Laatste Beriohten Opöare YerteopiBstfl RECLAÜES. "schouwing. Marktberichten, Telegrafisch Weerbwicht. Voor dood werd het kind weggebracht. Bij een Zondag te Medemblik gehouden wielerwedstrijd zijn twee meisjes over reden Een der hinderen, een dochtertje van den stationschef uit Voorst, te Med8m- blik logeerende, werd ernstig aan 't hoofd gewond; men vreest voor haar leven. Bij 'n vechtpartij op de kermis te Tubbergen is iemand levensgevaarlijk gewond. Zaterdagavond is een vrouw te Borculo, die een emmer water uit de Be. kei wilde halen, te water geraakt en verdronken. Zij maakte nogal misbruik van sterken drank. Een 14-jarig knaapje t6 Naarden ver maakte zich Zondagmiddag in het „Bosch van Bredius" met het schieten met een revolver van klein kaliber. Door onvoor zichtigheid bij het spannen van den haan ging het schot onverwacht af, en de kogel drong in de dij ter hoogte'van de lies. Te Zuidhorn is een 22-jarige ongehuwde timmerman, werkzaam aan het in aanbouw zijnde postkantoor, boven van hat circa 15 M. hooge dak gevallen. De ongelukkige kwam op een hoop steenen terecht. Be wusteloos opgenomen bezweek hij aan hersenschudding. Te Tuk (N.-Overijsel) keerde een landbouwer met paard en voer tuig huiswaarts toen 't paard, geschrokken voor een stoomfiats, op hol sloeg. De man kwam voorover met het hoofd op den grond terecht, terwijl het achterstel van den wa gen hem over 't lichaam reed. In bewuste- loozen toestand, vreeselijk bloedende uit diepe wonden, werd hij onder geneeskun dige hulp gesteld, doch 't mocht niet baten hij is aan de gevolgen overleden. Te Sijbekarspel geraakte het dochtertje van een landman te water. Ofschoon er weinig water in die sloot was, bleek het toch, dat de kleine reeds overleden was, toen ze op het droge was gebracht. Het vierjarig dochtertje van den stoker aan het stoom gemaal te Aalst, geraakte al spelende van een muur in den boezem, waarop genoemd stoomgemaal loost. Alhoewel op het hulp geschrei van haar kameraadjes spoedig hulp opdaagde, kwam deze reeds te laat, daar de kleine reeds was verdronken. Blijkens bij het departement van Marine ontvangen bericht zijn Hr. Ms. torpedobooten /Krokodil", //Draak" en //Zeeslang" onder bevel resp. van de luits. ter zee le kl. G. W- de Leur, F. C, W. Moorrees en F. L. Rambonnet, 21 dezer te Athene aangekomen. Een zeldzaam voorval had Zaterdag te Bellingwolde plaats. Daar werd een knaapje ouverwaohts overvallen door 7 volwassen bunzings. Op zijn angstig hulp geroep mocht aan spoedig toegeschoten hulp gelukken ze te verjagen en er 3 te dooden. Vele gaten in de kleeren van den knaap waren maar al te duidelijk sporen van den aanval. Naar vertrouwbare berichten luiden, moet de uit Leiden vermoorde twintig jarige E. A. een meisje zijn geweest van gansoh onbesproken gedrag. Zij schijnt naar de plaats onder Zoeterwoude, waar het treurig drama is afgespeeld, gelokt te zijn door een schrijven van deo onverlaat, gesteld op den naam van een jongen man, met wien de arme meid eenige voorloo- p:ge kennismaking had aangeknoopt. Uit Boskoop meldt men Behalve de brief met f 10,000, wordt er uit de kas van het postkanfoor ook nog een bedrag van f 108 vermist. Bij twee beambten is huisvisitatie gedaan, wat niets opleverde. Tegen 28 dezer is aan 125 werklieden van de automobielenfabriek Trompenburg, firma Spijker, te Amsterdam, hun ontslag aankondigd. Men schrijft uit .Zwolle In de Maandag