Laatste Berichten ,u« Breiiafeij Waarschuwing. Biels en Möoeto HAARZIEKTE. Einder-optocht Een Winkelhuis, Adtertewliin. TE KOOP of TE HUUR prali BOEKEN VAN BUNYAM Woensdag 14 lugustss a.s., ffiMlas 28 AopsUs 1307, 2. Een perceel Bouwterrein 3. Ees perceel Bouwterrein De eerste stoomboot. Ingezonden Stukken. Bfl arktberlctifen. Telegrafisch Weerbericht. of gemengde Zaak. üïlïws vkvmwnimti Specialiteit in Wartdteksien. Goes, 10 uur in de Prins door deurw. Hoilmann en Verhoek inboedelo. a. canapé, 6 kussenstoelen en tafel, antieke kaBt, etagère, spiegels, zeilen, slaapkamer ameublement van pitoh pine, uittrektafel, kinderwagen, parapluieslandaard, insteek- haard, oud porselein, keukengerei, enz. Donderdag 15 Aug. Wemeldinge, bij Korstanje door not. Liebert 6 uur appels, peren en noten in boomgaarden onder Kapelle, Wemel dinge, Ktoetinge en Sehore. Goes, 2 uur bij Boudeling door not. Pilaar appels, peren, noten en mispels in Kapelle, Goes,. Kloetinge, Borssele, O ve- zand, Sehore, 's Gravenpolder, 's Heer Arendskerke, Wolfertsdijk, Driewegen en Oudelande. Vrijdag 16 Aug. Kloetinge, bij Akkenaar door not. Mulock Houwer 2 uur oppervruohten in boomgaarden in Goes, Kloetinge,Eversdijk, Kapelle, 's Gravenpolder, Baarland, Nisse, Hoedekenskerke, 's Heer Abtskerke en 's Heer Arendskerke. En 1,6848 H. aar dappels en 3074 o.A. bruine boonen. 'sGravenpolder 10 uur bij Ver beek door not. Neervoort appels, peren en noten in boomgaarden onder 's Graven polder, Kapelle en 's Heer Abtskerke. En voor dhr. Hoogesteger 54 A. haver. En om 11 uur voor Goense 7117 o.A. tarwe en4892 e.A. bruine booaen in Baarlacdsteile. K a p e 11 e bij Hanson door not. Liebert 6 uur appels, peren en noten in boomgaarden onder Wemeldinge, Kapelle, Kloetinge en Sohore. O v e z a n de bij D. Boonman door deurw. Hoilmann Verhoek afbraak, hout waren, zand, oude steen, groote keien en nieuw hout half 11. Dinsdag 20 Aug. Goes, 3 uur in de Prins door not. Mulook Houwer voor dhr. Fransen v. d. Putte oppervruohten te Kapelle, en in Goes het Molentje en achter Boel. Ea voor het Burg. Armbestuur de oppervruohten in boomgaarden in Kloetinge. En voor het gasthuiabestuur de oppervruohten onder Heinkenszand in de Oude Kamer. Woensdag 21 Augustus. Kapelle bij Hanson 10 uur door not. Liebert 39 H.A. bouw- ea weilaad onder Kapelle en Kattendijke. Goes. Naar men ons mededeelt circu leert bij de letterzetters en drukkers alhier eene lijst, met het doel de verschillende pa troons en directies van couranten te ver zoeken ook hen den dag van de komst van H. M. de Koningin vrijaf te geven. Westkapelle. Verleden jaar is aan den Westkappelschen zeedijk begonnen met 't bouwen van een plankiernoofd, doch door de toen uitgebroken werkstaking onder de dijkwerkers voor dat jaar stop gezet. Nu is verleden week het werk met de stocm-kei- rnachine afgeloopen en de machine met de daartoe benoodigde gereedschappen wor den nu afgetakeld en tot vervoer gereedge maakt. Nu dat werk is afgeloopen zal de verbinding met zoogenaamde „gordin gen'', het opleggen van „plankier" en het opvullen van den bodem nog geruimen tyd werk geven. Batavia. Uit Kapong Ahiole (Ceraro) komt bericht dat twee patrouilles met pijlen beschoten zijn, waardoor een officier en twee militairen beneden den rang van onderofficier niet-ernstige wonden opliepen. De aanvallers hadden 5 dooden. Het verzet is sleehls plaatselijk. Parijs. De bemanning van het Fransehe stoomschip «Anatolia" is van Casablanca terug en geeft nadere bijzonderheden om- F S TT Ï-L E T O IJ. 11 Augustus 