TELEGRAMMEN. Aanbestedingen. J1S98P f erioepiagen, enz. ISecSitszalien. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND. M a r k t b e r i c h S e n» er vooraf een eze na te gaan, de verklaring oen en er goed raad een klein rbij enkele in stelde de voor- mmissie te be- op te dragon doen. Hierop en werd de ge- zoo kwaad dit nlichting nsar )8ten van den ie posten onin- et de gewoonte ',geenhoof- -j innen. ■oolaDg de raad verklaard voor en W. niet als ochten worden den heer Ver- ïheer de voor in beleediging, eedigen, dat is mij niets voor, maak. Verhaagen by ras toegestaan reisgeld voor eh niet te her- lat znlks by de at zulks niet is B. en W. ten fhikt. Hierover van den R-.ad notulen zullen rant nimmer is bezwaar tegen irkochte grind, idsleden grind ekocht. t, ik heb geen cht ty'dens mijn dus met die ,age geen reke- t te Schore een e geen fraude oedt de voorz. lidmaatschap le wet verbiedt etehandhaven. is of niet, doet val staat op de euwenhuize en an den raad en weet toch wel loopig vastge- 1,195 en in uit een goed slot ring. Na ope- t over de recla- ietreffende zijn imen staakten, kt <ihr. Karelse doen maken 'aasse, wijl dit van 't hemel- steeds over het A. Zoeteweij. ik toe. lichtingen aan- vorige verga- en aan de over- voorzitter zegt te hebben, er andermaal ;en heeft plaats een materieele ;eloopen en dat twoordelijk is. ïderom naar de ;e verbetering, iet noodig aan- at de toestand zag gaamedat in genomen in en wensoht dat dimster en den Spreker ver- itaande gevaar tschappij zeer le geheele toe- niets ter ver- i niet te gering ing, aangezien gld. zal kosten, is nu waarlijk wier rekening opt. :s en brengt 't Anker in stem- in met 5 tegen een bil'ijki t angezien hem maanden dat :och een volle irden betaalds aangezien n kinderen i voor die drie ollege van B. rt uitbreagen. verlangende, irsoonlijk nrg rengen en wel In de laatste vergadering is deer dhr. Verhaagen gezegd dat spreker (de Bur gemeester) tegen dhr. N. Mieras zou hebben gezegd dat bij aan deze geen uitgekiste grind durfde geven aangezien dhr. Ver haagen daarop aanmerkingen zou maken. Ik heb (zoo ging spreker voort) dienaan gaande een nauwkeurig onderzoek in gesteld- en mij is daarbij gebleken dat dhr. Mieras zulks niet heeft gezegd en ook niet heeft kunnen zeggen aangezien niemand wie ook, aan mij om die grind heeft ge vraagd, derhalve heeft de heer Verhaagen, ik bedoel het raadslid Verhaagen onwaar heid gesproken. Dhr. Karelse. Burgemeester mag ik u attent maken dat dhr. Mieias dit wei tegen mij heeft gezegd en dat ik zulks tegen Verhaagen heb gezegd, derhalve heeft dhr. Verhaagen wel degelijk hier de waarheid gesproken dooh dat de heer Mieras dit tegenover u heet liegen heb ik verwacht, maar gezegd heeft hij het. De voorzitter. Dan heeft dhr. Verhaage toch nog onwaarheid gezegd, want hier heeft hij gezegd dat zulks tegen hem ge zegd was in 't bijzijn van nog een raadslid. Dhr. Verhaage. Mynheer de voorzitter, is het gepermitteerd u nogmaals te zeggen wat ik in de vorige vergadering heb ge zegd De voorzitter. Zeker. Dhr. Verhaage. Door mij is gezegd Dhr. N. Mieras zeidetoen ik aan den bur gemeester om die grindslijk vroeg zeide bij mij, dat ik ze wel cadeau zou krijgen, maar de burgemeester durfde