Vrijdag 19 Juli 1907, Openbare Verkooping Builenlandscii Overzicht. 1 perceel AARDAPPELEN, 1 perceel ZOMERGERST, 2 perceelen ZOMERGERST, op Vrijdag 26 Juli 1907, Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. verViezing werden de a.-r. oandidaten onder meer bestreden met 't argument dat aij nota bene sohuld zouden hebben hieraan dat de miliciens nog langer keukenmeide- weik in de kazerne zouden verrichten. Dit is op zichzelf reeds een schromelijke onjuistheid. Regeling van de quaestie van het blij vend gedeelte wordt door alle partijen van harte begeerd. Maar in een gemeenteraadsvergadering komen dergelijke quaesties nimmer ter sprake. Maar de nadruk had, mits niet bij een gemeenteraadsverkiezing, bshooren gelegd te worden op een ander feit dat vrij wat dichter bij de waarheid s*aat, omdat het met de stukken is te bewjj»9i;. Minister Staal wilde het blijvend gedeelte wegzenden en het aantal dienstplichtigen vermeerderen. Korter diensttijd met meer miliciens. Het aantal manmaanden moest gelijk blijven. Dat wij hiermee duur Ier zouden uit geweest zijn, is door verschillende mannen van 't vak den lieden voorgerekend. Maar het had nog iets anders tegen zich. In vele bedrijven, ja in >le meeste, komen des zomers handen te kort, en heersoht in den winter veel werkloosheid. Waar kwam nu ket plan van Minister Staal (van uit sociaal oogpunt bezien) op neer P Dat hij des zomers nog méér jonge mannen met rappe handen uit de maat' schappij zou halen oun ze te kazerneereu en des winters méér jonge mannen naar huis zou zendeo. Met andere woordenHij 'wilde het gebrek aan handen in den zomer nog nijpender maken en de werkloosheid in den winter nog grooter t Eo dat, terwijl de militaire voordeden van dezen maatregel door vele deskundigen ontkend werd of liever: door hen beweerd werd dat de nadeelen de voordeelen verre overtroffen 1 Het kan goed zijn dit nog eens in her innering te brengen. De felle stryd die hier en daar in de dorpen en in de groote steden om de Raads- zetels gestreden wordt, heeft ons allen wat te zeggen. Hy zegt ons dat 't verzet tegen de door werking der anti-revolutionaire beginselen steeds meer alzijdig wordt en overgebracht op 't terrein der gemeenteraadsverkiezin gen, daar zelfs nog toenemende is en er nog in geen jaren aan staking van den strijd kan worden gedacht. Er is in den Staat, in de Provincie, in meer dan eene gemeente veel verkregen, waarvoor wij dankbaar mogen zijn. Op schoolgebied wenschen wij de dank bare herinnering nimmer los te laten dat de kracht dsr scherpe resolutie, die tot den stryd voor de chr. volksschool drong, ligt verbroken. Voor do doorwerking der chr. beginselen ook op het terrein van den arbeid, en de organisatie van den arbeid hebben wy grooten lof. In de toenemende belangstelling voor een christelijk landsbestuur roemen wij. Niet het minst verblijden wy ons over den terugvoer van die vele afgedwaalden, die thans met ons den strijd voor de eere Gods en de doorwerking der chr. begin selen, bij de stembus tegen Ongeloof en Revolutie wenscben te voeren. Er moet eohter onzerzijds meer gewerkt worden om te verkrijgen dat tot de laatste man die bij ons behoort, tot ons overkomt, ook in de Kiesvereenigingen. Werven, aldoor werven is de schoone taak, die Groen van Prinsterer ons heeft geleerd. Werven in de gelederen van den tegenstander, waarin nog zoovele edele geesten uit onkunde, uit onbekendheid met de beteekecis van onzen strijd,mee afdolen, die, door gestadige voorlichting onzerzijds, moeten en kunnen gewonnen worden. Dit is de taak, die in de rustiger maan den welke dit jaar ons nog resten, behoort te worden ondernomen. Wij hebben nu de heugenis van menigen sohoonen triomf die behaald werd. Maar daarop mag niemand gerust zijn of zich rustig onder zijn vijgenboom neder zetten. Volharding, offerwilligheid, ootmoed en bestudeering onzer beginselen, dit alles moet steeds meer gezien