Kerknieuws. S c h o o i rt i e u w 3. Gsmengde Berichten. bij de Maatschappij Exploitatie van Staats spoorwegen P. J. Hintzen, te VlissingeD, machinist 1ste klasse bij de Maatsohappij ïot Exp'oitatie van Siaatsspoorwehea M. J. Blok, te Terneuzea, sluiskneoht bij het kanaal van TerneuzenJ, Verlinde, te TerneuzeD, arbeider bij de Rijkswater- steatswerken 1. A Liebers, te Terneuzen, kantoorknecht bij den dienst der posterijen en telegraphic E E. de Bruyn, te Hulst, brieven- en telegrambesteller. Vlissingen De loodskweekeling le klasse T. van der Struijs, van het Ned. loodswezïu is bevorderd tot zeeloods in piaats van den zeeloods M. de Jonge, die is bevorderd tot loodssohipper le klasse. Kloetinge. Een zoon van den spcorwe - arbeider Hagenaar, die aan een der wacht huizen kolen uitdroeg, werd door de vrouw van Pielerse, wonende in een der wacht huizen, een glas sterken drank gepresen teerd. Bij bet uitdrinken hiervan bleek het dat er een vergissing had plaats gehad in plaats van sterken drank was het azijnzuur. Genoemde werkman had hier zooveel van uitgedronken, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Middelburg. Een ongekunstelde en spoatane hulde werd Zaterdagavond den emiuenten dirigist van ons stedelijk mu ziekkorps, den heer Jan Morks, gebracht. Toen nl. het muziekkorps op de Groote Markt tot sluiting der feestelijkheden een oonosrt gaf, betradei na het eerste nomuoer een marketenstertje ea de tamboer-maitre (beiden behoorend tot het zoo kranige wtrommelmarseh"-personeel) de tent. Het marketenstertje hechte toen den heer Morks een kleine reproductie van de Oranje- Nas3au-orde op de borst van den kinder vriend, en de kranige tamboer-maitre die zoo trotseh is omdat hq bij H. M. de Koningin is ontboden op het stadhuis deed deze kiuderhulde vergezeld gaan van gelukwensohen aan den gedecoreerden kapelmeester. Da heer Morks, aangedaan door dit zoo oprecht hartelijk huldeblijk, bedankte met enkele woorden en de muziek speelde fanfares, 't Was werkelijk indruk wekkend. Middelburg Toen Zaterdagavond de Koninklijke trein het station binnenreed, stopte deze enkele oogenblikkeD, en wer den mevrouw Dijokmeester, mevrouw Schorer, de heer Jhr. mr. L. Sohorer en Jhr. mr. van Reijgersberg Versiuijs, door H. Min het salonrijtuig genoodigd, en nam H. M. en Z. K. H hartelijk afscheid. De talrijke menigte buiten het sfatiou juichtte H. M en Z. K. H. luide toe, waarvoor de Vorstelijke personen op het bordes der wagon da opgepakte menigte toewuifde, totdat deze uit het gezicht was verdwenen Een woord van dank aan den heer commissaris van politie past hier voor zeker, die ons zoo ruimschoots in de gelegenheid stelde alles van nabij bij te wonen, zoowel op het perron alsdaarbuiten. Goes. Zaterdagavond brachten do Goe- scha muziekgezelschappen serenades aan de geridderde heeren de Koning Kooy en Duvekot. Mat fakkeloptocht trokken deze gezel schappen naar de woningen der gedeco reerden, waar bcstuurderan binnen werden genoodigd. Heel wat mensohen waren op de been 't was of 't feest van Vrijdag nog eens dunnetj g werd overgedaan. Da verlioh- ting was wederom op verschillende plaat sen onts o'ien, de muziek bracht er weer de stemm.ng in. Bij h-.t passeeren der Koningin op haar terugtocht van Zssuwsoh-Vlaaaderen naar het Lvo, toonden de Goeseoaren nogmaals hun belangstelling. Niet minder dau oiroa 1100 perronkaarten werden verkookt, ter wijl nog eenige hondorden mensohen bui ten het sta'ion stonden geschaard om der Souvereine bij haar vertrek een laatsten groet te brengen. De Koninklijke trein was ongeveer eeD half uur te laat. Maar eindelijk kwam de met vlaggen getooide locomotief in :t zioht. Zeer