RECLAMES. Er is geen beter bewijs dan de ge tuigenis van lieden van Goes. Gemengde Berichten. laabestedlBgen. a r k t b e r c h f e jl Telegrafisch Weerbericht. AdvartentiSn, Stavenisse. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van den polder Oud-Kempenshofstede werden benoemd tot vertegenwoordigers van dien polder in den dijk raad der waterkeering van den voor noemden polder de heereu N. Kodde, O. Steendijk Sr. en L. Hage. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend dat het Rijks telegraafkantoor te Middelburg van 12 dezer 6.30 uur vóór- tot 14 daaraanvolgend 10.30 uur namiddags en de Rijkstelegraaf kantoren Breskens, Oostburg en Hulst op 14 dezer, van de opening des morgens tot de sluiting des avonds, onafgebroken zullen zijn opengesteld. De hierboven bedoelde uitbreiding van openstellingsuren zal, wat het kantoor te Middelburg betreft, niet op den telephoon- dienst van toepassing zijn. Verleden week Dinsdag is P. v. d. V., uit het krankzinnigengesticht teMedem- blik ontvlucht. Zonder geld legde hij te voet over Antwerpen den weg naar zijne geboorteplaats Koewacht af. Daar is hij spoedig aangehouden en onder politie- geleide naar Medemblik teruggevoerd. Wij wensohen uwe aandacht te vestigen op een der belangrijkste punten onzer samenspraken met het publiek. Men haalt immer gevallen aan van personen uit Uw buurt. Iemand, in Engeland woonachtig, zou U misschien een weisprekenden brief kunnen schrijven vol waarheid, maar gij zult er waarschijnlijk de voorkeur aan geven, er een uit Uw eigen buurt te ont vangen nietwaar De heer Fr. de Kok, wonende Voorstad E 62 te Goes, meldt ons Gedurende drie jateD heb ik voortdurend geleden aan een hevige pijn in de linkerzij en in den rug gepaard met een onaangename prikkeling in de linkerheup. De pijn werd voortdu rend erger, niettegenstaande ik hiertegen verschillende middelen aangewend had, ten laatste was mijn rug zoo zwak ge worden, dat ik mij haast niet meer kon bewegen, ik kon zelfs niet meer bukken om mijn sokken aan te trekken. Ik werd ook erg geplaagd door duizelingenmijn eetlust was langzamerhand geheel verdwe nen en ik sliep zeer weinig of niet. De urine bevatte veel bezinksel en was immer troebel, mijn werk was mij een last ge worden en ik was immer lusteloos en moede. Toen men mij overal zooveel ge nezingen aanhaalde door Fosler's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebracht, ging ik er toe over hiermede een proef te names. Mijn blijdschap was groot toen ik reeds na twee doosjes een groote verlichting bekwam en nadat ik de behandeling nog een tijdje had voortgezet, was mijn pijn in den rug verdwenen evenals de andere kenteekenen mijner nierziekte. Waar ik kan zal ik dit probaat middel gaarue aan bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den Heer de Kok gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den beer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Uit Deventer schrijft menIn een gisteravond gehouden vergadering van de wevers en hulpen van de Deventer Katoen maatschappij is besloten, dat hedenmorgen de staking zoude ingaan. Bq schrqven is der directie hiervan kennis gegeven. Er staken 130 wevers, behalve da blauwver vers en de vrovwen. Met de nietstakers W03dt nog gewerkt. De directie zal het be drijf waarschijnlijk spoedig stopzetten. De eischen der stakers zijn handhaving