Marktberichten» Ingezonden Stukken. Telegrafisch Weerbericht. Hij kwam op het hoofd neer en overleed spoedig na het ongeval. Te Rossum is opgevisoht het lijk van een slager, die aldaar voor aeht dagen verdronk. Te Spiekeroog is een vrouwenlij k aange spoeld, waarsohijnlijk nog afkomstig van de ramp aan den Hoek van Holland, 't Verkeerde reeds in verregaanden staat van ontbindinghet linkerbeen ontbrak. Op 't lijk vond men drie gouden ringen en een gouden armband. Onder groote deelneming der badgasten is het ter aarde besteld. Een schoenmaker, wonende Nieuwe Leliestraat 172 te Amsterdam, heeft vannaoht zijn kinderen verlaten. Het laatste wat hij tot zijn oudste? dochtertje zeide, was: //Hier is een dubbeltje en wat koekjes", »je vader kan niet langer voor jelui zorgen". Het huisgezin bestaat uit vier kinderen, waarvan de jongste twee- en-een-half jaar en de oudste twaalf-en- een-half jaar is. De moeder ligt al vier weken in het gasthuis. De buren hebben de kinderen tijdelijk in huis genomen. De N. R. Ct. meldt, dal heden te Rotterdam de wegers van de Volharding aan het werk zijn gegaan op vier lichters, liggende aan de Maashaven N-Z. Over de staking aan de fabriek der firma Huberts te Deventer deelt het Ilbl. nog het volgende mede Van der Leur, door wiens ontslag ook ditmaal weer de staking begonnen is, was sinds het beëindigen van den strijd aan de Koninklijke Deventer Tapijtfabriek werkzaam bij den heer Huberts, alwaar hij arbeid verrichtte op een gewonen weefstoel. Keeds meermalen had de firma hem er op gewezen, dat zij niet bijzonder tevreden was over zijn werk. Van der Leur leverde al zeer dikwijl» ongeregeld werk en voortdurend werd door hem de op gegeven maat overtreden. Ten slotte werd hem toen medegedeeld, dat de firma zulk werk «iet langer zou toelaten en dat het ongeregeld werk voor zijn rekening kwam. Gister leverde Van der Leur weer een te lang karpet af, on toen werd hij ontslagen. Hij verliet de fabriek, nadat hij zijn mede arbeiders met het geval in kennis had gesteld. Dezen gingen toen aan het samen- spreken en vroegen den patroon Van der Leur's ontslag in te trekken, hetgeen deze weigerde, hierop staakten zij. De firma Huberts heeft toen toegegeven. Van der Leur heeft een week ontslag gekregen en zal Maandag as. weer in de gelegenheid wb^len gesteld aan het werk te gaan. De arbeiders hebben hierop de werkzaam heden hervat. Omtrent het automobiel-ongeluk by Heumeti meldt De Geld. nog 't volgende Twee automobielen van Nymegen komende snorden in volle vaart langs den weg, in de richting naar Mook. Een duizendtal meters voorbij Malden kwamen zij een ongeveer 50-jarige vrouw achterop, die met koop waren leurend, zich in dezelfde richting bewoog. De voorste automobiel waar schuwde, maar bijna op hetzelfdeoogenblik overreed zy de vrouw en snorde toen, on getwijfeld door de snelle vaart meegesleept nog wel een 70 meters voort, eer ze tot staan kwam. De vrouw was inmiddels al met zwaar bebloed hoofd door een paar toe geschoten buitenlieden opgenomen en ter zijde van den weg gelegd. De automobiel keerde terug. Toevallig waren verschillen de brigades mareehaussees in dienst aan de Mooksche spoorbrug, waar zy een samen komst hadden. En zoo was al spoedig de brigadier van Groesbeek en later kapitein Mos met eenige manschappen op de plaats des onheils, alsmede de burgemeester van Heumen