1807. De eerste Neen, zoo in het algemeen kan men eigenlijk niet zeggeD, dat Fulton's boot, die honderd jaar geleden op 11 Augus tus van New-York uit over de Hudson stroomde, het eerste vaartuig was, dat door stoom werd voortgedreven. Het was de eerste stoomboot, die in de vaart kwam en in de vaart bleef, de eerste, waarvan het optreden zioh niet tot een proeftocht bepaalde, maar die zioh handhaafde in den voor uitvindingen vaak zoo moeilijken levensstrijd. Maar de eerste stoomboot, die te water gelaten werd, was zij zeker niet. Hoe menig vaartuig zonder riemen en zeilen, van een «stoompomp" stoomwerk tuig voorzieD, waaraan de uitvinders hunne laatste penningen hadden geofferd, was in vroegere jaren van wal gestoken, om het daarna nooit weer te beproeven 1 Robert Fulton's stoomboot was de eerste die slaagde een lange rij mislukte proefnemin gen was haar vooraf gegaan. Men zou allicht denken, dat de pogingen om een vaartuig door middel van oen stoom machine voort te bewegen, geen aanvang konden nemen, vóór men een behoorlijke stoommachine bezat. Dit is niet het geval geweest. Nog vóór in 1711 het eerste hoogst gebrekkige stoomwerktuig vanNewoomen was uitgevonden, werden pogingen gedaan, om sohepen door de spankracht van water damp voort te bewegen. Veel weten wij van de bijzonderheden dier proefnemingen niet, maar het meeste i3 nog bekend ge worden van hetgeen in deze richting Denis Papin gedaan heeftde man vaa vele uit- vindingea maar van weinig succes, wiens j trent de gevechten van 8 Augustus. Er werd hevig gevochten. Fransehe cavalerie en artillerie bevindt zich Jop 10 kilometer van de stad. Da inboorlingen hebben op vreeselyke wijza huisgehouden. De straten liggen vol doode inboorlingen. Niettegenssaande men zioh haast met de begraving der lijken, is de stank zoo hevig dat men 'tin de baai ruikt; men vreest voor een epidemische ziekte. Rochefort. Op 't oogenblik dat minis ter Picquart na de inwijding van een 2-tal kazernes gisteren in den trein stapte, greep een goed gekleed heer hem bij den arm en zei„Ben jij Picquart En op 't bevesti gend antwoord vervolgde hy „Welnu, leve la Maréchale". (Een geheimzinnig, misschien wel gefingeerd figuur uit een Dreyfus-affaire. RedDe aanrander werd in zijn verder optreden belet. Het is een zaak van weinig beduidenis. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Mag ik een bescheiden plaatsje vragen in uw blad, naar aaD leiding van wat uw be richtgever schreef, aangaande den brand te Biggekerke- O. in. schreef hy De brand- woer was spoedig op de plaats des onheils aanwezig, doch door totaal gebrek aan water konden zij niets uitrichten. Nu vrees ik, geachte Redactie, dat vele lezers de ge dachte hebben zou dan de brandweer, daar aanwezig, werkeloos gestaan hebben, want ze konden uieta uitrichten Doch niets is minder waar dan dat. Daar waar de spuit van de eene welput naar de andere gebracht werd, om het weinige water nog te gebruiken, waar andere men- schen, ook buiten de brandweer-mannen, een kort bij gelegen huis beklommen en met water de hitte afkoelde, een ander deel met haken de brandende massa in elkander deed storten, ook nog een weiputje, onge veer 70 M. van den brand verwijderd, leeg droegen, daar kan toch niet gezegd worden dat de brandweer niets uitrichtte Zeker, hadden we voldosnde water ge had, hoogstwaarschijnlijk hadden we het huis kunnen behouden. Zulke toestanden geven aanleiding om te wenscheu dat er een of meer brandputten waren in de kommen der gemeenten, want als de Jprand van Donderdagavond meer