Laatste Berichten taengde Berichten. LEESTAFEL Marktberichten, Telegrafisch Weerbericht. Watergetijen voor lerseke. De blancowet in aantocht. De schrijver van de Haagsche corres pondentie in de Zutph. üt. zegt, dat, zoo hij goed is ingelicht, het voorstel tot kies- reohthervorming de Kamer zeer spoedig zal bereiken. Men schrijft aan Het Volk Uw bericht is juist. 35 schepelingen hebben hem gesmeerd te New-York van de «Gelderland", waarvan 5 gehuwd,waar onder 2 korporaals. Ook van de «Tromp" zijn er in Oost- Iodië een 5-tal (allen jongens van hoogstens 18 jaar) gedeserteerd. Een Engelsche dame en heer, te Dordrecht gelogeerd, hadden eergisteren in een boot in de haven geschilderd. Toen zij na afloop met de boot de Wijnbrug passeerden, wierp de lieve straatjeugd met steenen en spuwde op de vreemdelingen. Een opgeschoten jongen gooide hen nog een zware klinker achterna. In hun hotel verklaarden de gasten door deze ergerlijke bejegening zoozeer te zijn verstoord, dat ze niet langer te Dordrecht wilden vertoeven. Een aap in de kunst. Tijdens het opslaan te Dordrecht van het oircus Oscar Carré is een aap en wel een van de grootste soort, ontsnapt en langs Vrieseweg en Vest naar 't Museum gewandeld. Hij is vermoe delijk boven door het dak het museum binnengedrongen en heeft daar op eene vreeselijke manier huisgehouden. Oude en nieuwe kunst zijn deor elkander gesmeten alsof het niets was en alles is heelemaal onderstboven. Bij ontdekking van den chaos is hulp ingeroepen en heeft het be stuur alles in het werk gesteld om de verwarring te herstellen en alles zoo spoedig mogelijk weer in een goeden toe stand te brengen. De sporen van de ver woesting ziju echter nog duidelijk zichtbaar; in de oude kunst heeft het schilderij van Gerard Houlhorst, dat geheel in tweeën gescheurd is, en onder ne moderne schil derijen hebben Alb. Neuhuys' Binnenhuis en Breitner's groote charge beschadigingen bekomen. Te Bargermeer, gemeente Emmer, werd sedert geruimen lijd vruchteloos jacht gemaakt op een tweeden Frans Rosier. Het is de 20-jarige Frits M., die door verschil lende baldadigheden de schrik der streek was geworden. Dinsdag is het eindelijk gelukt hem te arresteeren. Hij was juist uit Duitschland, waarheen hij was uitge weken, teruggekeerd. Ook voor de Langstraat schijnt Amerika aantrekkelijk te worden. Reeds vroeger en pas geleden zijn er enkele ge zinnen vandaar geëmigreerd, en nu maken zich daar niet minder dan 40 perSonen gereed om naar Amerika te vertrekken. Men meldt aan de L. Ct uitScharl: De aan het strand bij het Roode Klif gevonden minnebrieven zijn terecht. Een belanghebbende uit Amsterdam is overge komen en heeft de correspondentie opge vraagd. De brieven bleken een paar weken geleden door een passagier van een der veerbooten in zee geworpen te zijn, goed bezwaard, maar de aangebonden steen schijnt losgeraakt te zijn, waardoor de lectuur (die overigens in geen enkel opzioht compromitteerend was) hier aangespoelde. Het nieuwe pantserschip. Naar De Tel. verneemt, is de levering van het machinegedeelte van het nieuwe voor Indië bestemde pantserschip voor f050 000 opgedragen aan de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel te Amsterdam. Men schrijfi aan de A. Ct. uit Lobith De vorige week werd in den Rijn, onder Tolkamer, alhier, opgevischt het lijk van een naar schatting 17 a 18-jarig meisje. Op de gewone