Kniitliik H'ii aan Maai. Kerknieuws. Sehoolftieuws. -A. FT O O O O w. Gemengde Betichten. Kruinlngen. Gisteravond was de heer F. C aan het haver mennt n toen de wagen vol was en men van het hn 1 reed kantelde de wagen. De paarden gingen met 't o .dar stel der wagen op hol, onderweg brak het wiel en toen renden z;j met de reet naar huis, echter zonder ongelukken. De knecht M. was er af gevallen en brak een rib, per riituig thuis gebracht, heeft hij zich dade lijk onder geneeskundige hulp gesteld. Waarde. Voor de met 1 October a s. openvallende betrekking van gemeente veldwachter alhier, hebben zich 43 sollici tanten aangemeld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wilhelminadorp, W. Tb. Boisseva'n, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Mijnsheerenland, door N. van Schouwenburg te Hien en Dode- waard naar Obdam door J. Groenman, oand. te Scharwoude. Bedankt voor Zuilen, door N. v. Schou wenburg te Hein. De Unie-Collecte bracht op te Koude- kerke (dorp) geref. kerk f23,08; en te Zonnemaire geref. kerk f32,195. Heeft gerst behoefte aan Kali? De hoeveelheden stikstof, phosphorzuur, kali en kalk, die in een Hinken oogst wintergerst (graan -t- stroo) voorkomen, en dus door dat gewas uit den grond zijn opgenomen, verharden zich onderling als 5:2:4:1. Op elke K G. stikstof, in zoodanigen oogst aanwezig, komen dus slechts 2 K G. phos phorzuur, doch niet minder dan 4 K.G. kali voor. Nu is men in deze streek vrij algemeen overtuigd, dat de stikstofbemesting van groot belang is voor een kraohtige ont wikkeling der gerst; dat blijkt uit de bemestingswijze, bij de teelt van dit gewas in toepassing gebracht, dooh zou een kali bemesting bovenstaande verhoudings- cijfers geven ons aanleiding de vraag te stellen zou een kalibemesting hier niet evenzeer van groote beteekenis zijn 'tls waar, in de gronden, dia voor de gersteteelt in aanmerking komen, komt de kali van nature in grootere of kleinere hoeveelheid voor, dooh, wanneer we bo denken, dat die natuurlijke kaüvoorraad sleokts zeer langzaam voor de planten opneembaar wordt, dat jaar in jaar uit door allerlei gewassen kali aan den grond onttrokken wordt, door sommige, met name door aardappelen, suikerbieten en mangel- wortels in groote hoeveelheden dat tot hiertoe, in deze streken althans, nog slechis in den stalmest kali ean den grond toegevoerd wordt en, waar het hier voor namelijk op aankomt, dat het vermogen der gerstom kali aan den grond te ont nemen, slechts zeer gering is, zoodat die planlvoedende stoj in zeer gemakkelijk op neembare verbindingen in den grond mod aanwezig zjn, zal de gerst ze kuDnen op nemen, dan moeten we bovenstaande vraag beantwoorden als volgtEr liggen in onze streken zeker vele gronden, die zich bij de teelt van gerst zeer dankbaar zouden tonnen voor een kalibemesting. Volgens prof. Stutzer heeft de gerst minstens evenveel behoefte aan kali als de rogge. Deze deskundige raadt, dan ook voor alle lichtere grondeD, bij de teelt van gerst een ruime bemesting met een kalihoudende meststof ten zeerste aan, vooral als deze kalm vrucht Da een wor telgewas wordt verbouwd. De goedkoopere kaïaiet schijnt hier boven de duurdere patent-kali de voorkeur te verdienen. Waar schijnlijk is de oorzaak daarvan te zoeken in de omstandigheid, dat kaïaiet, naast de kali, ook nog aanmerkelijke hoeveelheden keukenzout bevat, welke stof, zooals bleek uit bemestingsproeven, door de Bathand West of Eugeland society geDomen, een zeer gunstige werking op de ontwikkeling van dit gewas uitoefend. Alleen reeds, omdat men, volgens onderzoekingen vaa prof. Heinrich, door de aanwending van kaïaiet gerst bekomt, die mooi blank van korrel is en dus als brouwgerst van betere kwaliteit mag geacht