wachte succes van hun kwajongensstreek. Zou het geen tijd wordeD, dat men tegen het gratis-vuurwerk op deD openbaren weg eens doeltreffende maatregeb n g'ng nemen. Bij de heden te Rotterdam gehouden verkiezing voor den Gemeenteraad (voor 2 vacatures in district I) zyn de volgende randidaten gesteldde heeren Jhr F. v. (Jitters (lib.), J. Boost v. Limburg (libH. Diemer (a.rMr A. L N. van den Clooster baron Sloet tot Everlo (kath.), J. L. van der Voordon (vrijz -dem ),P. J.Helsdingen (soc- dam.)enL M Hermans (soc.-dem De uitslag van de gemeenteraadsver kiezing te Zwolle, ter voorziening in de vacatures ontstaan door hot niet-aannemen van hunne benoeming door de heeren mr. E. E. van Kotwich Verschuur, v.d. (district I), en mr. H. van der Vegte, a r. (district II) is als volgt: DistrictI- Uitgebracht 1243 geldige stemmen; hiervan verwierf J. Ad miraal (v.d) 239, mr. H. de Bie Jr. (c. h) 559 en E. Bredewout (v. d.) 445 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren mr. H. de Ble Jr. en E. Bredewout. Distriet II. Uitgebracht 712 geldige stemmen, waarvau op dr. H. Fran sen (a. r.) 359 en op den heer D van der Hurk (1353 stemmen, zoodat gekozen is de heer dr. H. Franssen. Simulatie? In het militair hospitaal te Assen wordt verpleegd en geobserveerd een milicien van het garnizoen, die, waa neer er geen veinzerij plaats heeft, plotse ling zijn spraak heeft verloren. Reeda een 10-tal dagen wordt door verschillende mid delen getracht hem, wanneer hij werkelyk mocht simuleeren, door de mand to doen vallen. Dit is tot nu toe niet kunnen ge lukken. Op verschillende hem gestelde vragen wordt door hoofdbewegingen geant woord, zoodat kan worden aangenomen dat het gehoor goed is. De meening, dat in deze simulatie nietbuitengeslotenis,grondt zich op de omstandigheid, dat hij reeds da delijk na zyne inly ving hij werd eerst dezer dagen na ontslag uit de gevangenisiu werkelyken dienst gesteld ter consta teering in het hospitaal moest worden op genomen wegens voorgewend slecht ge zichtsvermogen. Na een 4-tal dagen bleek, dat hier geenonvoldoendgezichtsvermogen bestond en inderdaad getracht moet zyn door bedrogsreden vrystelliDg van den mi litairen dienst te erlangen. Ast. Grt. Moeiélijk. In een der couranten wordt per advertentie gevraagd „iemand volko men op de hoogte van de Chineosche taal'', 't Is nogal lastig daaraan te voldoeD, omdat er geen Chineesche taal bestaat. Men zou evengoed kunnen vragen iemand volkomen op de hoogte met de Europeesche taal. China heeft niet één, maar een groot aantal verschillende talen. Veeziekten. Te Haarlemmermeer woedt het mond- en klauwzeer nog steeds voort, zoodat in die uitgebreide gemeente het besmette gedeelte reeds een verbazen- den omvang heeft gekregOD. Da bewaking is nu opgeheven, dooh de landbouwers bij wie de ziekte heersoht, hebben van den burgemeester voorschriften ontvangen, waarnaar zij te handelen heb ben Bij den landbouwer S. heeft de ziekte zich medegedeeld aan een groote koppel jonge varkens, die vermoedelijk daarvan niet zullen herstellen, wijl verscheidene in hevige mate aangetast zijn. Overigens is de ziekte tot heden nogal niet kwaadaardig en heeft zij een gunstig beloop. In de gemeente llpendam en Lands meer breidt het mond-en klauwzeer zich snel uit. De ziekte heersoht daar thans epidemisch, zoodat bijna elke kavel land van een waarschuwingsbord is voorzien. De bewaking van de besmette hoeven of landerijen is thans opgeheven. Te Buiksloot is deze week bij een veehou ier genoemde ziekte voor het eerst geconstateerd. Een tweede moeder. Gistermiddag