Laatste Berichten Mfiwertentiën. best tiendïrij ÖÖÜMÖ, Afloop fermptapn, am. RECLAMES. Wij laten u zelf oordeelen. Telegrafisch Weerbericht. SCHOUWUfö. PUBLIEK VERKOQPEN, Inmiddels uit de haud te koop. Hfdst. VIII, armwezen, f51,175,15. Daaronder subsidie aan het burgerlijk armbestuur f 40,000. Hfdst. IX, landbouw, handel en nijver heid, f2119. Hfdst, X, beheer en onderhoud van be zittingen, f 1947,2 35. Hfdst. XI gemeenteschulden f232,684,50 t. w.renten f 39,935,50, anniciteiten f 14,150, eflo3singen f 178,600. Hfdst. XII, geldbelegging, f250. Hfdst. XIII, pensioenen enz., f 8105,855. Hfdst. XIV, uitgaven van verschillenden aard, f2063,46. Hfdst. XV, onvoorz. uitgaven, f 1761,76. De burgemeester van Middelburg heeft bij dagorde zijn groote tevredenheid betuigd aan het geheele politie-personeel over de houding der politie tijdens de feest dagen, bij gelegenheid van het koninklijk bezoek. Goes. De 62-jarige Hubertus Janse v. Noordwijk, timmermansknecht bij dbr. Buitendijk, was hedeu middag bezig met 't afbreken van de eerepoort in de Lange Kerkstraat. Volgens een ooggetuige trok de man een plank achteruit aan een tou w, terwijl hij een been achteruit hield en dus op één been stond. Daardoor sloeg hij achterover en kwam op het achterhoofd tereoht, waardoor hij binnen enkele oogen- blikken dood wasvermoedelijk door bloeduitstorting in de hersenen. De agent Dootjes bracht hem naar 't Gasthuis. Biezelinge. Toen Zondag de landbou wer Vermue uit wandelen ging met zijn hondje, bemerkte hij dat dit diertje vrij onrustig was. Na de wandeling vond hij 't dier overdekt met bloedvlekken. Hij ging op onderzoek uit en kwam tot de ontdekking dat het dier niet minder dan 9 bunsings had doodgebeten. Viissingen. Da agent van politie J. J. Haak, alhier, is te's-Gravenhage geslaagd voor het politie-diploma. '9 Heerenhoek. In de gemeenteraads vergadering gehouden den 16 Sept. waren 6 leden tegenwoordig, afwezig P. van Stee met kennisgeving. Na lezing der notulen die onveranderd werden goedgekeurd, en de ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen, werd 't Supple-kohier hoofd geld opgemaakt tot een bedrag van f'9.39. Door den Raad werd het onbewoonde huis L. A. no. 71 onbewoonbaar verklaart. Door den heer H. v. 't "Westende, be noemd gemeennte-ontvsDger, werd in handen vaa den voorzitter de gebruikelijke eeden afgelegd, waarna hij als zoodanig in functie trad. Tholen. Vrijdag was het 25 jaar gele den, dat de feestelijke proefrit gehouden werd, door de stoomtram Bergen op Zoom- Tholenterwijl het den 15 September 25 jaar werd, dat de dienst voor het publiek geopend werd. Oud-Vossemeer. De werkman A. L., alhier, welke hulp verleende bij't graan- dorschen met een dorschmachine, is daar- turschen beklemd geraakt met een been dat even boven den enkel werd verbrijzeld. Door drie dokters is de ongelukkige ver bonden. (Wij lezen echter in andera bladen dat het been onder de knie afgezet werd. Red) Benoemd tot fc&pitein by het 3e reg. infanterie de eerste luitenant L. F. Geill, adjudant by het korps, en L, Ort van het tiende regiment. Bij de Maandag te Sluis gehouden verkiezing voor een lid van den raad in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. H. Hennequin, werden candi- daat gesteld de heerenS. van Maldegem, .1. N. Metz. P. Noest, en de 81jarige heer A. Zonnevijlle Mz. De stemming zal plaats hebben Dinsdag 24 September a. s. en de herstemming, zoo noodig, Dinsdag 1 Octo ber d. a. v. Viissingen. De N. Ct. meldt dat van 1 October a.s. af de Eugelsohe naorgenposi voor Berlijn niet meer zooals tot dusver overQueec boroughViissingenBoxtel Wesel, doeh voortaan