TELEGRAMMEN. INSPAN, "igeatee Ver&osplngea. Meap VertMepiEgea, enz. BOUW- en WEILAND ea SPBINK, VRUCHTEN IE VELBE, Openbars Verkooping de Oppervruehteu, RECLAMES De toevlucht der bloedarmsn, De PinkpiSien. Gemengde Beritóten. 's Gravenhage. Geslaagd voor Fransch L. O. dhr. J. J. Oranje te Amsterdam, geb. te Goes. Viissingen. Hot bouwen van een R. K. Meisjesschool j.l. Maandag aanbesteed, is aan dhr. J. A. van der Heli te Middelburg, als minste inschrijver voor f 29500 toege wezen. Kolijnsplaat. Op den koopdag van den inspan van den heer Marcus de Regt Jz. alhier ten overstaan van den notaris M. Noordijke, werden zeer hooge prijzen be steed. Van de 8 werkpaarden liepen de prijzen van 612 tot 344 gulden; van de 4 joDge paarden van 374 tot 241 gulden van de 3 veulens van 168 tot 158 gulden. Vas de 8 melkkoeien liepen de prijzen vau 270 tot 164 gulden van de 5 twee jarige runderen vau 170 tot 126 gulden van de 5 aaderhalfjariga runderen van 132 tot 86 gulden van de 6 eenjarige runderen van 106 tot 64 gulden van 5 kalveren van 68 tot 40 gulden en een stier van 8 maanden ging voor 35 gulden. Een drietal vette varkens brachten respectie velijk 76, 100 en 80 gulden op, terwijl een 6-tal biggen van f 15 tot f 9,50 opbrachten. Marktberichten, Veilingsvereeniging.Z,-Beveland Veilingsvereeniging //Walcheren". 43 VUG F1RL JJRB ST ANI). Telegrafisch Weerbericht. Te koop aanbieden: Woensdag 7 Augustus 1907 om 1 uur des namiddags, in het „Café Centraal", bij MOMMAAS, met, HUIS, SCHUREN, PAKHUIS, SteenOn VARKENSHOK ea verderen OPSTAL, OP VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1907, I HA. 68 A. 48 cA. AARDAPPELS 30 A. 74 cA. BRUINE BOONEN, gelijktijdig een topographisoh, chemisch en bacteriologisch onderzoek worde inge steld door de overheid. Aan dit onderzoek moeten onderworpen worden de parken, waar de oesters kunst matig worden gekweekt, die, waar ze uitgezet worden, die, waar ze gemest worden, als ook de natuurlijke oester- banken. Men zal slechts die oesterbanken moeten handharen, waarvan de zuiverheid door dit onderzoek gebleken is, of waarin de aan de hand van dit onderzoek noodza kelijk bevonden maatregelen getrcfien worden. Die parken zuilen dan voortaan aan een geregelde inspectie onderworpen moeten zijn. Beschrijvingen betreflende de uitmon ding van waterloopen zullen nauwkeurig openbaar gemaakt moeten worden van wege de besturen van de gemeenten, die aan de oesterkweekplaatsen grenzen. 4. Het uitbaggeren van die natuurlijke oesterbanken, waarven de zuiverheid ia twijfel zal zijn getrokken, zal slechts worden toegestaan op die tijden, waarop men niet te duchten heeft, dat op die banken levende oesters aandeconsumenten zullen worden verkocht. Alsdan zullen deze oesters worden afgestaan aan houders van oesterparken, die ze dan in hun be waarplaatsen moeien houdeD, gedurende een tijd, voldoende om zeker te zijn van huu zuivering. 5. Evenzoo zal 't noodzakelijk zjjn hel vervoer en den verkoop van de oesters na te gaan en er zorg voor te dragen, dat geenerlei verontre'niging, noch gedu rende de verzending, noch ten huize van de handelaars" in 't groot en van de kleinhandelaars, mogelijk zij. Wat dit toezicht op de oesters betreft, het moet onder dezelfde bevoegdheid en door den zelfden tak van dienst worden uitgeoefend, als soortgelijk onderzoek op alle andere voedingsmiddelen. 