Baiteolandsch Overzicht. Kerknieuws, Gemengde Berichten. Engeland, toen tal van edelen zich ten gronde richtten door de groote weelde, die zij ten toon spreidden. Eerst heerschte er wederzijds veel wantrouwen. Beide vorsten vreesden een ve-raderlijken overval. Het was niet ver- geteu, hoe vroeger eens op de brug van Montreux Jan zonder Vrees, Hertog van Bourgondië, vermoord was bij eene samen komst met den Dauphin van Frankrijk, maar toen de ridderlijke Frans I zich eens op een morgen gebeel alleen naar het goed bewaakte Èogelsohe kamp had begeven, ten einde het wantroawen der Engelsohen te overw'nnen, was het ijs gebroken. O er het nut van dergelijke reizen moet niet te gering worden gedacht. Sympathie en antipathie hebben geen ger.ngen invloed, ook in de politiek. De vriendschap der vorsten is een waar borg voor den vrede der volken. De Be zoekers van Napoleon III en Eugenie aan Engeland en van Victoria en Albert aan Frankrijk hebben eens zeer veel bijgedra gen om de spanning tusschen beide vol ken te doen verdwijnen, toen de Engel sohen tereoht of ten onrecht in de ver sterking van Cherbourg eene bedreiging voor Engeland hadden gezien en zoo kunnen ook nu nog de vriendschappelijke bijeenkomsten van Vorsten als olie op de golven werken. Men herinnere zich ook welke groote veordeelen Rusland getrokken heeft uit de reizen van Peter den Groote. Toen ook bij het sluiten van den vrede van Tiisitt Alexander van Rusland Napoleon I ont moette, vatte hij zooveel vriendschap voor hem op dat het tal van jaren heeft ge duurd voordat hij kon besluiten Napoleon den oorlog te verklaren. Absoluteen tirannieke Vorstenreizen niet. Eenmaal in Madrid kwam Philips IT niet meer buiten de muren van het Esou- riaal. Daar voelde hij z'eh veilig en goed bewaakt. Absolute vorsten zijn weinig zichtbaar en weinig genaakbaar en dat moeten zij zijn. Slechts vrije volken hebben vrije vorsten. Elk Vorst, hoe absoluut ook, heeft precies evenveel vrijheid alshijziju onderdanen gunt. Constitutioneele Vorsten reizen met heel wat minder gevaar dan absolute. Alexander II stond zeifs ta Parijs aan een aanslag op zijn leven bloot en de ouderen van dagen herinneren zich nog welke uitgebreide maatregelen van voor zorg er genomen waren, toen hij Amster dam bezoaht. Als Oostersehe vorsten dan ook, zooals de Shah van Perzië en de Onder-Koning van Egypte, hun paleizen verlaten, om bij vreemde Vorsten bezoeken te gaan afleg gen, wil dat gewoonlijk zeggen, dat zij op hun manier de Westersohe beschaving willen overnemen en neiging hebben tot invoering van constitutioneele regeerings- vormen. (Nederlander.) V. Italië. Minister Tittoni, te Ischlbij Keizar Frans Jozef ontvangen, heeft met Z.M. een onder houd gehad van drie kwartier dat bijzonder hartelijk most geweest zijn, en vervolgens bjj Z. M gedejeuneerd. Des avonds stelde de Oostenrjjksche minister Von Aehrenthal hem uit naam van Z. M. een portret vau den Keizer in prachtige lijst ter hand. Maan dagochtend is hij met zijnen secretaris Bollati io een automobiel over Gmunden naar Salzburg vertrokken. Even voor zijn vertrek van Ssmmering had hjj een onderhoud met 'n berichtgever, waarin hij o a. zeide dat nauwer betrek kingen tu3schen Groot-Brittacnië en Italië de trouw dezer laatste mogendheid aan het Drievoudig Verbond niet hinderen kon. Oostenrjjk-Hongarjje, merkte hij op, onder hield hartelijke en vertrouwelijke betrek kingen met. Groot-Brittannië welks Koning een der vurigste voorstanders van den vrede was. Ook niet Duitschland waren de betrekkingen