moest de hulp van de politie te IJmuiden worden ingeroepon om het gezin en het huis van den beambte M. tegen het publiek te beveiligen. Men wist n.!., dat diens vrouw, die aan drankzucht lijdt, haar stiefkinderen gruwe lijk mishandelde, en inzonderheid een zieke lijk, teer meisje. Toen verteld werd, dat het kind sinds drie weken onverzorgd op den zolder was opgesloten, begon men het huis te steenigen. Ofichoon ook hier de geruehten overdreven bleken, is toch de behandeling van zulk 'n moeder wel reden om te overwegeD, dat stumpenje aan haar leiding te onttrekken. Isalberti als menschenredder. Isalberti, de beroemde tenor, die verleden Zater dag iü den tuin van 't Coneertgebouw de Amsterdammers weer van zijn kunst heeft laten genieten, heeft naar iemand uit zijn naaste omgeving mededeelde een mensehenleven gered. Hij was uitgenoodigd bij eene adellijke familie te komen zingen, in een Geldersch plaatsje. En de hooge gast werd per auto van den trein gebaald. Daar gebeurde eohter bij eene kromming van den weg een ongeva'. Een jongen, die voor de auto plots wilde uitwijken, viel in 't water. Dadelijk stond het voertuig stil en vóór men eigenlijk wist wat er gebeurde, was Isalberti in het water gesprongen om den knaap te redden. Wat hem ook gelukt is. Dieuzelfden avond heeft hij nsar men verder meedeelt prachtig gezongen. En zijn heldendaad heeft voor den tenor gelukkig geen nadeelige gevolgen gehad. Afschaffing van nachtarbeid. De bak kers te Heerenveen hebben den nacht arbeid van Zaterdag op Zondag afgeschaft, zoodat des Zondags geen versoh brood te verkrijgen is. Geen enkele afnemer toont zich daarover ontevreden. Ia de gisteren te Groningen ge houden vergadering van den Ned. Bond van horlogemakers werd rapport uitge bracht door de oommissie belast met het beoordeelen der antwoorden op de uitge schreven prijsvraag: «welke middelen kunnen aangewend worden om de maat schappelijke positie van den horlogemaker- winkelier te verbeferen". De oommissie rapporteerde bij monde van den heer Prins van Apeldoorn dat de resultaten niet schitterend zijn te noemen. Van de vijf ingekomen antwoorden waren vier geen bekroning waardig. De vijfde inzending onder het motto «Ton Arbe" kon een tweede prijs, een som iD geld en een diploma worden toegekend. Bij opening van het naambriefje bleek de inzender te zijn de heer Frans Keulemans te Middelburg. De vrijmetselarij en de politiek. Bij de laatste raadsverkiezing te Winschoten toen het stond tussohen twee vrijzinnigen, Robertus (vrjjz.-dem.) en Kwant (lib.), is, naar L. en V. naeededeelt, het volgende strooibiljet verspreid „Kiezers! Nog is het tijd een dreigend gevaar te keereu Reeds jaren vermoed, staat het nu vlak vóór de deur. Er bestaan geheime genootschappen, in beginsel goed, die herhaaldelijk goed kuDnen doen, maar verkeerd weiken, zoodra persoonlijke eer zucht haar invloed doet gelden. Er zijn te Winschoten leden van zulk genoolsehap, die sedert jaren door alle kringen van ons maatschappelijk leven grijparmen naar invloed, macht en aanzien. Roberlus, can- didaat voor den Raad, is lid van zoo'n genootschap. Niet tegen zijn persoon is de strijd, maar tegen het genootschap, welks geheimzinnig werkeD wij vreezen. Wordt Robertus gekozen, dan behoort daartoe schier de meerderheid iu den Raad. Kwant, ook van dit gevaar overtuigd, heeft zich ten slotte alleen daarom opnieuw voor een eandidatuur beschikbaar gesteld. Reeds den vorigen keer bijDa gekozeö, is hij nu de aangewezen man. Kiezers, als ge niet wilt gaan onder het juk van geheimzinnigen dwang maar