worden, znllen wij op den duur het tegen den nog machtigen vijand kunnen uithouden. Want de tegenstand wordt heftiger, en de tegenstanders heffen met te grooter vrij moedigheid de vaan der Revolutie omhoog. Het zullen ook in Nederland al meer in den staatkundigen strijd worden twee par tijen, die vau het Geloof en die van de Revolutie welke tegenover elkaar komen te staan. De vrijzinnig democraten van thans zijn de Bio;aai demooraten vanoverenkelejaren. De hooge stemmenoijfers dezer laatsten, in de groote steden vooral, en de teruggang van de stemmenoijfers hunner naaste ver wanten de vrijzinnigen hebben dit nu reeds in bedenkelijke mate aan het lioht gebracht. Tegen dien wassenden stroom past ons In de vreeze Gods een ernstig, krachiig aaneensluiten, met terzijdestelling van per soonlijke of kerkelijke bezwaren. Dit is over 't algemeen door de Rechtsche partijen in ons land goed begrepen. Het geeft moed voor de toekomst. Ken on tere kijk. Da loonbeweging onder de boeren arbeiders in hel Oldambt (Gr.) hebben nog al de aandacht getrokken in den laatsten tijd en was vooral hierdoor opmerkelijk, dat in de dorpen Oostwold en Midwolde, waar de Cbr. arbeiders de leiding hadden, de staking uitbleef en in de andere dor pen onder leiding van de socialisten sta king sitbrak. Vooral de staking te Fin- sterwolde bracht de gemoederen in heftige beweging. Maar ten slotte, nadat ze zeven weken geduurd had, werd ook deze s'aking be ëindigd met eene overeenkomst tussehen de boeren en de arbeiders. En nu kondigt de «Bondsbanier" het resultaat dier staking aan als eene belang rijke overwinning en prijst haar aan als een voorbeeld voor de Rotterdamsohe arbeiders. Wij hebben evenwel een andereD kijk op deze bewegiDg Wat de arbeiders te Finsterwolde na zeven weken staken onder socialistische leiding met ingang van I Juli verkregen, hadden de arbeiders te Oostwold en Mid wolde onder leiding der chr. organisatie in Mei reeds zonder staking verworven. Voor de arbeiders,ook de Rotterdamsohe, is hier dus wel wat uit te leeren. En dau dukt ons, dat in dezen het voorbeeld der mannen van Oostwold het sterkst aantrekt. Patrimonium. Gods voorzienigheid. Lst pp de leidingen van Gods voorzie nigheid hoe duidelijk ziet gij zijne band in dingen, die 4oor anderen aan het toeval worden toegeschreven God, die de wereld bewogen hseft, heeft in zyn groot, ruim hart aan u gedacht en voor a gezorgd. Geheel uw leven, uw geestelijk leven, alle dingen hebben medegewerkt, u ten goede niets ia verkeerd gegaan, want God heeft alles geleid en bestuurd. „Waarom zegt gij, o Jaoob, en spreekt, o Israëlmijn weg is voor den Heere verborgen, en mijn recht gaat, van mijn God voorbij." Hg, die de haren van ons hoofd telt en ons bewaart als de appel van zijn oog, heeft u niet vergeten, maar heeft u nog lief met eene eeuwige liefde. De bergen zijn nog niet geweken, de heuvelen hebben nog niet gewankeld, en tot aan dien tyd kunnen wij vertrouwen, dat zijne eigene kinderen veilig zjjn. Spurgeon aan zijne moeder. BOEKJES verkrijgbaar bij den Notaris van af 2 Juli a. s. De Notaris PILAAR zal te Kaltendijke, in de herberg bij J. F. Feleus, ca afloop van de reeds geannon ceerde veiling van Veldvruchten, verli oopeu: voor den heer Jacs. Eversdijk, ■in Reijmershoek, aan den Kuureweg; aldaar in Reijmershoek, in bet Poldertje. Bij biljetten omsohreven. des namiddags te 2 uur, te Bieselinge, voor den j Socialistische zedeleer. Onder dit op" schift sobreef Onze Courant: Als wij waarschuwen voor het socialis tische gevaar, wordt ons verweten, dat we de mensohen bang maken met hetroode spook". Laat dan nu de lezer oordeelen. De heer F. v. d. Goes de bekende so- ci&al-demooraat, Man van de wetenschap met grooten invloed in de Arosterdamsohe studentenwereld. Op de vraag nu of in dagen van sta king ook mag worden gestaakt b. v. door de werklieden van de waterleiding, van de reiniging, door de verplegers in de