BuitenlandsGh Overzlebt. Kerknieuws, Gemengds Berichten. /,Jawel, mijnheer", antwoordden we. «O, gelukkig dat ik u gevonden heb. Meneerec, ik heb uwe hulp noodig. Ik bom uit Amerika, uit Chicago, waar ik sedert eenige jaren op een zijdefabriek ben. Mijn heele familie is in Chicago. Alleen eene zus'er vau mijne vrouw, Jantje P. genaamd is in Holland achtergebleven, ïk ben door de familie afgezonden om haar te halen, en heb iu vernomen dat ze zich in een sleoht huis te Groningen bevinden moet. Wat moet ik nu beginnen". «Ge moet beginnen met te informeeren aan 't bureau van den burgerlijken stand. Daar kunt ge te weten komen, waar Jantje P. woont. Maar zóóveel kunnen we nu al wel zeggeD, dat er in geen verdaoht huis in Groningen een Jantje P. te vinden is «Weet u dat zoo seouar?" z/Ja,* dat welen we secuur, want van alle vrouwen, die in slechte huizen ver toeven, krijgen we op aanvraag nu en dan van de poiitie opgave. Van die alle is ons bekend de naam, de ouderdom en de geboorteplaats. Toevallig kregeD we de laatste opgave gisteren nog, zoodat we u verzekeren kunnen, dat het door u ge zochte meisje niet in een onzedelijk huis alhier verblijf houdt". //Maar ik ben op 't bureau van den burgerlijken stand geweest en daar is mij gezegd dat Jantje P. in de Folkingestraat moest wonen, maar het nummer wist men niet. En nu zou ik voor alle zekerheid toeh wel eens in dat bordeel daar een kijkje willen nemen, want't kon toeh wel zijn dat ze er was". Ha, nu gaat ons een licht op Mijnheer wil naar het bordeel. Maar de Middernaehtzending staat er vóór. Er zoo maar brutaalweg in te loopen, dat is mijnheer wat te gewaagd, want ze zeggen dat die lui van de Middernaehtzending er slag van hebben uit te visschen wie iemand is. Maar er in zien te komen met toestem ming der Middernaehtzending dat is een idée. Dat is het nieuwste. Fluks een verhaaltje verzonnen, dat dien kerels op de mouw gespeld en klaar is Kees Dan kom je binnen zonder vermaning en zonder vervolgd te worden. Zoo overlegt mijnheer. Maar de MiddernaohtzendiDg kent die foefjes. «Hoelang is u in Chicago geweest, mijn heer V" vroeg een der beide zendeliugen. «Ean jaar of vier". „In which street of Chicago do you live? How maoy children you //Och maD, zeur niet". ,/Do you not understand it?" „Nu maar, ik laat me niet voor den gek houden en ik zal wel verder zoeken." z/Kalm aan, vriend, luistereenseenoogen- blik. Wanneer ge werkelijk vier jaar in Chioago geweest waart, dan hadt ge ver staan wat ik u in het Engelsoh vroeg. Het feit dat ge er niets van verstond, bewijstmij, dat ge evenmin in Chicago woont als ik zelf. Het is onwaar dat gij aan 't bureau vaD den burgerlijken stand zijt geweest, want daar scheept men iemand niet af met te zeggen we weten wel, dat Mej. P. in de Folkingestraat woont maar we kennen het huisnummer niet. Dat is boven dien onzin, want men weet daar precies ieders huisnummer. Ge hebt ons dus wat voorgelogen, waarschijnlijk met het doel ongehinderd een bordeel binnen te komen. Deze poging om door de eene zodóc de andere te dekken, stelt n dubbel schuldig. Keer nu spoedig naar huis terug, belijd voor God uwe sohuld en vermijd in 't vervolg wegen van leugen en huiohelarij, waarop ge niet ons, maar uw eigen ziel bedriegt." E;n oogenblik staat mijnheer ons nog boos aan te kijken, dan op eens draait hij ons den rug toe, met groote, haastige stappen, de ti dsoape achteraan fladderend in den wind, om den hoek der straat ver dwijnende. Maar zulk een man laat de Midder naehtzending niet glippeD. Zonder dat do quasi Amerikaan het