Kerknieuws, SchooSnieuws. De overlevering dat de Roomsch-Katho- lieke Saatsparüj de meest conservatieve is, vindt in de geschiedenis zijn grond, maar behoeft nu toch herziening, indien we met onze meeniogen met den tijd willen meegaan. De democratische stroomiDg, de frissohe geest, het „bij'' zijn begint zich in de Car sociale actio der Roomsoh-Katholicken zoo sterk te vertoonen, dat het ons wel tot jaloersohheid verwekken mag. De katholieken bezitten een sociaal weekblad en een bureau voor kath. sociale actie te Leiden, waar inlichtingen worden verstrekt, aan sprekers wordt ge holpen, kortom een bureau waar allo draden, naar alle richtingen gespannen, samenkomen. Daar bestaat in Leiden een ijverige uitgeversfirma „Futura", die geregeld Katholieke boeken uitgeeft, en vlugschrif ten op sooiaal gebied. Verleden jaar kwam een weekvergade- ring tot het behandelen van sociale onder werpen bijeen, dit jaar zal weder op 10 18 September zoodanige vergadering te Breda plaats hebben. Wat dunkt u heeft men nog recht om te spreken over het achterlijk-conservatieve bij de Katholieken Ontzettende onkunde. Een treurig staaltje van onwetendheid ten opzichte van den Bijbel deelt een wel bekende schrijver ons mede. Hij gaf in 1900 een vlugschrift uit, getiteld «The Candidates of Caïn", opgedragen aan allen, die den Boerenoorlog goedkeurden. Een Fransehe uitgever verzocht hem een fransehe vertaling van dat geschrift te mogen uitgeven. Doch, schreef hem er bij gij moet een anderen titel nemen, want in Frankrijk weet niemand wie Caïn is''. Hij sprak er eenige vriendeu te Parijs over, en van hen vernam hij dat de uit gever gelijk had. Een tweede staaltje, nu uit eigen land. In de Kalverstraat te Amsterdam hing laatst een sohoone sohilderij van Golgotha voor de ramen, waaronder met groofe letters „Golgotha" geschreven was. Twee heeren stonden er voor, en be wonderden het prachtig stuk. „Plotseling zegt da een tot deu ander „Zeg, weet jij, wat dat is? Golgotha?'1 „Ik niet'1, zegt de ander, „'t Waren op 'toog een paar ontwikkelde heeren 1 Wat een ontzettende onkunde 1 In ons eigen land, eens zoo helder met ket licht van het Evangelie bestraald, de vraag: „Weet ge wat Golgotha isP'' Het is een droevige illustratie van de ontkerstening der natie Twee advertentiën geknipt uit een der laatste dagbladnommers, verdienen als teeken des tijds onze aandacht. De eerste luidt aldus Op een kantoor wordt gevraagd een net meisje leeftijd 14 16 jaar, goed onderwijs genoten hebbende, ter verrichting van kantoor werkzaamheden. Aanvangsaiaris f 10 per 3 maanden. De tweede luidt Aankomend dagraeisja gevraagd, onge veer 15 jaar f 1 50 p. w. vau 7'/a 7 ure- Voor hu'swerk wordt betaald f 1.50 per week plus de kost. Voor werk op het kantoor 80 ot». per week zonder de kost. Zulke advertentiën spreken als boek- deeien 1 De vlag van China, hoog geel met den zwarten draak, blijft zeldzaam en de be woner van het Hemelsche Rijk met zijn staart even zeldzaam. Ook dit zeldzame bracht de vredes-oon- ferentie weder eens in de Hofstad bijeen. Zonderling gezicht. Als ge ze eens ontmoet op een uwer vaoantie-reizen zult ge zien dat de vrij lange vlecht zeer dun is. Het haar van den chinees is meestal gitzwart, maar de vlechten verschillen in -kleur. De blauwe en de witte duiden rouw aan. Een witte vlecht duidt het kortelings overlijden van vader of moeder aan. Een roode vlecht teekent den drager als nog beneden de twintig jaren. Twintig jaren en hooger eisohen zwarte