UT DE PERS. Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW. Gemengds Öericfa. men, van kleinz, heel kleine wezeltjes, die in 't bloed komen en zich daar voordoen als ontzetten 1 kleine vlokjes levend slym, zrogenaamde protoplasms, die op een schier ongeloofelijk snelle wijze zich kun nen vermenigvuldigen. Van daag een enke'e, morgen duizenden, de dui7eiden wel verdubbeld. Ze heeten potsierlijk ge noeg, haemamoeba, niet moeilijk te ont houden, immerj ma, moe, zelfs bm komt er bjj te pas, liefst in dezelfde volgorde en schymn alleen niet b,stand te zijn tegen kinine. Hoe die wezentjes in ons bloed komen? Over dit vraagstuk heeft men lang nagedacht en zie hief voir ons, leeken over 't algemeen, het resultiat. Men schreef dit verschijnsel toe aan de werking van diertjes, die in stille Wateren met of zonder diepe gronden, o ,k in de lucht en op menschen leven, en wol aan een seort muggea, dezelfde, die de Enge 1- eche geleerde in Britsch-Indië heeft ge vonden en daar ontleed. Het moeten er zijn van een by zonder soort, met ge^le'fle vleugels en op iederen vleugel vier don kere vlekjes. Ze leggen haar eitjes liefst in stilstaand water, met veel plantengroei, daar de larven gewoonlijk van de fijaste plantendaeltjes en ook van wieren le/en. Die larven zyn in baar doen en laten ook mders, veel deftiger dan de gewone larven. Ze hangen niet zooa's deze, met den kop naar omlaag en de achterlijfpoot tegen de watervlakte aan, maar liggen heal parmantig aan de oppervlakte, liefst op wat modder en wier en dan zoo gekromd, dat beide kop en staart onder water zijn. Nu vond bovengemeld natuuronderzoeker, dat bij die soort muggen, afkomstig dus uit een streek, waar malariaheerschte.de maagwand van buiten met zeer groote knobbels was bezet. En voorts bleek het hem, dat de zoogenaamde hoemamoeba met het ingezogen bloed naar de maag van de mug verhuizen, waar ze na een melamosfose ondergaan te hebben, zioh bijzonder sterk vermenigvuldigen en drin gen dan door den maagwand heen. Daar blijven ze een poosje, vandaar die knobbels. Maar dan verdeelen ze zioh en verspreiden zioh door de lichaamsholte der mug, met dit gevolg dat die besmettings-dierfjes in de speeksel-klieren van de mug, ergeos in de nekstreek liggend, terechtkomen en vandaar komen ze weêr met 't muggen- speeksel in 's mensehen bloedvaten. Die hoemamoeba kannen naar het schijnt buiten den manseh niet leven, ook zioh nergens dan in de mug en in den mensoh ver menigvuldigen. Waar een van beide niet is, daar kan geen malaria bestaan en waar die heerscht, moet naar der geleerden hypo thesen èn inalaria-mensohen ènook malaria muggen wezen. Tot zoover de geschiedenis van de malaria-mug. Mogen alle lezers er voor bewaard blijven, als ze zoo door en door leelijk en gevaarlijk zijn. Want reeds, de steek van een dood gewoon soort muggen, als deze in het geboorde wondje zijn giftig speeksel inspuit kan zoo onverdragelijk wezen, vooral voor kinderen. De vrije briefkaart. De nieuwe voorschriften die met 1 Augustus in werking treden, gevea een zeer te waardeeren verbetering en vooral verruiming aan de op dit gebied tot dus verre geldende bepalingen. Vooreerst toch behoeft zij voortaan niet eens meer het opschrift «Briefkaart*' te dragen. Een gewone oorrespondentiekaart, mits binnen de voorgeschreven afmetingen vallen, is van nu af even goed een brief kaart als eene die door het Rijk wordt uitgegeven. Verder is de beschrijfbare