wijze had door een genees heer de doodschouw plaats. Op het lijk werden toen geen uiterlijke kenteekenen van gepleegd geweld geconstateerd, zoodat het dan ook met inachtneming van de gebruikelijke formaliteiten op last van den burgemeester van Herwen-en-Aerdt be graven werd. Reeds toen werd echter opgemerkt, dat de hoofdharen met een touw voor den mond waren samengebon den. Nu blijkt dan ook, dat hier vrij waarschijnlijk een lage misdaad is gepleegd, althans de Duitsche justitie stelt een on derzoek in, en heeft de Hollandsche jus titie met het geval in kennis gesteld. Het meisje werkte op een fabriek "te Eller bij Düsseldorf. Op een morgen kwam een van haar kennissen ouder het werkvolk bij haar en deelde haar mede, dat hij een heer kende, die voor haar een mooie be trekking had. Het meisje nam gretig de haar aangeboden gelegenheid aan, toen de vriend haar voorstelde hem naar dien heer te volgen. Des avonds kwam het meisje niet op den gewonen tijd thuis. De politie werd nu op de hoogte gebraoht. Al spoe dig ontdekte deze het boven vertelde. De werkman, een jongen, is daarop aange houden. Hij kon omtrent den heer geen voldoende opheldering geven, en ontkende eenig voordeel aan het geval te hebben ev.enmin wist hij waar de heer en het meisje gebleven waTen. De justitie meent reden te hebben om aan te nemen, dat het meisje het slachtoffer is van een han delaar in blanke slavinnen Ook de Hol landsche politie werd met de zaak in kennis gesteld en toen bracht de politie te Lobith het vinden van de drenkelinge in verband met deze verdwijning. Op last van de justitie is het lijk, dat reeds in verregaanden staat van ontbinding ver keerde, opgegraven. Het is door hare be trekkingen herkend, Thans schijnt de Duitsche justitie het spoor van den heer gevonden te hebben. Men vermoedt, dat het meisje geweigerd heeft aan de eischen van den man te voldoen en hij haar daarop van kant heeft gemaakt. Te Haarlem ia een oude heer door de duisternis misleid te water geraakt bn ver dronken. Te O verveen stapte een heer die met een gezelschap uit was links in een rjjtuig en viel er aan den rechterkant weer uit, met het treurig gevolg dat hij den nek brak en terstond dood was. Een lOjarige jongen die te Amsterdam aan de monding van de houthaven aan het pootje baden was, raakte te ver van den wal, verloor het evenwicht, zonk in de diepte en verdronk. Te Rotterdam werd 'n 7-jarig knaapje door een sleeperswagen overreden de wie len gingen hem over hoofd en borsthet kind bleef op de plaats dood. Een heer te Aalten, had in z\jn bszit een pracht-exemplaar van een papegaai, die de kunst vau spreken goed verstond. Het dier vloog voor eenige dagen weg en hield zich in de nabijheid eener boerenwoning op. Het praten van den vogel bracht den boer in den waan, dat een „wondervogel" zjjn boerderij bedreigde en daarom maakte hij door middel vaa zijn geweer maar voor goed aan het „lekker hé'' van den vogel een einde Tijdens het hevige onweder, dat C8r- gisternaeht boven Doetinchem woedde, is de telegraaf langs de spoorlijn tusschen hier en Terborg vernield, doch kon met geringe kosten hersteld worden. Erger was het met het telefoonverkeer. Het lo kale verkeer was totaal gestremd, daar ook op deze draden de bliksam ingeslagen was. Te Son en Breugel, bij Eindhoven, heeft Maandagnacht noodweer gewoed. Een 1000-tal ruiten zijn vernield, groepen