RECLAMES. Rechtszaken. Kerknieuws. Schoolnieuws. LANDBOUW. Gemengde Berichte/s. 'tl i twaa'f en één, hopend ,op de ghenaëde eade goedheyt Gods'', wiea zij hare zaak aanbeval. (Slot volgt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wedde P. Neermeijer te Bakkeveen te Middelbert dr. L. Meeth te Sappemeerte Garderen H. O. Ros- cam Abbing te Middelburg. Aangenomen naar Hengeloo door J. J. H. Bange te Oldehove. Bedankt voor Hellendoorn door H. W. v. Haatten te Lemele. Algemeene Synode (fl* zitting.) De heer W. van Oeveren (een der beide afgevaar digden voor Zeeland) zal de zittingen der Synode niet kunnen bijwonen. Uit de rekening Alg. Weduwen en Weezenbeurs blijkt, dat alle afdeelingen der beurs op vooruitgang wijzen. Legaten werden echter niet ontvangen. Tengevolge van de ver hooging der uitkeering werd f 1395.23b meer uitgekeerd dan hel vorige jaar, ter wijl voor 442 weduwen, 7 mindeijarigen en 12 erven een totaalbedragvanf77,751.52 werd uitbetaald. De uitkeering voor het jaar 1997 wordt gesteld op f180. Dispensatie van art. 52 regl. vac. wordt verleend aan een predikant, die wegeDS den gezondheidstoestand van zijue eohtge- noote een beroep naar elders moet aan nemen, maar nog geen 2 jaren op zijn eerste standplaats is geweest. Behandeld worden de «aangelegenheden van de synodale Bijbelvertaling des N. T. en van den Vervolgbundel". Het boekjaar sloot met een bedrag van f 1691.91* in kas. De quaestor-generaal merkt echter op, dat uit dit fonds nog eene rekening voor den Nieuwen Liederen-Bundel moet worden voldaan. Aangezien evenwel deze uitgaat voorloopig uit de alg. kas zal worden be streden, blijft uit het saldo f 250 voor het «studiefonds" en f660 voor het «fonds tot verbetering der schraalste predikantstrak tementen" beschikbaar. Ook de aangelegenheden van het «Hulp pensioenfonds voor emeriti-predikanten" worden in deze zitting behandeld. Het aantal deelgereohtigde gemeenten bedraagt thans 381 met 520 plaatsen. De uitkeering aan 64 predikanten en 6 erven bedroegen f7188.83. De uitkeering over 1907 werd door de Alg. Syn. Commissie bepaald op f 110. Wat het «Studiefonds" betreft, kon door tussohenkomst van diverse olass. besturen over 1906 f575 worden uitbetaald, terwijl hetzelfde bedrag voor 1908 besohikbaar is. Echter is de voordracht voor toelagen uit het «Studiefonds" door de Syn. Commissie gewijzigd. Immers kwam van een der leden der commissie, die mede-admini- stateur van een familie-fonds is, de toe- zegging in, dat voor dit jaar 1907 f1000 aan het fonds zal worden aangeboden, ten einde daaruit 4 studenten in de Godge leerdheid aan een der rijks universiteiten eene toelage te verleeneu. De hoogleeraar dr. Jonker, juicht het toe, dat zulk een uitnemend voorbeeld is gegeven door de administrateuren van een particulier fonds, en hoopt dat hierop bijzonder de aandacht zal worden gevestigd. De Synode ver- eenigt zich daarmede volkomen, en besluit haar dank te betuigen aan de schenkers. Daarna gaat de zitting over in die van eene Synodus Contracta ter behandeling van een bezwaar van den kerkeraad te Sliedreoht tegen een besluit van het cl. bestuur van Dordrecht, goedgekeurd door het prov. kerkbestaur, in zake grensver- andering tussohen de gemeente Sliedreoht en Giessendam. Geref. Kerken. Beroepen te Sloterweg J. Dijk, rustend pred. te Amsterdam. Aangenomen naar Huizen door H. Kajaa te Woubrugge. Bedankt