TELEGRAMMEN. 100,000 diens INSPAN OPENBARE VERKOOPING Aanbestedingen. iüoop VerkMpligti. enz. fldwertentiën. te Kamperland op Vrijdag 2 Angnslos 1907, een Heeren-Rijwiel, Het Anker bericht dat ongeveer 50 man van de equipage van de „Gelderland" te New-York zijn gedeserteerd. Onder de deserteurs zijn verscheidene gehuwden, die voor vrouw en kroost een beter bestaan in de nieuwe wereld hebben gezocht dan hun dit bp de Marine te beurt viel. Wij vernemen van een vrouw, wier man ook bp de gedeserteerden behoorde, datzp al reeds een brief had ontvangen, waarin haar werd geschreven,dat zp binnenkort geld zou ont vangen om ook over te komen. Niet alleen matrozen, maar ook stokers en zelfs korpo' raals hebben de Marine den rug toegekeerd. Marktberichten. B VllGEHLUKE STAND. Telegrafisch Weerbericht. ÏÏELIM'S PATEITSTLTFSEL f Paarden en verdere levende have, Landbouwgereedschappen en Werktuigen, en andere roerende goederen, als iSl 14 Werkpaarden, 4 jonge Paarden en 4 Hengstveulens 46 stuks HOORNVEE, waar onder 14 Melkkoeien, 6 kalfdra- gende Vaarzen, 2 twee en een half jarige Ossen, 5 anderhalf jarige Ossen, 7 ander half jarige Vaarzen, 4 Vaarzen en 4 Ossen oud 9 maan den, 3 yaarskalveren en een Os van 5 maanden 3 vette Varkens, 3 Zeugen met Biggen, 100 Kippen en Hanen, 9 Eenden en 2 Ganzen. Utrechtsch Wagentje, Tilbury,. 5 Men wagens, 1 Lemoenkar, 2 Wiel- ploegen, 3 Cocksploegen, 20 Eggen in soort, 1 Cultivator, 1 Schuifel- ploeg, 2 Rolsleden, 4 Veldsleden, 1 Rolblok, 1 Molbord, 1 Sleeper, 1 Paard treemolen, Snij molen, Pee molen, Windmolen, 2 Geeselstee- nen met Paarden, 2 Basculen met Gewichten, Draaibank, Zeeften en Schoppen, Maten, Zaadzeil, Tasch- en DraagkleedenGraanzakken Waterbak met Goot, Ladders, Dorschvloerdelen, Rieken, Vor ken, Mesthaken, Kuikenrennen en Broedbakken, Harnassement, eene partij Mutsaard, Karn- en Melkge- reedschap, waaronder een Ontroo- mer, eenige MEUBELEN en HUISRAAD, enz. procesverbaal opgemaakt wegens het op zettelijk dronkenmaken van haar 10-jarig dochtertje. Deze vrouw was zoo laag, om haar dochtertje een theekopje jenever op te laten drinken, tengevolge waarvan 't arme meisje zon dronken werd, dat het heel wat moeite hetft gekost om het kind weer by te maken en men in het begin het ergste vreesde. N. Winsch. Crt. Op het terrein van Zorgvliet te 's-Gravenhage werden Zaterdag aan een vuurproef onderworpen een brandkast van de firma Lips te Dordrecht en een van den heer Adolphs te Dusseldorp. De brand kasten werden geruimen tijd in witgloei- enden toestand gebracht. Na afkoeling bleek van de Adolphskast de inhoud ge heel verteerd, die van de Lipskast daar entegen ongesohonden. De heer Adolphs beweert nu, dat de gehouden proef geen brandproef maar een smeltproef was, waarvoor zijn kasten niet speciaal gemaakt worden. Een treinconducteur der Nedtrl. Cen traal Spoorwegmaatschappij moet fraude ontdekt hebben met werkiieden-vacantie- kaarten, hoofdzakelijk te Amsterdam afgegeven. De kaarten, welke tegen veel verminderde prijzen aan werklieden van groote instellingen worden verstrekt, werden voor hooger bedragen van de hand gedaan. Een '.onderzoek heeft voldoende gegevens aan het licht gebracht om tegen de schuldigen op te treden. M. C. Te Hoogeveen is een B-jarig kind te water geraakt en verdronken. Een paardeknecht te Vaassen vervoorde een vracht hout. Doordat het paard op een leidsel trapte, schrikte het en sloeg op hol. De man die het dier wilde grijpen, kwam by het springen van den wagen zoo onge lukkig terecht dat hy in zorgelijken toe stand werd opgenomen. Een 7-jarig meisje te Velsen slikte een piepertje in. Het ding werd uit haar keelgat verwijderd, doch de kleine overleed niettemin aan de gevolgen. Te Ravenstein had aan den overweg ten huize van een ploegbaas diens 15-jarige