en dr. Quanjer, die aan de arme gewonde de eerste zorgen wijdde. De vrouw was zwaar aan het hoofd gewetst en gaf behalve de ademhaling geen teeken van leven meer. Volgens de verklaringen van twee dames, die in de automobiel hadden gezeten (de heeren waren inmiddels met het rijtuig naar Nymegen gereden) was de ongelukkige, ondanks tijdige waarschu wing, steeds vóór de automobiel blijven loopen, zoodat toen deze links uitweek, zy zich ook naar links wendde, waaruit zou moeten worden opgemaakt dat zij doof was. De vrouw is kort daarna overleden. In zijn requisitoir heeft de prooureur- generaal van het hof te Karlsruhe, tegen Hau schuldigverklaring eisehende, betoogd dat deze den moord op zijne schoonmoeder gepleegd heeft uit geldzucht. Hij wilde haren dood, om het erfdeel van zijne vrouw uitbetaald te krijgen. De verdediger bleef erbij dat Hau niets met den moord uitstaande had, maaT zioh met den valschen baard vermomd had en te Baden-Baden was gekomeD, om zijne schoonzuster nog eens te zien. Een man die zoo mal rondloopt, is geen roover en moordenaar, maar het type van den ver liefde die de beminde vrouw wil ontmoeten. In dien toestand van verliefdheid worden mensehen geen hyena's, maar, ook advo- haten ezels. Het is niet opgehelderd, wie de dader is. De man met den grijzen baard die achter de dames liep, is spoor loos verdwenen. De beweegreden voorden moord zou een erfenis van 75,000 mk. zijn :maar zooveel verdient een advokaat in Amerika by een goed. proces. De amb tenaar van het O. M. heeft de aanwyzingen voor de schuld afdoende genoemd. Maar nog nooit is zulk esn treurig onvoldoende bewys in zulk een ernstige zaak geleverd. Wij hebben hier maar één mogelijkheid Hau moet vrijgesproken worden. Om half één trokken de gezworenen zich terug. Treepen en politie moesten buiten het gerechtsgebouw een ontzaglijke menigte in bedwang houden, de stad zag er uit alsof zy in staat van beleg ver keerde. Hondorden wielrijders stonden te wachten, om de uitspraak nog 'a nachts in de omliggende dorpen bekend te maken. Toen het doodvonnis eindelijk omstreeks 2 uur bekend werd, ging het woelig toe, want de menigte op straat was sterk op Hau's hand. Ook dit teekent dan tijdgeest dat steeds meer by dergelijke rechtzittingen de sym pathie van het publiek niet is voor het vermoorde slachtoffer, maar voor den moordenaar Waddington, Thau, Hau, 't zyn sprekende voorbeelden, Weer een smerig stukje dat op zoo droeve wijze den ingezonken geest der eeuw teekent. De N. R. G. verneemt uit Parijs: De jury van de Seine heeft heden Soleilland, den verkrachter en moordenaar van het meisje Erbelding, ter dood ver oordeeld. Een afschuwelijke atmosfeer heefsehte in de donkere en leelijke zaal van het gezworeDenhofhet was niet alleen door de benauwende hitte en warme mensohenluoht der dicht opeengepakte menigte, het was veel meer door de im- moreele atmosfeer, het schouwspel der mensohen, hun houding en gezichten, hun aanwezigheid zalf, opgetuigde actrices en demi-mondaines, de vrouwen der magi straten en hare vriendinnen tot bijna tus- sehen de zetels der rechters en aohter in de zaal advocaten die giegelende vrouwen ophijsohen het was erger en vooral veel stuitender dan hij het beruchte carnavals- proces van Gallaj' en Merelli, het geldt hier een afschuwelijke misdaad, in de misdadigste omstandigheden op een meisje van 12 jaar