niet, aangezien hij met dien man in den Raad zat, wijzende op de woniug van spreker, en dit heeft hy ge zegd in 't by zyn van een raadslid. En nu, mijnheer, zal ik u zeggen dat dit raadslid was dhr. Karelse, die het weder tegen mij zeide. Ik verzoek u zulke uit drukkingen niet te doen, evenmin dat u zeggen moet, gelijk destijds heeft plaats gehad over het te betalen schoolgeld en het bouwen van steenen varkenshokken, u hebt toen namelijk op het dorp gezegd dat, wam neer Verhaage weer in den Raad gekozen wordt, alle menschen schoolgeld moeten betalen, arm en rijk, en ook: als Verhaagen weder in den Raad bleef alle houten var kenshokken moesten worden afgebroken en van steen gebouwd. Neen mijnheer, dit is niet den weg. Als u strijden wil, doe het dan met eerlijke wapens. U had deze quaestie van de uitgekiste grind ook niet meer ter sprake moeten brengen maar dit hebt u alleen gedaan om eens te trachten Verhaage voor een leugenaar te stellen, doch dit is u niet gelukt. De voorzitter. Mij is het niet te doen geweeff, Verhaagen, om u voor een leuge naar te stellea dooh alleen de blaam die u op mijn naam hebt geworpen er af te halen want ik sta ver boven zulke quaesties verheven, ik heb noch gezegd dat ik niet durfde van u, nooh over eohoolgeld of varkenshokken gesproken en ik ben ook niets bang van u want u bebt ook maar één stem en zijt daarom geen baas alleen. Dhr. Verhaagen. Die blaam rust (och op u want de menschen weten wel dat Mieras zulks niet uit den duim zuigt doch het tegenover u niet durft bekennen. Na dit incident wordt de vergadering gesloten. Vlissingen. Heden nacht 12 uur werden wij uit onzen slaap opgeschrikt door het luiden der brandklok. Er was een binnen brand uitgebroken in den kelder bij dhr. H. J. Segboer, winkelier in suikerwaren enz. Spoedig waren spuiten en een groote massa menschen ter plaatse tegenwoordig, maar ook even spoedig was de brand in z'n begin gesmoord. Toch is de schade groot, daar alles door water is beschadigd gewor den, ook bij den bovenbewoner F. de Vlie ger. Naar men verneemt is de oorzaak on bekend en wordt de schade door assurantie gedekt. De heer P. Crucq te 's Heer Arendskerke is te Utreeht geslaagd bij het examen voor telegrafist bij de Staats spoorwegen. Het uitvoerend comité van de vis- sehersvlootrevue, bij gelegenheid van het bezoek van het Vorstelijk Eohtpaar te houden in het Engelsohe vaarwater, be staat uit de heeren mr. A. J. F. Fokker, voorzitter van het bestuur der vissoherijen op de Schelde en Zeeuwsohe stroomen D. Versehuure, secretaris van de vissohers vereeniging te Ierseke en W. Moelker, voorzitter van de vissohersvereeniging te Tholenterwijl in de oommissie verder zitting hebben de heeren A. F. Abro- scheer en N. Ramineloo-Kusse te Philip pine W. Okkerse, voorzitter der vissohers vereeniging te BruinisseS. SohotBWz. voorzitter der vissohersvereeniging Helpt Elkaar te TholenF. J. Praet Pz. en Aug. Lookefeer te ClingeAlfons van Immerzeel te Graauw en J. L. Bom te Ierseke. Tegen den van aansporing tot brand stichting verdachten landbouwer P. K., te Oost- en West-Souburg, die in voor- loopige hechtenis is genomen, is een bevel tot gevangenhouding uilgevaardigd. D. Heiboer, van Anna Jaooba-polder, thans agent van politie te