wordeD, zou het verstrekken van kaïaiet aan gerst o. i. aan beveling verdiencD. Deze kalihoudende meststof moet in den herfst, ongeveer 14 dageD vóór het zaaien van bet gewas, uitgestrooid en licht onder- geploehd of wei Ihnk ingeëgd worden. De aan te wenden hoeveelheden hangen af van de grondsoort, de voorvruobt en van de omstandigheid of de gerst al of niet met stalmest bemest wordt, zoodat het niet wel doenlijk is, voor alle mogelijke gevallen hier voorschriften te geven. We zullen ons daarom bepalen tot de volgende aanwijzingen: Op liohte kleigronden en op zand- en veengronden, die voor de teelt van gerst in aanmerking komen, geve men per H. A Als de gerst komt r,a klaver of luzerne 200 K.G komt ze na vlas of koolzaad en wordt ook stalmest aangewend 30OK.G. wordt niet met stalmest bemest00 K G als de voorvrncht aardappelen, suikerbieten of mangel wortels zijn en ook stalmest ge geven wordt, 000 K G wordt daarentegen geen stalmest verstrekt dan 500 KG. De nationale en internationale ten toonstelling zal 16—22 September 1907 te 's-Gravenhage, op het Malieveld gehouden wordeu. Op verzoek nemen wij de dag- verdeeling van de tentoonstelling over Van Maandag 16 tot en met Zondag 22 September blijven alle dagen tentoon gesteld de inzendingen ia de rubrieken Zuivel, Bijenteelt, Zadeu en Producten, Staatszorg voor den landbouw, Nieuwe Vindingen, Heideontginning, Boschauliuu-, Grondverbetering, Zoelwatervissüberij en Hoefoeolag. Daarenboven Maandag 16 September. Opening van de Tentoonstelling in tegenwoordigheid van de leden van de Mij. en vaa genoo- digden te 12 uur. Tentoonstelling van paarden. Dinsdag 17 September. Tentoonstelling van paarden. Concours hippique. Woensdag 18 September. Tentoonstelling van paarden. Concours bippique. Algemeene rergaderingdes voormiddags, te halt elf uur, in een der zalen van het Kon- Zoöl. Bot. Genootschap. Donderdag 19 September. Tentoonstel ling van paarden.Conoours in vervaar digen van een hoefijzer. Uitvoering van eenige bewegingen door de Veldar tillerie en Rijdende Artillerie, met vier aangespannen stukken. Vrijdag 20 September. Tentoonstelling van Pluimvee en Tamme Konijnen. Wedstrijd in Hoefbeslag. Uitvoering van eenige bewegingen door de Veldar tillerie en Rijdende Artillerie met vier aangespannen stukken. Ringrijderij van paren uit de verschillende provincies in kostuum. Voorrijden van Oogstwagens en van Groenten- en OoftwageDS. Zaterdag 2l September. Tentoonstelling van Pluimvee ea Tamme Konijnen. Wed strijd in hoefbeslag van militaire hoef smeden. Uitvoering van eenigen bewegin gen door personeel der Veldartillerie ea rijdende artillerie met vier aangespannen stukken. Ringrijderij van paren uit de verschillende provinciën in kostuum. Voor rijden van Oogstwagens en van Groenten- en Ooftwageas. Zondag 22 September. Tentoonstelling van Pluimvee eu Tamme Konijnen. Te Delfzijl is het 5jarig zoontje van een schipper in het Eemekanaal geraakt en verdronken. Te Dodewaard was een heer bezig zijn geweer, dat niet geladen was, naar hy meende, schoon te maken, toen het plotseling afging en hem doodelijk in de borst trofZijn dood wekt algemeene deelneming. Een veertienjarige jongen uit Amsterdam, die gevlucht was en, in een goederentrein verborgen, tot Apeldoorn werd vervoerd, zyn aldaar gisteravond 12 uur twee beenen en een hand afgereden. