RECLAME Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten, de dokarbeiders en van de voerlieden onverminderd voort. Toen een paar rech ters na het uitspreken van een vonnis over stakers, die zieh schuldig maakten aan ongeregeldheden, naar het station van Belfast reden, werd hun rijtuig met steenen geworpen. Rusland. Te Warschau staken op het oogenblik 32000 werkiieden verdeeld over 20 fabrie ken. De trams hebben bet verkeer gestaakt. De arbeiders bombardeeren de wagens met steeneD, waarbij vele lieden gedood werdeB. De staking te Lodz wordt verklaard als een protest tegen de onlangs ondernomen huiszoekingen tn arrestaties. De bewegiDg begc n aan de Poznanskifabriek. Kerknieuw». Ned. Her v. Kerk. Door de Amsterdamsche predikanten dr. Vos, Lutge en Eringa is aan de Synode der Ned. Herv. Gem. namens de classis Amsterdam, een voorstel ingediend om op haar het vorige jaar genomen (dwang) be sluit, waarbij het ambt van predikant en 't lidmaatschap der Tweede Kamer niet ver- eonigbaar waren, terug te komen. Door de Synode is dit verzoek van de hand gewezen. Er waren slechts 3 leden voor. Geslaagd te Breda voor de hoofdacte de he eren A. P. Calliber te Vlaardingen en P. Luteijn te Oosterland. Te 's-Gravenhage voor het Pransch de heeren P. v. d. Drias te Varik en J. v. d. Valk te Vlissingen. De heer J. G. den Exter v. d. Brink, onderwijzer 2e klasse, hoofd der school te Kertosono (N -Iadië) is vandaar overge plaatst (op zijn verzoek) naar de 2e school te Ambawara als le onderwijzer. Geslaagd voor de acte Pransch mcj. Mulder, onderwijzeres te Nisse. UIT DE PROVINCIE. Het Rijkstelegraaf kantoor te Goes verzond gedurende de maand Juli 1907 1078 Telegrammenontving er 1049, opge nomen en verder geseind werden 1007, totaal 3134. Gesprekken. Uitgaande 419, inkomende 434, overgenomen 894, totaal 1747. Ont- Ver- Kantoren. vangen, zonden. Totaal. Baarland 14 18 32 Borssele31 27 58 Driewegen 30 31 61 Ellewoutadyk 19 15 34 '«-Gravenpolder 32 29 61 's-Heer Arendsberke. 32 29 61 's-Heerenboek31 24 55 Htiinkenezand 21 31 52 Hoedekenskerke 26 32 58 Kapelle 153 179 332 Kloetinge 29 29 58 K< uiningen42 56 98 Kwadendamme. 18 13 31 Nieuwdorp 19 22 4L Njsse27 36 63 Oudelande 25 19 44 Ovozande20 27 47 Rilland76 91 167 Schore45 31 76 Waarde9 6 15 Wolphaartsdyk 55 55 110 Goes. Donderdag hadden wij het ge noegen het inventatie-concert bij te wonen, gegeven door de „Goesche Fanfare''. Deze jeugdige vereanigiog gaf ons eenigewerke- lijb goede nummer3 te hooreu, waarvan 2 Sous les tilleuls en 5. Aubade Cham- pêtre uitmuntten door goed samenspel en klankgehalte Ook de nummers 1. Soldat de ia Garde, 4. Dans la montagne, 6. Char lotte en 8. Bertrade, getuigden van ernstige studie en beste directie. Minder gelukkig waren de nummers 3. Les rives de l'Aisne en 7. Le Cor des Alpes. De 2e bugel en de alten waren hier wat te hard en te scherp, wat vooral in no. 7 goed uitkwam. Ook had hierin de es-bas, zich wat kunnen temperen. Over 't algemeen was de piston OBgelukbig, de hooge toonen kwamen er dikwijls onvast en omkappend uit. We hebben wel eens betere concerten van hem bijgewoond. Jammer was het, dat de es-bugel in de laa'stj marsch Grand Louis, een mooi stukje dat als toegift achteraan kwam, zijn partij niet meester was en dat dit uitste kend geslaagd concert door te weinigen be zocht en dikwijls onderbroken werd door de luidruchtigheid der als altijd speelzieke jeugd. Goes. Het bestuur van de buurtver- eeciging in de Voorstad verzoekt ons mede te deelen, dat hetgeen omtrent de feestvie ring is gezegd op de vergadering van 11. Dinsdagavond geheel uit de lucht is gegre pen en geheel blijft voor de verantwoorde lijkheid van den persoon die het heeft gezegd. In verband met den op 27 Maart jl. plaats gehad hebbenden brand bij den landbouwer P. K. te Oost- en West- So-tburg meldde zich gisteren de knecht van dien landbouwer, zekere J R vrijwillig bij de politie aan. Hij bekende den brand op aandringen ran zijn baas te