gepleegd en het is enkel een obscene en ontaarde perversiteit die al die vrouwen hier als naar een theater heen gedreven heeft. Nooh de president van het hof, noch het openbaar ministerie hebben iets gedaan om de waardigheid der terechtzitting op te houden. Gedurende een schorsing wordt de houding van het publiek een oogenblik van zóó wilde rumoerigheid, gemengd met frivoliteit, dat even verontwaardigde stemmen opgaan. Het pnbliek geeft zijn instemming te ken nen als de doodstraf geeisoht wordt. On der verwarde opschudding en instemming eindigt de zitting. Buiten het gerechtsge bouw staat een groote menigte die even eens rumoerig en instemmend is. Men zal zich herinnaren dat van de mis daad van Soleiland de groote beweging tot behoud van de doodstraf dagteekent. De belangrijke vraag is thans of Soleiland werkelijk ter dood gebracht zal worden. Brussel zoo meldt het H. v. Antw. bezat vroeger een dierentuin, gevestigd in het Leopoldspark zooals men weet. Eene groep finanoiemannen komt nu de gedachte op te werpen een nieuwen dierentuin te bouwen en zulks met het oog op de aan staande Wereldfoor. De uitgekozen plaats hiertoe zou zijn het park van Woluwe en het ontwerp zou zeer in de hand gewerkt worden door den koning. Te Suhl, in de provincie Saksen, zijn op verschillende plaatsen de gewassen in de tuinen in den naoht van Zaterdag qp Zondag bevroren. By de beraadslaging in het Kaapsche Huis van volksvertegenwoordigers over het wetsontwerp strekkende om den uitvoer van struisvogels te verbieden, verlangde Molteno gisteren dat het verbod ook tot Angora-geiten zou uitgebreid worden, daar men bezig was, met die in Amerika in te voeren. Zulk een maatregel behoefde niet zelfzuchtig te zyn. want de Vereenigde Staten weren de Kaapsche wol met het McKinley-tarief. De minister van openbare werken keurde het voorstel goed, maar voegde erbij dat de Vereenigde Staten vry waren om hun eigen wolnijverheid te be schermen. De Amerikaansohe sohrij ver Clements meer bekend onder den schuilnaam (pseu doniem) //Mark Twain", die een week of wat in Engeland heeft doorgebracht o.m. om te Oxford zijn eere-doktoraat in de letteren in ontvangst te nemen is terug in de Vereenigde Staten. Hij heeft aan de dagbladmannen meegedeeld, dat hij zijn indrukken van het uitstapje naar Engeland zal weergeven in zijn auto biografie, welke verschijnt in de North American Review. Aan verschillende scholen in het Oosten van Pruisen, waar de staking der Poolsche leerlingen by het Duitsehe gods dienstonderwijs voortduurt, wordt dezon zomer geen vacantie gegeven. Drie landloopers hebben in Durbusch bij Hoffaungathal de eigenaar van 'n slaap stee, diens vrouw en diens moeder ver moord, en vervolgens alles wat in het huis eenige waarde had meegenomen. Twee kinderen die boven sliepen hadden niets van het gebeurde bespeurd. Op de Antwerpache Chantiers Navals is het stoomschip Oehringeu van stapel ge- loopen. Dit schip, dat liOOO ton meet, ma chines heeft van 1500 P K. en 22 knoopen moet loopen, werd voor rekening van een Hamburgsche maatschappij voor goederen vervoer over zee gebouwd en is't grootste tot dusver in België vervaardigde zeeschip. Een schandaal in Frankrijk. Het door het blad Gil Bias ingeluide schandaal neemt thaus vaster vormen aaD. Téry, medewerker van het blad Matin tegen wien de voorm. minister van Justitie Chaumié langer dan