ziekenhuizen eazantwoordt deze ge leerde zonder aarzelen ja. AI zouden de zieken omkomen door ge brek aan hulp, en een gansehe bevolkir g vergiftigd worden door onrein water of vergaan in haar vuil't Is nu eenmaal oorlog, zegt de heer v. d. Goes. En dan gaat het zooais het gaatEr op of er onder Dat is de k'assenstrijd I Zoo zonder blikken of blozeD werd dat nog pas in 't Volk neergeschreven. Niet door een halfgaar jongmaatje. Maar door 'n wetenschappelijk sociaal democraat, die weet, wat hij sohrijft. Socialistische Tyrannie. Te Saint-Queonn in Frankrijk is het volgende gebeurd De werklieden der weverijen van den fabrikant Schmidt zonden hun patroon afgevaardigden om hem de verwijdering vaa een huDngr mede-arbeiders Poly, te verzoeken. Welk gruwelijkmisdrijfhaddeze begaan? Bij de verkiezingen van den laatsten Zondag had Poly gestemd op den progressistisoben oandidaat inplaats van op den socialist. Maar, antwoordde de heer Schmidt, mijn werklieden zijn altijd vrij om den oandidaat te stemmen, dien ze willen, en ik bemoei me in 't geheel niet met hunne politieke meeningen. Ik kan dus uw mede arbeider niet aan de deur zetten. Zeer goed, antwoordden de afgevaar digden, dan zullen we slaken, tot deze genoegdoening ons gegeven zij. En de 225 werklieden verlieten de fabriek onder het zingen der //Internatio nale" en ongetwijfeld onder 't geestdriftig gejuich: //Leve de Vrijheid!'' De socialisten hebben vaak getoornd tegen patroonsdruk, tegen //kapitalistische" pressie bij verkiezingen. Wat denken zij van dezen wezenlijken aanslag tegen de politieke meeuing eens werk mans Wat zij er van denken vraagt de Nieuwe Zeeuwsche, van wie wij dit overnemen. Maar wat zij er van zeggen Dat is wat anders 1 Frankrijk. Zy eerst, een misverstand opgelost. Er beeft Zondag geen aanslag op president Faillières plaats gehad. Wel heeft een dwaas een paar schoten in de lucht gelost, doch meer om de aandacht te trekken dan om iemand kwaad te doen. Het publiek heeft er wel een aanslag van gemaakt, dewijl de president m6t den mi nister-president daar zoo juist voorbijgere den waren. Het was bjj gelegenheid van de groote parade ter eere van list feest van de Bastille dat vroeg in den morgen plaats had. De parade en de plechtige uitreiking van ridderorden aan hooggeplaatste officie ren was om kwart na Degen, voordat het rechtsf warm begon te worden, afgeloopen. De president met Clemence&u in een rijtuig reed door de volle straten naar het Elyeée torug, toen er in de av6nue de Marigny, vlak bjj 't rijtuig geschoten werd. Faillières en Clemenceeu kak&n om, en zagen dat er opnieuw geschoten word. Daar stond een man met eon revolver in de lucht te schie ten. Het publiek viel op hem aan en zou hem zeker kwaad gedaan hebben, wanneer de politie er nist vlug bij was geweeBt. De man heet Maillé, heeft op de oorlogsvloot gediend on is als kanonnier eerste klas ont slagen. Men vraagt zich af of de daad in verband staat met de ontevredandenbeid onder de ingeschrevenen b\i dezeemacht over hun pensioenregeling. Maillé schijnt I het den rechter van instructie gezegd to hebbeD, dat hij zco door zijn familie ge plaagd werd, dat hg zoo onrechtvaardig be handeld was en nu de aandacht cp zich wilde trekken. Ia de wijnbnuwecde streken is datzelfde feest van de Bastille-bctormiDg in 1789 'n revolutionair vrijheidsfeest oik ni<. t overal rustig afgeloopen. Wij maakten gister al melding van de ongeregeldheden te Toulon. Frankrijk staat op vulkanisohen bodem. We;nig is noodig of de revolutie barst er in volle vlam uit, om wie haar te na komt te verteren. Oostenrijk-Hongarije. De Ausgleiob, dat wil zeggen hel ver gelijk tussehen de twee door verschil van belangen geseheideo, doch onder een ge- meecsehappelijken vorst vereenigde,stateD, blijft de orde van den dag. De grootste helft van de kwesties, die het totstandkomen van den Aasgleioh tus sehen Oostenrijk en Hongarije bemoeilijkten zijn