merkt, snelt één onzer hem na, teneinde zoo noodig nog maals met hem te spreken en hem terug te koudeu van verkeerde dingen. Het duurt niet lang of de man begint minder hard te loopen, terwijl zijn geheele hou ding twijfel en onzekerheid veraadt. Van tijd tot tijd staat hij stil voor een winkelraam, slentert dan eenige passen terug, maakt weer rechtsomkeert en stapt eindelijk, doelloos naar't schijnt, de straat af en de gracht af. Plotseling versnelt hij weer den pas, stuift met een vaart de F.straat in en is, eer zjjn vervolger het verhinderen kan, in het geheim bordeel van K. verdwenen. Het spijt ons, maar er is niets meer aan te doen. Waar we niet voorkomen kon den, zullen we echter met Gods hulp nog trachten te genezen, en met dit doel ver plaatsen we den post, teneinde den man op te waohten. Maar het resultaat is voor- loopig niet heel gunstigwant als hij ein delijk het scbandhuis verlaat, maakt.bij z:oh, zonder van onze vermaningen noia te nemen, uit de voeten. Eenige maanden later treedt een lid der Middernaehtzending een winkel binnenin 't Noorden der provincie. «Goeden middag, mijnbeer", zegt hij tot den winkelier, die vóór komt. „Heb ik gelegenheid 'd oogenblik onder vier oogen met u te spreken «Jawel, mijnheer", is het antwoord, «komt u maar binnen". „De vrouw niet thuis?" z/Neen, ze is er met de kinderen uit vanmiddag", //Dat treft uitstekend, want ik kom u niet spreken als zakenman, maar als Mid dernaehtzending". z/Wat wat hoe zegt u «Ik kom hier namens den leider der Middernachtzending, om met u te spreken over het gebeurde op Dinsdag den zooveel- steD, toen u een bordeel hebt bezocht, na eerst te hebben voorgegeven, dat ge uit Chicago kwaamt. Ge ziet, we hebben u weten te vinden, al duurde het lang. Gij zijt een man, die in de Christelijke wereld gunstig bekend staat, gij zijt be lijdend lid der Kerk, ge beweegt u mee op kerkelijk en politiek gebied, en ge hebt dus niet noodig van het zondige van een be zoek aan een bordeel overtuigd te worden. Laat mij u daarom maar zonder omwegen, uit waarachtige belangstelling in uw eeuwig heil, mogen vragen hoe het nusfaattussehen God en uwe ziel, en of ge reeds met David tot den Heere hebt geroepen om vergeving, om genade, met de berouwvolle belijdenis „tegen U, U alleen heb ik gezondigd, en gedaan dat kwaad is in uwe oogen De winkelier is te zeer verschrikt om dadelijk een antwoord te kunnen geven maar eindelijk geeft hij, zichtbaar diep ontroerd, zijn hart lucht in eene eerlijke bekentenis, vertellende hoe zijn zieleleven onder zijne zondige daad heeft geleden, en hoe juist de Middernaehtzending door haar vermaan die onrust daarbinnen heeft gewekt. Lang en ernstig werd er saamgesproken, en met een warmen, langen handdruk afscheid genomen. En nu Mijne lezers, wij weten het niet, wij zijn geen hartenkenners. Maar we hebben den dwalende gedacht in onze gebeden. Ongetwijfeld zal hij dit schetsje lezen. En in die onderstelling brengen we hem van uit Groningen onzen groet en roepen we hem toe «Indien wij onze zonden belijden, Hij is getrouw en rechtvaardig, dat Hij ons de zonde vergeve, en ons reinige van alle ongerechtigheid". Frankrijk. Er zijn by de verkiezingen in Frankrijk op een paar plaatsen ongeregeldheden ge weest. Te Fabrègues, in Herault, geraakten ra dicalen en libsralen handgemeen en er wer den vyf menschen gewond. Te Saint Martin de Londrea, in hetzelfde departement, werd ook gevochten. Maar op beide plaatsen werd de orde spoedig door de gendarmerie hersteld. De vorkiezingvan Ferroul, den gevangen burgemeester van