van hst oude wachtgeldvergoeding voor ge dwongen verzuim en voor de dagen-ver- znim gedurende de actie. Een later bericht meldtVanmorgen om 10 uur heeft de directie het vrouwelijk per soneel der fabriek, samen 41, uitgesloten. Dezo vrouwen vervoegden zich hedenmid dag bq de stakers en werden zonder eenige resarve door hen opgenomen, waardoor het geheele aantal 183 bedraagt. Men meldt uit IJmuidenHet stoom schip Ixion keerde uit zee terug wegens muiterq onder de stokers. De lste machi nist en de donkeyman werden door hen verwond, zoodat zij zich onder geneeskun dige behandeling moesten stellen. De poli tie is aan boord om de orde te bewaren en de muiters zijn van boord verwijderd. De brand te Klavering bij Beilen is aangekomen tengevolge van hooibroeibij den landbouwer Nysingh, van wien 40 var kens, een koe en eenige kalvers verbrand den. Ook de oogst ging verloren Ook die van de 4 overige boerderijen verbrandden. Bij herstemming is te Rotterdam, district I (Kralingen) gekozen tot lid van den gemeenteraad in de vacature-Voor hoeve (a.-r.) aftreding 1911 de heer H. Dieraer (a.-r.) met 2450 stemmen tegen 2309 op dhr. P. J. Helsdingen (soo.)en in datzelfde district vac. v. Hinte (soo.) aftr. 1913 dhr. jhr. F. v. Citters (lib.) met 2570 tegen 2004 op baron Stoet (r.-k.). Ruim 400 stemmen had deze candidaat minder dan de heer Diemer hetwelk van een ohr. historisch district als KraliDgen te verwachten was. Een katholieke can didaat te stellen in distriet I was wel wat gewaagd. E'genasrdig is dat bij deze ver kiezingen resp. 465 en 715 stemmen van onwaarde werden uitgebracht, terwijl 2500 kiezers thuis bleven Bq de op de heide te Velp gehouden manoeuvres had Woensdag een le luite nant het ongeluk met zijn paard te storten hij kreeg vrq ernstige kneuzingen aan de borstkas en ontwrichtte een sleutelbeen. Na eerst naar zqn kwartier te zqn ver voerd is de verwonee Donderdag naar hat militair hospitaal te Arnhem overgebracht. Donderdag viel een kapitein van zijn paard en brak een sleutelbeen. Men schrijft uit Eindhoven Door den kiezer J. v. Bree is aan Ged. Staten van N.-Brabant verzocht zijn protest tegen de verkiezing tot gemeenteraadslid te Eindhoven van den heer Spoorenberg als niet gedaan te beschouwen, daar strekking en inhoud van bedoeld request hem bij het onderteekenen daarvan onbekend waren. In verband mat deze zaak heeft bedoelde v. Bree ten overstaan van twee fabrikanten te Eindhoven, de verklaring afgelegd, Cat hij het protest tegen de verkiezing had ge- teekend op verzoek van S. Wijnen, propa gandist van den R -K. Volksbond en ver- kieziDgsagent van Gemeentebelang, onder belofte hem daar* oor 2 kwartjes te zullen geven. De man probeerde het stuk te lezen, doch was slecht van gezicht eu meende dat het een stuk was,om v.d. Brink uit den raad van Breda te houden. Toen hij geteekend had ontviog hij van 8. Wijnen de som van vijf-en-zeventig oents. Van deze geschiede nis is tevens ook aan Ged.St. kennisgegeven. Men meldt nit Hoek van Holland Tusschen steenen van het Noorderhoofd zqn gisteren door eenige kinderen een gouden ketting met horloge, een doosje met f 66 aan Engelsch geld en een lucifersdoosje gevonden. Op éen der voorwerpen kwamen de initialen A Z voor. Zeer waarschqnlqk zqn deze kostbaarheden afkomstig van éen der ongelukkigen van de „Berlin", daar op de lijst der verongelukten