gehouden Raadsverga dering kwam aan de orde de verkiezing van een wethouder, noodig geworden door het bedanken van mr. B. P. G. van Dig gelen (1.) tegen wiens verkiezing bez waren waren ingebraoht. Zooals bekend, bedankte mr. Van D. om niet noodeloos geschillen te doen ontstaan, hoewel hij persoonlijk overtuigd was van de wettigheid zijner benoeming. Hij was namelijk gekozen in een vergadering waar 2 rechtsche leden nog niet aanwezig konden zijn wijl toen juist tot hun toelaten besloten was. Van Diggelen bekwam 10 stemmen tegen 9 op Vos de Wael (k.) Nu gaf mr. Vos de Wael namens de leden van de rechterzijde te kennen, dat in de gegeven omstandigheden dezen niet zouden ageeren tegen een be sluit, zooals dat nu eenmaal in de vorige vergadering gevallen was, al wenscht zij op te merken, dat de zetel in quaestie negentien jaren door iemand van de rech terzijde was ingenomen. Mr. Van Diggelen werd vervolgens opnieuw gekozen met 10 stemmen. Elf briefjes in blanco. Op de vraag van den Voorzitter zeide m. v. D. echter beraad te wensohen, omdat de mededeeling en de stemming hem daartoe aaleiding gaven. De a -r. kiesvereeniging te Vlaar- dlngen (in 't district Schiedam) besloot de candidatuur-De Geer niet te steuneuzij had de candidatuur van dr. A. Kuyper willen stellen doch deze schijnt zich, ten gevolge van aan chr. historische zijde ge rezen bezwaar, te hebben teruggetrokken. De kiesvereeniging te Vlaardingen meende dat de zetel van den chr. hist. v. Limburg Stirum nu aan een anti-revolutionair toe kwam, omdat da anti-rev. te Leiden den liberalen zetel van v. d. Vlugt aan den chr. hist. dr. Da Visser hadden afgestaan en omdat de anti-rev. in 1905 vele zetels had den verspeeld en de chr. hist, maar een, welken zij nu te Leiden hadden herwonnen. Velen hebben hun ontslag genomen als lid der Kiesvereeniging omdat zy vrij willen zijn in 't uitbrengen van hun stem op een ander, of zich te onthouden, „hoe smartelijk het (hun) ook valt" staat er in De Rotterdammer. Op de Centrale werd een motie door Vlaardingen in dien geost ingediend, ver worpen, zoodat Vlaardingen by deze ver kiezing zijn eigen weg schijnt te zullen gaan. Do verkiezing van jhr. De Geer loopt hierdoor geen gevaar. De kasdüfstal te Kota Radja. De Indisohe bladen bevatten meerdere berichten hierover. Omtrent een gearres teerden verdachte V an Daalen vertellen zij Het gerucht heeft al aanstonds dien ambteloos levenden broeder van den gou verneur aaugewezen, die diep indeschulden stak en weinig gunstigslond aangeschreven. Hij woonde daar in de onmiddellijke nabij heid van 's landskas, en zou te Langsa bin nenkort zaken beginnen. Uit Penang kwam nog kort geleden de ihededeeling, dat de verdachte daar een leventje van vroolijken Frans had geleid en over veel geld bleek te beschikken. Nog een tweede persoon wordt van medeplichtigheid aan den kasdiefstal ver dacht. Het misdrijf kan ook onmogelijk door één persoon zijn gepleegd. De gevioleerde kluis, waarin zioh de drie geldkisten bevinden, staat als een apart gebouwtje, in de onmiddellijke Dabijheid van het blok, waarin de gewestelijke bureaux gehouden worden. Zoowel de deur als de kisten zijn van patentsluitiDgen voor zien. Krachtdadige verbreking heeft niet plaats gehad. Alle sloten liepen goed na den diefstal en gehoorzaamden juist aan den druk der bijbehoorende sleutels, zoowel bij het openen als bij het sluiten. Valsehe sleutels