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen en is daar heiennacht overleden. Te Haar lem kreeg bij de tirma Sabeüs, een 5jarig meisje een kist met glas, waarop een jongen had gespeeld, op zich en was onmiddellijk dood. Te Den Helder is een jongetje van ongeveer twee jaar iu een waschkuip gevallen, die gedeeltelik gevuld was met water. Da moeder miste het kleintje, ging zoeken en vond het kind voorover gevallen in de kuip, waarin het door hot water is ge stikt. De ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. Aan de Bassiu te Maastricht passeerde gister een vrouw met haar 6-jarig kindje de sluis over de Zaid-Willeaisvaart, toen het kind plotse ling uitgleed en tusschen de leuning door in de diepte verdween. Vruchteloos wer den pogingen in het werk gesteld om het arme kind te redden. Nadat het wicht 10 minuten in het water had gelegen, werd het op het droge gebracht. De levensgees ten konden niet meer worden opgewekt. To Rozenburg is he! lijkje opgevischt van een 11-jarigen knaap thuisbehoorende to Mainz, die den 21sten Augustus aan de Masskade !e Rotterdam te water was ge raakt. Te Deventer is in den IJsel verdronken een bejaarde dame. Hoe het ongeluk geschied is, is niet onopgehelderd. De „Vereeniging tot bevordering van Gereform. Ziekenverzorging in Nederland", zal haar algemeene vergadering houden op Dinsdag 17 Sept. as. voorm. 11 uur, in het kerkgebouw der Gerf. Kerk te Urmelo. Door hot hoofdbestuur wordt voorgesteld, de opleiding vaajongedochters vaa Christeiijken huize tot ziekenverpleeg ster weer ter hand te nemen, en als begin daarvan in eeu voorloopig voor een jaar te huren huis te Ermeio de verpleegster- sohool //Salem" te heropenen. Over «de opleiding in de verpleging" zal Dr. J. W. de Bruijne, geneesheer-direoleur der Gere formeerde Z eken verpleging te Amsterdam, een referaat leveren. Er zal gelegenheid zijn tot gedaohtenwisseling over dit ge wichtig onderwerp, waartoe ook de Be sturen van verschillende Christelijke Ver- eenigingen en Stichtingen zijnuitgenoodigd. Te Zwolle is op ruim 80-jarigen leeftijd een vrouw je overleden, dat ge durende de laatste jaren door het armbe stuur onderhouden werd. Haar erfgenamen werden bij haar dood verrast door een bedrag vau ongeveer f 1200 aan contanten, dat in de overigen poveren nalatenschap werd aangetroffen. Met 19 stemmen tegen 17 op den heer Seheltema (libis de heer rnr. Z. v. d. Bergh (vrijz. dem.) tot wethouder te Amsterdam gekozen. Hij zal echter de benoeming sleohts tijdelijk aannemen, wijl bij de vereeniging van de ambten van wethouder en Kamerlid niet wensehelijk aeht en bij als Kamerlid alsnog niet wecseht te bedanken. De heer v. d. Bergh is lid der Tweede Kamer voor Den Helder. Op Urk brak Dinsdagnacht twee uur een hevige brand uit in een huis van de weduwe T. Bakker, in tweeëu bewoond. De bewoonster van het achterhuis, een vissohersvrouw, werd eerst gewekt door neervallende stec-nen en pannen van het brandende dak. Met groote moeite werd slechts een deel van het huisraad gered, dat niet verzekerd was. Het voorhuis was juist verlaten door een alleen wonenden vissoher. Alles verbrsndde hier, maar was vrij hoog verzekerd. Tegen den man zijn ernstige vermoedens vaa brandstichting gerezen. Hij is hedenmorgen met zijn knecht H. in verhoor geweest, doch ontkent. O, lacht toch niet De heer P. Noltiug, vrijz.-dem. lid der Tweede Kamer, deelde aan de N. R. C. mede dat hij voornemens is alsnog zijn benoem'Dg tot ridder in de orde van den Nederlandeohen Leeuw te aanvaarden omdat, naar hem nader gebleken is, weige ring daarvan als een beleediging zou worden opgevat wat geenszins in zijn bedoeling heeft gvlcgen 1 Wij noemen dit een dood-doener van dezen rood-doener. De leden van de beide Kamers der Staten-Generaal zijn thans in vereenigde vergadering bijeengeroepen op Zaterdag 14 dezer, des namiddags 3 uur, in het lokaal van de Tweede Kamer, ter sluiting van de gewone zitting der Staten-Generaal. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 17 dezer, te drie uur, ter aaubieding van de Staatsbegrooting voor 1908, het opmaken van een nominatie voor het voorzitterschap en de benoeming van voorzitters en tweede-voorzitters der af- deelingen. Over den stryd ia de haven van Ant werpen nog dit Vandaag zijn het grootste deel der kool- dragers terug aan den arbeid gegaan nadat ze van hun bazen uit eigen wil, eene ver hooging van loon hebben bekomen, 't is te zeggen 7 fr. in plaats van 6 fr. voor de zak kenvullers ea 8 fr. in plaats van 7 fr. voor de dragers. Voor de rest is de herneming vau 't werk in het algemeen grooter dan gisteren, want op eenige booten wordt er vandaag gewerkt met eenige Belgen op de oude voorwaarden. Tot nu toe hadden de buiidrsgers zich enkel bij de beweging aangesloten ten teeken van solidariteit met de stakende bootwerkers. De buildragers zijn nu echter, na eene algemeene vergade ring, ook ia stryd gegaan om verhooging van loon. Vanochtend hoeft de Katholieke Dok- werkorsbond vergaderd. Honderden dok werkers, die nu gndwongen staken, waren er tegenwoordig. Zij zwoeren eikander trouw tot don bedelzak. Een geestelijke sprak hen bemoedigend toe en deelde hua mede, dat kardinaal Mercier 1000 frank voor da lijdende Katholieke dokwerkers had gegeven. Te Londen is de bestuurder vau een motorbus levend verbrand. Er was een lek ia den petroleumbak gekomen en zoo waren zijn kleeren vaa olie doortrokken geworden. Door een of ander toeval raakte de petroleum in brand. De bestuurder met al zijn kleeren in vlammen rende de straat op tot hij neerviel. Het luchtschip van het Eagelsohe leger heeft gisteren bij zijn tweede opvaart geen geluk gehad. Al spoedig kwam het onzacht ter aarde. Code, de Amerikasnsche uitvinder van allerlei op het stuk van vliegtoestelioa, die beide tochten heeft meegemaakt, zegt dat de reden van dat ongeval is, dat zij hei sohip te dicht bij den grond bewegingen wilden laten uit voeren. Code hoeft aiie hoop, dat met ean aantal verbeleriugeu het schip weldra zal wezen zoeals het l.euoort. Op het oogen- blik kan het schip bij windstilte fu.ssohen de 20 en '25 K M. in 't uur vliegen. Gisteren ging het mat een 8 K.M. vaart tegen een wind van ongeveer 15 K.M. snelheid is. Bij de eerste opstijging sprong er een drijfriem, bij het neerdalen na de tweede opstijging zijn er een paar stangen verbogen ongevallen van weinig beteeke nis. Over het geheel zijn wij zeer tevreden, is Code's slotsom. Zeep. Ein nieuwe zoepcrisis dreigt iu Engeland uit te breken, doordat da zeep fabrikanten Grossfield en Warrington hun zeeppryzen verlaagden, in navolging van de firma Wa'aon te Leeds. Ook andere zeepfabrikanten hab'oen hun prijzen ver laagd. De firma' s Lever en Kynoch doen voorloopig niet mede, maar in betrokken kringen verwacht men, dat beiden wel gedwongen zullen zijn om het voorbeeld der anderen te volgen, ofschoon de prijs verlaging groote verliezen oplevert. By Hango (Finland) is het Keizer lijke jacht Stjandart op een blinde klip g^stooten. EenreddingSKtoombootuitReval ia op de plaats van het ongeval aangeko men ook bevinden zich daar de 7 torpe dobooten, welke de Stjandart begeleiden. Keizer Nikolaaa en do keizerlijke familie zijn aan boord van de Stjandart gebleven. Volgens het soc. Parijsche blad de Matin lijdt het geen twijfel meer of presi dent Falliores zal Soloillant gratie verloe- nen. Intussch >n heeft het blad by gezwo renen van het assizenhof van Seine navraag ge 'arn, wat zij denken van do doodstraf in het algemeen en die over den kindermoor denaar uitgesproken in het bizonder. Een jurylid, een wisselagent van beroep, is voor behoud van de doodstraf, maar alleen voor moordenaars van beroep, zooals de Apa chen maar niet voor iemand als Soleillant, dien hij voor niet toerekenbaar houdt. Overigens vindt hy, dat er van een dood vonnis, door do gezworenen uitgesproken, geen appèl mocht bestaan