vlechten. Die kleuren wor den verkregen door het vlechten vaa veel gekleurd garea tussohen de haren. De lists, die ook tot China doorgedrongen is, heeft de mantel doen voorzien van een zakje, om den staart te bergen in den wind die wapperen zou. Op 't oogenblik wordt in sommige onzer CGuranten een somber tafereel opgehangen betreffende dienstboden-nood. Uit Den Haag en Amsterdam wordt ook ditmaal een donker tafereel opgehangen van willekeurig en geringschatting van arbeid in bet huisgezin en van de eischen door hen die nog „in betrekking willen gaan" gesteld. Zou die med-deeliDg niet wat eenzydig z:'n Of niet al te veal generaliseeren Z iu er niet iets van waar zijn wat eens iemand heeft gezagd: onze dienstboden zyn zooals we zelf makeD Daar zijn toch en het zii tot hun eere gezegd nog dienstbaren die, als men ze beschouwt en behandelt als huisgenooten, zich ook gaarne willen schikken naar de üuisregelen en geen overdreven eischen stellen. Daar wordt tegenwoordig schrikkelijk meor als gewoonlijk geklaagd orer de dienstboden. En 't is dikwijle ook erg, we gelooven het gaarne. Onder die standen die doortrokken zijn van socialistische ontevredenheid, be hoort ook de dienstboden-stand. Maar het blijft toch ook waar. Scheert niet alles over één kam. Er zijn toch nog tal van gezinnen waar de verhoudingen niets te wanschen over laten, en die anderen tot voorbeeld kunnen strekken. En als ge het der moeite waard vindt om eeDS na te gaan hoe dat komt, dan zult ge opmerken dat men in zulke gezinnen nog eerbied heeft voor het woord Gij heeren, doet uwe dienstknechten recht en gelyk, wotende dat ook gij een Heer hebt in de hemelen. De maatschappij die nu zoo bittere klach ten laat hooren over het socialisme dat de dienstbaren bedorven heeft, heeft geen recht tot klagen, zoolang zij de hand niet in eigen boezem gestoken heeft en zich afge vraagd heeft, of zijzelf door hooghartige en dikwijls onbarmhartige behandeling het kwade zaad niet gezaaid heeft, dat nu zeo welig opschiet. Het socialisme zou niet dien vat op den stand der dienstbaren hebben, als de ver houding tusschen dienstbare en vrije meer was geregeld naar de beproefde beginselen van wederzijdache achting en onderlinge welwillendheid. Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook aan een ander niet. Indien iedereen in onze kringen die dienstboden houdt-, nu eens niet op anderen zag of wachtte tot de dienstboden beginnen maar zelf voor ging om deze gulden les in praktijk te brengen. Wie maaien wil moet eerst zaaien, en zal niet, ook op dit gebied, de men sch maaien wat h\j gezaaid heeft? Tegen de vacinedicang. Ds. H J. C. Pierson te Ressen, schrijft in het orgaan van den Bond tegen vacine- dwaog het volgende over de bekende adresbeweging. De uitslag onzer adresbeweging moeten we nog onder ons houden, aaDgerien en zooals te begrijpen is met publiceeren daarvan willen wachten tot het adres aan H. M. de Koningin is aangeboden. Aan gezien geen particuliere audiënties worden verleend op Het Loo, zal die aanbieding eerst plaats kunnen hebben in de tweede helft van Sept. We zullen trachten dan terstond in de bladen het resultaat bekend te maken, dat naar we hier vast wel kun nen meedeelen ons niet is tegengevallen. Andrt Melvillede opvolger van den Schotschen hervormer Knox, zeide zoo juist en treffend tot Jacobus VI, koning van Schotland „Sire, er zijn twee koningen en twee koninkrijken in Schotland. Er is een koning Jacobus VI, die hel hoofd is van deu