Gemengde Besicfeten, Nagekomen Advertentie». Marktberichten, Telegrafisch Weerbericht. waren, wonnen de volgende personen A. de Graag, 'sGravenpolder, met 108 punten D. Lindenberg, 's Heer Arendskerke, 106 G. Heijboer, Heinkenszand, 106 P. Traas, 's Heer Arendskerke, 106J. Drijgers, 'sHeer Abtskerke, 105; J. Janse, Nisse, 104; M. Hannewijk, Heinkenszand, 104; J. Okker, Wolphaartsdijk, 103; M. Nijsten, 's Heer Arendskerke, 102 en J. de Kuijper, Nisse, 102 punten. Op de vrije baan be haalden de volgenden schutters de geld prijzen J. Okker met 112, I. Kole 112, M. v. d. Kveeke 142, A. de Graag 109, P. Traas 108, H. v. Trigt 107, W. Kole 107, J. Drijgers 105, P. v. d. Linde 104, M. Janse 104 punten, allen in hun 2 hoogste series. Axel. Hedenavond werd alhier de eerste Bteen gelegd van de nieuwe Ghr. schooi en onderwijzerswoning. Na een kort gebed en een toespraak van den voorz. ds. Broekstra, legde dhr. Dieleman,het oudste bestuurslid den steen. Nadat het hoofd der school dhr. P. van Vliet nog een kort woord gesproken had, werd deze plechtigheid beëindigd met een gebed van den voorzitter. Aannemers en werklieden werden daarna onthaald in de Chr. school. Veere. Door de feestcommissie by de komst van het koninklijk paar, is in eene op gisterenavond gehouden vergadering het volgende programma samengesteld Eerewacht bij aankomst van H. M. op Zandijk tot Veere. Ontvangst der Koningin om 8.35 in de vestibule van het stadhuis. Bezichtiging van den beker door de Ko ningin en den Prins. Vertrek der Koningin om 8.50 naar 't hoofd en verder per Wes- terschelda" naar Zype. Van 810 uur muziek op de Markt (bij 't vertrek der Koningin op den torenwal). Van 1—3 uur en van 7—9 uur muziek door het muziek gezelschap van Wissenkerke. 's Avonds illuminatie van Markt en Kade, alsmede yan de 3 eerepoorten, die opgericht zullen worden op Zandijk, bij den ingang der stad en by het verlaten der Markt. De ingeze tenen zullen worden uitgenoodigd hunne huizen te versieren en voor eenize verlich ting te zorgeiv Krabbendijke. Zondag wilde'n vrouw die meer vlagen van zwaarmoedigheid had, zich met een broodmes in de keel snjjden. Haar man belette haar dit, maar daar hy het lemmet van 't mes moest vatten, sneed hij zich zoo erg in de hand, dat geneeskun dige hulp noodig was. Krabbendijke. Gemeenteraadsverga dering van heden Dinsdag. Voorzitter dhr. burgemeester. De herkozen raadsleden Sonke en Butjjn en het gekozen raadslid v.Gorssel worden beëedigd en nemen na een hartelijfeen gelukwensch van den voorzitter zitting. Na de notulen komt aan de orde stemming voor twee wethouders. Aller eerst vacature-De Kok, aftreding 1911. Eerste stemming. Welleman 3, Vogelaar 2, v.Gorsel 1, Sonke 1.Tweede vry 8 stemming. Er komt een stembriefje voor met Sonke en Welleman. De voorzitter stelt voor dele stem toe te kennen aan Sonke, als eerst vermeld staande, daar het reglement van orde in zoo iets niet voorziet. De heer Vogelaar ban zich hiermee niet vereenigen. Hij zegt dat duidelijk is aan gegeven dat het alleen stemming is in de vacature De Kok en stelt daarom voor dit biljet van onwaarde te verklaren. Dit wordt verworpen met 4 tegen 1 stem (Vogelaar) Met voorstel van den voorzitter wordt 4 tegen 1 (Vogelaar) aan genomen. Voor stemmen Welleman, Krij ger, v. Gorssel en v. Nieuwenhuyze. De heer Sonke blijft als hem aangaande, buiten stemming. Do heer Butijn, ont houdt zich beide keeren van stemming, (waarom Alsnu bljjkt uit de 2de stemming dat verkregen Vogelaar 3, Welleman 3 en Sonke 1 stem. Herstemming tusschen Vogelaar en Wel leman, die zich