Btsiisoiaodsci! Üierziebï. Kerknieuw*, Schooinieuws. Gemengds Berichten. hart eu ging hoe langer hoe dieper den don keren weg der zonde op. Zij bleef bidden. Toenemende in het kwade, viel hy ten laatste in de handen des rechters. Na ge brandmerkt en gegeeseld te zijn, werd hij in den kerker gesloten. Zij bleef bidden. Eindelijk uit zijn cel ontslagen, nam hij dienst op een schip, dat naar den vreemde zou stevenen. Een hevige storm stak op. de ranke kiel werd beurtelings ten hemel gehe ven 6n in de diepte geslingerd, en ten laat ste tegen de klippen verbrijzeld.De geheele bemanuing kwam in de golven om alleen do diep gezonkene zoon der steeds bidden de moeder werd behouden op een eiland geworpen. Hier woonde een volk, dat de afgoden diende. Hij, bevreesd voor zijn le ven,boog zich met hen voor hout en steen. Een feest moest worden gevierd ter eere van 'n god, aan wien telken jare de schoon ste bewoner des lands ten offer werd ge bracht. Het oog viel op hem. Geen tegen streven baatte. Hij ontkleedde zich, om, naakt, den vreeselijken dood te sterven. Maar schrik en ontroering greep de verza melde menigte aan, toen zij op rug en borst de sporen der gee-selslagen en van het gb e end jjzer ontdekten. Znik een offer kon de godheid slechts vertoornen. Een ander werd daarom ge kozen. Hij achtte nu zyn leven niet veilig, zocht te ontvluchten, en bereikte een vaar tuig, dat juist koers naar zijn vaderland had gezet. liet uur der minne was daar. In da eenzaamheid neergezeten, dacht bij aan de gevaren, waaraan hy telkens ontkomen was; aan zyne moeder, aan hare gebeden en vermaningen, aan zijne zonden. Zijn hart werd verbroken. Hg vroeg een Bijbel, dien een ouden matroos hem gaarne gaf. Hjj las, en jammerde als Luther weleer Mijne zonden, mijne zoDden 1" Hij knielde neer en bad„Gena, o God, genaHij vluchtte naar Christus, en tot het bloed van Zijn krnis hjj vond vrede in Hem. ,0, als moeder nog leefdeEicdelyk, na een langdurige reis, kwam het schip in de go- wemschte haven aan. Hii zoekt de hut op, waar vroeger zijne moeder woonde. Zijn hart klopt van verlangen haar te ontmoeten en van vrees dat zij niet meer zal zijn aan deze zijde des grafs. Hij opent de deur de grgze vrouw zy is nog dezelfdewel is haar gelaat gerimpeld, wel is haar rug ge bogen, wel zijn hare oogen verduisterd, maar zy heeft nog 't zelfde trouwe moeder hart ligt geknield voor haren stoel, smeekende om behoudenis voor haren zoon Moeder, moeder," roept hij uit, „eok m\j is barmhartigheid geschied, mijn schuld is vergeven, myu hart is vernieuwd, die te slecht was voor de afgoden, was voor Jezus nog goed 1" Die te slecht was voor de afgoden, is voor Jezus nog goed, dit is waar mijn lezer. Wie wil dan achter Jezus komen Bij kome, maar verloochene zich zeiven, neme zijn krnis op en volge Hem. Met anarchistische hulp. Tussohen de stemming en de herstem ming in Franeker werd in Het Handelsblad medegedeeld, dat de anarohisten, die bij de eerste stemming thuisgebleven waren, thans zouden stemmen op de liberale oandidaten. Klaarblijkelijk was de berichtgever zeer goed op de hoogte. Immers na de her stemming lazen wij in het Friesch Volks blad (soo.