Afloop Ver kerknieuws. &dioo1iiieüws. Keu got.de ran tl. Gemengde Berichten. Apenbare POORTVLIET. ton ernstig bij de ontdekte font betrokken ïijD. En zoo gaat het maar voort. Geen wonder dat velen liever zich tevreden stellen met een zeer matige, zoo niet ge ringe intrest met meerderen waarborg, dan door een hoogeren rentestandaard zi h te laten verlokken tot den aankoop van obligation en aandeelen, die welliohtbinnen enkele jaren voor de heft t>f drie vierde waardeloos zijn geworden. Vooral voor hen, die wel niets voor hun levensonder houd behoeven te doen, maar er looh veel voor moeten laten, is oppassen de boodsohap. Geref. Kerken. Beroepen te Leksmond A. Brouwer te Harmeien. Ds. Veenstra. Omtrent wijlen dezen Vlissingschen emeritus-dienaar desWoords schrijft ds. Wagenaar in de Zuider Kerk' bode Ds. Veenstra was een man van singuliere gaven. Een oproep om zich te laten voorbe reiden voor den Zendingsarbeid, lokte hem uit zyn Groninger dorp en zeer bescheiden bedrijf naar Kampen. Daar kreeg hij eenige maanden w*t onderricht in de Naderland- sche taal van meester Tecklenburg, en van docent Ds. De Cock in da Dogmatiek toen werden de negers in Suriname vry ver klaard, en de Docenten der Theologische school tevens Zendingscomuiissie der Cfir. Ger. Kerk besloten ondanks de waarschuwing van Groen v. Prinsterer Veenstra en zy n collega- aspirant-Zendeling De Best, naar Suriname te zenden om aan die vrijgemaakte negers de vrijheid in Christus te prediken. Eigenlijk werden ze niet gezonden, maar men „liet hen gaan". Ze kregen een dikke portemonaie en vele goede wenschen mede, en zeilden naar Pa ramaribo. Ze werden vriendelijk verwel komd door Europeanen, doch toen deze be merkten, hoe gehael onvoorbereid en onge leerd deze zendelingen waren, en hun indruk niet verheelden, voelden de arme jongens zich vernietigd. De Europeaansche predikant ontfermde zich over hen, doch toen het bleek, dat die Negers de blijde boodschap reeds ontvangen hadden van Moravische broeders ;het geld, dat ze mee gekregen hadden, wegsmolt, en ze onmoge lijk den kost konden verdienenook oor deelden, dat ze er ongehuwd niet leven konden, beslosen ze,dat Veenstra terugkee- ren zou en De Best zijn meisje over laten komen en trouweD, indien de Chr. Geref. Kerk hen wou ondersteunen De Synode van Franeker besloot hen iets te zenden en Veenstra maakte hiervan gebruik om, tot groote teleurstelling der Zendingsvrienden die hem goede reis gewenscht hadden, on verwijld terug te keeron. Men mag hem niet verwijten zyn arb3ids- veld verlaten te hebben. Het bedoelde arbeidsveld bestond niet. Ook was hij niet gezonden voor rekening der C.G.K. Tegen over ds. H. Dijkstra heb ik indertijd, met ds. Hulsebos op beider verzoek alles onder zocht hebbende, geoordeeld, dat deza zijn aanklacht tegen Veenstra in een Zendings tijdschrift genit, moest terugnemen en het hesft ds. V. zeer groot leed gedaan, dat ds. Dijkstra, dat nooit ridderlijk heeft willen doen. Nu, die zaak zal wel vereffend wor den op den grooten dag der openbaring en zuivere beoordeeling aller dingen. Veenstra, uit Suriname in 't vaderland teruggekeerd, was van zijn Zendingssym- pathitëa genezen en weigerde opnieuw uit te gaan. Doch in onderscheidene hoeken en gaten van Nederland heeft hij met ijver en toewijding in het evangelie gearbeid. Ook op dit eiland. Met name in een schuur op Westkapel!e. Was hij eerst evangelist, volgens 't Handboek is de heer Veenstra in 1863 predikant geworden en heeft hy ge staan te Sauwerd, te Siddeburen en te Msliskerke, totdat hij op 4 Sept. 1881 aan Vlisaingen A bavestigd werd. De overledene was een origineel-begaafd en populair predikereen zeer eigenaardig Gereformeerd typeeen man van opge- wekten levensm^edeen beperkte, doch krachtige g6est. Hij heeft in zijn gemeente zjjn sporen nagelaten en