wilt blijven leven in het licht der openbaarheid, stemt Woensdag dan op onzen oandidaat E. Kwant. Het oomilé". Een merkwaardig vonnis. Eenigen lijd geleden is van socialistische zijde een campagne gevoerd tegen een Fransoh geestelijke, abbé Santol, die zich vooral beijverde voor jongelui geschiklen arbeid te vindeD. Ook in Maastricht had de abbé eenige knapen onder zijn toezicht en leiding en 'twerd voorgesteld alsof de jongens wer den gevangengehoudenen«uitgebuit"op een afschuwelijke manier. Een vieugdekreet ging er op toen men vernam dat de abbé in Frankrijk veroordeeld was tol 6 maanden gevangenisstraf onder beschuldiging dat hij teD eigen bate aan gegadigden goedkoope werkkrachten leverde met bedriegelijke middeleD, en dat zijn werkzaamheden verre van een liefdadige strekking hadden. Men heeft te vroeg gejuicht. De 9e Kamer der Parijsohe rechtbank heeft deze week in hooger beroep uitspraak gedaan, en heeft den directeur van het «Oeuvre familial de 'Placement" ontslagen van rechtvervolging. Het vonn'S constateert, dat de gebruik making van een valseh oertilicaat vaslstaat in één geval wat dan ook niet door be klaagde wordt ontkend (het gold eenjongen waarmede de moeder geen raad meer wist, en die op deze wijze nog geholpen werd) wel ontkende Santol medeplichtig te zijn aan de gebruikmaking van een tweede certificaat voor een ander dan deDgenevoor wien het bestemd was. Art. 161 van den Code Penal stelt echter alleen demaferieele vervalsohing stralbaar en niet de gebruik making van een certificaat dat voor een ander bestemd is Er is dus, zegt het vonnis, een leemte in de wet, waardoor de bestraf fing van het bedriegelijk gebruikmaken vau een dergelijk stuk niet mogelijk is. Bovendien liet de rechtbank geldendeover weging dat belangrijke getuigenissen de honorabiliteit van den abbé Santol, dienstot in 't onvoorzichtige gedreven ijver, zijn op rechtheid en zijn belangeloosheid hebben bevestigd. Zulk een uitspraak van een Fransoh rechts-oollege over een Roomsch geestelijke spreekt boekdeelen ter weer legging van den ook in ons land ver spreiden laster 1 (Eed.) Waarom men de bandweer op schelt t Als oorzaken van het alarmeeren der brandweer noemt het Amsterdamsohe ge meenteverslag o. m. Verwijderen van een vrouw, die een toeval had gekregen, uit een dakgoot schreeuwen van een kind, dat gevallen was angstgeschreeuw bij het zien van een rat rookende schoorsteen zien van brandend papier, strooi, vuil- Dis enz lekkage aan den schoorsteen verwijderen van bij storm losgeraakte voorwerpen aan gebouwen vechtpartij of iwist springen van een hoofdbuie der Ge- meentewaterleiding zien vallen van een man van een schoor steen brandgeroep van een in overspannen toestand verkoerend persoon omvallen van een bouwsohutüng door den wind het omslaan vsn een zolderschuit; te water geraken van twee personen onder water loopen van een kelder zien werpen van brandende fuoifers in een particuliere brievenbus zien van een magnesiumlicht in een photographisch atelier uit den schoorsteen vallen ven een ka chelpijp; instorten van et n betonvloer. Straat-dichterljke taal. Hoog boven de ambtelijke taal die toch al zoo hoog is, vooral wanneer ze van regeeringswege gesproken wordt staat de taal der diehters. Maar er is ook een diohterlijke taal, die vaak een glimlach om de lippen roept. Dat is die van de straat-diehters. Tooh kan men dezen niet ontzeggen, dat zij vaak zingen tengei olge van innerlijken diaog. Zij zingen soms, omdat hun hart vol is. Zij moeten zingen. En daar zij niet altijd beschikken over de uoodige wetenschappelijke