Narbonne, tot lid van Algemeenen Raad te Marcabardes en te Perpignan, zal waarschijnlijk nietig wor den verklaard, omdat Ferroul daar geen kiezer is en geen domicilie heeft en dus niet verkiesbaar ia. Rusland. Er zijn thans bijzonderheden bekend ge worden betreffende het eenigen tijd geleden ontdekte complot tegen den Tsaar, ver scheidende grootvorsten en hooge ambte naren. Er is uit gebleken, dat men te doen heeft met een wijd vertakte samenzwering, waarvan de eerste resultaten reeds konden worden aangewezen in politieke moorden van vroegeren tyd. De instructie is bjjna gesloten, zoodat de gerechtelijke behan deling aanstaande is. In hoofdzaak komt de zaak op hst volgende neer Een groep revolutionairen, aan wier hoofd zekere Nina en de advocaat Teodossjew stonden, had besloten tot een reeks poli tieke moorden. Zoo werden ter dood ver oordeeld de militaire procureur-generaal Pawlow, de stedelijke commandant Von der Launitz, Minister Durnowo en de groot vorsten Wladimir Alexandrowitsj en Ni- colai Nicolajewitsj. Do vermoording van dan Tsaar zou dan het slot zyn. Maar reeds na den moord vau Pawlow kwam de politie de dader op het spoor, waarbij bet uitkwam dat Nina ook aandeel had aan de vermoor ding van Launitz. Voorts werden er groote verzame'plaatsen v&n bommen gevonden. Nina vluchtte met de gewichtigste papieren nadat zij gewaarschu ;vd was. Toen werden aanslagen ontdekt op grootvorst Nicolai en op S'otypin waarbij nieuwe sporen werden aangewezen. De zoon van een postambte naar verspreidde onder do schildwachten brochures en trachtte hen uit te ho oren over het leven aan het Hof. Tegelijk waren in Sarskoje Selo, Peterhof en Oranjeboom een aantal goed gekleede heeren en dames ijverig bezig om met de bewakers van de paleizen en de hofbeambten in nadere ba trekking te treden. De samenzweerders be moeiden zich vooral met Zarskoje 8elo en trachtten de uren vsn aankomst der Mi nisters uit te voreohen. Zij boden o.a. een aanzienlijk bedrag aan een paleis-bewaker voor de mededeeling, wanneer de Minister - Preaident zou aankomen. Anderen weer bestudeerden het park waarin de Czaar met de zijnen wandelritten maakt. Er werden pogingen gedaan om den zoon van den post ambtenaar in het Pa'eis een baantje te ver schaffen, terwijl een ander samenzweerder moeite deed om to worden opgenomen in de hofzangerskapel,geen van be ds echter met eenig resultaat. De politie hield al deze personen voortdurend scherp in het oog, ook om het complot geheel te kunnen over zien. Zy trad eerst op, na den zelfmoord van de liefdezuster Subowa in het Botkin- schein-hospitaal, waar bij een huiszoeking wapenen, dynamiet en uitvoerige plannen van Peterhof, Gatschina en Zarskoje Selo werden gevonden met aanwijzing van de wegen waar langs de Czaar en de zynen ge- woonlyk reden. Uit andere geschriften bleek duidelijk, dat deze zuster Subowa in verbinding stond met een militaiie organi satie, die den dood van den Czaar op 't oog had en waartoe ook twee advocaten be hoorden. In het geheel zijn er thans 23 personen in hechtenis genomen. Grootvorst Nicolaas moet den President van de rechtbank, waarvoor het proces zal worden behandeld, nog eens herinnerd heb ben, dat er slrchts één straf is voor hen die komplotten smeden tegen den Tsaar of eenig lid van hst Keizerlijk Huis, namelijk de doodstraf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Knijpe en te Nieuw Dord recht C. Struiok Posthumus oand. te Hemi, te Aduard J. H. Heekman te Groningen. Aangenomen naar Sloohteren door Ta. Kramer te N. Pekela. 