boomen van 14 stuks gansch ontworteld en middendoor geknakt als riet, wel 100 in het geheelpannen, schoorsteenen en stukken van daken overal verspreid. Wel 150 vogeltjes werden op den grond ge vonden. Een onaangenaam wedervaren had dezer dagen zekere heer K. te Zwolle. Maandagavond 29 Juli zag hij iemand van de stoep bij den heer Zjjlstra afkomen. Dit kwam hem vreemd voor, want hij had 2 jaar bij Zijlstra gediend en wist dat 't kan toor altijd om 9 uur gesloten was daarom ging hij er in en vond 't kantoor open, waarop hij de meid ging waarschuwen, die satnen met hem het kantoor achter er voor giDg sluiten. De heer Zijlstra was op dat oogenblik niet thuis. Dinsdagsmorgens 30 Juli kwam deze op 't kantoor en ontdekte, dat er uit een lessenaar in het kantoor een bedrag van ongeveer f 500 aan bankpapier ontvreemd wasde twee geldbakjes met specie werden in het pakhuis teruggevon den. De politie werd hiervan verwittigd die vermoeden op K. kreeg, hem halen liet en in arrest stelde, terwijl zijn vrouw verrast werd met een huiszoeking waarbij een be drag van pl.ra f 125 aan geld en een sinds jaren loopend spaarbankboekje, waarop pl.m. f 400 stond, gevonden werd. Maan dagmiddag werd hij op vrije voeten ge steld, wijl zijn onschuld gebleken was. Het Weer. Een ieder weel, hoe veranderlijk het wéér in ons land is. Op sommige dagen kan het drie- viermalen «omslaan," en weken aaneen een standvastige weersge steldheid is bij ons een zeldzaamheid. Het wéér te kunnen vaststellen, is reeds van oudsher eeu studie geweest en velen meenden in staat te ziju, om weken, ja zelfs maanden vooruit te kunnen zeggeD, welk weêr er zou komen. Deze weêrpro- feten verloren echter spoedig hun gezag, evenals de almanak, dien men met den minder liefelijken naam van leugenzak ging betitelen. Uit het bovenstaande kan blijken, hoe groot het belang is, dat de menseh bij het weder heeft. Ea geen wonder, voor velen hangt het bestaan grootendeels af van regen of zonneschijn, van vriezend of dooiweêr. Do zeemaD, de visecher, niet minder de veehouder en de landbouwer ziet vaak naar de luoht en den wind, om te zien wat hem te wachten staat. Vooral als het kostelijk koren rijp te telde staat of een groote hoeveelheid hooi op inhalen wacht, wordt er vaak met angstigen blik naar den horizon getuurd en worden met zorg de teekenen waargenomen, die een goeden of slechten dag voorspellen. Groot belang heeft onze boerenstand bij het weder, ja men kan zeggen hun bestaan is ervan afhaukelijk. Vooruit te weten, welk wei? er te wachten is, zou voor hem een zaak van het grootste gewicht zijn. Nu hebben de natuurkundigen het reeds zoover gebraoht, dat zij uit een Teeks waarnemingen de v ermoedalijke windrieh» ling kunnen bepalen. Weet men die, dan laat het zieh gemakkelijk afleiden, welk weder zoo'n wind verzeilen zal. Dit zeggen ons de gezegden wel, die in den mond des volks leven, Zoo zegt men «Zuidwest, regennest,of «van Noorder- stof kan mooi wtêr of." Vele en velerlei spreekwoorden zijn er, die alle betrekking hebben op de weergesteldheid ea die.de ondervinding leert het, grootendeels op waarheid gegrond zijn. 