Laatste Berichten Adverftentiën. VERBETERING. ftflosp Vertsopiagsa, m. St. Maartensdijk. Uitslag der Zaterdag gehouden aanbesteding voor de levering van kunstmeststoffen door de dorpsver- eeniging alhier. Inschrijvers voorSuperfosf., Thomasfosf. en KainietDordsohe Maat schappij, Dordrecht, f2,73, f2,26, f2,28; W.Bolier, Poortvliet, a f 2,725, f 2,25, f 2,28 Iwan J. v. d. Have, Rotterdam, f 2,80,f2,25, f2,27; J. Kostense, Kruisingen, f2,735, I. Hage, St. Maartensdijk, f2,75, Inter nationale, Zwijndrecht, f 2,78, a f2,22, f2,24; Mij. tot verkoop van hulpmeststoffen, Dordrecht, f2,82, f2,12, a f 2.18s. Antwerpen. Dorr broodsgebrek heb ben vele ongeregeldheden plaats. De wagens met Engelsche dokwerkers werden omgekanteld. Hat plansoen van den heer Steinman te Bokkeren is vernield. Ia gezonden Stukken. LEESTAFEL. üarkibËnchferc, Telegrafisch Weerbericht. Posterijen, Si™0"'} Braai-, Besclfiit- an Klrasoaialhrij Bui-, BfscMt- ai KlÉpelallerij Zwaar, blank 8PM4, per kilo 60 cent. miM'S PATEÏÏTSïmm 1 zekere maat te laten verkorten, daar hij er achter gekomen was dat dc gevangenen door middel van die bezems elkander van cel tot cel briefjes wisten te overhandigen. Ook had hij last gegeven alle stoelen en tafels aan den grond vast te laten spijkeren opdat de gevangenen deze meubelstukken niet zouden kunnen gebruiken om bij het venster van hun cel te komen. De Britsche koning is eergisteren de voorstelling gaan bijwonen van een Ween- sohen troep die te Marienbad het kurpu- bliek wat tracht op te vroolijken. Het is niet gebleken of men in verband met het bezoek van deu vroegeren Prins van Wales een speoiaal program had saamgesteld, maar de eerste nummers waren desniette min uiterst pikant. Bij hei derde nummer stond koning Edward op en sprak „Shoc king afsohuwelijk." De hertog van Teek en andere leden van 's konings gevolg moesten toen ook wel opstaan en in een oogenblik was de koninklijke loge leeg. Engelschen en Amerikanen begonnen toen ook weg te loopen en de rest vaD het publiek vond het ook bar maar bleef. De directeur van den troep ging, zegt men, den volgenden dag naar het hotel Wieroer om ïijn excuses te maken; 'tspeet hem dat hij niet vooraf den koning ingelicht had omtrent zijn „genre". Of de konisg hom ontving dan wel door een lakei de deur liet wijzen, is aan den speurzin van de reporters ontsnapt. Soleilland, de moordenaar van de kleine Marthe Elberoing, te Parijs, had cassatie gevraagd van het vonnis, waarbij hij ter dood veroordeeld werd. Dat verzoek is thans afgewezen. In Breslau is een klooster dat tevens diende tot kostschool voor ongeveer '200 meisjes in vlammen opgegaan. De bewoon sters konden allen gered worden en werden naar een klooster in Karlswitz overge bracht. De redding ging nog al met moei lijkheden gepaard daar een aantal nonnen door den sohrik Hauw waren gevallen. De bij het klooster staande kerk is op dea toren na verbrand. De Spijker- en de beide Dion Bouton- wagens zijn gisteren te Parijs aangekomen aan het einddoel van den tooht Peking- Parijs. Het publiek op de boulevards juiohte de bestuurders luide toe. Te Thomasville, in Georgia, wordt jnoht gemaakt op een neger, volkomen op dezelfde .wijze als op een sluk wild. De man heeft het een of ander misdreven en is op den loop du wordt hij nagezeten met tal van bloedhonden. Tot dusver echter heeft hij den geheelen jachtstoet van zioh weten af te houden, door middel van zijn revolver, waarmede hij reeds niet minder dan drie menschen heeft gedood. De chauffeurs van de Parijsohe taxi's sfakeD. Ze vragen wat meer Iood, Zondags- ruft, een regenjas en afschaffing van het boetestelsel bij aanrijdingen. De