zal, vooral door velen, die in de sympathieke herinneringen leven van hun goeden ouden tijd, met lief de en weemoed worden herdacht. Voor het tijdvak van heden tot en met 31 December 1907 zijn benoemd tot pro fessor bij de anatomie aan de Rijksuniver siteit te Leiden A. J. Korteweg en M. Flohil. Bjj kon. besluit is een pensioen ver leend groot f 900 aan P. Barentsen, hoofd eener openbare school te Schoondijke vau f 403 aan R. Hamerlicck, onderwijzer aan oen openb school te Westdorpevan f 650 aan F. H. Klencke, onderwijzer aan een openb. ecbool telsrseke; van f687 aan J H Eybsrgeu, onderwijzer aau een biiz. school te 's- Gravenhage, vroeger te Middel burg; en van f8!4 aaa D. Mooyen, hoofd eener openb. school te Kloetinge. Men schrijft aan«Dr StandaardDoor een comité, gevormd uit leden en collec tanten van de Unie „Ean School reet den B\jbsl" te Rotterdam, werd dhr. Derksen huide gebracht op den avond van 1 Oct. in tegenwoordigheid van familie, leden en collectanten. De arbeid van dhr. Derksen, dien hii meer dan 25 jaar met trouwen ijver in het Locsal-Comité bad verricht werden met groote waardeering gereleveerd en vóór zijn a s. vertrek naar Zeist, D.V. 1 Nov- a.s meende het Comité hem by deze gelegenheid ook een stoffelijk aandenken te moeten vereeren. Dit bestaat uit een draaibare zeer fraaie eikenhouten boeken kast. De heer Derksen dankte in hartelijke woorden voor den feestavond, hem bereid. VISSCHERIJ. Het warme weder- der laatste dagen is niet bevorderlijk geweest voor de vraag naar oesters. De handel was aanmerkelijk slapper. Nu de temperatuur dalende is en raeer overeenkomstig het jaargetij, zullen de aanvragen wel veelvuldiger en ook de oesters sterker worden, zoodat ze beter den overtocht verdragen en in betere conditie ter bsstemder plaatse aankomen, dan by abnormaal hnoge temperatuur. Dit jaar schijnen de Eugelsche oesters weer zware concurrenten te zijn voor de Zeeuwsche. Althans in Duitschland is dit zeer g-. ed merkbaar, (lerseksche en Thoolsche Crt.) UIT DE PROVINCIE. Middelburg. Heden is de officier van justitie in hooger beroep gekomen van het op 27 September 11. door de rechtbank alhier tegen P. K oud 40 jaar, laudbouwer te Oost-, en West-Souburg, uitgesproken vonnis, waarbij deze van het hem bij dag vaarding te laste gelegde is vrijgesproken. Vbssingen. Mat de mailboot kwam hedenmorgen hier aan Prins Gustaaf vau Zweden, die met den aansluitenden Zuid- Duitsch n mailtrein zijn reis aaar Karlsruhe vervolgde. Vllssingen, Gisterenavond liep een tot nog toe onbekende vreemdeling die me' een der Duitsehe mailtreinen was aange komen aan het station heen en weer eenigs- zins vreemde doende. Hij trachtte toege laten te worden in het hotel Zeeland, hetgeen hem geweigerd werd, waarbij hij ten laatste met geweld door den portier van genoemd hotel moet teruggeduwd zijn. Hedenmorgen werd in het kanaal bij de groote sluis door den veerman A. vaa 't Hof een lijk opgeviseht dat spoedig dezelfde persoon bleek te zijn van gisteren avond. Door de politie is het lijk per brancard naar het lijkenhuisje gebracht op de algemeeue begraafplaats. lerseke. In de Vrijdag gehouden raads vergadering werden na delezingdernotulen en van het proces-verbaal vankasopneming op 19 Sept. (uit welk laatste bleek, dat er f 1569,47s ia kas moest zijn en was), eenige ontheffingen van hoofd, omslag eu schoolgeld toegestaan tot een gezamenlijk bedrag van f34,475. Vervolgens werd metalgemeenestemmen aangenomen een voorstel vaa B. en W. tot aankoop van een strook grond van den heer W. Goeman ten einde de Damstraat te dier plaatse te verbreeden en rechter te maken. Deze strook gronds is 263/4 M2. groot en moet f 40 kosten. De heer Sauer gaf den wenk in het vervolg in dergelijke gevallen als er dem ping vau slooten mee gepaard gaa1, de afrastering niet geheel aau