zoon een geweer ter hand geno men, slechts enkele dagen in huis aan wezig om kraaien te verjagen; hoe dan ook, hy trof een 22-jarig meisje dat daar dien dag als naaister werkte, zich even naar buiten had verwijderd en binnentrad. Hors- dood viel zy in 't portaal neder, getroffen door het zwaargeladen geweer. Te Pa- pendrecht is tusschen de spoorwegbrug en de kerk by het zwemmen een jongeling van ongeveer 18 jaar oud verdronken. Het ïyk is door twee zandtrekkers gevischt. Te Holten geraakte by het aanhaken van een wagen met vee aan den personentrein een arbeider-wisselwachter bekneld tus schen de buffers. Hy is kort daarna over leden. Te Rotter dam.kwam 's avonds een werkman een bezoek brengen bp een neef, wonende op een hofje. De man viel, het hofje opkomende, van 't steenen trapje dat daartoe toegang geeft. Men droeg hem bp zijn neef binnen, legde hem te bed en den anderen morgen vond men hem dood. Te Vrijenban miste een sehipper, die met zijn schuit in de Schie lag, zijn 11-jarige zoon. Des avonds werd het lijk van den knaap dicht bij de schuit opgehaald. Een giftmenger. De 53-jarige timmer mansbaas van de Londensohe voorstad Fulham, Richard Brink ley, is gisteren door het gerecht van Guildford ter dood ver oordeeld, wegens een dubbelen en zeer waarschijnlijk een drievoudigen moord, voor een handvol goud. Het eerste bedrijf van dit drama speelde zich 19 December in de woonplaats van den veroordeelde af. Op dien dag stierf plotseling, onder erg verdaohte omstandig heden een 77-jarige weduwe, mrs. Blume, met wie Brinkley een jaar of acht bevriend was geweest. Haar kleindochter, miss Granville, een actrice, verliet de oude vrouw in haar gewonen, eenigszins zieke- lijken toestand, zonder iets te bespeuren van eenig gevaar. Doch een half uur na haar vertrek was de oude vrouw dood. En toen miss Granville in de woning terug kwam, vond zij een solicitor bezig naar een testament te zoeken, onderwijl Brinkley binnenkwam met een document, waarin •de oude vrouw hem al hare bezittingen, ■ter waarde van ongeveer 800 pdst. ver maakte. Het testament bleek zoowel door •de oude vrouw, als door twee ge tuigen, Heard en Parker, te zijn onder teekend. De dochter der weduwe begreep echter niets van hare onterving, vond deze zaak zeer verdacht, vermoedde dat het testament de weduwe afgeperst was, ver nam, dat Parker verklaarde niets van zijne onderteekening te weten, en stelde der halve een proces tegen Brinkley in, om >de geldigheid van ziju document bewezen te krijgen. Tevergeefs poogde hij miss Caroline Blume over te halen, hem te huwen, bewerende, dat dit de wensoh der oude vrouw was, zoodat zij te zamen van de erfenis konden profiteeren. Tweemaal kwam hij met dat aanzoek tot haar, doch werd beide keeren beslist afgewezen. Zp wilde evenmin van een akkoord weten en werd door zijn aandringen versterkt in haar vermoeden, dat het met 't testament niet in orde was. Met Heard schijnt Brinkley overeen te zijn gekomen, om desnoods voor den rechter onder eede te verklaren, dat het testament echt en met kennis van den inhoud door de weduwe onderteekend was, Maar Parker moest langs een anderen weg bereikt worden. Deze werd, wijl deze niet best schrijven kon, in Deo. 1906 door Brinkley gevraagd een testament op te stellen, doch ten halve daarmede gevorderd werd hem het papier uit de handen ge nomen met de opmerking, dat het schrift te slordig was. Vervolgens werd hem ver zocht, een paar lijsten te schrijven voor een door Brinkley te ondernemen uit stapje. En nu volgt de weergalooze slim heid, waarmede de moordenaar te werk is gegaan, om zijn doel te bereiken. Om aan het handschrift der weduwe Blume te komen, liet hij haar een dier lijsten onderteekenen. Om geen argwaan te wekken, had hij gezegd, dat haar naam een aanmoediging