directie van de maatschappij antwoordt op deze eischen, dat ze wegens de concurrentie niet meer kan betalen boyendien vindt ze 10 franos behalve de fooien genoeg zelfs om er een regenjas voor te koopen. Op den Charleston Maltoonspoorweg zijn dioht bij Charleston twee treinen op elkaar geloopen. Er zijn dertien personen omgekomen bij het ongeluk, het aantal dergenen die min of meer erüBtige kwets uren beliepen is nog niet vastgesteld, het moet nog al groot zijn. In de noordelijk van Napels gelegen moerassige kunststreek, ongeveer halfweg Napels-Rome heeft zioh dezer dagen onder de aldaar wonende herderstammen een liefdesdrama afgespeeld. Een koedrijver, zekere de Silvestri was smoorlijk verliefd op Driade di Sarra, een bizonder mooi meisje uit die landstreek. Het mooie herder- inneke beantwoordde zijn liefde echter geenszins. Toen zon de hartstochtelijke herder op een middel en vond er een hij zou haar schaken. De schaking mis lukte. De rader van 't meisje klaagde den vurigen Italiaan aan. Daar't meisje slechts zestien 'lentes telde, werd den herder een zware straf opgelegd en wel negen maandj es „brommens''. Toen de ongelukkige dat hoorde, deed hij dra al 't mogelijke om te ontsnappen en waarlijk, 't gelukte hem. Hij zoekt een vriend op, wien hij zijn toekomstplannen blootlegde. Ja, zijn makker voelde er ook veel voor roover te worden. Earst moest echter het meisje boeten voor haar halsstarrig wei geren. Op een donkeren avond slopen de vrienden naar de hut. waar Driade woonde. „Kom even buiten", stentorde de onge lukkige minnaar, terwijl hij op de deur van da herdersbut klopte. „Neen neen vinnigde 't herderinneke die den laten bezoeker aan zijn stem her kende. „A's je niet buiten komt, steken wij de hut in brand dreigde toen de herder. Driade ging de hut echter niet uit. De bandieten versperden de hutnitgan- gen en togen aan 't werk. In korten tijd stond de hut in liohte laaie, 't Meisje en haar familieleden kwa men jammerlijk otn. Dadelijk werden een twintigtal carabinieres uitgezonden om de daders te vatten. Men zoeht en zoekt thans nog even ijverig, edooh tot dusver zonder resultaat. Het schijnt dat de aanleiding tot de gebeurtenissen in Panad ia gegeven door de officieren zelf. Hun was c.l. de school tijdelijk als cantine aangewezen en op de binnenplaats werd hun avondmaal klaar gemaakt. Een boer wilde bij het vuur zijn pijp opsteken, toen juist een kapitein op de plaats kwam. Hij beval den soldaten den boer van de plaats te jagen en gaf dezen daarbij zeil een stomp in de borst. De soldaten volgden het voorbeeld van hun kapitein en wierpen den boer met ruw geweld de straat op. Daarop schoolde een troep boeren samen voor het school gebouw en sohold de militairen uit. De kapitein liet alarm blazen en onmiddellijk was een detachement ter plaatse. Da sol daten gingen allen, die niet dadelijk uit den weg gingen, met de bajonetten te lijf en drongen zelfs woningen binnen, waar ze de bewoners wondden onder den uitroep „Wij zullen de Wallaehen uitroeien". Goes. Tot verbetering van een in ons vorig no. overgenomen bericht omtrent de veranderingen aan 't station tegen da komst van H. M. de Koningin malden wij dat het hek op zij, de gewone uitgang wordt weg gebroken en daar eon baldakijn wordt op gericht; derhalve links ter zijde van de wachtkamer le klasse. De met a gemerkte cijfers werden voor de respectieve meststoffen de levering ge gund. Voor de Thomasfosf. gesehiedde dit omdat de leverancier, hoewel niet de laagste insohrijve, een hooger oplosbaar gehalte garandeerde dan zijn concurrenten. Sluis. Zaterdag hield de gemeenteraad weer esne raadszitting. Afwezig waren de hoeren