WEEN NIET MEER Kerknieuws. Schooinieuwt. reclaWËST II e 1b i s l a k e 11. Gemengde Berichten. Hij werd met de wieg naar het krijgs hospitaal gebracht. De pompiers van Gent, hebben dezen morgen een prachtig stuk werk geleverd. Langs den kant der Eeckersche straat heb ben zy met 15 lansen, zij aan zij, op geen meter afstand van elkander, den vuurgloed aangevallen- Zjj hebben een groote over- wincing op de vlammen behaald, doordien zij de voortzetting van bet vuur naar de westzijde hebben belet en het huis Voet hebben gevrijwaard voor gewissen oüder- gang. Men is den brand nu meester in alle geval, het vuur kan geen verders uitbrei ding meer nemen. Het terrein, dat iu werkelijkheid 6 hec taren groot is, is met uitzondering van 6 woningen totaal uitgebrand. Aan de gebouwen zijn vernieldDe houtzagerij Van Huffel Smeur, het maga zijn Wouters, 't daarnevens liggende huis, de herberg De Geschoren Vos, de herberg van Jan Wouters er tegenover en de drie woonhuizen aan den Eackerschen Weg, in 't geheel 8 gebouwen. Daarnevens circa 20 hangars, ongerekend de ongedekte hout stapels. Het is toen dezen middag de wind is gaan liggen, dat men langs de zijde der Houtuatie met alle kracht den brand langs daar heeft aangevallen. Om 1 uur was de brand langs alle kanten ingesloten en alle verdere uitbreiding onmogelijk. Op dit oogenblik staan langs de Eecker- eche poort nog 10 stapels in brand, maar er is langs dien kant geen gevaar voor uit breiding. Om 12 uur zijn nog 20 pompiers uit Brussel aangekomen en ten 2 ure werk ten enkel pompiers van Gent en Brussel. In de straatwegen, op 't terrein der stapels zijn door de hitte al de kasseien gebarsten. Te 2 ure zijn de bewoners der De Clercq steeg, die sedert gisterenavond in een wei land kampeerden, terug in hunne huizen toegelaten. Dezen middag groote opschudding onder de houtkooplieden ter Beurs. Zij vergaderden ten 8 ure na afloop der zitting om te spreken over de te nemen maatregelen, om de verantwoordelijkheid na te speuren en te onderzoeken wie zij eerst in rechte vervolgen zullen, ofwel de verzekeringsmaatschappijen, ofwel de stad. Men zegt dat enkele kleine kooplieden, die slechts voor geringe sommen in de ramp betrokken zijn, slechts gedeeltelijk of in 't geheel niet verzekerd zijn. Omtrent de aangehouden personen die van brandstichting verdacht worden, lezen wijDe volgende aangehouden per sonen Terloo, Verschusren, Van Leuven, Van Daal, Areata, Potthof, Van Braeckel, Van Walle, en De Leeuw, verschenen voor de raadskamer. Deze waren aaugehouden, de acht eersten voor opstand tegen de politie en aanslagen tegen de vrijheid van den arbeid, de laatste onder betichting van brandstichting bij middel van petrool. Het aanhoudingsmandaat werd bevestigd en zy blijven opgesloten. Het zijn allen perso nen van Antwerpen. G'steren avond en heden was de toestand kalm. Da branden zijn gebluscht. Marokko. Het gevecht van Dinsdag voor Casablanca moet zeer hevig geweest zijn. 