't Is ook niet te verwonderen, dat een volk als het onze, welks bestaan geheel afhankelijk was vaa 't weder, zoovele zegswijzen en spreekwoorden heeft, om daarmee een te wachten weersgesteldheid aan te duiden. Zoo zegt men vrij algemeen Een ring om de maan, Die kan vergaan. Maar een ring om de zon. Daar schreiden vrouwen en kinder om. Men bedoelt, dat een ring om de maan geen zekerheid geeft van slecht weêr, maar wanneer er een om de zon wordt waarge nomen, kan men zeker zijn, dat er regen of sneeuw komt. Morgenrood, water in de slool, Avondrood, geeft mooi weêr aan boord. Deze twee gezegden gaan meestal door. Ik heb ergens eens gelezen: «De avond rood, de morgen grauw, geeft bij dag het schoonste blauw." De waarheid hiervan kunnen de landlieden 't best beve-tigen. Hoe menigmaal toch is het 's morgens prachtig weder, maar de middag leert hun wel, dat een blijde morgen een droevigen dag kan geven Zoo heb ik van vissoherslui wel eens gehoord De zon in een nest, Morgen de wind west. Met een nest bedoelen zij dan de wolkeD, die laag aan den horizon drijven en waar achter de zon schuil gaat. De waarheid vau deze spreuk is mij menigmaal gebleken. Een heer en een dame, menschen op leeftijd, om en bij de zestig, gaven eergis teren te Marseille aan het slation een kof fertje aan om als vrachtgoed naar Londen te zenden. Zelf gingen zij de stad in naar een hotel. Een beambte rolde het koffertje op een kar naar het vraehtgoederbureau, toen hij zag, dat het koffertje lekte, er droop bloed uit het sleutelgat. Zeer ont steld riep de man de beambten van de douane erbij. Dezen maakten het koffertje open en vonden een vrouwenlijk, zonder hoofd en zonder beeuon. Het was niet moeilijk uit te vinden, in welk hotel het echtpaar, dat deze ongewone, bagage had aangegeven, was afgestapt. De politie ging er heen, doorzooht de, andere koffers, en vond in een handkoffer het hoofd en de beeneu. Het echtpaar heet Gold en woont te Nice. Ze geven voor, onschuldig te zijn aan eedg misdrijf. Het slachtoffer hadden zij etikei gekend vau eenige ontmoetingen in de salons van Monte Carlo. De dame eene Zweedsche, Therese Williams ge- heetan, was bij hen op bezoek geweest en had veel diamanten die zij steeds droeg. Zij was, zoo verhaalde 't aangehouden echt paar Gold, dat te Monte Carlo op kamers woonde, bij hen op hezoek geweest, toen haar minnaar binnenkwam, die haar dood schoot. Da heer en mevrouw Gold haden zich vau het lijk willen ontdoen om alle verdenking te ontgaan. Hij zegt dat hij baronet is. Inderdaad is er een Goold baronet, Sir James Stephen Goold, geboren 1848. De leeftijd zou met de opgave overeenkomen, maar dezen Goold vinden we opgegeven als weduwnaar. De vreuw, die met üem gevangen genomen is, een Fraosche uit Londen, zou dan niet zijn eehtgenoate zijn, tenzij hij kort geleden hertrouwd is. Volgens een telegram uit Monte-Carlo is daar een zekere Burke, oud ongeveer 30 jaar, gevangen genomen, onder verdenking den moord gepleegd te hebben of er medeplichtig aan (c zijn. De Goolds hadden te Monte Carlo een nicht bij zieh aan huis, die echter een paar dagen afwezig was. Een dienstmeid zpgt, Zondagmiddag om vijf uur een schreeuw gehoord te hebben. Het lijk heeft een gapende wond in de buik, misschien bij het in stukken snijden toegebracht. In de kamer waar de moord geschied moet zijn, heeft men bebloed linnen gevonden. Te Dublin is uit Amerika een bron zen standbeeld van Parnell aangekomen. Het zal in die stad opgericht worden. De beeldhouwer, met name St. Gaudens is gestorven op den dag, dat het beeld in Dublin kwam. De belangstelling in het geval Hau is door het bekend worden van