langzaam reed de trein voorbij de geestdriftig juichende menigte. De Konin gin weer in 't wit gekleed en de Prins in admiraals-uniform, knikten en wuifden, staande in bun compartiment, de talrijke menigte vriendelijk toe. Een korte stoot uit de stoomfluit, en de Kon. trein zette gang, en verdween met de hooge bezoekers, die aldoor werden toegewuifd, uit het gezicht. De Koning'n heeft bier aller harlen ge- wonnon. Rilland De Koninklijke trein arriveerde h'er Zaterdagavond aan het station ruina een kwartier later dan aangegeven was. Op het perron van het station waren aan wezig de burgemeester Van Gorsel met de leden van den raad en de veraierings- ooinmissie. De muziektent wa3 thans aan een tegenovergestelde zijde geplaatst dan Donderdag. Ook stond nu in de aange brachte versiering niet meer zooa's Don derdag te lezen het woord „Welkom" na aar waren thans aangebracht de woorden „Tot wederziens". Zooira de trein stilhield stepte Zijn Excellentie den Commissaris der Koningin met Graaf van Lijnden uit. Hare Majesteit onderhield zich daarna met den burgemeester. Toen zij op het baloon van den tr< in verscheen klonk uit aller mond een spontuan geroep van Leve de Koningin, air .et gevolgd doorLevedePrins Zqne Koninklijke Hoogheid verscheen toen eveneens op het balcon. Bij 't vertrek pohud le Hare Majesteit onze burgemeester recht hartelqk de hand en verzocht aan hen die de versiering hadden aangebracht, als mede aan de muziekgezelschappen, Haar dank over te willen brengen voor hetgeen zij hadden gedaan. Bij aankomst speelde de muziek het Wilhelmus, bq vertrek het Wien Neerland's Bloed, 't Was een indruk wekkend oogenblik. Toeri da train ver trokken was, reien Z.Exo. de Commissaris der Koningin en de Hooggeboren heer Graaf van Lijnden, vergezeld van den bur gemeester, naar het gemeentehuis om met den latersn trein naar hunne woonplaatsen te retourneeren. Donderdag hadden zij ook nog een rijtoer naar Bath gedazn. Rilland. Tengevolge van don Water vloed op 12 Maart 1906 werd zooals men weet door het Watersnood-comité voor on- d6rkoming en huisvesting voor de getrof fenen der ramp houten loodsen gebouwd. Tot op heden zijn dia loodsen bewoond ge bleven al is hot dan op dit oogenblik slechts door vier huisgezinnen. Hedenmorgen is men evenwel met de afbraak dier houten keeten begonnen. De afbraak zrI publiek worden geveild. Verscheidene der vroegere bewoners hebben thans een Dienw stsenen huis in eigendom, terwijl weer anderen ver huisd zijn in de Bathpolde's dus in de streek waar ze vroeger woonden. Ter Neuzen Ter aanvulling van het verslag van Vrqdag melden wij nog: Ongeveer 12,45 werdTerNeuzenbereikt. Reeds van 's morgens 11 uur waren de dijken rondom da aanlegplaats zwart van volk. Nadat de begroeting door den burge meester had plaats gehad, betrad H. M. de ponton, en ontving daar namens Gedepu teerde Staten van Zeeland een bouquet, haar aangeboden door het dochtertje van den haar Rotnpu. Bij het binnenkomen van de „Wester-Schelde" werden door do ge combineerde muziekgezelschappen DeVer- eenigde Werklieden van Ter Neuzen, en Volharding van Zaamslag, onder directie van dhr. A. Eeckhout het Wilhelmus uit gevoerd en stegen daverende hoera's op uit de menigte, die de aankomst, van hst Vorstelijk Echtpaar verbeidde. Na werd de stoet gevormd en verder gereden. Doch reeds spoedig moest geshopt worden voor een nieuwe bloemenhulde, vanwege het Nederlandache en 't Belgische loodswezen, aangoboden door een kleindochtertje van den Belgischen loodscommissaris, de heer Ch. Durt. Een eind verder werd weer een bouquet aangeboden vanwege den Bel gischen consul voor zqn woning in de Nieuwstr&at. Op de versierde