-dem. Onze „vrije" broeders zijn toch 'n ondoor grondelijk volkje. Ze vinden het niet passend te gaan stemmen. Uit beginsel 't Mocht wat. Dat doet alleen wat, als de S. D. A. P. aan de verkiezingen met eigen candidaten deel neemt, Niet zoodra zijn deze uitgevallen en gaat het liberaal contra clericaal, of ze tiekken in dichten drom naar 't stemlokaal. St. Jacob met 'n dikke loo thuisblijvers bij eerste stem ming hoofdzakelijk de mannen van ^groot vader'' D. N.) zag een 70 a 80 van dezen bij de herstemming hun nadere verwantschap met de liberalen bewijzen. En dat noemt zich dan 't meest linksche deel der arbeidersbeweging. Volgens dit bericht hebben allééa in St. Jacobi Parochie 70 a 80 anarohisten op de liberalen gestemd. Het kan zeer goed zijn, dat de liberalen er in Franeker nog niet gekomen waren, ais niet de anarchisten, hun ter hulpe ware gesneld. Zou dit feit missohien ook invloed ge had hebben op de keuze van v. d. Zwaag als Gedeputeerde Twee socialistische groepen hebben den liberalen in Franeker de overwinning bezorgdde sooiaal-demooraten en de anarchisten. Om beide iraoties tegelijk hun dank baarheid te toonen konden de liberalen tóch een sociaal-demooraat nóch een anarchist kiezen. Zij moesteu iemand benoemen die tot geen van beide behoorde en nochtans aan beide verwant was. En aan nien eisoh beantwoordde v. d. Zwaag; en v. d. Zwaag alléén. Amerika. Wat ia er toch aan van de vlootbewe- ging en wat bedoelt Roosevelt er toch mee? Volgens Amerikaansche bladen heeft Roosevelt, tegen den wensch zijner mi nisters in, zyn plan doorgedreven om eeD loot te zenden naar den Stiilen Oceaan. Niet, met oorlogszuchtige bedoelingen na tuurlijk nu ar om de waarde zijner kust verdediging te meten. Maar in Japan vat «it<n bet aldus niet op. Io ieder gera) fcnjgnu we nu in topenbaar de bs-tn-ii- gtng, van wat als stille kracht al lang ploeterde en wroette in het land van den dollarhet versterken der kusten, 't graven van kanalen, het instellen van een goduchte vlootbasis. Wat er in Amerika's hart omgaat, weet men natuurlijk niet. Maar dat 't te avond of morgen tot een botsing tusschen deze twee moet uitloopen, gevoelt een ieder. En wie zou dan niet. ingeval die bot sing onvermijdelijk was, niet een krachtige terugdringing van het gele gevaar ver langen En 't geen nu geschiedt, mag beschouwd als vreedzame oorlogstoebereidselen. Reeds moet President Roosevelt, by monde van admiraal Brownson doen ver klaren, dat hy voornemens is, de wereld een eenigszins schrik-aanjagend (startling) bewys te leveren van heigeen de Ameri kaansche marine in staat is te doen, om één of beide kusten van de Vereenigde Staten te beschermen. Geen tjjd ia beter voor zulk een be wijslevering geschikt dan juist deze, n« de Vereenigde Staten mnt alle naties in volmaakten vrede leven. Ook admiraal Damey beveelt het werk ook aan. Zslfs dan als de vrede niet in g8- vaar is, is het goed gereed te zjjn, zei de admiraal Kenners beweren dat er op kalme wyze zeer veel nuttig werk wordt gedaan, door Diet alleen de mariue, maar ook de Amerikaansoue kust-verdedigingswerken aan den Stilien Oceaan in goeden staat te brengen, daar de geldmiddelen thans ver oorloven een droogdok te bouwen. De aanleg van een maritieme basis te Pugetsound staat eveneens voor de deur, en speciaal wordt er hard gewerkt aan het uitgraven van eeD kanaal van Mare-Island naar de marinewerf, teneinde dit toeganke lijk te maken voor oorlogsschepen van grooten diepgang. Toch vinden de plannen in Amerika zelf nog groote bestrijding. Men ziet er alge meen een kruistoeht tegen Japan in en met name het blad de World acht zulk een kruistocht geheel overbodig. Als de Presi dent erover mocht denken, heeft hij nog tyd genoeg om een rampzalige domheid te voorkomen, zegt zy. Bovendien diploma tieke overwegingen verbieden zulk een onderneming. Alles, wat in dezen tjjd mis verstand kan wekken of den schijn van machtsvertoon tegenover Japan, zou