over DoverOsien- de Brussel zal worden verzonden, zoodat ten koste der „Zeeland" aan de Belgische bootmaatschappij en aan de Belgische Staatsspoorwegen de voorkeur gegeven wordt. De Vliss. Crt. echter bleek dat de quaestie in de pers wel wat al te pessi mistisch wordt voorgesteld. Het bericht vau het Haagsehe blad, wordt door de „Zeeland" niet tegengesproken. Het voor nemen daartoe toeh bestaat reeds geruimen tijd, een gevolg van het feit dat de trein via Ostende een uur vroeger te Berlijn aankomt dan die via Viissingen. De post waarvan hier sprake is, betreft eohter uitsluitend Berlijn plaats en bestaat hoog stens uit 5 6 zakken. Men kan eohter wel niet van de maatsch. „Zeeland" ver wachten dat zij mededeelieg zal doen van die maatregelen, die zij genomen heeft, dan wel nemen zal om haar vervoer te beschermen. Later zal dit vanzelf vol doende kunnen blijken. Biervliet. Mej. Verhage, hoofd der Christelijke bewaarschool, vond Zondag morgen, toen zij van Driewegen kwam naar de kerk, bij de hofstede van Th. Buysse een gouden ring van veel waarde. Het duurde vele uren, eer zij te weten kwam, hoe een meisje uit Rotterdam daags te voren den ring verloren en niet weerge vonden had. Dat meisje, dat dien dag te Hoofdplaat verblijf had om den volgenden dag naar Rotterdam te vertrekken, was zeer blijde, toen een paar jongens, wiel rijders, Zondagnamiddag het verloren pand terugbezorgden. Een' flinke, geldelijke be- looning kregen de joDgens. Geloof niet onze woorden, heoht geen waarde aan hetgeen een vreemdeling zegt, doeh lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oordeel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons mede Vanaf het oogenblik dat ik met uw Foster's Rugpijn Nierenpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tijd had ik onophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op U w Foster's Rugpijn Nierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merkwaardig, dadelijk bij het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeuren. Wanneer ik dan ook iemand moeht ontmoeten op een dergelijke wijze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken, op elke wijze die U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zieh sleepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de waveoorzaak zijner kwaal kent. Misschien heefihij hoofd pijn, pijn in de lenden, zenuwpijn,heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanningen buitengewone prikkelbaarheid of vermoeid heid en neerslachtigheid, hartzwakte, wa terzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Berger gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Ssmgfigcfe Berichten. O ver het geschil in de Rotterdamsehe havea nog het volgende Waar de wegers en meters voor 't oogen blik alleen in actie zijn tegen de Elevator- Maatschappij met inbegrip van het doorzet ten van da boycot tegen de 5 Hollaudsche importeur?, voeren de bootwerkers thans in de eerste plaats strijd tegen de Elevator- Maatschappij en wenschen iu de tweede plaats een nieuwe regeling over hotgeheeie havenbedrijf. Zij zijn bereid om mat de Elevator-Maat schappij te onderhandelen op den grond slag van da concept-overeenkomst, die geldig was tot 7 September. Waar evenwel da Elevator-Maatschappij, naar hun mee ning niet bereid gevonden werd hierop in te gaan, maar bijbepalingen stelde, zoo be sloten de besturen der boot werkers veresni- gingan die maatschappij te treffan in haar aandeelhouders, cargadoors of stuwadoors en bij hen het werk te stoppen. De gewenschte nieuwe regeling over het geheele bedrijf, waarvoor reeds eerder een commissie benoemd is uit