tribune in de Noord- straat waren de verpleegden uit 't diaconie huis eu 'n aantal andere kinderen geplaatst Twee kinderen boden namens de bewoners aan H. M, en den Prins elk een bouquet,die welwillend werden aanvaard. Aan het stadhuis hield de stoet stil en stapteD de vorstelijke personen uit om even in de raadzaal te vertoeven. Op de linker zijde van den hoofdingang waren een groep vrouwen en meisjes in Axelsohe boeren- kleediug opgesteld, die door H. M. en den Prins met belangstelling werden gadege slagen. Vooral met de kleinen hield H M. zich bezig. Aan de rechterzijde naast het stadhuis was opgesteld het christelijk mu ziekgezelschap „Excelsior", die, toen de koningin aankwam geredeD, hc-t Wilhelmus speelde, toen zij van het versierde stad huis vertrok Ps. 134 ten gehoore gaf. In de raadzaal werd H.M. voorgesteld aan de leden van den gemeenteraad en verschil lende andere hooggeplaatste personen en werd haar ook een bouquet overhandigd. Nu werd door de Vlooswijkstraat en langs de Grenolaaa naar de nieuwe Kanaalwer- ken gereden waar den hoofdingenieur dhr. Bekaar do noodige inlichtingen gaf, die belangstel lend werden gevolgd. Nu werd langs dezelfde weg teruggereden naar het station, waar de koninklijke trein van Z M. de koning der Belgen de Hooge bezoekers nsar Hulst bracht. Ook op dien weg werden haar ver schillende bouquetten aangeboden. Tegon iedereen had Zij een vriendelijk woordje, en iedereen was zoo opgewonden over de vriendelijkheid waarmee H.M. de hulde, die men haar bracht, beantwoordde. Vooral tegen de schoolkinderen, die in da Grenu- laan waren opgesteld was H. M. zoo vrien delijk en ook de Prins, die gekleed was in de uniform van Schout-bq-Nacht salueerde aanhoudend. Ook sprak H. M. aanhoudend over de prachtige versieringen die overal waren aangebracht, en over de groep boerenmeisjes aan het stadhuis. De Prins onderhield zich onder het rqdsn ook met den commandant dereerewacht,dhr Donze, en betuigde zijne hulde voor de prsohtige wijze waarop zij alle bevelen spoedig en ne'jes uitvoerde. Hij vroeg o.a. of de eere- waeht elke week oefeningen hield en of het een vereeniging was of expresseüjk voor dit doel was georganiseerd. Ook ver telde de Prins hij nog van het ongeval der eerewaoht te Z'ertkzee. Bij de terugkeer uit Hulst reed H. M. en den Prins enkele straten van de versierde volksbuurten door, waar H. M. ook ver schillende bouquetten wordon aangeboden. Er werd tog even gestopt aan de boog der Jorgélingsver. „Bidt enWerkt'', wier leden Psalm 131 aanhieven, en waar H. M. een bouquet. werd overhandigd. Hter had nog een klein incident plaats. De lakeien ha-tden er wa-,rschqnlqk geen org in dat er eeu bouquet mocht overhan digd worden eu reden verder. Toon ging H. M recht staan en riep //Halt", waarna zij de lakeien tot zich riep en zeid9 //Voor taan beter opgelet, hoor Nabij de aanleg plaats was reeds weer al het volk toege stroomd zoodat toen de Koningin vertrok er donderende en langdurige hoera's op gingen, die zjj met een vriendelijk glim lachje dankbaar aanvaardde. Toen de boot de haven uitvoer stond II. M. boven en wuifde aanhoudend het volk toe. Verder werd de dag deer muziekuitvoeringen en een lichtstoet doorgebracht en werd het feest met vuurwerk gesloten. Het weder hield zich goed, alleen des morgens van 7 tot 8 uur hadden we rogenbuien. 's-Heer Abtskerke. In de Zaterdag gehouden Raadsvergadering, welkebjlge- woond werd dour 5 leden is de begrooting der gemeente dienst 1908 vastgesteld in cntvaDg eu uitgaaf eik op f 4853,055. De hoofdelijke omslag is daarin geraamd op f 975, terwijl aan de armbesturen dezer ge nu erie zsl worden gevraagd eene subsidie van f 830 in de kosten van onderwijs en f 150 in de kosten [van besturen der ge meente. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Heusden door G. P. A. Ruysoh van Dugtereu te Oudenhoorn. Bedankt voor 's-Gravendeel eu voor Viokeveen door F. F. J. v. d. Plassohe te Jaarsveld. Middelburg. Zondagmorgen herdacht Ds. N. M. de Ligt, predikant der Ned. Herv. gemeente, in de Nieuwe Kerk voor een talrijk gehoor ziju 25-jarige ambtsbe diening, naar asnleiding vanGenesius 15 1. Toen de geachte leeraar den kansel had betreden zong de gemeente hem staande toe psalm 121: 4 en 2. Aan het einde der godsdienstoefening zong de gemeente op zijn verzoek nog staande Ps. 72:11. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zuidwolde door J. E. Westerhuis eand. te Groningen. Bedankt voor Voorst door dr. F. W. Grosheide oand. Tot hoofd der school met den bijbel te Kapeile is benoemd de heer J. Pottjcwijd, onderwijzer aan een chr. school voor m. u. 1. 0. te Kampen. (Standaard). De unie-collecte bedroeg dit jaar te Zaamslag (per lijst) f336,06. Onderwijzers in Transvaal. Naar men ons meldt, bestaat in Trans vaal, waar met 1 October e k. de nieuwe sohoolwi t in werking treedt, groote be hoefte aan gediplomeerde onderwijzers, en ontving het bestuur van het sohooifonds dezer dagen zelfs een telegrafisch verzoek om per eerste gelegenheid drie onderwijzers uit te zenden. Gevraagd worden een ge huwd hervormd onderwijzer voor de school op de plaats Lasberg in het district Pot- ohefstroom, tegen een salaris van 220 pd. st. (f2640), een ongehuwd hervormd onder wijzer te Broukhorssprint, district Pretoria, op een salaris van 150 pd. st. (f 1800) en nog een ongehuwd onderwijzer voor het dorp Bethal op hetzelfde salaris. Te oor- deelen naar de aangeboden salarissen wor den alle drie onderwijzers gevraagd door schoolbesturen, die zioh onder het gouver nement hebben gesteld, zoodat op het salaris kan gerekend worden. Daar echter de nieuwe wet naast het onderwijs in het Holtandsch ook dat in de Engelsehe taal verplicht stelt, moeten de gevraagde onder wijzers mede voldoende kennis van die taal bezitten. Een diploma daarvoor wordt evenwel niet vereischt. Volgens dezelfde wet moet eik onderwijzer ook gedurende een half uur per dag onderwijs in de Bijbel- sche geschiedenis geven. Dit telegram be vestigt de versohillende berichten, in den laatsten tijd ontvangen, datertegenwoordig in Transvaal weer bepaald behoefte aan Nederlandsohe onderwijzers ontstaan is, evenals dat vóór den oorlog het geval was. Voor jonge mannen inzonderheid, die iets voor de Hollandsoh-Afrikaansehe zaak ge voelen en een beetje ond-Nederlandsoht-n durf en ondernemingsgeest bezitten, is dit een sehoone gelegenheid om hun eigen positie te verbeteren, terwijl zij tevens een grootsohe zaak helpen bevorderen. De secretaris van het Fonds ten behoeve van het Holtandsch onderwijs in Zuid-Afrika, Damrak 95, Amsterdam, is steeds bereid om, zooveel mogelijk, nadere inliohtingen te verstrekken. Bij een militairen-wandelrit van een afdeeling cavalerie, geraakte een paard van een brigadier te's Gravenhagezwaar kreupel. Op den strand-boulevard bleef de brigadier achter, stapte af, en onder- zoohl den voet om de oorzaak van het gebrek op te sporen. Het paard bleef daarbij niet stilstaan, zoodat de brigadier geen gemakkelijk werk had. Toen kwam er een net gekleed heer, die den brigadier aanbood het paard bij den kop vast te houden, terwijl hij dan beter den voet kon onderzoeken. Het euvel was weldra gevondeneen keisteentje was tusschen den hoef en het hoefijzer gedroDgen en zoo de oorzaak van de kreupelheid. Ter- wijl de brigadier nog steods bezig was het keitje le