Siiedrecht, is benoemd tot gemeeate-veld wachter te Beverwijk. Bij kon. besluit van 1 Augustus is de heer J. T. Cremer benoemd tot presi dent der Nederlazdsohe Handelsmaat schappij. Bij kon. besluit is met ingang van den 15en Augustus 1907 de viee-admiraal J. Wentholt, eervol ontheven van de be trekking van directeur en eon aandant der marine te "Willemsoord, tevens commandant der Stelling van Den Helderde betrek king van commandant der marine te Willemsoord tijdelijk opgedragen aan den kapitein ter zee J. B. Snethlage, com mandant van Hr. Mr. wachtsohip te Willemsoord de betrekking van direotuur der werf en onderhoorigheden te Willems oord tijdelijk opgedragen aan den kapitein te zee J. C. Cramer, hoofd van het vak van uitrusting bij die werf. In verband met het vinden van een citybag met brief te Oosterbeek, waarin vermeld staat dat in den naeht van j.l. Dinsdag op Woensdag in den Rijn een man en een vrouw zich van het leven zouden beroofd hebben, is than3 geblekc-n, dat sinds Maandagmorgen uit Amsterdam werkelijk de 39-jariga R. en de 22-jarige M. R. vermist worden. Beiden geen familie van elkaar, stonden volgens de door hun wederzijdscbe familie toegezonden brieven sinds laDgen tijd in liefdesbetrekking tot elkaar en aangezien het huwelijk niet tot stand gebraoht kon worden, daar de man reeds gehuwd is, moeten zij het besluit genomen hebben zich beiden te zamen te verdrinken. De betrokkenen waren bij een iirma te Amsterdam werkzaam en zijn aldaar met elkaar in kennis gekomen. De lijken zijn nog niet gevonden en aangezien de man met zijn geheele inkomen er van door is gegaan, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat beiden nog in leven en naar het buitenland gevlucht zijn. In een ooupé 2e klasse van den trein die gisterenmorgen te 7.17 uit de richting 's Bosch te Zaltbommel passeer de, werd gevonden een goed gekleed kindje van een ol twee dagen oud. Het wicht is voorloopig aan de zorgen van den stationschef overgegeven. Een onderzoek wordt ingesteld. De Ruyter-zegels. Naar gemeld wordt, bestaat bij 't hoofdbestuur der posterijen en telegrafie het voornemen binnenkort de in grooten getale overgebleven De-Ruyter- zegels met overdrukken aan te wenden als postzegels voor alle waarden. Te Oegstgeest is een knaapje door een automobiel overreden eu gedood. Een landbouwer die met paard en kar van de Doesburgsche paardenmarkt huiswaarts reed, is onderweg te Huissen met de kar van den dijk gevallen, in een greppel ge raakt en verdronken. Het paard stond er ongedeerd bij toen men den volgden morgen het ongeval ontdekte. Men meldt uit Schwerin aan de N. Crt.: H. M. Koningin Wilhelmina en Z. K. H Prins Hendrik der Nederlanden zyn heden avond met gevolg per extra-trein omstreeks 8 uur aan 't station te Krakow aangekomen en hebben zich van daar per rijtuig naar het landgoed Dobbin begeven. Er was veel publiek op de been, dat de geliefde en wel kome gasten hartelyk toejuichte. Einde Augustus hopen H. M. en Z. K. H. eenige dagen door te brengen op Rabensteinfeld bij H. K. H. groothertogin Marie, terwijl zij vandaaruit den 25en naar hier zullen komen om de onthulling van het gedenkteeken, ter eere van wylen de groothertogin-moeder Alexandrine in den Giünhausgarton opge richt