kennis, die hen de taal doel beheerschen, is het in woorden ge brachte lied wel eens rijk aan ongedachte verrassingen. In de Haart. Ct. maakt «Valerius" een onderscheid tusschen straatdiohters en ge legenheidsdichters. Een dier dichters noemt hij bij naamW. Bertram. Deze, de dichter van het straatlied, is door den droeven dood der vier knaapjes te IJmui den gedreven tot diohten, zegt hij. Ver beeldingskracht, stoute en ongehoorde wendingen zijn niet buiten spel gebleven bij zijn klaagzang: «Het noodlot te IJmui den, waarbij vier weeskinderen het leven verloren". Als de straatzangers het op den Nieuwendijk zingen, staan hoopea volks te luisteren en wordt het lied grif ver kocht. De dichter vangt met groote ver beeldingskracht en onbekende woordkop pelingen echt in den volkstoon zijn lied aan: Ziet gij daar ginds, het volk zich samen- [snellen, Het loopt in groepen op de haven aan, Men roept om hulp, men hoort de noodklok [bellen, Een tal van kinderen zullen daar vergaan, enz. Het gedicht bestaat uit drie coupletten. In het twee.de wordt het droef geval bezon gen. Het heet daar, van de weeskinderen >Zij zouden voor pleizier eens uit gaan stoomen Van Amsterdam al naar IJmuiden heen, Men hoopte dat zij weder zouden komen, Maar och, helaas, er kwam slechts diep [geween. Zij gingen nu de pieren eens bewand'len En dachten aan geen ongeluk om hun heen, Een stortzee die de pieren kwam aanranden, Verjoeg de kind'ren nu opeens uiteen. Het slotoouplet bezingt den treurigen dood der kinderen, met regels tot troost aan het einde. Zulk een droef lied slaat steeds aan. De reeks der straat- en volksliedjes, die het best van de hand gaan zijn immer de treurige, en de droefainoureuse. Een deel van het volk houdt van het weemoedige en koopt gaarne bij een koopman van een boekenstalletje liederen en gedichten, alsDe ledige stoel, Er waren twee koningskinderen, Lieve schipper vaar mij over, Colijn, een brave boerenzoon, Het sterfbed in de hut, De zieke jongeling, enz. Voor schipbreuk. «Promotor", weekblad, gewijd aan de belangen van de zee-, Rijn- en binnenvaart, enz. schrijft «In verband met 't benoemen der com missie, onder voorzitterschap van Z. K. II. Prins Hendïik, naar aanleiding der ramp van de «Berlin'' en ten doel hebbende herzienining van het reddingsweze.D, als mede het nemen van de meest doeltref fende maatregelen, ten einde het verlies van menBehenlevens bij of tengevolge van stranding zooveel mogelijk te voorkomen of te beperken, haasten we ons een uit vinding bekend te maken van de heeren Fr. Bredsiorff, waarmede op de reê van Flensburg proef is genomen. De uitvinding baseert op het onaan tastbare beginsel dat aan boord van het in nood verkeerende schip geen oogen- blik radeloosheid mag heersehen, omtrent hetgeen voor of tijdens de stranding, in afwaohtiDg van de opdagende hulp of pogingen tot redding, voor de opvarenden te doen staat. Hierin voorziet op enkele onderdeelen na zoo niet volmaakt, dan tooh de door den heer Fr. Bredsdorff uitgevonden red dingsboei. Deze brengt, vsn boord te water gelaten of geworpen, in den korst mogelijken tijd eene verbieding tot stand met het strand, doordien zij eene dunne lijn overbrengt aan welker eind een stevige tros be vestigd is. De proefhoei is vervaardigd van blik, plm. 80 e M. lang, bootvormmg geballast, waardoor zij, indien ze omslaat, dadelijk weder in haar goeden eland te rugkeert. Zij heeft een vast roer, mast, zeil en klok (bel), en lieht- en grijpringeu haar diepgang is zeer gering en de zwaarte plm. 12 Hg.; de waterdichte sluiting is aan