van Groot-BrittaDnië thans zoo goed, dat er niets inconsequents in ge zien kon worden, zoo Italië een eerlijk bondgenoot was van Duitschland en een warm vriend van Groot-Brittannië tevens Engeland. De Koning heeft de wet op bet huwelijk van een man met de zuster zjjner overleden vrouw bekrachtigd, nadat de Lords haar in derde en laatste lezing hadden aangenomen. Door de Koninklijke onderteekening wor den, daar de wet terugwerkende kracht heeft, plotseling duizenden verbintenissen tusschen man en vrouw in Engeland wet tige huwelijken en verkrijgen duizenden kinderen den staat van wettig kind. a ntal Engeleche ministers hebben Z indag redevoeringen gehouden die hoofd zakelijk blijk gaven van het vaste plan der regeeriDg, io 'en naderenden herfst krach tig den strijd op te nemen tegen het Hoo- gerhuis. Allen meenden, dat de wijze waarop het Hoogerhuis optreedt, in strijd is met den gezonde constitutioneelen geest, en dat een democratische regeering er on mogelijk door wordt gemaakt. Inmiddels is de strjjd tusschen beide Huizen over de wet betreffende de uitge zette Iersche pachters bijgelegd. Nadat oeze wet verscheidene malen tusschen het lloogerhuis en het Lagerhnis was heen en weer gezonden, word er een schikking ge troffen en de wet ten slotte aangenomen. De regering beschouwt, dat de waarde dor wet in hooge mate is geschaad door de tegemoetkomingen, die zji verplicht was te doen om de aanneming dor wet door het Hoogerhuis te verzekeren. In de gisteren gehouden jaarljjksche laatste zitting van Lager- en Hoogerhuis (stuiting iu vereenigde zittiDg der beide Huizen) sprak de Koning als naar gewoonte een rede uit. Daarna werd bet Pa-riemen4- verdaagd. De koning uitte zjjn vreugde over het bezoek van den koning en de koningin van Denemarken, en van dsn Jr.paLSchen prins Foesjima, over de vriend- s'nappeljjke betrekkiogen van Engeland tot andere mogendheden en de Engalsch- Spaansche overeenkomst voor het behoud van de wederkeerige belangen in de Mid- del!a-d che Zee over de beraadslaging op de Haagsc'oe Vredes-conferentie en het sluiten van de overeenkomst, strekkende om de noodlottige gevolgen van den oorlog te verzachten en den wereldvrede te ver zekeren. Verder werd in de rede een verbetering in het baheer van Indië aangekondigd, waardoor aan de Indische leden in den Rsad van Indië 'n adviseerende stem wordt verzekerd. De zelfregeering van de bevol king in de Oranje-Rivierkolonie draagt bjj tot hun welvaart en tevredenheid. Aldus de Koning. E* hierbij heeft hy natuurlek gedacht aan den Cullinan-dia- mant. Maar naarmate Zuid-Afrika zich kromt onder 't juk, tracht Zuid-Azië steeds meer er van onder uit te komen. Dat het in Britsch-Indië nog lang niet rustig is, blijkt wel uit een telegram uit Calcutta, gisteren verzonden. Damn wordt 'n reeks van feiten medegedeeld. Studenten veroorzaakten tumult bjj de gerechtelijke behandeling van een zaak van twee Indiërs beschuldigd van verzet tegen de politie. Tegen de poging de onruststokers te ver wijderen, verzetten zich de studenten die door bareden politie werden uiteengejaagd. De leider der radicalen Pepin Pal zal worden vervolgd wegetis minachting voor het gerecht, omdat hij weigerde getuigenis af te leggen in een zaak tegen een radicale courant die tot oproer had aangestookt. Vjjf „nationale vrijwilligers" wierpen in Tsjandpoes een Engelsohen medicus in de rivier. Slechts met moeite werd hij gered. Dat zjjn symptomen van een voor de Eogelschen allesbehalve welwillende stem ming. De regeering blijft met kracht daar