Slaaf, en er is Jezus Christus, die de koning is van de Kerk. Jezus Christus, waarvan Jacobus VI de onderdaan is, en in wiens Koninkrijk Jacobus VI nooh is een koning, noch een hoofd, maar een eenvoudig lid. Sire! zij, wien Caristus heeftopgedragen te waken over zijn Kerk, hebben van Hem de macht ontvangen zijn geestelijk konink rijk naar zijn regelen te dienen. Geen christelijk vorst kan over die dienaren der Kerk als zoodanig gezag uitoefenen of geweld aandoen, maar hij moet ze daartegenover wel steunen en bijstaan. Wij willen u alle gehoorzaamheid, die men u verschuldigd ia, bewijzen maar ik zeg het u nogmaalsgij zijn niet het hoofd der Kerk, gij kunt ons nooh geven nooh ontnemen het eeuwige leven." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Termunten O. Tiddens te Ezmge. Bedankt voor Zuilen door N. Warmolts te Ternaard voor 's Gravendeel door G. A. Slagmoten te Dordrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Paesens dr. F. W. Gros heide oand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Synode. Ia het moderamen werden ge kozen als voorzitter ds. J. Wisse, als vice-voorz. ds. M. Schouten, als adj.-Scriba ds. T. A. Bakker, terwijl de heer G Ren- kema Ezn., als permanent Soribafuageerde. De docenten De Bruin en Van Lingen waren als prae-adviseurs tegenwoordig. Op gebruikelijke wijze werd door al de afgevaardigden (42 in getal) instemming betuigd, overeenkomstig de kerkenorde, met de belijdenisschriften der Chr. Geref. Kerk. Een telegram van hulde werd aan H. M. de Koningin gezonden. De volgenae oesiuiten werden genomen. a. oefenaars zullen voortaan in de Chr. Geref. Kerk niet meer worden toegelaten b. leekena'beid zal tusschen belijnde grenzen worden beperkt en waartoe eene daarvoor aangewezen oommissie bestaande uit het moderauuen met de doeenten ter e k Synode de noodige voorstellen zal doen. c. omtrent het doen van „openbare be lijdenis" in 1893 zóó omschreven,, dat nieuwe leden, overgekomen uit eenig an dere kerkgemeenschap, niet slechts voor den kerkeraad, maar ook in de vergadering der gemeente openbare belijdenis moeten afleggen werd nu bepaald terug te keeren tot de in 1851 gemaakte bepaling, die dit aan de vrijheid der kerkeraden overlaat. d. De Pinkster-collecte, van oads in de Chr. Geref. Kurk voor de Buitenl. Zending bestemd, zal voorloopig voor de Theol. School te Rijswijk bestemd blijven. Herbenoemd als curatoren der Theol. School werden de heeren ds. F. Lengkeek, te Enschedéds. M. Schouten, te Bun schoten; ds. R. E Sluiter, te Marmerwoude. Tot lid der Syn. Commissie werd gekozen dooent Van Lingen en tot diens secundus docent De Bruin. Eind examens H. li. Scholen in Zeeland. Geslaagd E. Boudewijnse, M. de Vos, H. A. Vreeburg, G. J. Weyland en J. Zuid- weg, van de R. H. B. S. te Middelburg. W. G. P. Kakebeeke en J. C. M. Knitel, van de R. H. E. S. te Goes. Terugge trokken 4. Afgewezen 1. De examens zijn afgeloopen. Zaterdag zijn te Tilburg geslaagd voor eindexamen H. B S. met 5-jarigen cursus J. Blok van Rilland en T. Cupery van I«rseke, leerlingen van de R. H. B. S. te Bergen-op-Zoom. Practisch apothekersexamen. Bij kon. besl. zijn in de commissiën die, te rekenen van 1 Augustus 1007, gedurende één jaar, te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam belast zullen zijn met het af nemen van de practisohe examens van apotheker, benoemd van die te Leiden tot voorzitter, dr. L. van Iiallie, hoog leeraar te Leiden; van die te Utrecht: tot voorzitter, dr. H. Wefers