beiden van stemming moe ten onthouden, Welleman 3 en Vogelaar 2 stommen. Zoodat in de vacature De Kok gekozen is J. Welleman, die de benoeming aan neemt. In de vacature J. Sonke wordt bij eerste stemming gekozen J. Sonke met 6 stemmen, tegen J. P. Krijger l stem. Dhr. Sonke aanvaardt ook deze benoeming. Ook werd nog medegedeeld dat gister avond door Burg. en Weth. getracht is het straatmest (van 2 jaar) te verkoopea, maar dat er geen liefhebbers waren op gekomen, en werden nu gemachtigd het onderhands te verkoooen voor 75 et. per voer. Daarna werd de vergaderinggesloten. 's Heer Arendskerke. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering, die door alle leden en den secretaris werd bijgewoond, had de installatie plaats van de tot leden van den raad dezer gemeente herkozen heeren Zandee, Smit, Nijsse en J. J. de Jager. Een verzoek van eenige ingezetenen van 's-Heer Hendrikskinderen betreffende de totstandhouding van eenRijkstelephoon- kantoor aldaar, wordt in handen gesteld van B. en W. ten hinde later te worden behandeld. De Gemeentebegrooting voor 1908 wordt aangeboden en besloten deze te laten eireuleeren bij de leden. In de Commissie tot onderzoek van de rekenin gen van het Burgerlijk armbestuur vaD 's-Heer Arendskerke en van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hendrikskinfleren over het jaar 1906 worden benoemd de heeren J. Minnaar, N. Remijn en K. Janse. Ten slotte wordt voodoopig vastgesteld, de rekening der gemeente over 1908 in ontvang op f26436,635 en in uitgaaf op ƒ26530,475, alzoo met een nadeelig slot van f93,84. By een twist tusschen twee metaal bewerkers te Veendam Zaterdagavond, echoot de een op den ander met 'n revolver. De kogel trof den linkerarm. De dader is gearresteerd. Ta Woldendorp (Gr.) is een 12 jarig knaapje met een paard op hol geraakt. Eet paard sprong in een moddersloot en de knaap verdronk. Een jeugdig kellcer van het buffet aan het station van de Holl. IJz. Spoorwegmaat schappij te 's-Gravenhage die van een reiziger geld terug moest ontvangen en daartoe den reeds in beweging zijuden trein naliep, viel en kwam tussohen de treeplank beklemd, tengevolge waarvan hem beide voeten werden afgereden. Maandagmiddag oiroa half vijf teisterde een boos, vergezeld van zware donder slagen en plasregens, de Btad Schiedam en omstreken. Er werden vele boomen ontworteld en afgebroken. Een rondge slingerde boomtop trof den bekenden ouden Broeder Wilhelmus die, als naar gewoonte, in het Frankeland wandelde, aan het hoofd en wierp hem in de sloot. Zijn lijk werd zeer kort na het ongeval gevonden en naar het klooster aan de Nieuwe Haven gebracht. Te Kampen is Zondag het 8-jarig dochtertje van ds. E., terwijl «ieze den predikdienst vervulde en ook familieleden ter kerk waren, door een brandend lampje in den tuin in brand geraak^ Wel werden de vlammen spoedig gebluseht, maar het meisje had zoo hevige brandwonden ge kregen, dat het nog denzelfden avond aan de gevolgen is bezweken. De twee zoons van den molenaar te Milheeze (N.-Br.), wilden den nieuw aangelegden motor beproeven. Vermoedelijk door on voorzichtig omgaan met een benzinelamp, ontstond eensklaps een hevige ontploffing en stonden de beide jongelieden geheel iD brand. Gelukkig had de ernstigst gewonde de tegenwoordigheid van geest om in een nabijzijnden kuil met water te springen. Beiden zijn intus3ehen zoo met brandwon den overdekt, dat hun toestand hoogst zorgwekkend is. Een verpleegde uit het St. Joseph-gesticht te Zevenbergen, die naar de kermis aldaar was geweest, is op zijn terugweg in eene