cargadoors en stuwadoors, omvat verhooging van uren- loon, uniform loon voor lossen van kolen, nadere regeling arbeidstijden enz. Namens de vereenigde Rynsch West- faalsche graan-importeurs, hesft de heer Rosenthal te Duisburg aan de expediteurs te Rotterdam verklaard dat de aan de we gers toegestane loonsverhooging Maandag is ingegaandat is 80 cent aan de wegers en 90 cent aan de wegerpatroons pergraan- Iast. De bootwerkers zijn echter nog in volle actie. Zjj handhaven hun eisch om loonsverhooging tot 7'/z a 12'/2 cent per last. Verwacht wordt dat die eisch zal worden ingewilligd, dewijl de graansan- voer uit de Zwarte Zee thans het grootst is. De heer Müller, lid van het Phil har monisch Orkest te Scheveilingen, heeft bij den Duitsohen gerant te 's-Gravenhage een klacht ingediend over debeleedigingen, waaraan hij blootsfaat en deonwillekeurige vriiheidsberooving, welke men hem deed ondergaan. Al de orkestleden zullen ge zamenlijk een klaaht bij den Duitschen gezant indienen. Zonder een cent Europa door. In 6 weken te voet door heel Neder land, dan door België, Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland, Rusland, door Zweden en Noorwegen en via Engeland weer naar 't vaderland terug dat is 't plan van Johannes Duynslee, 47 jaar oud en Rot terdammer van afkomst. Den 8en Augustus is hij op pad gegaan, zonder een oent op zak. Met den verkoop van ansichten tracht hij in zijn onderhoud te voorzien Hij heeft nu reeds ons laud doorkruist op Zeeland na. Maar avonturen heeft hij nog niet beleefd, zeide hij met een zucht, want om avonturen is 't 'm te doen. Gouden krullen. De te Ridderkerk wonende dienstbode Maartje de Jongste is op 24 Juli j 1. door een koopman in.goud en zilver, uit Schoon hoven, Jaoobus Maiinus Van 'tH.,opeen slinksehe wijze opgelioht. Genoemde koop man was ten huize van haar meester ge komen of er soms iets te repareeren was hij maakte ook een praatje met Maartje en liet haar een paar hoofdkrullen zien, waarover zij vol bewondering was en dan ook zeide, dat zij haar gouden krullen met de haar getoonde wel zou willen ruilen. De kooopman zeide, dat de door hem ge toonde gouden krullen een waarde hadden van f33,50 en dat die van haar door hem op f28 werden geschat, dus als zij f5.50 bijbetaalde, dat zjj dan in het bezit van zijn krullen kon komen. Maarije be sloot er toe en de krullen werden geruild met bijbetaling van f5.50. Het bleek eohter later, dat de door haar verkregen krullen vergnid koper waren, althans niet van goud. Het gevolg hiervan was, dat de koopman later werd gevangengenomen en thans te Dordrecht terechtstond. Reeds meermalen was hij voor dergelijke feiten veroordeeld. Hij hield echter vol, dat hij niet gezegd had, dat de krullen vau goud waren en dat hij volstrekt geen aanspo ringen heeft gedaan om ze te ruilen, daar de dienstbode er zelf om had gevraagd. Eisch1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. Een gevonden paard. Onder de ge vonden voorwerpen, waarvan dagelijks ten politiebureele opgave wordt gedaan, komen vaak zonderlinge stukken voor. Maar zoo vreemd een voorwerp als nu te Utrecht onder de gevondene is verzeild geraakt, komt men werkelijk niet iederen dag tegen. Immers sinds de paardenmarkt van 5 Aug. is nota bene een heel paard, een 8-jarige hit, achtergelaten en als zoodanig door de politie gevonden, terwijl tot nu toe geen eigenaar zieh heeft opgedaan. De viervoeter op offioieele wijze door de politie onder gebracht in de rubriek „gevonden voor werpen", is door haar evenwel niet op het politiebureau in een kastje doeh op het Vreeburg in een stal gedeponeerd. Nu komt het wel eeDs voor, dat