een naam met deze letters beginnend voorkomt. Een der gedelegeerden ter Vredes conferentie heeft hier te lande bericht ont vangen zijner verkiezing tot president eener republiek. Het is de hser Fernando E. Guachalla, gedelegeerde van Bolivia, die thans aan het hoofd van laatstgenoemde republiek is geplaatst. Tot dusver was hq gezant van Bolivia te Londen. Heden heeft de heer Guachalla Scheveningen hij logeerde in het Kurhaus verlaten tot aan het einde der conferentie. Nu alsdan hier het eindprotocol te hebben onderteekend, vertrekt hij naar La Pazi de hoofdplaats zqner republiek. Een te Leiden jong aangekomen stupent, jhr. de M., uit Amsterdam her komstig, die eergisteren zijn kwartier had betrokken op de Oude Vest, is na te on geveer ll'/z u. 's avonds (huis te zijn ge komen, 's naehts te 3 uur uit een raam zijner woning gevallen. In bewusteloozen toestand werd het jongemensch opgenomen en overgebracht naar het Waalsoh hospi taal, waar hij tot heden niet tot bewust zijn is teruggekeerd. Naar verluid moet de patient slaapwandelaar zijn. Te Heithuijsen visl een schilder, die op een hooge ladder stond te werken, en kwam zooda ig op de straatsteenen neer, dat hij esnige oogenblikken later aan de bekomen wonden overleed. Gistermorgen is uit 't Kanaal te Alkmaar opgehaald het lijk van een vischverkooper uit Egraond.Een sehip- p8r stootte in 't voorbq varen met een haak tegen het lqk aan. De man schijnt in dron kenschap van de kermis op weg naar huis, te water geraakt te zijn. Atjeh. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram kwamen 80 mannen uit het voormalig sultanswakeugehied Koe- loe onder den Iueum en den Teungkoe met kwade bedoelingen, bij het bivak te Seudoe, (Atjeh en Onderhoorighedei)). Zij werden tijdig ontdekt en vielen eene uitgerukte patrouille aan, waarvan sneu velde een inlandsehe en licht gewond werd een Europeesehe militair, beiden beneden deD rang van officier, terwijl 2 geweren model 95 verloren giugen. De vijand be kwam 18 dooden. Het Vaderland teebent bij het boven staande telegram het volgende aan //Het regeeringstelegram van hedenmid dag .'s van niet geriDge beteekenis en onwillekeurig vragen wij ons af, of het telegram van 3 dezer uit Singapore aan de Times inderdaad meer waarheid bevatte dan men op het eerste gezicht geneigd was aan te nemen. Ia Juni j.l. werd het bivak te Seudóe, slechts een 6 uur gaans van Kota Radja gelegen in de zuidelijke nederzittingen der Sagi XXV Moekum van Groot-Atjeh, overvallen. Aldaar was een sectie infanterie onder een onderofficier gelegerd. De toestand in die streek was toen zoo spannend, dat de bezetting van het herstellingsoord Lho Nga, tevens de standplaats van den controleur en iets dichter bij Kola Radja gelegeü, nog in den nacht eene versterking van cavelerie kreeg. Het was hier de bevolking die uitging gaf aan de ontevredenheid die al meer en meer toeneemt, vermoedelijk als e6n gevolg van de drukkende heerendiengten aan den wegenarbeid, het invoeren van belasting en het afzetten van een Keutji dorps hoofd. Thans zijn het lieden uit het voor malige sultansgebied Koeloe, eveneens in die streek gelegen, die onder hun wereld lijke en geestelijke hoofden Seudoe hebben bedreigd. Het spoorwegongeluk bij Strausberg. De vraag of dit spoorwegongeluk aan kwaad opzet geweten moet worden, blijft nog altijd open, doch