Bettink, hoog leeraar te Utrechtvan die te Amsterdam tot voorzitter, dr. Ed. Verschaffeit, hoog leeraar te Amsterdam. UIT DE PROVINCIE. Goes. Dinsdagavond werd in de „Prins van Oranje" eene algemeene vergadering gehouden, waarin de plannen der com missie voor de feestviering bij het bezoek der Koningin aan deze gemeente werden Ier tafel gebracht. Het comité vau 7 leden, met den burgemeester als eere-voorzitter, was geheel tegenwoordig en veel belang stellenden. De voorzitter, de heer D. van den Bout opende de vergadering en heette allen welkom. Hij gaf een terugblik van de eerste vergadering op het „Slot Oostende" gehouden, waar besloten was om de Koningin een waardige ontvangst te be reiden. De toen benoemde oommissie heeft haar taak ernstig opgevat en voor de buurtverenigingen hebben de oommissie geadsisteerd voor het inzamelen van gelden de heeren Johs. de Jonge WzJ. van der Weert, J. de Hoogh, P. de Jonge Jz. en J. Koopman. Deze heeren worden dank gebraoht voor hunne medewerking. De collecte heeft opgebracht f747,73 met f4 als nagift. Het lag niet op den weg der commissie voor versiering te zorgen, wijl de buurtcomité's die plannen hebben opgevat, maar wel om ook op de Beesten markt een muziektent te doen plaatsen. Spreker zou gaarne vernemen of de Groote Markt-oommissie al besloten heeft wat er versierd zal worden. De heer W. Temperman deelt mede dal besloten is epn bloemperk om den lantaarn te leggen. Er zal alzoo voor het comité overblijven de muziektent te versieren. De uitgaven zijn geraamd als volgtDe drie stedelijke muziekgezelschappen f175 de staf van B.-O.-Zoom f200; vuurwerk f 200 muziektent Beestenmarkt f 50 toelage eerewacht f50; bovendien ver schillende andere uitgaven en onvoorzien f72,73, overeenkomstig bedrag boven gemeld. Als programma van den rijtoer deelt de voorzitter mede. Nadat de Koningin vau 't Katsche veer is afgehaald, waar ook de eerewacht aan deelneemt, begint de intocht in de gemeenteJoa. Anth. v. d. Goes- kade, Groote Kade, Turfkade, 's-HeerHen- drikskinderenstraat, Nieuwstraat, Beesten markt, Opril over de Groote Markt naar 't Stadhuis. De oilieieële ontvangst zal daar eenige minuten duren. Daarna wordt de tocht voortgezet door: Lange Kerkstraat, Klokstraat, Singelstraat, Zusterstraat,Wijn gaardstraat, Vlasmarkt, Rijvelstraat.G.oote Markt, Lombardstrsat, Oude Visehmarkt, Lange Vorstslraat, Gauzepoortstraat, Jacob Valckestraat, naar 't station. Dit alles moet in 50 a 55 minuten gebeuren en een stoom boot kan nog wel vertraging geven. Het zingen van een cantate waarvan op de bestuursvergadering Dog sprake was, kau wegens den korten tijd geen uitvoering aan gegeven worden. Na deze mededeelingen hadden breede besprekingen plaats omtrent voorstellen en denkbeelden tot verhoogiDg van het feest genot. Sommigen wilden den post f20o voor het militaire choor schrappen om dit geld voor den optocht te besleden. De oommissie maakt bezwaar wijl dan voor de stedelijke corpsen alleen de taak te zwaar wordt. Ten slotte wordt aan een paar heeren opgedragen, om te trachten een his- torischen optocht alsnog te organiseeren, waarvoor het c omiié dan f 100 beschikbaar stelt, maar voor de goede regeling moet dit over tien dagen beslist zijn. Bij de ontvangst op de Groote Markt zullen de muziekgezelschappen gezamenlijk het Wil helmus blazeu. En onder het vertoeven op het Stadhuis, zal het muziek van het derde blazen. De voorstad zal afzonderlijk feestvieren en op een tribune op het plein van