Kerknieuws. Schoolnieuws, RECLAMES, fticrgrijiteii Gemengde Berichten. band in zulk een zwakke conditie ia, dat deze de bescherming van de wet behoeft. Tegen dit hoofdbeginsel van het contract gaan dhr. Van Honten'a beschouwingen vierkant in, zooals ieder onbevooroordeele in zijn lange rederoering kan lezen. Zijn grootste grief tegen het ontwerp iaalzoo dat het hen, die niet economisch zwak zijn, als economisch zwak beschouwt. Belang stellenden in dezen verwijzen we naar de Handelingen. Geen wonder alzoo, dat dhr. Van Houten onder de felste tegenstanders van het arbeidscontract gerekend moet worden. Dhr. Regout had ook veel aan te merken, doch was niet blind voor de goede zyde van het ontwerp. De afgevaardigde van Limburg verlangde Daar sociale wetgeving en zag in het nu aanhangig contract, ondanks vele gebreken, oen poging om tet betere toestanden op sociaal gebied te geraken. Er is dan alvast een begin, na enkele jaren zal de praotijk over vele minder goede en aanbevelens waardige bepalingen den staf gebroken hebben en zullen ze alsdan vervangen kunnen en moeten worden door betere. Wetswijziging, gelijkstaande met wetsver- belering is in geenen deele uitgesloten. Beter iets, dan niets, zegt dhr. Kegout. Doch de afgevaardigde van Friesland zou hem dit niet gaarne nazeggen. Hij geeft de voorkeur aan een leege dop boven het halve of kwart ei. In één geval zou hij tevreden zijn en wel in dit, dat het ontwerp eenvoudig viel Het is in ééa woord veel te slecht om aangenomen te worden. En bij voorbaat men kan nooit weten hoe een stuivertje rolt stelt dhr. Van Houten z;eh nu reeds disponibel om met dhr. Drucker en Lobman de laatste moet dan president worden in een oommissie zitting te nemen tot ont werpen eener betere regeling, eene rege ling zonder vergil". Alzoo het drieman schap. Lohman, Druoker en Van Houten. In geen geval een oommissie zonder dhr. Lohman. Alsof de afgevaardigde van Fries land het zoo maar voor 't zeggen heeft. Vandaag wellicht eindstemming. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zaandijk, P. H. Swijghuizen Reigersberg te Egmond binnente Zuilen, N. Warmolts te Ternaard. Aangenomen naar Utrecht door dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Nijmegen. Bedankt voor 's-Gravenhage door dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Nijmegen voor Vriezeveen door J. C Klomp te Hille- gersbergvoor Dongjum door J. H. Oterdoom, cand. Geref. Kerken. Bedankt voor Spjjkenisse door H. Mulder te Zaamslag. Alweer eoo'n neutrale. De afdeeling Leeuwarden van de neu- trale(l) Bond van onderwijzers trok f 10 uit haar kas uit voor de S. D. A. P. ten dienste van de gemeenteraadsverkiezingen. Vreemd, merkt de Gelderlander op, dat die neutralen nooit eens de rechtsche par tijen steunen. Altijd profiteert de linker zijde van die zoogenaamde neutraliteit. En de socialisten trekken er tegenwoordig het meeste voordeel van. Te Berly'n is cum laude gepromo veerd tot doctor in de Slavische Philologie mejuffrouw Anna Croiset v. d. Kop nit 's-Gravenhage, de eenige in Nederland die thans dat doctoraat bezit. UIT DE PROVINCIE. Middelburg. Door het bestuur der vereeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" was tegen gisterenavond een vergadering belegd, in de groote zaal van 't „Schutters hof", waarin alle belangstellenden waren nitgenoodigd, ten einde te bespreken het feestvieren bij het a.s. koninklykbezoek van deze stad en voor eventueele feest- plannen. De heer L. K. v. d. Harst riep allen het welkom toe. Hij zette uiteen waartoe deze samenkomst was bijeengeroepen, o. a. zal uitgevoerd