tegen optreden. Zoo zijn twee journalisten die de Indische soldaten aanspoorden tot muiter jj, tot een gevangennisstraf van vjjf jaren veroordeeld. Indië kan Engeland, Azië kan Europa nog heel wat kwaad brouwen. Ook in Ierland dreigt gevaar. In verband met de aangenomen landwet zjjn daar de graafschappen Clare, Calw&y, Kiügs County, Laitrim, Longford Poseommon in cproer. Portugal. Onlangs was sprake van een samen zwering tegen Koning Carlos en dat de deelnemers aan boord van een oorlogsschip waren gebracht om na hun veroordeeling naar Portugeeseh-Timor te worden ver voerd. Thans heeft de Portugeesohe zaak gelastigde te Beilijn aan het Berl. Tagebl, medegedeeld, dat het nog niet zeker is, dat men met de voorbereiding van een moordaanslag te doen had een onderzoek daarover is gaande en in verband daarmede zijn een aantal personen gearresteerd. Maandag heeft, voor het eerst sedert de aanvaarding der oandidatuur door het ministerie-Joao-Franco, een vergadering van den Raad van State plaats gehad. Alle leden drongen bij den Koning aan ep herstel van de normale orde van zaken en Minister Franco gaf te kennen, dat ook volgens zijn meening, de tijd voor het her stel van den regelmatigen toestand weder was aangebroken. Een der leden, Luciano de Castro, leider der progressisten of libe ralen, zeide, dat hij altijd monarchist was geweest in constitutioneele beteekenis. België. Het is met de staking ts Antwerpen raar geloopeD, en nog raarder met de opheffing dier staking. De mannen die aan de graan- en hout booten werken haddeu een kleine loons verlaging ondergaan, en wijl zij die niet aanvaardden, het werk neergelegd. Alle overige dokwerkers, door de soo.- dem. leiders Wieme en Chapelle beïnvloed volgden hun voorbeeldEngelsohen kwamen hen vervangen, de Féiération Maritime weigerde te onderhandelen, en beiderzijds was volharden de boodschap geworden, toen onverwachts in een ge sloten vergadering van stakende boot werkers aan de werklieden, niet bij graan- en houibooteu in dienst, bevolen werd weer aan 't werk (e gaan. Zoo ie dan ook geschied, na teekening van het contraot, en na belofte van de stnwadoors vreemde «rnderkruipera" te zullen wegzenden. In een woelige vergadering van gisteren avond besliste daarna de «Féiération Maritime" heden opnieuw de look-out (uit sluiting) uit te roepen, zoo de arbeid ook aan de graan- en houtbooten niet hervat wordt. Er warden woelingen verwacht. De bur gerwacht wordt waarschijnlijk opgeroepen. De toestand is dreigend. Ea er bestaat vrees voor ongeregeldheden als de Fédé- ration Maritime suooes heeft met haar ver zoek aan de stouwere,otn morgendenoodige werklieden naar de graanbooten te zenden. Tot steun der graan- en houtmannen zullen de havenarbeiders van den vierden dag dat zij werken aan een deel van hun dagloon afstaan. Zou hierin de oplossing liggen van het raadsel, waarom zoo op eenmaal tot her vatting van den arbeid besloten werd Zuid-Afrika. Generaal Botha heeft Zaterdag te Stan- derton in antwoord op 6ene toespraak van wege het gemeentebestuur eene rede ge houden, waarin hjj zijne bekende gevoslens over eendracht en samenwerking der twee rassen nog eens uitte en, vervolgens tot zijne kiezers 't woord voerende, sommigen laden van het Rjjkspr.rlemer.t de les gelezen heeft, als die Transvaal maar Dietvoor ajjne eigene zaken schenen te willen laten zorgen en het volk van Transvaal als vjiand be schouwden. Het was hoog tjjd, zeide hjj, dat hieraan een einde kwam. De Transvaal zou hun niet toelaten één tittel vau de ont vangen