. chili en 85 K.G. slakkenmeel, no. 3 met 48 KG. ohili en 85 K G. kaïuiet, no. 4 met 48 K.G. ohili, 85 K.G. Slakkenmeel en 85 K G. kaïoiet. Opbrengst no. 1 5600 K G., dus 49400 K G. per H.A.no. 2 6290 KG, dus 53100 K.G. per H.A.no. 3 7480 K G., dus 660C0 K.G. per H.A.no. 4 8160 K G., dus 72000 K.G. per H.A. No. 3, kaïniet naast chili, gaf dus eene meerdere opbrengst van 166ÓU KG. per HA. en no. 4, volledige bemesting 22600 K G. Wordt vervolgd). Omtrent het droeve ongeluk te Am sterdam met den electro-technischen ingenieur Oldigs ten gevolge van het in aanraking komen met een electrischen stroom verneemt men naderMaandag morgen werd geconstateerd, datin 't kabel huisje van „Electra", staande op den Singel even zijde by de Torensluis iets in het on- gereede moest zijn geraakt. Men zag rook uit het huisje opstijgen en merkte vonken op. Terwijl van de eene zijde do brandweer werd gealarmeerd, weid anderzijds „Elec tra" gewaarschuwd en twee ingenieurs, de heeren Oldigs en Buningh, begaven ziek op weg naar het kabelhuisje. Dit laatste is in twee deelen geseheiden, ieder compartiment bergende twee installa ties. Een oogenblik is er doer de beide inge nieurs nog over gedaoht het gebouwtje door gedeeltelijke uitschakeling stroomloos te maken, doeh de heer Oldigs meende dat de isoleerhaudschoen voldoende beveiliging tegen eventueel slroomoontraot zou bieden. De heer Buningh nu opende zonder eenige moeite de deur van het compartiment aan de waterzijde en sloot na onderzoek dit deel van hot kabelhuisje weer af. Er om heen loopend vond hij aan de andere zijde zijn ooiiega bewusteloos tegen de ongeopende deur vsn het huisje aan, blijkbaar getrofï-n door den 2000 volts sterken stroom. Met moeite werd de ongelukkige van de deur losgemaakt. Hij overleed echter kort daarna. In Friesland zijn sedert eenige dagen twee Japansche officieren reizende, de hesren Nishimura en Swanami. Zij bezoe ken veemarkten, boerderijen en zuivelfa brieken, en hebben belangrijke aankoopen gedaan van fokvee ten behoeve van gouver- ments-veef jkkerijen. Gisteravond heeft men op de Noor- derpier bij Hoek van Holland het lijk vau een man gevonden. Op enkele gege vens afgaande veronderstelt men dat het nog een der ongelukkigen van de „Berlin", ramp is. Ondermeer zyn op het lijk ge vonden een knipmes met sleutels waarop .Riturn to 98 Hopestr. Glasgow". Tweede-Kamerverkiezing te Schiedam. De Rott. en De Ned. plaatsen op verzoek het navolgend schrijven Aan het Bestuur der Antirev. Kiesvereen. «Nederland en Oranje" te Vlaardingen. Geachte Heeren en Broederen Zaterdag vergaderde het »Comité van voor standers der Candidatuur-Idenburg", teneinde een samenspreking te honden over de herstem ming tusschen Jhr. De Geer en den heer Versteeg op 22 October a.s. Het Comité, staande buiten de organisatie der Antirev. Partij als zoodanig, meende, dat het allereerst op den weg ligt der plaatselijke kies- vereetiiging, de gedragslijn voor de herstemming aan te geven, om eerst dan, wanneer het zich daarmee eventueel niet zou kunnen vereenigen, zijn eigen houding te bepalen. Het Comité kan wel verklaren, dat het, tenzij dit opnieuw onmogelijk werd gemaakt door de houding der Chr. Hist., het liefst zou zien, dat het kon advisecren tot steun van den Chr. Hist, candidaat. De actie hunnerzijds bij de eerste stemming- was een protest tegen de houding der Chr. Hist, in eersten termijn, en een opko men voor het recht en de zelfstandigheid der Antirev. Partij. Het Comité zou gaarne zien, dat van Chr.-Hist. zijde nu blijk werd gegeven, dat daar het recht der Antirev. Partij wordt erkend. Met opmerkzaamheid heeft het Comité ge lezen in het «ingezonden stuk" van den heer De Heer, voorzitter van «Nederland en Oranje", in de Vlaardingsche Courant de zin snede «Misschien weten zij (n.l. de Chr.-Hist.) vóór «de herstemming nog wel een middel aan de «hand te doen, om een oplossing te vinden, die «aan de Antirev. Partij voortaan recht en billrjk- «heid verzekert, door de Chr.