by te wonen. Militaire diensten legen mond en klauw zeer. Het Vaderland blijft tegenover Land en Volk zijn standpunt handhaven inzake de oprosping der derde ploeg van 't blijvend gedeelte ter bestrijding van het mond- en klauwzeer. Zy toont nader aan dat de Militiewet en het Koninklijk Besluit van 2 December 1901 dit toelaten. Er zou nu nog twijfel kunnen bestaan of het afzet ten en bewaken van besmette weiden en boerderyen te rekenen is tot „de eischen van den dienst van het leger", waarvan art 103 en 109 der Militiewet spreken. Maar alle twijfel dienaangaande vervalt, wanneer men in aanmerking neemt, dat art. 29 der Wet op het Veeartaenijkundig toezicht aan de burgemeesters de bevoegdheid verleent, om, ingeval dat door den districts-veearts noodig wordt geoordeeld, de hulp der mili taire macht in te roepen om besmette hoe ven of weiden, zoo noodig met inbegrip der naast aangelegen landerijen of erven, af te sluiten. Daarmee is de bevoegheidsquaestie volledig uitgemaaktzegt Het Vad., dat ook de raadzaamheid der oproeping nader verdedigt, met het oog op het ernstige der ziekte voor onze veeteelt en onze landbouw. Ongepaste grappen. In «Het Ned. Zeewezen'' schrijft J. «ledereen, die in gezelschap een lange zeereis per stoom- of zeilschip heeft mede gemaakt, moet 't bekend zijn, hoe de ver veling een vijand is, waartegen men voort durend dient gewapend te zijn, en welk een voorrecht het is, indien één of meer personen zich aan boord bevinden, die door zaDg, scherts, moppen en steeds op gewekt humeur die verveling zooveel mo gelijk trachten te verdrijven. Daar staat tegenover, dat al het vermaak voor den reiziger te loor gaat, wanneer die grappn- makers laf en zouteloos van geest zijn, zich alleen kunnen vermaken ten koste of ten spijt van anderen. Nog treuriger is het wanneer zulke gees- telooze individuen grappen verzinnen, waar van ze de nadeelen of onheiibrengende gevolgen niet beseffen kunnen door gebrek aan verstand en menachelijk gevoel. Een der meest opgepaste grappen is zeker wel het insluiten in flessohen van uit den duim gezogen verhalen van ongelukken, strandvindingen, enz. Dat zulks desniet temin nogal veelvuldig voorkomt, is ons gebleken uit vele briefjes, ons vertoond, waarop allerlei onzin ol waardeloos gepraat of onware mededeeliogen gekrabbeld ston- d» n. Van zoo'n ongepaste aardigheid is nog kort geleden een geachte familie te Gro ningen de dupe geworden. De bejaarde ouders De Vries aldaar hebben een zoon Johannes, die als gezagvoerder vaart op een zeetjalk. Stel u dus hun schrik voor, toen ze den 26en Juni 1,1. in nagenoeg alle bladen het bericht vonden „God zy onze ziel genadig. Ons laatste oogenblik is geslagen. Wy zyn naar den kelder. Ik kan „Diet meer". Groeten aan rnyn „familie". Johannes de Vries, Engelsch kanaal drie M. S. Ben Bor". Na een onderzoek met een broeder van Johann de Vries, die daarvoor expresselijk van Antwerpen naar IJmuiden was geko men, is gebleken, dat den 13en Juni van Fredikshald in Noorwegen vertrokken was de zeetjalk „Petronella", gezagvoerder Johannes de Vries en geladen met graniet steen, bestemd voor Delfzijl. Is het wonder, dat de familie van Johan nes de Vries zich ongerust maakt", al werd het raadsel van „Ben-Bor", een