blijk geven van een gebrek aan overleg dat aan waanzin grenst. Zulk een „waanzin" hebben volgens de te Tokio verschijnende Nüji-Nisji Kjim- boen de anti-Japansche gevoelens in Amerika al bj-jna bereikt. De Amerikanen, zegt het blad, zien in het besluit der Japan- eche Kamers van Koophandel niets anders dan een bedreiging van boycot der Ameri kaansche goederen. De versiering voor dat misverstand ligt wellicht in de vrees der Amerikanen zelf dat de San Francisco- quaestie niet goed zal afloopen. (Bedoeld is dan de laatste quaestie over de vergunnin gen. De schoolquaestie heet immers gere geld). Daarom is een algeheele oplossing der quaestie zoodat er niet de minste grond voor oneenigheid meer overblyft, dringend noodzakelijk. Rusland. Het blijft slecht staan met de tucht in het Russische leger. Nooit waren de gevallen zoo talrijk als tegenwoordig. Volgens de rapporten van verschillende oompagnie- chefs weigeren de soldaten openlijk dienst te doen. Vooral in Kief en Wilna zijn deserties in massa geen zeldzaamheid. Het revolutionaire verbond onder de sol daten groeit als een hydra ondauks de talrijke arrestaties. In Simferopol en Baktsjisari werden twee geheime drukke rijen gevonden waarin nieuwe revolutio naire proclamaties waren gedrukt. Ia Simferopol, waar niet minder dan 180 leden van het revolutionaire militaire verbond werden gearresteerd vond men 3800 valsohe passen, massa's revolutionair geschrift, vele wapenen en ammunitie, die blijkbaar uit de arsenalen gestolen waieo. In Cbarkof en Kief legde men de hand op meDsohen van goeden stand, die zich met de propaganda onder het leger bezig hielden. Is het wonder dat, naar een generaal te Ssbastopol verzekerde, in offioieren-kringen de overtuiging heersoht dat een militaire opstand niet uit zal kunnen blijven? Frankrijk. Maar is 't in Frankrijk met zijn socia- listisch-radicale regeering beter? Dat heeft men laatst in Zuid-Frankrijk met 't 17e hnieregiment wei anders gezian' Men had het er gisteren in de Kamer nog over bij de beraadslaging over het door den Senaat gewijzigde wetsontwerp betreffende de vervroegde wegzending van de lichting 1903. Minister Picquart vroeg handhaving van de bepaling dat ten dienste van de orde in het Zuiden een zeker aantal manschap pen, die hun twee jaar moeten volbrengen, onder de wapens kunnen worden gehouden. De Kamer sprxk zich uit voor nun weg- s. nding op 12 Juli. Vervolgens werd art 2 aangenomen, waatby toegestaan wordt de lichting weer onder de wapenen te roepen tot 1 Novem ber, voor het geval de omstandighen dit zouden eisobon. Hierop vroeg een soc dein. afgevaardigde schrapping van art. 3, dat bepaaU, dat de muiters van het 17e linie- regiment onder de wapens zullen biyven. Dit werd door den rapporteur bestreden, •nder anderen met de herinnering dat de muiters een patronen bergplaats geplunderd nebben (tumultde uiterste linkerzijde roeptdaar hebben ze goed aau gedaan Le Hérifé teekent verzet aaD tegen deze woorden. De uilerste linkerzijde valt hem iu de rede; er heersoht groot lawaai. De voorzitter Brisson slaagde er met moeite in eenigszins de rust te herstellen. Pastre, medeonderteekecaar van het amennement van Laferre, gaf eeu verhaal van de ondarwerping der muiters. Hij las een geschnii voor, floor 15 persouen ou- derteekend, de mededeeliug bevattende, dat de onder prefect, na met Ciemenceau telefonisch gesproken te hebben, aau het wijubouwersoomité de door Ciemenceau atgelegde verklaringen had medegedeeld. Tegen dit verhaal protesteerden de mi nisters eu Ciemenceau ontkende het. Ten