na eenpaarden markt de pa&rdenkoopers in een stadium zijn geraakt, om iets te vergeten, maar een heele hit Het vermiste vaandel, per auto uit Zeist gebracht, deed gisteren, te 's-Gra venhage, nog juist in tijds dienst bij het vierde regiment, ter gelegenheid van de opening der Kamers. Hat is eergisterenavond door een boer gevonden in het bosch vlak bij het kamp van Zeist. Toen de soldaten te 's-Graven hage presenteerden voor het buiten hun weten weergevonden en teruggebrachte vaaudel, stonden allen zeer verbaasd te kijken Venlo heeft eindelijk een wethouder. Gekozen werd D. Schrijnen, en hy nam aan. De centrale antirev. kiesvereeniging in Franeker heeft den heer J. v. d. Molen candidaat gesteld voou de Tweede Kamer. Te Schiedam is de heer Versteeg candi daat der liberalen. Terwijl een arbeider te Valthe bezig was een put te graven en daarvan de wel nog 88B weinig te verdiepen,stortte plotse ling een massa zandnaar benaden,waardoor hij er gedeeltelijk onder bedolven raakte. Pas had hij om hulp geroepen, of 'n tweede hoeveelheid viel naar beneden en bedekte hem geheel, alleen eene hand stak nog bo ven uit. 't Was niet mogelijk spoedig hulp te verleenen, daar 't 'n ze9r gevaarlijk werk bleek, en kwam men bij de pogingen, die men daed om hem naar boven te krygen, tot de ontdekking, dat de levensgeesten reeds geweken waren. Te Rotterdam is een 2-jarig knaapje dat aan het mosder- lijk toezicht ontloopen was in een sloot ga- raakt; toen de moeder het kind ging zoeken en in de sloot vond liggen, was 't reeds te laat. Een 24-jarige jongeman werd Zon dagavond te Roermond met 'n steen zoo danig op het achterhoofd geslagen dat de dood onmiddellijk intrad. De dader is ge arresteerd.Een 36 jarige arbeider kreeg op den baggermolen t.e Krimpen aan den IJsel een zenuwtoeval waardoor hij te water geraakte en verdronk. Men meldt uit Tokio (hoofdstad) van Japan) Onder de bij het ongeluk op het slagschip Kasjima omgekomen personen bevinden z'ch 5 officieren 22 manschap pen 2 officieren en 6 manschappen wor den ernstig, 2 officieren en 6 manschappen licht gewond. Het schijnt, dat het ongeluk niet te wijten is aan een- ontploffing vaa den granaat, maar aan de omstandigheid, dat het kruit vuur vatte door vonken uit het achterste gedeelte van het kanon toen dit geopend werd om het weder te laden. De romp van het slagschip werd niet beschadigd. Men verwacht vandaag stellig de oplossing dei crisis te Antwerpen. Ook de vrede te Casablanca is in aantocht. De betrekkingen met de Arabieren uit het binnenland zijn weder aangeknoopt, er komen nog steeds afgevaardigden van de stammen aan, ten einde te vragen vrede te sluiten. Uit Kaapstad komt hericlit dat, dewijl de Wetgevende Raad de begrooting niet in behandeling wil nemen, de zaken tus- sohen den Wetgevenden Raad en de Wetgevende Vergadering op het doode punt komen te staan. Naar aanleiding hiervan gaf Jameson, de eerste minister, den gouverneur den raad het parlement te ontbinden. Dit beteekent, dat voor het geval er algemeene verkiezingen plaats hebbeB, de Kaapsehe rebellen, die, als gevolg van den oorlog, het kiesrecht ver loren hadden, maar sedert opDieuwopde kiezerslijsten gebracht werden, in staat zullen zijn stemmen uit te breDgen, zonder twijfel ten voordode van de Hollanders. Optitars ferkoojlBgei. Dinsdag 2 Oot. V 1 i s s i n g ea Walstraat bij A. Botting door not. v. Nimwegen 10 uur 3 sterke handwagens, bascules, zuurkoolmachine, dito vateD, spijboor,molen, koffiemolen, siroopsaijder,winkelgereedsehappen,bussen enz., eikenhouten kabinet, bureau, hoek - en linnenkast, kleerkast, orgel, trapnaaiman