TELEGRAMMEN. Aüaop Moopinpn, esz. Adwertentlgn. WiBkelbeditok Speenvarkens le koop Veilimraaipii flatteren"- ^tarlctbericfiter?, Telegrafisch Weerbericht. Ingezonden Stufcfeen. Openbare Vork roping op Vrijdag 9 Augustus 1997. 2 perceelen TARWE, 2 perceelen ERWTEN, 3 perceelen HAVER, en 4 perceelen AARDAPPELEN, een vreeselijken orkaan in elkaar gewaaid atles lag in een oogwenk ter aarde. Vele mensohea werden gewond. Hongersnood in Rusland. Uit de laatste offioieele rapporten aangaande den aan staanden oogst, blijkt dat de geheele roggeoogst als mislukt kan worden be schouwd ia een gebied andermaal zoo groot als Frankrijk, waardoor millioenen een verschrikfeelijken tijd te gemoet gaan. In Noorwegen is er een loonstrijd tussofcen patroons en werkvolk op de pa pierfabrieken. Alle papier- en celiulose- fabrieken nu, die bij de patroonsvereeni- ging zijn aangesloten, hebben besloten h*a arbeiders met 10 dezer te ontslaan. Zijn er niet bij een vakvereeciging aangesloten arbeiders die werken willen in voldoend aantal om een fabriek aan den gang te houden, dan willen de patroons met hen doorwerken. Hier en daar zal dat wel ge beuren, maar het grootste aantal zal wel sluiten, en vele duizenden arbeiders zijn dan werkeloos. In den laode ziet men met kommer den strijd naken. Een oom missie met Berner aan 't hoofd heeft ver geefs getracht, de partijen tot elkaar te brengen, Nog wanhoopt men echter niet. Verdens Gang had eergisteren nog een artikel, waarin het blad, ock in 't alge meen belang, op verzoening en schikking aandrong. Drukkerijen in 't buitenland die hun papier uit Noorwegen krijgen, zullen denj strijd ook met spanning volgen. Uit Straatsburg ver.eemt menEen paar Fransehen uit Meurthe-et-Moselle kwamen onlangs in een auto in het Duitsche rijksland. Aan den voet van den Mont Donoa hield een Duitseh tolbeambte hen aan. Toen zij de noodige papieren niet bleken te hebbeB, verzocht hij het gezelschap hem naar den politiepost te vergezellen. Zij stemden toe en noodigden hem uit, met hen er heen te rijden. Nauwelijks was de beambte in de auto of in razende vaart tuften de Franschen naar de grens terug. De beambte, die in uniform was en vreesde op Franseh gebied gevangen genomen te worden, deed wan hopige pogingen om den bestuurder van de auto te bewegen hena er uit te laten. Voort ging het tot een paar honderd meter over de grens. De Duitsche tolbeambte sprong uit de auto, zoodra deze stilstond en holde, zoo hard hij kon, naar het Duitsehegebiedterug. Een vijfjarig heldje. DeNew-Yorksehe bladen vertellen van een treffend bewijs van kinderlijke liefde, van een knaapje, dat bij een poging om zijne moeder Ie redden, omkwam. Mevrouw Jaoobsou had een roei boot gehuurd en ging met hare drie kin deren en een vriendin, mevrouw Igangold, een tochtje maken in de haven van New- York. Mevrouw Igangold roeideen verzocht na een wijl aan haar vriendin baar te ver vangen. Bij de verwisseling van plaats kantelde echter de boot en mevrouw Jaoobson viel te water. De jongste van de drie kinderen, Sidney, een vijfjarig knaapje sprong onmiddellijk zijne moeder na en greep haar bij den arm, maar 't moedig ventje kon dat niet volhouden en zonk inde diepte weg. Ondertusschen had mevr. Igangold het bootje gestuurd naar de plek, waar hare vriendin wanhopige pogingen deed om zich boven