6. Men zal den invoer van oesters uit den vreemde slechts dan toelaten, wanneer ze komen uit parken, die aan een gelijk soortig onderzoek zijn onderworpen als dat, hetwelk wij voor de nationale parken wensohelijk aohten, terwijl ze tevens voorzien moeten zijn van een bewijs van herkomst. In de gevallen van bloedarmoede is de reden van de gunstige uitwerking der Pinkpillen zoo eenvoudig, zoo helder dat een kind haar gemakkelijk kan begrijpen. De bloedarmen, de bleekzuebtigen ver kwijnen en sterven door dal zij gebrek aan bloed hebben, of dat hun bloed te arm is. De Pinkpillen geven bloed, zij verrijken en zuiveren het bloed. Zij zijn de zekersle toevlucht voor de verzwakten en de uit- geputten. Door zich onder de bescherming der Pinkpillen te stellen, zijn zij verzeker van de genezing, en na een langer of korter gebruik, al naar de gevallen schrij ven zij zooals ons heden. Mejuffrouw C. Noorlander te Krimpen a/d Lek schrijft Ik ben begonnen met de eetlust te verliezenik had geen kleur meer, en mijn epijsverteering was zeer m'oeieliik en te gelijk zeer pijnlijk geworden. Ik had geen nut van hetgeen ik at, wantik vermagerde spoedig en mijne krachten verminderden met den dag. Mijn gezond heid ging achteruit en alle dagen voelde ik nieuwe kwalen, sohele hoofdpijn, dui zelingen, verblindingen, benauwdheden. Dikwijls had ik van de Pinkpillen hooren spreken, en ik kende verscheidene per sonen die door die pillen genezen waren. Tooh had ik ze niet dadelijk genomen, maar eerst geneesmiddelen gebruikt die mij waren voorgeschrevendaar dezen echter geen de minste uitwerking hadden, nam ik de Pinkpillen. Reeds na één doos gebruikt te hebben was mijn eetlust terug gekeerd en kwam ik een weinig op krach ten, ik had minder last van benouwdheid. Ik heb toen gedurende eenigen tijd het gebruik voortgezet en ben volkomen ge nezen." Hoevele vrouwen zijn er krachtig en in volmaakte gezondheid. Altijd hoort gij dezelfde antwoorden Ik gevoel mij niet heel welIk ben steeds vermoeid Indien gij u zelve ondervraagt, zijt gij er misschien niet ver van af ook zulk een antwoord tegen. Dat komt door dat alle of byoa alle yrouwen arm bloed hebben, dat zij bloed noodig hebben. De Pinkpillen bezorgen bloed bij iedere gift. Zij geven aan de vrouwen wat dezen ontbreekt. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheuma- tiek, sohele hoofdpijn, zenuwpijnen. Prijs fl,75 de doos, f3 de 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, Iloofd-depöthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezendiug tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Muider, Drogerijen en Verfwaren. Bij het afgraven eener terp te Brit- sum voDd men op ruim 4 M. diepte het geraamte van een kolossaal dierde beenderen, alle grooter dan die van een paard, kunnen noohtans niet aan een een hoevig dier hebben behoord, daardeteeneD, ook aanwezig, op gespleten hoeven wijzen Jammer dat het geraamte niet geheel volledig is. Men meldt uit Scharl bij Stavoren aan de Lw. Ct.Aan het strand vertoe vende kinderen vonden in de nabijheid van de Roode Klif een oud zakboekje, waarin een