hier alge meen bekende Engeleche boot, niet opge lost. Gelukkig, dat den 29en Juni d.a.v. telegrafisch bericht werd ontvaDgen, dat de „Petronella" behouden op de plaats van bestemming was aangekomen. Hier kwam dus de familie er met een paar dagen angst af. Het is echter duidelijk, dat de schepe lingen ernstig op het laffe en gevaarlijke van zulke z g. „grappen" behooren te wor den gewezen. Vele malen werden ons flesschen over handigd, of briefjes, in flesschen gevonden, die niet de minste waarde haddeD. (Zoo on langs een briefje, in een flesoh gesloten, overboord geworpen van stoomschip «Rem brandt", door 'n marinier, met 'n groet aan z'n geliefde). Als dat op deze wijze doorgaat zal men geen waarde meer kunnen hechten aan in Uessohen gevonden brieven. En toeh wordt daarvan in uitersten nood doorgezag voerder of schepelingen gebruik gemaakt. We geven daarom reederijen en gezagvoer ders van schepen in overweging, uitdruk kelijk te verbieden in flessohen, die over boord worden geworpen, brieven in te sluiten, dan alleen in nood of groot gevaar, en dan nog alleen door gezaghebbende per sonen, met duidelijke vermelding van plaats sohip, datum en naam van gezagvoerder. Overtreding van dit verbod worde gestraft, zooals eenigen tijd geleden eensohippervan een zeilvischkotter van Ramsgate (En geland) streng werd gestraft, omdat hij een flesoh overboord had geworpen mei in gesloten een onbeteekenend briefje (we gelooven een jaarwenscb). Rembrandt". Nederlandsch in Amerika. Neerlandia ontleent de volgende adver tentie aan een Amerikaansch blad Zij, die in het Hollandsohe wensohen te spreken, wanneer zij bij ons in den winkel komen, kunnen dat gerust doen. Wij spre ken allen Hollandseh en dat zoo goed als iemand hier. Brengt uwe Hollandsche re cepten in en wij beloven u, als zij klaar gemaakt kunnen wordeD, kunnen wij het doen, en dat zonder ze te veranderen. Onze winkel is zoo Hollandseh als er een is. Keables Apotheek. Te Chicago is vonnis gewezen tegen de Standard-O.l Cy. De Maatsenappij moet een boete van 29,240,000 doliar betaleD, wat de hoogste boete is, die de wet toestaat. Den 14en April was de Standard-Oil Cy. verooideeld, daar bewezen was dat zij in 1463 gevallen tariefrabatten had aange nomen van de Chicago Alton-Spoorweg-Mij- voor het tusschenstaatsohe vervoer van petroleum. Daarvan was de Maatschappij in beroep gegaan bij het ommegaand Hof der Vereenigde Siaten. Steken van visschen en ongevallen. Dr. Thebault heeft te Parijs in één jaar 12 patiënten behandeld voor de gevolgen van het zioh prikken aan visschen. Bij 4 patiënten moest hij overgaan tot het af zetten van een der ledematen, 4 andere patiënten hielden er een stijven vinger van over en 1 patiënt overleed aan de gevolgen. Kreeften, garnalen, rog, goud- visob, baars en pietermanen worden als gevaarlijk beschouwd voor zoover het vergif betreft, dat ze in ons lichaam door steken en prikken kunnen brengen. Kleine prikjes zija weinig, diepere, die tot op het bot doorgaan, meer gevaarlijk. In ons land zullen dergelijke ongevallen wel veel minder voorkomen, want wij hebben meestal versche viseh. In Parijs komt de viseh eerst 48 uur, nadat ze gevangen is, op de markt. Ze leeft dan nist meer en is met alles en nog wat in