moddersloot gevallen en levenloos daaruit opgehaald. Zaterdag is een schilder te Maastricht, terwijl hg een vlag wilde versohuiveD, van het dak gevallen. De jongeling is tot bewustzijn gekomen en aan hersenschud ding bezweken. Aan den Hoek van Holland is een lijk aangespoeld, dat is herkend als dat van den 20-jarigen jon geling, gewoond hebbende in de Lier, die sedert 26 Augustus werd vermist. De Uaarl. Crt. verneemt dat de dezer dagen gemelde inbraak in de Nieuwe Spaarnwouderstraat te Haarlem verzon nen is geworden door de vrouw des huizes, die het geld bad gebruikt. Naby Rolde (Drente) werd dezer dagen in de bosschen een vossenhol uitge graven, waaryit vijf jonge vossen levend worden bemachtigd. In dat hol vond men de overblijfselen van eenige konynen, een paar hazen, eenig gevogelte en meer dan dertig mollen. Pastoor Thissen te Amstenrade hoofdredacteur van de Limburger Koerier, o. a. bekend om zyne anti-semitische arti kelen, is Zaterdag op 69-jarigen leeftyd overleden. In den laatsten tijd werden in ver schillende gemeenten van Drente van de in weide loopende paarden de staarten afge sneden, blykbaar met d8 bedoeling, het haar te verkoopen. In de gemeente Roïde zijn thans 'n rondzwervende man en vrouw aangehouden, die zich aan dergelijke feiten hebben schuldig gemaakt. Zy zyn naar de gevangenis te Assen overgebracht. Bij de politie te Amsterdam heeft zich een persoon aangemeld, die eenigen tijd geleden zijn patroon f 1300 ontstolen had. By Kon. besluit is bepaald, dat de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 14 dezer des namiddags te 3 uren. De minister van Binnenlandsche Zaken is gemachtigd zich op genoemd tydstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een veroenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in naam der Koningin te sluiten. Tot voorzitter der Eerste Kamer is bij kon. besluit voor het nieuwe zittingsjaar (her)benoemd de heer J E. N, baron Schim- melpenninok v. d. Oye. De verkiezing voor een lid der Tweede Kamer voor Schiedam zal plaats hebben 25 Sept. Stemming en herstemming zoo noodig 9 en 22 October. Benoemd tot surnumerair der poste rijen o. a. de heeren A. W. J. Stof kop er en P. D Goetheer. Een onweersbui heeft Maandag by verschillende warmoeziera ouder Nieuw Terbregge naar schatting een 1000 tal ramen vernield. Te Tilburg werd de telefoon op enkele plaatsen getroffen, zoo dat sommige aansluitingen gestoord wer den. Ook werden een drietal woningen door het hemelvuur getroffen en aan het bovendeel aanmerkelijke schade toege bracht. Noodweer. Betreffende het noodweer te Oldenzaal Donderdag der vorige week. Den heelen dag was het drukkend warm geweest en had het onophoudelijk geweer- lieht en gedonderd, totdat tegen halfvijf uit het Zuiden een bui kwam opzetten, die om kwart over vijf vergezeld van een zwaar onweer losbrak. De storm, die inmiddels opstak, sloeg de hagelsteenen, waarvan vele de groote hadden van een stuiter, met kracht tvgen de ruiten. Zooveel hagel viel er, dat het marktplein wit zag als in den winter bij een flinke sneeuwbui. Tusschen de hagelsteenen viel zooveel regen, dat het wel een wolkbreuk geleek. Geen wonder, dat bij zulk een weer de meeste huizen overlast van bet water kregen. Aan de Groote Straat liep bij sommige woningen het water van achteren er in en aan de voordeur er weer uitin het hotel Vastert stonden versoheiden kamers blank van water, en boorde men gaten in het plafond om het ziob daarop bevindende water te verwijderen. De achterstraten geleken sfroomende beken daar stond in sommige huizen het water