RECLAMES. Altijd welkom te Goes. laaiiesledlBBei. Gpeabare ïertoiMpit. mËÖRAIlEN. MarktbericSitesi. Tcïoïïwn g. AdverferitlSih Eiieutsfstraat ESuwarige Essex Tarwe Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van Be REDACTEUR van dit blad is verhuisd mast5* de beven den heer LEQERSTEE. voer de Zaai. Magazijn „GBOMMDEAAK", aangelegenheid geregeld ingaande t Jan. a. s. Wijkeu A en C zullen stemmen te Hoedekenskerke, wijk B teKwadendamme; het hoofd stembureau heeft zitting te Hoe- dekenskeike. Deze verordening zal aan Ged. Staten worden medegedeeld. In verband daarmede wordt aangewezen voor Kwadendamme als stemlokaal de R. C. bijzondere school. Bij de rondvraag daarop volgende, vestigt de heer Louisse de aandacht van B. en W. op den slechten toestand van den Waanweg en spreekt de heer Walraven de wensehelijkheid uit een paar paaltjes in den Haverboeksohen weg te plaatsen. Da voorzitter belooft deze zaken bij B. en W. ter sprake te brengen. Sluis. By een winkeliertje alhier zijn, naar Zelandia meldt, appelen in beslag ge nomen die naar petroleum riekten, waaruit men kon opmaken dat zij gestolen waren. De eigenaar die herhaaldelijk appelen ver miste, had zijn laatste met petroleum over goten om zoodoende den nieuwen eigenaar op het spoor te komen. De list bleek te slagen. Bij kon. besluit is in de plaats van wijlen mr. v. Raalte benoemd tot commis saris van politie te Amsterdam de heer A. J. Marcusse, politie-inspecteur le klasse aldaar, vroeger volontair bij de politie te Goes, geboren te Kamperland. Goed nieuws van iemand uit onze om geving is ons altijd welkom en wij zullen mei belangstelling het volgende berichtje van een inwoner van Zoutelande lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waarde vol Dieuws zijn. De heer AWijkhuijs, wonende te Zou telande, meldt onsHet is thans reeds anderhalf jaar geleden dat ik gesukkeld heb aan een hevige pijn in den rug, de pijn verliet mij heen oogenblik en ik kon er zelfs 's naehts niet behoorlijk van slapen, 's Morgens bij het opstaan was ik dan ook meer vermoeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had nimmer een duizelig gevoel in het hoofd en ofschoon ik geen moeite ongedaan had gelaten om hiervan verlost te worden, scheen het wel, dat men de werkelijke oorzaak van mijn ziekte niet kon vinden. Ten slotte raadde men mij aan Uw Foster's Rugpijn Nieren- pillen eens aan een proef te onderwerpen en ik kan niet anders zeggen dan dat deze pillen mij zeer goed bevallen zijn. De pijn is thans veel minder, ik bemerk niets meer van de vroegere duizelingenom echter van een volkomen genezing zeker te zijn, zal ik nog eenigen tijd met uw goede pillen verder gaan. Ik ondergetekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken ven nierziekte. Foster's Rugpijn Nierenpillen genezen dan pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde breDgec die zioh daaronder bevinden want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den heer Wijkhuijs gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekoning van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Te Wierden gingen eenige polder werkers de roekelooze weddenschap aan dat een hunner voor een potje bier niet over de rivier de Regge zou durven zwemmen. De 22-jarige man liet zich over halen en ging te water, doch zonk halver wege weg in de diepte en kwam niet weer boven. Een berucht persoon, oud be kende der justitie te 's-Gravenhage had verkeering met een meisje, die hem af schreef en met een ander ging verkeeren. Daarover zon hij op wraak. En toen hij baar eergisterenavond met den broer van haar nieuwen minnaar op den Sohenkweg tegenkwam, stak hij naar haar mei een mes, doch raakte niet haar maar