ruimte uit gebreid, doordat men behalve de rugzijde voortaan ook het linkergedeelte van de voorzijde daarvoor mag gebruikt. Photographieën, prentjes, plakzegels, postzegels, merken en soortgelijke kleiue papieren mogen nu op de briefkaart worden geplakt, zoowel aan de voor als aan de achterzijde. Kortom aan het begrip briefkaart zal na 1 Augustus, dank zij de üieuwe voor- sohrifteD, kunnen voldoen ieder blaadje blanco karton, dat binnen de vastgestelde afmetingen valt (14 X 9 o.M. hoogstens en 10 X 7 c.M. minstens) De Fransohe ministers Clemeneeau en P quart hebben dezer dagen samen een proeftoehije gemaakt met de Patrie, een bestuurbaar luchtschip van het Fransche leger. De tocht is wonderwel gelukt. Vreemd moet het gevoel zijn, dat den luchtreiziger bezielt, zoodra hij den vasten bodem veilaat en alles hem gaat begeven. Dan kost het ongetwijfeld heel wat, om zijn kalmte en tegenwoordigheid vao geest te bewaren in de onafzienbare ruimte. Er hehoe<'eu dan waarigkgeen bijzonderheden bij te komen als b v. het effect raken van de machine, zooals bij de Fracsehe heeren plaats vond. Geen wonder, dat Clemeneeau, toen hij op aarde terugkwam, het meest sprak over die behagelijke gewaarwording, de gewaarwording van vastheid en zeker heid, die men dan ondervindt. Dan komt er weêr rust en denkt men zioh weêr veilig. Voor ons, die van deze dingen alleen maar iets afweten vaD hooren zeggen, is zoo'n luchtschip al even zonderlinge ver schijning als de stoomboot voor onze groot ouders in Fulton's tijd of het onder water gaan in Maurits tijd toen de Staten-Gene raal oetrooi verleenden voor de edele kunst om onder water te gaan zitten, eten, drinken, lezen, schrijven, spreken, zingen en psalmzingen op eene schalmei. Drie wertschen. Onder dit opsohriit lezen we in Onze Courant Als we eens driemaal wenschen mochten Gelijk de man in de fabel. We zouden dan eerst vragen, dat de Regee ring in den komkommertijd uitkwam met haar ontwerp-Grondwetsherzieningdan hadden we in deze dagen iets om over na te denken, over te praten en te schrijven Daarna zouden we vragen of ons Centraal- Comité niet kan uitkomen met het kiesrecht advies van de bekende commissie-van-drie dat kan misschien een goede voorbereiding zijn voor de extra-ordinaire Deputatenverga- dering, die we 't najaar tegemoet mogen zien. En eindelijk zouden we vragen, dat de christelijke-historische broederen van beiderlei formatie, zoowel Friesch als Holiandsch, uit kwamen met het program voor de straks uit beider vereeniging te voorschijn komende «Unie van Christ. Hist. Kiesvereenigingen". Een pennestrijd in de .Nederlander" heeft onze belangstelling gewekt. Ds. Wagenaar, vroeger te Leeuwarden, thans te Rotterdam, doet het voorkomen, alsof die nieuwe Unie zal handhaven de friesche be grippen over de verhouding van Kerk en Staat. Indien dat zoo is, dan één van beiden Of, wij, antirevolutionairen hebben tot nog toe wat bij de vaagheid der omschrijving zeer goed mogelijk is het friesche program nooit goed begrepen, zoodat er feitelijk tussclien de «Friezen" en de «Hollanders" zullen we maar zeggen en dus ook tusschen de Friezen en ons op dat punt geen beginselverschil bestaat. Of de Chr. Hist, partij heeft haar standpunt geruimd en is op dat der Friezen overgegaan. Dit laatste dunkt ons onmogelijk. Met name mr. Lohman's blad, de «Neder lander" heeft over die verhouding van Kerk en Staat artikelen geschreven, die zoo volkomen het antirevolutionair beginsel uitdrukken, dat het niet mogelijk mag geacht worden, dat deze Staatsman tot het omgekeerde zou zijn gaan overhellen. Maar dan blijft de eerste onderstelling. Dat er groot verschil in woorden geweest iszeer klein verschil in de praktijk. Het zou ons zeer verblijden. 