verwijderen, voegde een luitenant van het regiment zioh bij den achterge bleven militair, doch pas had hij den burgerheer opgemerkt, die nog steeds ge duldig het paard bij den teugel had, of hij maakte het saluut, gebruikelijk voor een generaal en groette beleefd met een //Dag, Excellentie De brigadier stond ou verbluft te kijkeD, de burger die hein den dienst had bewezen, was.de oud-minister van oorlog, generaal Staal. (AT. Ct Te Scheveningen is uit Engeland telegrafisch bericht ontvangen, dat de 17- jarige jong-matroos De Roode, uit Scheve ningen, kostwicnor voor zün moeder, eene weduwe, door een ongeluk in de Noordzee overboord is geslagen en verdronken. -- Te Dreumel is een 10-ji.rigo jongen bq 't hengelen verdronken. Te Arnhem is uit don Rijn opgehaald het lijk van een n:an die srdert Zondagavond werd vermist vau een der to Arnhem thuis behoorende Crn- cordia-booten. Te Enschede is door het in botsing komen van eenraogeerenien goederentrein met een reeds afgestoofen wagen, die terug was geloopen, een 26- jarige ongehuwde ladingineester lusscken de wagons geraakt, met hot noodlottig ge volg, dat zq'n rechterschouder brak en het schouderbeen in de long drong. Hij word vervoerd nsar het ziekenhuis, waar hq on middellijk overleden is. Te Rotterdam bad een werkman op de machinefabriek 't ongeluk, bij het verplaatsen van een ijs- ploeg op een drijvenden bok, tweeslagen van den sÜDgor van de lier tegen het hoof d te krqgen, waardoor hij bewusteloos neer viel en spoedig overleed. Een 6 jarig knaapje te Glnneken, dat het muziek van het 6e, hetwelk achter de tram aankwam, wilde tegemoet loopen werd door een ruwe hand op zq gedrongen, kwam te vallen, werd door de tram overreden en stierf aan de gevolgen. Te Gouda is een vrouw dood in haar woning gevonden. Te Arn hem is eeu dokter uit het raam zjjner wo ning in den tuin gevallen. Hij ligt ernstig en bewusteloos. Te Deventer zijn Woensdagnacht een bruidegom en een bruid, terugkeerende van een partijtje in de Handelskadegracht geraakt en verdron ken. Te Katwijk aan Zee hadden vijf Leidsche jongens de onvoorzichtigheid zich op zeer grooten afstand van het bad- terrein in zee te wagen. Daar de vloed op kwam geraakten ze in een diep «zwin". Twee wisten zwemmende aan den kant te komen, een werd met groote moeite door een schelpenvisscher gered, doch twee der jongens van 15 en 17 jaar zijn verdronken. Zondagmiddag is een man bij het be zichtigen van een kerkhof tijdens een bede vaart te Roermond in oen grafkelder ge vallen en des avonds aan de bekomen verwondingen overleden. Te Delft is een voerman van den wagen gevallen en op de plaats doodgebleven. Te Lienden viel een plukker uit den pruimeboom en stierf aan de gevolgen. Omveder Bij het hevig onwader, dat te Capeile (N. Br.) Vrijdagmiddag tusschen half 6 en half 8 heeft gewoed, is de bliksem inge slagen bij den landbouwer J. Boeser. De mei hooi volgetaste schuur en een geladen kar zqn verbrand, maar het woonhuis bleef gespaard. Te Spijk bq Gorinchem, is door 't on weder de boerenwoning, bewoond door H. de tong, tot den grond afgebrand. De inboedel was niet verzekerd, tiet huis zeer laag. Te Nieuwendijk is tijdens een zeer hevig onweder de bliksem ge slagen in den schoorsteen van 't postkan toor. Toen de hevig ontstelde brievengaar der met het personeel buiten was, zagen ze een vonkenregen uit den schoorsteen op stijgen. Brand werd niet veroorzaakt. Te Dussen is de bliksem geslagen indebouw- maeswoning met schuur van Jan Staal. Huis en schuur, benevens een massa hooi en koren, werden een prooi der vlammen, benevens twee kalveren en twee varkeis. Ia het zuidwestelijk deel van den Bom- melerwaard woedde