water te houden, zij strekte hare hand uit om haar te grijpeD, doch verloor het evenwicht. Gelukkig hadden twee officieren het tooneel gade geslagen. Zij sprongen in de boot en redden de beide vrouwen. Het knaapje was echter verdronken. Ter Neuzen. Stemming gemeen teraad. Gekozen dhr. Van den Hoek met 619 stemmen, dhr. Seheele verkreeg er 566. Tot onderwijzeres aan de openbare school no. 6 te Heider is benoemd mej. M. van Kampen, onderwijzeres aan de openbare school te Othene, gem. Zaamslag. s'-Gravenhage. Aan H. M. de Ko- niDgin-Moeder te Soestdijk is namens de Vredes-Conferentie het volgende telegram verzonden De vertegenwoordigers der mogend heden ter 2a Vredes-Uonferentie vereenigd, hebben de eer Uwe Koninklijke Majesteit te verzoeken ter gelegenheid van haar jaarfeest wel te willen aanvaarden hunne eerbiedige hulde en hunne gelukwenschen (was get.) Nelidoff. Naar men verneemt heeft H.M. de Koningin goedgevonden dat de oud-minis ter van Marine, Cohen Stuart, na zijn aftreding ia zijn rang van Kapitein ter zee in het officierenkorps zal terugkeeren. Seoul, 1 Aug. Hedenmorgen sloeg een Koreaanseh bataljon dat aangetreden stond om te worden afgedankt aar» het muiteD, en kwam in gevecht met de Japanners. In dit treffen werd zoowel van gewone geweren als van machine-geweren gebruik gemaakt. De gevechten hadden plaats in de wijk waar 't consulaat gebouw staat. Londen, 2 Aug. Men verneemt uit Seoel dat bij de kazerne aandeWestpoort in een gevecht 40 a 50 personen gewond zijn, waaronder verscheidene Japanners, die pro beerden de Koreanen te arresteeren en in hechtenis te stellen. Het schieten heeft opgehouden. Het Amerikaansche consulaat-gebouw werd door verscheidene kogels getrofien. Geen buitenlanders werden gedood. Sêoul, 2 Aug. Nog iets nader wordt bericht de ambtelijke bevestiging dat 60 Koreanen en 40 Japanners zijn ge sneuveld. Drie duizend Koreanen iiebbben s&ieh vrijwillig laten ontslaap. Ze marcheerden naar het oefenterrein waar zij hmn gratificatie inontvangstnamen bedragende van 25 tot 80 jen, naar gelang van rang of graad. Madrid, 2 Aug. De Spaansehe kruiser Infante Isabella is naar Kasablanea ver trokken om zich met de Fransohe oorlogs schepen te vereenigen. Mohammed el Ter- ran is gevangen genomen. 's-Heerenhoek. Donderdag werd door not L'.ebert voor mej. P. van Wy'ngen en dhrn. J. en W. van Wjjngen publiek ver kocht la. onder Borsselen 91 A. bouwl. voor f 1365 per H.A., den hoop f 1242,15. Koopsr de heer B. Vermeule t9 Ovezande. 1,1470 H A. id. voor f1350 per H. A den hoop f 1433,75. Kooper de heer P. de Jonge Cz. te Ovezande. 1,25 H A. id. voor f 1270 per HA., den hoop f 1587,50. Kooper de heer M. v. d. Plasse te 's-Bearenhoek. 2e. onder Ovezande 1,2120 H A. id. voor f 3725 p9r H.A., den hoop f 2090,70. Kooper de heer P. de Jonge Pz. te's-Heerenhoek. Totaal f 6354,10,onverm.8'/2 pCt.onkosten. Vellingsvereeniging «Walcheren". MIDDELBURG, i Augustus 1907. Aardappelen muizen f 1,50, id. blauws f 1,40 a f1,50, Spuitjesperen f5,20 a f 6, Witte As- tracon(appel) f 7, alles per H.L Magdalena 40 ct. per 5 literSt. Jan-appel 5 a 65 ct., Pruimen 8 a 9 ct., beiden per K.G.Perziken 15 a 5 ct. per stuk; Eieren f3,88 a f4,20 per 10O stuks. VLISSINGEN, 2 Augustus 1907. Boter f0,625 ti f0,65 per '/2 K.G. Eieren 14-,a f 0,per 104 stuks. ZIERIKZEE, 2 Augustus 