's Morgens vroeg kwamen de Arabieren in grootea getale opdagen zij naderden laDgs de heuvels doch generaal Drude die al was voorbereid op het g9veoht, had zyn maatregelen genomende Fransch troe pen vormden 2 carré's, door geschutvuur en muiterij beschermd. Toen begon tegen 7 uur een ernstig gevecht. De Arabieren kwamen met grooten moed onder het hevig vuur der Franschen aan stormen onder gezang en geschreeuw. De Algerijnsche kaïneeiruiters en de rui terij werden gebru:kt om do infanterie te dakken en do Arabieren aan te trekken. Deze taktiek gelukte opnieuw en het infan- terievuur veroorzakkte geweldige verliezen onder de Arabieren. Drie uur lang stormden dozen aan, wer den op de vlucht geslagen, liepen opnieuw storm. Een groot aantal Marokkanen te voet vergezelde de ruiters. Velen van hen hadden muilezels bij zich met manden, waarin zij hun dooden ver voerden, opdat dis niet op het slagveld zou den blijzen liggen. Eindelijk slaagden de carré's er in de Arabieren langzamerhand tarug te drijven in den namiddag waren zy allen verdwe nen. Men schat hun aantal op 8000. Uit Fez zijn brieven te Tanger aangeko men, welke meedeelen dat de viziers, uit vrees van gedood te worden en bang dat men hun paleizen zal plunderen, kleinere woningen hebben betrokken in de handels wijk der stad waar zij veiliger zijn en welke zy gemakkelijker kunnen verdedigen. De vergadering die Abdel Aziz te Fez heeft gehouden voor zijn notabelen en oelema'e, wasrby ook Ben Sliman,de minis ter van Buitenlandsche Zaken, tegenwoor dig was, heeft de vraag of de heilige oorlog moest worden afgekondigd ontkennend be antwoord. De Koran schryft voor dat daarvoor Mnzulmaansch grondgebied zou moeten zijn in bezit genomen en dit was niet het geval. Frankrijk had slechts tijdelijk Oeddzja en Casablanca bezet om genoegdoening te verkrijgen voor eischen die de Maghzen zelf als rechtvaardig had erkend. Verder werd na ryp beraad uitgemaakt dat Abdel Azis de ware beheerscher der geloovigen was en Moelai Hatid een roghi dien men moest bestrijden. Intusschen gaat deze voort met den hei ligen oorlog te prediken (als hefboom die hem op den troon moet helpen) en overi gens te verklaren dat hij de Europeanen toch zoo goed gezind is en met bevelen uit te deelen, nu pas aan alle douanebeambten en andere ambtenaren te Tanger dat men alle inkomsten aan zijn minister van Finan ciën Tazi moest afdragen; hetzelfde schreef Moelai Hafii aan steden in Noord-Marokko, zelfs Tetoeandaarby komt dan nog dat hy reeds enderhandelingen heeft aange knoopt over de wapenen en ammunitie in Masagan. Wie doet zich nu meer gelden 't Rusland. Een groep terror is ter, die onlangs in hechtenis is genomen, wordt beschuldigd 'd merkwaardig plan te hebben uitgebroed, om 't Petersburgsche gendarmerie-depar tement in de lucht te laten vliegen. Daar het zeer lastig is om het gebouw binnen te komen, besloten de samenzweerders dat eon hnnner, door het lot aangewezen, de uniform van 'n officier van de gendarmerie zou aantrekken. Die uniform was dik gewatteerd m6t schietkatoen, 's Mans lichaam zou ge zwachteld worden met reepen van dezelfde stof en de zakken van zijn uniform en alle mogelijke andere bergplaatsen er van zou den met dynamiet volgepropt worden. De ten doode gedoemde zou een kleine elec- trische zakbatterij by zich dragen, om de ontplofbare stoffen te ontsteken. Op het departement van de gendarmerie aangekomen, hoefde hij enkel op 'n knopje te drnkken om zichzelf en alle menschen in zijne omgeving in stafeken te laten vliegen. Het plan werd niet uitgevoerd, omdat de bende gevat werd, voor alles klaar was, De gewatteerde uniform zal aan het gerechts hof worden voorgelegd. De kleermaker die haar gemaakt heeft, is ook in hechtenis. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterbierum, W. Pothoven te O. en N. Weteringte Haastrecht J. W. Poort te De Rijp. Drietallen te 'sGravenhsga: a. J. C Schuller te Goes, dr. P. J. Kromsigt te Rotterdam en B. Tichelman te Vlissingen b. J. Buenk te Harderwijk, G. v. Hoogstraten to Zeist en dr. H. Schokkicg to Vlaardingen (broeder van het Kamerlid mr. J. Schokkiog). Op 't viertal te 's-Heer Arendskerke zijn geplaatst: de Voogd te St. Acnaland, van Dis te Zaamslag, Homburg te Groede, Geijskes te Kats. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland zyn heden toegelaten tot de Evan gelie-bediening de heeren J. Jebbink te Doetinchem en G. H. von Senden te Zand- voort. Geref. Kerken. Bedankt voor Paesens (niet voor Schip luiden) door dr. F. W. Grosheide, cand. Zooals reeds vroeger gemeld werd zal op a. s. Zondag 8 September ds. A. Littooy, pred. der Geref. Kerk te Mid delburg A, precies op den dag af, zijn 40-jarig jubileum als predikant in Zaelands hoofdstad herdenken. Vergissen wij ons niet, dan werd ds. Littooy op Zondag 8 September 1868 al daar door ds. Steketee van Nieuwdorp, bevestigd. Bij gelegenheid der herdenking van deze pleehtigheid zal Zondagmorgen voor de gemeente optreden ds. R. J. v. d. Veen uit Goes, om haar dit niet alledaags voor komend feit in dankbre herinnering te brengeD, terwijl 's avonds de geachte ju bilaris zijn gedaohteniswoord hoopt uit te spreken en met de zegenbede der gemeente, ook de gelukwensoken namens classis en provinciale synode hem aangeboden in ontvangst zal nemen. „In de Dinsdag gehouden vergadering van de classis Rotterdam, der Geref. Ker ken, zijn twee gewichtige besluiten ge vallen. Ia de eerste plaats werd goedge vonden, dat „Feijenoord'' tot zelfstandige kerkformatie overgaat, en in de tweede plaats werd door de classis de ineensmel ting der Geref. Kerken A en B te Rot terdam geapprobeerd". Kamperland. De Unie-Collecte alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f 120, r.0. Geslaagd te 's Gravenhage voor de hoofdacte de heer H. Oele te Kloetinge. Tijdelijke leerkrachten. Op een daartoe tot den Minister van Bin- nenlandsche Zaken gerichte vraag of voor leerkrachten boven het verplichte aantal, die volgens artikel 33 der Lager Onderwijs wet, werkzaam zijn gesteld, aanspraak kan worden gemaakt op de subsidie in art. 48, eerste lid, sub 1 b, derde en volgende zin sneden bedoeld, heeft Z. Exc. te kennen ge geven dat onverkort de regel blijft gelden dat een tijdelijke leerkracht, die boven het verplichte personeel is aangesteld, natuur lijk binnen de greDzen van art. 48, eerste lid, sub 1 b, wel degelijk aanspraak geeft op de subsidie voor surnuraeraire onderwijzers en dat zelfs ook voor tijdelijke leerkrachten die ter vervanging van verplichte onder wijzers optreden, eenzelfde bijdrage als voor surnumerairs onderwijzers kan wor den toegekend. UIT DE PROVINCIE. Vlissingen. Door de commiezen van de plaatselijke belastingen is gister wederom alzoo voor de tweedemaal in enkele dagen proces-verbaal opgemaakt wegens frauduleuze invoer van gedistilleerd. Kamperland. Aan den zeedijk van de Jakobapolder is langs de huizen van dien dijk een keermuur aangebrachi, in aan sluiting van de reeds gemaakte kade op den dijk. Genoemde werkzaamheden uit gevoerd door de heeren Woiferls, van den Hoek bij Neuzen en A. van Hee alhier, zijn deze week door het bestuur van ge noemde polder opgenomen cd goedgekeurd. De Antwerpsche staking deed haar invloed ook gelden op