privilegiën terug te nemen. De onderwijswet was eene schikking, ging h'j voort, strekkende om de twee rassen samen te smelten, die uit 't verleden alleen zouden behouden wat groot was en samen zouden werken tot 't vormen van eene groote natie. Hjj herhaalde dat de bekende leening onmisbaar was en dat ter verkrijging van den waarborg daarvan geenerlei knoeierij had plaats gehadverder, dat Chineesche werkkrachten voor de mjjnen geheel over bodig wareD, verleden jaar hadden er zich 3000 meer aangemeld dan er noodig wareu. Na nog de aanbieding van den Cullinan- diamant aan den Koning verdedigd te heb ben eindigde de Minister met eene welspre kende opwekkingtot verzoeningsgezindheid en eendracht der blanken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergambacht, J. Boss te Ouddorp; te Nieuwerkerk aan den IJsel, H, O. Roscam Abbing, cand te Middelburg. Bedankt voor Sliedrecht door C. Kunst te Heerenveen. L A Ph 13 O XT Koeien, die geen last van Mond- en Klauwzeer hebben. Te Westzaan breidt zieh het mond- en klauwzeer steeds uit. Dal dit voor de vee houders een groote schade is, laat zich begrijpen. Hier doet zich het eigenaardig feit voor, dat deze ziekte zioh alleen ver toont bij boeren, die de melk verkoopen aan de melkfabriek of uitventen, dus geen kaas of boter maken. De boeren die zelf kazen, hebben bij hun vee geen last vau deze ziekte. De oorzaak hiervan is, volgens eenige ervaren boeren, dat de kaasboeren de pekel voeren aan de koeien, en dit scheen een uitstekend middel tegen mond- en klauw zeer te zjjn. Een oude boer vettelde mij, dat bij zijn vee nog nooit deze ziekte was uitgebroken, en op mijn vraag, wat hij dacht dat daarvan de oorzaak was, ver telde hij mij, dat hij geregeld brokken zout in het land bracht, waaraan het vee met graagte likt. (N. v. d. D.) UIT DE PROVINCIE. In verband met het bezoek van het Koninkljjk Echtpaar aan Zeeland zal het 2e bataljon van het 3a regiment infanterie te Middelburg niet op 13 September in hol kamp op Kijk op Kjjk-in de-Pot bjj Bergen op Zoom komen. Een compagnie van dat bataljon zal op 9 en de drie andere compag nieën op 16 Sept. dat kamp betrekken. Voor het 4e bataljon uitVlissingen bljift de datum onveranderd, zoodat dit op 13 Sept. te Bergen op Zoom aankomt. Scherpenisse. Bjj den landbouwer I. K. Hage, landbouwer in deze gemeente, is ouder zijn vee, loopenda in een weide onder St. Maartensdijk bat mond- en klauwzeer uitgebroken. Middelburg. De sergeant-majoor J. A. Bal jeu is wederom voor den tjjd van zes maanden toegevoegd aan de Weerbaar- heidsvereeniging „Koningin Wilhelmina" te Goes, teneinde bjj de oefeningen als lei der daarvan op te treden. Middelburg. De milic'en-soldaat A.W. van da 3e comp. 2 bat. 8 reg. Infanterie alhier, viel Woensdagmiddag bjj een oefe ning ia het polshoogspringen over 't koord op het Molenwater, waarbij hjj het linker been onder de knie brak. Per brancard werd hjj naar het militair hospitaal ver voerd en daarin opgenomen. De oefening was een vooroefenwg voor de op 2, 3 en 4 October te Breda te houden militaire sport- wedstrjjden. Als men nu weet dat het koord nog slechts op geringo hoogte gespannen was en de man op het grasveld neerkwam, mag men hier wel van een ongelukkigen sprong spreken. O.- en W.