worden een Welkomstlied door 1400 kinderen, een Kleppermarsch met 1000 kinderen, een optocht van 800 kinde ren en een trommelmarsch van 90 kinderen en een en ander met goedkeuring van het koninklijk echtpaar. Thans geeft de voor zitter gelegenheid om namen te noemen van personen welke met het bestuur zullen samenwerken om alle mogelijke feestvie ringen te doen verwezenlijken. Door 't be stuur werden als eere-comité genoemd de hoeren mr. H. J. Dijckmeester,Commissaris der Koningin, W. A. Graaf v. Lijnden en jhr. mr v. Reygersberg Verslujjs, Kamer- heereu in buitengewonen dienst van H. 11 jbr. mr. L. Schorer, Burgemeester, W. J. Sprenger en H. P. den B.iuwmeester, Wet houders, M. J v. Hall, Garnizoenscomman dant en Herm. Snijders. Verder worden genoemd de hceren H J Brouwer, H. Worst Jz., O J. Stomps, F. Boasson, J. Appel, «J. A. Melse en S. B aauw, deze heeren zullen worden ver zacht zitting in het comité te nemen. Da voorzitter doet nog eenige mededee- lingen omtrent plannen a oor het feest, hij raad echter niet aan om buurt commissie te hebben en geen straatversieriDgen aan te brengen, omdat het vorstelijk echtpaar niet steeds hier is, alleen een vlaggentooi, en verlichting van enkele gebouwen en pleinen, een drietal feestdagen zullen we hebben, bij aankomst van hpt eobtpaar zal een welkomstlied worden uitgeroerd, «oorden van Harselbach en muziek van J. Morks, ten 4 uur een optocht van kin deren en een trommelmarsoh, voorts mu ziek op de markt en verlichting, den 2de dag van 3 5 uur muziek op de markt, 8 uur gondeltoeht, 9 uur vuurwerk op de loskade, voorts fskkeloptooht door de stad en tot 11 uur muziek op de markt. Zaterdags, een vaarwel met de trommel- jongens aan H. M. met muziek, wandeling door de stad, en van 8'/a tot lO'/a uur muziek op de Markt, tot besluit. De heer Boutens vraagt wie door het bestuur zijn genoemd tot leden der oom missie, het blijkt dat verschillende personen zijn genoemd, o. a. de heeren A. Mes, v. Heiningen, G. J. Krijger, mr. A. A. de Veer, v. d. Horst Serlé, mej. v. Einden, dr. L. H. Wagenaar, ds. Rosoam Abbing, H. M. v. BeeiD, de heer Pastoor der R. U. gemeente, P. J. de Jager, jhr. mr. De Casembroot, E. M. Alberts. De commissaris van politie vindt het beter dat ook op het Molenwater muziek wordt gegeven. Een ander wensoht bij aankomst een eerepoort. De heer Boüsson vindt een concert op de Markt beter dan ook een op het Molenwater. Het bezwaar van den com. missaris gaat niet op, van te veel volk op eene plaats. De heer F. Buasson geeft een wenk om des morgens ook een reveille te geven. De voorzitter zegt dat het muziek al genoeg heeft dien dag. De heer J. Morks weosohte aanvankelijk ook een reveille, doch niet op den eersten dag, maar op den tweeden dag, dit zou misschien te doen zijn, hij is toch heele dagen in het werk. De heer Kerkmeijer vestigt de aandaeht op de verschillende vereenigingen om die ter begroeting van H. M. te doen opstellen. De heer Boüsson wensoht eene eerewaoht. De heer J, A. Melse vestigt de aandacht op de stelling op de Markt aan het stadhuis, hij vraagt of die niet kan worden ver wijderd. De voorzitter zegt, dat dit te veel geld zou kosten. De heer Ch. Boüsson vestigt de aandaeht op een bloemen-oorso. De heer E. Boüsson vestigt de aandaoht dat het bestuur deze vergadering heefL bijeengeroepen om de plannen te bespreken dooh het bestuur zegt, dat alles bij het bestuur zal besproken worden wat hier is genoemd. De heer Hasselbaoh zegt, dat vaststellen totaal niet gaat, dit is eene voorloopige vergadering, alle plannen zullen rijpelijk overwogen worden en dan komt