nu op bevredigende wijze opgelost. De geschillen over de verbruiksbelasting en over het Hongaarsche deel der openbare schuld zijn uit den weg geruimd. Dit is eohter nog niet het geval met de spoorweg tarieven en met den wensch der Hongaren van eeu eigen spoor door Silezië naar Duitsohlaod in het belang van hun handel. Men hoopt echter op een compromis in die zaak, men denkt dezer dagen gereed te komen. In Oostenrijk vreest men nu reeds het kind van de rekening te worden. Rusland. Wat speelt men toch in het Czarenrjjk met een menschenlevan. Alles hangt er aan elkaar van moord en verraad. Eenige maanden geledeu was daar te Petersburg zekere Kssantsef in de party der revolutionaire socialisten. Hg had zich zekeren Tjodorof tot zjjn handlanger uit gekozen, dion hij te bewegen wist den ex-afgevaardigde Jollos, redacteur van een liberaal dagblad, uit den weg te ruimen wegens verraad gelijk hg voorgaf, doch in werkelijkheid dewgl de reactionairen de zwarte bende hem hadden ter dood veroordeeld en Kaesnteef, die een der hunnen was, mat zijn terechtstelling was belast geworden. Eenigen tyd later wist deze laatste zijn werktuig te bewegen een aanslag te plegen op graaf Witte die ook liberaal is, dooh door hem evenzeer van verraad was be schuldigd geworden. Daartoe legde Tjo dorof bommen in de huiskamer van den graaf, doch dit werd ontdekt. Een tweede plan werd hierop tussehen deze twee be raamd. Men zou op een zondagmorgen uit een kroeg tegenover Wiite's huis bommen gooien in 't rijtuig van den graaf op het oogenblik dat hy zou uitrijden. De ander echter vertrouwde zyn baas niet meer en toen hy op de plaats der afspraak met hem alleen was, stak hij hem dood. Met behulp der revolutionaire socialisten ont kwam hg en zgn vrienden maakten de feiten openbaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mijnsheerenland F. G Hos- pers te Kethel, die bedankte voor Nieuwer- kerk 8/d IJselte 's-Gravendeel, G. A. Slagmolen te Dordrecht. Het aantal vacatures in de Ned. Herv. Kerk bedraagt thans 127 legen 135 in 't begin van dit jaar. Door het Classicaal bestuur te Dord recht is ds. M. H. A. van der Valk, pie- dikant bij de Ned. Herv. Kerk te Oad- Beijerland, voor den tijd van drie maan den in zijn bediening gesehorst, en is tot consulent benoemd ds. A. A. Donszelman, predikant te fleinenoord. Geref. Kerken. Bedankt voor Sprang door J. II. Hout zagers te Kootwijk. Ds. A. van Veelo, te Rotterdam, schrijft in de Geref. Kerkbode: z/Naar wij vernemen kwam bij den Kerkeraad een schrijven van Ds. Bakker te Djogja in van 6 Juni, den dag naden dood van Ds. Ruyssenaers, waarin wordt medegedeeld, dat onze getrouwe en ijverige Missionaire Dienaar des Woords in enkele dagen door eene hevige ingewandsziekte werd aangegrepen en van de zijde zijner echtgenoote en uit het midden van zijnen arbeid door den Heere weggerukt. Geve de Heere ons genade om Hem te zwijgen en om met verdubbelden ij ver de Zendings- worsteling voort te zetten". Geref. Gem. onder 't Kruis. Bedankt voor Zeist door ds. A. Janse te Barneveld. asisi* osinö. In no. 7 van Het Zendingsbladred. ds. U. Dijkstra en ds. H. Hoekstra, trekt u al dadelijk de photo aan waarop onze missionaire dienaren gezeten zijn. Onder hen ziju ds. Ingwersen en ds. Wielinga voor ons wel de meest aautrekkelijke den eersten kennen wij, met den laatsten sympalhiseoren wij om zijn volhardenden inoed bij velerlei teleurstelling en doodsge vaar. Aardig is ook de photo met de be schrijving van de bedienden van ds. Ing wersen. Wij vestigen op deze uitgaaf de aandacht. Uitgeefster is Vada te Wageningea. UIT DE PROVINCIE. Goes. In de raadsvergadering van Vrijdag a.s. zijn aan de orde: i. Stukken; 2.voorstel betreffende de uitvoering van den reinigings dienst, vanaf i Juli 1908 3. vaststelling der motor- en rijwielverordenirig 4. Wijziging der verordening op het houden en slachten van vee enz. adres van den concierge der Meis