-Souburg. In de gemeente raadsvergadering van Woensdag, onder voorzitterschap van dhr. burgemeester, waren afwezig de heeren v. d. Putte met en Kraamer zonder kennisgeving. Dhr. v. d. Putte dankte in zijn schrijven den voorzitter voor de uitstekende en aangename leiding der vergaderingen van B. en W. en van den Raad, en voor de steeds in hooge mate van hem ondervonden welwillendheid, en wensohte hem, den raadsleden en den secretaris het beste toe. De voorzitter drukt allereerst zijn spijt uit dat de heeren v. d. Putte en Kraamer thans niet aanwezig konden zijn. Hij wil niet nalaten hier'in deze vergadering een woord van lof te spreken voor de groote toewijding, door hen steeds ten ogzichte der gemeentebelangen aan den dag gelegd. Spr. wil hier niet omtrent hunee niet her- kiezingin bijzonderheden treden toch kan hij niet nalaten een woord van oprechten dank te uiten aan hen die gedurende een tijdvak van 30 jaren alles naar hun beste weten in het belang der gemeente hebben aangewend. Terugblikkende op de prettige samen werking die hij steeds met heide heeren had, doet hunne niet-berkieziug spr. innig leed. Al is hun rust ook een gedwongene, spr. hoopt toch van harte dat die van langen duur zal zijn, en is er van over tuigd dat do raadsleden hun hetzelfde toewensehen. Thans komt aan de orde de Begrootieg Burgerlijk Armbestuur 1908, welke na toelichting door den secretaris, door den Raad wordt goedgekeurd. De geur.eente- begrooting 1908 zal ter onderzoek aan de raadsleden worden toegezonden. Wijziging begrooling 1907 noodig wegens verplegingskosten van een krankzinnige, wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Aan de orde komt het aangehouden verzoek van A. Hubregtse o. s. een ver harding en verlichting van een gedeelte der Braamstraat. De voorzitter wecseht eerst de verlichting te behandelen. B. en W. stellen voor nog niet tot aan brenging van verlichting daar over te gaan en wel omdat er slechts drie huizen staan. Wel is het waar dat er plan nen in de lucht hangen om daar nog meer te bouwenzoolang dat evenwei niet is geschied acht Spr. deze maatregelen we! wat voorbarig. Spr. geeft daarom den Raad in overweging nog b.v. een jaar uit te stellen, teneinde eens af te wachten of die bouwplannen daar wel verwezenlijkt worden. De heer Jobse wil toch vast maar be ginnen, en wel met directe plaatsing van één gaslantaarn. Spr. is er van overtuigd dat er bjj niemand twijfel kan bestaan of de bouwplannen daar wei verwezenlijkt zullen worden. Da heer Polderman is hot geheel met den vorigen spreker eens De heer De Pagter is nog geheel dezelf de meeniDg toegedaan, als in do vorige ver gadering. Eii wil niet alleen verlichting Yoor de bewoners alleen, meer nog voor hen die daar in diepe duisternis dageljjks moeten passeeren. Het voorstel van B. en W., strekkende om met verlichting daar ter plaatse te wachten, in stemming ge bracht, wordt verworpen met 3 tegen 2 stemmen. Tegen stemden dhrn. De Pagter, Jobse en Polderman. Voor dhrn. Gemier ea Cevaal. Alsnu komt aan da beurt in stem ming brengen li8t voorstel-Jobss, dat deze nu, zoowel als in de vorige zitting deed, strekkende om voorloopigindeBraamslraat één gaslantaarn te plaatsen. Dit wordt daarop door den Raad aangenomen Da heer Polderman merkt nog op datmen later bjj meerdere bebouwing de verlich ting, altijd voor zooveel men wil, kan uit breiden. De voorzitter deelt dan Raad mede, dat nog altjjd geen officieel antwoord van de directie der gasfabriek is ontvangen op de klacht over de tegenwoordig buitengewoon slecht zjjnde gasverlichting. Wel heeft de directeur aan den voorzitter in een schrij ven medegedeeld, dat uit een onderzoek door hem iDgesteld bleek, dat de klacht door den raad overslechtestraatverlichtiDg ongegrond is, wjjl overal waar hij was ge weest, de lantaarns goed