voor het deelnemen adn zijn uitstapje zou wezen, waarop zij met haar vollen naam Johanna Maria Blume de lijst toekende. Deze naam werd door Brinkley of iemand anders nagemaakt en geplaatst onder het zoogenaamde testa ment, dat door Heard was opgesteld en waarop hij bereidwillig zijn handteekening als getuige plaatste. Nu moest Parker's onderteekening nog verkregen worden. Eu dat gelukte op de volgende manier. Op een dag in December ontmoette hij Brinkley, die hem verzocht, een lijst voor het uitstapje te onderteekenen, waaraan in een bierhuis werd voldaan. Kort daarop haalde Brinkley een tweede papier uit zijn zak, dat een reservelijst van hetzelfde uitstapje heette te zijn. Parker werd ver zocht, ook daaronder zijn naam te zetten, waaraan hij eveneens voldeed, ofschoon het papier hem opgevouwen werd voor gelegd, zoodat hij er geen inzage van kon nemen. Hij was echter niet achterdochtig, omdat hij inderdaad twee lijsten had op gesteld. Doch dat tweede papier, bleek later het testament te zijn, hetwelk Parker dus onbewust als getuige onderteekende. Brinkley zou nu ongestoord in het bezit van het geld der oude weduwe zijn ge komen, wanneer haar dochter geen proces had ingesteld, of zelfs indien Parker had willen zweren, dat het testament echt was. Brinkley vertrouwde hem evenwel niet genoeg, om hem met mededeeling van de gepleegde truc, daartoe aan te zoeken. Derhalve nam hij het besluit ook hem uit den weg te ruimen. Tot tweemaal toe poogde hij hem te vergiftigen, eens door hem te trakteeren op een whiskey, die deze echter wegwierp, omdat hij dien drank niet kan verdragen; later door hem een kop thee voor te zetten met eenig vergit er in, maar het plan mislukte, doordien Parker instinctmatig den kop onaangeroerd liet staan. Toen werd een derde poging gewaagd. Maar ook aan deze ontsnapte Parker, terwijl twee onschuldige personen, die niet bij de erfenisgeschiedenis waren betrokken, er het slachtoffer van werden. Op de volgende geslepen wijze kwam Brinkley aan het blauwzuur, waarmede hij 20 April zijn misdaad uitvoerde. Aan den assistent van een veearts vroeg hij eenige droppels van dat vergif, onder voor' geven een hond te willen dooden. En niet genoeg daaraan hebbende, kwam hij later terug met de verklaring het flesohje bij ongeluk ledig te hebben laten loopen, zoodat hij een nieuwe hoeveelheid ontving De draden van het plan waren thans gesponnen. Met Parker had hij kwanswijs 'n afspraak gemaakt over het koopen van een hond en per telephoon verzocht hij hem op den avond van 20 April aanwezig te zijn in zijn kosthuis te Croydon bij de familie Beek. Het hoofd dezer familie zat met Parker in de woonkamer bij een paar flessohen bier, toen Brinkley binnenkwam. Hij haalde een llesch stout uit zijn zak, verklarende, dat de geneesheer hem het drinken daarvan had aangeraden. Hij schonk, blijkbaar ter geruststelling, eenig stout uit de flesoh in een glas en dronk dit leeg. Daarop verzocht hij Parker een glas water voor hem te halen. En in het oogenblik, dat deze zich ver wijderde, wist hy een hoeveelheid blauw' zuur in de llesch te gieten. Doch Parker had geen trek in stout. Maar de familie Beek dronk daarvan, eerst deman en vrouw elk een glas, en toen vroeg ook een der beide doehters er van te mogen proeven. Zy zette het glas eehter spoedig weer neer, omdat zq den boel te bitter vond. En on- middeliyk daarna werden de beide echte lieden erg onwel terwyi zij nog dienzelfden avond overleden. Miss Beek werd even eens ongesteld, doch herstelde. De zaak veroorzaakte desty'ds een ge weldige sensatie te Croydon.Brinkley werd den volgenden dag onder verdenking van moord door vergiftiging gearresteerd. En bij h6t onderzoek kwam zyn boven om schreven motief aan het licht. Dat het echtpaar Beek, en niet Parker, het