voor De Bildt door A. Mulder te Strijen. Men meldt aan de Ned Te Kampen zal dit jaar geen theolo gische schooldag worden gehouden. Over het Geref. gymnasium aan de Theol. School verbonden zal weer met de nationale ver- eeniging onderhandeld worden. Het cura torium wil, dat de overdraoht oogenblikke- lijk en tiaaal zij, zoodat de nationale het nooit meer aan de Kerken kan overdoen. Io het afgeloopen boekjaar werd ongeveer f5000 voor de Theol. School minder ont vangen dan uitgegeven De oontributiën verminderden met pl.m. f4000, de collec ten gingen bijna f900 vooruit. Eindexamen Hoogere Burgerscholen in Zeeland. Ges'aagd de dames M W Kon- raad, M. P. L vzaay, E Proos, E. J. S. G. Robijü, E. P. J. C H. Wisse, van de R H. B. S te Middelburg. De heeren J. van Dijke en A. A Th. For'gens, beiden van de G. H B S. te Zierikzee A. Buijse, C G Kabboord, H. Schouwenburg en J. Zindee, van de R. H. B S. te Goes. Eén teruggetrokken. Benoemd tot onderwijzer aan eea openbare school te Hulst de heer J. P. Authonisse te 's-Hoer Arendskerke. Geslaagd te 's-Gravenhage voor ce ho ifdacte de hpereu J. P. Allaart te 's-Gravenhage en C. J. Poldermans te Gorinchem. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de St.Ct. no. 71 ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, het mondeling gedeelte van de dezen zomer te houden examens in de Hoogduitsche en Engelsche talen, zal worden afgenomen te 's-Gravenhage, onderscheidenlijk in bet ge* bouw «Diligentia", Lange Voorhout," en het Logegebouw, Fluweelen Burgwal, op de na volgende dagen en uren Hoogduitsche taal, lager onderwijs, op 15, 16, 17, 19, 20, 21,22, 23, 24, 26 en 27 Augustus, telkens van 9 uur v.m. en i'/z uur n.m. af; Hoogduitsche taal, middelbaar onderwijs (akte A), op 15, 16, 17, 19, 20,21, 22,23, 24, 26, 27, 28, 29 en zoo noodig ook 30 Augustus, telkens van 9>/2 uur v.m. en l'l2 uur n.m. af; Engelsche taal, lager onderwijs, op 24, 25, 26, 27, 29, 30 en 31 Juli, op 1, 2, 3 en zoo noodig ook 5 Augustus, telkens van 9'/2 uurtotu'/a uur v.m. en van 1 '/a uur tot 3'/2 uur n.m. Engelsche taal, middelbaar onderwijs (akte A), op 26, 27, 29,30 en 3i Juli, op 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8,9, 10 en zoo noodig ook 12 Augustus, telkens van 9'/2 uur tot 111 2 uur v.m. ÜIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsche corresp. schrijft De kring die hier met de christelijke school leeft en met belangstelling hare ont wikkeling gadeslaat, heeft zeker met leed wezen gezien :t in ons voorlaatste nummer opgenomen advies van B. en W. om niet over te gaan tot verkoop van het terrein, thans bij de Werkverschaffing in gebruik en gelegen in de Wagenaarstraat, tot het bouwen van een school voor lager- en meer uitgebreid lager onderwijs. Voor het bes'uur en voor het christelijk onderwijs in 't geheel een teleurstelling, om het zeldzaam gunstige, door ligging en ruimte, van dit terrein. Het bestuur had zich gevleid te kunnen komen tot schoolbouw op die plaats. Reeds 18 jaren ligt daar dat terrein, zon der dat er in afzienbaren tijd uitzicht be staat, dat het aan zjjn bestemming zal kunnen voldoen.