en geen gratis. Een man van 't onderwijs is tegen alle doodstraf, die eens voor al geoordeeld is. Hij laat zich niet, als de menigte, meesle pen door een afgrijselijke daad als die van Soleill&nt. De president heeft zyn geves tigde meouing over de doodstrafhij acht de maatschappij niet gerechtigd om moor denaars met den dood te straffen. Het komt den eersten magistraat der republiek niet toe, tegen zijn eigen overtuiging andets te oordeelcn. Een ander jurylid, die oen win kel van huishoudelijke artikelen heeft, vindt, dat de president zich belachelijk zou maken, als hij gratie verleende. Zoo'n af schuwelijke moordenaar als Soleillant moet afgemaakt worden. Elk fatsoenlijk mensch deukt er zoo over. Dr. Florentin Pactet, dokter aan een krankzinnigengesticht, is tegen het behoud van de doodstraf. De gemeenschap mag z. i. Diet dooden, ook geen moordenaar. Vooral voor sexuoele moordenaars, als Soleillant, mag de dood straf niet blijven, want meestal zyn het abnormale menschen, en men kan nooit zeker weten, dat zij 't niet zijn. Een para- pluie fabrikant verklaarde zich krachtig voor de doodstraf voor misdadigers als Soleillant. Hei wat vlaggen allerwogen, hei wat druk gewoel laDgs straat! Maar ook langs velden en wegenoveral waar do groote Beminde om Harer Vaderen wil voorbijgaat. Heden Donderdagmorgen te ruim 10 uur kwam te Rilland-Bath de langverwachte Koninklijke trein op Zeeuwschen bodem. En weder klinkt het als voor twee jaar de Koningin in Zeeland 1 Maar nu onder ge lukkiger omstandigheden, onder zonLiger hemel, langs lachende landouwen en om ringd van foestgedruisch. Moge het Haar wel bekomen Het zal aan do Zeeuwen niet ligg6D, aanhankelijk als zij van eeuwen her zyn aan het Huis san Oranje. Aan alle stations en langs de lyn staan belangstellenden, die het Koninklijk Echt paar vroolijk toeroepen, de Koningin cn de Prins treden hier en daar naar voren om de hoera's te beantwoorden. Te Rilland. Hare Majesteit arriveerde alhier met den Koninklijken trein van 1024. Op het perron waren tegenwoordig Z.Ex. de Commissaris der Koningin, vergezeld van Graaf van Lynden, kamerheer i. b. d., alsmede de burgemeester met den ge meenteraad en de leden der veraiering3- com missie. Hare Majesteit werd begroet door Z Ex den Commissaris der KoniDgin. De bur gemeester, Van Gorsel, werd uitgenoodigd op het baloon te komen en sprak Hare Majesteit aan. L'oor de dame3 Mientje van Damme en Helena Niouwenhuijse werden aan de Ko ninklijke Hoogheden ruikers aangeboden. Flare Majestoit onderhield zich eenige oogenblikken met den burgemeester, prees de aangebrachte versiering en de ovaties en informeerde naar den Watervloed. De drie muziekgezelschappen speelden bij aan komst het Wilhelmus en bij vertrek het Wien Neerlandsch bloed. Esn talrijk publiek juicht luide Here Majestoit toe. Zelfs tot op de daken had men een plaatsje gezocht. Te Middelburg. Reeds vroeg in den morgen bewogen zich honderde mensehen op de straten in de riohting van het station, om getuigen te zijn van de aankomst van de vorstelijke personen. Precies te 10,50 spoortijd dus juist op het bepaalde uur 11,10 volgens Amsler- damsche tijd stoomde de Koninklijke trein, waarvan op eeu der locomotieven de nationale vlag wapperde, hetstation binnen Hij werd begeleid door den Inspecteur der exploitatie der Maatschappij van S S. den heer J. Walraven eD jhr. Sandberg van Boelens, ingenieur van Weg en Werken. Op het perron was een eerewaeht van 100 man militairen opgesteld, onder commando van den kapitein K. G. A. Muiier. Zoodra de treia stilstond verlieten de hooge gasten den salonwagea. De Koningin was gekleed in zalmkleatig c.03tuum en had een bouquet bij zich Zijne Koninklijke Hoogheid droeg de uni form van Sohout