den lang gezoohten getuige, die in een brief aan wijzingen ten gunste van Hau aflegde, weer opgevlamd. Baron Karei von Lin- denau schreef, dat hij op 't oogenblik, dat de moord geschiedde, achter de dames Molitor liep en de vlam van het sohot zag. Hau kon de moordenaar niet zijn," beweerde hij. Dat von Lindenau zich tot nog toe achterbaks heei't gehouden zijn schrift leidde tot zijn ontdekking ver klaart hij hierdoor, dat hij wegens zijn eohlscheiding en voorgeuome.n tweede hu welijk niet in de zaak gemengd wilde wezen. In een zoo ernstige zaak als deze moord was, wel een zonderlinge reden. Carnegie heeft 100,000 pdst. geschon ken aan het Londensohe hospitaalfond3. De Petersburgsohe politie kwam onlangs te weten dat er op straat een aanslag op Roediger, den minister van oorlog, zou gepleegd worden. Het was bekend, dat de minister in een rijtuig een bepaalden weg zou afleggen, een automobiel zou hem tegemoet rijden, en uit die auto zou men op hem schieten. De minister reed een anderen weg, de auto werd aan gehouden en vier mannen, met revolvers gewapend, werden gevangen genomen. Het ParlemeatJid Curran, van de onafhankelijke arbeiderspartij, heeft on langs gezegd, dat er leden van het Lager huis zijn, die ta .veel drinken. Dat is hem kwalijk genomen, maar 't is de waarheid, zei dezer dagen zijn partijgenoot T. F. Richards in een redevoering. Een der Parlementsleden, die Curran bedoelde is een Welsoh afgevaardigde, die telkens niet nuchter is, als hij in het Lagerhuis komt. Als hg er niet mee ophoudt, zei Richards, zal ik zijn naam bekend maken. Gisteren werd er uit Belfast geseind, dat een schikking mislukt was. De patroons in het steenkooibearijf denken over een algemeene uitsluiting. Op de Spiteful, een der torpedojagers die aan den vlootsehouw in de Solent neelgenomen hebben, is Maandagavond een ernstig ongeluk gebeurd. De olie, waarmede de machine gestookt wordt, raakte in brand. Twee stokers kostte dat het leven en vier andereu kregen erge brandwonden. Hoe diep de klove is, welke in de Vereenigde Staten de rassen gescheiden houdt en dit vooral in de zu'delijke staten moge blijken uit het volgende. Een jury in Noord-Caroiina heeft dezen Maandag afwijzend beschikt opeeneisob, strekkende om aan een meisje met eenig negerblord in de aderen te verbieden, eeu school voor blanke kinderen te bezoeken. Deze beslissing heeft groote veront waardiging teweeggebracht onder de blan ke patriciërs in genoemden staat. Volgens een bericht uit Boedapest is te Arad een strafvervolging ingesteld tegen vijf politie-beambten en den rechter van instructie, omdat zij indertijd niet zijn overgegaan tot de artestatie van den thans voortvluehligen secretaris der socialistische partij te Arad, die op een vergadering openlijk tot koningsmoord had aange spoord. Gisterenmiddag om 4'/2 u. is te Cetinje, in Montenegro, een sterke, gol vende aardbeving van korten duur waar genomen. Te Lyon is een zwerm sprinkhanen neergestreken. Bij manden vol werden ze opgeschept Men maakt u:t de komst van de/.e zeldzame gasten' op, dat er groote hitte in aantocht is. Wie kan 't nog ge- 1 i>o ven P Van 16 Juli tot 4 Augustus zijn te Samara (Rusland) 35 personen door cholera aangetast; 10 hunner zijn overleden. Te Petersburg worden de coodige voorzorgs maatregelen tegen okoleraepidemio ge nomen. Te New York blijft de epidemie van misdrijven, gepleegd