zijn dus gebruikt of .de eigene. De sleutels waren steeds geborgen in een zakje, en dit in een geldtrommelije, waar van de ontvanger den sleutel, alsook die der kast, in zijne particuliere woning, waarin het trommeltje geborgen werd, nacht en dag bij zich droeg. Gedurende de bureau-uren stond het ge sloten trommeltje, als de kas niet geopend was, op de schrijftafel van den ontvanger, die zijn bureau deelde met den kassier. Omtrent hat tweede stel sleutels werd vernomen, dat dit verdeeld was over meer dere offioieele personen. De kluis wordt alle dagen van's avonds 6 tot 's morgens 8 uur door een schildwacht bewaakt. De gelegenheid tot braak over dag was dus buitengewoon gunstig, te meer, daar een ondiepe kali met zeer hooge oevers een gedekte nadering zou kunnen vergemakkelijken. Waar hét gewioht der gestolen biljetten gezamenlijk pl.m. 51 halve K.G. bedraagt, met een kubieken inhoud van 0,1 H3., kan dus aangenomen worden, dat de buit niet door ééu persoon is weggedragen, tenzij in de onmiddellijke nabijheid van de kluis een van te voren gegraven schuilplaats vras gemaakt. Echter, een zóó groot gat geeft een vrij groote grondverplaatsing van versohe, zwarte aarde, heigeen gevaar voor ontdekken op levert. Te vergeefs is een zeer groot stuk grond otn de kluis omgewoeld. Ook de bedding der rivier is stuksgewijze bloot gesteld en onderzocht. Zaterdag heeft het in Pennsylvania geduoht gestormd. Een wervelstorm wierp te Pittsville op een base-ball-veld, tijdens een wedstrijd, een tribune om, waarbij zeven mensehen gedood en nog twintig zwaar gewond werden. Een hevige storm woei ook over New-York, De Lusitania ging met dat weer in zee, en was bijna tegen een havenhoofd aangeslingerd, maar Zondagmiddag seinde een verslaggever van boord, dat de zee prachtig kalm en het drukkend heet was Zondagavond 83 gr. F. Al voor vier jaren ter dood veroor deeld geweest te zijn en dan nog eens weer voor de rechtbank zioh te moeten verantwoorden, zoo iets buitengewoons gebeurt eerstdaags met een fabrieksarbei der, te Berlijn, Paul Lippke genaamd, la Juni 1902 had de man zijn echfge- noote doodgeschoten. Ia het huis van bewaring trachtte hij zioh van 't leven te berooven en werd toen gedurende zes weken geobserveerd, ten einde een onder zoek naar zijn geestvermogens in te stelleD. Hij maakte toen den indruk van een zonderling, geesteskrank mensoh te zijn. Volgens verklaring van zijn moeder was hij in zijn jeugd acrobaat geweest en was toen verscheiden malen op zijn hoofd ge vallen, en zijn vader, die een afkeer had van het aerobatenberoep, moet hem her haaldelijk tegen het hoofd geslagen hebben. Nu werden er nog vier deskundigen be- Doemd, die een nader onderzoek zouden instellen, die op grond van dit onderzoek tot de slotsom kwamen,datdeaaogeklaagde geestelijk minderwaardig, maar niet ontoe rekenbaar was.Dientengevolge werd Lippke door de gezworenen ter dood veroordeeld. Intussohen maakte de geestestoestand van den aangeklaagde het noodzakelijk, dat hij herhaaldelijk in een gesticht voor zenuwlijders opgenomen moest worden en daarom komt nu de zaak van Lippke nog eens voor 't gerechtvier jaar, nadat hij reeds Ier dood veroordeeld was. Belasting op auto's. By den Landdag (Provinciale Staten) van Neder-Oostenrijk is een voorstel inge komen om 'n heffing op auto's in te voeren Van een dergelijk rijtuig, dat voor een be drijf dient, zullen 100 kronen (f 