dik pakketminnebrieven van Agnez aan Bernard I Voor den eigenaar schenen ze wel van groole waarde geweest te zijn, want ze bleken bewaard volgens de dato, sinds 187374. En thans, ruim 30 jaar geleden, circuleert deze bundel „erotische poëzie", hartig gemaakt door het zeewater, onder de jongelieden en jongedoohteren in den omtrek, waar de amusante lectuur natuurlijk heel wat hilariteit verwekt. Met ongeluk te IJmuiden. Men schrijft uit Amsterdam aan de Tel. Hedenmorgen hebben we nog even een bezoek gebracht aan het St. Aloysius- gestioht in de Elandstraat voor halfweezen alhier, dat door het droeve ongeluk nn in rouw is gedompeld. Als de groote bel overgaat, kijken de buren van deD overkant de ramen uit, wie daar nu weer kan zijn. Want de bel staat niet stil en bij de gedruktheid, die van het gelaat der geestelijke leiders dezer in stelling spreekt, heerscht er drukte en con sternatie. De dagbladen hebben de treurige mare van het ongeluk, dat insloeg a's de bliksem tussohen een troepje spelende kin deren, wijd en zijd vespreid en al ziju de namen der gedooden en gekwetsten meteen bekend gemaakt, toch komt menige moeder en vader, heel begrijpelijk, nog even naar het gesticht zioh persoonlijk geruststellen. Wij waren zelf nog getuige van zoo'u tooneeltje. Een weduwe, wier twee jongens in het gesticht worden opgevoed, en wier oudste Zondag verteld had, óók met de boot mee te mogen gaan, kwam gejaagd aanschellen. De verstandige portier riep eenvoudig beide knapen even van de speel plaats weg en daar kwamen lachend, in hun linnen pakjes, de jongens naar moeder, die in de vestibule wachtte. En moeder pakte met tranen in de oogen haar lieve lingen recht hartelijk. De oudste was meê geweest, maar mocht niet op de pier. «Gelukkig riep het vrouwtje, inDig ver heugd, dal haar jongens geen ongeluk had getroffen. En zoo gaat het den heelen dag voort. Een tante kwam vragen naar den gewonden Steinman, wiens moeder dood is en wiens vader in Duitsohiand werkt. De bereidwillige directeur van het gesticht gaf ons toen Dog eenige inlichtingen, tot juiste vaststelling der feiten. Het gezelschap was 55 kinderen met 5 geleiders sterk. 18 kinderen de jongsten bleven met 2 geleiders op het strand aehter, en de 87 anderen gicgeD met een geleider voor- en achteraan en een in 't midden de Noor- derpier op. Zij zijn beslist niet gewaar schuwd en er liepen nog twee heeren dus de geleiders dachten dat het wel kon. De gekwetsten cf gekneusden maken 'tgoed. De lijben der vier verdronken 14-jarige jongens zijn nog niet gevonden. Te Haarlem zouden eenige kinderen onder toezieht hunner moeder poffertjes bakken omdat zus jarig was. Een knaapje van 8 trok bij ongeluk 't petroleumstel om, waardoor niet alleen hij zelf maar ook de moeder en de meubelen in brand geraakten. De moeder ligt zorgelijk en het kind stierf aan de brandwonden. Te Amsterdam wilde een dame van een motorwagen ter wijl deze nog in gang was. Zij stapte in de verkeerde richting, viel en werd gegrepen door een bijwagen. Hoewel men haar nog traohtte te grijpen, geraakte zij met haar beenen onder het tramrijtuig, waarbij een been werd verbrijzeld; het zal geamputeerd moeten worden. Een 41-jarige landbou wer te Ede, die aanhoudend