jesschool, houdende verzoek om te worden ontheven van het geregeld verplaatsen der banken voor het handwerkonderwijs in de algemeene bewaarschool6. voorstel tot in gebruikneming van grond vóór de gasfabriek thans afgestaan aan den heer A. M. C. de Jonge Mulcck Houwer7. voorstel tot het verkoopen van oud brandweermateriëel8. af- en overschrijving van posten op de ge- meentebegrooting dienst 19079. aanvragen inzake afschrijving van hoofdelijken omslag, schoolgeld en hondenbelastinglo benoeming van een lid voor de commissie van toezicht op het L.O. (vacature S. Spaans) Aanbevolen worden de heeren: 1. J. Boomsma. 2. Jhr. *J. W. E. von Schmidt auf Altenstadt; 11. vaststelling dej: rekening van de rustende schutterij over 1906; 12. vaststelling van het ie suppletoir kohier der hondenbelasting, dienstjaar 190713. aanbieding der gemeen terekening over 1906; 14. onderzoek der ge loofsbrieven van de gekozen H.H. leden van den gemeenteraad. De heer Dekker heeft, in de Staten vergadering van Vrijdag hetgeen niet volledig tot zijn recht is gekomen ge wezen op het gevaar dat de haven van Breskens, bij veel wind of wat 'booze zee voor het bij avond invaren oplevert en op het gebrek aan voldoende reddings materiaal op de booten van den Prov. stoombootdienst. Middelburg. Gisterenavond omstreeks ö'/s uur viel üe 15-jarige L. I., loodgieters- knechtje alhier, uit een 13 meter hooge dakgoot aan het gerechtsgebouw alhier, van waar hij terecht kwam op de binnen plaats. Dr. Bohoute, die spoedig ter plaatse was, oordeelde het noodig dat hij naar het verpleeghuis werd gebracht. Uitwen dig had de jongen wonder boven wonder geen letsel, wel klaagde hij over pijnen, of hij in wendige kwetsuren heeft opgedaan valt nog niet te zeggen. Middelburg. Op hot Molenwater mu ziekuitvoering op Vrijdag 19 Julia. s. des avonds ten 7'/a uur. Middelburg. Wij lezen in Het Volk dat de afd. Middelburg van den Bond van Nederlandsche Onderwyzersin kaar jongste vergadering besloot f 15 uit te trekken tot steun voor de herstemming van den sociaal democraat Sannes. Zij besloot ook moreelen steun te verleenen. Middelburg. De kolonel G. A.Buhlman, commandant van het 3e regiment infauterie kwam heden Dinsdag alhier, ver gezeld van zyn adjudant, kapitein W. Hartman, teneinde inspectie te houden over het 2e bataljon. (Gisteren had Z.R.E.G. het 4e bataljon geïnspecteerd) Des voor middags werd een excercitie-inspeotie ge houden op het terrein by hetmidden-reduit, des n.m. werd de troep geïnspecteerd in veldtenue. Na deze inspectie keerde de kolonel weder naar zijn standplaats Bergen op Zoom terug. De verplaatsing van den commies der postergen en telegrafie 2e klas C. Kloosterman van Oudewator naar Neuzen is ingaan heden 16 Juli. Van partictt'iere zijde schryt meü ons uit Oud-Vossemeer o. a.Zoo kan ik u mededeelen dat, al wie Oud-Vossemeer bezoekt, verbaasd staat, welk een contrast mot verleden jaar, toen dorre vlakten, ruim duizend H.A. thans golvende korenakkers, groene bieten en weidevelden, enz. wat een prachtig gezicht, onlangs die koolzaad velden met beur gele bloesems, waaraan duizende bijen zich verlustigden, in éen woord, alles is herleefd en wii mogen den psalmdichter wol nazeggen, Wjj zien het, n aar doorgronden 't nietEn wat een beschamende «itkomst, voor al die onge- loofs- en ongeluksprofeten! Het zou in geen jaren groeien of bloeien, ook zelfs de landbouwleeraarawaren pessimistisch. Wat oen geluk dat de altijd zoo nijvere bevol king dezer gemeente maar aan 't bear beiden en 't uitzaaien is gegaan, op hope tegen hope. Voorwaar een rijke les ligt hier voor een ieder in, en wel, dat theorie en practyk soms verre van elkander liggen eu wc het ons gansehe leven zullen ervaren, dat we van gisteren eu eergisteren zijn, Schoondijke. Een bekend en tevens gevreesd persoon uit deze gemeente, ge naamd J. Hamelijnek, is in den naoht van Zondag op Maandag te Adeghem zoodanig met een mes