't Zou een mooi slot zijn van een goed stem busjaar. Echtermaar neenwij wachten. En hopen. In verband met dit laatste merkt De Nederlander op dat de Chr. Hist, partij (de vrij antirevolutionaire) zioh nog niet heeft uitgesproken over de fusie. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Limmen door C. J. A. Bosoh te Den Heldernaar Wouters- woude door L. Moolhuizen oand. te Weesp. Synode. In de 9e zitting wordt door prof. dr. Daubanton namens de Commissie voor de Stukken rapport uitgebracht over een sohrijveD van de «Association du monu ment de la reformation" te Geneve. Doel dier vereeniging is om naar aanleiding van Calvijn's 400-jarigen geboortedag een mo nument voor de reformatie op te riohten en doel van het schrijven om de Synode te verzoeken een hulp-comité te vormen in Holland. De rapporteerende oommissie adviseert aan de «Association" te antwoor den, dat de Synode bereid is, in het Offi- cieele Orgaan der Kerk onder aanbeveling kennis te geven van het bestaan en bedoelen der «Association", en belangstellenden voor de toezending van hunne bijdragen te ver wijzen naar het adres van den secretaris Albert Wuarin 56 Rue du Stand, Genève. Aan den hoogleeraar dr. Jonker schijnt dat advies te zwak. Hij wensoht, dat de Synode eene aanschrijving richte tot de predikanten om hunne gemeenten op het plan te wijzen en tot deelneming op te wekken. De secretaris, de heer Knotten belt, deelt mede, dat de heer Martin uit Genève hem heeft bezocht. Deze heer heeft in Nederland geen zeer groote sympathie voor het plan waargenomen. In Amerika is veel gedaan. Schotland, waar men eerst niet wilde, doet nu ook mee. Doch de eigenlijke partij van Calvijn in ons land verkiebter niets aan te doen. De steun van die zijde is absoluut geweigerd. Evenais de secretaris zou ook de heer Leenmans de benoeming van een hulp-comilé wenscheiijk achten. Waarom, zoo vraagt hij, zouden wij Her vormden van zoo weinig geestdrift getuigen. Wat Calvijn's persoon betreft, het is wel jammer dat zijn beeld zoo dikwerf wordt verduisterd. Hij is tooh een «reus in het koninkrijk der hemelen", en wij Neder landers mogen wel vooraan staan in waar deering van zijnen arbeid. Daarom behoot de Synode te toonen dat haar hart voor deze zaak klopt. Andere sprekers zooals de heeren Schrieke en mr. Huber plaatsen zich op het standpunt der rapporteerende commissie, welke bij monde van den hoogleeraar Daubanton er den nadruk op legt, dat men allereerst moet vragen: wat ligt in de geestesinrioh- ting van den man dien men huldigen wil? Huldigen wij Calvijn, wanneer wij voor zijn werk een monument willen oprichten Calvijn zelf heeft miet gewild, dat men zou weten, waar zijn stof in de aarde rust. Daarbij komt, dat de oommissie bevreesd is voor koud enthousiasme, en met nadruk wijst zij op de vele belangen waarvoor van de Nederlandsehe Christenen groote ofïers worden gevraagd. De conclusie van haar rapport wordt ten slotte door de meerderheid aange nomen. Eindexamen Hoogere Burgerscholen. P. Gort, W. J. Landsman, H. J. Melse, J. J. I. Sprenger, van de R H. B, S. te Middelburg. J. J. de Graaf, P. E. Leupen, L. C. J. 