^ Aan schoolbouw voor de openbare school denkt, voor het lager onderwijs, niemand. Alle scholen zijn nieuw of vernieuwd en bieden overvloed van plaats. De teeken-academie of burger-avond school, waartoe ook dit terrein oorspronke lijk bestemd was, behoort, naar de tegen woordige opvatting, onder gebracht te worden in de nieuw te bouwen ambachts school. Alleen als remplacent voor de school voor uitgebreid lager onderwijs, nu op de Bree gevestigd, en minder aanzienlijk voor de kinderen onzer gegoede ingezetenen, zou daarheen kunnen overgebracht worden, indien het denkbaar was dat, bij den huidi- gen stand der geldmiddelen, de gemeente raad daarvoor 40 mille voteeren zou. Intusschen zal, indien de gemeenteraad het advies van B. en W. bekrachtigd, het bestuur verplicht zijn de definitieve plaats voor de toekomstige school te bepalen, want de huur van het schoollokaal der ge meente, voorloopig in gebruik, eindigt 1 Juli 1908. Goes. Donderdag a.swanneer van uit Goes een salonboot met de knapenvereeni- ging en andere deelnemenden naar Ant werpen vaart, zal het koninklijk jacht Alberta" met koning Leopold aan boord, de Antwerpsche haven binnenloopen. Drie Nederlandsche torpedobooten komen heden Woensdag reeds in die haven aan. Middelburg. Bij den overweg der Staatsspoor bij de meelfabriek rukte zich gisterenmiddag een koe aan zjjn geleider los. Het dier rende de spoorbaan op en liep op een juist aankomenden goederentrein in. De machinist kon nog juist bijtijds stoppen en slaagde men er in de woedende koe weer te overmeesteren. Scherpenisse. De heer C. Jobae Pz. alhier is aangesteld tot leerling-conducteur bij de Westlandsche Stoomtramweg-maat schappij. De miliciens van de verschillende regimenten te Amsterdam gedetacheerd ter versterking van het garnizoen, zijn heden naar hun standplaatsen teruggekeerd. Bij kon. besluit zijn benoemd tot 2e luitenant bij de infanterie in Ned. Indie o.a. de cadetten T. Bakker, A. A. de Rijk, M. J. v. Andel, W. O. M. Slabbekoorn, F. C. J. Sneep, N. A. H. A, v. Kempen, G. Keers bij de artillerie in Ned. Indie o.a. A. W. v. d. Bsrg, S. N P Tierie, J. Boot bij de genie in Ncd Indiëo.a. A. H.v. Dijk en A. C R v. d Meer. Vrijdag werd te Bruinisse een ver gadering gehouden van schippers, om de mogelijkheid te "'espreken H. M. door de visschersvloot te begroeten. De vergade ring was niet talrijk bezocht, en uit de be sprekingen bleek, dat de zaak niet wel mogelijk is, omdat het tij op den feestdag slecht valt, znodat de schippers veel te langen tijd op h^t water moeten zjjn, eer zij de haven weer binuen kunnen. lerseke. Dinsdagmorgen ving schipper M Paauwe in as. door hem uitgezette rog- netten twee zeebonden. Een welkome vangst, vooral waar op het aanbrengen van zeehonden een pre nie is gesteld van f 2,50 voor een mannetje en f 3 voor een wijfje. Door Gedeputeerde Staten van Ze land is tot lid-werkman in de plaatselijke com missie, bedoeld by art. 86 der Ongevallen wet, welke haar zetel heeft te lerseke, be noemd Jacob Marteyn, timmermaneknecht te lerseke. VHssJngen Op de Dokkade is door het schrikken een voor den wagen gespannen paard gevallen. De zich in den wagen be vindende personen, de landbouwer T., zjjn vrouw en een 12-jarige jongen werden er uitgeworpen en kwamen onder den wa gen ter»cht. Zjj liepen allen kwetsuren op, de jongen had eej.diepe wonde aan de kin. IJzendijke. Door het schrikken van zijn paard, dat op hol sloeg, is de knecht A. Buijsse te Biervliet, er at gevallen en door het dier doodgeslagen. Bij gelegenheid van de Oude-Pol- dersche kermis had Zondag onder de ge meente Zuiddorpe omstreeks middernacht een hevige