's Heer Arendskerke. Aan ds. Keers, die wegens ziekte zijn ambt moet ueder- leggen, is tot wederopzegging door heeren kerkvoogden eene toelage toegekend van f220 's-jaars. Kruiningen. Na langdurige deliberatie heeft de Yereeniging tot instandhouding van de Zondagsohool te Kruiningen be sloten een eigen lokaal te stichten, waar van de bouw in de volgende week zal worden aanbesteed. Aan belangstellende leden der Ned. Herv. Kerk wordt eene lijst gepresenteerd ter inzameling van gelden benoodigd voorden bouw. (O. C Middelburg. Den 6 Aug. a.s. hoopt ds. H. Jonker en den 10 Sept. d.a.v. ds. De Ligt zijn 25-jarige evangelie-bedieniüg te herdenken. Ds. Jonker siond van 1882 tot 1880 te Steenwijkerwold, daarna te HolteD, van 1888 tot 1893 te Nijbroek, daarna weer te Holten, van 1898 tot 16 Juni 1901 te Hattem en sedert dien tijd te Middelburg. Ds. De Ligt stond van 1882 tot 1886 te Schalkwijk, daarna te Rhenen, en sedert 7 Juni 1896 te Mid delburg. Synode. Vervolgens rapporteert prof. ar. Jonker over de voorgestelde invoeging van een nieuw art. in het Algemeen Reglement, en in verband daarmede van een invoeging aan art. 16, van het Synod. Reglement voor de kerkeraden. «De kerkeraad be noemt uit zijn midden eene gemeentelijke zendingsoommiBsie en is bevoegd lidmaten der gemeente uit te noodigen in deze commissie zitting te nemen". Uit de ad viezen der class, vergaderingen en der provinciale kerkbesturen blijkt, dat de voorstanders der z.g. kerkelijke zending den geprojeoteerden maatregel toejuichen zonder in bijzonerheden te treden. Er is echter ook een adres ingekomen van ver schillende cl. vergaderingen met een be paald verzoek. Id dat adres wordt er op aangedrongen, dat de Synode door het ODtwerpen van eene zendingsorde d.w.z. door het aanvankelijk benoemen van eene eentrale zendingscomraiesie de Hervormde Kerk moge in staat stellen, om hare roeping als christelijke kerk te betrachten. De commissie ad hoe zelve meent een stemmig het voorloopig aangenomen voor stel te moeten ontraden, omdat de kerk in haar meerderheid een ongunstig advies heeft uitgebracht. Ook adviseert zij af wijzend te beschikken op de ingekomen adressen. Daarentegen stelt zij voor in Art. 11 Alg. Regl. achter de uitdrukking «in 't algemeen" te plaatsen de woorden «ook door het behartigen van de zending", en iu verband daarmede een nieuw art. in te voegen, aldus luidende «De kerkeraad is bevoegd uit zijn midden eene gemeente lijke zendingscommissie te benoemen, en lidmaten der gemeente tot het zittiDgnemeu in deze commissie uit te noodigen". Het voorgelezen rapport wordt vervol gens «onder dankzegging aan den rappor teur" ter inzage gelegd, en de heer O. Schrieke erlangt het woord over eene voorgestelde toevoeging aan art. 27 al. 3 van het Reglement op het Examen, m. a. w. over de wijziging der «proponents formule", waarbij aan de woorden «het Evangelie van Jezus Christus" wordt toe gevoegd «naar de Schriften des Ouden en des Nieuwen Verbonds". Uit het be langrijke rapport blijkt dat de meerderheid der provinciale kerkbesturen vóór de bijvoeging is. Evenzoo 26 ci. vergaderingen in hare meerderheden, terwijl de meerder heid op 19 vergaderingen zich er tegen verklaarde. De conclusie van de meerderheid der oommissie strekt tot niet-vaststelling van de voorgestelde toevoeging. Het onder teekenen van formules kan worden tot een min-waardige schijnvertooniog en is, naar het oordeel van den rapporteur, menigmaal eene verleiding tot onwaarheid. Eene verandering als de voorgestelde maakt men niet, als men er geen heil van verwacht voor de kerk. De minderheid