aanraking ge- woest. Intusschen kunnen wij ons als gewaarschuwd beschouwen en vooral moe ten we diepere prikwonden niet veron achtzamen en als gevaarlijker beschouwen, wanneer de viseh reeds lang dood was. (Molesohott.) In Muskau (Silezie) is een groote weverij door brand vernield. Een ambte naar der brandweer is gevangen genomen onder verdenking van brandstichting. Bijna drievierde der sjouwerlui van de Hamburg-Amerikalijn heeft thans het eontraot op langen termijn een jaar. oniierteekend waarmede de maatschappij na het jongste conflict in dit voorjaar alleen de arbeiders weer in dienst wilde nemen. De propaganda daartegea van de zijde der havenarbeiders gevoerd heeft dus niet veel gebaat. Een kranige kerel. Dezer dagen zag een schildwacht te Liegnitz, terwijl hij op wacht stond, een jongen in het watervallen. Hoewel geen zwemmer, sprong hij den drenkeling dadelijk na en mocht hem er uit halen. Alsof er Jniets geschied was, greep de doornatte soldaat zijn geweer en verrichtte tot 5 uur, tijd van aflossing, zijn wachtdienst. Maar de commandant had 't feit vernomen. Hij spoedde zich tegen 5 uur kazernewaarts liet den troep aantreden en onibood den redder, die bezig was schoon goed aan te tiekken. «Weet jewel",klonk hetbartcb, «wat er op staat, als een soldaat zijn post verlaat?'' «Jawel commandant, maar 14 dagen streng arrest zullen mij niet zoo zwaar vallen als het zien verdrinken van eeD menseb". «Bravo", riep de commandant. De ferme jongen kreeg een geldgeschenk en 10 dagen verlof. De duiven der San Marco-kerk. Be zoekers van Venetie kennen de tallooze duiven die om het San Mareo-plein nestalen en er dagelijks door stedelingen en vreem delingen worden gevoederd uit de zakjes met zaad, die op het plein worden te koop geboden. Er is thans ernstig sprake van, die vogels te verjagen, en wel in liet be lang van het behoud der kunstwerken. Sedert de instorting van den klokketoren op het plein is men bezig de oude kerken eu gebouwen nauwkeurig te onderzoeken, om ze tegen verval te beschermen, en nu heeft men bevonden dat het marmer niet weinig is en wordt aangetast door de scherpe bestanddeelen der faecaliën van de duiven afkomstig. De Gemeenteraad aarzelt echter een be sluit te nemen, niet alleen omdat het niet zoo gemakkelijk zou zijn de dieren ta ver- jageD, maar ook omdat de bevolking zeer aan die duiven gehecht is en er zelfs vele legaten zijn vermaakt om ze te onderhou den. Men heeft al aangeraden dat geld te gebruiken om de .zaadkoopers schade loos te stellen, maar is dat wel wettig Ten einde raad, heef de Raad de beslissng verdaagd. Dinsdag 13 Aug. Goes, bij inschrijving ten kantore van dhr. J. Oele Hz. 2 uur afbreken en bouwen van een varkenshok op de hofstede van D. Boogerd, 's Heer Arendskerke. Woensdag 21 Augustus. Middelburg, gebouw van het prov bestuur 11 uur het bouwen van woningen voor sluis- en brugpersoneel te Ter Neuzen en te Sluiskileen dienstgebouw bij de schutsluis te Ter Neuzen. Meliskerke. Naar men ons meldt zijn bij de landbouwster de wed. Houterman alhier, tussehen Zaterdag- op Zondagnacht bij twee paarden de staarten afgesneden Meliskerke. Zaterdag jl. vierde de schietvereeniging alhier haar vijfjarig be staan. Een huishoudelijke wedstrijd weri