een halven meter hoog en nam men de vluoht naar den zolder. Uit een dier huizen werd een oude vrouw bewusteloos wegge dragen. Elders werd het vee verwijderd om verdrinken te voorkomen, of werden de jonge varkens in een graankist gezet die in het waier op de deel ronddobberde. Vele voorwerpen spoelden uit de buizen weg en dreven door de strateD, als stoelen ladders enz. Onnoodig te vermelden dat talrijke ruiten het van de hagelsteenen moesten ontgelden. Te midden van d..ze bui, die zelfs verschillende fabrikanten d wong hun inrichtingen stop te zetten, sloeg het onweer op verschillende plaatsen in zoo werd een machine bij het station ge troffen, een paar woningen, de telefoon- leidingen, talrijke boomen enz. Groot is de verwoesting door deze bui aangericht; boomen zijn ontbladerd, te veld staande vruehten tegen den grond geslagen, bloe men in de gazons vernield, terwijl in de plaats de mensehen tot laat ln den nacht bezig waren het water uit hun huizen te verwijderen. Aan sommige groote huizen bedraagt de aangerichte schade ettelijke honderden guldens. Gelukkig dat deze bui zeer plaatselijk was, zoodat aangrenzende buurtsohappen vrij bleven. (N. Crt.) Op de Mient ward Zaterdagnacht een persoon deor zekeren M. aangesproken, die oneerwgheid met hem zocht. M. beet de persoon in quaestie by een schermutseling die ontstond, een stuk uit het rechteroor en voorts in de eene hand. Bij kon. besluit is met ingang van 1 September 1907 benoemd tot president der arr. reehtbrnk te Breda, mr. O. O Sege-s, thans hoogleeraar in de faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit te Gro ningen en rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank aldaar, zulks met toeken ning van eervol ontslag als hoogleeraar. Da gemeenteraad te Groningen en de Sta ten vau Groningen verliezen daardoor een chr. historisch Raads- en Statenlid. Een wethouder eener kleine Lim- burgsche gemeente vroeg dezer dagen aan een politieman „Zeg mijnheer, wat betee- kent dat toch tegenwoordig wordt op alle café3 't woordje „verlof" geschilderd Maar, beste wethouder", antwoordde de aangesprokene, weet u dat niet? En het college van B. en W. heeft ook in uw plaats reeds zoovele „verloven" verleend „Och antwoordde onze wethouder, „ik teeken zoovele zaken, waarvan ik niets be grijp. Dat is me allemaal te geleerd I" (Limb. Koerier.) In een tram te Breda zat een fra&i- aangedano dame naast een heertje. Toen de wagen een scheikundig laboratorium naderde, waaruit gewoonlijk een zeer on aangename geur van zwavelwaterstof naar buiten kwam, bracht de dame by voorbaat een klein flesebje met kristallen aan den neus. Spoedig stroomde de leelijke lucht inderdaad de tram binnen. De heer keek even rond toen zei hy, luid genoeg om door alle passagiers verstaan te worden Juf, zou-de aateblieft de kurkwaeropda flessche willen zetten (B.C.) Ffores en Celebes. Rageeringstelegrammen uit Noderl.- Indië melden Bij de actie op Florea zijn drie inlandsche militairen beneden den rang van ofQcier gesneuveld. Aan do zijde van den vijand sneuvelden 21 man. Het hoofd van Tombi heef! zich met zyne volge lingen onderworpen. 