in de kom der gemeente was uitgebroken, de ramp was niet te overzien geweest bij zulk een hevigen wind en gebrek aan water. Mijnheer de Redacteur, ik hoop dat dit schrijven een stoot, mag geven tot ver betering ook van die toestanden. Met beleefde groeto, UEd. dw. dn., G. WIJN AND, Brandmeester. Biggekerke, 12 Augustus 1907. BURGERLIJKE STAND. Van 9—12 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Keulemans, 31 j. jm. en C. A. F. Colder, 26 j. jd. Getrouwd: D. C. Maokielse, 28 j j m. en I. Burgers, 22 j. jd. Bevallen: S. Alewijnse geb. Van Vlaanderen, z.J. C. Brakman geb. Sneep, d.; J. Alewijnse geb. Franoke, d M. M. M. L. Bossehaart geb. SoeteDS, d.C. Adamse geb. Buijs, d. J. A. Hack geb. Franke, d.A. Cor- stanje geb. Otte, d. Levenloos aangegeven: Een z. v. F. W. de Buk viel en E. S. Buijs. GOES. H u w e 1. a f k o n.11, Johannes Jan Arie Sandee, 25 j. jm. te Goes en Willemina Marina Oele, 20 j. jd. te lerseke. Geboren: 11, Willem, z. v. David Cornelis van de Kreeke en Maria van Boven. naam in den «Papiniaanschen pot" ver eeuwigd is. Lang heeft men gemeend, dat, wat de toepassing van zijn denkbeelden over stoom als beweegkracht betreft, hij nooit op eenig resultaat heeft mogen bogen, maar dit is gebleken niet waar te zijn, al oogstte hij ten slotte ook hier slechts teleurstelling. Het was in het begin dar 18e eeuw. Papin woonde toen sinds enkele jaren te Marburg, waar hij door den keurvorst van He9sen tot hoogleeraar was benoemd. Een veel bewogen leven lag reeds achter hem. Na in Parijs omstreeks 1673. als jonkman vaa 26 jaar met onzen toen daar gevesiigden Christiaan Huygens te hebben samengewerkt, en in Engeland o. a. met den beroemden Robert Boyle kennis ge maakt te hebben, had hij, na eenige jaren verblijf in Italië, om zijn protestantsoh geloof uit zijn Fransoh vaderland verban nen, in 1687 de benoeming te Marburg gretig aangenomen. Eerst in 1705 vatte hij daar eehter zijn reeds geruimen tijd gestaakte -proefnemingen over de stoom kracht weer op, en wel naar aanleiding vaD een brief van Leibnitz, met wien hij bevriend was. Het is uit de in 1852 terug gevonden correspondentie van Papin met dezen geleerde, dat wij iels weten van den uitslag, dien Papin 'in 1707 verkreeg bij zijn pogen, om een vaartuig door stoom voort te bewegen. Papin had besloten zijn stoomschip op de Fulda te beproeven, om er daaroa de Wezer mee af te zakken naar Bremen en het door een groot zeilschip op sleeptouw te laten nemen naar Londen, waar hij zijn proeven op grooter sehaal hoopte voort te zetten. Door onaangenaamheden met de autoriteiten te Marburg was hij tooh al Overleden: 10, Adriana Johannes Petrus, 21 j., d. v. Pieter Wessels en Pieternella Johanna van Luijk10, Johanna, 4 j., d. v. Cornelis Leendert Hoogerheide en Catharina Rejaek. Van G10 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. J. Beniest, 25 j. jm. en G M. Matthews, 19 j. jd-M- de Vries, 25 j. jm. en A. E. van Oorschot, 22 j. jd.P. Schuil- werve, 25 j. jm. en E. Spaeter, 21 j. jd. J. A. Gijzeis, 26 jm. en W. C. SehouteD, 24 j. jd.A. Cupido, 27 j. jm. en J. Muijskens, 24 j. jd. Getrouwd: P. de Jong, 24j.jm. en C. M. Janisse, 20 j. jd.J. J. Post, 26 j. jm. en J. P. Thienpond, 29 j. jd. L. P. van Oorschot, 21 j. jm. en J. W. Smallegange, 23 j. jd.A. Polderman, 20 j. jm. en C. A. van Oorschot, 18 j.jd. Bevallen: R. Christiaans geb. Buis, d.H. Hornemann geb. Weijl, z. B. Lieuwen eeb. Zorgdrager, d.F. J. Sohier geb. Wisse, z.M. J. Witte geb. Wanner, z.J. P. Takkenberg geb. Van der LindeD, z.T. de Klerk geb. De Troije, z.M. J. de Bert geb. De Groote, d. (levenlJ. C. van Raalte geb. v. Maren Bentz v. d. Berg, z. Overleden: C. C. Flissebaal je, 2 m., d.G. van Meelen, wednr. v. T.Dekker B. C. Baljé, 18 d., z. ROTTERDAM, 12 Aug. 1907. Buiten 1. Granen lager. BInnenlandsche kleinen aanvoer. Nieuwe Tarwe f 11,40 k i 12, N. Rogge - 7,50 - 8.