gehouden, prijzen voor de beste schutters waren door de vereersigiDg aangekocht, Het hoogst aantal geschoten punten wer den behaald door de heeren S. Taal en A. A. J. Brandes. Middelburg. Gedeputeerde Staten be noemden in de vacature door 't overlijden van mr. De Lange Boom mot ingang Sept, tot adjunct-commies 2e klasse ter Prov griffie jhr. Mr. W. A. J. Snouck Hurgronje Zij hebben eervol ontslag verleend met 1 Jan. 1908 aan J. F. H. Rest al3 commies; benoemd tot adjunct-commiezen 2de kl. J.Ph. Ilmor en J. E. Kerkmeyer, thans le klerken tot eerste-klerken A. Steketee en C. M. de Blinde, thans 2e en tot 2e klerk Jhr. S. O. de Casembroot. Rotterdam. Gisterenmiddag is een 3-jarig dochtertje van een schipper op een Rijnschip in de Maashaven over boord geslagen en verdronken. Het lijkje werd eenige uren later opgeviseht. Toulon. Twee pantsersehepen met troepen zijn naar Marokko vertrokken. Schwerin. H. M. de Koningin en den Prins werden op weg hierheen te Hamburg door Nederlanders aan 't station verwel komd böuquetten werden haar aange boden. Te Dobbin was de ontvangst zeer hartelijk. Er werd terstond naar het slot gereden. Goes. Door den heer J. C. Massee werd Zaterdag aanbesteed, het bouwen van een villatje aan den Stationsweg. Inschrijvers de heeren: J. de Bruijne, f14975; D. J. B. Arentz, f14192 M. Buitendijk, f 13529 J. W. v. d. Weert en Zonen, f14338 W. F. v. Rietjz., f 12955 en J. He.ijnsdijb, f 12829, allen te Goes. Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund. Van 25 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van Loo, 26 j. jro. en L Buitendijk, 27 j. jd. Bevallen: S. Morauw geb. Baijens, z.S- J. Walraven geb. Van Schagen, z.J. Verhage geb. Jobse, z K. van der Weele geb. Sanderse, z. Geboren: Een oneohte d., moeder 38 j. Overleden:C Pattenier, 43 j.,vrouw van M. Westdorp H. J. Sebepers, 44 j., ongeh., d.U. J. Meeuwse, 6 m., z. F. Papegaaij, 62 j., ongeh., z.L. B. Leenhouts, 3 j., z. GOES. Ondertrouwd: 2, Jan vaö Loo, 26 j. jm. te Middelburg en Lena Buitendijk, 27 j. jd. Geboren: 2, Jobina, d, v. Pieter George de Wijs en Jacomina Rijk. Levenloos aangegeven: 4,een z. v. Jaoobus Rooze en Wilhelmina van der Maas. Van 30 Juli—3 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. H. Jilleba, 26 j. jm. en S. M. van der Hof, 26 j. jd.N. Dijkstra, 25 j. jm. en C. J. Doense, 25 j. jd.A. J. Donsen, 30 j. jm. en M. A. J. JBleijswijk, 30 j. jd. Getrouwd: P. J. L. van den Berg, 29 j. jm. en A. F. van Zalen, 27 j. jd. G. A. Ouwejan, 36 j. wednr. en A. Mer- ckens, 29 j jd.F. R. van Rose velt, 24 j jm. en M. E. Praag, 25 j. jd. Bevallen: J. Tax geb. Van den Boom, z.W. Beekman geb. De Bree, z.J. M. van der Star geb. De Visser, J. A. van Oppen geb. Butler, d, W. van der Sluis geb. Post, d.S E. C. Brasser geb. Beun, d.J. K. Musoh geb. Sehmelzer, d. Over de maand Juli. 