eene defi nitieve vaststelling der feesten. De heer Boasson zegt dat hij niet wil vaststellen, maar bespreking houden van de geopperde plannen, dooh hier worden ze slechts genoteerd, welke zullen over wogen worden, en dit is tooh de be doeling niet. De heer De Jager vindt ook muziek op de Markt voldoende. Daar niemand meer het woord verlangt sluit de voorzitter deze vergadering. Goes. De inschrijving van leerlingen aan de avondschool voor ambachtslieden zal plaats hebben Zaterdag 13 Jnli van 2 4 uur in de directeurskamer van de Ambaohtsschool. Vlisslngen. De Nederl. Vereeniging „Eendracht; maakt Macht'' gevestigd te New-York, opgericht in 1864, heeft aan de vereeniging Zeevaartschool alhier een belangrijke gift geschonken (men zegt 500 dollar 1) als bijdrage in den bonw van de De Ruy terschool. Een enthousiast schrij ven vergezelde deze gift. Vlissingen. Volgens hier ontvangen bericht is ae sleepboot //Sao Bento", welke 28 Juni van hier vertrok in de Golf van Bisoaye met man en muis vergaan. Kamperland. Ter navolging. Dezer dagen heeft zioh alhier een oommissie gevormd welke na toestemming van dhr. Burgemeester, gelden heeft ingezameld ten behoeve van een noodlijdend gezin waar van de vader, belast met de verzorging van vrouw en 7 jeugdige kinderen reeds eenige weken lijdende is. De moeite welke de oommissie zioh hiervoor getroost heeft werd zoodanig beloond dat de collecte f254.55 bedroeg. Kamperland. Onder leiding van ds. S. IJbema is alhier een knapen vereeni ging opgericht met aanvankelijk 16 leden. Moge de jeugdige vereeniging die in een reeds lang bestaande behoefte voorziet, onder 's Heeren zegen vele jaren tot heil van Kamperlands jeugd werkzaam zijn. Ter Neuzen. Gekozen A. C. Lensen (I.) met 722, P. Moes (aftr. a.-r.) met 632 en R. Drost (1met 617 stemmen HersU ai ming tussohen R. Soheele (aftr. a -r.) met 559 en T. v. Borssum Waalkes (I.) met 525 sfemmen. Het aftredend lid M. v. d. Hoek (1.) bleef met 523 stemmen in de minderheid. Voorts bekwamen de anfi-rev, oandidaten G. r. d. Peijl en H. J. v. d. Ouden resp. 463 en 458 stemmen. Blijk baar alleen van anti-revolutionairen. De katholieken steunden de liberalen. Schore. Voor den gemeenteraad uitge- braoht 124 stemmen blaooo 2 meerder» heid 62Boonman 42, Laven 4U, Rottier 67, Rijn 86, Sterk 40, Verhaage 63. Dus herkozen de 3 a'tredenden. O. en W.-Souburg. Uitslag verkiezing Gemeenteraad. Aantal kiezers 407. Inge leverde biljetten 335. Van onwaarde en blanco 6. Uitgebracht A. Arendse 134, W. de Buck 95, C. Daniëlse 90, A. Jo- ziasse (a.) 185, J. Kraamer (1) aftr. 104, C. v. d. Putte (1.) aftr. 97. Herstemming ttisschen A. Arendse, (a) A.Joziasse (a) J. Kraamer (1.) en C. v. d. Putte (1.) beide aftredend. Zierikzee. Herkozen Koopman, Moolen- bnrgh, De Muralt, gekozen Ribbens, allen lib., resp. met 473, 543, 490 eti 477 stem men. Mr. Engelberts (a.) had er 274. Zonneniaire. Gekozen Van Putte met 75 van de 107 stemmen. Herstemming tus sohen Goemans, Verseput, v. d. Bijl en de Rijke, resp. met 51, 49, 43 en 32 st. Bruinisse. Herkozen Goudzwaard en Boiier, beiden lib, resp. met 241 en 244 stemmen. D. v. d. Berg en L. Zoeter, beiden aniirev. bekwamen resp. 121 en 99 st.; v. d. Bergh, Otte en de Waal resp. 25, 18 en 47 stemmen. Zaamslag. Uilslag der verkiezing voor vier leden van dengemeenteraad. Getal kie zers 579, opgekomen 523, van onwaarde 3. Joh. de Feijter 199, Job. Platteeuvv 119, Jan de Putter Cz. allr. 276, P. de Putler 103, J. vau de Ree aftr. 263, H. M. de Regt 193, C. W. de Vos 127, C. Wilhel mus aftr. 182, en P. J. Wortman aftr. 339 stemmen. Dus