branden. De voorzitter kan tot zjjn spijt niet in stemmen met die verklaring van dhr. Van Niftrik, wjjl de straatverlichting tegen woordig gerust treurig mag genoemd wor den na het aanbrengen van den z. g. auto- matischen aansteker. Vroeger was dit niet het geval. Dhr. Polderman wijst er op dat als hjj 's avonds op straat is, het dikwerf voor komt, dat meer dan een lantaarn of geheel uit ia of slecht brandt. Hjj heeft ook, 6venals dhr. Jobse dat in de vorige zitting opmerkte, meermalen gezien dat de lan taarns bjj dag branden en des avonds uit gaan. Dhr. Cevaal deelt mede dat ook hij die zelfde ondervinding heeft opgedaan, met eenige lantaarns in den verbindingsweg. Spr. vindt de verlichting op dit oogenbük erg wispelturig. Dan branden de lantaarns weer eens goed, en een oogenblik later is het mis en branden zij slecht of in het ge heel niet. Dhr. Jobse weet zoo goed als zeker, dat het slechte licht tegenwoordig nergens anders zjjn oorzaak in vindt, dan in de z.g. automatische aanstekers. Voor men die rommel aan de lantaarns had aangebracht was de verlichting uitmuntend. De voorzitter en de andere heeren zjjn dit met den Spr. eens. Dhr. Jobse zou, evenals de voorzitter nog eens een klacht wenschen iu te dienen met verzoek aan de directie der gasfabriek om weer tot de oude manier van aansteken over te gaan. De voorzitter merkt op dat io ieder geval voor goed licht dient te worden gezorgd; anders moet er noodwendig tot krasser maatregelen overgegaan worden. De wethouder Gemier vindt het ook treurig dat er zulke slechte controle tegen woordig op de verlichting bestaat. Een jongen is daarvoor aangesteld. Wat de verharding betreft, deelt de voorzitter mede dat reed» een hoeveel heid steenpuin in het Braamswegje is ge- braoht. De koolasch zal daaroverheen gestort worden, zoodoende krijgt men dan zeker een vasten bodem. De wethouder Gemier zou met het ver harden door koolasch liefst nog wat wachteD. Het rijden met steenen en zand voor daar te bouwen woningen is op dit oogenblik in vollen gang en za! het werk bederven. Dhr. S. de Pagter is dat niet eens. Juist door dat vele rijden krijgt men spoedige aaneensluiting en bereikt meu dus zijn doel veel vlugger. De vooizitlrr wil eren in hel midden brengen dat hij op dit punt geen deskundige is. Als de weg er Diet onder lijdt, heeft hij geen enkel bezwaar om spoedig een aauvang met het verharden te maken. Hij doet daarop nog enkele mededeelingen betreffende het a.s. Koninklijk bezoek. Bij de rondvraag vraagt dhr. A' de Pagter inl ohtiDgen wat men wil beginnen met de keien, die men in den Rittheroschen weg lu-eft gebracht. De voorzitter geeft daarop dhr. S. de Pagter in een zitting met ge sloten deuren de gevraagde inlichtingen. De vergadering heropent» zijnde, woiat zjj onmiddellijk weer gesloten. Invoer van suiker. De bepalingen van het Koninkljjk be sluit van 7 October 1903, gewjjzigd bjj dat van 6 Mei 191 5, zijn niet van toej. assiDg op invertsuiker. Ook deze bahoeffc dus bjj invoer bier te lande niet vergezeld te zijn van een bewijs van oorsprong. Nootjes van den Pinus Cembra (cederboomnootjes) en van den Pinus Pena L., welke laatste op een der losplaatsen wernen aangegeven onder den naam van Hyrrah-boontjes, moeten voor de toepassing van het tarief van invoerrechten worden gerangschikt onder „amandelen'' belaat met een recht van f4.per 100 kilogram. Na terugkeer uit het buitenland van den bewoner van het huis aan de Rjjnstraat te Den Haag,waar in den nacht van Zater dag op Zondag j. 1. werd ingebroken, is vostgobteld dat uit de opengebroken brand kast een bedrrg van f 1500 aan bankpapier en eenig zilvergeld is ontvreemd. Omtrent de daders tast men nog stesds in 't duister. 