slotte brak Picquart een krachtige laas voor orde en tucht. Hij zei onder anderen dat men een maatregel van toegevendheid niet moet verzwakken door voidoeniijg te geven aan de gevoelens vau het land. Men moet geen muiter voordeel doen trekken uit een ge nade-maatregel. De betoonde vriendelijk heid heeft de wannen van de lichting 1903 overbluft. Men moet in het leger weten dat men geen enkele daad die togan de krijgstucht ingaat tolereert. Nog een poging van Jaurès, den leider der sccislisten om de overtreders straffe loos te stellen, mislukte, en toen ging da wet er door. Het gezag, in handen van driekwart sociial democraten, zegevierde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Donkerbroek J. G. v. Loenen te Oldeholtwolde te Liinmen J. A. Bosch te Helder. Aangenomen naar Zeddam door D. C. Hiebendaal te Made;naar Dongjum door J. H. Oterdoom, cand. te Belhngwolde. Bedankt voor Peins door J. H. Oterdoom, cand.voor Groningen door dr. J. W. F. Gobius du Sart te Woudrichem. Gerei Kerken. Aangenomen naar Nienw Buinen door R, Middelveld te Hyum. Goes. Mej. M. M. Massee alhier verwierf te Amsterdam het diploma vcor huishoud ster aan de Huishoudschool. Vrije UniversiteitMen meldt ons uit Amsterdam De promotie van den heer B. de Gnay Fortman, kweekeling der Vrije Uiiiveisneit tot doctor in de rechtswetenschap, hal hedenmiddag in de groote zaal van het ge bouw der Maatschappij voor den Werken den Stand, in tegenwoordigheid van drie leden der staatscommissie volgens art. 2ui der Hooger Onderwijswet (de heeren prof. dr. J. van der Waals, dr. P. J. F. Vermeu- lon enjhr. mr. P. J vau Btyata) vele hoog leeraren der Vrye Universiteit en een aan tal belangstellenden, plaats. De rector- magnificus, mr. D. P. D. Fabius, wees, by de overreiking van het diploma, op het bij zondere karakter dat deze plechtigheid draagt. De heer De Gaay Fortman toch is, naar reeds met een enkel woord werd mee gedeeld, de eerste kweekeling der Vrije Universiteit, aan wiens doctoraat de „effec- tus civillis" is verbonden. Vandaar de tegenwoordigheid van de gecommitteerden der regeering, een feit, waarop de rector- magniticus niet naliet de aandacht te vesti gen. Tevens drukte hij er zijne blijdschap over uit, dat weder, voor het eerst sinds langen tyd, een der leerlingen van de rechtsgeleerde faculteit der VryeJJniversi- teit aan deze hoogeschool zelve promoveert een voorbeeld dat navolging verdient. Een tweede bijzonderheid noemde spr. dat tot dusver nog door geen kweekeling der Vrije Universiteit in zoo korte spanne tyds (in minder dan 5 jaar) en op zoo jeugdigen leef tijd (23 jaar) de graad van doctor in de rechtswetenschap is behaald. Speciaal do eerste omstandigheid is van waarde voor deze hoogeschool wyl zy zal kunnen dienen als tegenspraak van de bewering, dat de studie in de rechtswetenschap aan de Vrije Universiteit zooveel tyd kost. Waar goede ijver en lust tot werken bestaan, daar be hoeft, blijkens het voorbeeld dat de tn-er De Gaay Fortman gaf, aldus mr. Fabius, dit bezwaar niet te bestaan. Do plechtigheid was hiermede geëindigd. De minister van landbouw heeft den officier van gezondheid le klasse, te Viis- singen, J. H. Stork, in de plaats van den eilicier van gezondheid le klasse P. A Zie- geler aangewezen als deskundige voor het onderzoek naar lo. de gezichtsscherpte, het kleuren-onderscheidiugsveraiogen en de gehoorscherpte der candidaten voor de exa mens ter verkrijging van een diploma als stuurman of als machinist aan boord van koopvaardijschepen; 2. degezichtsscberpte en het