vechtpartij plaats, waarbij ge. bruik gemaakt werd van de revolver. De Zuiddorpsehe rijksveldwachter Jongbloed trachtte de vechtenden te toheiden en wilde een hunner de revolver ontrukken. De houder van het wapen richtte het op den veldwachter die daarbij een schot ontving in den arm. De dader, een berucht persoon van Belgisoh Overslag, wigt te oDtkomen. Een geneesheer van Wachte- beke verbond den getroffene en vervoerde hem ter verdere verpleging naar zijn wo ning. De gemeente-veldwaehler begaf zich over de grens om zoo mogelijk de inhech tenisneming van den schutter te bewerken Een Belgisoh gendarme wilde daartoe echter geen hulp bieden, wijl hij buiten dienst was. De gemeente-veldwaohter trof ook deD dader aan en deze bekeode op den rijksveldwachter gesohoten te hebben. Maar de Nederlandsche beambte moest onverrichter zake terugkeeren. Maandag echter begaf hij zich met den brigadier der rijks veld wacht naar Moerbeke om de Belgische gendarmerie te verzoeken den dader te arresteeren. De gevraagde mede werking werd aldaar verkregen en man schappen uitgezonden om den dader op te sporen. (M. C. Wissenkerke. lu de raadsvergadering van j.l. Maandag waren alle leden met den voorzitter aanwezig. Na opening werd aan de orde gesteld het onderzoek der geloofs brieven van de herkozen periodiek afgetre den raadsleden J. W. van Nieuwenhuijzen, M. Maris, J. M. Marcusse en Abr. Abra- hamse. Door de commissie van onderzoek werd gunstig rapport uitgebracht, waarna tot toelating wordt besloteD. De vergade ring werd daarna eenigen tijd bjj geheime zitting voortgezet. Na heropening bleek onder de ingekomen stukken voor te komen het procesverbaal der gemeente-kasopne- ming hetwelk aanwijst een bedrag van f 1781,42s kasgeld, missive van Ged. Staten mededeelende dat de gemeonte over 1907 aanspraak heeft op f 6823,41s ryksuitkee- ring en over 1906 op f204, tegemoetkoming in de kosten van het herhalingsonderwys, voorts de begrooting van de gezondheids commissie waardoor 't door deze gemeente te betalen aandeel wordt geraamd op f 116,92s en een sehryven van de heer A. T. C. Swenne, houdende dankbetuiging voor het geldelijk cadeau hem door den Raad bjj zijn zilveren ambtsjubileum in beginsel toe gezegd. De voorzitter stelt voor het daartoe betrekkelijk besluit, genomen uit geheime zitting van 24 Mei j.l. thans detinitisf te be krachtigen, waartoe by acclamatie word be sloten. Teneinde de uitgaven van het toe gezegd bedrag ad f 100 en ook de vermeer dering der bslooning van den lantaarnop steker te Kamperland ad f 10 te kunnen bestrijden stelt de voorzitter voor, de be grooting voor 1907 te wijzigen .waartoe met algem. stemmen wordt besloten. De voorz. deelt daarbij mode dat de lantaarns aan den veerweg met 1 vermeerderd en alle nu zul len worden verplaatst achter het trottoir, teneinde aanrijding te voorkomen en dat bovendien 1 lantaarn zal worden geplaatst op den hoek by Buyze. Een en ander vindt bjj de.vergadering instemming. Na een be sluit tot af- en overschrijving van een paar postjes op de begrooting van 1907 deelt de voorzitter mede, dat hem uit bekomen in lichtingen is gebleken, dat een verordening op het berijden van het trottoir met motor of gewone rijwielen geen effect kan hebben, daar de veerweg een rijksweg is waarop dergelijke beperkingen niet worden toego- laten. Deze mededeeling wordt voor ken nisgeving aangenomen