01 ree, van de G. H. B. S. te Zierikzee. A N. ter Haar, C. M. van't Hof en C. van der Linde, van de R. H. B. S. te Goes. Afgewezen 2. Vlissingen. Voor het toelatingsexamen tot de voorbereidingsklasse van de Zee vaartschool alhier zyn geslaagd J. Berg, B. Dierendonck, J. J. van der Eijk, H. de Groot, allen alhier, J. H. Paardekooper «n D. C. van Zyst te 's-Gravenhagen, P. M. Ingenegeren te Rumpt en H. G. van der Reest te Middelburg. Geslaagd te's-Graveuhage voor de acte Eogelsrb lager onderwijs mej. A P. M. Florschütz, van Vlissingen en de heer C. J. Bakker te Ouwerkerk, en voor het Engelsch middelbaar onderwijs de heer H. J. Lepoeter te Hilversum. Gereformeerd Gymnasium te Zetten. Man meldt aan De Rott.In de gisteren te Utrecht gehouden vergadoring van de „Vereeniging voor gymnasiaal onderwijs op Gereformeerden grondslag", gevestigd te Zetten, is na een breede discussie op voorstel van het curator"um, in beginsel besloten het gymnasium, behoudens even- tueele onoverkomelijke bezwaren, mot September a.s. over te plaatsen naar Arn hem, alwaar een uitnemende localiteit ter beschikking van de Vereeniging is gesteld en zich een commissie heeft gevormd om aan elders wonende leerlingen een ge schikt verblijf te verschaffen. Wegens den langen duur van deze besprekingen werd de benoeming van een drietal curatoren uitgesteld tot de eerstvolgende vergadering. Bij beschikking van den Minister van Landbouw enz. is bepaald dat de gewone Rijksuajaarkeuringen van tot dekking be stemde hengsten in 1907 gehouden zullen worden, voor Zeeland in de navolgende plaatsen Middelburg, Oostburg, Oostburg, Hulst, Katrendijke, Cortgene, Zierikzee en St. Maartensdijk en resp. op 2, 3, 4, 5, 5, 6 en 6 September. Thans is, zooals uit eene bekend making in de St. Ct. no. 173 blijkt, door den Minister van Landbouw enz. officieel verboden het in September te 's Graven- hage houden van eene veetentoonstelling. UIT DE PROVINCIE. Middelburg. Tot waterbouwkundig op zichter aan het waterschap Schouwen is benoemd de heer H. Heyt Hz., alhier. Middelburg. Hier ter stede is opge richt een centraal comité voor drankbe strijding, waarbij zich hebben aangesloten de drie te Middelburg gevestigde drank bestrijders vereenigingen, n.l. de afdee- lingen Middelburg van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, de Ne derlandsehe vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken en de Nationale Christen-geheelontlioudersvereeniging. Als voorzitter, secretaris en penning meester zijn opgetreden de heeren mr. R. Fruin, P. J. A. Adriani en J. Stenhuis. Het eerste optreden van dit comité be staat in het plaatsen van een verversching- tent op de Markt gedurende de kermis. In die tent zullen tegen zeer matige prijzen allerlei alcoholvrije dranken en andere ver- frisschingen worden verkrijgbaar gesteld. Middelburg De heer Commissaris der Koningin in deze provincie, mr. H. J. Dijckmeester, is door Z M. den Koning der Belgen benoemd tot groot officier der Leopoldsorde. Middelburg. Bij beslissing van hel M. v. O. is aau Abraham Flikweert, lote- ÜDg van de lichting 1904 uit de gemeente Wissekerke en behoorende tot het 2e Bat. 3e Regt. Infanterie, vergunning verleend eerst in 1908, tegelijk met de miliciens der lichting van 1903, voor herhalings oefeningen onder de wapenen te komen. Vlissingen. Gisterenavond is een 2-jarig dochtertje van den arbeider P., wonende achter de duinen alhier, al spelende in een diepe sloot gevallen. Toen men het kind ophaalde waren de levensgeesten reeds geweken. De „Etna" komt de volgende week tijdelijk in dienst, om politietoezicht te houden op de Schelde tijdens het bezoek van H. M. de Koningin aan Zeeland. 