kleuren-onderacheidingsvermogeu van de aanvragers van diploma's als stuur man op grond van gedanen dienst op koop- aardysohepen en 3o. de gehoorscherpte van de aau vragers van diploma's als macüi- nist op grond van gedanen dienst op koop- vaardysohepen. Het N. v. d. D. kan met zekerheid mededeelen, dat curatoren der Amster- damsche universiteit de aanbevelinginzake vervulling der vacature Bakhuis Rooze- boom, gelijk die was opgemaakt, dezer dagen aan de faculteit hebben teruggezon den, en dat vervolgens nog een poging ge daan is om prof. dr. Ernst Cohen t,e Utrecht te bewegen d*n leerstoel van prof. Roozeboom te bezetten. Prof. Cohen heeft zi#h eohter niet beschikbaar gesteld. Aan de Vrye Universiteit teAmster- dam is cum laude tot doctor in de godge leerdheid gepromoveerd de heer Jan Rid derbos, geboren te Bedum, predikant bij de Gereform- kerk te Oosterend (Friesland) op proefschriftDe theologie van Jonathan Edwerds". l>BO £J W Hooi in nood. Dej heer B. H. Bertels,'t Huis de Hinde, bij Amsterdam, veizoekt ons om opname van het volgende Nu door aanhoudend slecht wedtrniet gehooid kan worden, het gras ligt te be derven, en de landbouwers met groot ver lies worden bedreigd, voelikmijgedrongeD, handleidingen te doen drukken, om vau het gras, door zelfverhitting zoet persvoe der te Dereiden, die op aanvrage gratis aan belanghebbenden zullen worden l»e- gezonden. Hooi of gras, dat reeds aan het bederven is, wordt hierdoor, wanneer het aiuus goed behandeld is, wederom heerlijk riekend, smakelijk, zoet persvoeder. Deze methode is reeds in 1890 op het landgoed „de Biezeu" bij Baruevelu door mij toegepast, heeft sedert veel navolging gevonden, zij het ook dikwijls niet mei de noodige zorg en den noodigen warmte graad bewerkt. UIT DE PROVINCIE. Kioetinge. De arbeider Jan Sinke alhier, hau het ongeluk om bij het binnen rijden van een voer hooi vau den wagen af te vallen. Hij kneu-de zich hierdoor zoodanig dat hij met een wagen naar huis moest worden gebracht. Zijn toestand is thans redelijk wel. Borssele. Verleden week zijn de werken tot verbreeding der haven ea bet maken van een tweede havenplateau met twee op- en afritten voltooid en voorloopig opge- nomen. De westelijke soheepszate is thans 42 Al. breed, evenals de oosteiijke vroeger was zij slechts 6 5 M. breed. Het nieuwe havenplateau is in grootie ongeveer gelijk aan het oostelijke "W eerszijden der suatie- geul kunnen thans evenveel schepen liggen en het havenplateau biedt gelegenheid voor bet laden, lossen eu neerleggen van goe deren zooals het bestaande. Axel. Uitslag der verkiezing voor drie leden van den gemeenteraad. Getal kiezers 732, opg, komen 671, van onwaarde 12. C.Th. van der Bilt (k.) i74, P. Dees 133, W. Dieloinan (,ftr. a 345, P. v. Fraayechove (aftr.) 255, A. Kiuysse 204, D. 3. Oggel (aftr.) 432, J. Weyns (a.) 184. Dus zyn gekozen Dieieman en D. J. Oggel. Herstemming tusschen Fraaysnhove en Kruysse, (beiden lib.). (a.) beteekent candidaat der anti-rovol. kiesvereeniging. Omtrent den doodslag op Prinsen, Zondag te Uden gepleegd, meldt men nog het volgende PnnBen bevond zich io de woning van Van Koppelen, die in Duitsch- laud arbeidt, en hield diens vrouw gezel schap. Om ongereer 10 uur kwamen v. Boxtel met zijne dochter en Kleijngeld, zingende daar voorbij. Deze Kleijngeld, een gevaarlijk sujet, had vroegar zeer in tieme relaties met vrouw v. K. Daar Kleijngeld haar echter wel eeus te bard- handig behandelde, gaf zij later de voorkeur aau de vriendschap van PrinseD. Het ge volg was, dat K. een wrok opvatte tegen