1907. Boter 1 0,675 a f 0,75 per pond. Kipeieren f 0,90 a f 1,de 25 stuks. Kleine eieren f 0,f0,de 25 stuks. Eendeieren f 0,a f0,de 25 stuks. THOLEN, 2 Augustus 1907. Tarwe*) f9,50 af 10,50; Haver f0,— f 0,Karwij f f Rogge f 0, i 0,Wintergerst f 0.a f 0, Bruine Boonen f 0,a f 0,Witte Boonen f a f Kleine Erwten f 0,ft f 0,Kroonerwten f0,f0, Aardappelen fl,75 d f2,en Ajuin f 0,— d f0,— per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f 3,60 per 100 stuks. Boter f 0,60 a et. per '/s K.G. B VRGEKL1JKE STAND, Van 31 Juli2 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. J. Dieleman, 23 j. jm. en W. de Boks, 26 j. jd.A. Holthuijzen, 28j.jm. en C. J. van Sluijs, 23 j. jd. Getrouwd: C. Jobse, 48 j. wednr. en M. van de Kreeke, 35 j. jd. B e v a 11 enJ. Cevaal geb. Bosse'aar,d. Overleden: M. B. Buijs, 65 j., wed. van J. P. Ilmer. GOES. Ondertrouwd: 1, Jaeob Torbijn, 32 j. jm. te Goes, onlangs te Rotterdam en Geesje de Boer, 37 j jd. j 2. Klaas Timmerman, 25 j. jm.teMeppel en Elisabeth Susanna van Leussen, 24 j jd. Getrouwd: 1, Wilhelmus Franoisous Josephus Stieger, 34 j. joa. en Johanna Rijk, 25 j. jd. Geboren: 31, Pieter Cornells, z. v. MariDus Thomas van Doorn en Helena Jacoba Elenbaas; 2, Pieternella Fran- oina, d. v. Pieter Nieuwenhuize en Jaooba Katte. Van 26 Juli2 Augustus. IERSEKE. Getrouwd: Geerard Siereveld, 22 j. jm. en Jolijna de Schipper, 25 j. jd.Johannes Jacobus Huijsman, 24 j. jm. en Adriana van der Maas, 22 j. jd.; Jacob Heijboer, 25 j. jm enHendrika Willemina Rosalina Veresohildt, 36 j., gesoh. vr. Geboren: Jannetje Maria, d. v. Jan Zuidweg en Jozina Everse Adriaantje, d. v. Jan Mieras en Neeltje Kotuejan Maria Johanna, d. v. Pieter van Stee en Alida Klous. Over de maand Jali. RILLAND-BATH. Getrouwd: 11, Kornelis Marinus Muller, 70 j. wednr. v. Maatje le Cointre, en Wilhelmina Wal raven, 69 j., wed. v. Willem Johannes Korver. Geboren: 4, Cornelia z. v. Johannes Daane en Elisabeth Moelker5, Adrian us, z. v. Jacobus Hugers en Adriana Cornelia Heijboer 8, Cornelia, z. v. Kornelis Moel ker en Johanna van den Ende 8, Cornelia Jacoba, d. v. Marinus de Waard en Maria van de Griek; 19, Suzanna Jacoba, d. v. Cornelis van Boven en Maria Jannetje van Doorn 24, Janna Leuntje, d. v. Marinus de Hamer on Maria Harthoorn 26. Pieter Cornelis, z. v. Lodewijk Beyboer en Jan netje Dalebout. Overleden: 6, Christiaan Zandee, 69 j., geh. met Elisabeth de Jager; 30, Joannes Baptiste Aerts, 78 j., wednr. v. JohanDa Dirks. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 21, Leendert de Wit, 24 j. jm. en Wille mina Bouwense, 23 j. jd. Geboren: 5, Cornelia, d. v. A Kar man en C. v. d. Hoeven 10, Jan Pieter, z v. Q. van As en P. J. Krijger22, Cornelis Adriaan, z. v. J. Munster en P. Filius23, Antje Geertje, d. v. W. Pasveer en J. RiemeDS Abraham Leen dert, z. v. M. J. Krijger en N. S. Deur waarder 27, Lena, d. v. Th. de Fouw en S. v. d. Weele; Cornelis Pieter, z. v. M. Jarise en J. Pouwer29, Pie ternella, d. v. A. Bouterse en W. Korsuize. Overleden: 23, Hendrik Verhuist, 70 jongeh.26, Antje Geertje, 4 d., d. v. W. Pasveer en J. Riemens. HEINKENSZAND. Getrouwd GeeD. Geboren: 4, Johanna Jacoba, d. v. Jozias de Regt en Clazina Meeuwse 6, Magdalena, d. v. Cornelis Huizen en Jobje Janse; 7, Jan, z. v. Mars. IJzer man en Cornelia Kareise 11, Cornelis, z. v. Mars. Rottier