den jonge ling die haar besehermen wilde, en hier voor een levensgevaarlijke steek in den buik opliep. Te Asten is de kueoht van een schipper uit Amsterdam bij de sluis over boord gevallen en verdronken. Te Arnhemss een vrachtenaar van zijn wagen gevallen, met het noodlottig gevallen, met het noodlottig gevolg dat een der wielen over zijn hals ging en hij terstond een lijk was. Te Kessel is een man door een onbekend gebleven fietser overreden. Hij bekwam daarbij zulke inwendige kneuzingen, dat hij onder de vreeselijkste pijnen overleden is. Te Hengelo is een arbeider achter zijn woning in een sloot gevallen en verdronken. Uit de Rotterdamsche haven. Ook de christelijke bootwerkers te Rot terdam hebben vergaderd. Zy besloten het aanvankelijk ingenomen standpunt te handhaven en verklaarden zich met alge- toeeae stemmen even sterk tegen een alge meens werkstaking als tegen den vroeger geproclameerden boycot. De vaste bootwerkers van C. Swarttouw verhluaidcn dat zij bereid waren in de graanbooten te gaan werken, indien de mannen van FransSwsrttouwditookdeden, het daaromtrent door hen ingesteld onder zoek heeft er toe geleid dat ruim 400 con- tractbootwerkevs ten kantore van den heer C. S warttouw zijn komen verklaren, dat zij niet bereid waren het werk in de graan booten ter hand te nemen. Aangezien de patroons zich thans sollidair verklaard hebben en dus 't lock-out zeer waarschijn lijk te wachten is, wordt de toekomst met belangstelling tegemoet gezien. Te Harderwijk heeft dezer dagen een vroeger inwoner dier stad, de heer De Meester, minister van Financien, zijn ge boorteplaats nog eens bezocht en bij die gelegenheid nog eens het graf zijns vaders, oud-burgemeester van Harderwijk bezocht, alsmede het huis, waarin hij zelf is geboren en opgevoed. Hoewel de minister strikt incognito reisde, werd hy door vele inge zetenen herkend. Ta Arnhem is op 't oogenblik een afstammelinge gelogeerd van de oude gra ven van Egmond en Gelder. Zy heeft een drukke praktijk te Frankfort als arts en heet gravin Frederica von Geldern. Zij is hierheen gekomen om het land harer voor vaderen eens te zien. De behandeling der Staatsbegrooting. De Tijd verneemt, dat door de /zeven wijzen", de bekende commissie van zeven, gevormd uit de zeven fracties der Tweede Kamer, voorstellen zijn ingediend, waarbij aan de behandeling van elk hoofdstuk der Staatsbegrooting een bepaalde tijd wordt gegeven. Deze tijd moet dan weer door de zeven fracties worden verdeeld, en elke fractie most voor het bepaalde onderwerp dan maar sprekers aanwijzen, die hebben te zorgen binnen het zevende gedeelte van den bepaalden tijd met praten klaar te zijn. Alleen voor de Water3tsatsbegrootiug is oen bijzondere regeling gemaaktdaarvoor krijgen dctalrijkste groepen, de katholieken en de unie-liberalen, méér tijd dan do anderen. Handig aangelegd. De touwslager O., te Breda, miste iu den laatsten tijd geregeld kleine partijijes hennep. Hij liep meermalen met speurende blikken door zijn touwslagevij, maar ontdekte niets ver dachts. Op een keer was de vrouw van een van de kneohts aan de werkplaats gekomen met een kinderwagen. Zij zoeht haar man eons op met den kleine. Hierin zag de heer O. natuurlijk niets verdachts. Toen bij echter de vrouw met den kinder wagen herhaaldelijk ontmoette, welke ontmoetingen gelijken tred hielden met de verdwijning van hennep, vond de heer O. het noodig eens belangstellend naar 't kind te kijken, waarvan zelfs 't gezichtje niet onder het lakentje te voorschijn kwam. Hij sloeg met een vriendelijk glimlachje het lakentje terug en vond geen kind, maar hennep De knecht en zijn handige vrouw zijn door de politie aangehouden. In de woning van den knecht zijn