en van het maken oener verordening afgezien. Daarna wordt overgelegd de rekening der gemeente over 1906 waarvan de eindcijfers zyn ontvang f31540.61, uitgaaf f29609 85, goed slot f 1930.76. Die rekening zal door de raads leden worden onderzocht. Bij de gewone rondvraag wijst het raadslid Nieuwdorp op de onbruikbaarheid als brand-waterputten der dorpsvijvers bij het wachtstal en in dn Kerkstraat wegens de vele modder daarin aanwezig. De wethouder v. d. Maas lich1 toe dat zulks een gevolg is van de weinige gelegenheid die er gedurende dezen zomer nog tot delven bestaan heeft. Zoodra dit mogelijk is zullen beide vijvers gedolven worden. Het lid Schippers vraagt inlichtin gen omtrent het al dan niet mogelyke nat een voor gemeenterekening verpleegde krankzinnige in verpleging zou worden ge houden, niettegenstaande de familie meent, dat deze wel zoover hersteld is dat hy naar huis kan komen. De voorzitterzegt in d«zen meer vertrouwen moet worden gesteld in t neeskundig advies van den directeur-ge neesheer van het krankz. gesticht, die drie jaar verlenging v(an den termijn noodig achtte dan in het oordeel of de meening van leeken ais de betrokken familie. Daarna wordt de vergadering gesloten. Verplichte najaarskeuring van dek hengsten. De keuringsdagen zyn bepaald als volgt: 2 September Middelburg, 3 Sept. Oostburg, 4 Sept. Hulst, 5 Sept. Katten dyke en Cort- gene, 6 Sept. Zierikzee en St Maartensdijk. Aangifte vóór of op den 12den Augustus 1907 by den secretaris, dhr. G. A. Voster- man van Oyen te Aardenburg,die op vracht vrije aanvragen lijsten zendt ter invulling De aangifte moet onderteekend zyn en eene duidelijke opgave bevatten van den naam en de woonplaats van den eigenaar en houder, den na&m, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, benevens, indien deze is ingeschreven in een stamboek, van het stamboeksnummer, zoo mogelijk de afstamming van vaders- en moederszijde en den naam van den fokker en de gemeonte waar men 't paard wenscht voor te brengen, op deze keuringen moeten worden voorgebracht alle dekhengsten van 2 jaar en ouder. Mond- en klauwzeer. Ook in Den Haag heeft het mond- en klauwzeer zijn intreden gedaan een paar kalveren, op het onlangs door de gemeente verhuurde weiland aan de Zwammerdam- straat grazend, zyn er door aangetast. Het terrein wordt door de politie bewaakt. Op een vraag aan een veearts hoe de ziekte zich zoo gemakkelyk verspreidt, antwoord' de deze dat vogels en insecten, maar vooral vogels, daartoe heel veel by- dragen, omdat zy op de „besmette weilan den" voedsel zoeken. Deze zegsman ver klaarde ook, dat de besmetting zou bljjven doorgaan, zoolang het vee in de weiden loopt, en dat de veiligheidsmaatregelen, toezicht door militairen en politie, daar be trekkelyk heel weinig tegen kunnen doen, wat in verband met de oorzaak der groote verspreiding wel te begrijpen is. Het komt er niet op aan hoeveel brand stof ge op bet vuur doet of hoe goed Uw brandstof is, het vuur zal niet bran den indien de sohoorsteenen verstopt zijn. Het komt er niet op aan hoeveel voedsel ge eet en hoe het voedsel is, het kan U nimmer voeden, nimmer nut voor U heb ben, indien Uw darmen verstopt zijn. Want wanneer ze verstopt zijn, heeft de maag geen gelegenheid om de afval van het voedsel te verwijderenten gevolge hiervan is al haar werk tevergeefsohge bekomt indigestie, wordt mager en