twee jaren geleden een nog niet afgeloopen lasterprooes begon, maakt in genoemd blad een aantal docu menten openbaar, waarbij Lasoombes, een neef van Chaumié, in een zeer leelijk licht kómt te staan. Hij zoo in 1906 een wijn handelaar uit Bordeaux, m. u. Géraud, die tot een maand gevangenisstraf veroordeeld was, uitstel van straf hebben verleend in ruil voor een paar duizend franes in den vorm van een leening. Geraud wendde zioh onlangs lot Téry om hulp tegen de aanvallen van Laseombes. Het verdient opmerking dat Chaumié in 1906 niet mi nister was. Hij staat, naar het schijnt, geheel builen de zaak. Intussohen is tegen Lasoombes reeds een onderzoek wegen» het verkwanselen van ordelintjes begonnen. Dat Chaumié aan deza praktijken eenig deel heeft gehad, is tot dusver dootAery niet bewezen. Daarentegen heeft de voor malige minister, bij de eerste behandeling van het lasterprooes, dat hjj tegen de Matin instelde, reeds aangetoond, dat hij als minister de Matin weigerde, inzage te geven van geheime akten van zijn ministerie en dat het eerwaardige blad daarop zijn veldtocht tegen hem begon. Op 6 Augustus komt dit proces te Agen in behandeling. De ramp der ColumbiaEen jam mervolle ramp heeft opnieuw California getroffen. Reeds meldden wij de voor naamste bijzonderheden. Een der uitkijken van de //Columbia" zegt, dat de mist zoo dioht was, dat men de „San Pedro" on mogelijk kon zien vóór zij plotseling op enkele voeten afstands opdaagde. Enkele seconden later viel zij in de //Columbia", een groot gat in haar zijde stootende, waar door het water binnenstroomde. Het schip een houten sohroeistoomboot van 456 tons laadvermogen zonk binnen tien minuten. Qnmogelijk was het.aldeslapende reizigers te wekken of van reddingsmid delen te voorzien. De geredden zeggen, dat geen poging gedaan is, een boot uit te zetten of reddingsgordels te halen. Daar was geen tijd voor. Ieder moest zioh redden als hij kon. Enkelen voohten met messen om gordels. Veel reizigers konden het dek niet bereiken en kwamen in hun hutten om. Een der geredden van de //Columbia" zegt, dat alle vrouwen, die zioh aan boord be vonden, omgekomen zijn. Kapitein DoraD, die de brug geen oogenblik verliet, sinds de mist opkwam, schreeuwde zijn mannen zijn bevelen toe, maar argst benam hun alle besef van tnoht. Op de brug staande ver dween de gezagvoerder met zijn schip in de golven. Vele drenkelingen werden door de „San Pedro" opgevischt, welkar mannen in booten rondvoeren totdat het zeker was, dat niemand meer in de buurt van de schip breuk ronddreef. Tot de omgekomenen behoorden vele ingezetenen van San Fran cisco en Portland Oregon. Over den grootan dag te Brugge werd gisteren aan het Handelsblad van Antwerpen gemeld Brugge is prachtig bevlagd. Talrijke bijzondere treinen hebben de overheden en genoodigden naar Zeebrugge gebracht, waar, op den zeemuur, een prachtig ontvangstsalon is opgericht, ge flankeerd door twee reusachtige leeuwen. Op de aanlegkaai bemerkt men onder de overheden de ministers Helleputte en Descamps, gouverneur Ruzette en bur gemeester Visart, alsook mr. Dyckmeester, commissaris der Koningin van de provincie Zeeland, welke namens H. M. Wilhelmiua onzen vorst komt begroeten. Daarby Mgr. de bisschop van Brugge, de senateurs en volksvertegenwoordigers, enz. De zeemuur is zwart van 'tvolk. Ten 1 uur legt de Alberta met den