en Jaeoba Minderhoud 15, Cornelia, d. v. Jacob Steketee en Jannetje op 'tHof; 27, Jozina, d. v. Jacohus Vermeulen en Maria vanEijkeren -, Cornelis, z. v. Pieter Janse en Johanna Timmerman. Overleden Geen. naar waarnemingen in den morgen van 2 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.8 (e Brussel, laagste stand 747 3 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 3 Aug. meest matige Zuid-We6lelijke lot Zuide lijke wind, bewolkte tot zwaar bewolkte lucht, mogelijk regen- of onweersbuien. Weinig verandering van temperatuur. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de in uw no. van gister voorkomende opmerkingen van een Statenlid over mijn ingezonden stuk van tien dagen geleden, moet ik u nogmaals om een plaatsje in uw blad lastig vallen. Ik zal mijn geachten opponent op den voet volgen en voor het gemak van den lezer my bedienen van de door hem gebruikte num mering. 1. Als ik maar ben voor bevordering van het verkeer, is een Statenlid tevreden. Of ik, toen ik de door hem aangehaalde woor den sprak, daarbij eene andere bedoeling gehad heb, doet volgens hem weinig ter zake. Mag ik een Statenlid evenwel opmer ken, dat het niet gaat om eene andere be doeling, die ik in de zomerzitting van het vorig j aar gehad zou kunnen hebben, maar juist om wat door mij toeu duidelijk en voor ieder verstaanbaar „in woorden ge formuleerd" werd, en dat de 28 leden der Staten, die in die zitting 1 óór het voorstel van Gedeputeerde Staten stemden, dat deden in den zin door mij aan bevordering van het verkeer gehecht, terwijl alleen de 12 tegenstemmers het verkeer wenschten te bevorderen, onverschillig of dit ten alge- meenen nutte dan wel alleen voor het genoegen van enkelen moest strekken. Trouwens wanneer iemand zegt voor be vordering van het verkeer de provinciale gelden te willen toestaan, dan gaat het toch niot aan van hem te eischen, dat dat hij nu ook maar zijne stem zal geven aan een voorstel b. v. tot het geven van subsidie om voor personen, die de kermis te Middelburg of te Vlissingen willen bezoe ken, zoo goedkoop mogelijk trams of treinen beschikbaar te stellen. 2. Een Statenlid gelooft, dat ik mij ver gis door den tweeden Kerstdag, den twee den Paasohdag en den tweeden Pinksterdag onder de algemeen erkende Christelijke feestdagen te rangschikken. Het is evenwel niet de vraag, welke dagen een Statenlid of ik qelooven, dat hiertoe moeten worden gerekend, maar welke dagen door het al gemeen gebruik en door de regeering als zoodanig worden aangemerkt. 3. Op de qnaestie, hoeveel Zondagen in het jaar men eigenlijk wel vrij moet geveD, wil er nog sprake zijn van Zon dagsrust, zal ik hier niet opoieuw ingaan, daar ik in mijn vorig schrijven er reeds op wees, hoe over die zaak verleden jaar in de zomerzitting der Staten strijd was gevoerd en ik het toen niet eens was met een der ledeD, die meende, dat door twee Zondagen van de twee-en-vijftig vrij te geven het beginsel van Zondagsrust ge noegzaam gehandhaafd werd. Een Statenlid is het daarmede misschien wel eens. 4. Een Statenlid erkent dat er geen strijd was tussehen het voorschrift in het reglement van 1902 en de voorwaarden, door de Staten gesteld, maar, zegt hij «de heer Blum stelt zieh de zaak verkeerd voor. Niet over strijd tussehen twee bepa lingen gaat het, maar over de