den bovenkant van eene opening voorzien, waarin scheepspapieren, enz. ge borgen kunnen worden. Niet alleen bij stranding, doch ook bij ongelukken op hooge zee is dit instrument van onschatbare waarde, daar dit eea veilig contaetmiddel tusschen hulpbehoe vende en hulpverleenende vaartuigen is en bovendien is de kostprijs zoo gering dat do aanschaffing daarvan gerust ver plichtend mag gesteld worden." Van een sukkelend paard en een dron ken student. «Henksie" schrijft: Het is enkele weken geledeD, en het is waar gebeurd. De gewone kalme rustige- late-nazomerraiddag-rust in de omgeving der Laan-van-Nieuw-Oost-Indië te 's-Gra- venhage werd verstoord. Het was een re'lefje, een relletje zooals veel relletjes. Het ging om een paard, een paard sukkelde erbarmelijk om vooruit te krijgen een wagen om dien wagen, ook om het paard raen'-ehen en nog eens meusehen, die keken, redeneerden, zan k- ten, kletsteD, hekelden, mierden, tobden De koetsier had 't land, de koetsier trok eens aan de teugels, de koetsier sprak het paard eens bemoedigend toe, de koetsier deed meer pogingen om het paard te be wegen voort te gaan het paard schudde eens met z'n kop, het paard sloeg eens met z'n staart, het paard trapte 's, het paard deed meer pogingen om te kennen te geven dat ie niet wou. Het was zoo steeds een getob met het paard, de mensehen- massa groeide aan, toen ineens kwam door de mensohen heen een student die een beetje te druk gebitterd had; studentgirg naar het paard, ging vlak voor het paard slaan, beweerde toen, dat het paard niet loopen kon, koetsier nog meer 't land dal iedereen zich met z'n paard bemoeide en verzocht (zich toch nog kalm houdend) om van 't paard af te blijven. De student stoorde zich aan niets, ne geerde de heele bende, bleef lauw bij het paard staan en keek de boel eens aan. Over het algemeen was men het erover eens, dat mijnheer zich niet met het paard te bemoeien had en toen hij beweerde lid van de dierenbescherming te zijn, schreeuwde men van alle kanten om be wijzen diverse loopjongens en knechten van diverse winkels hadden lol, een rus tige vent stond op tabak te kouwen en schudde z'n hoofd eens, een late slagers jongen zat op z'n mand de boel rustig op te nemen, een knecht van Peek Clop- penburg met een driewieler, die dat ding overal doorsjouwde, die bovendien z'n tijd te verhabbeiakken stond, bromde als een beer, een hoogst eigenwijs man met een brutaal eigenwijs pijpje beweerde tegen een ander die volstrekt niet luisterde dat ie van de tegenwoordige wereld niels be greep, dat me daar zoo'n heertje zioh be moeide met zoo'n paard. De koetsier die eerst kalm was gebleven die gehoopt had met bedaard praten, met bedaard verzoeken alles weer in orde te krijgen, was langzamerhand driftig ge worden, had een rooien kop, beet nijdig op z'n pruitn, sloeg met z'n zweep scheen ook op aanraden vaa diverse knechten uit diverse winkels er in toegestemd te hebben om den student van z'n wagen te slaan wanneer hij weer aan z'n paard kwam. Het paard en de wagen waren zoo enkele meters opgeschoten. De mensohen liepen hst stel maar na, de knecht van Peek Oloppenburg kwam ook langzamerhand met z'n opinies te voor schijn, ook ik, schrijver van dit geval, die zich met alles bemoeit, die drukte heeft voor zes, die altoos bij relletjes of ge- vechtjes haantje de voorsle is, ook ik was hier weer haantje de voorste. Ook was ik erg blij dat er is wat voorviel in de nooit verstoorde rust vaa de Laan-van Niéuw- Oost. Indië-omgeving. Toen kwam de reactiehet geklets, het gekakel van nrenschen had opgehouden, de