de broodprijzen in onze omgeving. Te Goes is het brood in korten tijd met 2 cent opgeslagen. Voor groote gezinnen dus weer een belasting er bij. De troepen, die op Kijk in de Pot zullen kampeeren, zullen als volgt te Bergen op Zoom aankomenDe 4e comp. 2e bat. op 9 September om 9.15 u. n.ro.het bst. op )3 September om 9 31 u. v.m de lo, 2e en 3e comp. 2e bat. op 16 September om 9.31 u. v.m. - Het totaal inwoners onzer provincie bedraagt 113.144 mannelijke, 115.201 vrou welijke 228 345 totaal. Hoedekenskerke. In de raadsverga dering van Woensdag ingevolge art 49 der Gemeentewet weren tegenwoordig 0 leden. Afwezig de heer Walraven mat kennisge ving. Na btëediging der herkozen leden Verbeek en Van der Linde,die door den voorzitter golukgewenscht worden, en na lözing en goedkeuring der notulen deelt de voorzitter mede, dat van Gedeputeerde Staten bericht van ontvangst is ingekomen der in de vorige vergadering vastgestelde strafverordening op de handhaving der openbare orde, reinheid en veiligheid op de straten en wegen, van den griffier der Sta ten van Zeeland dat met het oog op het op maken dor gemeentebegrooting wordt medegedeeld dat de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris door gede puteerde staten aan H. M. de Koningin zijn voorgesteld te brengen op f 500 en eindelijk dat van dhr. C. de Ruiter is ingekomen een schryven waarby hy mededeelt wegens aanstaand vertrek naar elders ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad. Op 'n desbetreffende vraag van den voorzitter zegt de heer De Ruiter dat zyn vertrek nog in deze maand zal plaats hebben. De voorzitter zegt daarop dat waarschijn lijk deze maand wel geenc raadzitting meer zal worden gehouden, dat het dan wel de laatste maal zal zyn dat de heer De Ruiter eene raadsvergadering bijwoont en dat hij hem derhalve alles goeds in zyne nieuwe omgeving toewenscht. De leden betuigen daarmede hunne instemming. Aan de orde is daarna de benoemiüg van een wethouder. De voorzitter benoemd de heeren Jaspeise en Groenewege tot stomopnemers. Herbe noemd wordt de heer M. G. Verbeek met 5 stemmen tegen 1 in blanco. De heer Ver beek desgevraagd, verklaard deze herbe noeming te aanvaarden, waarmede de voor zitter hem feliciteert. Door Gedeputeerde Staten is verzocht het in de vorige vergadering genomen besluit tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven te veranderen in eene wijziging der begrooting. Na toelichting wordt zonder verdere discussie of hoofde lijke stemming daartoe besloten. In eene zitting met gesloten deuren wordt daarna opgemaakt het le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1907, en na heropening dit kohier vastgesteld zooals dit door B. en W. is ontworpen. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der gemeente-begrooting voor 1908. Eerst werden de uitgaven en daarna de inkomsten behandeld en na de noodige toelichting de verschillende po3ten vast gesteld. De raad brengt geene verandering in die begrooting, de hoofdelijke omslag is geraamd op 12000, dus f 100 meer dan vorig jaar. Zij wordt daarop in haar geheel vastgesteld op f 10003,215 met een post van onvoorzien ad f2 1 5,385. Daarna niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Onderzoek Verlofgangers. (Slot) In ons vorig no. namen wij reeds enkele gemeenten op, voor dis lezers welke 't niet ontvingen, herhalen wij de opgaaf voor Middelburg (stad) en