2o. Bij de overvalliDg van oen bende in het gouvernement Cele bes en onderhoorigheden zijn een Euro- peesche en een inlandsche militair gesneu veld en zijn licht gewond een Europeesche en twee inlandsche militairen, allen be neden den rang van officier. Van den vyand zijn twee b9ndehoofden gesneuveld en twintig hunner gearresteerd. Vervolg Gemengde Berichten op Pag. 4. AiEfeesleitligti. Woensdag 4 Sept. Middelburg'. Gebouw prov. bestuur 11 u.het bouwen van een basaltmuur langs de zuidzijde van het zijkanaal van het kanaal van Neuzen naar deAxelsohe Sassing. Raming f3300. Inl. o. a. hoofd- iDg. te Middelburg. Zaterdag 7 September. Sint Laurens. Secretaris Land- bouwvereen Gemeenschappelijk belang Levering van verschillende hoeveelheden kunstmeststoffen. Inl. by voornoemden secretaris. Maandag 9 Sept. Koudekerke, P. J. Terwoert Jr. levering 24.300 kg. slakkeomeel en 7800 kg. kainiet. Inl. P. J. Terwoert Jr. Woensdag 11 Sept. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het leveren en aanbrengen van rol wagen», takels, enz, ten behoeve van de sleephelling voor ijzeren sluisdeuren te Hansweert, behooronde bij de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 5600. Inl. o a.hoofding.-dir.teMiddelburg. Woensdag 18 Sept. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.het vernieuwen van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en bij- behoorende werken van de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis van hel kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f6500. Inl. o.a. hoofding.-dir. te Middelburg. Spsibare ïertoopligea. Donderdag 5 Sept. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Hosang lo. een huis met tuingrond Veersehe Singel T 223 groot 1145 c.A. 2o. eon nieuw huis en tuingrond 151 c.A. Oude Veersehe wegT2l6a. 3o. een schuur, kippenloop en tuingrond Oude Veersehe weg T 216 groot 355 e.A. 4o. tot 8o. huizen Veersohe Singel T '222, 221, 220, 219, 201 resp. groot 93, 85, 50, 120 en 81 c.A. Te zien 4 en 5 Sept. 10—12 en 2—4 uur. BVRGMÏÏL1JKM 8TAMD» Over de maand Augustus, NISSE. Geboren: 3, Cornelia, z. v. Jan van der Hiele en Wilhelmin» Paauwe 5, Paulus, z. v. Pieter Poelman en Willemina Vermaire;. 16, Paulus, z. v. Lein Huissoon en Klazina Noordhoek 17, Cornelia, d. v. Marinus Cornelia de Schipper en Helena Bustraan 25, Cor nells, z.v. Jan Meijers en Leuntje Sanderse; 28, Jozina, d. v. Jan Mol en Jozina Braamse. Overleden: 18, Paulus Poelman, 13 d.22, Magdalena Boonman, 28 j. OVEZAND. Geboren: 5, Pieter, z. v. Jan Korstanje en Maatje Jozina Oele 21, Johannes Pieter, z. v. Adriaan van de Velde en Maria Potter 23, Pieter, z. v. Cornelis de Jonge eu Maria de Punder Adriaan, z. v. Cornelis de Baar en Cor nelia Remeijn. DRIEWEGEN. Geboren: 3, Forra, d. v. Jan van de Guohte en Lsvina Hart- hoorn 13, Janna Adriana, d, v. Mari nus Nijsse en Catharina de Vrieze. Overleden: 21, Cornelis Alleuae- kinders, 31 j., man van Katharina Johanna de Reijger 24, Forra v. d. Guehte, 21 d. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 1, en getr. 15, Jaspert Heijnsdijk, 22 j. jm. en Neeltje Breure, 21 J. 16, en getr. 29, Pieter van Gilst, 24 j. jm. eu Kiiua Kunst, 24 j. jd.31, Pieter Janse, 40 j. jm. en Agatha de Back, 44 j. wod. van C. v. d. Berge. Geboren: 13, Albertha Catherina.d.v. J. de Regt en A. C. Rotiier 14, Pieter, z. v. M. de Smit en G. van Gilst15, Marius, z. v. D. Tazelaar en J. de Regt 24, Janna, d. v. Janna Kramer.» Overleden: 21, Adriana Kramer, 55 j. wed. van M. Koster. HEINKENSZAND. Getrouwd: Geen. Geboren: 7, Jaoobus, z. v. Laurens Traas.en Susanna Maria Zuidhof. Overleden: Geen. KRABBENDIJKE. Getrouwd: 22, Cornelis Jacobus van den Akker, 45 j. wednr., te Ede, en Cornelia J-aoobusse, 34 j. jd., te Krabbendijke, onlangs te Ede. Geb.oren: 1, Jan, z. v. Cornelis Hoek man en Adriana Joppe3, Jan, z. v. Hendrik Lobbezoo en LeuntjeKloosterman 7, Leendert, z. v. Willem Staal en Dina Leuntje Wiskerke 10, Cornelia, d. v. Hendrik van Iwaarden en Dina de Bel 18, Eliza, d. v. Cornelis