der oommissie daarentegen (ééa lid) aeht de verandering der proponenfsformule in den voorgestelden vorm wensohelijk, daar zij eene verduidelijking is, eu tevens eene heenwijziDg naar den éénigen toetssteen waaraan de Evangelieverkondiging behoort te worden getoetst. Ook dit rapport wordt ter visie gelegd. UIT DE PROVINCIE. Middelburg. De van het 10e regiment infanterie gepasporteerd sergeant H. Saoré heeft zich alhier vrijwillig verbondeD en is ingaande op 29 Juli j.l. aangesteld tot sergeant-titulair bij de le compagnie 2e bataljon. Biervliet. Dinsdag reed een v agen van mej. Goethals uit Eecloo langs den weg bui ten den dijk alhier. Een jonge man van hier bereed op den weg een paard. Plot seling deed hij een misstap, rolde van den dijk en kwam onder den wagen terecht, waarvan hein de wielen over het hoofd gingeD, zoodat hij op de plaats dood bleef. Groede. Bij de Dinsdag gehouden her stemming voor een lid van den gemeente raad alhier, vacature Lombaard, verkregeD de heeren J. de Vlieger (lib.) 148 en I. Risseeuw (lib, a. r., k.,) 180 stemmen, zoodat laatstgenoemde is gekozen. (Al. C.) Domburg. Uitslag stemming voor den gemeenteraad (vac. wylen dhr. O. Kroger). Aantal uitgebrachte stemmen 193. Blanco en van onwaarde 8. De heer J. Bosselaar (vrijz 112, de heer W. Vreke Bz. (antirev.) 73. Gekozen dhr. J. Bosselaar. Tengevolge van deze stemming voor een lid van den gemeenteraad, heeft de vrijzin nige partij in den raad de overhand gekre gen. Bestond voor enkele jaren de raad uit zes 8ntir en één vrijzinnige, t^ans bestaat hij uit drie antir. en vier vrijzinnigen. De be langen van de badplaats, zegt men, hebben daartoe den doorslag gegeven. Krabbendijke. In de gemeenteraads vergadering van Woensdag was afwezig dhr. Kryger. Na het lezen der notulen die onveranderd worden vastgesteld, wordt medegedeeld dat B. Klap zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van school verzuim heeft aangenomen. Daarna wordt de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1906 aangeboden, met een ontvangst van f 18628,55 met inbegrip van een leening van f 1200, en uitgaaf van f 18630,32. De heeren Nieuwenhuize en Butyn worden gekozen die rekening na te zien en in een volgende vergadering verslag uit tebreDgen. Daarna worden de geloofs brieven van de gekozen raadsleden J.Sonke, J. Butijn en J. van Gorsel onderzocht en in orde bevonden en worden met algemeene stemmen tot raadsleden toegelaten. Oost- en West-Souburg. Woensdag avond omstreeks 10 uur is geboeid onder politiegeleide gevankelijk weggevoerd de landbouwer P. K in verband met den by hem in 't voorjaar plaats gehad hebbenden brand. Wiihelminadorp. Het nieuw gebouwde gemeentehuis alhier vertoont een merk waardigheid, die het tot een der zeldzaamste bouwwerken in ons Jand maakt. Toen er een nieuw gemeentehuis zou verrijzen, werden natuurlijk de bestekteekeningon gemaakt en besloten werd, er ook een verdieping op te zetten. Bij het ontwerp schijnt men er echter niet aan gedacht te hebben, dat men om een bovenverdieping te kunneu bereiken een trap noodig beeft. En het gebouw staat er nu, met boven verdieping, maar zonder trap. Als de ge meente-secretaris nu een der oude boeken van den burgerlijken stand, die op de bovenverdieping geborgen zijn, noodig heeft, wordt buiten tegen de muur een ladder gezet en klimt de secretaris naar boven en een raam binnen. Om opzien zooveel mogelijk te vermijden, worden deze klimpartijen altijd aan de achterzijde van het gebouw gehouden, zoodat ze van den openbaren weg af, niet zoo in het oog vallen. (Goesche