slacht offer van zijn misdaad werd, was een toevallige omstandigheid. Doch by stond niettemin .wegens opzettelyken moord terecht. Hy verklaarde pertinent onschul dig te zijn, verscheen eergisteren zelf in de getuigenbank en gaf een ongeloofwaar dig verhaal van de testamentgeschiedenis. De getuige] Heard was aanwezig en had de waarheid daarvan kunnen bewijzen. Maar Brinkley s verdediger durfde hem niet in de getuigenbank te brengen. De poging van den beklaagde, om zich door het voor geven van alibi te redden mislukte even eens. Na een vierdaagsche behandeling werd het schuldig over hem uitgesproken. Op een vraag van den rechter, of hy nog iets te zeggen had herhaalde hy onschuldig te zyn. En met gekruiste armen over de borst, een vale gelaatskleur en door honder den oogen begluurd, hoorde hy zich staande door den rechter de verschrikkelijke woor den toespreken„Richard Brinkley, Gy zyt schuldig bevonden aan de misdaad waarvan gy wierdt beschuldigd. Het vonnis van de rechtbank is, dat gy vervoerd wordt naar de plaats vanwaar gy kwaamt, van daar naar een plek van wettige executie, om daar aan den nek opgehangen te worden zoolang tot gy dood zyt. Moge God uw ziel genadig zijn." Het zyn woorden, die doen huiveren. Zy passen echter by den gruwel van het mis drijf. En zoo iemand, dan verdiende Brinkley deze alleszins. Telegraaf. In de Belgische Kamer werd Don derdag' o. a. het volgend gesprek gevoerd tusschen Pierre Daens, die de encycliek Rerum Navorum besprak en minister Woeste, die uit zijn bank was gekomen. Woeste: Gij zegt de waarheid niet! Daenszwijgt maar, gij Ga naar uw plaats terug en luister met meer eerbied naar de woorden van den paus Woeste: Gij zijt nog geen paus! Daens: houd uw mond, oude Jood Gij zijt de ondergang van het land, de vijand der Katholieken en van de democratie Donderdag sprongen in de buskruit! fabriek te Clermont, op het oogenblik da- de werklieden aan de fabriek kwamen, de maalderij en de pers uit elkaar; vier werklieden werden gedood eneendoodelijk gekwetst. De gebouwen der fabriek wer den verwoest. Een aangrijpend en schrikwekkend tooneel heeft in het Hongaarsch plaatsje Bigar plaats gevonden. Een zaaibediende van het station, Johan Novacs, was onver wacht in zwijm gevallen en naar het hos pitaal gebrachtwaar de dood geconsta teerd werd. Twee dagen later zou de lijkschouwing plaats hebben waarvoor het lichaam op de ontleedtafel werd gelegd. Maar op het oogenblik, dat hel scherpe ontleedmes in de borst werd gezet, maakte de gewaande doode een beweging, die den chirurgijn van schrik deed achteruit dein zen. Johan Novacs, door de prikkeling van het mes uit zijn verdooving gewekt; ging overeind zitten en keek verbaasd in 't rond. Toen plotseling den toestand be grijpende sprong hij den chirurgijn naar de keel. Een oogenblik heerschte er een onbeschrijfelijke ontsteltenis en de assis tenten hadden groote moeite den chirurgijn aan de handen van den in' 't leven terug geroepene te ontrukken. New-York lijdt nu al tien dagen onder een ondragelijke hitte. Het is niet uit te houden in de stad. Er slapen eiken nacht 90,000 mensohen buiten in parken of aan het strand van het Coney-eiland. Vreeselijk dat hierbij 't berieht gaat dat moorden en zelfmoorden toenemen. Een rijke zijdenfabrikant uit Lyon, Ernest Su- rion, schoot zich voor het hoofd, na aan zijn compagnon het volgende briefje te hebben geschreven„Mijnheer, de hitte maakt mij gek", en eenige mensohen heb ben hem dit nagedaan. De aanrandingen van vrouwen en kinderen nemen ook toe, De overheid te Odessa is onderricht van het feit, dat er voorbereidselen waren getroffen, om in de gevangenis een ont ploffing te verwekken. Bij het onderzoek werd in de kamers onder den vloer dy namiet, kruit en patronen gevonden. Dertig van dezen aanslag