P. Bedreigmgeu en klappen bleven niet uit. Zelis Zondagmiddag hebben de beide rivalen elkaar nog bedreigd. Toen de drie er zingende aankwamen, ging P. naar buiten. Onmiddellijk ontstond er ruzie. Er werd wat gescholden en gevloekt. Daarop ging P. weg langs de voorzijde der woning van K- Verhoeven, terwijl K. zich JaDgs de achterzijde verwijderde. Lenige minuten later vond men P. roerloos op den grond liggen. Zijne zusters liepen naar de politie, welke op hare beurt dr. Peters ontbood. Deze kon sleehts den dood con- stateeren. Eene sohram op den neus is het eenige teeken van geweld, dat op het lijk ontdekt werd. P. en K. schijnen elkaar voor de woning van Verhoeven ontmoet te hebben. Eén enkele slag heeft P. weilioht geveld, waarop K. de vlucht nam. Kleijn geld is 's nachts nog gearresteerd. Dat zelfs kleine gemeenten een werk zaam aandeel nemen in den huidigen „lija-strijd" eu tevens als bewijs, dat in eiken oorlog ook humoristische eptsi des voorkomen moge het volgende dienen Ia een welvarend West-Brabant6ch dorp kwam in den gemeenteraad wederom eens de vraag te sprake of men al of riet den tijd van Greenwich zou invoeren. De voor zitter was er sterk vóór en wees erop, dat de tijd dan in overeenstemming zou zijn met dien der posterijen en spoorwegen. Reeds begonneD de 1 roede vaderen ten teeken van instemming herhaaldelijk be vestigend te knikkebollen. De burgemees ter meende reeds zeker te zijn van de overwinning, toen de nestor en vraagbaak der raadsleden met toornige stem burderde: ,,'t Is schaude burgemeester, dat gij zóó iets voor durft te stelleD, gij bent net zoo goed Nederlander als ik, en dan zeg ik maar, wat hebben wij, Nederlanders, met diejen Greenwig, diejen Engelsohen hor logemaker le maken Met algemeene stemmen besloot men den „ouden tijd" te handhaven 1 Uit de Rotterdam iche haven. JIlcI den dag is er gisteren overal in de havens, waar het de vorige week zoo gistte onder de bootwerkers, rustig en ijverig gewerkt. Geen tegenwerking onder vonden de mannen van de Volharding oi die uit de Calandstraat. Eo geen wonder, want van de sohepen af zag men op het water hier en daar en overal de bewa- barkassen der marine of de roet politie bemande bootjesop den wal, laDgs de kaden, doken telkens de kolbakken der huzaren op. Na ailoop van het werk kon den vanavond zij, die ais „onderkruipers" worden aangemerkt, voor het eerst sedert vele dagen, rustig huiswaarts gaan, zij het ook onder geleide van rechercheurs. Er viel daarbij niets voor. JV. R. C. Aan ieder vrijwillig dienend militair, aan wien toestemming tot het aaDgaan van eeu huwelijk wordt verleend, wordt, in stede van het gebruik van een twee mans-nachtleger, van rijkswege te ver strekken, aanvangende met den dag waar op het huwelijk gesloten is, eene geldelijke vergoeding toegekend van 2'/2 cent per dag. Gehuwde militairen' iu het genot van de bedoelde geldelijke vergoeding, die weduwnaar worden niet een of meer bij htn inwonende kinderen, blyveD, als zoo danig, gedurende hunnen i "'eren dienst tijd, in het genot van die li. gooding. Te Rotterdam zijn door middel van braak een paity elfmeten met talons en obligaties ontvreemd. De effecten zijn van Rusland, Bulgarije, van de Vereeniging van Amerikaansohe fondsen, van de Zuid- ItaliaaDsohe spoorwegen, Nederlandsoh- Londenscbe Handelsmaatschappij, enz. De trein die 11.17 van Hoorn naar Alkmaar verlrekt, kwaui in laatsgenoemde stad heden met een kwartier vertraging aan. Even voorbij het station sprong plotseling een jong paard over het damhek, dat het land vaa den