Crt.j Men meldt uit Zeeland Met den verkoop van de schapenwol wil het dit jaar zeer sleoht vlotten in 1906 liepen de prijzen tot 1'2.50 per steen en kwam een buitenlandse!) opkooper zelfs de hoeven rond vóór het scheren thans is de meeste wol nóg in handen en wordt als hoogste prijs genoemd f 1.80 per steoD, terwijl dan de wol nog erg zuiver moet zijn, daar anders slechts betaald wordt met f 1.50. Eigenaardig wordt de wol nog steeds bij «Het Steen" verkooht, d. i. 6 oude Amsterdamsche ponden 2,9645 K.G. Te Deventer is een G5-jarige man by het zwemmen in den IJsel verdronken. Te Oudenbosch viel in de suiker fabriek St. Antcine eeu werkman van een ladder. Hy kwam op een yzeren balk terecht en werd dorwya zwaar inwenlig gekneusd dat hy stierf aan de gevolgen. Te Beek (Gelderland) is een voerman doordat hij misstapte, door het zolderluik gevallen en kort daarna aan de gevolgen zynor verwondingen bezweken. Te Am sterdam werd Dinsdagavond in de Gra venstraat een man plotseling ongesteld. Iu een winkel binnengebracht, overleed hy eenige oogenblikken later. Een inmid dels ontboden geneesheer constateerde hartverlamming. Te Wedde geraakte een landbouwer bij het af breken van zijne behuizing onder een instortenden muur be dolven en stierf aan de daarbij bekomen kneuzingen. Te Zaandam is een vijf jarig meisje spelende in een sloot gevallen en verdronken. Aldaar is een juffrouw terwyl zij een bad nam in het badhuis „Het Witte Kruis" door een hartverlamming ge troffen op de plaats dood gebleven. Te Lutten is een werkman by het opschoonen van een sloot te water geraakt en verdron ken, een vrouw en twee kinderen en een meer dan 80-jtrigan vader kommervol ach terlatende. Ter Waarschuwing. Men schryft uit Kollum (Iriesland) Zij was in Amsterdam en had gepn dienst. Met een advertentieblaadje in de hand liep zy over straat en werd aange sproken door eene naar het uiterlijk zeer nette dame. Deze „dame" zocht juist eeno dienstbode en noodigde daarom het meisje uit met haar naar buis te g»an, teneinde nadere afspraak te maken. Ofschoon zeer vriendelyk ontvangen, bleek hasr spoedig dat ze in een „slecht" huis was aangeland. Met moeite gelukte het haar, weer op straat te komen. Nauwelijks buiten viel ze in zwijmze werd opgenomen en naar den naastbij zynden politiepost gebracht. Weer tot 't bewustzijn teruggekeerd zynde, word door haar verslag gedaan van haar weder varen. Zy is daarop onder de hoede van een politieagent in burgerkleding Daar Fries land gebracht en by haar ouders alhier aan gekomen. Het N hl. Ned. meldt Naar wy vernemen, heeft de Nederland- sche Lloyd, maatschappij voor verzekering togen inbraak, aan de firma Goudsmit te 's-Gravenhage, by wie eenige weken ge leden werd ingebroken, en 'n groot bedrag aan goud en zilver werd gestolen, per exploit doen weten, dat zjj geen uitbetaling zal doen, alvorens't onderzoek der justitie is afgeloopen. Dit is geschied omdat niet de minste sporen van inbraak gerondon zyn en alleen uit de boeken valt aan te wijzen, dat een deel van den inventaris wordt vtr- mist De Nederlandsche Lloyd wordt in dezen gesteund door de Haagsche justitie. Waarschijnlijk door 't onvoorzichtig wegwerpen van een brandende lucifer of een eindje sigaar door een bezoeker van den bekenden waterval te Loenen op de Veluwe, is aldaar brand ontstaan in een dennenbosch. Door spoedig toegeschoten hulp is de brand beperkt kunnen worden, doeh reed3 was ongeveer 1 H.A. opper vlakte een prooi der vlammen geworden. B eroo ving. Om twaalf uur gisterennacht meldde zieh bij den inspecteur