de vrijheid van den verkooper oier te laten. Op voorstel van Burg. en Weth. wer den in artikel 15 van het reglement van orde voor de raadsvergaderingen de woor den zonder dat er staking van stemming is" geschrapt, teneinde dit artikel in over eenstemming te brengen met art. 51 der gemeentewet. Nu kwam voor do tweede maal in be handeling een verzoek van de visscbers- vereeniging alhier, om het sedert kort be staande plan hier aan den oostelijken havendam buitenwaarts, dat is volgtns hat beloop van het hoofd van dien dam, met 4 palen en bijbekoorend werk te verlengen, ten einde het in- eu uitvaren bij sommige winden te vergemakkelijken. De voorzitter (de burgemeester) ha^, zoo deelde hij mede het verzo-k met een paar leden van het bestuur der visschersvereeniging besproken. Spreker was op zichzelf niet tegen de inwilliging maar hij opperde een paar bezwaien, de palen zouden moeilijk vast te leggen zijn en zij kunnen bij ijsgaDg vernield worden. Ook is er op 't oogenblik geen geld voor aanwezig. De heer Muller ontraadde het werk als nutteloosalleen als de palen in de rich ting van het bestaande plan hier werden aangebracht, kon bet zijn goedkeuring wr gdragen. De voorz. en dhr Van Harmeien (weth hadden ook reeds in dien zin geadviseerd, maar de straks bedoelde bestuursleden van de Visscherij s ereet i ging dachten er anders over. Wordt de rechte richting gevolgd, aldus ging de voorz. verder, dan wordt echter het gevaar bij ijsgang grooter en wordt het schoreu der palen moeilijker en kostbaaider. Zoo leidde do gedachtenwisseliog tot geen resultaat en besloot de raad op voor stel van dhr. Sauer het verzoek"aan te houden ten einde de raadsledengelegenheid te geven zelf een onderzoek in testellen, en aan B. en W. om nader met de Vis- seherijvereerdging te corfireeren. Alsr.u kwam in behandeling een ver zoek van de 5 onderwijzeressen der -ge meentescholen om een billijke verhooging vaa salaris met het oog op het hand werk- onderwijs, dat zij in minstens 180 uren 's jaars buiten de gewone sehooluren geven. Dit verzoek werd aangehouden tot bij de behandeling van hoofdstuk VII uit gaven der gemeentebegrooting 1908. Deze begrootiug kwam na aan de orde en ging zonder bespreking onder den hamer door. Bij den eersten postonderwijzers- traktementen pleitte dhr. Muller voor een inwilliging van het adres der onderwijze ressen. De heer Van Harmeien sloot zioh daarbij aan en stelde f 25 voor. Da heer Cupéry vond dit goed en ook do voor zitter was er niet tegen, mits dat in de ver ordening voer de salaris-regeling de be paling werd opgenomen, dat deze f25 slechts zouden toegestaan worden, zoolang het handwerk-onderwijs builen de gewone sehooluren gegeven wordt. De f25, alsmede de bedoelde wijziging in de verordening werden met algemeeue stemmen aangenomen. De heer Oupéry stelde nog voor den post voor meubileering van het gemeente huis met f 19,50 te verhoogen, hetwelk werd goedgekeurd. Ten einde de inkomsten m8t de aldus verhoogde uitgaven ta doen kloppen en te gelijk den pest voor onvoorziene uitgaven wat te verhoogen, W6rd besloten aan Gad. S aten te verzoeken, om f 2b0 vau het goed slot der rekening van 1906 op debegrooting te mogen brengen. Verder onderging de begrooting geen wijziging ea zij werd met algemecne stemmen aangenomen meteen bedrag vau f 33028,835. Bij de laatste rondvraag maakte de heer Muller B. en W. er attent op, dat de standerds der leuuiDgen van het plankier neiging hebben om te splijten en dat de plankjes van het nieuwe remmingswerk in de haven te ver uit elkaar liggen. Voor beide vroeg hij voorziening. De heer v. Oeveren wensoute dat het trottoir in de Langeviele verlengd werd. Do voorzitter beloofde dat hij aan een en auder zijn aandacht zou wijden. Daarna werd de openbare vergadering gesloten. Het feit dat de volgende gebeurtenis