onder- tussohen nog eenige partijtjes hennep in beslag genomen. Het „kind" is er de dupe van. Dat wordt nu 's middags niet meer uitgereden. Een slim boertje. Men weet dat ten gevolge van de faillissementen te Almelo nogal veel deposito's worden opgezegd. Maar vermakelijk is tooh, hetgeen door het N. v. d. D. wordt medegedeeld Vrijdag kwam een boertje van de gren zen bij een bekende bankinstelling in Twente zijn geld terugvragen, er met een slim lachje aan toevoegende, dat zijn doch ter ging trouwen. De kassier telt het geld voor hem neer en beschouwt de zaak daar mede als afgedaan. Niet alzoo ons boertje: „Berg het nu maar weer weg, mijnheer", zegt hij, ,,'k wou alleen maar eens zien of 'ter nog wel was". En zeer voldaan over zijn geslaagde list verlaat hij onder veel strijkages het kaDioor. Oep. militairen van de zeemacht De minister van Marine heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat ernaar zijn meening veel te zeggen is voor de opvatting, dat de sergeant der mariniers J. T. C. Pesobke, wiens belangen herhaal delijk in de Kamer ter sprake kwamen, niet op milde wijze werd behandeld, toen hem in 1902 een pensioen van f240 werd toegekend, terwijl hij bij ruimer opvatting van zijn zaak eea pensioen van f830 zou hebben verkregen, Daar wellicht ook andere personen door een niet gelijkmatige toepassing der oude Pensioenwetten zijn benadeeld, heeft de minister om hen hiervoor schadeloos te stellen, bij nota van wijziging een bedrag van f 1000 op da begrooting uitgetrokken. Een recherche-genie A la Swedenborg. Een jongen van dertien js,ar te Singaaa aan de Gulaelo heeft plotseling de gave der helderziendheid gekregen, althans volgens de berichten en artikelen in deNoorsche bladen, die zich druk met het geval bezig houden. Als de jongen de gave Diet meer verliest, kan het een pracht van een detec tive worden, die da oogen maar dicht heeft te doen oin aan te wyzea wat er gezocht moet worden. Als hij n.l. de hand voor zijn oogen doet, gaat hem eensklaps een licht op en ontdekt hy de ondoorgrondelijkste geheimen. Zoo was dit veel belovend jong- mensch een paar maanden geleden aan het verstoppertje spelen. Terwijl hy de hand voor de oogen deed, ontdekte hij tot zijn verbazing, dat hij, hoewel hij de jongens noch hooren, noch met het oog waarnemen kon, elk hunner duidelijk zag gaan naar de plek,' waar zo zich wilden verbergen. Zon der zich een oogenblik te bedenken wist hij onmiddellyk waar ze te vinden waren. Na dien tijd was hij herhaaldelijk in dej ge legenheid blijken van zijn talent te geven. W as er iets zoek geraakt, honderd tegen één, dat John Flöttin de plek wist aan te duiden, waar hot voorwerp zich bevond. Den 26sten Juli was in een naburig dorp een man verdwenen. John werd ge roepen, bekeek da foto van den vermiste, liep eenige keeren om het huis, snelde teen plotseling naar binnen en toekende mat potlood op zeer primitieve wijze den weg, dien de vermiste gegaan was en die eindigde bij een grootenboom,onder welken volgens Johns bewering, de man te vinden moest zijn. Gedurende het teekenen hield de jongen zijn linkerhand voor de oogen. Men volgde onmiddellijk den aangewezen weg, vond onder den boom de zakdoek van den boer, benevens duidelijk sporen, dat er een mensch gelegen had.Dienzelfden avond verklaarde de jongen plotseling, thans dui delijk te zien, dat de boer in die en die rivier lag en toen men dregde, vond men werke lijk zijn lijk. In een park te Brooklyn heeft een politieagent een 20jarigen zoon van den sohatryken Jsffe, dien hy wilde arresteeren omdat hij vrouwen beleedigde, bij de daarbij ontstane worsteling doodgeschoten. De agent komt voor het gerecht. Wordt hij vrijgesproken, zegt de oude