door zijn vrouw werd aangemaand om de echtelijke woning te verkoopen en steeds weigerde, werd gister het gezanik zoo moe dat hij een mes nam en zijn vrouw een doodelijke wond in de zijde toebracht. Hij werd terstond in arrest gesleld. Te Koegras is een bou- wer8kneeht bij het hooien van den wagen op den dissel ervan gevallen. Hij brak hier bij den ruggegraat. Kort daarop is hij aan de gevolgen overleden. De ongelukkige laat een vrouw met 3 kinderen Da. Een 17- jarige stoker is te Enkhuizen op de veer boot door de machine gegrepen en gedood. Woensdagmiddag, toen te Grensveld (Limb.) zekere Houben van het land huis waarts keerde, vond hij zijn pleegkind, een 10-jarig meisje, dood op den grond liggen. De hersenen van het kind lagen verspreid in den omtrek. Het gebeele hoofd was uit elkaar gesprongen. In den stal lag een ge weer, waaruit het sohot schijnt te zijn gelost. Het parket van Maastricht heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Ma rechaussees bewaren het lijkje. Ter wijl hij op het achterdek liep van bet stoomschip Llangrose, liggende in de Maashaven te Rotterdam, viel eenl7jarig stuurmansleerling door het kantelen van een luik in het ruim. De jonge man bleef op de plaRts dood. Z;jn lijk is voorloopig naar het politiebureau aan de Nassaukade over gebracht, terwijl er maatregelen genomen worden om het naar Engeland, waar de familie van den verongelukte woont, te vervoeren. De beweging der veldarbeiders in Noord oostelijk Groningen. Te Mldwolde zou Dinsdagavond de commissie'üit de landbouwers samenkomen met de bestuursleden der veldarbeiders,om te overleggen over het zicht- en bindloon, maai' twee landbouwers trokken zich terug. De bijeenkomst is wel doorgegaan, doch tot een resultaat kwam men niet. Onder de veldwerkers is oneenigheid ontstaaD. Een gedeelte van de losse arbeiders is van mee ning, dat de voordeelen der vroeger over eengekomen loonregeling in hoofdzaak komen ten bate van de vaste arbeiders en dat vele lo3se daardoor werkloos zijn. Zij hebben daarom een vergadering belegd met 't doel de loonen weer veerlaagd te kriigen, in den zomer tot 75, in den winter tot 60 ct per dag. De bijeenkomst was echter zoo slecht bezocht, dat er g6en besluit werd genomen. Vrijdagavond zal er weer een vergadering worden gehouden van losse arbeiders. Het licht ook in haar bedoeling, de loonen der vrouwen in de aanstaande lente zoo hoog op te voeren, dat vrouwen werk in 't landbouwersbedrijf wordt afge schaft. De arbeidersvereniging wil dit laatste ook gaarne, om de werkloosheid der mannen zooveel mogelijk te beperken. Dezer dagen werden er erwten geplukt door vrouwen, terwijl vele mannen werk loos zijn. Bjj het erwtenplukben werden ze niet toegelaten. Ook in verschillende andere plaatsen, als Oostwold, Finsterwolde 6n Beerta, zijn betrekkelijk velen zonder werk Dit komt in hoofdzaak, doordat de oogst tijd zoo laat valt in dezen koelen, regen- achtigen zomer. Te Oostwold vergaderde de christelijke vakvereniging van veldarbeiders altijd in leerkamer der Ger. gemeente, doch dit zal niet langer worden toegestaan, en wijl ook da caféhouders hun locrlen niet beschik baar willen stellen, zijn de veldwerkers zonder vergaderlokaal. Zij zullen nu samenkomen te