hebben aan gestoken en daarvoor geld en een nieuwe fiets te hebben ont vsngen. Hij was, zooals destijds is gemeld, reeds vroeger, met het oog op het gebeurde, gearresteerd, maar 28 Juni weer wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Thans is ook hij in het huis van bewaring alhier opgesloten. Vlissingen, Gisterenmiddag kwam met de tram uit Middelburg de sjouwerman J. de Visser die ter hoogte van de Abeele van de tram is gevalleD, overreden en een eind medegesleurd. Spoedig stopte de trim en heeft de ongelukkige opgenomen en medegenomen naar Vlissingen. Hij werd voorloopig opgenomen in hetR. K. Wees huis en aldaar verbonden door dr.Merekens waarbij bleek dat hij een arm was afge reden en een zijner teenen. Na verhouden te zijn werd hij van daar vervoerd naar het stedelijk Gasthuis. De man is 59 jaar oud en gehuwd, naar men zegt is de draük hier weer de oorzaak van. Vrouwepolder. Hedenmiddag had de wagenmakersjongen C. S. het ongeluk met den dissel in een zijner voeten te kappen. Dr. v. d. Hamtne uit Veere verleende spoedig geneeskundige hulp, Hoedekenskerke. Iaplaafs van dhr. J. Thomson Jr., die als zoodanig bedankte, is als hulpbriefbesteller alhier aangesteld dhr. J. Hoogesteger. Hoedekenskerke. Aan den milicien verlofganger P. J. Verburg alhier is een jaar uitstel verleend om als zoodanig onder de wapenen te komen. Hoedekenskerke. Het fanfare-corps «Con Amore" alhier verhuurde zijn nette tent aan de feestcommissie te Gees voor de aanstaande feesten in September. Zij zal op de Beestenmarkt worden geplaatst en daarvoor zeker een goed figuur maken. Naar we uit goede bron vernemen zal de afscheidsrede door Ds. W. A. Keers te 's-Heer Arendskerke, j.l. Zondag uit gesproken, in druk worden uitgegeven bij de firma Oosterbaan le OoiDtre te Goes. Er zal een portret van den geliefden leeraar bijgevoegd worden. Colijnsplaat. Donderdagmiddag had hier een ongeluk plaats bij den molen van de wed. Potappel. Een jongetje van dhr. v. Damme, van Wissekerke, die alhier logeerde en een boodschap op den molen te doen had, kwam te dicht bij de in beweging zijnde molenwieken, zoodat het aan het hoofd geraakt werd en onder geneeskun- kundige behandeling moestgesteid worden. De toestand is niet zonder zorg. Wissenkerke. Op de voordracht van dea Djjkraad van den calamiteuzen Aona Frisopolder, opgemaakt wegens periodieke aftreding van het bestuurslid D. de Regt zijn do volgende heeren geplaatst, no. 1 de aftredende D. de Regt, no. 2 C. M. de Lange en no. 3. Adr. v. d. Maas. En op die van den dijkra&d van den dijkraad van den calami teuzen Vlietepolder, opgemaakt wegens periodieke aftreding van 't bestuurslid W. de Looff, de volgende hoeren no. 1 de af- trodende W. de Looff, no. 2 M. J. van Hee en no. 3 Joh. van der Maas. In eeretge- noemden dijkraad werd mede besloten tot eene pecsioensregeiing voor de weduwe en w- ezen van den waterbouwkundigen amb tenaar op dezelfde wijze als die thans o m. ook aan Viiete bestaat Door gemelde rege lingen is aan eventuaele weduwen en wee zen dier ambtenaren een pensioen van f 400 verzekerd, terwijl ingevolge de door beide voormelde dijkradon dit jaar gemaakte gunstige bepalingen in hunne bestekken, het weekloon der vaste arbeiders van f 6 f 7,50 is verhoogd. Met ingang van 6 dezer wordt het hulp-telefoonkantoor te Serooskerke(W.) abmede de aan dit kantoor rechtstreeks aangesloten of aog te sluiten peroeeien en openbare spreekcellen worden opgenomen in het telephoonverkeer met de Belgische plaatsen welke tot de telephoongemeen- schap met Monnikendam zijn toegelaten het Rij kstelephoon kantoor te Kortgene en het hulp-telephoonkautoor te Colijnsplaat alsmede de aan deze kantoren rechtstreeks aangesloten of nog aan te sluiten peroeeien en openbare spreekcellen worden opge nomen in het telephoonverkeer met de B.lgieohe plaatsen welke tot de telephoon- gemeenschap met Ovezande zijn toegelaten. De prijs van een enkelvoudig gesprek zal f 1.45 bedragen, met uitzondering