-Hist. en haar «Hoofdbestuur". Zulk een middel ter oplossing zou ook door het Comité wenschelijk geacht worden. De Standaard ontkende dezer dagen het recht der Antirev. op den Schiedamschen zetel op dezen grond «Uilruiling van diensten tegenover Leiden «kan evenmin geldendit zou alleen zoo zijn, «zoo te Leiden de afspraak was gemaakt, om, «kwam er van Chr.-Hist. zijde een zetel open, «dien aan ons af te staaD. Nu er geen regeling «getroffen is, ontbreekt ook hier het recht". Welnu, het Comité zag gaarne, dat er nu wel een regeling getroffen werd, en het hun op die wijze mogelijk werd gemaakt te adviseeren tot steun van den Chr. Hist. Candidaat, bij de herstemming, opdat de zetel voor Rechts be houden blijve. Daarom wendt het Comité zich tot U, als Bestuur van de plaatselijke organisatie der Antirev. Partij, met het voorstel, dat Uwerzijds eventueele pogingen van Chr. Hist, zijde, om tot een vergelijk te komen, worden gesteund, of zoo noodig pogingen ie den geeest worden gedaan van Uw kant, opdat aan de Antirev. Partij die plaats worde toegekend, waarop zij krachtens haar dositie recht heeft. Het Comité behoudt zich voor, zijn houding n:der te bepalen, bijaldien pogingen in die richting andermaal mochten falen, maar meende met dezen vooralag te moeten komen in het belang van de Antirev. Partij en de samenwer king met de andere Chr. Partijen. Het Comité. Te Rotterdam geraakte tijdens de afwezigheid der ouders vaa hun woning een tweejarig knaapje, spelende met luci fers, in brand en vatten ook de gordijnen vlam. Een voorbijganger doofde het vuur dooh het knaapje stierf ten gevolge der bekomen brandwonden. Het 9-jarig zoontje van een vrachtrijder te Leiden is door de stoomtram overreden en na ijlings in het ziekenhuis gebracht te zijn aan de gevolgen gestorven. Verwijl te Amsterdam de ingenieur vande „Electra", gehuwd en vader van een kind, bezig was bij de T wessluis een kabelhuisje te inspeo- teereD, werd hij plotseling door een elee- trischen stroom getroffen, hij sloeg dadelijk neer, en overleed nadat men hem in huis had gedragen. Een 50-jarige vrouw fe Maarsseveen die met haar schort de vlam van een omgevallen petroleumlamp wilde uitdooven heeft zich zoodanig ge braad dat zij aan de gevolgen is overleden. Uit de S. D. A. F. Blijkens het verslag der vergadering van het Partij bestuar bestaat het voor nemen om ter blijvends herinnering aan wijlen den heer P. L. Tak te trachten tot de opriohting van een bibliotheek ten behoeve van de partij te geraken en die te vestigen in Amsterdam III. In zake de regeeringsvoorstellen tot grondweteherzie ning zal een satnensprekicg worden ge houden tussohen Partijbestuur, Kamerfrac tie en redactie van Het Volk. Een kloeke vrouw. Nabij deNieuwe- brugsteeg te Amsterdam was Zondag avond een besohonken ma», die zich als een woesteling aarstelde en herhaaldelijk zijn vrouw in het gelaat sloeg. De reden van zijn verbolgenheid was alleen dat zij hem smeekte mee naar huis eu de kinderen te gaau. De maa deed zoo ruw, dat niemand vau de vele omstanders tuseoheo boiden durfde komen; doeb een daar juist voorbij komende vrouwelijke Heilssoldaat wist door haar beslist en onversaagd optreden den man te kalmeeren en hem te bewegen met zijn vrouw mede te gaan. De omstanders hadden eerbied voor deze vrouw. Van een hond Reeds een paar dagen geleden was een hond van tamelijke grootte in 't water gevallen,aan de Heerengracht te Amsterdam. De boud had zich willen redden, doch zag wegens den lagen water stand geen kans tegen den muur op te klauteren of een anderen uitweg te vinden. Dooh dat rioolgat, vierkant en van aan merkelijke grootte, kon hij bereiken, en het gelukte hem daar een plaats te vinden. Inmiddels daalde het water nog meer, zoodat onze does, ondanks het geroep van meusohen op schuiten, geen moed had er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2