belang voor u heeft spruit daaruit voort dat Mejuffrouw Den Boer te Goes woon achtig is en dat zij waarschijnlijk aan een groot aantal oDzer lezers bekend zal zijn. Mejuffrouw G. den Boer, Matthewes Saaallegangsbuurt B 219 te Goes zegt ons Na het groote succes dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Nierenpillen kan ik niet nalaten U mijn harteüjken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder vlijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer on aangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geriogste bezigheid mij veel moeite en last veroor zaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofdpijn ik begon mij ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zioh verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig hoorde vertellen dat Foster's Rugpijn Nierenpillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik u mijn vreugde be schrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eena doo3 eene buitengewone verlich ting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zal thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkomen hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte dar nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tuber- oulcse. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen ver ward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zioh meer en meer uitbreidt en zioh onopgemerkt complicaties voor doen, totdat ze zioh diep in het góstel ge worteld heeft. L^t dus op de eerste ver schijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregel nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Den Boer gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Te Amelo zijn de fabrieken der firma Soholl Engberts en Soholten weer geopend. De Amste>'danische valsche munters. Omtrent de verschillende verklaringen door de verdachten in de Amslerdamsche valsche munt-zaak afgelegd, verneemt het N. v. N. het het volgende Beiden blijven hardnekkig ont kennen ooit iets met de valsche munt te doen te hebben gehad. De oudste Hendrik Corne- lissen, verklaarde met zijn vrouw in onmin te leven. Zijn voornemen was spoedig zich te laten scheiden en hij verklaarde nu, dat het geheele verhaal en de woorden hem door zijn vrouw in een ruzie toegevoegd, uitsluitend er op berekend waren om hem in verdenking te brengen. Hierbij komt nog dit, dat Hendrik Cornelissen een buurvrouw, die hem op allerlei wijze belasterde en onrust in zijn huis stookte, eenige weken geleden de deur had uitgezet. Zijn vrouw en de buurvrouw zouden nu op den inval zijn gekomen Hendrik Cornelissen in de gevangenis te helpen. De buurvrouw zou op deze idee gekomen zijn door de aan wezigheid van tal van fleschjes met chemische stoffen, den bak met zand en gips en de vor men en nu zou het praatje zijn rondgestrooid, dat zij zich bezig hielden met de vervaardiging van valsche guldens en rijksdaalders. Op de vraag waarom in het huis dan aanwezig waren een valsche baard en tal van petten,antwoordde de verdachte, dat hij lid van een liefhebberij tooneelgezelschap was en wees in dit verband er op, dat, wanneer de politie een flink onder zoek had ingesteld, men ook een grooten degen gevonden zou hebben. Op de vraag waarom er dan allerlei valsche munterijgereedschappen in het huis aanwezig waren, verklaarde hij dat absoluut niets bijzonders te vinden waar tal van menschen zich uit liefhebberij met gieten van medailles enz. bezig houden. Te minder vond hij deze omstandigheid bezwarend, omdat zijn broeder Adriaan kopergieter van beroep was en zich thuis met de vervaardiging van vreemde medailles onledig hield. Op een vraag of hij het niet gevaarlijk vond, zich in dezen tijd, waarin zooveel over valsche munt gesproken wordt, bezig te houden met derge lijke dingen, antwoordde hij dat hij