koetsier was uit z'n wagen gesprongen toen de student voor de zooveelsle maal het paard bij z'n kop nam. De student zoog al vechtend lauw op een «gele rus", trappelde wat rond met deu koetsier, bonsde tegen de ruit van den winkel der Haagsohe broodfabriek waar voor de bakker groote kerel, waarachter ik heel wat kracht zoeht te beven stond, smeet hem eindelijk tegen de vlaktede eigenwijze man met brutaal eigenwijze pijp, had rocdgeloopen als een idioot, de slagersjongen had rustig zitten lachen, de man met de fiets ik bedoel de knecht van Peek bromde driemaal zoo hard. Groote vent, knul met sjappet, die bar op vechten verlustigd scheen, die z'n jasje al een kwartier dichtgeknoopt had, hielp natuurlijk den koetsier, stond met gebaren van oerkracht te zwaaieD met z'n armen en gooide den student een eind van den koetsier af. De student ging weg, beweerde zoo kalm te zijn als kip, langzamerhand gingen toen de mensohen uit elkaar, ook de knecht van Peek besteeg z'n machine. Da koetsier be weerde nog grappig op rijm, dat het alle maal kuren waren van het paard en dat het paard meer kuren had aan z'n staart. Wij boomden nog lang over het lolletje, dat er is was voorgevallen. Paard en wagen sukkelden in de verte. Overtreding van de kieswet. De ambtenaar van het openbaar mini sterie bij het kantongerecht te Enschedé eisehte tegen het gemeenteraadslid van Lonneker, den heer J. H. T., die bij de herstemming ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad 16 minuien te laat kwam op de zitling van het hoofdstem- bureau, een boete van f5 of hechtenis van 3 dageD, wegens overtreding van art. 155 der kieswet. Eveneens werd een boete geëisoht tegen eenige fabrikanten te Enschedé, die op den dag der herstemming voor den ge meenteraad van Lonneker in hun fabrieken geen lijst hadden opgehangen, vermelden de de uren, waarop gelegenheid werd gegeven om te stemmen, Avonturier. Op last van den com missaris van politie te Harlingen is Hon derdag naar Leeuwarden overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld een 15-jarig jongmensch, die Woensdagavond te ruim elf uur zich op een der te Harlingen passeerende stoombooten van Leeuwarden naar Amsterdam bevond, en het medelijden van den kapitein der boot had opgewekt door een onwaar verhaal. Door de politie te Harlingen in verhoor genomeD, bleek 't een bakkersknechtje te zijn uit een der dorpen van Friesland, en heimelijk op avontuur te zijn uitgetrokken met medeneming van eenig geld, dat hy voor 2yn patroon had ontvangeD, en een ry wiel, dat hy had ge huurd De jongeling was op weg naar Zaan dam, waar hy een plaats zou zoeken op oen koekfabriek. (Lu\ Ct.) Een adres aan de Tweede Kamer. Door het hoofdbestuur der Unie van Cbr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland is aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gezonden, waar in wordt verzocht in bet ontwerp tot wijziging van de wet op het lager onder wijs zoodanige verandeiiugen te helpen brengen, dat a het aanvangsminimum verhoogd worde, b. de salarissen zoodanig worden geregeld, dat de verschillende verhoogiogen, bedoeld bij art. 26 eerste lid, sub. 2, grooter worden en het wette lijk maximum spoediger worde bereikt; c. voor alle hoofdonderwijzers, bedoeld bij art. 26 lid 1, sub 3, f200 worde toege kend d. voor alle onderwijzers, die ge acht worden aan het hoofd vaneengezffi tc slaan, f 100 voor woninghuur worde toegekend, ten laste van het Rijkje, een extra-subsidie worde uitgekeerd voor die onderwijzeressen, die buiten de schooluren onderwijs geven in het vak bedoeld