Midwolde op aanstaanden Zaterdagavond, in hoofdzaak om te spreken ever het zicht- en bindloon. Het loon voor het machinedorschan is met 2'/i cent ver hoogd te Oostwold, zoodat thans 17'/j in plaats van 15 cent per uur wordt betaald. Met 15 October zal dit echter weder op 15 cent worden gebracht. Vroeger werd het gehoele seizoen 15 cent betaald. In de meeste gemeenten wordt reeds gewerkt met stoomdorschmachines, doch nog niet geregeld, want alleen de karwij is nog maar geoogst. Van een auto en een mestwagen. Men schrijft uit Wateringen aan de Rsb. Tooneelweg tus3chen Wateringen en Rijswijk personeneen boerenknecht ijve rig doende een kar met mest te laden in de verte een auto met drie hseren. Paard voor den mestwagen wordt reeds bij het ge toeter in de verte schichtig. De knecht lacht in zijn vuistje, vijand als hy is van de zijn beesten op hoi jagende autocar. Fluks den haak losgeslagen, en met hot schichtige paard een zich daarbevindend zijlaantje in, den wagen op den weg latend. De auto nadert al meer en meer. Stop zegt de auto. Aan tieren in het moderne voertuig geen gebrek. Uitstappen der heeren, pruttelen en uitkijken. Eindelijk ten einde raad, be ginnen do fijne heeren met hunne fijne costumes den vuilen mestwagen te duwen met vereende krachten gelukt het eiDdelyk 6n met de keurige met mest bevuilde pak ken wordt weder ingestapt. Tuf, tuf, tuf, en tierend verwijdert zich het drietal. Boe renknecht gierend van pret, spant weder in en vervolgt zijn werk. De Berlin. Te Preston in Engeland heeft gisteren de rechter de Great Eastern Lpoorweg-Maatsehappy, eigenaresse van de „Berlin", veroordeeld tot 8800 pd st schadevergoeding aan de familie van G. A. Burley, medebestuurder van de wolfabriek Henderson and Keith te Londen, die bij het vergaan van het schip het leven heeft ver loren. De maatschappij kwam tegen den eisch niet in verzet. De rechter herinnerde echter dat de maatschappij, volgens de wet, in bet geheel slechts ten hoogste 25,000 pd. st. schadevergoeding heeft te betalen. De eischen bedragen nu reeds 150,000. De verdeeling moeten deeischers inaar onder elkaar uitvechten. (N. R Ct.) Drie Zwitsers, die de Aiguillesd'Arves wilden beklimmen, zjjn op de Crevasse du Mauvais Pas komen te vallen. Een hunner was dadelijk dood, de tweede werd stervende gevonden en ook de derde is zwaar gewond. De Lusitania heeft weer proef ge stoomd over een afstand van 1200 Eng. mijl aan een stuk. De gemiddelde vaart bedroeg 25'/< knoop. Houdt ze die vaart over den heelen afstaüd van Plymouth naar Sandy Hook, dan doet ze deD over- iocht in 4 dageD, 14 uur, 39 minuten. De kortste tijd is tot nog toe geweest die van de Deutsehland, nl 5 7.38. Van Queenslown naar New-York heeft de Lueauia het snelst gevaren, nl. in 5 14.38. De Lusitania zou het kunnen doen in 4.7.7. Maandag 5 Augustus. Middelburg, door not. Hosang het jaehtrecht verpachting 2 uur in de Verge noeging in 4 perc. en combinaties, 865 H. Colijnsplaat, half 6 in de Patrijs door not, Noordijke voor dhr. M de Jonge verpachting Janderijen voor 10 jaar. Dinsdag 6 Aug. K a p e 11 edoor not. Liebert 7 uur bij Hanson voor dhr. Mol onder Kapelle, Kattendijke en Sehore 11,8085 H. nagras, 0,9969 H. aardappels, 25 A. beestepeen. Woensdag 7 Aug. Colijnsplaat, 9 uur door not. Noor- dijke bij dhr. M. de Jonge landbouwwerk tuigen. Om 1 uur koeien en ander hoornvee. Koudekerke, half 2 voor erven J. Maas bg Mommaas door not. Loeff de hofstede 5,8450 H. Donderdag 8 Aug. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst huis en tuin Noordweg R 17 en dito Peaninghoeksin- gel. En een huis Vlissingscha straat 1 166. Colijnsplaat, half 10 bij dhr. de Jonge de tot hat huurkeetsiersbedrijf be- hoorende zaken. Eb om 1 uur 12 werk paarden van 6 tot 17 jaar en 1 hengstveuen. Vrijdag 9 Augustus. Kortgena, 10 uur ia de Stadswija- kelder door not. Noordijke ea Verhakt hofsteelje bewoond door Havtfeoota, gron den geschikt voor heveuiariog, bouw grond, «BZ. Meiiskerke. Heden middag geraakte de landbouwer L. M. alhier met zijn hand beklemd in de raderen van een dorsch- machine. Twee vingers werden zwaar gekneusd, zoodat geneeskundige hulpmoest worden verleend. Kamperland, Op de verkooping van den boereninspsn van dhr. J. Marknsse alhier ten overstaan van notaris Noordijke werdeu ilinke prijzen besteed. Werkpaar den golden van f 684 tot, f 310, jonge paar den van 2 jaar van f 300 tot f 260, veulens vau f lb6 tot f146, koeien van f140 tot f 300, 2 jarige vaarzen en ossen van f 170 tot f 140, anderhalf jarige var, f 68 tot f 112 en jarige van f68 tot f 86. Alles onverm. 10 pCt. onkosten. GOES, 3 Aug. t907. Kruisbessen 4 a 5 ct., Kersen 20 a 25 ct., Engelsche kroozen 4 a 8 ct., Appels 8 a 10 ct., alles per K.G.Roode kool 5 ct., Perziken 4 a 8 ct., beiden per stukAardappels f 1,40 a f 1,50 per H.L. Morellen 15 a 17 ct. per kistje. Hampun- cetteboonen 32 a 36 ct. per mandje. Komkom mers 3 ct. per stuk. Mooi-Neeltje-peren f2.25 per kin. Jan Baasjeperen f2 per kin. MIDDELBURG, 2 Augustus 1907. Aardappelen muizen f 1,60 a f 2,20, id. vroege blauwe f 1,40 a f2, id. schoolmeesters f 1,20, id. late blauwe f2,40 a f2.80, id. bonte f 2,20, id. poters f 1, St.-Jan appels f 7,40, Spuitjes peren f6 a f6,20, Oomskinderenperen f9,20, alles per H.L.Aardbeien 3o ct., Roode aal bessen 15 a 19 ct., id. Witte 20 a 21 ct., Kruisbessen 24 a 34 ct., Suikerboonen 21 a 38 ct., alles per 5 liter; Frambozen 23 a 25 ct. per liter; Morellen 25 ct., Zilveruien 3a6 ct., beiden per K.G.Meloenen 25 a 35 ct., Persiken 3 a 35 ct., Bloemkool 13 a 16 ct., Roode kool 6 a 11 ct., id. Savoye 3 ct., Kom kommers 25 a 5 ct., alles per stuk; Slaf0,25 a f1,04, Andijvie fo,9o a f2, Augurken 15 a 20 ct., alles per 100 stuks; Postelein, 35340 ct., Snijboonen f0,90 a f 1, Doperwten f0,45 a f 1, Zuring 1 a 6 ct., Tuinboonen 19 a 25 ct., alles per benPeen 2 a 3s ct., Karoten 3 a 45 ct., Rapen 4 a 5 ct., Seldery 1 ct., Pieterselie 1 a 2 ct., Kunne 'ƒ2 a 1 ct-) Ram menas tal5 ct., Uien 1 a 2 ct., Bloemen 4 a 5 ct., alles per bosEieren f 3,84 a f 4,04 per 100 stuks. AXEL, 3 Augustus 1907. Oude Tarwe f 10,a f 10,50; Nieuwe Tarwe f 9,25 a f 9,50 Rogge f 0,a f 0,Nieuwe Wintergerst f 0,a f 0, Zomergerst f 0,— a f 0,Nieuwe Haver f 8,50 a f 8,75 Kookerwten f 0,— a f 0, Voorerwten f 0,a f 0,Paardeboonen f 0,a f 0,Lijnzaad f 0,a f 0, Koolzaad f0,a f0,Aardappelen f 3,a f 0, Allea per 100 K.G. Van 29-31 Juli. ZIERIKZEE. Bevallen: J. W. Sohouls geb. Den Boer, z.C. P. den