zwak door het gebrek aan voedsel, ge krijgt hoofdpijn, maagpijn, aanvallen van duize ligheid ge kunt nauwelijks ademhalen en gevoelt U zwaar, uitgeput en ellendig. Foster's Maagpillen werken op den afval in het lichaam, terwijl ze dezen zacht maken en geven sterkte aan de spieren der ingewanden, zoodat zij hun kracht terugkrijgen om den vergiftigen afval af te voeren. Foster's Maagpillen zijn een zuiver plantaardig geneesmiddel, veilig en vertrouwbaar voor iedereen en voor alle soorten van ingewands-, maag- en lever ziekten. Ze veroorzaken geen krampen, dooh werken zacht en aangenaam. Overtuigt U dat U de echte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- tcekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks) Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Naihan Emanuel, en te Mid delburg bij den heer Joh. de Roos, Vlas- rnarkt K 157, a f0.65 voor één- of f3.60 voor zes doozen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Woensdagzijn veroordeel wegens: diefstal: E. G., 23 j., hvr. van E G. M kunstemaakster, zonder raste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 2 m. gev. straf, met mindering ran het voor arrest J. de S43 j., werkman, Middel burg, tot 6 w., en C. U., 33 j., tagrijn, Middelburg, tot 1 m. gev. straf; mishandelingA. H. M., 19 jwerkmaD, Koewacht, J. M 18 j., arbeider, Sas van Gent, en M. N., 19 j., arbeider, Sluis, e»- F. N, 21 j., landbouwerskneoht, Retran- ehement, allen tot f10 b. s. 10 d. h„ en F. J. v. K21 j., en J. F. v. K., 23 j beiden voermanskneoht, TerneuzeD, ea J. C. H 20 jpakhuiskneoht, Vlissingen, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h. beleediging van ambtenaren: L. T., 35 j., koopiri&n, Heinkenszand, tot 14 d.gev.straf; icederspannigheidC. H, 19 jvissoher, Arnemuiden, tot 14 d. gev. straf; bedelarij: A. L., 63 j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, thans te Middel burg in hechtenis, tot 3d. b. en opzending naar een rijks-werkinrichting voorden tijd van 3 jaren en landlooperij en bedelarij: J. B, 56 j. zonder beroep en zonder vaste woonplaats, thaDs te Middelburg in hechtenis, tot 2 X 3 d. h. en opzending naar een rijkswerk inrichting voor den tijd van 3 jaren. Verkiezingsleer. Wij lezen in Het Centrum, wat ook in onze kriDgen wel onthouden mag worden In een nabetrachting op de gemeente raadsverkiezing wijst het Deventer Week blad erop, dat de goede tactiek, om in som mige districten alle krachtenop een bepaalden candidaat te vereenigen, dikwerf nog zoo moeilijk is toe te passen, 't Lijkt lastig, schrijft het blad, om den kiezers aan 't verstand te brengen, dat het zwart maken van ééa puntje soms meer is, dan het zwart maken van drie. En terecht wordt dan verwezen naar Eusohedé, waarderechtsohe groepeD, ofschoon in de minderheid, zich den zetel van den heer FJhorst wisten te verzekeren, door alléén op hem testemmen. Te Deventer daarentegen verspeelde men de kansen van den katholieken werkmaos- eandidaat Hulsel mans, doordat een aantal kiezers behalve op hem ook nog op een anderen oandidaat stemden, terwijl ten overvloede hoogst waareohijulijk een twin tigtal reoht8che stemmen hem onthouden bleven. Minstens veertig kiezers stemden daar op een der aodere candidateD, en deden zoo huD eigen oandidaten vallen. «Ware dit niet gesohiedt", zegt het D. W., «dan ware Hulselmans met 197 stemmen tegen 297 op Verwey (den