Lobbezoo en Jan netje Hoogstrate21, Baatiaan, z v. Nioolaa8 Klap eu Johanna van den Berge 23, Adriaan en L»na (tweelz. en d. v. Marinus Geense en Christina Koster 29, Janna, d. v. Pieter Huissen en Maria Tramper30, Frederik Arend, z. v. Adriaan Lindanbergh en Maria Kamerling. Overleden: 21, Pieter, 4 mnd., z. v. Abraham Nieuwenhuijzen en Maatje de Vrieze 22, BasiiaaD, 1 d., z. v. Nieolaas Klap en Johanna van den Berge. Op verzoek van een lid van de Landbouwafdeeling //Walcheren" is het veerwagenije dat in miniatuur gemaakt is voor de «Haagsehe Landbouwtentoonstelling" ter bezichtiging op Donderdag 5 Septeinber in DE KEGELBAAN tegen betaling van 10 cent per persoon. Goes, 2 September I907. Bij s matigen aanvoer was Nieuwe Karwij iets lager. Oude Tarwe f8,50 a £9,— Nieuwe Tarwe f6,75 a f8,25, Nieuwe Rogge (6,a f6,40; Haver f7,75 a f8,25, Kroonerwten f9,a f 10,75, Karwijzaad f 16,a f 16,40. Opgaaf der marktzetters van de gemeentel Versche Boter per K.G. f1,20 a f1,35; middenprijs f0,65 Part- fo,75 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4,20 k f4,70; middenprijs f 1,10, part. f 1,20 afo,per 25 stuks. w De aanvoer van beide artikelen was gering. Opgaaf van de Landbouiomaatschappij. Boter f 1,20 a f1,35 Per K.G., rekenprijs f 1,32 per K.G. De geringe aanvoer van eerste kwaliteit boter werd voor het grootste gedeelte verkocht aan particulieren a i' 1,50 de K.G. Versche Eieren f4,40 k f4,70 per too stuks, rekenprijs versche eieren f4,50 per 100 stuks. Niet versche eieren werden verkocht voor f4,20 de 100 stuks. Veilingsvereeniging „Z, Beveland" GOES, 3 Sept. 1907. Princepruimen 8 ct., Engelsche kroozen 60 ct., beiden per kiloPeren f 0,80 a f 2,25, Appels f 1,20 a f2,25, beiden per kin; Pruimen Reine Coude 26 ct., Eierpruimen 24 a 28 ct beiden per chipClapp's favorite 2 a 6 ct., Tafelappels 1 a 2 ct., Bloemkool 7 ct., id. Roode 3 ct,, Perziken 6 a 8 ct., alles per stukAard appels f 1,40 per H.L., Boontjes 32 ct. per mandjeAugurken 20 ct. per 100. Zaterdag 7 September veiling boomgaard Biezelinge. Zaterdag 14 September boomgaard Kloetingschen straatweg. Grooten aanvoer. Veilingsvereeniging //Walcheren". MIDDELBURG, 2 September 1907. Aardappelen Vroege blauwe f 1,80, id. late f2 a f2,40, id. bonte f2 a f2,10, id. poters 68 a 80 ct., Hondsmuil f 4, Peren van Van As f4, Suikerijpeer f3, Dirkjesperen f 4 40, Scharlakenperen f 3,70 a i 3,84, Bergamotten f4,80, Gravensleiner f 4, alles per H.L.Jutten {3 a f3,40, N. H. Suikerijpeer f 1,70, beiden per kinBeurre D'anmanlis f 2,50, Perzik appelen f 0,95 a f 1,20, beiden per s/2 kin Godlin Keswick 27 ct. per chipPruimen lo a 11 ct., Thomaten 10 a 12 ct., Blauwe druiven 45 a 50 ct., Zilveruien 7 a 8 ct., alles per K.G. Perziken 25 a 4 ct., Clapsfavorite i5 a 25 ct., Meloenen 10 a 18 ct., Bloemkool 2 a 8 ct., id. Roode 1 a 6 ct., id. Savoye 1 a 4 ct.,'1d. Witte 1 a 2 ctKomkommers 1 a 25 ct., alles per stuk Blauwe pruimen 25 a 80 ct., enk. pruimen 30 a 60 ct., Dubb. witte wijnpruimen fo,8o a f 1,20, Sla fo,8o a fi,6o, Andijvie fo.3o a f 1, Augurken 15 a 20 ct., alles per 100 stuks; Postelein 25 a 35 ct.,-Zuring 4 a., 6 ct., Snijboonen f0,6o a f 1,25, Suikerboonen y 50 a 85 ct., alles per beri. VLISSINGEN, 3 Sept. 1907. Boter f 1,20 a f i,4o per K.G Eieren f4,60 f 0,per 104 stuks. ROTTERDAM, 2 September. Binnenlandsche granen. Tarwe. Jarige komt bijna niet meer voor. Enkele puike partijtjes Essex brachten per 80 ko. netto van f 10,75 lot f 11,25 op, verder per 1O0 ko., naar kwaliteit, van f 11,50 tot f 12.50. Van nieuwe was heden een luimen