ook 'n zwaar onweder, gepaard met een wolkbreuk. Te Kerk wijk werd een paard in do weide gedood. Te Weesp sloeg de bliksem electrische lichtgeleiciingen van de firma C. J.v. Houten en Zoon stuk en deed de loodcontacten smelten, zoodat de stroom werd verbroken en d9 villa van den heer Van Houteü, het hotel „De Roskam" en eenige andere ge bouwen van licht waren verstoken. Onderzoek naar het vaderschap. Tegen hst artikel van jhr. mr. A. F. de Savornin- Lobman iu Onze Eeuw, getiteld «Gaveant Consules 1" heeft de heer H. PiersoD, president-directeur der Heidring- gesiiehten, een bij W. A. Besohoor te 's-Gravenhage versohenen openbaren brief gericht, onder den titel„Caveanl oives 1" Aan bet slot van zijue broohure zegt de schrijver over het aanhangig wetsontwerp betreffende het onderzoek naar het vader schap het volgende »Ik voor mij zou meer gevoeld hebben voor de wet Loeff, maar dit ontwerp af te stemmen, zou ik niet over mij kunnen verkrijgen. Als dit gebeurt, is stellig voor tal van jaren de kans verkeken. Wie zal er zich aan wagen, nog eens met een ontwerp te komen Voor waar het hooghouden van het huwelijk weegt U niet zwaarder dan mij. Ik heb jaren lang in allerlei vormen tegen de ontucht gestreden en van transigeeren op dit punt ben ik wars, ik durf zeggen meer dan iemand. Welnu van Johannes den Dooper, den tweeden Elia, die komen zou, kon hetzelfde met nog meer recht getuigd worden en van dien boetprofeet zegt Maleachi»hij zal de harten der vaders wederbrengen tot de kinderen." Ik pleit voor de belangen der kinderen in de eerste plaats, voor de belangen der moeders in de tweede plaats, maar ook in de tweede plaats voor die der vaders. In aller waarachtig belang vraag ik het onderzoek naar het vaderschap toe te laten en deze wet aan te nemen, opdat zoo mogelijk ook de harten der vaders weder- gebracht worden tot de kinderen." Het verwisselde kind Door mr. D. A. Portieltje, voogd over „Franoisca Gerarda" Vermij, is aan de rechtbank te Amsterdam een verzo k- schrift ingediend, waarbij hij er op wijst, dat hij dd. 28 Februari 1992 is benoemd tot voogd van het op 4 Febr. 1902 uit het huwelijk der thans overleden echtelieden Francisous Gerardus Vermij en Anna Maria Velder, geboren kind, hetwelk tr-entertjjd als jongen onder de voornamen Franoiecua Gerardus, in de registers van den Burger lijken Stand stond ingeschreven. Volgens arrest van het gereohtshof dd. 20 Juni 1907 staat thans vast, dat verzoekers pupil is een meisje, terwijl de voornamen van dit meisje van F.anoisous Gerardus zijn veranderd in FranoisoaGerarda. Nu wensoht verzoeker den naaui ven zijn pupil te ver anderen in Pauline Antoinette. De reoht- lank heeft het verzoek toegewezen. Het verwisselde kind heet dus voortaan Pau'ine Antoinette Vermij en geen reehtrstrijd zal er meer worden gevoerd, nóch over haar geslacht róoh over baar naam Een apotheker te Amsterdam, die twee patiënten van medicijn had te voor- z-en een ouden heer en een kindje die beiden gelijkluidende namen hebben, verwisselde de poeders, zoodat het kindje de medicijn van den ouden heer te slikken kreeg en omgekeerd. Toevallig was deze medicijn, hoewel niet gevaarlijk, een mid del, dat den patiënt na het gebruik een blauwe tint geeft, zoodat de ouders toen het wichtje de poeders geslikt had, Diet anders dachten, of het was vergiftigd. Onmiddellijk snelden zij met de zieke Daar de polikliniek van ern zeer bekend pro fessor, die het patiëntje behandelde en de ouders gerust kon stellen met do roede- deeling, dat het niemendal was en de ver gissing geen kwade gevolgen zou hebben. De ouders, mi sohien denkend aan Appinga- dasB, hebben zich bij de justitie