— N. H a v e r - 8,60 - 9,25 Kanariezaad - 9,- 9.25 Bruine Boonen.- 9,50 Karwijzaad. -16,75 -17, Lynzaad Blauw Maanzaad - 23,50 - 24, Bruin Moster dz. -29,— -29,50 Geel -30,-32, N. Koolzaad. -15,25 -15,75 per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f130 af Stoomend f 130 4 f .La Plata f stoomendOdessa f 126 Stoomend f126 Donau st. f 126. Gele La Plata f 127. Zeeuwsche Eieren 14,10 a f4,20 Overmaasche Eieren f4,30 f4,50. Varkens 24 a 26. Lichte export 23 a 24. Zeer vlugge han del voor België, Duitschland en Frankrijk. De omzet geregeld vlottend met sterk op- loopende markt. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f-,a f-,Geldersche idem f-,a f -.Zeeuwsche Eigenheimers f 2, f2,20. Friesehe idem f 1,80 a f2,Friesche magnum bonum f 1,30 f 2,per kinne- mand. Zeeuwsche Bonte t-,a f-, Veel handel, weinig vraag. MEEL. De afgeloopen week ging er meer om. Er kwamen eenige zaken op aflading van Noord-Amerika lot standvooral Holl. Bakers trekken de aandacht. AcoMeel is tot hooger prijzen gevraagd. Heden was nog al vraag naar loco-Bakers, waarin nog al een en ander om ging. De stemming vast. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 12.a f 12,75, Eerste qual. Inlandsch ft 1.50af12.Prima Amerik. (Patent) f 12,50 a f 13,75. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 11,75 f12.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 10,50 a f 11, Extra puike qual. Hongaarsch f 17.a f i8. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f12.50 a f13,Eerste qual. Duitsche fit fPrima qual Belgisch f 12.a f 12.75. Eerste qual Bel gisch f 10.50 it f 12,Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 10.75 a fn,75. Inlandsch Roggebloem f 12,I f 13Duitsche Roggebloem f 12,if 13, Alles per 100 kilogram netto of hmto voor netto, incl. zak van plan, zijn betrekking aldaar op te geven. Hij schreef dit aan Leibnitz, die zioh destijds te Hannover bevond, in een brief van 7 Juli 1807, en kenschetste daarin zijn nieuwe uitvinding als eene, «die door middel van het vuur een of twee man in staal zal steilen, meer wer king voort te brengeö, dan honderd roeiers het vermogen". Het doel van den brief aan Leibnitz was, door diens bemiddeling van den keurvorst van Hannover verlof te krijgen, te Minden met het vaartuig uit de Fulda in de Wezer over te gaan, wat zonder verlof niet zou mogen geschieden. Ofschoon, naar het schijnt, Leibnitz bij de raadgevers van den keurvorst wel zijn best heeft gedaan, werd het gevraagde verlof niet verkregen, «om dat de schuitenvoerders het niet willen". Toen Papin zich nochtans den 25sten Sept. 1707 te Kassei op de Gulda had ingescheept, en met zijn nieuw vaartuig behouden te Minden was aangekomen, trachtte hij, zon der in het bezit te ziin van het keurvor- stelijk verlof, in de Wezer over te gaan. De schuitenvoerders gedoogden diteohfer nietzij kwamen in verzet, en het einde was, dat zij het scheepje, met de stoom pomp geheel vernielden. Papin reisde toen zonder het vaartuig, waarop hij zijn hoop had gebouwd, over Bremen naar Londen, maar hij vond er geen blijde ontvangst. Robert Boyla en ziju andere vroegere vrienden waren over leden men kende Papin in Engeland nauwelijks meer. Van het op