bevoegdheid om bepalingen te maken. Da minister is met zijn beide ambtsvoorgangers van mee rling en met dit standpunt heeft de wet gevende macht zich vereenigd (zie bijl. no. 21a statenstukken bl. 5) dat de spoor wegen met beperkte snelheid, wat de exploitatie betreft, onder Rijkstoezieht zijn gebracht en daardoor aan het provinciaal toezicht onttrokken, het gaat dus over de bevoegdheid". Maar dit is juist, wat door Gedeputeerde Staten in hun antwoord aan den Minister wordt ontkend (zie de genoemde bijlage, blz. 7). Oak moet ik een Statenlid er op wyzen, dat hij er eene eigenaardige manier van citeeren op na houdt. Op de juistheid schijnt daarby minder te worden gelet. Als het citaat maar woordelijk in het oorspron kelijk stuk voorkomt, dan geeft het niet in welk verband. Want de door een Statenlid aangehaalde woorden „met dit standpunt heeft de wetgevende macht zich vereenigd" slaan niet op des Ministers bewaring, waarop een Statenlid ze batrekking laat hebben, maar alleen op eene toelichting, doer Minister L9ly gegeven by de behande ling van het wetsontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot aan een stoom tramweg van Nymegen naar W&mel. Ea welk is nu dit standpunt Alleen dit, dat een verschil van meaning tussehen Regeering en Gedeputeerde Sta ten aangaande dienstregeling en tarieven de exploitatie van den tramweg zoude bemoei lijken en dat wanneer de vaststelling der tarieven is gebonden aan maxima, door den Minister te bepalen, en omtrent de dienstregelin een minimum aantal trei nen en een oer leg met het bestuur der postf rijen is voorgeschreven, bepalingen betreffende deze onderwerpen niet be- hooren voor te komen onder de voorwaar den, door lagere besturen verbonden aan door hen verleenden steun ten behoeve van verbindingen, voor welke ookRykseuksidie wordt gevraagd. Daartegen hadden de Staten van Zeeland reeds in 1904 geen bedenking en door mij is dan ook in de vergadering van 12 Juli jl. zolder dat door een Statenlid daar aanmer king op is gemaakt, duideiiik aangetoond, dat de quaestie hierover niet liep. Op de opmerking in mijn vorig schrijven, dat de Minister zieh bij zijn bedreiging dan ook niet daarop beroept, maar wel op eene uitdrukking door zijn onmiddel- lijken ambtsvoorganger, den heer De Marez Oyens, met geheel andere bedoeling in het wetje van 1903 geplaatst, gaat een Statenlid dan ook wijselijk niet in. En om nu nog even op de quaestie der bevoegdheid terug te komen, dat de Staten volkomen bevoegd zijn bij het verleenen van subsidie voorwaarden te stellen, zoo lang die maar niet in strijd zijn met rijks- weiten of reglementen, en dat aan den anderen kaut de Minister te eenenmale onbevoegd is, uit een besluit, niet aan zijne goedkeuring onderworpen, weglating te eisehen van eene bepaling, die eene uitwer king met zijne meeuicg in strijd zou kunnen hebben als hij niet langer Minister is, zal wel voor ieder duidelijk zijn, wiens blik door de vrees voor een minis'erieel wenk brauwfronsen nog niet geheel is beneveld. 