West- dijk zal Rillandia zich doen hooren. Teu slolte wordt nog een programma vastge steld. Donderdag in den vooravond rond gang door de stad met muziek en fakkel licht. Vrijdag, 's morgens 8 uur muziek van den toren; van 10 tot 12 uur optocht van verschillende vereenigingen met hunne vaandels en zoo mogelijk de aansluiting van den historischen optocht. Van 1 tot 4 uur matiné op de Groote- en Beesten markt, pl.m. half 5 intocht van den ko ninklijken stoet. Ontvangst stadhuis. Uitvoering van het Wilhelmus door al de muziekgezelschappen. Van 6 tot 8 uur soiréa op be:de markten en te 10 uur vuurwerk op de Groote maikt. Er zullen extra-treinen loopen van Rosen- daal en van Vlissingen. De burgemeester deelt nog mede dat vooral rekening moet gehouden worden met het aanbrengen van poorten en ver sieringen in de straten, die voor de pas sage van den stoet vrij moeten blijveD. Waoneer men poorten en dergelijke wil plaatsen, zai dit op de trottoirs of stoepen moeten geschieden, ten einde teleurstelling te voorkomen. Goes. Gisterenavond vond de melkver- kooper F. een zyner beste koeien dood in de weide (Poel) liggen. Het beest werd al vorens voor de consumptie door den Rijks veearts te zijn afgekeurd, onder politietoe zicht begraven. does. Andermaal werd hot bastuur der Vereeniging „Handelsbelangen" verrast door do toezegging van medailles voor do Tentoonstelling van Reclame-Middelen. Dezo toezegging geschied la door de beide W ethouders onzer gemeente, de heeren Mr. J. de Witt Hamer J.Gz. en D. v. d. Bout. Men schrijft ons uit Middelburg Dinsdag had in het Schuttershof de laatste algemeene vergadering plaats der „Middelburg8ohe Schutterij Schietvereeni- ging". Opgericht in Maart 1890 heeft de Vereeniging steeds vee) bijgedragen tot een goede kameraadschap onder de leden van de Schutterij. Moohl de Vereeniging in sohiet; aardigheid al niet no. 1 zijn ge weest in Middelburg, steeds heeft ze op verscheidene wedstrijden een goed figuur gemaakt, getuige vele medailles, gehecht aan het vaandel der schutterij. Door de opheffing der schutterijen daar toe gedwongen was het voor het bestuur geen aangename taak om te moeten voor stellen de Vereeniging op 2 Aug. a. s. te ontbinden. Vooral omdat do Vereeniging zalf nog in vry bloeieuden toestand verkeert, ge tuige o. a. den verleden jaar gehouden en goed geslaagden schietwedstrijd ter eere van het 10-jarig bestaan. Tot die ont binding werd besloten. De voorzitter der vereeniging, de heer C. A. Sohulte, bracht dank aan zijne mede bestuurders eu aan de leden voor hunne voortdurende medewerking. Inzonderheid bracht hij huliie aan den heer majoor- commandant der Schutterij, dhr. Herman Snijders, en aan den oud-voorzitter, dhr. J. H. S. de Hoogh voor de toewijding, welke zij voor de vereeniging betoond hebben. Verder werd hGt Bestuur gemachtigd de algeheele liquidatie te regelen en het batig saldo der kas, een niet onbelangrijk som metje, waarvan de grootte nog niet met juistheid kon worden vastgesteld, af te dragen aan de „Vereeniging tot instandhou ding van het Middelburgsch muziekkorps". Gedurende het bestaan der Vereeniging heeft het muziekkorps der Schutterij na eiken wedstryd by gelegenheid van de prijsuitreiking belangeloos een concert gegeven voor leden der vereeniging en genoodigden, waardoor die prijsuitreikin gen ware feestavonden geweest zyn. Uit erkentelijkheid daarvoor en uit het feit, dat hot muziekkorps het eenige zal zyn dat aan de Schutterij zal doen blijven herinneren, werd