's-Heer Arendskerke. In de heden Zaterdag gehouden raadsverhadering die door 10 leden en den secretaris werd bijge woond, werd na onveranderde vaststelling der notulen aangeboden de gemeente-reke ning over 1906, waarvan de ontvangsten bedragen f 26436,63®,de uitgav. f 26530,47® alzoo sluitende met een nadeelig slot van f 93,84 In de commissie tot onderzoek dier rekening worden benoemd dhrn. J. Blok, B. de Jager en J. Smit. Een verzoek van den heer I. P Anthonisse, om eervol ont slag als onderwijzer aan de openbarelagere school te 's-Heer Arendskerke (Ouddorp) wordt ingewilligd en besloten 't gevraagde ont-ilag met ingang van I Aug. a. s. te ver- leenen. Ter voorziening in de vacature ODt- stsan door htt overlijden Jvan den haer P. van Breda,wordt tot lii van het Burgerlijk Armbestuur te 's-Heer Arendskerke be noemd de heer J. Meulenberg Mz. Ten slotte worden de geloofsbrieven van de tot leden van den Raad herkozen heeren J. J. de Jager, J. Nijsse, J. Smit en A. Zandee onderzocht en in orde bevonden en met algemeene stemmen tot hunne toelating als raadslid besloten. Oud Vosmeer. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op advies van den Rjjks- bouwsaeester geweigerd goodkeuring te verleenen aan het gemeenteraadsbesluit tot verkoop van den toren en den noorde- lijkon vleugel van het kerkgebouw der Nod. Herv. Gem. tot slooping. Zierikzee. Met ingang van 1 Aug. a. is de ryksklerk 3e klasse G. H. P. Ribbens ttn kantore van het kadaster en hypotheken alhier, bevorderd tot ryksklork 2e klasse. Westkapelle. In de gemeenteraads vergadering van Vrijdag onzer voorzitter schap van den heer Burgemeerster waren tegenwoordig alle ledeD. Onder de inge komen stukken was een verzoek van het Polderbestuur van Walcheren om de telephoon interoomminaal te willen openen nog voor den as. w.nter. B. en W. stellen voor om nogmaals daartoe pogingen te doen, zulks te verkrijgen. Een ingekomen verzoek van dhr. G. A. v. Overbeekeom ontslag als onderwijzer wegens zijne be noeming als zoodanig op 24 Juli te Krimpen ad. IJssel. Ingekomen een verzoek van het bestuur der schiet vereeniging «Willen is kunnen" alhier om een gedeelte van het Zuidervroon in gebruik te mogen hebben bij hunne oefeningen. Onderzoek van de geloofsbrieven der op 2 Juli jl. benoemde raadsleden door de heeren J. Moens en A. Verhulst, wordt bij monde van dhr Moens rapport uitgebracht dezelve in orde te bevinden en wordt tot toelating besloten. Tot onderzoek van de rekening van het Burgelijk Aambestuur wordt door den voorzitter gekozen de heeren P. Min- derhoad en J. Moens, waarop de vergade ring in eene geheime zitting overgaat. Na opening wordt door den voorzitter tot onderzoek van de ingekomen gemeente- rekening dienst 1906 in ontvang f 13433,93 en in uitgaaf f 12313,49, alzoo met een goed slot van f 1120,44, gekozen de heeren J. Moens en A. Verhulst, die hunne be noeming daarloe aannemen. B. en W. stellen voor eeu verzekering op het leven van den gemeente-veldwachter te sluiten, dat met algemeene stemmen Wordt aan genomen. Op het met ingang van 1 Sept. a.s. gevraagde ontslag van den onderwijzer v. Overbeeke stellen B. en W. voor, om, in overleg met het hoofd der school