spoorweg scheidt. De machinist remde uit alle macht en liet de stoomfluit onophoudelijk gaan. Juist daardoor schrikte hi-t paard nog meer en rende iu dolle vaart de spoorlijn op. De trein zette zich iu beweging om weer te stoppen als het paard was ingehaald. Boeren langs de spoorlijn wonend, spron gen met polsstokken over de slooten om het paard op te vangeD, maar het gelukte niet. Oin de 3 minuten herhaalde zioh de wedstrijd was hel paard weer door den trein ingehaald, dan begon de wedstrijd opnieuw, tot ten laatste het station Hugo- waard bereikt was en het paard rechts omkeert maakte en de spoorlijn in de andere richting opholde, waar de eigenaar het eindelijk greep. Nabij Zaandam in den IJpolder werd gisterenmorgen door passeeiend werk volk gevonden een bewusteloos persoon, zekere Takken, een zwerver, pas een maand geleden uit de gevangenis ontslagen. Bij onderzoek bleek, dat hij in den naoht is overvallen en uitgeschud, althans zijn geld was verdwenen en daarmede had hjj 's avonds loopen geureD. Vermoedelijk is hij dus uit roofzucht aangerand en heeft hy zich daartegen verzet, waarom de aan randers toen geweld hebben gebruikt en hem blijkbaar met boksijzers geweldig hebben bewerkt, 'n Zoodanig werktuig toch werd naast hem gevonden. Een bundeltje kleeren, dat hij bij zich droeg, was uit elkander gerukt en verscheurd en soheen dus onderzocht te zijn. Zaterdagavond hielp te Kerk-Drie), eeu 30-jarige op passende jongen, de steun zijner ouders, aau het vervoeren van kramen en tenten, die voor de aldaar Maandag te houden kermis waren bestemd, met het ongeluk kige gevolg dat hij tussohen twee wagens beklemd raakte en op de plaats dood bleef. Zondag daarop had een 16-jarige jongen aldaar die zioh met anderen op de aan gevoerde deden van spellen eu kramen vermaakte het ongeluk er af te vallen, bij brak een been. Te Amsterdam had een man, terwijl hij z'n jas uittrok, 't ongeluk met zijn hand door een spiegel ruit te slaaD, waardoor zijq polsader werd doorgesneden. Een paar van z'n vrienden hielden de wond dicht en liepen met hem naar den volksapotheek, waar de man voorloopig verbonden werd, hij overleed aau de gevolgen. Zondag is ie Maars- sen een jongmensch van 15 jaren, even voorbij het spoorwegstation door den trein aangereden en onmiddellijk gedood. De schoonvader van den eonoierge van het gouvernementsgebouw te Haarlem, viel ■riet het hoofd omlaag in een put en werd daaruit dood pgehaald. Een werkman te Doetinchem,die sedert eenige maanden vaa zijn vrouw geseheiden leefde, ver voegde zioh Zaterdagmorgen bij haar om haar te vragen weer samen te gaan wonen. Op haar weigering dreigde hij zieh dan te zullen verdrinken en toen zjj daarop nog onvermurwbaar bleef, liep hij woedend weg en wierp zieh in den Ouden IJsel, O schoon hij bijna onmiddellijk uit het water werd gehaald, bleken de levens geesten al geweken. Het Christelijk Letterkundig Ver bond houdt D. V. op Woensdag 31 Juli as., aanvang 103/< uur's morgens,in „Bosch- Juat", Boschlaan, te Zeist, zyn Zocerver- gadering. Da onderwerpen ter behande- iiDgzyn: Voortzetting der bespreking van het onderwerp „Sehriftcritiek" enz. behandeld in da vergadering te Utrecht. (Zie dit Nr.) Pauze van 12'/2 tot 2 uur. Over het Hebreeuwsch en zijn invloed op onzeaal door A. van Os. H«t bestuur staat uit dhrn.A. J. Hoo- geubirk, voorzitter, Ds. J. H. Geselschap VVz-, vice-voorz-, Ds. A. Brummelkamp, ls secretaris en A van Os, 2e secretaris en mejuffrouw J. L. F. de Liefde, penning- meesteres.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2