Jaffe, dan schiet ik hem neer, waar ik hem zie. Den 24 dezer zullen te Brussel de ju- weelen van wijlen de Koningin van België onder den hamer komen. Zij worden var- kocht ten bate van de schuldeischers van prinses Louise, aan wie »ij vermaakt waren. Er is een diadeem by, in 1878 door burgers van Brussel geschonken. (Prinses Louise is in 1875 op löjarigen leeftijd gehuwd mot Prins Filips van Saksen Go- burg Gothazij heeft twee kinderen een ongehuwden zoon Luifpold, en een dochter Dorothea, die gehuwd is mot hertog Gun- ther van Slees wijk Holstein, broeder der Keizerin van Duitschland. By de begrafenis van den adjunct commissaris van politie te Odessa,Delfinski hebben de echte Russen een geregelde joden-vervolging ondernomen. Benden be zetten de hoofdstraat, vielen de joden met messen en knuppels aan, en wierpen iu alle joodsche huizen waar de stoet langs kwam de ruiten sluk.Gewapenda mannen drongen de joodsche huizen binnen en plunderden en mishandelden de bewonsrs. Een menigte die van 't kerkhof terugkeerde, marcheerde in gesloten galedsren door de rnarktw'yk en beschoot de door joden bewoonde hui zen, waarbij velen gewond werden. De be woners vluchtten en verscholen zioh op zolders en in kelders. Iu een joodsoh res taurant in het hart der stad werd alles kort en klein geslagen, het gepeupel schoot op de bezoekers en vermoordde een 70-jarigen grijsaard en een leerling. De politie ver scheen eerst toen de menigte zioh verstrooid had. Kiosken werd omvergegooid, joden die in tramwagens zaten metsteenen geworpen. Er zijn vele zware gewonden. Kolenprijzen. Hoe langer hoe meer begint de druk van het Rhein-Westf. Koh- lensyndicat zich te doen gevoelen, zoo schryft men aan Het Centrum. Werd met ingang van 1 Sept. 1.1. een prysverhooging van f 6 per 10,000 K.G. bij rfname per schip ingeToerd, thans staat wederom voor ontvaDgst per wagon een nieuwe gelijk- houdend verbooging voor de deur, welke met 1 Oct. in werking trad. Buitendien worden September-orders, in die maand niet uitgevoerd zynde, in ver band met de op 1 October van kracht wordende verhooging, eenvoudigge annuleerd. Het behoeft gaan betoog, dat dergelijk optreden de consumenten alleronaange naamst aandoet, te meer daar in rechten geen verhaal i3 te verkrijgen, wijl de con tracten zoodanig zijn ingekleed dat het syndicaat in geval van niet lavering niet aansprakelijk kan worden gesteld voor de gevolgen, hieruit voortvloeiende. Kon ons lieve vaderland maar voldoende hoeveelheden produoeeren, handel en in dustrie zouden hierdoor ten zeerste worden gebaat. Da zevende zoon van den hear Krupp vod Belhen-Helbach en mevr. geb. Krupp is dezer dagen gedoopt. Peetvader was da Duitsohe keizer, vertegenwoordigd door prins Adalbert van Pruisen. Keizer Wil helm wil steeds peet zijn over eiken ze venden zoon van Duitsohe ouders en zulke petekinderen heeft hij er reeds meer dan 300. Steeds kregen die kinderen zoowel als hun ouders mooie geschenken van deu Keizer. Giraud, de burgemeester van Orao, vernam dezer dagen toen hij van een reis terugkeerde, dat zieh in de stad drie nieuwe gevallen van pest hadden voorgedaan. De man die sinds lang een hartkwaal had, ontstelde zoo van deze tijding, dat hij het bestierf. Een windwijzer, die te denhen geeft. Geestemünde verheugt zieh sinds enkele dagen in het bezit van een nieuw gebouw voor middelbaar onderwijs, eea Realsehule, dat aan alle eisohen van modernen sohool- bouw beantwoordt en op welks dak de fraditioneele windwijzer prijkt. Nu heeft de bouwmeester zich evenwel met dezen windwijzer een grap veroorloofd, welke zelfs in het tachllievende Duitschland onge past wordt geoordeeld. Het ding beslaat namelijk niet uit het gebruikelijke haantje