bij Nacht. Het gevolg bestond uit mevrouw baren van Hardenbroek geb gravin vaa Limburg Stirurn, grootmeesteres, mevrouw A. J. Juekema van Burmania barones Rengers en jonkvrouw I. C. barones Sloet ven Marx veld, hofdames, J. E N. baron Sirtema van Grovest'u?, grootmeester, C A baron Bentinck, opperstalmeester, E F. C H. J. baron vanj Tuyl van Serooskerken, ad judant-generaal, jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen en jhr. W. F. H. van de Poll, kamerheeren, jhr. F. M. L van Geen, particulier seoretaris, jhr. H A. vau Reigers berg Versluijs, ordonnans.officier, allen van H M. de Koningin, eu baron Van Asbeck, adjudant van den Prins der Nederlanden- Bij het binrenkomen der trein speelde het muziek het Wien Neerlandsch bloed. Toen de vorstelijke personen hst perron hadden betreden, bood freule De Casem- broot H. M. de Koningin een prachtig bouquet aan. Daarna werden de verschillende autori teiten door den Commissaris der Koningin voorgesteld. E veneens geschiedde dit door den Burgemeester. Voor al de personen die voorgesteld werden, boog H 11. en de l'rins met ten aanminnig lachje. De Vorstelijke personen met gevolg be gaven zich toen ia de keurig V6isierde ontvangkamer van het station, wolke ver siering was opgedragen aan de firma Jacs. Hendrik>e te Breda, en do pbntenversie- ring aan de tirma Wed. v. Gorp en Glad- bcck te Breda. De versiering voor het station was opge dragen aan de firma Corona e Amsterdam, die daar een zeer mooi baldakijn had aan gebracht. Het rijtuig van H. M. werd getrokken door 4 paarden, bereden door 2 jockey's. De Stationstraat was keurig versierd. Een drietal eorepocrteD, v/aarin het woord //Welkom" op de eorsto draperie prykte, welke voorts met bloemen ea planten waren versierd, leverde een prachtig gezicht. Voorts waren door de gansche straat gior- ni'o aangebracht, benevens een tweetal electrische booglampen en in het midden een kroon, ereneeDs electrisoh inkleuren verlicht. Op het Stationsplein hadden zich de vol gende vereenigingen opgesteld met banie ren Medioburgum, Achillis, Chr. Nation. Werkmansbond, Patrimonium, Chr. Jong. Vereeniging, Herman Faukeel, Bond van oud-onder-officieren, Ned. Post- en Tele grafie (afd. Walcheren), Uit het Volk- Voor het Volk. De intocht door de stad. Nadat de hooge bezoekers en de autori teiten een oogenblik in de salon geloefd hadden traden zij buiten en namen plaats in de gereedstaande rijtuigen. De stoet was samengesteld als volgt: a. een afdeeling huzaren te paard b. burge meester van Middelburg in rijtuig; c. de Commissaris der Koningin in rijtuigd. kamerheer van H. M. e. II. M. de Konin gin en Z. K. H. Prins Hendrikhet eollege van Ged. Staten vau Zeeland g. het gevolg van H. H. M. M. in hofrijtuigeu 7/. wethouders en seoretaris van Middel burg afd. eavallerie. Tussohen een man aan mau geschaarde ontzaglijke menschen massa bewoog de stoet zich door de versierde stad, overal geestdriftig toegejuicht. Op deRouannsohe Kade werd H. M. een bouquet aangeboden door jonkvrouw Anna v. d. Mieden van Opmeer. In de Abdij aangekomen werden de vorstelijke personen begroet door mevrouw Dijckmeester en bood de jonge juffrouw Dijekmeester H. M een prachtig bouquet aan. Nadat de Koniugin en de Piins een oogenblikje in het paleis vertoefd hadden traden zi] boven voor een der ramen de Koningin dankbaar en vriendelijk wuivende voor de ovatie haar gebracht door de in de Abdij op elkaar gedrongen mensohen- massa die hen steeds toejuichte. In het paleis waar de vorstelijke bezoe kers huu intrek namen met enkele personen van hun gevolg trokken in de vestibule piaohtige planten de aaodacht. Voorts was iu een der vertrekken t an H. M. geplaatst een miniatuur boeren- wagentje ver.aardigd door de heereu