nochtans van het verkeer van Ossendreeht met Ant werpen, Boom, Cappelien, Lier, Moll en Turnhout, waarop het grenstarief ad f 0.60 per enkelvoudig gesprek van toepassing zal zijD. Overigens gelden de regelen en voorwaarden welke voor hetNederlandsoh- Belgisoh telephoonverkeer vastgesteld en in den post-, telegraaf- en tele^hoongids vermeld zijn. (Stct. Poortvliet. Woensdag is bij canaidaat- stelling tot iid van den raad gekozen de heer J. van Gorsel, burgemeester in plaats van zijn schoonvader, den heer P. Daane van Stapele, oud-burgemeester die be dankt bad. Middelburg. Ia de plaats van den agent van politie 3e klasse C. van Kleven, wien op verzoek eervol ontslag werd ver leend, is benoemd F. de Haan. Ierseke. Ten dienste der Visschery- politie zsl alhier weer een nieuw vaartuig in dienst worden gesteld. Het vaartuig „Havik" vertrekt alsdan naar Hans weert. De schipper bij de Vi3schery-politie L. Bal is overgeplaatst naar Hansweert en M. A. van de Zande van Hansweert naar Ieraeke. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Zaterdagnamiddag werd ^por den om roeper bekend gemaakt, dat alle visschers van Philippine, die belang stellen in de visschershulde op 13 Sept. a s te brengen bi,j gelegenheid d t het vorstelijk echtpaar Zeeland bezoekt, werden uitgenoodigd om vier uur in de gemeenteraadzaal te ver schijnen. In de toen gehouden vergadering was o. a. de heer Fokker, voorzitter van het vischbestuur tegenwoordig, die daartoe expresselijk was overgekomen Hij spoorde de reeds gevormde commissie aan, vooral niet op eigen houtje H M. die hulde te be- toonen, maar zich liever aan te sluiten by de gansche Zoeuwsche visschersvloot. Dat huldebetoon zon dan plaats hebben op Vrij dag 13 Sspt in het zoogenaamde Engeische gat, waar de geheele vloot zou tegenwoor dig zijn. Het is wel niet noodzakelijk, dat alle visschers daaraan deelnemen, zeide de heer Fokker, ieder is daarin vrij, maar Philippine zou toch 'n te mal figuur maken, als niemand der visschers daarbij aanwezig was. Hy zou het zelfs zeer aardig vinden dat als dat huldebetoon op 13 Sept. had plaats gehad, de visschers van Philippine, den volgenden dag, wanneer do vorstelijke personen den Braakman zullen passeeren, andermaal door hunne tegenwoordigheid blijken van genegenheid wenschten te be toon en. Rilland De Woensdag gehouden ge meenteraad werd bijgewoond door alle leden uitgezonderd dhr. J. Blok. Denotulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna werd eerst de gemeenterekening met een bedrag in ontvang cp f 28,660,03, in uitgaaf op f 27,244,495, dus batig asldo van f 1415,53s, vervolgens de rekening van het burgerlijk armbestuur met een bedrag in ontvang van f 3079,IG5, in uitgaaf van f '2729,65, dus een goed slot van f 349,45, en ten slotte de be grooting van laatstgenoemd bestuur voor 1908 aangeboden ia ontvang en uitgaaf op f 2213,795. Voor het nazien der rekening werd eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren De Jager, Blok, Griep en Boot en voor die van het burgerlijk arm bestuur een dito, bestaande uit de heeren Van der Wörff, Griep en Boot. In verband met de in te zendea voordracht van zetters wegens de aftreding der heeren C. Hirdes en C. van Burg, verzoekt de voorzitter de heeren Boot en Griep met hem het stem bureau uit te maken. Voorde eerste keuze wordt met algemeene stemmen benoemd dhr. C. Hirdes, als plaatsvervanger even eens met dezelfde stemmen dhr. L.v.Weele. Voor de tweeee stemming wordt Aan gewezen de heer C. van Burg met alge meene, alf plaatsvervanger de heer Ch. Blok met 5 stemmen terwijl 1 stem uit gebracht was op den heer A, Nieuwen- huijse. Daarna wordt overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen leden. De commissie daartoe be- benoemd concludeert tot toelating waartoe de raad besluit. Iogekomen waren de navolgende inge komen stukken Reclames inzake aansla r in den hoofdelijken omslag van de heeren A. J. v. d. Wiel en L. van Baaien, van de laatste