beschuldigde personen zijn in ketenen geslagen. De voorgenomen ontploffing moest de vluoht der politieke misdadigers gedurende de ontstane verwar ring vergemakkelijken. Uit Christiania wordt bericht, dat een Noorsche walvisohvaarder aan de Westkust van Spitsbergen door een wal viseh is vernield. Het dier sloeg een groot deel van 't vaartuig in stukken, zoodat dit weldra zonk. De bemanning wist zioheohter nog te redden. In tal van jaren is derge lijke ramp niet voorgekÖinen. Over het algemeen wordt dezen zomer zeer geklaagd over den slechten toestand der visseherij in het hooge noorden. Twee knapen te Siedlce vonden een bom op straat en hadden de onvoorzichtig heid het met dynamiet gevulde omhulsel te openen,omdat zy dachten dat er verf fn zat. De bom ontplofte en verwondde de jongens ernstig. Woensdag 31 Juli. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u. het wijzigen van opritten tegen den westelijken en den noordelijken havendijk van de haven aan den Stoofpolder en bij komende werkzaamheden, behoorende tot de werken van de tramweghavens aan het Zijpe. Raming f2700. Inl. hoofdingen. dir. Middelburg, arr. ingen. te Goes en opz. te Zierikzee. Baarland. Zaterdag werd door het burgerlijk armbestuur alhier aanbesteed het bouwen van twee nieuwe woningen. Ingeschreven door Ant. de Mol, Baarland, f5175; J. de Mol, Heinkenszand, f 5100 A. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, f4990 A. Jansen, Nisse, f4900; L- Hubreohtse, 's-Gravenpolder, f4860; J. Coppoolse, 's-Heer Hendrikskinderen, f 4650Joh. Priem, Ovezand, f4510 L. Peeters, Kwa- dendamme, f4500. Het werk is niet gegund. Oudelande.Heden werd door not. v. d. Kloes publiek verkochteen huis en tuin, 12 A., kooper dhr. Joh. Lous alhier voor f 2480 en f 25 assessoren boomgaard enz., 4580 c.A., kooper L. Lous te Wolfaartsdyk voor f 1230 per 3924 c.A. en f25 assessoren. Bouwland en dijk, groot 1,9986 c.A., kooper dhr. J. H. C. Hollmaon te Goes voor f644 per 39,24 e A. Bouwland onder Baarland, groot 74,50 c.A., kooper dhr. C. Hofiius te Oudelande voor f862 per 39,24 oA., alles onverminderd 8l/2 pCt. onkosten. Hoedekenskerke Het Duitsche stoom schip „Esme" van Antwerpen en bestemd voor Zuid-Amerika is hedenmorgen aeht uur aan den hoek van Baarland omhoog gevaren. Sleepbooten reeds aanwezig, zullen het trachten met hoog wkter (nam. 5 uur) vlot te maken. 's Gravenhage. By kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen mr. G Hen- nequin, burgemeester van Aardenburg en St. Kruis. Soestdijk. H. M. de Koningin en de Prins blijven tot Zaterdag hier. Daarna vertrekken zij tot het laatst van Augustus naar Dobbin. De Koningin-Moeder toeft van 6—14 Aug. te Pyrmont bij haar familie. Parijs, 29 Juli. Bij de verkiezingen voor de Algemeene Raden werden gekozen 107 conservatieven en leden der Action Liberale, 93 progressieven en gematigd liberalen, 378 liberale republikeinen, 108 rad iealen en radico socialisten,15 socialisten, 27 herstemmingen. De conservatieven winnen 14 zetels en verliezen 25de progressieven winnen 8 en verliezen 13de radicalen 68 en ver liezen 18 de socialisten 6 en verliezen 1. ROTTERDAM, 29 Juli 1907. Buiten 1. Granen vast. Binnenlandsche kleine aanvoer. Nieuwe Tarwe f 10,75 k f13, N. Rogge - 7,50 - 8.20 N. H a v e r - 9,- 9,25 Kanariezaad -10,-10.25 Bruine Boonen. Karwijzaad. -17,75 -18, Lijnzaad Blauw Maanzaad - 23,50 - 24, Bruin Mosterdz. -29,-29,50 Geel - 30,- 32, per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansohe) f 185 a f Stoomend f134 k f .La Plata f stoomend. Odessa f 126 Stoomend f 126 No^orissis f 126. Stoomend f 126. Varkens 23 a 24-'/2. Licht soort 22 23. Voor 't buitenland was niet zoo goed ge wild. Over 't algemeen waren meer zware aangevoerd. De buitengewone zware aan voer was oorzaak dat de markt terugliep, zoodat le qualiteit nog voor 23'/2 cent werd verkocht en de veekooplieden met verlies moesten handelen. Zeeuwsche Eieren f 3,80 f 4, Overmaasche Eieren f 4,f 4,20. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f-,f-,Geldersche idem f-, f -.Zeeuwsche Eigenheimers f f -,Friesche idem f 0,a f 0,Zeeuw sche Bonte f a f -,Duitsche roode fö,f 0,Westlandsche zand en klei niet aangevoerd. Kralen f4 i f 4,25. .Geldersche Kralen f2,40 a f2,60. Veel aanvoer, weinig vraag, MEEL. Sedert de laatste berichten was er meer kooplust en ging er tot iets hoogere prijzen een en ander om. De cyf-prijzen (vrij aan boord met inbegrip van belasting, enz.) drukt nog zeer. Niettegenstaande de buiten- landsche bepaald vaster was, hielden de koop lieden hier zich gereserveerd. Prima qual. Inlandsch f 12.f 12,75, Eerste qual. Inlandsch f 11.50 k f 12.Prima Amerik. (Patent) f 12,50 a f 13,75. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 11,75 a f12.25. Tweede qual. Amerikaansch(Bakers) f 10,50 a fn, Extra puike qual. Hongaarsch f 17.a f 18. Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f 12.50 a f I3,Eerste qual. Duitsche f a fPrima qual Belgisch f 12.k f 12.75. Eerste qual Bel gisch f 10.50 k f 12,Prima qual. Fransch f a f—Eerste qual. Fransch f 10.75 k f11,75. Inlandsch Roggebloem f12,k f 13.Duitsche Roggebloem f 12,k f 13,---. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak Van 2629 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd:J. J. Post, 26 j.jm. en J. P. Thienpond, 29 j.jd. Bevallen: C. van den Broeke geb. Christiaanse, d. Overleden: A. P. Walraven, 7 j., z. GOES. Geboren: 28, Jacob, z. v. Thomas Bil en Maatje Aletta Philipse. Van 2327 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd A.P. Monjé, 24 j.jm. en A. C. Riemens, 24 j.jd. J. J. Post, 26 j. jm. eD J. P. Thienpond, 29 j. jd.W. G. Verbeek, 20j.jm. en C. O. Dronkers, 19 j. jd.L. A. van Hoeke, 25 j.jm. en M. J. Goetgelnk, 24 j.jd.; L. P. vaa Oorschot. 21 j. jm. en J. W. Smallegange, 23 j. jd.; A. Polderman, 20 j. jm. en C. A. van Oorschot, 18j.jd. Getrouwd: A..Kamermans, 25 j.jm. en L. Vader, 23 j. jd.; A, A- van Apeldoorn, 2? j. jm. en J. Woestenburg, 31 j. jd.S. F. J. Rondel, 27 j. jm. en L. J. Koolwijk, 27 j.jd.A.J. van der Horst, 47 j. jm. en H. C. Oranje, 35 j.jd. Bevallen: C. S. Lammens geb. Baart, z.P. Willeboordse geb. De Rijke, z.; M. C. Bracké geb. Schilfer, z.B. A. Sonius geb. Everaers, z.P. Aarnoutse geb. Ova, d. (levenl.) naar waarnemingen in den morgen van 29 Juli, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.9 te Biarritz, laagste stand 753.5 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 30 Juli meest matige Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind, bewolkt tot zwaarbewolkte lucht, mogelijk regen- of onweersbuien. Iets koeler. Wegens afschaffing TE KOOP weinig bereden, merk„The Morning Post", voorzien van vrijwiel-dubbeiklok- kenlager. AdresJ. STURM J.Mz., Schoenmakerij, V e e r e. Vliegen vinden haren dood aan de salon- vliegenvanger, slechts 5 ct. per stuk. Noordstr., W. HUBREGTSE, Drogist. P. S. A s p h a 11 15 ct. per M*. Per rol zeer voordeelig. Indien gij koopt, kunt gij zeker zjjn, onvervalschte stijfsel te hebben. Koog a/d Zaan. 18 JACOB DVIJVI8 gemeente Wissekerke ten verzoeke van den heer Jacob Mar- kusse Jz. aldaar, ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat, te beginnen 's voormiddags half tien uur, op de hofstede, thans nog bewoond door den verkooper, van VOORTS: De veiling van het Vee vangt aan des namiddags één uur. Borgstelling of da delijke betaling kan van iederen kooper gevorderd worden, en is verplichtend voor alle koopers buiten Noord-Beveland woon achtig. Betaaldag 29 Februari 1908.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3