krijgt nu een meer urgent karakter doordat bij de plaats van de ramp een sehroefsleutel is gevonden, die zonder twijfel voor het losschroeven van de rails gediend moet hebben. Voor sommige schroeven is hij echter te klein, zoodat ook nog naar een tweeden sleutel gezocht wordt. Het werktuig moet door een dorpssmid vervaardigd zijn, want door het spoorwegpersoneel worden dergelijke werktuigen niet gebruikt. Tengevolge van den slechten aard appeloogst, wordt westelijk Ierland met hongersnood bedreigd. Men vreest ook dat er gebrek aau brandstof zal komen. Eugene 'T Kint, die vóór 25 jaar de Banque de Belgique voor eenige honderd duizenden gulden oplichtte en toen met zijn minnares Lolo naar Engeland en Ame rika wilde vluchten, dooh onderweg werd aangehouden is onlangs gestorven. De Bel gische justitie veroordeelde hem tot 15 jaar, een straf, die later tot 9 jaar verminderd werd. Na zijn ontslag huwde 'T Kint de doehter van den gevangenissuppoost te Leuven. Toen deze het vorige jaar stierf, werd ook de voormalige tuchthuisboef ziek, en na een langdurig lilden is hii thans gestorven. Uit een woning te Eüsabethpol werd een revolverschot gelost, waardoor het paard van een kozakken-officier werd ge dood. De officier ontbood een sotnie ko zakken, die een woedend vuur openden op de belendende huizen. Elf menschen werden gewond of gedood. Op dezelfde wijze als de waterval van den Rijn bij Neuhausen in het reisssi- zoen 's avonds verlicht pleegt te worden, is Woensdagavond de waterval van de Niagara voor de eerste maal met sterke lichtbundels in allerlei kleuren bestraald. De waterval leverde zelf den electrischen stroom voor de verlichting die 1,115,000,000 kaarsen sterk en 150 mijlen ver nog te zien was. De inrichting is gemaakt door den Amerikaan Douglas te Niagara Falls en zal waarschijnlijk voor 100,000 dollar door de stad overgenomen worden. Voor de verlichting dienen 50 k achtige zoek lichten met projectors van 30 en 60 duim Duizenden menschen waren Woensdag avond van het zeldzame schouwspsl ge tuige Eerst werd het witte licht geworpen, daarna rood met een rooskleurigen nevel er boven, vervolgens groen, oranje, blauw en violet. Het leek een oogenblik of er twintig regenbogen de rivier overspanden, Het was zoo sprookjesachtig mooi dat de toeschouwers stil bleven. Midden in de vertooning sprong een man die op den bovensten boog van de stalen brug over de rivier was geklommen, in de kokende gol ven en verdween in den maalstroom. Bij een gymnasliekfeest in het dorpje Marcke, (bij Brugge) stortte een muziek tent in. De 55 muzikanten werden meer of minder ernstig gekneusd, terwijl 4 kin deren gedood en 8 zwaar gewond werden. De cholera breidt zioh in de Wolga- distrieten uit. In de stad Astrakan deden zieh 52 nieuwe gevallen voor, waarvan 46 met doodelijken afloop. In totaal heb ben zich in de provincie Astakran 1136 gevallen voorgedaan, waarvan 569 met doodelijken afloop. Tengevolge van een overstrooming staan te Utiel in de Spaansche provincie Valencia verscheidene huizen op instorting; zestien huizen werden reeds omvergehaald meer dan honderd gezinnen zijn dakloos, Te Semlin (Servië) sloeg gisteren een ambtenaar in een aanval van waanzin, drie van zijn kinderen meteen bijl dood een vierde kind werd levensgevaarlijk gewond. Te Shelton (Kalifornië) is een boseh door brand verwoestacht personen