zich daar niets van had aan te trekken, temeer daar zijn broeder Adriaan pas zeven weken in Amster dam is en de uitgifte van valsch geld reeds dateert van maanden en maanden geleden. Adriaan Cornelissen, de jongste der gebioeders, verklaarde zich pas zeven weken in Amsterdam te bevinden. Ook hij ontkent hardnekkig zich met de vervaaidiging van valsche munt te hebbgn bezig gehouden, anders dan uit lief hebberij. Zijne verklaringen komen in hoofd zaak met die zijns broeders overeen. De 70-jarige wethouder der gemeente Oud-Beierland, de heer Hoogenboom, werd Donderdagmiddag, (erwijl hij zioh in den boomgaaid aohter zijn buis bevond, door een jongen, gewapend met een slok, aangevallen. Willende- vluchten, had de heer H. hot ongeluk te vallen, wat voor dea aanvaller een welkome gelegenheid was er op los te slaan. Door toegeschoten hulp werd de jongen ontwapend, maar eerst nadat de heer H. over het geheeie lichaam en vooral aan het hoofd ernstig verwond was, zoodat zijn toestand bezorgd heid inboezemt. De jongen heeft reeds 2 jaar in een krankzinnigengesticht doorge bracht. Vad Omtrent den toestand in de Rotter- damsche haven vernemen wij dat enkele aanvallen op «onderkruipers'' plaats had den, en zioh ook heden herhaalden tooh blijken zij niet van ernstigen aard, dank zij de waakzaamheid der politie. Enkele arrestaties hadden plaats. Gisterenavond traden in een vergadering van den Ned. soheeps- en bootwerkersbond Cdapelle op, de voorzitter van den Algemeenen Dok- werkersbond te Antwerpen, en Millio, redaoleur van de Vooruit te Gent. De eerste spreker zette uiteen dat de eiseh der patroons om met de Volharding en de elevators te werken, onredelijk is, terwjjl ook ais grief in aaumerking komt, dat op een gevraagde toezegging van eenige loor.s- verhooging in het graanbedrijf door den heer Engelbreeht niet is ingegaan. Nu schiet den arbeiders niets anders over als bij den strijd te volharden. Tegen over de Duitsehe en andere onderkruipers moet iets anders gesteld worden. De boot werkers moeten niet sohroomen den strijd zoo aan te vullen dat er kans van slagen is. Dat kan als de strijd uitgebreid wordt. Spreker aou in geen geval tot uitbreiding adviseeren wanneer door de patroons blijk van eenige toenadering werd gegeven. Verzetten de bootwerkers zioh niet dan worden zij en hun gezinnen er de dupe van. Medegedeeld werd nog dat vele Duit- sohers naar hun vaderland terug zullen keeren, niettegenstaande zij een werk contract hebben geteekend. 29 October. Naar men ons meldt zal door het Comité inzake den zeventigsten verjaardag van dr. A. Kuyperop290clober a s., aan organisaties die daarvoor in aan merking komen, gelegenheid worden ge schonken dr. Kuyper op den dag te be groeten. Vereenigingen die op dien dag een afgevaardigde naar de Residentie w. nsohen te zenden, wordt verzocht den naam huneer afgevaardigde mee te deelen, vóór den 12en Oet. a.s. aan den heerR. C. Verweyck, den secretaris van het Comité te Amster dam; die alsdan toegangskaarten zal zenden waarop het uur en de plaats der recepiie zal worden vermeld. Te Leeuwarden is een metselaar, terwijl hij bezig was aan den nieuw ge bouwden schoorsteen eener woning, van een ladder, geplaatst op den bovensten aleiger, gevallen. Hij word dood opgenomen. De overledene was omstreeks 28 jaren oud, sedert een drietal jaren gthuwd en laat behalve zijn weduwe één kindje na. Het 10 jarig zoonlje van den stationschef te Aalten had de onvoorzichtigheid een wiek van een in gang zijnden korenmolen te grijpen. Hij ging mee naar boven en viel toen naar beneden. Ia zorgwekkenden toes'and naar buis vervoerd, overleed hij spoedig aldaar. Een 26-jarige werkman in een schoenfabriek te Tilburg, had het ongeluk bij het opgooien van een riem op een der poelies met de machine in aanra king te komen, waardoor hem een