Koning en prins Albert aan boord, aan, onder't eindeloos gejuich van het volk, het ge donder der kanonschoten en het spelen der muziekkorpsen. Het schouwspel, door een heerlijken zonneschijn overgoten, is allerprachtigst. Na de gebrnikelijke voor stellingen hield de bnrgemeeeter, graaf Visart, eene redevoering tot den Koning. De toespraak beantwoordende, bracht de Koning hulde aan al degenen die aan het grootsche werk hebben meegewerkt en aan de merkwaardige krachtsinspanning van Brugge, waaraan hij een welverdiend succes toewenschte. Verder bedankte hy voor de schitterende ontvangst en be groette hy de machtige schepen van de Duitsehe maatschappijen, alsmede de Ned. torpedobooten. ëyeabart Verkoegiagea. Vrijdag 26 Juli. Colijnsplaat, 10 uur voor wed. J. de Sunit deoy not. Noordijke inspan, land bouwgereedschappen, werktuigen enz. Biezelinge, 2 uur bij Menheere voor Lepoeter door not. Pilaar 2,1540 H. bouwland. Veere, hofsteetje wed. Caljouw door not Hosang 10 uur 1 bruine merrie oud 16 jaar, 1 schimmel merrieveulea, 3 baat- gevende melkkoeien, 1 anderhalfjarige vaars, 2 kweekkalvers, 30 kippen en 1 baan, drielingmenwagen, ploeg, 3 eggen enz., mest, klaver-, wei- en kanthooi,'500 musterd, brandhout, paavdenwant, land bouw-, melk- en zoldergereedsehappen meubelen, veldvruchten, klavers, nagras, et weide. Kruiningen, door not. Schram hooigras uur. Maandag 29 Juli. Celynsplaat, 5 uur in Zeelandia door net. Noerdyke veldvruchten voor dhr. Markus de Ragt Jz. V rouwepolder, tiecdea verhuring door not. Hosang bij Tilroe 5 uur. Oudelande, door uot. v. d. Kloes half 10 voor erven dhr. Lous een huis en tuin 12 A.4580 o.A. boomgaard en zij kantweg; 1,9986 H. bouwl. zijkantweg IMsop VerksopiBjüb. enz. Middelburg. Heden werd aan het ge bouw van het Provinciaal bestuur van Zea land aanbesteed het herstsllen en het ver wisselen van de ijzeren deuren der groote sluizen aan het kanaal door Walcheren. Raming f 85.000. Inschrijvers de heeren A. v. d. Straaten Jr. te Hansweert, f 87 800; J Lindenbergh Cz-, Wemeldinge, f 91.700; W. A. Verbruggen en J. H. de Wilde,Gouda f 92.680M. J. v. Hattum, Beverwijk en W. Blankevoort Cz., Haarlem, f 92.860. Ooes. Dinsdagavond word door not. Mulock Houwer publiek verkocht 't koffie huis en logement „Bellevue" alhier. Kooper cle heer W. Kok q.q. alhier voor f 6000. Vlïsaitigen. Dinsdagavond werd door not. Bosch publiek verkochtle. het hotel en csfó „Queenboro" inet, loods en erf aan de Kanaalstraat no. 136 en 138, groot 2,38 A. Kooper de heer J. H. de Ruijter, f 5905 2e. (in 2 perceelen) a. het huis met schuur, erf en tuin. Kooper dhr J. J. Andriesseu, f 1455 b. het moesland Hoogste bod f 450 werd niet toegewezen. Tholsn. Heden werd door het bestuur van den Deurloopolder aanbesteed het ver- hoogen en verzwaren van den dijk vanaf dijkpaal 112. Inschrijvers: J. Wolfer, Hoek-Ter Neuzen, voor f7150; A. Dub belman, Dordrecht, f6545; A. Kouveen, Dubbeldam, f 6388 K. J. van Hiele, Tho- leD, f5690; A. van Gembst, Woensdieeht, f 5650. De gunning werd voorloopig aan gehouden. RVRQMRL1JKE STAND, Van 22—24 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: J. van Luijk geb. Tange,*1 z.L. Sinke geb. Van Steveninek, d. GOES. Geboren: 23, Hendrika Pio ternella, d. v. Leendert Vermeule en Wille- mina Vermeulen. Overleden: 23, Jannetje, 5 d., d> v. Marinus Zwartepoorte en Johanna Maria ue