tegon vrouwen en joDge meisjes, aanhouden. De publieke opinie is zeer verbolgen togen de Italianen in de wereld tad, wijl in vele ge allt n de daders Italianen waren. In verband met dit soort misdrijven vallen op straat af en toe ruwe fooneeien voor. Te Brooklyn (een gedeelie van New-York) werd op san- wijzing van twee kinderen een Italiaan door de menigte gegrepen. Het verwoede volk wilde den man maar dadelijk opknoo- pen. Reeds was hem een strop om den hals geslagen, toen de politie tot ontzet kwam opdagen. De New-Yorksche hoofd commissaris van politie, Bingham, is met vaeantie. Zijn tijdelijke opvolger O'Keefe heeft een groot aantal speurders vrijgesteld van hun gewonen d enst en uitsluitend be last met het beveiligen van meisjes en vrouwen tegon overlast. Dat een en ander noodig is, in het jaar 1907 en dat nog wel in de tweede stad der wereld in hot land dat zoo gaarne beweert aan de spits te gaan der besohavingstemt niet vroolijk. Verschenen is de vanwege de Vereeniging tot beoordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg uitgegeven fraai geïllustreerde Gids voor Walcheren in' de Eugelsehe en de Duitsche taal. üjeabare ïêrtosjterpa. Maandag 12 Aug. Roosendaal, door not. v. d. Kun, 18 werkpaarden in de Bonte Os 12 uur. N i s s e verpachting bij da Blaey door not. Pilaar voor het Gatsuhe Armbestuur 24 perc. bouw- en weilandea voor het Goesoho Gasthuisbeatuur 2 pero. bouwl. in Nisse. Woensdag 14 Aug. K a p e 11 e door not. Mulook Houwer 2 uur bij Hanson oppervruehten. K a p e i 1 e6 uur bij Hanson door not. v. Catupen oppervruehten, in Schore, Krui- ninge en Kloetinge. Goes, 10 uur in de Prins door deurw. Mö'luaaan en Verhoek inboedelo. a. canapé, 6 kussenstoelea en tafel, aatieke kast, etagére, spiegels, zeilen, slaapkamer ameublement van pitch pine, uittrektafel, kinderwagen, parapiuiestandaard, insteek- haard, oud porselein, keukengerei, enz. Donderdag 15 Aug. Wemeldinge, bij Korstanje door not. Liebert 6 uur appels, peren en noten in boomgaarden onder Kapelle, Wemel dinge, Kloetinge en Sahore. Goes, 2 uur bij Boudeling door not. Pilaar appels, peren, noten en mispels in Kapelle, Goes, Kloetinge, Borssele, Ove- zand, Sehore, 's Gravenpolder, 's Heer Arendskerke, Wolfertsdijk, Driewegen en Oudelande. Vrijdag 16 Aug. Kloetinge, bij Akkecaar door not. Mulock Houwer 2 uur oppervruehten in boomgaarden in Goes, Kloetinge, E versa ijk, Kapelle, 's Gravenpolder, Baarland, Nisse, Hoedekenskerke, 's Heer Abiskerke en 's Heer Arendskerke. En 1,6848 H. aar dappels en 3074 o.A. bruine boonen. 's Gravenpolder 10 uur bij Ver beek door not. Neervoort appels, peren en nolen in boomgaarden onder 's Graven polder, Kapelle en 's Heer Abiskerke. Ea voor dhr. Hoogesteger 54 A haver. En om 11 uur voo? Go nse 7117 o.A. tarwe en4892 e.A. bruine boonen in Baarlandstelle. K a p e 11 e bij Hanson door not. Liebert 6 uur appels, peren en noten in boomgaarden onder Wemeldinge, Kapelle, Kloetinge en Schore O v e z a n debij D. Boonman door deurw. Holluianu Si Verhoek afbraak,hout waren, zani, oude steen, groote keien en nieuw hout half 11. Dinsdag 20 Aug. Goes, 3 uur in de Prins door not. Mulook Houwer voor dhr. Fransen v. d. Pulte oppervruehten te Kapelle, en in Goes het Molentje en achter Boel. Ea voor het Burg. Armbestuur de oppervruehten in boomgaarden in Kloetinge. En voor het gaslhuisbesfuur de oppervruehten