50) 's j&ars worden gehevenvan een weelde-rjjtuig, naar gelang der snelheid, 500800kronen; van auto-ijwielen 100 kroneu. Vrijgesteld 1 worden auto's die voor militair gebruik of voor de posteryen of voor liefdadige doel einden dienen. Rabat. De Marokkaartsche stad Rabat, waarvan in de laatste weken zoo vaak sprake ia ge weest, ligt aan de kust ongeveer 100 K.M. becosrden Casablanca, aan den rechter oever der Boeregreg-rivier, tegenover Salé, dat een der „heilige" steden van Marokko is en bewoond wordt door een kleine, maar zeer dweepzieke bevolking. Rabat daaren tegen is een levendige handelsplaats met ongeveer 30.000 inwoners onder wie 5000 Joden en een aantal Europeeërs. Zij heeft een dubbelen muur en hoog gelegen ks «teel (Kasbah) Zy toont veel overeenkomst met vele Zuid-Europeesche havens en bezit een zeer f raaien toren (die van //Hassan' ge naamd) welke groote gelijkenis hf aft met de beroemde Giralda te Sevilla. De omge ving der stad langs de kust van den Atlan- tischen Oceaan, wordt als zeer schilder achtig beschreven. Een noodlottige proef. Te New-York is de hoogleeraar in de scheikunde Powel het slachtoffer geworden van een proef neming op zijn eigen persoon. Hij Wilde de werking toonen van alcohol als tegengif van phenol, en nam beide stoffen in. Hij vergiste zioh echter blijkbaar in de hoe veelheid, want weldra vertoonden zich verschijnselen van vergiftiging, waarvan hij is bezweken. Althans zoo verhaalt een dagblad te Weenen. Volgens berioht uit Kairo, hebben daar Zaterdag 116 aanzienlijke Egypte- naren, onder wie zich de ondervoorzitter van den Wetgevenden Raad bevond, een vergadering gehouden onder leiding van Hassan pasja Rasir. Besloten werd als //grondvesters der volkspartij" op te treden en te streven naar de zelfstandigheid, zoo mogelijk de onafhankelijkheid van Egypte. Tot hun eisehen behoort uitbreiding van wetgevende bevoegdheid en hervorming van het onderwijs. Wijlen Pinkerton, de Amerikaansohe speurder, heeft zijn vrouw en kinderen drie millioen dollar nagelaten. In een gevecht, waarbij Morenga, naar 't heet, gesneuveld is, leed de Kaap- sche politie het verlies van een man, die sneuvelde, en een, die gewond werd. Loting Militie. Neuzen Vrijdag 11 Oct. voor Neuzen, Hoek en Zaamslag. Domburg Zaterdag 12 Oot. voor West- kapelle, Aagte-, Seroos- en Meliskerke, Domburg, Vrouwepolder en Oostkapelle. Yerseke Maandag 14 Oct. half 10. Kapelle Maandag 14 Oot. 2 uur voor Kapelle, WemeldiBge en Sohore. Ellewoutsdijk 15 Oot. voor Borssele, Ellewoudsdijk, Baarland, Oudelande, Nisse, Driewege, Ovezand, 's-Heerenhoek, Hoedekenskarke. Middelburg Vrijdag 25 October. Krabbendijke, 26 Oct. voor Krabben dijke, Waarde en Rilland. Kruiningen 26 Oct half 3. Goes, 31 Oct. voor Goes, 's Graven polder, 'a-Heer Abteksrka, Heinkenszand. Middelburg. Zaterdag 2 Nov. voor Arnemuiden, Nieuwland, Veere, Gryps- kerke en St. Laurena Vlissingen. 4 Nov. voor Koudefeerke, Souburg, Ritr.hem, Biggekerke en Zoute- lande. Vlissingen. 5 Nov. voor Vlissingen. Goes Woensdag 6 Nov. voor Kloetinge, Kattendijke, Wolphaartsdijk en 's-Heer Arandskerke. Wissenkerke Donderdag 7 Nov. voor N.