Bussoher. Goes, 23 Juli I907. In de prijs der tarwe kwam geen verandering. Nieuwe tarwe f8,50 a f9,—. Enkele partijen karwij van den nieuwen oogst werden gehoord, doch niet verkocht. Opgaaf der rnarktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f i,lo f 1,24 middenprijs f0,59 part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,60 a f 4,o5; middenprijs f 0,95, part. f o,a f o,per 25 stuks. De aanvoer van beide artikelen was ruim. Opgaaf van de Landboawmaatschappij. Boter fl,io a f1,24 per K.G., rekenprijs f 1,18 per K.G. Versche Eieren f 3,50 a f 4,05 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,80 per 100 stuks. Niet versche eieren bleven onverkocht. OOSTBURG, 24 Juli 1907. Oude Tarwe f-,a f-,Nieuwe Tarwe f 10,f 10,40 Roggef 7,75 f8, per H.L. Nieuwe Wintergerst f-,a f-,Zomergerst f-,i f-,—Haver f9,k f9,30. Kookerwten f-,af-, per H.L. Voererwten f 0,af 0,Paarde- boonen f7,75 h f8, Waar het er niet bij staat, is da prijs per honderd kilo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie! Naar aanleiding van het in uw no. van Dinsdag 23 Juli voorkomende onder „Laat ste Barichten", betreffende da benoeming van de heeren M. Gernler en P. Ceyaal tot wethouders onzer gemeente, moet mij het navolgende toch van 't hart. Zooals het in meerdere plaatsan van ons land gegaan is met de oud-liberale partij, zos ook is het hier gegaan. Voornoemde party had door middel van hunne candidaten de belangen der burgers in den Raad behartigd. Of van christelyke zijde al meermalen geprobeerd was om ook hunne candidaten verkozen te zien krygen, of er ook al een zacht protest werd gehoord, bet hielp niet de heeren wysden en de andere moesten het maar 't Mooiste van het geval was, dat de ge kozen meerderheid van die liberale heeren niet met den geest van onzen tyd meegin gen, neen, ze kwamen nog met de trek schuit, zacht aan schipper Doch hieraan kwam een einde; de brand spuit die in sommige plaa'sen wel eens dienst doet om gevel eu ramen van het raadhuis schoon te spuiten, deed hierbij de 1.1. gehouden verkiezing voor den Raad opbodze vaagde in Iguurlijken zin de twee candidaten der liberie party van hun plaats, en de kiezers kozen met dubbele meerderheid de candidaten der anti-revol. party, die men hier, zoowel als elders, voor kerkuilen oftewel nachtuilen uitmaakt. 't Meest interresseerde zich, door middel van een ongeteekend strooibiljet, voor die christelhke candidaten „Eenige vrijzinnige ontevreden kiezers" (lees één ontevreden kiezer, het is op ons dorp een publiek ge heim wie de reclame-maker was). Er werd in dat strooibiljet al uitgemaakt wie de be kwaamste man was voor le wethouder, en de ontevreden kiezer rekende al zelf uit dat zoa'n baantje van 2e wethouder voor hem, nu jatoch wel aangenaam zou zijn, maar hij had huit en den waard, ik bedoel den Raad, gerekend, want zyne verwachting is totaal den bodem ingesla gen «.altijd volg ens het bericht van 23 Juli) doch de kerkuilen, oftewel nachtuilen hebben hieraan niet medegewerkt. Erg kwaad is de benoeming niet, want wie de put voor een ander graaft, valt er zelf Doch de nachtuilen lachen in hun vuistje om de gespeelde comedie vau dat vrij zinnige hoerschap voor hunne party, zeziin den kiezers dankbaar voor het gestelde vertrouwen en zy hopen ds burgers to foonen, dat ook aan hunne mannen zeer zeker de belangen van ieder burger kunnen