cok inzake hondenbelasting. Te behandelen a!s de tijd van inzenden van reclames is verstreken. Van Ged. Staten missives houdende mededeeling; dat boven en behalve de bijdrage be doeld bij art. 48 der wet op het L. O. aan de gemeente eene subsidie van f 1150 wordt toegekend dat de som ingevolge art. 1 der wet vao 24 Mei 1197 Stbl. no. 156 is vastgesteld op f4028,35 dat de Rijksbijdrage inzake het herka- lingsonderwijs bedraagt f2880; dat het raadsbesluit tot onderhandsehe verkoop der groBd is goedgekeurd en van de gezondheidscommissie te Kruiningen dat het bedrag door onze gemeente bijtedragen f 109,09' is. Bij de gewone rondvraag vraagt de heer Boot inlichtingen, aangaande het te leggf n keipad nabij het station. Besloten werd naar aanleiding der discussie nogmaals er op aan te dringen bij de bevoegde auto riteit dat spoedig verbetering kome. De heer Butijn vraagt machtiging om op uitgebreide schaal een proef te nemen met het teeren der wegen. Hij wyst er op dat de proeven het vorig jaar genomen on danks het late seizoen, niet tegengevallen zijn. Het denkbeeld van dhr. Butyn wordt door de overige leden ondersteund en de machtiging tot uitgebreider proef gegeven. De heer Griep vraagt aan B. en W. of er reeds over gedacht is wanneer het huis tegenwoordig door den dokter bewoond zal worden verkocht. Hij vond het raadzamer daar niet al te lang mede te wachten. De heer Butijn is van hetzelfde gevoelen en vindt het eveneens beter niet te wachten totdat het nieuwe huis door den arts is be trokken. Besloten werd in een volgende vergadering daaromtrent nadere voorwaar den en tevens nadere regeling te treffen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Rilland. De geestdrift en de belang stelling voor het jubileum van onzen Edel Achtb. heer burgemeester de heer J. J. van Gorsel Hz welk jubileum gevierd zal wor den op Vrydag 23 Augustus a.s., neemt met den dag toe. Het dorp alleen zal in vier verschil lende buurten verdeeld worden die ala om strijd zullen wedijveren in het ver eieren van het dorp. Ook de bewoners van het zoogenaamde „planken-dorp" zit ten ni6t stil en zullen eveneens versie ringen aanbrengen. Kortom allen werken mede om den dag zoo luisterryk mogelijk te maken. Mr. J. J. Ermerins, die gisteren de vaeantiekamer der Amsterdamsche recht- bank presideerde, waar o. a. een kinder zaak zou worden behandeld, week, toen dat zaakje aan de orde kwam, op ver rassende wijze af van den vorm die sedert de Kinderwetten aan deze rechtbank werd gevolgd. Velen toch die den geest der Kinderwetten begrepen een geest om de minderjarigen zooveel mogelijk te sparen ergerden er zioh vaak over, dat men, zoodra een kinderzaakje, aan de orde kwam, ièoh den jeugdigen beklaagde te zien kreeg, en dat da&rua op requisitoir van den offioier besloten werd de zaak met gesloten deuren te behandelen, waarop pers en publiek zieh moesten verwijderen. En nieuwe ergeDis gaf, dat wijl von nissen in het openbaar moeten worden uitgesproken later toeh de jeugdige beklaagden, die de Wet bedoelde te sparen, in de bank voor beschuldigen verschenen, daar de sohande doorleefden ten aanzien van het publiek. De verrassing nu, die gister door mr. Ermerins als president werd bereid, was dat hij na sfloop van een andere zaak eenvoudig de zitting sohorste, ten einde de kinderzaak te be handelen zonder dat een oningewijde den jeugdigen delinquent te zien kreeg, en zonder het vormelijk requisitoir van den officier. Dit gezonde begrip verdient toejuiching. Te hopen blijft nu alleen, dat meD, niet alleen in dit geval, maar bij kinderzaken in het algemeen er toe zal komen, om het vonnis ja het moet in het openbaar worden uitgebracht toeh uit te spreken buiten tegenwoordigheid van den jeugdigen beklaagde. (N. Ct VS JEen goede raad, Het feit dat de volgende gebeurtenis belang voor u heeft spruit daaruit voort dat Mejuffrouw Den Boer te Goes woon achtig is en dat zij waarschijnlijk aan een groot aantal onzer lezers bekend zal