liberaal) in herstemming gekomen met kans op de stemmen der sociaal democraten en ook op een meer besliste houdiDg der Volks partij. Het vallen van onzen candidaat is dus op de allereerste plaats aan onze eigen partij- en bondgenooten toe te schrijven". Nu gelooven wij niet hard aan de hulp die de sociaal-democraten aan een katho liek, ook niet al is die katholiek een werk man, zouden geven tegenover een liberaal. Daarvoor zijn ay te zeer met het anti papisme besmet. Maar dit daargelaten, is het een feit, dat het in een district of een gemeente, waar men tot Me minderheid behoort, nuttig en noodig kan zijn, slechts één ot enkele oandidaten te stellen, al zijn er meerdere zetels te bezetteD. Door deze tactiek te volgen werden in verschillende plaatsen overwinningen behaald, o.a. in Goes, waar door de samenwerkende par tijen van Reohts een katholiek in den raad werd gebraoht, wat daar nog als een nieuwigheid gelden mooht. Door niet te veel oandidaten te stellen zal men ook meermalen voorkomen, dat ztoh bij de herstemming het anti-olerieale bloo in volle kracht doet gelden. Komen bijv. vijf liberalen in herstemming met vijf katholieken en anti-revolutionairen, en zijn de socialisten of vrijzinnig-democraten bij eerste stemming uitgevallen, dan zullen dezen in den regel de liberalen te hulp komen tegen ons. En omgekeerd heeft men hetzelfde te duchten. Zijn echter Alle partijen bij de herstemming betrokken, dan zal ieder zooveel mogelijk voor zichzelf moeten zorgen en is hetanti-olerioale «bloc" minder te vreezeD. Dit is een les, welke de jongste verkie zingen ons niet onduidelijkhebben gegeven. Wij zullen er ons voordeel mee kunnen doen in de toekomst. Maar daarvoor is dan ook noodig, dat onze organisatie zich tot het volmaakte toe vervolledige, en dat het een regel wordt zonder uitzondering, om zich te houden aan het wettig genomen besluit der wettige organisatie. Toezicht op uitvoer van Rundvee. In verband met de omstandigheid, dat aan den invoer van Nederlandsoh rundvee in sommige landen moeilijkheden in den weg worden gelegd, gegroDd op den naar het oordeel, der buitenlandeohe autoriteiten minder gunstigen gezondheidstoestand van onzen veestapel, is door den minister van Waterstaat bepaald, dal, met ingang van 16 Juli 1907, door een geëxamineerden veearts moeten worden gekeurd alle per spoor naar het buitenland te vervoeren runderen met bestemming, hetzij naar spoorwegstations in het buitenland, hetzij naar Sas van Gent, Hulst, Vlake, Bergen op Zoom, Rosendaal, enz. Over het laatst verloopen seizoen zijn to Borgen op Zoom 8, Burghsluis 52, Veere 98, Brouwershaven 44, Bruinisse 30, Oud dorp 30, lerseke 7 eD Tholen 5 stuks zee honden gevangen, samen 274, tegen 376 in het vorige jaar, terwijl er 25 levend Daar Frankrijk en 3 naar België verzon den werden. In de Grevelingen kwamen er meer voor dan vorige jaren, maar steeds dieper zeewaarts. De gebroeders van der Klooster te Burghsluis klagen er over, dat de vangst voortdurend moeilijker wordt, omdat de vangst buitengaats voor hen meestal met zeer veel bezwaren gepaard gaatzij zijn voornamelijk de leveranciers van levende zeehonden voorbuitenlandsohe afnemers. Gisterennacht is te's Gravenhage wederom in het hartje van de stad ten brutale inbraak gepleegd. Een der étala- gekasten in bet magazijn van den goud smid en juwelier, den Goudsmit op den hoek van het