Vlissingen (stad). Dit onderzoek van verlofgangers der Landweer zal plaats hebben in het 38e Landweerdisirict ais voigt Vlissingen, Vrijdag 1 Nov. in het Arsenaal (dook niet voor de Katholieken), lienting 1907 en 1903, uit Vlissingen, Vlissingen, Zaterdag 2 Nov. voor de Katholieke verlofgangers 1907 en 1903 uit VJissingen j en half 3 uit Ritthem. Vlissingen 4 Nov. lichting 1901 en 1905 uit Vlissingen. Vlissingen 5 Nov. lichting 1906 uit Vlissingen en lichting 1903, 1904, 1905, 1906 en 1907 uit Souburg. Middelburg 22 Nov. die uitArnemui- den, en de lichting 1907 uit Middelburg. Middelburg 23 Nov. voor Middelburg 1903 en 1904 en voor al de verlofgangers van St. Laurens. (Israëlieten kunnen den vorigen dag inspectie maken Middelburg, 25 Nov. lichting 1900 uit Middelburg. Het onderzoek zal plaats hebben in het 39e Landweerdistrict als voigt Nlsse, 2 Nov. in de openbare school voor de verlofgangers uit Nisse, 's-Gravenpolder 's-Heer Abtskerke, Heinkenszand, 's-Hee- renhoek en Hoedekenskerke. Krabbendijke, 11 Nov. voor die van Rilland Bath en Krabbendyk3. Kruiningen, 12 Nov. voor die te Krui- ningen en Waarde. Kapelle, 13 Nov. in het koor der kerk voor die uit Kapelle en Sckore. Wemeldinge, 14 Nov. gemeentehuis voor die uit Wemeldinge en Ierseke Kloetinge, 15 Nov. voor die uit Kloe tinge en Kattendyke. Wolphaartsdijk 15 Nov. voor die uit Wolphasrtsdyk. Ellewoutsdijk 16 Nov. voor die uit Ellewoutsdyk, Baarlaad, Borsselen, Ove- zando, Driewegen en Oudelande. Axel 26 Nov. voor die uit Axel en Zuid- dorpe. Neuzen 27 Nov. in het Arsenaal, voor die uit Neuzen lichting 1903 en 1904. Neuzen, Donderdag 18 Nov. voor de verlofgangers van de lichting 1907 wier namen beginnen met de letters A tot en met G te Neuzen voor de verlofgangers 1903, 1904 en 1907 te Zaamslagvoor al de verlofgangers uit Philippineen voor de verlofgangers lichting 19j5 uit Neuzen. Neuzen, 29 Nov. Voor de verlofgangers lichting 1907 te Neuzen de verlofgangers lichting 1905 en 1906 te Zaamslagvoor de verlofgangers 1903, 1904 en 1906 te Hoek. Neuzen, 30 Nov. voor de verlofgangers lichting 1906 te Neuzen en die van de lichting 1905 en 1904 te Hoek. Voor overige gemeenten raadplege men Prov. blad no. 66, De Pinkpillen zullen u genezen. Dat zeggen wij aan hen die lijden. In vele huizen waar men leed, waar men weende, hebben de Pinkpillen gezondheid en vreugde gebracht. Wanneer de Pink pillen in een huis binnen komen, gaat de ziekte er uit. De heer J. Huizing Ie Oosterhoogebrng bij Groningen, sohrijft ons „Mijn vrouw heeft gedurende vele jaren aan de maag geleden. Zij had geen eetlust en haar maag kon niets verdragen. Natuur lijk was kaar slechte maag oorzaak dat zij haar gezondheid verloor. Vele menschen hebben mij toen over de Pinkpillen ge sproken, en zoo ben ik er toe overgegaan die door mijn vrouw te deen gebruiken. Kort daarna nam zij een verbetering waar in don toestand van kaar maag en in ge heel haar gestel, tot groote voldoening van ons gezin. Eenigen tijd later was mijn vrouw geheel-en-al genezen''. De heer L. Bakker, Kreupelstraat 46 te Sohiedam. „Miju vrouw, 68 jaren oud, leed sedert lang aan rheumatiek, in zulk een hevigen graad dat zij het minste huiswerk niet meer kon verrichten. Zij had al vele medioijoen gebruikt zonder er eenige baat bij te vindeu. Daarop is zij op raad van familie de Pinkpillen gaan gebruiken. Haar toestand is spoedig verbeterd, en nu lijdt zij in het geheel niet meer". De Pinkpillen hebben millioenen gene zingen tot staud gebracht. Zij zijn de be waarder der gezondheid van het hu.s. Zij brengen den zieke onmiddelijk verlichting en genezen hem snel. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neuras thenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, onregelmatigheden bij vrou wen. Prijs fl,75 de doos, f9 de ödoozen Verkrijgbaar bij Snabiiié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-degóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Mulder, Drogerijen en Verfwaren. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. Heien Vrydag zijn veroordeeld wegens diefstal: J. C. S., 20 jschoenmakers knecht, Middelburg, tot 1 m. gev.-straf, en A. J. K 11 j., en J. J. B., 11 j.. beiden zon der beroep, Middelburg, ieder tot eene be risping, subs. 6 m. tuchtschool wanneer zij na 2 jaar zich opnieuw schuldig maken mishandeling: A. M., 34 j., voerman, en J. da B., 20 j., werkman, Hulst, de le lot 6 m. en de 2e tot 1 m. gev.-straf,en A.v.d.P., 26 j., arbeider, Oudelande,tot f 7 b. s. 7d.h, mishandeling en wederspannigheidP. D. V., 26 jtimmerman, Berghem (België), ea C. L. de V., 26 jstroodekker, Doel (België), de le tot 14 d. gev.-straf en de 2e tot f 10 b. s. 10 d. h. wederspannigheidP. P. de P., 28 j., stoker, Boschkapelle, tot 14 d. gev.-straf beleediging van een ambtenaarJ. de K., 32 j., landbouwereknecht, Wissenkerko (Camperland), tot 14 d. gev.-strafen beletten van handelingen door een ambte naarA. P. B, 33 j., bierhubhouder, VlissiDgen, tot 14 d. gev.-etrat. VrijgesprokenJ- B., 53 j., koopman, Hontecisse (Kuifaart), beklaagd van mis handeling. De zaak van den inbreker—uitbreker Walther Richter. Oi ze Haarlemsche correspondent seint Do zaak van den beruchten inbreker- uitbreker kwam heden voor. Het spreekt van zelf dat de terechtzitting waarin de man,die zooveel schrik en ontsteltenis eeni- gen tijd onder de villabewoners van Haar lem, Leiden en omstreken heeft te weeg gebracht en die daarby een bijzonder avon tuurlijk verleden bezit, heel wat nieusgie- rigen naar de Haarlemsche rechtzaal deed stroomen. Rudolf Cornelus Walthers is eigenlijk Heinrich Wilhelm Julius Karei Richter ge naamd. In de dagvaarding staat aange geven, dat hij geen beroep uitoefendeen zinder vaste woonplaats is. Nu van dit laatste zijn allen overtuigd. Hy heeft zich te verantwoorden wegens het plegen van twee inbraken in den nacht van 27 op 28 Juni 11. in de gemeente Bloemendaal by de hseren Knottenbelt en Rcosen en wegens het plegen van twee inbraken in den nacht van 28 op 29 Juni 11. te Leiden by da hseren prof. E. C. van Leersum en G. F. Reyst. Hij is dus een inbreker die in het groot werkt. Als verdediger beun ambtshalve toege voegd treedt op mr. J. J, van Toulon van den Koog te Haarlem. Gedagvaard zijn de volgende getuigen mr. A. A. Cnopius, E. van Broekhuijzen, J. W. Gosker, A. F. Wijs man, B. Vreeburg, A. N. Reyst, N. Verhoog J. C. Waalsdorp, W. Balfoort, A. Lokerse, M. v. Wsard, A. Uitenbosch, C Koker, L. M. van Halst, J. Brunt, M. A. van Velzen, N. H. Roosen, L. A. Glasbergen, Tj Knot tenbelt, A. D. de Zwart, P. van Nobelen, A. Dsngel en G Wesseldyk. Ai deze getuigen wonen te Lbiden en Bloemendaal waar Richter zyn onge- wenschte bezoeken bracht. I)e eisch is 6 jaar. De 15-jarige zoon van den sluiskneeht aan 't fort St. Andries bij Heerewaarden, was