ontslag te verleenen met 1 Oct. a. s. of zooveel vroeger als in de vacature zal voorzien zijn, wordt aldus besloten. B. en W. stellen voor om het verzoek vau het bestuurder sohietvereeuiging a's voereng>'uoemd te willen toesLan, wordt met algemeene stem men besloten, met uitzondering van dhr. Hendrik -e, die voorzitter van dat bestuur is. B. en W. stellen voor om voor het schrijven van kiezerslijsten e. a de volon tairs ter secretarie een granlioalie van f 10 toe te kennen. Wordt aldus besloten. Eene wijziging der gemeentebegrooting dienst 1907 wordt met algemeene stemmen aan genomen. Bij rondvraag stelt dhr. L. Cysouw voor een weggezakten kant in het kerkewegje te herstellen en de sloot te delven -, dhr. A. Minderhoud om de pad op het Zuider vroon te herstellen en de sloot te delven en dhr. Verhulst stelt nog voor een door den wind uitgestoven gat in het Znider- vroon te herstellen, waarop de voorzitter hun toezegd daaraan gevolg te zullen geven en in het laatste geval dat te ver zoeken aan den opzichter van de Noord watering. Sluiting der vergadering. Hedennacht is een werkman, die by gelegenheid der ontploffing in de boter- fab'ïek zwaar gewond werd, in 't zieken huis te Nijmegen overleden. De onge lukkige was eerst 27 jaar en laat eene jonge weduwe met een kindje na. Gister is te Arnhem uit den Rijn opgehaald 't lijk van een matroos van de Concordia, die den vorigen avond vóór het naar bed gaan nog even op het dek is geweest en toen, door de duisternis misleid, te water is ge raakt. Een 18jarige landbouwer te Hel den, die met hond en kar uitging, om in de z. g. broekbeemden turf te halen, keerde daarvan niet terug. Toen men ging zien, vond men den jongeling met het ge zicht in den modder liggen. Door verstik king had de dood een einde aan zijn leven gemaakt. Nabjj station Zuidlaren ge raakte een paard met kar onder den trein. Twee daarop zittende kinderen lieten zich tijdig van den wagen glijden, de bestuur der werd aan het hoofd en eenige andere plaatsen gewond van z'n lichaam verwond. Het paard werd met een deel van den wagen 10 meter ver medegesleurd en bleef dood aan den weg liggen. Een 32-jarige korenmolenaar te Berg-Ambacht, ten gevolge van het uitglijden van een trapleer, gevallen en met het hoofd voorover op een ijzeren gangboord terecht gekomen. Hij kreeg hoogst ernstige verwondingen aan tong en keel, terwijl tevens beide, kaken werden gebroken. De afdeeling Dordrecht der S. D. A. P. besprak gisteravond in een druk bezochte huishoudelijke vergadering de sraking der typografen bij Morks en Geuze, en sloot zioh, naar Het Volk meldt, ten slotte met op 2 na algemeene stemmen aan bij het besluit van den Dordrechtsohen Bestuurdersbond, die de staking heeft af gekeurd en besloten heeft er zijn moreelen steun niet aan te verleenen. De Elevator-quaeslie. Van 't escadron huzaren, tijdelijk te Rotterdam in garni zoen, zjjn heden detachementen ter sterkte van 10 lot 15 man ondergebracht, in den stal van de werkplaats der 8e afdeeling van plaatselijke werken aan de Wolpherts- booht, in den stal der gemeente aan het Charloischehoofd en in den stal tder ge meentereiniging aan den Westzeedijk, nabij het terrein der electrische centrale. Van daar nit wordt patrouille gereden langs de het westelijkst gelegen havens en kaden. De andere ter bewaking aan de huzaren toevertrouwde terreinen zijn voor rekening van het gros van het escadron, dat in de stallen aan de