wor den vermist. Aan de Standard wordt uit Mariëubad gemeld, dat de Parijsche politie gewaar schuwd heeft, dat er een bekende anar chist naar Mariënbad was vertrokken. Naar aanleiding hiervan stelde de politie van Mariënbad een bijzondere bewaking vaa den koning van Engeland in, maar deze wandelde heden zooals gewoonlijk vrijelijk en openlijk rond. Cholera in Duitschland, In den spoor trein van Thorn naar Hohensalza in een Russisch landverhuizer, Abraham Zimen plotseling gestorven. Hij bevond zich met zijn familie op reis van Rusland naar Australië. De uiterlijke kenteekenen doen besluiten, dat de man aan cholera stierf. De ingewanden zijn naar Berlijn gezonden voor een bacteriologisch onderzoek. Het bacteriologisch instituut te Berlijn weigerde elke inlichting. Te Shelton in Taooma, staat Was hington, is het Webbhotel door een brand vernield. Zeven lijken werden gevonden, acht logés worden nog vermist. Te Napels heeft een jonge schilderes getracht zich van het leven te berooven door den geur van tuberosen. Ia het pen sioen waar ze woont had ze zieh te bed gelegd en zich begraven onder de sterk riekende bloemen. Een kellner bemerkte buiten de narcotische geuren en forceerde de deurhet meise was reeds bedwelmd en ook nu nog vreest men voor haar leven. Ze moet dezen romantischen dood gezocht hebben door minnesmart gedreven. Er moet te Antwerpen een oogenblik geweest zijn, dat De Werker brood genoeg voorhanden had om aan de stakers uit te deelen en dat de ovens niet gestookt konden worden, omdat de kolen op waren. Men telefoneerde naar den kolenkoopman, doeh deze antwoordde dat hij niet leveren kon, omnat zijne werklieden ook in staking waren. Men ging hen opzoeken en vragen kolen te brengeD. Niets te doen Gij hebt ons tot staken aangezetwij stakeD. Men heeft eindelijk andere hulp inge roepen, en zoo heeft men een wagen, die reeds een paar dagen geladen stond, naar de bakkerij kunnen voeren, onder de bescherming der politie. Te Aberdeen is gisteren het eerste huwelijk aangekondigd onder de nieuwe wet op het huwelijk met de zuster van de overleden vrouw. De ambtenaar aar zelde een oogenblik, niet wetende of de wet al in werking was, maar kreeg op een vraag aan zijne meerderen een be vestigend antwoord. Te Bellingham, in den staat Washing ton, is een hoop volks een fabriek binnen gedrongen waar buitenlanders werkten. Een paar honderd werden er afgeranseld en een aantal naar de grens van Britsch- Columbië gejaagd. De Bsllinghauameis konden het vooral niet hebben dat er Hindoe's in de plaats van blanken waren aangenomen. In verband toet de laatste vermin kingen vaa paarden in de weide te Great Wyrley, is gisteren een een-en-iwintig- jarig spekslagersgezel, genaamd Morgan, in hechtenis genomen. Te Tandzjer wordt heden Raisoeli's antwoord verwacht op het voorstel om een vertegenwoordiger naar die stad te zenden, ten einde over de invrijheidstelling van kaid Maclean te onderhandelen. Daar Raisoeli herhaaldelijk verklaard heeft dat hij geen staat kon maken op hei woord van een Marokkaan, is het twijfelachtig of hij aan het verzoek zal voldoen. De Eogelsehe regeeiing is nu echter bereid, om Raisoeli onder zekere voorwaarden bare bescherming aan te bieden. Een Noord-reiziger verongelukt. In Mei van 't vorig jaar vertrok, zooals de lezers zioh misschien herinneren, kapitein Mikhelzen aan boord van