stapel zetten van een nieuw stoomschip volgens zijn systeem kwam n'ets Hij leefde nog eenige jaren in behoeftige omstandigheden en stierf, naar men meent, omstreeks het jaar 17L4. Zou, zonder het hardhandig optreden mar waarnemingen in den morgen van 12 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Tie Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 (e Biarritz, laagste stand 749.3 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Aug. matige tot.krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, afwisselende bewolking, waarschijnlijk regenbuien. Weinig ver- andering vun temperatuur. De ondergeteekende brengt vrien delijk dank aan allen, die hem 10 dezer zoo vele blijken 1 an belangstelling gaven. VAN DUNNE. Middelburg, 12 Au?s. 1907. Br. franco, met prijsopgaaf, motto Bakkerij, D'HUIJ, Middelburg. De gemeente-ontvanger herinnert aan de betaling der verschenen ter mijnen van don Hoofdelijkeu Omslag, Hondenbelasting en Schoolgelden, zulks ter voorkoming van onkosten, Goes. Iieeds meer dan 50 jaren heeft de aan iedere concurrentie het hoofd ge boden. Koog a/d Zaan. 22 JACOB D TJIJVIS. AANBEVOLEN ADRES Het van ouds bestaande Bijbelmagazijn van F. P. D'illJIJ, Burcht, hoek Wal, Bureau van De Zeeuw, Middelburg. voor slechts 40 ea 50 centen. No. 1. Christenreize naar de Eeuwig heid, 1 dl., voor f0,4G. No. 2. Ghristinnereizo naar de Eeuwig heid, 1 dl., voor f0,40. No. 3. De Heilige Oorlog, 1 dl., voor f 0,50. No. 4. Het Gezicht der Helle, 1 deel, voor f 0,50. Bovengenoemde 1 tot 4 in eens gekooht voor slechts fl,50. ÏIP7^ boeken ran BUNYAN, beroemd üSZiö en steeds door velen gezocht, zijn te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar vao Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvaDgst van Postwissel, waarop melden Bunyan met verlangd No. van het scheepsvolk te Minden in 1707, de uitvinding der stoombooten een ronde hon derd jaar eerder hunnen gedateerd zijn? Wij gelooven het niet. Voor zoover uit de geschriften van Papin zeifis optemaken, geleek het stoomwerktuig, dat hij in zijn boot gebruikte, in beginsel geheel op dat, hetwelk Savary destijds in Engeland had uitgevonden en waarmede, men daar te ver geefs getracht had, in de praotijk eenig resultaat te verkrijgen. Daarbij werd op de meest directe wijze de spanning van den stoom aangewend, om water omhoog te voeren. Papin liet nu het op die wijze ineen hoog geplaatsten vergaarbak verzamelde water neer vloeien op de schoepen van een waterrad, en de hierdoor in wenteling ge- bracbten as zou dan de beweging op ver schillende andere deelen overbrengen. Er is echter niets bekend van eenige geslaagde toepassing van zulk een machine bij eenig bedrijfen van het slagen bij de stoomvaart weten wij niets, dan hetgeen hij zelf in een zijner brieven aan Leibnitz verhaalt over zijn proef op de Fulda. Het is vrij zeker,dat, ook al ware de stoomboot van Papin niet vernield, zij toch nooit het model had kun nen worden voor de booiea, die thans bij duizenden op onze rivieren en zeeëa stoo- tnen. Daarvoor was zijne machine ai ie primitief. EsrBt toen Newcoraeü, door gebruik te maken van het luchtledige, die door heteon- denseeren van den stoom ontslaat, de eerste, ook werkelijk in gebruik gekomen stoommachine had vervaardigd, maar vooral toen James Watt in 1765 daarbij den afzonderlijken condensator had ingevoerd, en later ook de directe werking der stoora- spanning op den zuiger in den cylinder bad toegepast, kreeg men machines, die in allerlei fabrieken met voordeel werden Vanaf Donderdag 15 