beklaagd, zoodat een rechtzaak misschien het gevolg zal zijn van deze onwillekeurige vergissing. In Watergraafsmeer wonen twee broertjes, die tuk op avonturen van huis wegliepen. Zij namen bagage, fourage en eenig geld mee, gingen naar Duitsohland cm in een bosoh nabij Crefeld, eenige dagen Indiaan te spelen, doch kwamen door hon ger gedreven, weder naarbewoondeoorden. In Arnhem vroegen zij bij de politie om hulp, dooh werden aldaar opgepakt en onder geleide naar huis gebracht. Men meldt uit Friesland: Ofschoon het in de laatste degen prachtig zomerweer is, groeit het gras in Friesland geen milimeter, omdat het alle uaohten vriest. Het gras vermindert hard en volgens het oordeel der boeren zal het vee dit jaar vroeg gestald moeten wordeö. Te Soest heeft dezer dagen een on ver laat van een der koeien van P. v. d. Br. een uier afgesneden. De daderisnognietbekend. De gemoenteraad van Goor is «om". De sociaal democraten hebben er de meer derheid 6 van de 11. Dit is de eerste ge meente in ons vaderland met een socialis tische meerderheid. Gooreen leeiijke Baam voor inzet Ook Schoterland heeft een socialistische meerderheid gehad, doch daar waren vrije socialisten bi?. Te Goor zijn 't al sociaal democraten. Hoe snel groeien onze nagels Het tijdschrift Moleschott geeft daar ant woord op. Prof. Moleschott. heeft dit eens bij zich zelf nagegaan. Op den nagel van zqn linkerwijsvinger maakte hij aan den bovenrand van 't halve maantje een teeken; dit teeken lag 11 ruM. van de nagelpunt af. Hq kon dus nagaan, wanneer zqn nagel „vernieuwdzou zijn. Dit duurde in den winter 102 dagen, in't voorjaar 95 dagen, in het voorjaar 95 dagen, in den zomer 88 dagen en in den herfst 94,5 dagen. Onge veer in 3 maanden dus zqn onze nagels, die wel even hard zullen groeien als die van den professor, vernieuwd en ze groeien ongeveer 4 mM. per maand en wel sneller naarmate het jaargetij warmer is. Een bloedige vechtpartij is te Reuse! (N. B.) ter gelegenheid van de kermis voor gevallen. Eenige jongelieden uitArendonck (Big.) die zich met hucDe vriendinnen in de herberg bevonden, geraakten in twist met den herbergier ziju zoon. Eensklaps trok deze zijn mes en sneed een der meisjes bijna de geheele hand af. De onverlaat vluchtte daarop naar zijn woning, achter volgd door de Arendonckers, die de ven sters en de meubels met steenen stuk sloe gen. In den loop vau den avond werden nog twee jongelingen uit Arendonok door inwoners van Reu:el met messteken zwaar gewond. Een stad die moeite heeft een wet houder te krijgen is Venlo. Bijdeeers'e stemming werd gekozen de heer Goossens, deze bedanktebij tweede stemming de heer Schrijnen, ook deze bedaukte; bij derde was herstemming tusschen de heeren Boeken en Thijwissen, doeh de eerste zei reeds vóór gekozen te zijn dat hij //tot zijn spijt" het wethoudersbedrijf niet kon aanvaarden; toen koos de Raad den heer Thijwissen die bedankte! Uoe een kalf den dood vond. Een buurvrouw van den heer v. K. te Hoog karspel had kleeren te drogen gehangen op zijn weiland. Een der beste kalveren springt, geraakt vast iu een hemd, dat afscheurt, waarvan het grootste deel om zijn kop blijft z tten. Het kalf gaat aan het hollen, het ander vee er achter en het beest rent do sloot in. Eer de boer te hulp kon komen, was het kalf verdronken. De afdeelingen Schiedam en Vlaar- dingen der S. D. A. P. hebben voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Schiedam oandidaat gesteld dr. J. van Leeuwen. Een onverkwikkelijk schouwspel doet zich den laatsten tijd voor te Gro ningen. In den beginne weid weinig acht geslagen op de beide juffies, die door de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2