de //Duchess of Bedford" van uit een der Britsoh-Colum- biaaansohe havens naar 't Noorden. De Poolexpeditie met Eogelsch en Ameri- kaansoh kapitaal op touw gozet had hoofd zakelijk ten doel te eonstateeren of ten Noorden van het continent nog vastland te vinden is. De laatste berichten omtrent deze expeditie luidden dat het schip 200 mijlen van Port Darrow (Aljaska) vast gevroren zat en dat eenige leden der expeditie een sledetooht naar 't Noorden wilden ondernemen. Thans komt uit Win- nepeg berioht, dat een lid van Mikhelsen's expeditie uit Port Anxioous te Hersehell aankwam met de tijding dat de Duehess of Bedford verongelukt was. Hij vertelde verder dat de leden der expeditie het land bereikten en alle voorraden konden redden. In Februari vertrokken kapitein Mikhelsen, de Amerikaansohe geoloog Leffingwell en een derde deelnemer aan de expeditie per hondeslee naar 't Noorden. Zij hadden voor 60 dragen proviand meegenomen. Na 70 dagen kwamen de honden zonder slede terug. Men vermoedt daarom dat de leden der expeditie omgekomen zijn. Maandag 9 Sept. Koudekerke, P. J. Terwoert Jr. .- levering 24.300 kg. slakkenmeel en 7800 kg. kainiet. Ink P. J. Terwoert Jr. Woensdag 11 Sept. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het leveren en aanbrengen van rol wagens, takels, enz., ten behoeve van de sleephelling voor ijzeren sluisdeuren te Hansweert, behoorende bij de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f5600. Inl. o a.hoofding.-dir.teMiddelburg. Zaterdag 14 Sept. V 1 a k ebij Luijk het bouwen van een woonhuis met eafé. Aanwijzing 11 uur. Bestek ad fl bij dhr. Luijk. Woensdag 18 Sept. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het vernieuwen van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en bij- behoorende werken van de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis van het kanaal door Walcheren teVlissingeo. Raming f6500. Inl. o.a. hoofding.-dir te Middelburg. Woensdag 25 Sept. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het maken vaa een houten faatshuip tot het droogzelten van de taatsen dtr groote schutsluizen van het kanaal door Walcheren. Raming f1900. Inl. o a. hoofd, ing. te Middelburg. Veilïngsvereeniging „Z.- Beveland" GOES, 3 Sept. 1907. Pruimen 5 a 6 ct., Engelsche kroozen 4 a 5 ct., beiden per K.G.Peren f 1,20 a f2,50 Appels f i,lo a f 2, beiden per kinReine Victoriapruimen 12 ct., Reine Claude lo ct., beiden per kiloClapp's favorite 2 a 3 ct., Beure D'amanlie's 1 a 2 ct., Tafelappels 1 ct. Eierpruimen 1 ct., Roode kool 3 cl., Savoye kool 3 ct., alles per stuk. Een boomgaard in Biezelinge bracht op f 330. Zaterdag 14 September veiling boomgaard Kloetingsche Straatweg. Veilingsvereenlging //Walcheren". MIDDELBURG, 6 September 1907. Aardappelen: Vroege blauwe f 1,70,id.late f 2,10 a f 2,30, id. bonte f 2 a f 2,20, id. poters 90 ct., Codlin Keswick f3 a f 3,40, Duljespeer f 3, Gravensteiner f 2,60, Scharlakepeer f 3,60 a f4, Dirkjespeer f 3 40 a f 3,60, alles per HL.; Marsapijnpeer 75 a 80 ct., Carbonkelpeer f0,95 a f 1, Beurre D'annionlis f 2 a f 2,3o, alles per kin R. Calville 90 ct., Tarwappels 50 ct., Claps favorite f 1,20 a f 1,60, alles per '/2 kin Pruimen 44 a I05 ct., Abrikozen 25 a 60 ct., Sla 75 a i5o ct., Andijvie 40 a 150 ct., Augurken 15 a 22 ct., alles per 1O0 stuks; Perziken 4 ct., Meloenen 14 a 27 ct., Bloemkool 