herkozen: de Putter, v. d. Ree en Wortman. Herstemming tus sohen de Feijter en de Regt. Meerder heid 261. Hare genezing door de Pinkpillen. De Heer O. Waalboer, Wieldrecht, Dubbeldam, sohrjjft het volgende z/Ik ondergeteekende, oud 25 jaren, verklaar dat ik gedurende een jaar heb geleden aan versohrikkelijke pijn in den rug en de lendeQ. Op raad van een mijner vrienden heb ik de Pinkpillen genomen, en ik ben genezen na het gebruik van eenige doosjes. Ik kan nu al mijne werk zaamheden weer verrichten.1' De nierziekte waarschuwt u dat zij bezit neemt van uw organisme door de volgen de verschijnselen te weeg te brengen een doffe pijn in den rug, moeielijkheid bij het wateren, opzwelling der enkels en der beeneo, duizelingen, onregelmatig heid van de bewegingen van het hart. Io het algemeen schrijft de zieke die ver schijnselen niet aan nierziekte toe en hij kan een ernstige dwaling bezaan in de wijze van zioh te bei.audeleu. Het vatten van kou kan lendepijn te weeg brengen, maar ook het misbruik vau bier en sterke dranken, die de nieren tot overmatige werkzaamheid dwingen en de verzwak king ervan te voorsobijn roepen. De Icd- depijn kan ook voorkomen uit een over maat van urinezuur, een vergift dat een overblijfsel der voeding is, dat niet alleen de nieren verstopt, maar ook de kaualen die naar de blaas voereD. De Pinkpillen geven de beste resultaten voor de behan deling der ziekte. Zij versterken de nieren en brengen de verwij lering te weeg van de vergiften die de ontsteking der nieren veroorzaakt hebben. Ds Pinkpillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene zwak te, maagkwalen, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f9.de 6doozen. Verkrijgbaar bij Soabilié, Steiger 27, Rot terdam, Hoofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Muider, Drogerijen en Verfwaren. Rotterdam. District I. Herkozen Ger- ritson (ohr. hist.) 2709 stemmen. Herstem ming tussohen Van Bleek (a.-r.) 2139, jhr. Van Cittert (lib.) 1263, Van Hinte (s.-d.) 1245 en Hermans (s.-d.) 1173. District II. Herkozen jhr. De Geer (ohr.-hist) 2824. Herstemming tussohen De Jong (a-r.) 2722, Van der Pals (lib.) 1557, Bakker (lib.) 1559 en Helsdingen (s.-d.) 1444. District III. Herstemming tussohen Van BeersJ(r.-k.) 1328, Van der Pols (a -r.) 1314, Rombaoh (lib.) 1244, Havelaar (lib.) 1220, Poels (lib.) 1189 en Hermans (s-d) 385. District IV. Herstemming tussohen Van Vessem (ohr.-hist) 2453, Buskens (r.-k.) 2197, Smalt (lib.) 1479, Klaare (lib.) 1397, Fol (lib.) 1344 en Hinte (s.-d 1183. Dietiet V. Herstemming tusschen War mt nboven (ohr.-hist1600, Van Rijswijk (r-k.) 1570, Ferrares (lib 1248, Hollander (lib.) 1143, Roest van Limburg (lib.) 1089 en Helsdingen (s.-d.) 788. Te Roosendaal (N.-Br.) bedelt een vrouw langs de huizen, die met zich voert een idioot kind van 9 jaar, dat er uitziet als een mager kind van één jaar, en staan,noch zitten, noch spreken kan. Tehuis zyn nog twee idiote kinderen, een van 10 en een van 8 jaar, die, vastgebonden, onder de hoede van een 12-jarig meisje worden ach tergelaten. Er zijn vier gezonde kinderen. De man die sukkelend is, tracht door man den te vlechten iets voor zyn gezin te ver dienen. Vroeger woonde 't gezin te Zegge (by Roosendaal), waar naar de vrouw ver haalt, 30 cents, zegge dertig cents per week ondersteuning gegeven werd. Armoede deed hen naar Roosendaal verhuizen, in de hoop op de liefdadigheid. (Ned. Te Haarlem wordt opgericht, naar 't voorbeeld van „Oud-Bussem'' een model- bo?riery en melkery, waarvoor een kapi taal Van f 175 000 is bjjeengebraoht Het doel is te bereiken ds