5. Wat een Statenlid onder 5 van zijn ingezonden stuk zegt heeft wel wat van muggenzifterij. In zijn eerste stuk spreekt hij over art. 76 van het reglement van 1902. Daar het reglement, vastgesteld bij Kon. besluit van 31 Juli 1902 (St. no. 162) maar 72 artikelen telt, kan hij dit niet, bedoelen, maar wel dat, vastgesteld bij Kon. besluit van 18 Augustus 1902 (St. no. 170). Ik, ingaande op zijn betoog, wijs hem er op dat dit uit twee deelen bestaat Gaarne wil ik toegeven d&t ik mij juister zou hebben uitgedrukt door te zeggen, dat bij dit Besluit twee reglementen zijn vastgesteld. Nu zegt een Statenlid, dat ik «geheel op sukkel" ben door te beweren «dat het reglement uit twee deelen bestaat en het tweede deel er van over tramwegen han delt". Het eerste heb ik wel beweerd en hijzelf doet dat enkele regels verder ook, al spreekt hij, wat correcter is, van twee reglementen, en niet van twee deelen. Maar het laatste beweerde ik niet. Ik zeide niet «tramwegen", snaar «tramwegen met zeer beperkte snelheid, als waarvan hier sprake is". Had een Statenlid in de vergadering van 12 Juli daarover begonnen, dan had ik hem gaarne geantwoord. Maar voor de lezers van De Zeeuw zou het van weinig belang zijn geweest, als ik had gezegd Een Statenlid spreekt wel van het regle ment van 1902, maar er zijn meer regle menten dan dat, 't welk door hem in zijn ingezonden stuk wordt genoemd. En ge moet bovendien weten, dat in die regle menten niet van tramwegen wordt gespro ken, maar de tramwegen daarin onder den naam van «spoorwegen met beperkte snel heid" voorkomen". Me dunkt, als ik dat had gedaan, dan had een Statenlid mij terecht kunnen ver wijten, dat ik spijkers op laag water zocht. 6. Een Statenlid, die zich ergerde aan Uw verwijt van beginselloosheid is zeer in zijn sobik, dat ik voor beginselloosheid liever zwakheid wilde lezen. Want over zijne zwakheid schaamt hij zich niet. Maar, Mijnheer de Redacteur, zwakheid en zwak heid is twee. Onze volksdichter Heije schil dert in één zijner verzen onze voorouders als »Wakkre harten, trouwe zielen, Eerlijk dragen schot en lot, Niet te bukken, niet te knielen, Niet te buigen dan voor Go d". Niet te buigen dan voor God, dat was bij hem inderdaad een sterk sprekende karaktertrek. En voorzeker, wie in diepen ootmoed voor God zieh buigt, zal ziohzalven nog wel menigmaal van zwakheid en ontrouw te beschuldigen hebben, maar wordt toch men denke maar aan den tijd der eerste Christen-vervolgingen schoon zwakke maagd of nauw aan de kinderschoen ont wassen jongeling door het beginsel gedragen. In onze dagen neemt echter helaas men kan het in Frankrijk zoo duidelijk zien steeda het aantal toe van hen, die voor God niet meer willen knielen, maar des te ijveriger zich buigen voor ieder menscb, die tijdelijk met eenige macht of eenig aan zien is bekleed. Voor die zwakheid bewaard te bly ven, is d® bode van elk goed antirevo lutionair. 7. Een Statenlid verwijt mij onbillijkheid tegenover den heer Kraus. Maarhoe te den ken over een Minister, die ik wil het op de verzekering van een Statenlid gaarne ge- looven zich bijzonder voor Zondagsrust interesseert en die zegt, als ik maar lang genoeg Minister blijf zal ik wel zorgen, dat de zaak treffelijk in orde korat, maar zoo lang alles nog niet geregeld ie, moet gy er u maar niet mede bemoeien en demenschen, die nog niet hebben wat hun toekomt en voor wie ik op 't oogenblik nog niet zorgen kanmaar aan hun lot overlaten Of het voor die menschen een groote troost is, dat verbetering „wellicht" spoedig zal komen Een Statenlid, Mijnheer de Redacteur, behoort zeker niet tot de antirevoiationaire party. Immers hij zegt, dat hy verleden jaar met vier anti-revolutionaire leden st6mde tegen mijn amendement om ook voor de tram Brouwershaven-Burg de 26 vrije Zondagen verplichtend te stellen. Hy was dus niet één van die vier en daar er in het geheel maar vier antirevolutionairen tegenstemden hebben we hem derhalve te zoeken onder de Roomsch-Katholieken of onder de liberalen. Onder de eersten waar schijnlijk niet, want onze R.