Boer geb. Vis, z.N. Blankert geb. Matthijsse, z. Van 18 Juli1 Augustus. WEMELD1NGE. Getrouwd: Abra ham de Schipper, 27 j. jaa. en Cornelia Moerman, 26 j. jd. Geboren: Laurus Marinus, z.v. Pieter Korstanje en Laurina Jeremiasse; Din- genis, z.v. Jan Westetrate en Maatje Hart- hoorn Jaoobus, z. v. Laurus van den Berge en Maria LeijsAdriana, d. v. Marinus van Veen en Catharina Johanna van de Velde, Óver de maand Jnli. KAPELLE Ondertrouwd: Geen, Getrouwd: 5, Jaoobus Johannes Touw, 24 j. jm. te Goes en Maria Traap, 20 j. jd. Geboren: 29, Jacob en Ja", (tweel.) z. v. Jacobus Walrave en Willemina Paardekooper te Biezelingo. Overleden: Geen. POORTVLIET. Getrouwd: Pieter Jan Kaat, 25 j. jm. eD Machelina Jaeoba Vroegop, 26 j. jd. te Scherpenisse. Bevallen: J. II. v. Stee geb. Kop- pethol, z.M. Vroegop geb. v. d. Welle, z.H. Poot geb. Anthonisse, z.J. v. d. Maas geb. Tiohem, z. naar waarnemingen in den morgen van 3 Augustusmedegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.1 te Biarritz, laagste stand 754 3 te Malinhead, 753 9 te Haparauda. Verwachting tot den a-ond van 4 Ang. mabge Zuidelijke tot Wesfeüjke wind, meest zwaar bewolkte lucht, waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering vaa tem peratuur. S3 De Notaris Mr. JAN LOEFF, zal te Koudekerke, in het openbaar EENE te Koudekerke, aan Kop-Heinesweg, van de Erven Wed. JANUS MAAS, groot 5,8950 hectaren (15 gem. 6V2 r.) Breeder omschreven in veilingboekjes, tijdig verkrijgbaar ten kantore van den Notaris, te Koudekerke. Te bezichtigen 1,2 en 3 Augustus 1907. En Vrijdag 9 Augustus 1907, des Da- middags om ÏV2 uur, op gemelde Hofstede. donkerbruin Ruinpaard, oud 10 jaar, 3 baatgevende Melkkoeien, Jaarling vaars, Vaarskalf van 4 maanden, 2 Geiten, 2 Varkens, 14 Kippen en 1 Haan, 2 Menwagens mot toebehooren, Veerenwagon, 3 Kruiwagens, Balans- ploeg, 6 Eggen, Turk, Rolblok, Hand- blok, Veldgang, Sleepdeur, Voorslee- per, Lemoen, Harnassement, Windmo len, Kortmolen, Mangelmolen, Geesel- stoel met Steen, Ladders, Handge- reedschap, Maten, Reep en Blokken, Ladders, Pongeis, Tobben, Tonnen, Spekstanderd, Zakken, Zeven, Balans, Schalen en Gewichten, Stampbak, Bakken, Moelfeisten, Brandhout, Mut saards, Delen in soort, Mest in den Mestput, Paardenwant, Zolder-, Melkers- en Karngereed- schap, waaronder Karn, Roomton- nen, Botertobben, Emmers, Graan- schoppen, Ju1-ken. Voorts: Huis raad, waaronderBoogkabinet, Bed met toebehooren, Kachel, Tafels, Stoe len, Bureau, Tafelkastjes' Hanglamp, Spiegels, Koper-, Ijzer-, Aarde- en Blikwerk, Matten, Troggen, ijzeren Ledikant, Kist, enz. Et- en Nagras, Tarwe, Gerst, Haver, Platteboonen, Eiwten, Witteboonen Mangels, Aardappels, Lucerne Kla vers, Kooien, Et- en Nagras. De lijst dezer VRUCHTEN bevindt zich in de veiliagboekjes. des namidd. te 2 uron, te Kloetingein de herberg van de weduwe Akkenaar, ten ouerstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, vau groeiende in verschillende boomgaarden, in Goes, Kloetinge, Eversdijk, Kapelle, 's-Gravenpolder, Baarland, Misse, fioede- kenskerke, 's-Heer Abtskerke en 's-Heer Arendskerkeen EN te Kloetinge, in perceelen, alles breeder bij biljetten omschreven-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3