gestoken dat men voor zijn leven vreest. Volgens bekendmaking van den directeur-generaal der posterijen en tele- graphie zullen het post- en telegraafkantoor te Krabbendijke en dat te Viane met in- gaDg van 1G Juli voorden rijkstelefoondienst worden opengesteld. Zierikzee. Door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken i» te kennen gegeven, dat bij den a.s. overgang der Hoogere Burgerschool aan het Rijk, alle leeraren en de leerares zullen oyergecomen worden, met uitzondering van den lieer Belmontt', leeraar in de Fransche taal- en letterkunde. Bij 't aanstaand bezoek der Koningin eu den Prins te Zierikzee worden zy aan het station van de tram verwelkomd door den burgemeeatan, waarna de gnreodstaan- de rgtuigen ben met gevolg, ondor geleide eener eerewacht van 20 ruiters, waarvan commandant is de heer Th. van der Lek de Clercq, zal voeren langs den Grachtweg tot de Havenpoort Verder rijdt de stoet langs de Noordzijde van de Oude Haven tot het Havenplein, waar een gemengd koor vau 80 personen een can-ate uitvoert. De tocht gaat dau verder langs de Zuidzijde van de Oude Haven, door de Poststraat, langs de Groote Kerk, waar een kinderkoor H. M. een lied toezingt. Vandaar rijdt de stoet door do Meelstraat naar het Stadhuis. Hier wordt in de groote bovenzaal de lunch gebruikt, waaraan o. a. deelnemen de Com missaris der Koningin, de leden van de Ge deputeerde Staten,de leden der Provinciale Staten van Schouwen en Duiveland, de leden vau den Raad en eenige autoriteiten. Te half twee wordt de tocht door de stad hervat tot half drie, waarna de vorstelijke personen de gemeente weer per stoomtram verlaten. Na 't vertrek wordt, in daartoe opgerichte teuten muziek gegeven op het Krsau- en het Havenplein door het muziek gezelschap „Kunst en Eer" en een paar andere neg uit te noodigen corpsen uit de omliggende gemeenten. Terzelfdertyd heb ben volksspelen plaats die van do „Ver- eoniging voor Vreemdelingenverkeer" uit gaan. Vanwege de gemeente worden het Haven- en Kraacplein versierd en 's avonds met het overige deel van de Oude Haven geïllumineerd. Het geheel wordt besloten door een vuurwerk van de Vereeniging „Nut en Genoegen". Aardenburg. Een schandelijke bal dadigheid bracht hedenmorgen ender de inwoners dezer gemeente heel wat beroe ring. Toen de landbouwer M. zijne koeien uit de weide wilde halen, bemerkte hij dat een der dieren een schot had gehad in den kop, het andere erg was gekwetst aan de heup. Een paard van den brouwer H., dat in een weide aan de overzijde van den weg liep, had een schot hagel in de. borst. Ook in een weide van den landbouwer De R gelegen eenige minuten verder achter de Eldersohuur, was een der dieren aan geschoten. De hulzen der patronen zjjn gevonden. Bij zorgvuldige verpleging kun nen de diereu waarschijnlijk blijven leven. Om wonenden hebben tussehen een en twee uur in den nacht'schoten gehoord. Tot nog toe is de dader onbekend. Het geheel lijkt het werk van een krankzinnige 1 (M. C.) De Hooge Raad verwierp het cassatie beroep le. van W. K., te Grijpskerke, tegen een vonnis vau den kantonrechter te Middelburg waarbij met vernietiging van een beschikking van B. en W. van Grijpskerke de Daara van den requirant van de kiezerslijst was afgevoerd, als onderstand hebbende ontvangen in den zin van artikel 3 en 4 der Kieswet2e, van G. V., tegeD een vonniB van den zelfden kantonrechter waarbij afgewezen was zijn verzoek tot vernietiging van de beschikking van B. en W. van Vlissingen, waarbij 24 personen niet waren geplaatst op de kiezerslijst voor die gemeente omdat zij hun aangiften op 14 Februari des avonds half tien op de post hadden be« zorgd, waardoor deze eerst waren bezorgd op 15 Februari 1907. Iu verband met het aanhangige on derzoek naar de vermoedelijke brandstich ting in de Alexanderkazerne te 's-Gra- venhage is een wachtmeester van het 8e

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2