4 a 16 ct., id. roode 2 a 6 ct., id Savoye 1 a 4 ct., id. Witte 1 a 3 ct., Komkommers, alles per stuk; Druiven 40 a 45 ct., Zilveruien 6 ct., beiden per K.G.Postelein 40 a 45 ct., Zuring 4 a 6 ct., Spinazie 17 ct., Suikerboonen 60 a 100 ct., Snijboonen 50 a 105 ct., alles per benPeen 2 a 8s, Rapen 2 a 25 ct., Karoten i5 r 25 ct., Prei 5 ct., Seldery 'ƒ2 a Is ct., Pieterselie 1 a i5 ct., Rammenas 1 a i5 ct., Uien '/2 a i5ct., alles per bos. AXEL, 7 September 1907. Oude Tarwe f 10,50 a f 11,Nieuwe Tarwe f0,a f0,Rogge f9,a f 9,25 Nieuwe Wintergerst f 0,a f 0, Zomergerst f 0,a f 0,Nieuwe Haver f8,50 a f8,75; Kookerwten f 0,afO, Voererwten f0,a f 0,Paardeboonen f 0,a f 0,Lijnzaad f 0,a f 0, Koolzaad f20,— a f22,Aardappelen f2,50 a f3,—. Alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND, Van 30 Augustus4 September. ZIERIKZEE. Getrouwd: M. P. Stiphout, 32 j. jm. en A. Mallaoder, 24j jd. Bevallen:E de Haan geb. De Graaf, d.N. van Oost geb. Quant, z.C. P. v. d. Berge geb. Botbijl, z. Van 24 Augustus1 September. THOLEN. Getrouwd :W. Perestam, jm. en J. Verkerke, jd. Geboren: Comelis, z. v. P. Goede- buure en P. J. de Klerok. Over de maand Augustus, OUD VOSSEMEER. Geboren: A. O. T. Beun, 25 j. jm. te Colijnsplaat en C. v. Gorsel, 28 j. jd.M. Steketee, 26 j. jm. te 's-Heer Arendskerke en M. Beaufort, 24 j. jd.B. A. Ampt, 33 j. jm. en E. J. F. Ampt, 26 j. jd. Geboren: Jaeoba Johanna, d. v. J. J. Kamhoot en S. C. Stoutjssdijk Maria, d. v. A. van Sehetsers en M. C. Jansen Elizabeth Jaeoba, d. v. J. v. d. Boogaard en B. van DrielMarfiDa Wilhelmina, d.v. W. M. van Dijke en J. P. den Haan Jacob Marin us, z. v. A. Jagt en J. v. Driel Hendrika Adriana Geertruida, d. v. E. H. Mees en D. van Dijk Anna Jaeoba, d. v. J. Potter en C. J. Roggeband Pieternella, d. v. F. Hommel en C. C. Havermans; Jannetje, d. v. R C. Rijn berg en P. v. d. Klooster. Overleden: Philomina Joanna Roeijers, 50 j., echtg. v. A C. de Wit; Christoffel Philippus Quist, 87 jwednr. bevorens van C. Lavèa, laatstelijk van J. van Oe verenHelena JohaDna van TreijeD, 67 j., ongeh.Gerardns Clarijs, 61 j., ongeh.Jacob Marinus, 12 d., z. v. A. Jagt en J. van Driel. KLOETINGE. Geboren: 1, Adriana, d. v. Jaeobus Johannis Mijnsbergen en Willemina Jobse 9, Lijntje, d. v. Mari nus Neels en Lijntje Smit12, Jaeoba, d. v. Jan Oele en Adriana Murre; 15, Maohalina Helena, d. v. Cornelia van Liere en Helena Trimpe18, Neeltje Maria, d. v. Laurus van Liere en Adriana van Liere 28, Pieter, z. v. Johannes Paarde- kooper en Maatje Meulpolder. Levenloos aangegeven: 10,een z. v. Pieter Dekker en Fransina Verburg. Overleden: 14, Jaeoba, 3 d., d. v. Jan Oele ea Adriana Murre15, Jaeoba Zandee, 58 j., ongeh.20, Lijntje, 11 d., d. v. Marinus Neels en Lijntje Smit. naar waarnemingen in den morgen van 7 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.8 te Mun- ohen, laagste stand 754.0 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 8 Sept. zwakke' tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, betrokken tot bewolkte lucht, weinig of geen regen. Iets warmer. Zoo de Heere wil en zij leren hopen onze geliefde ouders MARINUS WELLEMAN en GEERTRUIDA SCHOUTEN op Woensdag 11 September hunne 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare KinderenBe huwd- en Kleinkinderen. Nieuwdorp.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3