grootst mogelijke zuiverheid van melk en melk-producten. Aan de boerderij worden verbonden een bacterioloog en een veearte. Toen een 81-jarige doove landbouwer te Zwollerkerspel, uit zijn wagen stap pende de lijn van de Dedemsvaarteche Stoomtramweg Maatsch. overstak, werd hij door demachine gegrepen en over zijn lin kervoet gereden. Hy stierf aandegevolgen. Gisterenmiddag speelde een jongetje te Purmerend met nog eenige anderen in de nabijheid vau den hoogen bazaltmuurlangs 't Noord-Hollaudsch Kanaal, viel ten slotte te water en verdween spoedig in de diepte. Een voorbijganger snelde naar den op eeni- gen afstand wonenden pontwachter, wien het na eenigo vergeefsche pogingen ge lukte den drenkeling met de dreg nog levend op te halen. Tooh is het kind kort daarop overleden. Vervlogen illusies. 't Schemert. Jonggetrouwd paar zit in gezellige huis kamer. Theegerei staat op tafelop 't gas- eimfjor wasemt het water. //Vrouwtje", merkt het rijksauobtenaartje op, a wat zou 't heerlijk zijn, als wij elk jaar duizend gulden meer konden uitgeven, dan zouden wij nog eens 'n reisje in 't buitenland kunnen maken en mee naar den sohouwburg gaan, wat nu helaas niet mo gelijk is." //Ja mannie, dat zou verrukkelijk zijD ik wou maar, dat er plotseling door den postbode een brief werd bezorgd, waarin zou staan, dat je verhooging van traelement krijgt. Als dat eens gebeurde 't Rijksambtenaarije zucht. Jong vrouwtje staat op om thee in te schenken. Plots wordt er hard gebeid. «De post", jubelt het huismoedertje, als zij deu brievenbesteller de straat ziet over stekon. Zeg man, misschien is dat de bewuste brief wel 1" Eohtgenoot hoort het niethij is in ge peins verzonken. Meid sloft de trap op, klopt op de huis kamerdeur, treedt binnen en overhandigt haar mevrouw den pas-bezorgden brief. Keukenvorstin af. Vol verwaobliug opent mevrouw het couvert, vouwt den brief open, leest en geeft hem dan met een lusteloos beweging aan haar man. «Die akelige slager", gromt hij, „om ons weer een aanmaningsbrief te sturen Weg alle illusies I weg Stakende metselaars hebben in de straten van Belfast een optooht gehouden met een banier die tot opschrift had „Ge ven de patroons niet toe, dan gaan wede stad uit". 350 hebben de bedreiging waar gemaakt en zijn vandaag deels naar den Elzas, deels naar Zwitserland vertrokken. De aannemers verkeeren nu in een moeilijk parket. Ia het park van Peterhof zijn gisteren twee jonge mensohen gepakt die verdacht deden. Zij weigerden alie inlichting. Het heet dat zij weer een aanslag ia den zin hadden. Op den leeftijd van 1Ö6 jaar is Dinsdag in het ziekenhuis te Zaborze de weduwe Wodetzki overleden. Zij was tot in het laatst van haar leven een krasse vrouw gebleven en dronk nog eiken dag haren borrel. Kort voor haar dood ging zij te keer, omdat men baar het glas wiju, dat haar in plaats van den borrel was voor geschreven, niet gaf. Toen zij den wijn eindelijk gekregen en opgedronken had, ging zij rustig liggen en gaf kort daarna den geest. Zij was vijftig jaar weduwe geweest en had hare geheele familie ten grave gedragen. In een porfiergroeve te Landsberg bij Halle is een rotsblok van 8000 K.G. naar beneden geploft. Het sloeg een gat door het dak van het ketelhuis, vermorzelde Schubarth, den eigenaar van de groeve, en wondde een stoker. Pierpont Morgan onderpolitie-toezicht. Het jaokt «Corsaire" waarmee Pierpont Morgan te Venetië is gekomen, hebben de douanebeambten, ten gevolge van orders uit Rome, nauwkeurig van onder tot boven onderzocht. Men vermoedde, dat zioh kostbare oude schilderijen aan boord bevonden, afkomstig van