onder Heinkenszand in de Oude Kamer. Woensdag 21 Augustus. Kapelle bij Ilanson 19 uur dear feet. Liebert 39 HA. beuw- en weilaad «ader Kapelle an Kattendijke. Hoofddorp (Haarlemmermeer) door rot. Heinsius 2 uur fruit. Inl. S. W. de CL-req aldaar. Baarland, 2 uur bij Traa? door nc t. v. d. Kloes voor dhr. Frausen v. d. Putte da oppervruehten onder Baarland. Goes De bekende Maarten Steketeo thans its hechtenis te AlkmaaT werd heden middag onder geleide naar hier gebracht, teneinde bij de begrafenis van zijn vader tegenwoordig te kunnen zijn. Goes. Hedenmiddag is een jongetje van Z. in de Bocht vau Guinee uit een B)om gevallen aan den Ouden Dijk bq het hout sprokkelen, hij brak een been, terwijl zijn arm gekneusd werd. Het kind is in het Gasthuis opgenomen. 's Gravenhage. Minister Kraus is he den voor eenige dagen met verlof naar het buitenland. Minister De Meester is voor enkele we ken naar 't buitenland vertrokken. De wetsontwerpen voor de Sta&tsbe- grooting 1908 zijn gereed ter verzendirg naar dan Raad van State. De regeer'ng is van plan om in het aan staande zittingsjaar de bij haar optreden toegezegde Grondwetsherziening in te die nen waaronder de Kiesrechthervorming die dus niet by afzonderlijk ontwerp zal worden voorgesteld. Londen, 8 Aug. Uit Perzië komen steeds meer onrustbarende berichten omtrent de daar heerschende onluslen. De Sjah heeft minder invloed dan ooit. De bevolking twijfelt zelfs of hij wel recht heeft op den troon. Middelerwijl is de troonpretendent met 35.UÜÜ man uit Hamadan opgetrokken en versterkingen zjjn te Tabris aangekomen. De volksvertegenwoordiging is tweedrach tig en de Sjah houdt zich te midden van dit alles in zijn paleis opgosloten. Londen, 8 Aug. Men verneemt uit Tangerde Europeesche kolonie wordt 3 leeds oageru ter. Maraboe die ia de inlandsohe wijken tot den heiligen oorlog tegen Joden en Christenen oproept, zit lhans in de gevange nis. Vele inwoners ontvingen brieven van stamgenooten waarin zij worden uitgenoo- digd de dorpen te komen verontrusten. De Fx'acsche gezant te Tanger heeft den ver egenwoordiger van den Sultan kennis gegeven dat de Fransohen de stad zullen berch'eten gelijk met Casamblanca geschied is, indien de Europeesohe bevol king Jook maar op eecigerlei wijze mooht worden bedreigd. MIDDELBURG, 8 Augustus 1907. Do aanvoer bestond uit Tarwe, Koolzaad en Karwijzaad. Tarwe 25 ct. lager, Kool zaad 50 ct. hooger. Men besteedde voor: jarige tarwo f-, a f-, -; nieuwe tarwe f9,— a f925 per HL.; nieuwe rogge f7 a f7,50; koolzaad f15,a f 15,50; karwijzaad f 10,50 a f 16,75 per 50 K G, Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,58 a f 0,62 per '/a kilo. Eieren f 3,90 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche lanlb. Maatsch. Boter f0,60 a f0,65 per '/2 kilo. Eieren f4,per 100 stuks. naar waarnemingen in den morgen ven 8 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.4 te Hort?, laagste stand 741.7 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 9 Aug. krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkte lucht, buiïg weer. Weinig verandering van tempesafuur. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 9 Aug. 3 19 3.45 9.28 9 53 10 4.9 4 31 10.16 10.39 11 4 58 5.13 11.4 1.18 12 5.27 5.41 11.32 11 52 13 6.4 6.21 0.10 14 6.39 659 0.28 0,46 15 n 7.20 7.39 1.7 1.27

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3