arm op drie plaatsen ward gebroken en de borstkas werd ingedrukt. Hij ligt zorgelijk. A»n de Eugelsche Zuidkust is de Noorweegeche boot „LeoXIII'' gis'rand. De kapitein verdronkde bemanning bracht d6n nacht van Dinsdag op Woens dag in de tuigage door eon aantal z:v'n ge red doch dertien verkeeren nog in levens gevaar. Te Weenen voelt men geducht de ge volgen van de beweging onder het spoor- wegpe soneel. Aan het Stadlauer station staat alle verkeer stil. De pry zen der levensmiddelen etyigen al. De stemming onder de arbeiders is zeer opg6wondeD, zoodat men voorziet, dat de passieve weer- spoedig in staking zal overgaan toch heb ben de directies de onderhandelingen met het personeel weer opgenomen. De Panjsehe bladen kondigden heden ochtend aan dat vandaag een aantal anti- icilitamsten in hechtenis zonden genomen worden, wagens opru.ïug in woord en ge schrift van de nieuwe reoruten-lichting. Aan do stations wordt ijverig gezocht naar exemplaren van een gisteren verzonden acti-miütairistisohe krant. E-nigen tijd geleden werden zes miju- werkers in de mijn van Wobworitz, Bo- hemen, door een overatrpomiag verrast; ondanks alle pogingen, heeft men hen eerst gisteren kunnen bereiken 5 hunner waren gesturvcn, terwijl de zesde nau wtlijks meer teekenen van leven gaf. De Amerikaansche staal-, olie- en andere „kon'ngen" hi bei n Jen loopjder tyd6n nog al eens rijke erfdochters uitge huwd aanjarme Eugelsche „lords" en daar door nogal wat geld in Engeland gebracht. Zoo bracht aan „huwelijksgeluk" de herto gin van Marlborough mee tien millioen dollarsLilian, hertogin van Marlborough, vier millioen de hortjgin van Rnxburgho tien millioen de hertogin van Manchester tvvee millioen; Coasuslo, hertogin van Man chester, ééa millioenlady Curzon vyjf millioenCora, gravin van Strafford, ééa millioen gravin Graven ééa millioen de gravin van Donoughuiore een half millioen en de gravin van Yarmouth ééa millioen, alles in dollars Samen hebben de Ameri- kaansche „goudviscbjes", die vreemdelin gen van rang en stand gehuwd hebben, aan bruidschatten zoo om en by de honderd vyjf-en-zestig millioen dollars meegevoerd. Gelijk wy reeds melden hreft Gladys v. d. Bilt, jongste dochter van wyjlen Willem v. d. Bilt, b j haar huwelyk met een HoDgaar- schon graaf tien millioen dollars als „bruid schat" meegebracht. Gevaar in den Soedan. Uit Kaïro komen geruchten dat onder de stammen in Midden-Afrika teekenen van onrust merk baar zijn. Een sferke strydmacht door Wadai-hoofden bijeengebracht, zon zich gereedmaken de Oelad-Soliman Arabieren in het Kanem-gebied en waarschfjnlyk ook de Fransche posten ten noorden van het Tsjad-meer aan te vallen. Toft en Koeroki. Minister en mevr. Taft hebben te Kioto, de oudste hoofdstad van Japan, tot gast gehad den Japi«nschen generaal Koeroki, den held van den slag by de Jaloe. Deze hield een warmen toost op Taft. Giron, de eerste geliefde van mevr. Toselli, is door een persman opgespoord en geïnterviewd over haar tweede huwelijk. Hij zeide „Spreek mjj niet van die onge lukkige geschiedenis, ik betreur haar ten zeerste- ïk wensch niets te hooren en heb niets te zeggen over de gravin. Ik vraag alleen my aan mijzelf over te laten". Men weet dat GiroD, sedert zijn avontuur met de Kroonprinses, getrouwd is. De Italiaan- sche kranten disschea intusschen steeds fraaier verhaaltjes over de Toselli's op. Het laatste bod van eon impresario aan Toselli is anderhalf millioen lire voor zes maandeu reizena in Amerika. Mevrouw Toselli heeft nog voor twee millioen lire aan juweelen. Eu eindelijk wil de verlaten minnares van Toselli hare versmade liefde met 't pistool wreken. Een tekst uit Dickens. De rede, die Rooseyelt gisteren te Cairo (Illinois) heeft gehouden, wordt de belang wekkendste genoemd van de reeks. Hij „preekte" uit Martin Chuzzlewit. Een