dat met alle winden draait, maar uit een schoolmeester, die de roede zwaait boven de partes posteriores (billen) van een knaap, die volgens de regelen der knr.st over des leeraars knie is gelegd en duidelijke blijken geeft niet ongevoelig te zijn voor dit op voedingsmiddel iu actie. De ontroering in de stad is algemeen, de leeraren denken over een protest bij den raad der gemeente. Van de jongens, dio zieh allicht minder persoonlijkheden gevoelen dan onze H B. S -ers, hoort men niets, die lijden wellicht in stilte over den smaad hunstandaangedaan Te Seddan in Alabama i3 een brutale bankroof gepleegd. Yier gemaskerde mac- neD, goed gewapend, drongen in een plaatselijke bank aldaar binnen en namen alles wat van waarde was men schat dit op een half millioen dollars mede. Toen zij uit het gebouw kwamen werden ze opgemerkt en door een troep arbeiders achtervolgd. Doch met hun revolvers, waarmede zij o. a. den Sjerif doodden, hielden zij de menigte in bedwang en ontsnapten in een dogcar. Donderdag 7 Nov. Middelburg, prov. bestuur 11 uur de uitvoering vau voorzieningen van de sohutkolkmurea en het stortebed in de sehutkolk van de groote schutsluis te Hansweert. Raming f 150000. Donderdag 14 Nov. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het maken van een vloeiijzeren reservepont, ten behoeve van het kanaal van Terneuzen. Raming f 4200. Inl. o. a. hoofdingenieur te Middelburg. Dinsdag 26 Nov. Middelburg. Sooietoit St. Joris 12^ u.verhoogen en verzwaren zeedijk Kra- merspolder, gemeente St. Philipsland, en Prins Willem Frederik Karei- en Heetn- schepoldevs, gemeente Steenbergen. lol. o. a. hoofdopziener Dom. in Zeeland te Middelburg. Aanw. 20 Nov. Donderdag 10 Oct. Goes, half 10 in de Prins door not. Pilaar verpaohten voor Kerkvoogden 19 pero. bouw- en weiland in Goes, Kloetinge, Kapelle, Kattendijke, Sehore, 's Heer Abts- kerke en 's Heer Arendskerke. 's-Hertogenbosch, De toestand van het Eerste Kamer-lid mr. A. M. Sassen is aoh'eruifgaande. Gisteren was zijn toestand ernstig. Den patiënt zijn de laatste H. Sacramenten toegediend. Rotterdam, 9 Oct. De Engelsche ma troos J. P. S. op hot stoomschip Santhport, dat met eigen volk werkt, liggende in de Maashaven van het ruim op het dek komende, werd door een ledige graanmand getroffen hij viel in het ruim en was ter stond dood. De stuwadoors Thomson en Co., C. Swarttouw en D. Veltenaar hebben hun personeel, ruim duizend maD, ontslagen wegens contractbreuk. Hun goederen Worden gelost door de Callandstraters (arbeiders van de Stuwa- doora-vereeniging). Overigens blijft de toestand hier onveranderd. Er wordt byna overal gewerkt, ook door da Duitschers, wier contract voor een werk gisteren was afgeloopen, doch die weer zyn ingehuurd. 's-Gravenhage. De Raad van State, afdeeling geschillen van bestuur, behan delde heden het hooger beroep van C. A. Sehulfe te Middelburg tegen een raads besluit aldaar van 19 April jlwaarbij hem vergunning is geweigerd tot het bergen van 300 liter benzine in zijn pakhuis van spiritus on terpentyu in den Langedelft. Rapporteur staatsraad Neree de Babbe- rich. De Koninklijke beslissing volgt later. Schwerin, 9 Oct. H. M. de Koningin ia gisteren uit Dobbin hier aangekomen en 'door Prins Hendrik afgehaald, waarna zjj te voet zich naarBabensteinfeld begaven. Marnio, 9 Oct. Een verkenningsvendel van Oedzjda uitgetrokken ter bescherming van bevriende stammen, ia in een hinder laag gevallen, waarbij het twee dooden en twea gewonden verloor. Twintig paarden werden gedood of gewond. De aanvallers leden groote verliezen. Oran, 9 Oet. Een der pestlijders alhier naar de ambulance gebracht, is aldaar overleden. Goes, 8 October I907. Bij tamelijken aanvoer werden