zijn. Mejuffrouw C. den Boer, Matthewes SmallegaDgsbuurt B 219 te Goes zegt ons Na het groote succes dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Nierenpillen kan ik niet nalaten U mijn hartelijken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder viijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer on aangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezigheid mij veel moeite en last veroor zaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofdpijn ik begon mij ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zich verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig- hoorde vertellen dat Foster's Rugpijn Nierenpillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik u mijn vreugde be schrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos eene buitengewone verlich ting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was Ik zal thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkomen hersteld ben. Ik ocdergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddukt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der Dieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering vae tuber culose, De reden hiervan is dat men meeslal geen notitie neemt vau verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen ver ward worden mei andere ziekten, terwjjl de nierziekte zieh meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voor doen, totdat ze zieh diep in het gestel ge worteld heeft. Let du» op de eerste ver schijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregel nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ter's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Den Boer gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeniug van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozon. Gisterenmiddag wandelden een aan tal leerÜDgen eener school uit Amsterdam onder geleide op de Noordpier te IJmuideD, toen onverwachts een groote golf boa over rompelde, waardoor vier jongens in zee ge sleurd werden verdronken en verschil lende gekwetst werden. Te Maastricht is een kind van 8 jaar tusschen de kanaal- brug geraakt en doodgedrukt. Een schip per vond aan den aanlegsteiger oDder Oos terbeek een taschje, alleen inhoudecde een brief, gerioht aan do politie, van een man en eene vrouw, die daarin verklaarden zieh van het leven te hebben beroofd door zich in den Rijn te verdrinken. Een onder zoek wordt ingesteld. Z'n parapluie! Te Amsterdam had een wielrijder tus- soheD zadel en stuur van de fiets zijns parapluie vastgebonden. Een eindweegs had hij reeds eenige brandlucht waarge nomen, toen plotseling een vrij hevige vlam hem tegen het lijf opsteeg. Het bleek thans, dat... zijn eigen parapluie in brand stond De wielrijder sprong nu terstond van de fiets, sneed de parapluie los en doofde, te midden van een grooten kring nieuwsgierigen, de vlammen met de voeten. De stof, die nu verteerd is, was waar schijnlijk door een vonk van zijn sigaar in brand geraskt. Voor de vacante betrekking van Evangelist te Valtherveen is een drietal (alpb.) opgemaakt bestaande uit de heeren O. J. van Drunen, en E. S. Kramer, te Utrecht, en N. C. de Regt, te Vlissingen. Curatoren der Theol. School te Kam pen hebben in hun jongstgehouden ver gadering aan hun oommissie opgedragen de onderhandeling met het bestuur der Nat. Vereeniging van Geref. Voorbereidend Hooger Onderwijs te Kampen, voort te zetten. In 't laatst van Aug zal die com missie met het bestuur der Nationale Ver eeniging vergaderen, waarna waarschijnlijk in Sept. een Algemeene'Vergadering der Vereeniging zal worden saamgeroepen. Het Godsdienstige testament" van Paul Kruger. In de Bazuin schrijft prof. Noordtzy te Kampen, dat 't zoogenaamde godsdienstige testament van Paul Kruger, als zoodanig door de Dnrdtsche Crt. open baar gemaakt en in ons blad daaruit over genomen, wel van Kruger maar niet zyn godsdienstig testament is. Toen de presi dent in Juli 1901 bij professor