in een roeiboot op korten afstand van de woning. De vader zag den jongen uit de boot vallen, dooh daar deze een goed zwemmer was en wel meer die grappen vertoonde, vermoedde hij geen kwaad en ging zijn woning binnen. Kort daarna kwam een klein broertje, mede in de boot gezeten, de woning binnensnellen en ver telde, dat Gerard gezonken was. Hoewel nu ten spoedigste opgeviseht, bleken de levensgeesten eohter geweken. Te Box meer kwam bericht, dat den houtzager G. Peters aldaar, die in een stoomhout- zagerij te Stürkrade (Pruisen) werkzaam was, aldaar een ODgeluk was overkomen, waarbij hij het loven verloor. Zijn borstkas werd door een zwaar stuk hout ingedrukt, waarna hij spoedig den geest gaf. Deze man laat eene weduwe met zes kinderen onverzorgd achier. Te Tilburg viel een boorder op de werkplaats der Staats spoorwegen bij het verrichten van werk zaamheden van eeD ladder, en kwam met het hoofd op den grond neer. Hij stierf aan de gevolgen. Te Amsterdam ge raakte een joDgeling door het slippen van zijn rijwiel onder de tram. Zoodanig zat hij met zijn fiets ouder den wagen beklemd dat deze moest worden gelicht. Met een beenbreuk en een dubbele schouderfrac tuur werd hij weggedragen. Er fchijnt, naar men aan het N. v. d. D. meldt, niet heel veel aan te zijn van de aanranding van een meisje te Olde- broek. Men sehijut hier te doen te hebben met een van die vele betreurenswaardige gevallen, waarin ziekelijke phantasie aan leiding tot heel wat noodeloos geschrijf is. 't Moet zijn, dat er van aanranden geen sprake is, maar wal een verzinsel van het meisje zelf, om hier in de bnurl a'gjmeen bekende redenen. Eeaige van de veidachte jongens moeten eene klaeht hehben inge diend wegens valschebesohuldiging. Waar schijnlijk zal dit muisje een langeo staart hebben. Hoe onbetrouwbaar het veen op som mige plaatsen ia, is dezer dagen weer ge bleken te Klazienaveen (DrEen doch tertje van een landbouwer dat het vee hoedde, zakte onverwachts in den grond weg on met haar een koe. Alleen do hoofden van beide staken boven den grond uit. Men groote krachtsinspanning gelukte het aan vier personen het meisje en de koe uit haar gevaarlijken toestand te bevrijden. Een oogenblik later zouden beiden gestikt zyn. Naar het Centrum uit goede bron verneemt, zullen eerstdaags de noodige stappen worden gedaan om ook een nikke len 10 centstuk uit te geven. Het model dat retds gemaakt werd, is geheel als dat van den nikkelen stuiver, doch ietsgrooter. Teven evenredige vertegenwoordiging en o zoo vrijzinnig is de handelwijze van den gemeenteraad te Franeker. Deze raad bestaat uit 6 liberalen, 6 anti-rev. en kath. en 1 soc.-dem. Da eenige afgetreden a.-r. wethouder werd door den Raad uitge worpen met 7 tegen 6 stemmen. Onder de 7 die aan de uitwerping deelnamen was ook het soc-dem. Raadslid. De soo.-dem. ziju in den regel bij ver kiezingen slippendragers, handlangers of vrienden van het liberalisme. Wij zijn benieuwd wat Rotterdam ons heden zat te zien geven. Te Gorinchem zijn tot lil van den gemeenteraad gekozen mr. F. Femhout (anti-rev.) met 639 en J. v. Lith (I.) met 554 steramen. B. J. Vervoorn (soc -dem.) had 336 stemmen. De heer Serrurier heeft zijn her benoeming tot wethouder van Amsterdam niet aangenomen. Door onbekende oorzaak zijn te Klatering bij Beilen vijf boerderijen in de asoh gelegd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2