hiortoe besloten. Middeiburg. Tor gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, zal alhier door het garnizoen eene groote parade worden gehouden, op het Molen water, beginnende om 12 uur. De parade zal wordeu gecommandeerd door den ka pitein L G. E. Kalshoven en geïnspecteerd door den luitenant-kolonel M. J. van llille, garnizoens-commandant. Middelburg. Toen hedennacht de artisten van een café-chantan-gezelschap naar hun kosthuis op den Wal gingen bij mej. M. werd hun op hun herhaald kloppen niet opengedaan, een hunner besloot toen om door h6t raam binnen te komen, daar vond hij tot zijn groote schrik de vrouw op de canapé dood liggen, de politie in middels gewaarschuwd was spoedig ter plaatse en ontbood dr. Kinderman die den dood constateerde door beroerte. De vroegere postbode van Hoofdplaat- Biervliet, 11. v- d. Velde, thans te Teterin- gen by Breda is met icgaDg van 1 Augus tus benoemd als brievenbesteller te Mid delburg. Vlissingen. Hedenmorgen krseg de machinist De B. v. H. een kipkar over de hand. Hij werd zoodanig verwond dat hy naar het gasthuis moest worden vervoerd. Sluis. Hedennamiddag (30 Juli) teD^2 ure vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den 1 urgemeester, de heer C. P. I. Dommisse. Met kennisgeving was afwezig de heer J. F. Maenhout wegens ziekte. Overgelegd werd het proces-verbaal van de gehouden kasopneming. Voorts werd overgelegd een schrijven van Ged Staten meldende de goedkeuring van het kohier van den hoofdelyken omslag. Naar aanleiding van 'n ingekomen schrij ven van den veldwachter te Heiile, berich tende dat hij in het huwelijk is getreden en alsnu toepassing vraagt van het besluit, waarby hem f 40 huishuur werd toegezegd, worden B. en W. gemachtigd vanaf 1 April j.l. dit vroeger genomen besluit in werking te doen gaan. Alsnu is aan de orde de al ofnietadhaesie betuiging met het adres uit Zierikzee aan de Tweede Kamer der Staten Generaal om trent de invoering van den Midden Euro- peeschen tiid voor Nederland. Nadat de heeren de Biuyne en Brand hun bezwaren tegen de invoering hadden uiteengezet en de voorzitter mededbeÜDg had gedaan, dat de meerderheid van het college van B. en W. de wenschelykheid der invoering van den Midden-Europeescben tyd niet inzag, wordt door de gemeenteraad besloten geen adhaesie te betuigen. Vervolgens wordt door den voorzitter medegedeeld dat, daar geen sollicitanten zich hebben aangemeld voor de vaeeereDde betrekking van onderwijzeres te Heiile, op een jaarwedde van f500, B. en W. voor stellen deze jaarwedde met f50 te verhoo- gen, evenals de vorige onderwijzeres heeft genoten. Naar aanleiding van een vraag van dhr. Noest aangaande 't tijdstip waarop de onderwijzeres zal dienen in dienst te treden, zegt de voorzitter dat de oproeping geschiedt tegen 1 Sept., in verband met de vacantie in Augustus. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Burg. en Weth. vragen voorts, dat de Raad het college machtiging verleene om, bijaldien het niet mocht slagen eene onder wijzeres ter benoeming te kunnen voor dragen, het tegen de minimum-jaarwedde een onderwijzer oproepen mag, om daarna in het handwerk-onderwys te voorzien op de wjjzf b v. zooals zulks in St. Anna ge schiedt. Aldus wordt besloten. GjeJgevojden wordt het voorstel tot het aangaan van een geldleeniug groot 1 2500 tegen 4' 2 pot. met aflossing van minstens een of meer obligatiën groot f250 per jaar. Het plan der geldleening wordt mede goedgekeurd. Daarna wordt