onder letter k in art. 2 der wet. De Duitsche socialisten. Onder de voor stellen, welke de Berlijnsche socialisten zullen doen aan het nationale socialisten congres te Essen, verdienen deze beide wellicht vermelding De eerste betreft het ontnemen aan de „Vörwarts van het voor recht, 't nationale orgaan der party te zijn. Volgens deze motie zou het blad eenvoudig eigendom wordeu van de Bsrlynsche socia listen. Hot tweede voorstel is merkwaar diger. Het wenscht den socialistischen bladen te verbieden, doodsberichten op te nemen. Volgens de voorstellende „Genos sen" zijn dergelijke berichten van te bour- geois-achtigen aard. Te Landau is een Fransch jongmensch, pas tosgelaten tot de militaire school van St. Cyr, gevangen genomen, terwijl hy be zig was oen battery te fotografeeren. De Libertó geeft, naar aanleiding van dit be richt, de volgende toelichting „Het is niet juist, dat een leerling van St. Cyr voor ver spieding i3 gevangen genomen waar is dat de gevangen genomen jonge man een toe komstig leerliDg van St. Cyr is. De feiten, die hem door de Duitsche overheid ten laste gelegd worden, zyn sterk overdreven. Men heeft op hem Diets anders gevonden dan onbelangrijke fotografiën van dorpen. De joDgeman wordt te Leipzig gevaDgen gehouden". Vlaamsche humor. Dorre Looten was naar Ryssel gegaan en hij was nog geene halve ure in de stad, of hij was vriend met eenen onbekenden Franschman, den beleefdsten, den gedien stigsten en den hertelyksten mensch van dG wereld. Die vriendschap ging zoo verre en was zoo welgemeend, dat Dorre getrac- teerd werd in Pietje Parijs 'k wil zeggen in Petit Paris mot al wat zyn hertje lustte. Gij kunt peinzen dat Dorre, die er van zyn eigen niet in spoog, daar een lek- kingske deed. Ja maar, als zy daar veel gelekt en gebekt hadden, Dorre's vriend nioet consuis eene commissie gaan doen, maar die Diet weer keerde was die vriend. Dorre, die daar in 't eerste niet op lette, werd op bet einde oDgerust en mistrouwig. Bazin, zei hy, mijn vriend komt niet weer, wie moet er bier het gelag betalen 't Is gij, vriendschap, zei de baziu al lachend, men noemt dat hier un tour de Fran 9 ais. Ja, zei Dorre, 'kbsn blijde van dien tour aan zulk 'n genadig pryzeke te leeren, en 'k zal er bovendien nog een pimjeop drinken. De bezin pakt Dorre's glas en gaat er mee naar den keldermaar zy was nog geen vyf trappen diep, of Dorre trekt de kelderdeur in slot. Madame, riep hy, gezondheid en geëu avond, en als ge 't niet en weet, men noemt dat bij ons un tour de Flamand. Een onaangename ontmoeting. Op het station te Interlaken was Maandag een reiziger zoekende naar een plaats iu den trein naar Bern. Hij had een plaats-kaartje tweede klasse. «Vooraan is nog plaats," riep de con ducteur. De reiziger vond het echter onnoodig nog verder te gaan en stapte een coupé eerste klasse binnen. Een medereiziger Btapt hein in den w§g'. «Er zijn nog plaatsen open ia de tweede klasse. Heeft u niet gehoord, dat de con ducteur het zeide f „Wat gaat u dat aan? Laat mij door „Neen, u komt hier niet door." „Dat zullen we zien. Weet u met wien u te doen heeft? Ik ben de onderchef vau 't station le X". „En ik ben Z., Directeur-generaal der Maatschappij." De souschef was plotseling verdwenen. Een ontsnapte leeuw bracht groote opschudding teweeg op het kermisveld te Brussel. De knechts uit eea menagerie hadden de kooien schoon gemaakt en die van een der leeuwen niet goed gesloten. Even later zagen zij t >t hun ontsteltenis, dat de leeuw vrjj door de menagerie wan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2