dr. Brand en P. Noest. De aanbe veling voor de keuze van zetters voor's rijks dir. bol. werd aldus aangevuld F. J. Noest en E. J. de Meijer. Da heer Boeltjes ver kreeg enkele stemmen. Een gratificatie van f25 werd toegekend aan het hoofd van school O, wegens extra bewezen diensten n de vacature van mej. La Grand. De ge meenterekening over den dienst 1906 wordt vastgesteld in ontvangsten op f 21060,895 in uitgaven f 19983,55 zoodat er een saldo is van f 1077,345. f De rekening van bet Alg. Aambestuur van Sluis over 1906 werd goedgekeurd in ontvangst op f 1009,67 in uitgave f 835,28 bedragende met 6en batig saldo van f 174.39. De rekeningen der Godshuizen worden goedgekeurd. Die van het Gasthuis be draagt f 4432,62s in ontvang en 3825,60 in uitgaaf. Die der weezenadministatia f 1818,13 in onivang en f 1254,54 in uitgaaf. De rekening en de begrooting van het algem. armbestuur van Heiile over 1906 en voor 1808 wordt niet vastgesteld, we gens niet kunnen verkrijgen van de vol strekte meerderheid daarvoor noodig. In een volgende zitting zullen deze opnieuw worden aan de orde gebracht. De begroo ting van het algem. armbestuur van Sluis voor 1908 wordt na voorlezing goedge keurd, r:adat vooraf de raad had besloten een subsidie van f740 te verleenen aan dat armbestuur. Eene wijziging der gem.- begrooting dienst 1907 wordt goedgekeurd. Aangeboden wordt degem.-begrooting voor de dienst 1908 in ontvang en uitgaaf bedra gende f 19842.08. Men seint ons uit Arnhem, In den afgeloopen naeht is de boerderij gelegen aan de Deelensehe weg, bewoond door den landbouwer Grollemau, eigendom van dhr. Bode uit Rotterdam, totaal afge brand. Alles is op beurspolis verzekerd. De schade bedraagt f2500. De aldaar kampeerende militairen verleenden hulp. Den Haag. Benoemd tot inspecteur by de registratie le klasse te Amsterdam dhr. O. Wiersma, inspecteur 2e klasse te Mid delburg. Benoemd tot Kommaudeur in de Huisorde van Oranje dr. H. M. v. Nes, kerkelijk hoogleeraar te Leiden. Amsterdam, 2 Sept. De Koningin en de Prins zijn gister hier aangekomen en per trein van 3,30 weer naar Het Loo vertrokken. Groningen, 2 Sept. De Commissaris der Koningin iu Zeeland, mr. Dijckmeester, bracht heden met andere commissarissen der Koningin een bezoek aan Groningen, morgen worden bezocht Winschoten en de Veenkoloniën. Arnhem, 2 Sept. In verband met het faillissement der Arnhemsche Bank zijn nog meerdere arrestaties te wachten. En kele namen worden met zekerheid genoemd. Er is rechtsingang verleend tegen do directeuren. Antwerpen, 2 Sept. Hetstakings-comifó heelt aan een reporter van Reutber mee gedeeld dat de staking zich zal uitbreiden tot de havenarbeiders, voornamelijk kolen- dragers en koren-arbeiders. Antwerpen, 2 Sept. Het wor dt ramt v riger. De ongeregeldheden nemen toe. Men werpt de politie met steenen. Er is een wagen omgeworpen met onderkruipers. De vreemdelingen worden weigerachtig te werken. De patroons vragen om meer be scherming. Teheran (Peizië) 2 Pept, De G.oot- vizier is bij het verlaten van het parle mentsgebouw door vijf revolverschoten gedood. Een lid van het parlement bekwam esn wonde in het been. De moordenaar pleegde zelfmoord. Een andere moordenaar werd gearresteerd. De overigen ontsnapten. Ook werd een soldaat gedood. B üimJERL UKE 8TAJVI). Van 30 Augustus—2 September. MIDDELBURG. Bevallen: S Min- derhoud geb. Provoost, z L. D. de Troije geb. De Smit, d.E. M. Kie- boom geb. Houvenaghel, d. Overleden: W. Quirijos, 78 j., wed. van D. J. H. van Tussenbroek. GOES. Geboren: 31, Oornelis, z. v. Willem Boutens en Cornelia Duvekot Pieternella Catharina, d. v. Christiaan Kole en Lena Sehouwenaar1, Maiia