Weteringstraat bij de Vliet- laan blijft. Hedenmorgen is ook weder de hulp der mariniers ingeroepen en is de poli tiemacht laDgs havens en kaden op een honderd man gebracht. De elevators zijn vanmorgen beide aan het werk gegaan op Russisch stoomschip, liggende aan paal 7 in de Maashoven en de mannen van de Vol harding werken op in de Soleepmakers- haven liggende lichters, al'es onder de zelfde omstandigheden als vóór veertien dagen, terwijl de mannen van de Stuwa- doorsvereeniging uit de Calandstraat klaar staan om, zoo noodig, ieder oogenblik te gaan werken als zij daarvoor geroepen worden. Ar. Crt. De berooving van f55,880. Zooals men weet, had voor enkele maan den te Amsterdam de geruchtmakende berooving plaats van den 70-jarigen kan- toorlooper der Ned. Fabriek van Werktui gen en Spoorwegmaterieel, waarby dieman vermoedelijk iu gedrang op den tram een portefeuille met f 55,880 werd ontrold. Hoe ijverig ook de Dasporingen der politie waren 't gelukte haar niet de daders te ont dekken. Voor eenige weken evenwol kreeg de politie een spoor in handen, dat ze met nauwgezetheid heeft gevolgd, en waarvan een gerechtelijke huiszoeking het voorloo- pig besluit is geweest. By een ruzie, die onlangs in de werkplaats van zekeren S. in de Koestraat plaats vond, werden merk waardige verwijten gedaan, waaruit kon worden, opgemaakt, dat twee zoons van 8 met een schoonzoon P. genaamd, de daders der bewuste berooving zouden zyn. Na den roof zou P. met de dochter van S. naar Lon don afgereisd en daar getrouwd zyn terwijl een deel van het kapitaal in huisjes zou zyn belegd geworden. Inderdaad blijkt P. met de dochter van 8. te Londen te vertoeven sinds 't misdrijf geschiedde, en den „grand seigneur" uit te hangen, terwijl de „geld belegging" ook moet vaststaan. De politie, wie alles ter oore kwam, heeft het er niet bij laten zitten en gedurende vier weken heeft, in verband met deze zaak, de inspec teur van politie J. W. Haarman met den rechercheur G. G. Bedeke, te Londen ver toefd tot het instellen van een onderzoek. De vermoedens waren nu van dien aard ge worden dat een huiszoeking gewettigd was en deze had heden plaats. Onverwachts verschenen hedenmorgen te 12 uur de offi - cier van justitie, mr. Pesier, de rechter commissaris, mr. L. Ph. J. Hoeffeiman, de hoofdinspecteur van politie Van Asperen en een 20-tal rechercheurs ten huize van 8., Koningstraat 54, eerste étage. Alles werd haartjn onderzocht, zelfs het behang weg gescheurd, terwijl rechercheurs zich in de deur en rond 't hoekhuis posteerden. Dezen keken scherp naar boven om te zien of er ook iets werd weggeworpen. In minder dan geen tijd stond de buurt zwart van men- schen, die het geheimzinnige werk gade sloegen. De huiszoeking duurde vol ander half uur, maar leverde geen resultaat op. Toen ging men naar de Koestraat, waar de werkplaats van S., die borstelmaker van beroep is, ook nauwkeurig werd onder zocht, maar evenmin werd hier geld ge vonden. Derhalve vonden geen arrestaties plaats. Men zal zich herinneren, dat de buit bestond uit 55 bankbiljetten van 1000 gulden en eenige andere biljetten. Geen. enkel nummer was bekend, zoodat hier moeilijk bewijs te leveren zal zyn. Intus- schen zet de justitie met kra;ht het o ider- zoek in deze interessante zaak voort. Tel. Het Regeeringsf'eest aan de Vredes conferentie. Om een beeld te geven van een der welvarendste streken van ons land en van de provincie Zuid-Holland, heeft