ohine, Amerikaansohedroogrekken,matten- zeilen, enz. Maandag 7 Oot. Colijnsplaat, de hofstede Klaver- wijk in 26 pere. groot 47,9826 H. door not. Noordijke 10 uur. Donderdag 10 Oct. Goes, half 10 in de Prins door not. Pilaar verpachten voor Kerkvoogden 19 pere. bouw- en weiland in Goes, Kloetinge, Kapelle, Kattendijke, Sehore, 's Heer Abts- kerke en 's Heer Arendskerke. N i s s e2 uur door not. Pilaar hij de Biaeij verpachten 24 pere. bouw- en wei land voor Herv. Kerkvoogden te Goes, Nisse, 's Heer Abiskerke, 's Heer Arends kerke, Heinkenszand, 's Gravenpolder. üarktfeerichieia, Goes, 17 September I907. Het beursbezoek was niet zeer druk en de aanbiedingen daardoor matig. Oude Tarwe fo,a fo,Nieuwe Tarwe f 8,a f 8,50, Nieuwe Rogge f 6,a f 6,40 Wintergerst f8,75 a f9,Zomergerst f8,25 a f8,50 Haver f7,75 a f8,25, Kookerwten f 9,25 a i'9,5o; Kroonerwten f9,50 a f10,75; Kar" wijzaad f17,25 a f— Opgaaf der marletzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1,20 a f 1,35 i middenprijs f0,65 Part- f°>7° Per pond. Versche Eieren per 100 stuks f4,a f4,85; middenprijs f 1,10, part. f o,a f o,per 25 stuks. De aanvoer van beide artikelen was ruim. Opgaaf van de Landbouw maatschappij. Boter f 1,24 f 1,35 per K.G., rekenprijs f 1,30 per K.G. Versche Eieren f4,a f4,85 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f4,50 per 100 stuks. Eieren bleven gedeeltelijk onverkocht. BRUINISSE, 17 September. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden 3000 tonnen mosselen naar België en Frankrijk ad f 1,20 a f2,80 per ton naar kwaliteit. Naar Holland, Engeland en Duitsohland werden verzonden 850 balen mosselen ad f2,10 a f2,40 per baal als voren. OOSTBURG, 18 September 1907. Oude Tarwe f -,i f Nieuwe Tarwe f 10,25 f 10,60 Roggef 6,80 f 7, per H.L. Nieuwe Wintergerst f9,k f 9,50. Zomergerst f 8,75 f 9,25. Haver f 8,75 f 9,10. Kookerwten f 10,50 A f 10,80 per H'L. Voererwten f 0,af 0,Paarde- boonen f 8,a f 8,25. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. Biezelinge. Met ingang van 28 Sept. e.k. wordt dhr. J. Bravenboer, rijksveldw.- jaohtopziener alhier ingedeeld bij het ge- kleede personeel en als rijks veldwachter overgeplaatst naar Kapel lebrug bij Hulst. Hoewel wy hem gaarne zyne promotie gunnen, zien wy hem toch met leede oogen vertrekken, daar wij in hem een uitstekend politieman zullen verliezer. Te Zoeterwoude bij Leiden schoot Stammers, vader van 3 kinderen, eene 22-jarige dienstbode Aalbertsberg dood en verwondde daarna zichzelf levensge vaarlijk. Den Haag. Bij kon. besluit is benoemd tot sluismeester te Nieuwediep dhr. S. Bak ker, hulpsluismeester aan het kanaal van Ter Neuzenen tot leeraar aan de R H.B.S. te Middelburg dhr. H Weygers, gymnas- tiekonderwijzer te Rotterdam. Middelburg. Heden werd aan het ge bouw vau het Provinciaal Bestuur van Zeeland aanbesteed le. Het vernieuwen van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en bijbehoo- rende werken van de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis van het kanaal door Walcheren te Viissingen. Inschrijvers I'. L. v. Miert, Middelburg, f 6497 J. Goo- sen, Viissingen, f 7190 D. Byl, id., f 6858 H. Jansen Jz Middelburg, f 6790J. de. Buck, id., f6784; P. v. d. Net, Dordrecht,' f 6766 A. Fond rain e, Goes, f 6749 W. A. Verbruggen, Gouda, f 6660J. Linden- bergh Cz., Wemelninge, f 6680; W. Dekker, Veere, f6629. 