Cornelia, d. v. Gerrit Brouwor cn Cornelia Nieolaï. Overleden: 1, Hubertus van Liere, 67 j„ geh. met Jannetje van den Boogaart. Van 27—31 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Jansen, 31 j. jm. eD A. P. Beokers, 28 j. jd. R. Buis, 20 j. jm. en C. C. Maartense, 22 j. jd.B. de Ridder, 23 j. jm. en L. de Nooijer, 23 j. jd.L. G. Dehe- nauw, 26 j. jm. en M. E. Borgers, 20 j. jd. Getrouwd: J. J. van Gemerf, 21 j jm. en H. M. de Boek, 25 j.jd.P. Jonge- pier, 26 j. jm. en N. Alewijnse, 27 j. jd. Bevallen: A. E. Kortenbout geb. Lommers, z.M. A. van Zalen geb. Gunst, z L S. Vanneuville geb. Viane, z.N. de Ridder geb. Meulmeester, d. W. M. Meulmeester geb. Weststrate, z. A. Knop geb. Van der Molen, d. H. Gunter geb. Bimmel, z.A. E. van Dijk geb. Van de Putte, z.A. R Uiterschout geb. Dehenauw, z.M. de Hondt geb. Spinnaaij, d.J. Roos geb. Louwerse, z. Overleden: M Haarzakker, wed. van A. C. Kokelaar, 78 j.C. Meijer. 84 j., ongeh., d.W. Hendrikse, man van M. O. van Schel, 72 j. Over de maand Augustus KAPELLE. Ondertrouwd en getrouwd Geen. Geboren: 27, Neeltje, d. v. Pieter Gacseman en Maatje van Liere30, Johanna, d. v, Pieter Fraanje en Jaoomina van Pienbroek. Overleden: 13, Catharina, 5 j., d. v. Jan Suasllegange en Catharirja Midavaine. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! In het laatste nummer van uw blad komt een berieht uit Kloetinge voor, mede- deelende dat de landbouwer Wagenaar aldaar jonge hoenders aankocht en dien tengevolge in een paar dagen bijna zijn geheelen pluimveestapel door ziekte zag te gronde gaan, waaronder ook een groot gedeelte der ingevoerde dieren. Wij hebben dus naar alle waarschijnlijkheid hier te doen met eene besmettelijke ziekte, dooi de ingevoerde dieren medegebracht. Het is van zeer veel belang te weten welke die ziekte is. met het oog op de groote sterfte die daarvan het gevolg is en het is naar aanleiding daarvan dat ik hierbij er de aandacht op vestig dat de Rijksseruminriohting te Rotterdam (Vin kend warsstraat 15) zich gaarne bereid ver klaart geheel gratis tegen franco toezen ding der zieke of pas gestorven dieren een onderzoek daaromtrent in te stellen en van advies te dienen omtrent de "He nemen maatregelen daartegen. De dieren moeten vergezeld gaan van een door den belanghebbende ingevuld for mulier, waarop zeer gemakkelijk te be antwoorden vragen, die een juist overzicht geven van de verschijnselen die zioh bij de ziekte voordeden. Deze formulieren zijn bij mij gratis ver krijgbaar en ben ik in het belang der zaak gaarne bereid alle verdere inliohtin- gen zoo mogelijk té geven. W. vernam dezer dagen dat ook te Wemeldinge zulk een dergelijk verschijn sel bij een paar personen had voorgedaan, ofschoon ik verder geene bijzonderheden daarvan vernam, vrees ik dat we hier wederom niet de zoogenaamde hoender- cholera te doen hebben, die een paar jaar geleden ook zooveel slachtoffers onder onze hoenders maakte en waartegen de V- P. N. (Vereenigicg tot Bevordering van de Pluim veehouderij en Tamme Konijnenteelt in Nederland) toen met succes optrad. Ik schreef indertijd (ik weet niet meer wanneer) in de plaatselijke bladen daar tegen en gaf toen eeD raad, die ik by dezen herhaal, namelijk „koop toch geen zooge naamde Italiaansche poeljes". Er zijn in ons land nog genoeg vertrouwbare adressan te vinden, waar men goede jonge hennen kan verkrijgen. Misschien zijn ze iets duurder, maar daartegenover staat de zekerheid dat men geene besmettelijke ziekte onder zijn hoenders zal binnenhalen. Aan de leden der afd. Zeeland V. P. N. en ook aan andere belanghebbenden geef ik ook daaromtrent desverlangd gaarne inlichtingen. Met