-K. bondgenoo- ten staan voor de autonomie van gewest en gemeente niet minder pal dan wij. Dus onder de liberalen. In dit geval valt 't hem niet kwalijk te nemen, dat hy weinig ver staat van en weinig voelt voor onzen jaren- langen strijd togen eene der gevaarlijkste vruchten van de revolutie, het verderfelijk liberalistisch staatsalvermog6n. Met hem daarover te debatteeren zal daarom weinig geven. En voor de lezers van De Zeeuw is het niet noodig daarover uit te weiden, want de groote mterderheid van hen verstaat er wel wat van en voelt zelfs veel er voor. Ik kan dus eindigen en wenseh hiermede de discussie over deze zaak, wat mij betreft, te sluiten. Mogelijk dat een Statenlid nog antwoordt, maar ik zal op zjjn beschouwingen verder niet ingaan. In do Statenvergadering van 12 Juli is de zaak in beginsel uitvoerig besproken en de gedrukte notulen dier vergadering zullen spoedig verschijnen, zoodat ieder, die wer kelijk belang in de qnaestie stelt, kan lezen wat er over gezegd is. Ea om het beginsel was het mij alleen te doen. Daar et n Staten lid in zijn laatste ingezonden stuk het begin sel vrijwel op den achtergrond laat en afdaalt tot allerlei nevenzaken, wenseh ik hem niet langer te volgen. U daarom dankzeggend voor de mij nogmaals zoo welwillend toege stane plaateruimte, verb'ijve ik met vr. groeten, Uw dienstw. dn I. H. BLUM. Middelburg, 1 Augustus 1907. *4* Mijnen hartelijker! dank aan allen die mij blijken van belangstelling hebben gegeven bij mijne benoeming tot lid van den gemeenteraad; niet het minst aan het muzifkgezelsehap «Voorwaarts" voor de mij door haar gebrachte serenade. Iioudekerke, 2 Augustus 1907. C. BOONE. *m* Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank voor de blijken van belang stelling, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van mijne innig ge liefde eohigenoote en der kinderen zorg dragend" moeder, behuwd- en grootmoeder LOUWERINA DEKKER. Mede namens kindereD, behuwd- en kleinkind. JAN WISSE. Meliskerke, 2 Augustus 1907. Ppediktseur'ten Sep. &ei*k. Zondag 4 Augustus. Voorm. 9'/2 uur Ds. H. J. Kouwenhoven, van Leiden. Namid. 2 uur: Idem. Avond 6 uur Idem. kan terstond geplaatst worden bij R. ANDRIESSÈ, Kleedingmagazijn, Vlis singen. Bij jonggehuwden kan tegen half Oc tober een flinke Dienstbode geplaatst worden. AdresR. AN- DRIESSE, Steenenbeer, Vlissingen. bij P. DE KORTE, Domburg. Denk er aan als je appeSen ©f pepera in partijen wilt veiien, dat je dit vroeg opgeeft, zoodat bekendmaking kan geschieden. Opgaven suikerijperen, enz. worden ingewacht bij den adminis trateur. Namens liet Bestuur De Administrateur W. JONGEPIEP. des avonds te 6 uur, te Kapellein de herberg van de Weduwe Hanson, voor mej. ds Weduwe M Eversdijk, ten over staan van Notaris MULOCK HOUWER, van in de gemeenten Kapelle en Kattendjke breeder by biljetten omschreven,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3