Noordtzij logeerde, lag het reeds in zyn Statenbijbel, in enkele geschreven exemplaren verme nigvuldigd. In de Bazuin van 19 Juli 1901 is het toen opgenomen. Het was een brief aan zyn zoon Pieter, op Ceylon in krijgs gevangenschap. Aan het stuk dat de D. Ct. afdrukte, ontbraken begin en slot. Het begin luidde: „Den Haag, 13 Juni 1901. - Myn geliefd kind Pieter - U hebt my in uw laatsten brief gevraagd om een troostwoord op den weg d»r zaligheid Ik laat nu zoodanig troostwoord hiernevens volgen". Het slot Wankel niet. - Ontvang nu mijne hsr« telyke groeten en U aan Gods beschermirg toevertrouwende, blyf ik, Uw aardsche vader in Jezus Christus onzen Heer, S. J. P. Kruger." Een paar maanden tevoren had Kruger een dergelyken brief aan een dochter te Pretoria geschreven. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de handelingen van den burgemaester- secretaris van een Zuid-Limburgeche ge meente, die zijn jaarlykseha staten zoo wist in te richten, dat aangenomen moest wor den, dat sedert de volkstelling in 1900 het zielental zijner gemeente met 282 inwoners was vermeerderd, terwyl dit in werkelyk- heid met 25 wss verminderd. Op die wijze zou het ryk, dat jaarlijks een subsidie van f 1,33 per inwoner uitkeerde, een aardig sommetje te veel betaald hebben. N.R.C. Men verneemt uit Washington Volgens telegrammen uit Manila valt er uit de verkiezingen op de Fillippijnan op te maken, dat de meerderheid der Filip- pino's voor onafhankelijkheid is. Men ver wacht, dat het bezoek van minister Taft aan de eilanden van gewicht zal zijn voor de houding, die de republikeinsohe partij in den komenden presidents-verkiezings- strijd ten opzichte van de Filippijnen zal aannemen. De stad Chicago is voor 17 miilioei dollar opgelicht, doordat de som, waar voor de stad de tram van de maaisohappij die haar dreef overnam, met dat bedrag (e hoog geschat was. Te New-York is een politieagent weggejaagd, omdat hij voor een gewa- penden moordenaar, die verleden week twee mensehen gedood heeft, op de vluoht was gegaan. Ten aansehouwe van vele politieagenten en burgers werden hem de knoopen enz. van de uniform gerukt. De advokaat van den man protesteerde tegen verdere vernedering De ontslagen politie agent werd toen het politiebureau uitge trapt. Dertig Doeehoborsen zijn uit hun woonplaats in Canada naar naar Winnipeg gewandeld, d. i. 300 K.M. ver, en gingen vandaar aanstonds weer op weg naar Montreal. Zij zeggen dat zij naar Londen willen en koning Eduard moeten spreken. Er zijn nu ook vier Engeische oor logsschepen en twee kruisers in Belfast aangekomen. Maar, zoo heet hef, dit staat niet in verband met de staking van dok werkers en vrachtrijders, nooh met de oproerigheid onder de konstabelmaoht. Uit een groot aantal Iersohe steden krijgt de politie te Belfast telegrammen van politie, met de aansporing vol te houden en de belolte van steun. In Londen is de afgeloopen Juli maand de koudste geweest, waarvan men aanteekening heeft; althans wat de dag- temparatuur betreft Het gemiddelde maxi mum daarvan was 64 9 gr. F., terw ijl het gemiddelde maximum over een groot aantal jaren 72 9 is. O j een na de koudste Juli was die van 1888, met 65 5 gr. als gemiddeld maximum, 's Nachts was de temparatuur verleden maand slechts enkele graden onder het gemiddelde. Er zijD tal van berichten overanfi- olericale betoogingen in Italië Op sommige plaatsen zijn wanordelijkheden voorgeval len. Zoo o. a. heeft men te Spezzia in een kerk alles kort en klein geslagen en daarna allerlei voorwerpen op het plein verbrand. De troepen kwamen er 3an te pas en tien mensohen werden gewond. Te Varezze heeft men stoelen en baokeu vao een kerk verbrand en bij een klooster de vensters ingeworpen. Het eirous Barourn en Bailey is te Watertown in de Vereenigde Staten door a T niet v hem of naa ho au g» gf' de ha va bij b< d( ee Y na van diepte de scho M ning Vree hed heb le de W( Ge 60 zich

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2