van politie, dhr. Diets, op 't politiebureau in de Pauwensteeg te Rot terdam de landbouwer C. L uit Hoeven, bij Breda, kennis gevende dat hij beroofd was van zijn portefeuille met f520 aan bankpapier. Waar en hoe, wist hij niet te zeggen alleen twee koetsiers, die hem re- deD, verdaoht hij er van. Terstond trok de heer Dietz er op uit om de straatroovers op te sporen. Alras kwam hij te weten, dat de beroofde land bouwer in de Zandstraat in het rijtuig gestapt was, met het voorne men, zieh wat rond te laten rijden hij ver keerde onder den invloed van gebruikte spiritualiën. Al speurende vernam de in specteur Dietz nu ook spoedig, wie hem gereden hadden, en hij kon weldra als verdachten aanhouden den 19-jaiigen koet sier R., die in den stal van zijn baas in het stroo lag te slapen, en a'en 21-jarigen koetsier J. Deze lag reeds te bed in de ouderlijke woniDg, maar in een zak van zijn broek, die naast zijn bed hing, werd een portemonnaie gevonden, die het ver miste bedrag in bankpapier bevatte. Beiden zijn opgesloten op het politiebureau inde Witte de Withsfraat, want gebleken is nader, dat zij den landbouwer C. L., die in het rijtuig in slaap gevallen was, op den Westzeedijk, nabij bet Park hebben uitge schud. Toen de beroofde eenigen tijd later wakker werd en zijn geld miste, hebben zij hem met geweld uit het rijtuig verwijderd en zijn weggereden. N. R. Ct. Men meldt ons uit Utrecht Onder voorzitterschap van ds. W. H. Gis pen Jr., van Zwolle, werd heden alhier de zevende jaarvergadering gehouden van de Gereformeerde Yereeniging voor Drankbe strijding. Dr. A. Dnpont, te 's Heerenloo, werd als lid vau't hoofdbestuur herkozen in de vacature-van Maare werd a's zoodanig benoemd dr. J. O. de Moor, gereformeerd predikant in Den Haag. Uit het jaarverslag blijkt, dat de yereeniging geleidelijk in in vloed en beteekenis vooruitgaa'. Zij telt thans 31 afdeelingen met 913 leden eu 437 verspreide leden, in 'tgeheel 1350 leden,d.i. ruim 100 meer dan in 't vorige jaar. De re kening en verantwoording van den penning meester sluit met een batigsaldo van f58.55. Ia de middagvergadering werden ver schillende voorstellen van huishoudelijken aard behandeld en afgedaan. Door de afdeeiing Amsterdam was een voorstel ingediend van den volgenden in houd Het hoofdbestuur geve dit jaar uit voering aan het besluit van het vorige jaar om tot de regeering een verzoek te richten tot verbod van fabricatie, invoer, koop eu verkoop van absinth. Dit voorstel word aangenomen. H;,t ver zoek zal gedaan worden in samenwtrking met de andere groote vereeDigingen. Op voorstel van de afdeeiing Zwolle werd besloten tot de christelijke pers en de voor naamste neutrale bladen het dringende ver zoek te richten, de advertentiön voor hel coza-poader als een ondeugdelijk middel tegen de dronkenschap niet op te nemen. Iu een openbare bijeenkomst prak ds. A, P. S. Schaafsma, predikant bij oe Gerefor meerde kerk van Jutzijp en Hommert', over«Wat kunnen wij doen om onze yer eeniging meer populair te maken Nationaal Congres voor afschaffing t an den Nachtarbeid in hel Bakkersbedrijf. Als eere-leden van het congres zijn nog de volgende heeren benoemd Mr. D. Fock, Minister vau Koloniën ('oi eere-voorzit ter) Jhr. Mr. O. van Nispen tot Scvenaer, Jhr. De Savornin Lohroan, De Waal Ma- 1 efijt, P. Nolting, Mr. H. L. Druoker, allen leden van de Tweede Kamer H. Pytter- sen, oud-lid van de Tweede Kamer; B. Baumie, voorzitter van den Frieschen Bakkersbond. Als sprekers zullen optreden de heereq

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2