Buitenhof en Passage, is namelijk zoogoed als leeggeplunderd. Waardevolle armbanden, ringen, kettin gen, broches en andere sieraden, tot een bedrag dat in de duizenden beloopt, wor den vermist. Sporen van inbraak zijn aaD de buitenzijde van het huis niet op te merken en ook io den winkel is de dief blijkbaar kalm te werk gegaan. Wel is alles overhoop gehaald, maar ook hier geen verbreking van sloten of ruiten. De op dubbel slot zijnde magazijndeur in de Passage is eenvoudig door middel van een valsohen sleutel geopend. Eenmaal binnen heeft de inbreker blijkbaar met overleg en kennis van zaken zijn slag geslagen, Althans juist de étalagekast, waarin de kostbaarste voorwerpen lagen uitgestald, is door hem geplunderd. Ook de étalage- kast heeft men met een valschen sleutel weten open te krijgen. De inbraak werd eerst desochteDds door den heer Goudsmit zelf ontdekt. Toen hij op gewonen tijd aan zijn, 's nachts onbeheerd, magazjjn kwam, bemerkte hij dadelijk dat er iets niet in den haak was, want de straatdeur 's avonds bij het verlaten van het maga zijn op nachtslot gecaan, was thans gewoon gefloten, in den winkel vond hij dan ook de versohillende voor zijn winkelramen uitgestalde kostbaarheden door elkander gehaald. Door de dader, ot de daders is, geen spoor achtergelaten. Toen gisterenmiddag te Beek een zestal heeren langs de gevaarlijke helling van den Berg-en-Dalsohen hollen weg wilden üetsen, kon ééa hunner zijn iiets niet meer inhouden; hij kwam te vallen en moest onder behandeling gesteld worden van den dokter, wijl hij aan hersenschud ding leed. Te Nederweert is een 27-jaiige man bij het kersenplukken, waartoe hij in den boom geklommen was, door het breken van den tak gevallen. Hij kwam 1 spoedig na is opgevisoh aldaar voor Spiekeroo spoeld, waa de ramp a 't Verkeerde van ontbind Op 't lijk en een goi deelneming besteld. Een sc Leliestraat vannaoht a laatste wat zeide, was koekjes", jelui zorgen vier kindere en-een-half een-half jaa weken in de kinduren De A Rotterdam aan het wei liggende aai Over firma Hubei nog hef volf Van der ditmaal wee sinds het de Konink werkzaam hij arbeid weefstoel. R hem er op tevreden wai leverde al en voortdui gegeven ma hem teen m werk aiet li ongeregeld Gister leverc lang karpet Hij verliet arbeiders m gesteld. Dez< spreken en Leur's ontsla weigerde, h Huberts hee Leur heeft e zal Maandag wb^len gest De arbeiders heden herva Omtren Heumen mi Twee autotni snorden in v richting naar voorby Mald 50-jarige vrc waren leurei bewoog. De schuwde, mai overreed zy getwijfeld do nog wel een staan kwam. met zwaar be geschoten bi zijde van de keerde terug, de brigades n Mooksche sp komst hadde brigadier var Mos met een des onheils, Heumen en gewonde de vrouw was z\ gaf behalve d leven meer. twee dames, gezeten (de het rytuig na ongelukkige, wing, steeds loopen, zooda zich ook naa; moeten worde De vrouw is In zijn 1 generaal van Hau schuldig' dat deze den gepleegd hee haren dood, vrouw uitbeta De verdedij met den moo: met den valsi te Baden-Bac schoonzuster die zoo mal 1 moordenaar, 1 liefde die de b In dien toesti menscheu gee kateD ezels, de dader is. baard die ach loos verdwene moord zou e zijn .maar zo in Amerika b tenaar van he voor de achul nog nooit is bewys in zuil Wy hebben 1 Hau moet vr( Om half zich terug. 1 buiten hetger

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2