aan burg. en weth. machtiging verleend tot het houden eener onderhandsohe aan besteding van de straatverlichting voor Heiile en St. AnDa ter Muiden. Burg. en weth. wensohen te St. Anna ter Muiden twee lantaarns en te Heiile een lantaarn aan de straatverlichting toe te voegen. De lantaarn bij Van Hal zal worden ver plaatst naar De Visser; voorts zullen van de nieuwe een bij Bouderie, de andere nabij de dreef naar de hofstee van Plas- sohart worden gezet. Dr. Brand gaf in overweging de verlichting bij den ingang van het dorp wat te verbeteren. Burg. en Weth. zeggen toe door verplaatsing vau lantaarns, daarin verbetering trachten eau te brengen. De heer Hennequin vraagt aan den voorzitter, waarom het onderzoek der ge loofsbrieven van de gekozen Raadsleden niet vóór de behandeling der zaken is gesteld. De voorzitter antwoordt, dat deze regeling van de agenda is gedaan, in het belang van den goeden gang van zaken, daar aan het onderzoek nogal tijd ver bonden is en het bovendien ook voor het publiek minder aangenaam moet zijn als men lang hier nutteloos moet vertoeven. Na eeoige gehouden discussie over enkele posten, vooikomeude op de staten vau oninbare posten worden deze staten vast gesteld. De rekening der gemeente over 1906 bedraagt in ontvangsten f'21060,89s, in uitgaven f 19983,55, zoodat er een batig saldo is van f 1077,34s. De rekening ligt met de bijlagen ter inzage voor de leden en zal later (zonder bijlagen) worden rond gezonden. In verband met een in te zenden voor- draoht van zetters, wegens de aftreding van de heeren J. Noest en A. Hubregte, verzoekt de voorzitter de heeren Brand en Noest met hem het stembureau te willen uitmaken. Voor de le kauze wordt aan gewezen dhr. J. Noest met 5 stemmeD, 1 blancoals 2e voor te dragen wordt benoemd A. Beua met 4 stemmen, 2 briefjes waren blanco. Voor de 2e keuze wordt aangewezen A. Hubregtse met 5 stemmeD, 1 briefje was blancoals 2e voor te dragen wordt gekozen S, van der Meulen met 4 stemmen, twee briefjes waren blanco. Daarna werd overgegaan tot het onder zoek der geloofsbrieven. De voorzitter wijst een drietal leden aan om dezelve te onderzoeken en van hnn bevinding rapport uittebrengen. De heer de Meijer verlaat de vergadering. De heeren hun onderzoek verricht hebbende brengen bij monde van den heer J. H. Hennequiü, oud-burge meester, rapport uit. Geen bezwaren zijn tegen do toelating gerezen alle stukken zijo in orde bevonden, zoedat de gekozen raadsleden eerlang kunnen worden toe gelaten. Naar aanleiding van dit uitgebracht rapport, wordt op verzoek van den voor zitter het besluit tot toelating gelezen, waarop met algemeene stemmen tot de toelating van de gekozen raadsleden E. J. de Meijer en H. C. Bakker wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde, deelt de voorzitter mede, dat de heer Commis saris der Koningin hem een verlof heeft toegestaan om uit deze gemeente verwij derd te zijn van 8 tot 26 Augustus e. k. De vooizitter betuigt voorts nog dank aan do heeren, die zitting namen in het stembureau alsmede in de commissie van onderzoek der gekofsbriaven. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering gesloten. (erseke. In de Dinsdagavond gehouden raadszitting, die door den burgemeester werd gepresideerd en door 8 leden bijge woond, werd allereerst de goedkeuring van eenige raadsbesluiten vermeld en het proces-verbaal van ka«opueming gelezen, op 29 Juni was in kas f6340,34'. De be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2