men- sohenleeftijd tevoren was een man vau zoo groot inzicht als Charles Diokeas ia gebreke gebleven, te zien welk een voorspoed Cairo wachtte. Daarop groudde de president de waarschuwing geen aoht te slaan op ver oordeelingen van pessimisten vooral nietdie welke zijn politiek tegen de truts aanvielen. Men moest Mark Tapley volgen en niet mis moedig zijn ten opzichte van de toekomst van het land. Voorts heeft de vredelievende Teddy, die zoo gaarne de Vredesconferentie onder zijn vleugelen zou nemen, min of meer oorlogs zuchtige woorden gesproken met betrekking tot do vloot. Een kraohtige marine, zeide hij, moet tijdig worden gebouwd en op bet h-ogste punt van doeltreffendheid ge houden. „Het beste middel om een aanval af te slaan is, zelf te treffen. Geen geveohl werd ooit gewonnen zander slaan en wij kunnen alleen slaan met onze marine. „Men moet in vredestijd bouwen en oefenen is de oorlog uitgebroken dan is het te laat, iets te doen." N. Crt. Voortdurend nog blijft het stormen in Zuid-Frankrijk, nu in de eene streek, dan in de andere. In den nacht ven Woensdag op Donderdag heeft er nu weer een orkaan in Bordeaux en omstreken gewoed en daar vreeselijke verwoestingen aangericht. De stra'en boden eeo merkwaardigen aanblik, bezaaid als ze lagen wet dakpannen stuk ken schoorsteen, leieu enz de boomen op pleinen en in de parken waren ontworteld of gebroken en de telegraaf- en telefoon draden lagen op den grond over de oinge- agen pa'en heen. En soortgelijke bench- ten komen uit tal van districteu van Bor- rciux. Ook te Toulon woedde oen zwaar onweer; in korten tijd stonden de straten onder water, voortdurend echoten bliksem stralen door de luoht en rolde de donder, een aantal personen werd tegen den grond' geslagen en gejond en de versohrikte be woners vluchtten in doodelijke vree? io alle riohliogeD. Ook hier werden de telegra- lisohe en telefonische verbindingen gestoeid en ontstond op ve van brand. Een de kerk van den vernield. De diabolo. De New-York oenen diabolo's spreid zyn en di tijddoodonde toei in het groot voo nieuws geweest, tuin kunnen mal meer dan hondei Doch de thans hei men zou kunnen „inslaat". Niet a spelen door oud pen, maar te Fa houdt diabolo-we 12 jaar gaat in 6000 maal achtei werpen en weer sohynt een goed liehaam en het oo nauwkeurigheid klagen over eer stijfheid, zooals nadat daar de opgericht. Maa C o 1 ij n s p 1 a wijk in 26 pen not. Noordijke Woe lerseke, door not. v. d. K huis en schuur Donde Goes, half Pilaar verpachte pero. bouw- en w Kapelle, Katiendi kerke en 's Heer N i s s e 2 uur Blaeij verpachte land voor Herv, Nisse, 's Heer Al kerke, Heiokensz Woen Hoedekens joen van den visschery in de sl en weiland en voor het bastui Hoedekenskerke. De minister vs eu Handel heeft gang van 4 Octo of doen vervoe dieron en vark naar of binnen meente Oosterlai deelte van den waarvan de grei van af de Blauwe dyjk, alsmede de tot aan den Re weg tot aan den Zanddijk tot en te bepalen, redenen afwijking verbod ncodzakel wijking kan won Burgemeester va door den districts te geven voorwaa Vllssingen. reeds gisteren m meldden, door de besteedhet bi woonhuis aan de J. de Buck, Midde zonder kelder met kelder D. Bi Melis, Hariot M. J. Sanderse, f6325 Feij en Jao. Coppoolse, f6400 (met keldi burg, f6359 en f6 en f6030; D. De en f 5934 J. Goo, De inschrijvers woonplaats staat, B VJiGlSlil Van 29 VLISSINGEN. J.Engels, 25 j Bevallen ZIERIKZEE Rijken, 25 j. j Overled ongeh., z.- man van Pe houdt, 74 j., Over v KAPELLE. Marinus van der dijke cn Sara Fossi Getrouwd; Ge boren: 17, Cornelis van de S 20, Marinus Ja hulst en Jaeobu Jan, z. v. Engel leute28, Mari en Adiiana van h Digcus Kosten en Overleden. Jaoobus Walrave kooper; 19, M wednr. van Pieter m. J ra. e n PI Kar on ge rc O de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2