de Nederlandsehe Regeering aan de gedele geerden ter Vredes-conferentie een water tocht langs den Nieuwen Waterweg aange boden. De toeht gaf een kijkje op de bedrijvigheid in de Maassteden en langs den Waterweg, die er door handel en vis- schery en aanverwante bedrijven heerscht, om ten slotte door 't aandoen van de tweede koopstad des Ryks een blik te gunnen op het schoepvaartkanaal dat Rotterdam met de zee verbindt, op de rivier waaraan zy ligt en op de havenwerken en havenbe- werktuiging, die de voornaamste factoren zijn van Rotterdam's groothandel. Te Maassluis kwamen de gedelegeerden en verdere genoodigden in twee kort op elkaar volgende treinen aan. Onder een overdekking van witte zee- vischnetten aan in 't midden van den Sta tionsweg geplaatste oranje gekleurde staketsels of masten bekroond door vlag- gontropheeën, wandelden de leden van het Vredesparlement naar de haven, tusschen een haag van bewoners der plaats. Aan de haven werd de stoet toegezongen doer eeD 500 tal leerlingen der openbare en bijzondere scholen. De boottocht van Maassluis uit werd ondernomen door een zestal vaartuigen. Onderweg werd de aandacht getrokken door een nationale zeilwedstrijd met jachten, ronde en plat bodem boeiers, botters, hoogaarzen, schok kers, enz. Daarop werd een bezoek ge bracht aan Rotterdam. Geldv er spillen. Uit Bergen op Zoom meldt men. Gedurende eenigen tijd kunnen we hier weer eens aanschouwen hoe met hel geld van de belastingbetalende Nederlanders wordt omgesprongen. Op de begrooting r voor 1907 va stond uitget bouwen eene onderofficier, len, ten behe ling veldartil in het begin aan het grave aanstonds bl gedeelte tere grond, zooda vlucht moes! traging tewee plaats had, worden afget Zooals gew leiding der geplempte gr dooh dien ti wel wat lang het staken de oorzaak moe Dat vau de i op terrein, hetwelk het had verznimd verlof tot be toen zij de gevraagd om den bij oont ryk te verko geen trek me verhuring m< gedane overt meerde den veertien dage toestand te verhuurdter het voorstel wezenden in; den grond te; contract was te nemen. De eigenaar In het begin van Oorlog I stond over te staat brengen schikbaren kr de ambaohtss werken van c werd gelast a zoodat wij het de zoo onmisb doen als polr grond, dienstig deeringen te h in de plaats te grond, die daa kig op het te steen en puin den eisoh va Donderdagavoi morgen het te wederom kor direotiekeet er verdwenen. N dat niet geldv men de fout aan een billij eigenaar Men me Koning Leopolc ook heden) de n dat de KoniDg s berta" een onj waarin hy met c zyn door de po genomen om tijdens zyn ver schermen. Er gesteld. Een teleg er in Belgrado teekend door zyn openbaar gi grijnen uitgen maken. Een of onderzoek ter door 200 boer werden te hulp weigerden te g heeft de aanstol jaren gevangen de soldaten ook Te Metz een hevig onwe hoofdkerk en kwartier lang Het bestu Pruisen is van bahn en op van de hoofdpl te voeren.Hiervo welke hebben kosten ten waarmede de ciën accoord keer meester viaduct van dieping aangebi toekomst het twee verschi», elkander zullen De redacte Le Semeu) wegens een 17e regiment hechtenis van de soldaten Te St. samenzwering ontdekt. Een die de en Pauluavesti Een volgende uit Oourmajeur landsohen lem was 14 Cortigax en w P- de lat vo ge bedi i Pn Igaa te de 01 i 1 verooi te i artit in ii 1 Pet te ii aanvoerd iting Berl Z ov ii d< or i berge I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2