J. Roose te Koudekerke en A. Taal te Vcere cn een melkwagentje op een vijfde der ware groote met daarbij behoorende em mers, kannen en juk vervaardigd door de keeren J. C Klaasse, D. Vosen A. H.J.Peek. De eetzaal was keurig met bloemen eu planten versierd. Terwijl de hooge gasten een dejeuner gebruikten, schaarden zich de leerlingen der verschillende openbare en bijzondere saholen, benevens vele leden der te dezer plaatse bestaande zangvereenigingen in de Abdij op, om de cantate uit te voeren, een sehare van 1700 zangers. De cantate geraamd, „Welkcm", woor den van de heer W. H. Hasseibaeb, muziek van Jan Moiks, eerstgenoemde dnigeerde deze uitveering, waarbij het Middelburgsch muziekkorps, onder leiding van den heer Jan Morks, de begeleiding gaf; hiervan werden aan H M. en Z. K. H. exemplaren verstrekt door de commissie in pi use omslag. Van het fragment uit de Cantate was aan H. M. door de oommissie een exemplaar aang. b )den, ook aan Z. K. H. werd er eeu v* strekt, eveneens! n geel pluche omslag, eveneens werdeu aan de vorstelijke per sonen praohtex-mplaren verstrekt van de feestwijzer welke keurig was gemaakt in pluche, met het wapen van Middelburg. Daarna werden door pl. m. 1000 kindereu oader begeleiding van het muziekkorps uit gevoerd de Marcia Castagnole (klepper- inarscb) gecomponeerd door Jan Morks, waarvan aan H. M. on Z. K. H. een pracht exemplaar werd aangeboden. Na deze uit voering werden de keeren v.d.Harst, Morks en Hasselbach door H- M. ontvangen, terwijl aan H. M. een bouquet door een der kinderen van de zang tvera aangeboden. Hierna werden door H. M. en Z. K. H. een rijtoer gemaakt naar Vlissiugen over Koudekerke. Het koninklijke rijtuig was èla Doumon bespaunen. Op hun weg werd H. M. in de Seisstraat door P Sonius een bouquet aangeboden. Ook nu weer werden zy luidruchtig toegejuicht. Aan het Zand waren ter eere van de hooge bejoékors 2 prachtige eerepoorten opgerichteene aan het begin der buurt schap en eene aan het einde. De schoolkin deren waren langs dan weg opgesteld. Te Vlïssingen. Tien minuten over tweeën vertrok het Koninklijk Echtpaar raar Vlissiugen om bezoek aan //De Schelde" en het Raadhuis te brengen. Ook. daar heereohta aan k".t station en langs den weg waar de stoet passeerde de - v meest gewt By aanki werden H. ingang det ontvangen dent-conimi Raalte, dirt Door 't jo ingenieur Martin, wei geboden. Vervolge: geleid aan „Kawi". sierde saloi missarissen Maatschapp Nadat H men werdei Aiie Smit, geveer het „Mevrou Het zy Uwe Konir eerbiedig c welkom te de hooge e bezoek aai z/De Schelt Veroorlo herinnering Toen U Vader, onz lam III in 1 de voltooit verblijdde mate door verlaten M gesteld wo Bcheepsbou briek hier Iu overle dr. B J.Ti vereerden dragen zijl brengen. Gesterkt vertrouwei den steuu woordiginf stand, wau werf met a afgestaan. Do uitvo overgedrac naamlooze naar ik ho Koninklyki Met het j eerd, is de der belang vaartgebiet De groc Koopvaard het bestaa lingen te w deze ure 1 Majesteit i ontvangen ste mail-s Scholde*' By het a bouwde m gedachte, wijlen onze vulling is g Het stoc damsche deel te ne tusschen door de g directie d eenigen tij er Uwe Mi maliii op te het bezoel bewijs te ringen onz> heid èn vs der Rotter comfort, s huur mailb Maar d> mij veroori kenis. Het beurtenis en de gro< oogenblik waartoe U Hoogst dei Naderlandi Dit gew: my onverg gewaardee: vruchten vi Het zy overzicht t derheid, di jaren (van op heden) dienst zyn ingenieurs; verzoek, z stellen. De tyd uinklyke E men voor is korf, te zoekeD. Ee ste atelier scheepshel Koninklijk beeld kuni fabriek wo Teneind zoo mogeli; directeur, geschrift, bijzonderh Mevrouw, gelieven t directeur ti Ook vei

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2