worden toevertrouwd. Met dank voor da opname dezer regelen. Uw dienstwillige, JAN. Oost- en West-Souburg, 23/7 '07. (Dit stuk plaatsen wij omdat wij er niet veel van begrypen. De inzender verheugt zich over de uitwerping vau twee liberale wethouders, over de verkiezing van twee auti-revohitionaira raadsleden, over de verkiezing vau twee andere liberale wet houders, over de niet-benoeming van 1 of 2 andere cok liberale wethouders. Wat hij van een circulaire zegt is ons ook niet dui delijk. Een onzer vrienden zond ons reeds vioeger deze circulaire; wy vonden er echter de door „Jan" gewraakte zinspaling op een wethouders-benoeming niet in, wel personaliteiten tegen den burgemeester en een der wethouders, en een aanmaning om toch te breken met den sleur. In dit licht beschouwen wij dau ook de verkiezing der twee anti-revolutionaire candidaten. „Zon der aanzien des persoons" zei dhr. Gernler Maandag; dit zij ook hunne leuze. Red „Handelsbelangen". De tentoonstelling van Reolamemidde- len, welke de vereeniging //Handelsbe langen" bezig is te organiseeren, belooft succes. Van de handelaren in reelame- artikele.n kwamen reeds diverse aanvragen voor plaatsruimte in. De groothandelaren die veel reolamemiddelen bezigen, lieten zioh bereids ook niet onbetuigd, en de welwillende medewerking door het oomilé ingeroepen van maatschappijen, vereeni- gir.gen en particuliere personen, breidt zich dagelijks uit. Niet alleen uit ons laod, maar ook uit Engeland, Frankrijk, België en Duitsehland kwamen reeds in zendingen in of zijn toegezegd. Is dus van die zijde het welslagen verzekerd, toch ontbreekt er nog een voorname factor. Dat is de Goesche handelsdry vende middenstand zel'-e. Voor u in de eerste plaats is deze tentoonstelling op louw gezet. Voor u, om te kunnen zien, wat er op het gebied van reclame aan de markt wordt gebracht. Maar ook voor u om te toonen wat ge zeby vermoogt. Is het noodig om te wijzen op de macht der reclame Moet u straks van anderen buiten uwe omgeving zien, wat die maokt beteeekent En moet u zioh dan verwon deren, als anderen met de voordeelen gaan strijken Gelukkig reeds eenigen hebben bun belang begrepen en gaven zich voor deelname op. Doch n'emand mag achterblijven. Niemand die handel drijft, groot of kleie, kan zeggen «ik doe niet aan reolame". En bijaldien u zo zelve niet maakt, ge hebt ongetwijfeld een of meer groot leveranciers, die wèl aan reclame doen. Mask hun op het belang van exposeeren opmerkzaam en ze zullen een gereed oor leenen aan uw verlangen. Nogmaals, toont wat ge kunt, en zorgt dat het groote publiek te wete kome dat het zioh-niet moer builen onze gemeente behoeft te begeven, om aan zijn recht matige eisehen te kunnen voldoen. Of schoon de commissie van voorbereiding reeds eene omvangrijke taak op zioh heeft genomen, heeft ze besloten dezer dagen de winkeliers bovendien nog persoonlijk te bezoeken. Maakt het hun gemakkelijk, zorgt ge reed te zijn met uwe plannendenkt er om tijd is geld en Eendracht maakt Macht.'' H. naar waarnemingen in den morgen van 24 Juli, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.4 te Horta, laagste stand 755.9 te Wisby. Verwachting tot den avond van 25 Juli veranderlijke wind, meest zwaarbewolkte luoht, mogelijk regenbuien. Weinig ver andering van temperatuur. AdverteniljSn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3