2o. het verlengen van het remmingwerk in de Oostbuitenhaven te Ter Neuzen, en het maken eener overkapping voor Rijks vaartuigen ia het kanaal van Ter Neuzen. Raming f 4900.Inschrijvers; A.TholensDz Neuzen, f4535; G. J. BalkensteiD, idem, f4585; W. A. VerbruggeD, Gouda, f5100; J. de Bree Fz., f5345. Goes. Gisteren werd in het openbaar verkocht ten overstaan van not. W. van Dampen voor dhr. L. J. Capello, het huis en erf Rozemarynstraat B 201, kad sectie D no. 530, voor f 951 aan dhr. J. v. Esnecaam q q. te Goes. Hansweert. Door dhr.Goedemond werd nemens den heer Luijk te Vlake Zaterdag aanbesteed het bouwen van een woonhuis met café. Raming f10327. Inschrijvers: A. Paasse, Kruidingen, f11625; A. vau Zundert, Os.-endrecht, f 11390C. Verburg, Kamperland, f11300; F. Nuyls, Ossen- dreeht, 111186; J. Kloosmso, Kapelle, f 11000; D. van Maris kapelle, f 11000; P. Huissood, Ierseke, f 10950 A. Jaoobs, Goes, f10780; H. Kosten Cz., Weinel- dinge, f10625; M. Alewija, Waarde, f 10585 Ch. Mollet, Hansweert, f 10450 G. Belderbos, Bergen-op-Zoom, f10449; J. Goppoolse, 's-Heer Hendrikskinderen, f10270; L.Peelers,Kwadendamme, f10150; A. Jansen, Nisse, f 9999. Aan den iaagsten inschrijver is het werk voorloopiggegund. B VBGEB.L1JKE STAND. Van 16—18 September. MIDDELBURG. Getrouwd: J. H. Labberton, 29 j. s. en H. J. M. Drabbe, 39 j. wed.; J. Abrahamie, 28 j. jm. en C. J. Sloover, 28 j. jd.J. Jansen, 31 j. jm. en A. P. Beckers, 28 j. jd. J. Nieuwland, 62 j s. en J. A. Gomelisse, 60 j. wed. Bevallen: M. M. Roth geb. Geldof, d.A. J. de Jonge geb. Flick, z. C. Fiegen geb. Pluijmers, d. Levenloos aangegeven; Een z. v. J. vaa de Gruiter en W. Janse. Overleden: M. J. de Jonge, 6 uur, z.J. M. de Klerk, 52 jvrouw van P. Geldof; J. H. Kraaijaest, 70 j., man vao P. F. Vinke. GOES. Getrouwd: 18, Albert Hui zing, 40 j. wedDr. van Hendrikje LampeD, te Mijdrecht, en Mazica Johanna van Apeldoorn, 35 j. jd., te Goes. Geboren: 17, Pieter Johannes, z. v. Pieter Johannes Geene en Maria Meijer. naar waarnemingen in den morgen van 18 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Oxford, laagste stand 757.6 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 19 Sept.: zwakke wind, afwisselende bewolking, droog weer. Iets warmer. POLITIE GOES. Gevonden voorwerpen. Aan het Commis sariaat van Politie alhier, zyn inlichtingen te bekomen omtrent da volgende voor werpen 1 lorgnet in étui, 1 gouden man- ehetteknoop, 1 zilveren remontoirhorloge en verschillende portemonnaies met eenig geld. Goes, 18 September 1907. De Commissaris van Politie, A. R. HOLSHEIMER. VERBETERING. Niet de heer v. Bylaudt maar de heer Eland was gisteren in de commissie voor in- en uitgeleide der Koningin bij de opening der Kamers. West, Noord, Zuid en Nieuwe West- kraaijertpolders Woenslag 25 Sept. Breede Watering 2 Oet. Hedennacht verblijdde de Heere ons door de geboorte van een Zoon. J. DE KONING. F. E. DE KONINGLampen. Krabbendyke, 16 September 1907. Hartelijk dank aan allen die blijken van belangstelling hebben betoond bij het overlijden van onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader, LEEN- DERT MALJERS. Uit aller naam, N. OVAA geb. Maljers. K. OVAA. O.- en W.-Souburg, 17 Sept. 1907. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, de Wed. C. BRASSER, geb. Kodde, betuigen wij onzen hartelijken daDk. Uit aller naam, L P. BRASSER. tStt'l18 Notaris W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, in de lastsïe helft tfSïB October1 Ê907, ten verzoeke van den eigenaar, den heer II. D. Mol Wzh., in perceelen en combinatiën: 18.68.10 H.A. a-aneengelegen aan den Grooten Weg in den Anna Jacobapolder, gemeente St. Philipsland, aan de stoomtramlijn, nabij een halte en een weegbrug. Dadelijk in gebruik te aanvaarden. Ook zeer geschikt om in gedeelten te verpachten. To bevragen bij den eigenaar of bij geaompden Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3