Augustus a.s. zal kos&eioos mondeling of schrifte lijk te spreken zijn, en vervolgens eiken Donderdag, een SPECIAAL HAAR- KUNDIGE, voor zooveel mogelijk herstel van kaal hoofdigheid en alle voor komende Haarziekten. Bewijzen van vele herstelden worden gaarne in ruime mate gratis verzonden. Eiken Donderdag van 12—4 en t> B uur, Cafó „HET WAPEN VAN ZEELAND", Markt, Middelburg. b/h Koninklijk Bezoek. DAMES en HERREN, de leiding hebbende van verschillende groepen, worden uitgenoodigd tot eene samen komst in het Schuttershof, op: 'snamidd. 8 uren. De Kinderen, die nog inlichtingen wenschen, en degenen, die uog niet ingedeeld zijn, worden opgeroepen tegen Donderdag 15 Augustus a.s., 's mimi tl. 7 uren, in het Schuttershof'. DE COMMISSIE. De Notaris D. C. VAN NIMWEGEN te Middelburg is voornemens op des avonds 8 uur, in het koffiehuis „De Oude Vriendschap", aan de Oroote Markt te Wiissingen, in het openbaar te verkoopen waarin sedert tal van jaren hoofdzakelijk een Fruit- en Groentehaudel wordt uitgeoefend, met ERF en TOINTJE, aan de Walstraat, nr. 96, te VJissingen en een daarachter staand PAKHUIS, aan den Vrijgang, nr. 16 aldaar, groot 1 Are 56 Centiaren. aan de Noordzijde van de Badhuisstraat, nabij de Paul Krugerstraat te Vlissingen, groot 2 Aren 72 Centiaren. naast voormeld tweede perceel, groot 2 Aren 70 Centiaren. Perceelen 2 en 3 afzonderlijk en ge combineerd te veilen. Inmiddels uit do hand te koop. Breeder bij biljetten. Inlichtingen verstrekt genoemde Nots. Bezichtiging Perceelen 2 en 3 eiken werkdag, perceel l op Dinsdag 27 Au gustus a.s. van 10—12 en 2 4 uur, op vertoon van een toegangsbiljet, gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris VAN NIMWEGEN, Londensche Kade, H 58 te Middelburg, zoomede ten huize van den Makelaar POLAK, achter de kerk, te Vlissingen. aangewend, en waarmee men ten slotte ook slaagde, het vraagstuk der voortbe weging van schepen op te lossen. Lang is intusschen de rij van teleur gestelde uitvinders, waarlangs men van Papin in 1707 komt tot Fulton in 1807. Enkele hoofden ziet men er uit opsteken van hen, die bijzonder dicht tot het doel naderden. In Frankrijk stoomde te Lyon op 15 Juli 1783 een boot van den markies de Jouffroy heen en weer op de Saöne, terwijl duizenden toeschouwers zioh op de kade verdrongen. Het ontbrak hem echter aan de Doodige middelen, om een groolere boot te Parijs te laten varen -, en tijdens de revolutie van 1789 moest de konings gezinde markies Frankrijk teleurgesteld verlaten. In Schotland deed James Taylor met Patrick Miller, bij wiens kinderen hij onderwijzer was, in 1788 een aardig toohfje met een klein, door hem uitgedacht stoom bootje, daarbij geholpen door den ingenieur William SyraiDgton, maar toen een erop gevolgde proef in het groot geheel mislukte, lieten zij de zaak verder rusten. In Amerika vervaardigde de scheepsbouwmeester John Fitch te Philadelphia in 1787 een boot, waardoor een rij van riemen door stoom werden bewogen, en ofschoon o.a. de beide stichters der Amerikaansche republiek, Washington en Franklin, die den proeftocht meemaakten, een vleiend getuigschrift erover afgaven, kon Fitch toch, hoewel bij een geheel vermogen er aan ten koste legde, met zijn stelsel niet slagen. Na vele jaren tobbens verarmd, en aan den drank geraakt, maakte hij een einde aan zijn leven in de rivier Delaware, waarop hij vroeger zoo vol hoop zijn eerste proef neming had gedaan. Robert Fulton eindelek w*s geluk kiger. Fulton werd in 1765 geboren te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3