aanvoer, meerendeels onvoldoende droog, die naar kwaliteit verkocht werd van f 9 tot f n per 100 kilo en uitgezochte partijtjes tot f 12. Rogge onveranderd. Per heet. f 6,25 a f6,75 voor uitgezochte partijtjes en verder per 1O0 kilo van 1'8 tot f8,50 naar kwaliteit. Gerst flauw onveranderd. Winter- f 8,25 a f8,75 en zomer- f8 a f8,50 per 100 kiio. Haver. Jarige is als opgeruimd te be schouwen. Nieuwe waarvan de kwaliteit mede- valt, vond plaatsing van f 9 tot f9,50 per loo kilo naar deugd. Blauwe erwten van het nieuwe gewas, waarvan enkele partijtjes ter markt waren, doch van zeer uiteenloopende kwaliteit, vonden plaatsing van f 7,5o tot f 10 per heet., naar zuiverheid en droogte. ROTTERDAM, 2 September. Buitenlandsche granen. Rogge per 2io0 kg. 117/I18 Pd. Peters burger uit zeeboot f2lo, 117,118 pd. dito stoomende 1 207, 9 Pud 35 Cherson stoomend f 2o8, 9 Pud 20/25 Nicolajeff stoomend f 205, 9 Pud 25/30 Taganrog stoomend f205,9 Pud 10/15 Taganrog stoomend 'f 20O, 72/73 k.g. Helena stoomend f207,9 Pud 30/35 Genetchek stoomend f208.. Gerst per 2oo0 kg. Zwarte Zee uit zeeboot naar kwaliteit f146, f 155, 63/64 k.g. Donau dag. gewacht f151, 60/61 k.g Zwarte Zee Sept. Oct. afl. f J40. Haver per 100 kg. 47/48 kg. Petersburger xtit zeeboot f8,25. Erwten per 80 kg. Calcutta f7,65. Cal cutta te Antwerpen ladend boordvrij alhier f7,45 a f7,50. Odessa Augustus afl. f6,65. Mais per 2000 kg. Amerife. Mixed f I37 a f 139, dito dito uit zeeboot f 136, dito dito Sept./Oct. aflading gestort f I39 contant, grove Donau f132 spoorvrij, Odessa, dagel. gewacht f 130 a f 131. ROTTERDAM, 2 September. Zeeuwsche Ajuin. Aanvoer heden circa 3000 balen bruine en stroogele, doch grootendeels kleine bruine. Marktwaarde werd niet vastgesteld, doch werd er verhandeld voor f l,8o voor de groote bruine, f 1,70 voor de stroogele en f 1,80 voor de kleine bruine, alles per baal van 50 K.G. MEEL. De stemming was aanhoudend zeer vast. Groote zaken kwamen tot hooge prijzen tot stand. Heden uoteering 50 cent hooger. Prima qual. Inlandsch f 12.50 k 12,75, Eerste qual. Inlandsch f 12.a f12.50 Prima Amerik. (Patent) f13,a f13,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 12,— k f12.50. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f11,25 a f 11,75. Extra puike qual. Hongaarsch f 17.5O a f 18. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duiisch fa f—Eerste qual. Duitsche f 12.a f 12.50. Prima qual Belgisch f 12.5O k f 13.Eerste qual Bel gisch f 12.4 f 12,50 Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 11.50 k f12,25. Inlandsch Roggebloem fit,A f 13Duitsche Roggebloem f 11,k f 13, Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak AMSTERDAM, 2 September. Aardappelen. Dc prijzen waren als volgt: Andijker muizen groote f 2 a f 2,20, kleine f I a f1,40, blauwe f1,70 a f2; Friesche muizen f 2,20 a f 2,40, idem borgers f 1,40 a f 1,80, idem geeltjes f2,80 a f3, Hamburgers f3 a f3,20, bonte f 1,80 a f2,20, blauwe f 1,80 a f2,10; IJ polder borgers f 1,50 a f 1,60, bonte f 2 a f 2,10 Hillegommer zand- f 2 a f 3, muizen f 2 a f 2,75 graafjes f 3 a f3,50Zeeuwsche blauwe f 2 a f2,30, bonte f1,75 a f2,30. 12 ladingen aanvoer. naar waarnemingen in den morgen van 3 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.5 te Hoita, laagste stand 740 2 te Skndesness. Verwachüag tot den avond van 4 Sept.: zwakke tot matige Noord Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, veranderlijke be wolking, waarsehijnlijkregenbuien.Weinig verandering van temperatuur,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3