-Beveland, Provinciale Staten. Inzake de De Ruyterschool te Vlissingen (Zeevaartschool) is ingekomen een adres om prov. subsidie en een afdruk van een ministrieele toezegging van rijkssubsidie voor 28 jaar. Ged. Staten stellen voor op gelijken termijn subsidie te verleenen en wel f3700 per jaar voor de eerste vier jaaren f 800 per jaar voor 28 jaar, te rekenen van het tijdstip dat het nieuwe rchoolgebouw zal worden in gebruik genomen, onder voor waarde dat de gemeente VÜ6singen en be langhebbenden gezamenlijk jaarlijks f 400 bijdragenwaaneer de geldleening voor den bouw der nieuwe school minder mocht bedragen dan f 60000, het subsidie ad f800 evenredig verminderd wordt. Het verzoek van Burgemeesters en Secre tarissen van Zuid- en Noord-Beveland om aanvulling van het Reglement op de wegen en voetpaden in handen van Ged. Staten gesteld, stellen dezen opnieuw voor in hun handen te stellen tot de aanstaande Zomer- zittiBg. Ia handen van Ged. Staten was gesteld een adres van den polder Walcheren om een bijdrage of renteloos voorschot van f 17000 voor verharding van een verbin dingsweg tusschen Biggekerke en Melis kerke. Gedep. Staten stellen inwilliging voor onder bepaling dat op genoemde wegen geen tol worde gehsven en de teruggaaf telken jare zal plaats hebben met een of meer 20ste gedeelten wat betreft den weg van Biggekerke naar Krooamenhoeke, van den grindweg van Westkapelle naar Big gekerke tot den Noord weg. Nu by deskundig onderzoek gebleken is dat de prov. boot Walcheren zeer kostbare reparaties zal moeten ondergaan, en die boitinl887 gebouwd voor f85000, reeds f 137500 aan onderhoud bef' gibes1, ach ten Gedep. Staten 't gewenscht die boot te trachten te vsrkoopen, de Zeeuwsch Vlaai - deren tot reserveechip te bestemmen en een nieuwe boot te doen bouwen, waarvoor een som van f 170000 zal noodig zijn. Woensdag 25 Sept. Rotterdam, ook Donderdag enVrij- dag manufacturen door deurw. v- d. Put Schiedamsche Singel 27. Goes, 10 uar in de Prins door deurw. Hollmann Verhoek voor dhr. v. d. Meer Mohr een notehouten ameublement, uit de magazijnen van Pander, keukentafel, vlag- gestok, keukengerei, volière, wit geëmail leerde kookkèlel, groot 40 L. met pijp, er.z. Donderdag 26 Sept. 'sHeerenhoek, bij darijs door not. r. Cleef 11 uur voor erven Van Hertum een huis (smederij) 281 o.A. Kruiningen, in het Wapen van Zeeland verpachten voor het srmbestuDr van Kruiningen 2 uur door not. Schram 21,5960 H. bouw- en weiland. En voor de diaconie 8,1756 H. bonwl. onder Kruinin gen, Schore, Vlake, Krabbendijke. Goes. Zaterdagavond 8 uur vergade ring der leden van de vereemging Am bachtsschool alhier ter behandeling der begrooting voor 1908 en ter verkiezing van bestuursleden. Rotterdam. Heden was het in de Maas haven drukker dan in de laatste dagen het geval was. Op bijna alle graanbooteD werd gewerkt. Alleen door callenstraters, elevators en prinswegers. Het aantal prins- wegers is gestegen tot 30, terwijl het aantal oallenstrater3 tot 300 is gestegen. De besturen der havenarbeidsrs-vereeni- gingen hebben de pas opgerichte carga- doorsvereeniging eu scheepvaartvereeni- gingen een onderhoud verzoeht, doch deze laatste hebben mondeling te kennen gege ven dat zij niet wenscht te onderhandelen voor dat de staking is opgeheven. Rotterdam. Op 't ss. Peruviana werkten heden behalve de gewone arbeiders ook Callenstraters. Deze werden echter door metsrs en wegers zoodanig in hun werk bemoeilijkt dat wij genoodzaakt waren het schip te verlaten. Tweehusner bekwamen daarbij lichte verwondingen. Politie was niet aanwezig. De afbeelding hierboven is die vsn het Hotel //Amerika" te Hoek van Holland, bijzonder bekend door de liefderijke