dank voor de plaatsruimte Hoogachtend, De Secretaris der Afd. Zeeland der V. P. N., J. M. SLEGT. De Vriend des Huizes. Tijdschrift voor het Huisgezin. Onder hoofd-rndactie van ds. J. Schrijver. Neerbosch, Neerbosch' Boekhandel. Ook deze September-aflevering ziet er keurig uit. De jeugdige lezers hebben zeker de prachtige reproductie van „Onder de Dennen", van Mauve, met verlof van Moeder, al in de Huiskamer opgehangen. Ook het gezicht op Hillegersberg met by- schrift van de redactie is fraai. De verhalen zijn als van ouds onderhoudend, leerrijk, en de photo's overeenkomstig de orde van den dag. De Vredesconferentie. Korea. Het kerseDfeest in Biggekerke's duin. Alles iu woord en beeld al even aangenaam by ken nismaking. Deze Vriend des Huizes doet zyn naam eer aan in ieder opzicht. Cardiphonia John Newton's Verhaal van Dood en Leven, opnieuw vertolkt door A. J. Hoogenbirk. Afl. 8-11. Rotterdam, D. Bolle. Dit is een voortreffelijk boek. Een boek voor onze ouderen. Wie zich san 's levens beslommeringen op een Zondagmiddagje onttrekt, kan met de lectuur van Newton's boek teerkost opdoen voor een heela week zoo God 't zegent, voor zyn gansche leven. Want uit alle brieven van dozen voortref- felyken man blijkt hoe hy door Gods Geest „op de hoogte" was gebracht en gebleven. Ho*ft Calyyn ooit bestaaD Historisch onderzoek der Calvyn-legende, door A. J. Hoogenbirk. Nijkerk, G. F. Callenbach. E enige jaren geleden hebben wy in onze aanbeveling van „Om de Kunst", op dit opstel een prachtig geslaagde satyre de aandacht gevestigd. Thans verschijnt dit opstel afzonderlijk. Wij weten niet of wy deze uitgave al hebban besproken daarom willen wy er alsnog watvanzeggen. En wel dat Hoogenbirk in dit geschrift ge toond heeft 't wapen der satyre meesterlijk te hanteeren.De critiek op de Schrif voor namelijk op het O. T de brutale moed om eenvoudig te constatoeren die of die heeft niet bestaan, deed hem naar de pen grijpen om in dcnzelfden trant te bewijzen dat Calvijn ook niet bestaan heeft. Hij geeft hier de philosophic die alles ontkent en wegdoezelt,een aframmeling, die haar heu gen zal. Het is een zeer verdienstelijke uitgave. ROTTERDAM, 2 Sept. 1907. Buiten 1. Granen hooger. Binnenlandsche vry ruimen aanvoer. Jarige Tarwe niet meer ter markt. Nieuwe Tarwe f 9,50 f 11,50 N. Rogge - 6,25 - 7.— N. Wintergerst. - 8,25 - 8,75 N. Zomergerst - 8,— - 8,50 Chevalier - 8,10 - 8,50 N. Haver - 8,75 - 9,50 N. Erwten - 8,70 f 9,50 Prima Kookerwten - 9,- 9,60 Kroonerwten. - 9,— - 9,60 Kanariezaad f7,75 - 8.75 per HL., f 10,a f 10,75 per 100 kito Bruine Boonen.- 9,50 Karwijzaad -15,25 -16, L ij n z a a d - Blauw Maanzaad - 23,- 23,50 Bruin Mosterdz. -29,— -29,50 Geel - 26,- 27, N. Koolzaad. per 100 kilo. Maïs Mixed (Ainerikaansche) f135 k f Stoómend f136 if .La Plata f stoomendOdessa fSfoomend f126 Donau f131, stoomend f131, Serviesch f j33 Stoomend f 138. Zeeuwsche Eieren f 4,20 k f 4,40 Overmaasehe Eieren f4,50 k f4,70. Varkens 24 a 26s. Lichte export 23 a 24. Vlotte omzet. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f2,10 f2,50. Geldersche idem f2,10 a f2.50. Zeeuwsche Eigenheimers f2,— i f 2,20. Friesehe idem f 1,80 a f2,Friesohe magnum bosium f af-,— per kinne- naand. Zeeuwsche Bonte 1 2,10 a f2,50. Brielsche Kralen f 2,50 a f 2,80, Geldersche Krslenf 1,50 af 1,70. Weinig aanvoer, veel vraag. MEEL. De stemming was aanhoudend zeer vast. Groote zaken kwamen tot hooge prijzen tot stand. Heden noteering 50 cent hooger. Prima qual. Inlandsch f12.50 k f12,75, Eerste qual. Inlandsch f12.a f12.50 Prima Amerik. (Patent) f13,f13,50. Eerste qual. Amerik. (Straight) f12,a f 12.5O. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f11,25 i f 11,75. Extra puike qual. Hongaarsch f 17.50 a f 18. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duilsch f 12.75 a f 13,25. Eerste qual. Duitsche fisf12.50. Prima qual Belgisch f 12.a f 12.50. Eerste qual Bel gisch f 11.50 h f 12,25 Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 11.50 a f12,25. Inlandsch Roggebloem fit,k f 13Duitsche Roggebloem f 11,a f 13, Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak AMSTERDAM, 2 September. Aardappelen. De prijzen waren als volgt Andijker muizen groote f 2 a 1' 2,20, kleine f 1 a f1,40, blauwe f1,70 a f2; Friesehe muizen f2,20 a f2,40, idem borgers f1,40 a f 1,80, idem geeltjes f2,80 a f3, Hamburgers f3 a f 3,2<?» bonte f 1,80 a f 2,20, blauwe f 1,80 a f 2,10; IJpolder bot-gers 1,50 a f r,60, bonte f 2 af 2,lö< Hillegommer zand- f 2 a 1 3, muizen f 2 a f 2,75» graafjes 13 a f3,50; Zeeuwsche blauwe f2 a f2,30, bonte f1,75 a f2,30. 12 ladiugen aanvoer. mar waarnemingen in den morgen van 2 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 te Horta, laagste stand 737.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 3 Sept.: toenemende tot krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, betiokken lucht, regen, later opklarend. Iels koeler. Middelburg. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft der maand Augustus. Binnenland. Brieven: D. B. Sander, Amsterdam II. Huwaan, Breda, Petroleum Co, Charlois, L. Ventevogel, Homburg, Schiouwen, 's Gravenhage, G. (juist, Rotterdam, en F. de Hesselle, Veere. Briefkaarten: G. v. IJzeren, Rot terdam, Mej. H. v. Berg, Vianen, en F. W. MoDhhouse, V/issingen. Buitenland. Brief: D. F. Geldof, London. Briefkaart: D. F. Geldof, London. does. Lyst van onbestelbare brieven eu briefkaarten van hier verzonden gedu rende de 2e lielft dar maand Augustus. C. O lines, Paris. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze by onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Ondertrouwd A. BUIZING, wednr. van H. Lampen, en M. J. VAN APELDOORN. Receptie te Goes 16 September. I Heden overleed na een kortstondig doeh gedu'dig lijden van slechis vier dagen, mijn geliefde echtgenoot en der I kinderen zorgdragende vader, JOOS DEKKER, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Uit aller naam, Wed. J. DEKKER geboren Willemse, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Oostkapelle, 2 September 1907. Voor al de blijken van belangstel ling by gelegenheid van zyn 25-jarig jubi leum als Secretaris van Grjpskerlce, op 22 Augustus j 1. ondervonden, betuigt onder- geteekende zijn hartelyken dank. L. BOSSELAAR. Grypskerke, 30 Aug. 1907, Voor de talrijke en hartelijke blijken van belangstelling, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader, JOOS BLOK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, W. MACHIELSE. Kleverskerke, 2 September 1907. Ondergeteekende geeft bij dezen kennis dat hij vanaf l September zijn beeft overgedaan aan P. J. VAN DAMSIE, onder dankbetuiging voor 't genoten ver trouwen, beveelt hij zijn opvolger min zaam aan. J. M. WESTSTRATE. Middelburg, Korte Gortstraat. Verwijzende naar bovenstaande adver tentie, bericht ondergeteekende het geacht publiek van Middelburg en omstreken, dat hij vanaf heden de van J. M. WESTSTATE heeft overge- nomen. Belovende een nette bediening beveelt hij zich beleefd aan. P. J. VAN DAMMF, Middelburg, Korte Gortstraat. Aanbevelend, TIMMERMANS, Noordstr., Middelburr. Let op dat er benevens mijn naam en haudtee:«n'ng op de zakjes staat. Er zijn veel na maaksels. Koog a/J Zaan. 1 JACOB BV UT IS.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3