'n Verkeerde huisbaas Het gebeurde op een der kermisdagen in de Singelstra&t te Delft. Een rondtrekkend koopman in potlood en „puik best" schrijfpapier, bood zjjn waren aan in de gang van een boven woning. Ds bewoonster vaardigde haar telg naar beneden met de wekeljjksche huishuur, daar ze in den „potloodman" haar huisbaas meende te herkennen„hjj was ook nog al dikkig 1" De milde gift werd natuurljjk in dank aanvaard, doch toen later de heusche huisheer kwam, bleek de persoons-verwisseling 1 De politie, tot wie men zich wendde kon weinig hulp of troost verschaffen. De uitslag der te Rotterdam gehou den gemeenteraadsverkiezing in district I is, dat herstemming mo '-t plaats hebben tusschen de heeren H. Diemer, a.-r., met 1811 en P. J. Helsdingen, s.-d., met 1640 stemuqon, voor de aftreding in 1911 en tusschen do heeren jhr. Van Oitters, aftr. lib. met 1548 en mr. A. L. v. d. Clooster, r.-k. voor de aftreding in 1913, met 1682 stemmen. Van de 7665 kiezers stemdem er 5010, de volstrekte meerderheid was 2424. Op 5 Juli werd het cbr. hist, raadslid Ger- retsen met 2473 stemmc-n herkozen. Had den thans de kiezers onzerzjjds even flink gestemd, dan waren de candidaten v. d. Clooster en Diemer gekozen geweest. Naar het huis van bewaring te Rot terdam is overgebracht een graanwerker, verdacht van diefstal van 10.000 K.G. maïs, ten nadeele der graanfaotors Gebr. V. De man was afkomstig van de lading van het s.s. «Shandon", liggende in de Maas haven. Hij had het graan doen overladen in een lichter, met bestemming voor een molenaar te Krimpen aan de Lek, alwaar een gedeelte van het gestolene in beslag is genomen. Ten einde een gercgelden treinenloop bij de staatsspoorwegen te verzekeren, is bepaald dat de locomotieven, die tot heden met een snelheid van niet meer dan 75 K M. mochten rijden, nu 90 K.M. in 't uur mogen loopen. Nieuwe postzegels. Het plan moet bestaan, om een geheele nieuwe uitgave van onze postzegels binnenkort het licht te deen zien. C. De trekschuit. Zondag 1 September zal het 250 jaar geleden zijn dat het eerste vaartuig door de trekvaart van Laiden naar Haarlem voer. Men was in Februari 1656 met het graven begonneD. Jong er bij. Te Eibergen is een paartje ondertrouwd, waarvan het bruidje 15 jaar is. Te Assen is op 79-jarigen leeftijd overleden de gepensionneerde kapitein der infanterie J. F. L. Neeteson. De overledene is 24 jaar hoofddirecteur geweest van de rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen en had nog zitting in het college van regenten voor die inrichtingen. Hij was officier in de orde van Oranje-Nassau. Te Rotterdam is gearresteerd een vrouw die in de bank van leening drie sieraden had beleend, afkomstig van den inbraak bij mevrouw Slotemaker, aan den Spui weg te Dordrecht. Zij is raar Dordt overgebracht. Een jeugdig kantoorbediende van een expediteurtlirma te Amsterdam is cp het Postkantoor de dupe gewordon van een sluw heersohap. De jongeling had aan het loket voor aangeleekende stukken een paar brieven afgehaald en wilde daarmee terugkeeren, toen hij in de groote hal vari het Postkantoor, vlak voorde deur, welke naar het bureau van den directeur leidt, werd staande gehouden door een heer, die kortaf, en met iets gebiedends in zijn, stem tot hem zri «Geef me die dikken brief nog even De man trad met zoo'n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2