Bruine boonen 25 cent hooger verkocht. Oude Tarwe fo,a fo,Nieuwe Tarwe f8,50 a f 9,Nieuwe Rogge f6,a f6,40; Wintergerst f8,50 a f9,Zomergerst f8,50 a f8,75 Haver f7,75 a f8,25, Kookerwten f 9,75 a f io,25; Kroonerwten f 10,50 af 11,25 1 Bruine- boonen fn,a f12,25, Maanzaad fa fMosterdzaad fKarwijzaad f 19, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,20 a f 1,44 middenprijs f0,67 part. f0,75 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4,60 k f5,60; middenprijs f i,3o, part. f o,a f o,per 25 stuks. De aanvoer van boter was tamelijk, die van eieren gering. Opgaaf van de Landbouwmaatschappj. Boter f 1,20 a f 1,4+ per K.G., rekenprijs f 1,36 per K.G. Versche Eieren f 5,a f 5,50 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f5,25 per 100 stuks. OOSTBURG, 9 October 1907. Oude Tarwe f k fNieuwe Tarwe f 9,75 A f 10,50. Roggef 7,k f7,40 por H.L. Nieuwe Wintergerst f 8,75 a f 9,30. Zomergerst f 8,75 k f 9,10. Haver f 8,60 k f 8,75. Kookerwten f 11,a f 11,60 per H.L. Voererwten f 0,af 0,Paarde- boonen f 7,75 k f 8,10. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. ROTTERDAM, 8 October. De prijzen aan de groentenveiling der Tuin- bouw-vereeniging «De Zuid-Holl. Eilanden aan den Persoonsdam" alhier waren heden als volgt: bloemkool ie soort f2,50 a f4,10, 2e soort f O.70 a f 1,20, kool: roode f3,10 a f4,10, witte f3,20, groene savoye f i,lo a f 2,20, gele dito f 3 a f 3,60, andijvie 24 a 63 ct., alles per 1O0 stuks; prinsessenboonen f6,30 a f8,2o per 100 kg.; spruiten 65 a 68 ct. per zak; kroten f 1 a f 1,10, peen f1,30 a f 1,40 per 10O bos; beurre merode f2,50 per loogiesen wildeman f 1,60, perzikperen f 1,40, maagdenperen f l,4o en zure appelen f J,8o, alles per kin. AMSTERDAM, 9 Oct. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker muizen f o,— a f o,0o, idem kleine f 0,00 a f 0,idem blauwe f 1,70 a f2.10. Friesche muizen fo,afo, id. Bonte fl,80 a f2,10, id. Geeltjes fo,0oa l'o,oo id. Borgers f1,50 a f 1,70, id. Blauwen f 1,80 a f2,10; IJpolder Borgers fO,— afo, idem bonte fo,a fo,Hillegommer zand f 1,50 a f 2.0Oidem muizen f 2,00 a f 2,25 idem graafjes f 2,a f 2,25 Geldersche blauwe f 1,40 a f1,70; idem bonte f 0,00 a f 0,00 Zeeuwsche blauwe f 2,00 a f 2,20 idem bonte f 1,75 a f 2,20, Eigenheimers f i,4o a f 1,70, poters f 1,20 a f 1,40. ladingen aanvoer. Van 7—9 Oetober. MIDDELBURG. Getrouwd: D. Willeboordse, 25 j. jm. en J. Bastiaanse, 21 j. jd. Bevallen: P. van Tuil geb. Kaai- steker, z.A. J. de Paauw geb. Pison, z. Overleden: J. J. Gel jon, 6 w., d. L. Wattel, 3 w., z.C. Sinke, 21 j., ongeh., z. GOES. Geboren: 7, Bastiana Her- niiua, d. v. Elias Gijsbert van Wijlen en Elizabeth Quik 9, Neeltje Jozina, d. v. Pieter Zandee en Marigje Giltay Alida Maria, d. v. Marinus Hillebrand en Cor nelia TimmermanMaria Adriana, d. v. Marinus Quakkelaar en Adriana van Bemden. Overleden: 8, Adriaan Lindhout, 74 j., wednr. van Gecrtruida Jaooba Snoep. Van 5—8 October. VLISSINGEN. Bevallen: A. Note- baard geb. Oormink, d.B. Sohumaker geb. Verstraten, z.K. van Vlaanderen geb. Minderhcud, d.E. B. Geijsen geb. Tromp, z D. F. Elich geb. De Vries, z.J. de Visser geb. Janse, d. (levenl.) Overleden: J. B. Brilmayer, man van C. Buppert, 63 j.J. M Adamse, wed. van S. Besuijen, 79 j.M. T. L. Vernieuwe, 10 m., d.M, MeulmeeBter, 71 jongeh., z. 9 Oetober, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.0 te Horta, laagste stand 745 5 to Seilly. Verwachting tot den avond van 10 Oct. zwakke tot matige meest Zuid-Oostelijke wind, veranderlijke bewolking, waarschijn lijk droog weer. Iets warmer. Waterschap Baarland 16 Oct. (2 maal hellen.) Direct van Engeland ontvangen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3