's-HEER ARENDSKERKE Gehuwd: 31, Pieter Legrand, 25 j. jm. en Dina Zweedijk, 26 j. jd. Geboren: 8, L?unf je Kornelia, d. v. Abraham Kole en Adriaan Hollestelle 10, Jozina, d. v. Chrisiiaan Jansens en Maria Sehoonaart; 6,Huberlu9 Adriaan, z. v. Adriaan Vermcule en Cornelia Lnoij Adriaan BastiaaD, z. v. Cornelis de Koeijer ea Elizabeth Moerdijk19, Jaoobus, z. v. Adriaan Glerum en Tannetje Goedbloed Maria, d. v. Pieter Ouil- kerk en Helena de Schipper; 20,Jan netje Neeltje, d. v. Mariuus Wisse en Joanna van de Velde25, Cornelia Marina, d. v. Pieter Wiskerke en Janna Daniëlse 29, Jaoobus, z. v. Jan Jaoobus Kramer en Jacomioa Janna Kabboord. Overleden: 7, Pieternella, 10 w.,d.v. Anthonie van de Guchte en Maria Nagel- kerke17, Pieternella, 5 j., d. v. Hu- breeht vaD Antwerpen en Maria Wiskerke; 21, Maria Schipper, 61 jvrouw van Jan Kaaisteker22, M chiel Kaas, 38 j., man van Helena vac de Dood. 's-HEERENHOEK. Geboren: 1, Augustinus, z. v. Anthonij van Zunderen en Jobina van Stee; 20, Wilhelmus, z. v. Bernardus Josephus de Vos en Maria Westdorp; 22, Cornelia Jozina, d. v. Meijndert ten Broek en Johanna Jozina Cappon. Overleden: 9, Aloyisius Dominieus Adrianus Wilhelmus Tirnans, 7 m.22, Cornelia HuizeD, 85 j., wed. v.PieterParréé. ROTTERDAM, 6 Aug. 1907. Buiten 1. Granen vast. Binnenlandsche stil. Nieuwe Tarwe f 10, a f 12,50 N. Rogge - 7,75 - 8.25 N. H a v e r - 9,— - 9,50 Kanariezaad - 9,-10. Bruine Boonen.- 9,50 Karwijzaad. -16,75 -17, Lijnzaad Blauw Maanzaad -23,50 -24, Bruin Mosterdz. -29,-29,50 Geel -30,— „-32,— N. Koolzaad. -15,25 -15,75 per 100 kilo. Maïs niet genoteerd. Varkens 23'/2 a 25. Licht soort 22 h 23. Zeer veel vraag voor het buitenland, tot puike qual. f 1 opgeld besteed. Zeeuwsche Eieren f 4,— a f 4,10 Overinaascke Eieren f4,— f4,20. Aardappelen. Zeeuwsohe Blauwe f-,a f-,Geldersche idem f-,a f -.Zeeuwsohe Eigenheimers f 2,a f 2,20. Friesche idem f 1,80 a f 2,Zeeuw sohe Bonte f -,a f -,Duitsche roode f 0,a f 0,Westlandsche zand en klei niet aangevoerd. Kralen f 4 f 4,25. Geldersche Kralen f2,a f2,40. Veel aanvoer, weinig vraag. MEEL. Sedert het vorige bericht is de vraag bepaald toenemend. Het buitenland blijft zeer hoog gestemd en er waren ook hier hoogere prijzen te bedingen. Heden vast met redelijken handel. Noteering onveranderd. Prima qual. Inlandsch f 12.f 12,75, Eerste qual. Inlandsch f 11.50 f12.Prima Amerik. (Patent) f 12,50 a f 13,75. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 11,75 a f12.25. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f10,50 a fn, Extra puike qual. Hongaarsch f 17.a f 18. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f12.50 a f13,Eerste qual. Duitsche fa fPrima qual Belgisch f 12.f 12.75. Eerste qual Bel gisch f 10.50 a f 12,Prima qual. Fransch f a fEerste qual. Fransch f 10.75 a f11,75. Inlandsch Roggebloem f12,I f 13Duitsche Roggebloem f 12,a f 13, Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak Kantongerecht Goes. In de zitting van 5 Augustus 1907 zijn ver oordeeld wegens Overtreding leerplichtwet: G. de B., Rilland Bath, 3 maal f0,50 b. s. 3 maal 1 d. h.M, v. H., Waarde, f0,50 b. s. 1 d. h.; D. de W., J. W., A. v. Z., Ierseke; P. J., G. L., Wissen- kerke G., A. C. v. L J. S., Hoedekenskerke, A. F., Heinkenszand, H. B., Ovezand, C. v S., D. v. O., 's-Heer Arendskerke, I. S., P. v. H., Goes, G. v. H., Kloetinge, allen f 1 b. s. 1. d.h., G. TKloetinge, P. de V., Borssele, A. M., Cortgene, A. v. W., 's-Gravenpolder, P. R., Goes, P. S., Ierseke, ieder f 2 b. s. 2 d. h,, H. v. IKrabbendijke, W. N., Kapelle, ieder f3 b. s. 2 d. h.op Zondag in gesloten jacht-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3