ver pleging, die de schipbreukelingen van het onlargs gestrande Stoomschip //Berlin" aldaar moehten ondervinden. Wij hadden het genoegen een gesprek te voeren met Mejuffr. TUYN, dochter des huizes van het Hotel //Amerika", de zelfde die door hare liefderijke zorgen de erkentelijkheid van de geredde schipbreu kelingen inoogstte en aan wie de geredde kapitein G. W. Parkinson uit dankbaar heid een ring met Chineesche inscriptie ten geschenke gafdeze dame machtigde ons het volgende te verklareD Van kindsaf aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en ver lichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstiijder ten zeerste aanbevelen. De ABDIJSIROOP, Klooster "Sancta Paulo, is geheel onschadelijk en geneest onherroepelijk alle aandoeningen van borst en longen, asthma. Zij geneest den kop- pigsten hoest en de verouderdste verkoud heid. De Abdijsiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prijs per flacon fl.f2.en f3 50. Centraal-Depót L. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. 2? VROM RL UK E STAJfJ). Van 2223 September. VLISSINGEN. Bevallen: J. A. Geulen geb. v. Meerbeek, d.J. S. F. Engels geb. Dommisse, z. West, Noord, Zuid en Nieuwe West- kraaijertpolders Woensdag 25 Sept. Goesehe polder 26 Sept. Breed e Watering 2 Oot. Goes, 24 September I907. Tot genoteerde prijzen ging alles vlug van de hand. Oude Tarwe fo,a fo,Nieuwe Tarwe f8,50 a f9,Nieuwe Rogge f5,70 a f6,40; Wintergerst f8,40 a f9,Zomergerst f8,40 a f 8,50 Haver f 7,75 a f 8,25, Kookerwten f 9,25 a f 9,75 Kroonerwten f 10,a f I1,Bruine- boonen f12,50 a f13,Maanzaad f17,50 a f 18,25, Mosterdzaad f 23,Karwijzaad f 18, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f1,32 5 f 1,40 middenprijs fo,68 part. fo,— per pond. Versche Eieren per 100 stuks f4,5 f4,85; middenprijs f i,i25, part. f o,— a fo,— per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was gering. Opgaaf van de Landboutvmaatschappij. Boter f 1,32 f 1,40 per K.G., rekenprijs f 1,36 per K.G. Versche Eieren f4,f 4,85 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f450 per 100 stuks. Handel in eieren traag. Vellingsvereeniging „Z. Beveland'' GOES, 23 Sept. 1907. I Peren f 1,10 a f2,50, Appels fl,2oai'2,30, beiden per kin Roode Kool 3 a 5 ctBloem kool 6 ct., Witte kool 3 a 5 ct., Tafelperen 3 a 7 ct. Tafelappels 3 a 5 ct. alles per stuk. Veiiingsvereeniging //Walcheren". MIDDELBURG, 23 September 1907. Aardappelen f2 a f2,30, Uien fo,8o a f 1, Marsapijnperen 1 3,20 a f 4, Maagdeperen f 4,40, Dubbele Marsapijn f4, Danzigerkout {3.60, Blenheim Pipping f4,80, Bloemzoet f3,20 a f 3,4o, Scharlakeperen f 2,5o a f 4,20, Witte Ribbing f3,20 a f3,30, Zomer precent f2,80, Princessenoble f 5, Bordaanappels f 4,90, alles per H.L P. A. Machon f 1,30 a f 2,05 per kin Keizer Alexander f 1,25, Perzikperen f 1, celine fl.io, Beurre Clairgeon f 1, Seigneur d'Espere fi.20, alles per l/2 kin; blauwe Druiven 56 a 62 ct., Zilveruien 10 ct., beiden per K.G. Bloemkool 3 a 75 ct., id. Roode 1 a 25 ct., id. Savoye x a 4 ct., id. Witte 2 a 3 ct., Kom kommers '/2 a 2 ct., alles per stukSla 30 a 10O ct., Andijvie 25 a 10O ct-, Augurken 18 a 22 ct., ailes per 100 stuks; Spinazie 11 a 17 ct., Zuring lo ct., Postelein 35 ct., Snijboonen 50 a I05 ct., Suikerboonen 85 a 110 ct., alles per ben Peen l5 a 25 ct., Prei 5 a 6 ct., Rapen 1 a 2 ct., Karoten 1 a 2 ct., Seldery lal5 ct., Pieterselie >l2 ct., Uien 1 ct., alles per bos Eieren f4,80 per foo stuks. VLISSINGEN, 24 Sept. 1907. Boter f 1,30 a f 1,40 per K.G Eieren f 5,a f 0,per X04 stuks. ROTTERDAM, 23 September. Binnenlandsche granen. Tarwe was heden tot onveranderde prijzen te plaatsen. Per loO kilo f 9,15 tot f 11,25 naar soort en kwaliteit en uitgezochte partijtjes Essex boven de hoogste noteering. Rogge onveranderd. Per Heet. f6,25 a f6,90. Gerst geheel als voren. Winter- f 8,75 a f9,25, Zomer- f8,25 a f8,85 ca Chevalier f9 a f9,40, alles per 1O0 kg. Haver lager. Per 100 kilo naar kwaliteit f7,50 a 18. Blauwe Erwten onveranderd. Per heet f 9 a f 10. ROTTERDAM, 23 September. Buitenlandsche granen zeer vast. Tarwe per 2400 kilo's gezuiverde witte Canada f 285, Rogge per 2100 kilo's 74*75 ko. Helena stoomend f217. Gerst per 2000 kilo's. 60 61 ko. Zwarte Zee uit zeeboot f [50, f154; 60/61 kilo dito stoomend f152, f154; 60/6I ko dito aflading Sept.-Dec, f 155, U58; 62/63 ko. Theodosia stoomend f158, f159, 63/64 ko. Nicolajeff stoomend f159, f 160. Voer erwten per 80 kilo. Calcutta f 8,50, gele Odessa afgeladen f 7,40. Boekweitgrutten per 2100 kilo's. Petersburger f310. Mais per 2000 kilo's. Amerik. Mixed f 152, dito dito uit zeeboot gestort f 148, f 151,50 Grove Donau aangekomen stoomend en Sept. Oct. aflading f146; Amerik. Mixed aflading Oct.-Dec. eventueel gestort f147 cassa; dito dito aflading Nov. en Dec. oude oogst even tueel gestort f 150 cassa. ROTTERDAM, 23 September. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden c.a. 5000 bn. van alle soorten. Verhandeld werden groote bruine en stroogele a f 1,10 en kleine bruine a f 1.45, a"es per 60 kilo voor prima qualiteitafwijkende minder. ROTTERDAM, 23 September. De prijzen aan de groentenveiling der Tuin- bouw-vereeniging «De Zuid Holl.Eilanden" aan den Persoonsdam alhier waren heden als volgt: komkommers ie soort f4,30, 2e soort f2,60, bloemkool ie soort f3,20 a f4,10, 2e soort fo,50 a f1,70, andijvie 20 a 66 ct., sla 43 a 45 ct., kool: roode f 2 a f 3,10, witte f 2,50 gele savoye 12,5o a f 4,80, groene f 0,60 a f 1.50, alles per loo stuks; tomaten f5per5o kilo; kroten fl,i0 a f1,50 per 100bos; prin- cessenboonen f6,i0 a f7,90 per 10O kilo; maagdeperen f2,to, beuré merode f 2 a f 2,10, handperen f 2 a f 2,30, William Duchesse ie soort f2 a f 2,lo, 2e soort f i,5o, zure appelen f 2,30 per kinaardappeleneigenheimers fl,7o per H.L, AMSTERDAM, 23 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker muizen f o, A f o,0o, idem kleine f 0,00 a f 0,idem blauwe f 1,00 a fl.40. Friesche muizen fo,afo, id. Borgers f 1,50 a f l,6o, id. Geeltjes f 2,80 a f 3,00 id. Hamburgers f 3,00 a f 3,20, idem Bonten f 1,80 a f 2,10, id. Blauwen f 1,80 a f 2,Io; ÏJpolder Borgers f 0,«— a f o,idem bonte f o, a f 0,Hillegommer zand f 1,50 a f 2.0Oidem muizen f2,00 a f2,25; idem graafjes f2,a f2,25; Geldersche blauwe f l,4o a f l,9oidem bonte f 0,00 a f 0,00 Zeeuwsche blauwe f 2,00 a f2,20; idem bonte f 1,75 af 2,20, Eigenheimers f i,4o a f 1,70, poters f 1,10 k f 1,30. naar waarnemingen in den morgen van 24 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.1 te Bres- lau, laagste stand 754 8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 25 Sept. zwakke tot matige wind uit Zuidelijke riehliBgen, toenemende bewolking, moge lijk regen. Weinig verandering van tem peratuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3