de galerij Strozzi. En dat nog wel ondanks het edict van Pacoa, dat den uitvoer van kunstwer ken ten strengste verbiedt. De millioenen- koning was zeer verontwaardigd. Te meer, wijl men eenige dagen geleden de koffers van zijne gasten aan een gestreng onder zoek had onderworpen. Het resultaat was nihil. Tot het oogenblik, dat het jaoht vertrekt, blijven de douane-beambten den toegang tot Pierpont's drijvende woning bewaken In de Eerste Kamer van Wurfemberg heeft een afgevaardigde de regeeriug ge vraagd, of zij er van wist dat men in Frankrijk van plan is groote hoeveelheden wijn in Duitsobland in te voeren, om aldus het noodlijdende Zuiden te helpen. Men zou dien wijn tegen 15 mark de honderd liter verkoopen. De minis'erzei, dat de regeering haar maatregelen zou nemen en in de eerste plaats zou trachten uit te vinden, of de Fransche regeeriDg niet bedektelijk premie voor den uitvoer verleent. Uit het Zuiden van Frankrijk komen steeds meer berichten dat burgemeesters van hun ontslag terugkomen. Te Parijs gelooft men dal de beweging spoedig ge luwd zal wezen. De toestand in Zuid-Frankrijk. De //Gvilois" ontvangt vaD haren partioulieren oorrespondent te Narbonne het volgend beriohtIn tegenstelling met de groote woorden van den minister van Finano.ën, die in zijn antwoord op de interpellatie- Aldy verklaarde, dat de goedgevulde spaarkassen 't beste bewijs waren voorde weinige ellende, welke in 't zuiden geleden werd, kan ik mededeelen, dat uit het maandverslag der spaarkas alhier over Juni het volgende blijktVan Zondag 2 Juni lot Zondag 30 Jfini werden 16.901 francs gestort en 112 313 francs terugbetaald. Bovendien werden bij versehillendebanken voor meer dan een millioen aan effecten beleend. Deze cijfers loonen voldoende aan, dat er in alle standen gebrek heersoht. Omtrent de rijkspost-spaarbanken kon ik geen cijfers machtig worden, maar tooh weet ik, dat in één week tijds aan't post kantoor te Narbonne alleen |mzer dan 20.000 francs terugbetaald werd. De Amerikanen hebben den 4en Juli, iaardag vau bunne onafhankelijkheid, luisterrijk gevierd maar echter Ameri- kaansoh, er vielen daarbij drie dooden en verscheidene gewonden. Volgens een wetsontwerp in voor bereiding zullen do em:eranten, die niet iü staat zijn in een Europ^esehe taal te schrijven niet toegelaten wou! u tot Trans vaal. De vereem'giDg van fabrikanten te St. Petersburg besloot, ia geval van ge welddadig optreden der arbeiders legen eene fabrieksdireotie, de betrokken fabriek onmiddellijk te sluiten en den arbeiders het loon slechts uit te betalen voor den tijd, dat zij gewerkt hebben. Vóér de namen der schuldigen bekend zijn, zal geen ontslagen ai beider op een andere fabriek werk kunnen vinden. Te Mannheim is uitspraak gedaan in het proaes tussohen den onder-staats- seeretaris der Duitsohe koloniën Dernburg en den socialistisohen afgevaardigde Geok, die vervolgd was wege.ds valsche beschul digingen tegen de koloniale troepen van Zuid-West-Afrika. Hij had namelijk een zijner artikelen, die verschenen waren in een socialistisch dagblad, geillustreerd door een fotografie, waarop soldaten van het Duitsche koloniale leger stonden afgebeeld, bezig een lij bocmen te bewonderen, waaraan negers waren opgehangen. De afgevaardigde Geek is lot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De revolutie in t Russische leger. Bij den generalen staf te Petersburg komen telkens nieuwe berichten van deser- taties. In de maand Juni was het aantal vluchtelingen groater dan ooit te voren. In Simferopol en Baklsjisarai werden ge heime drukkerijen ontdekt, waarin hon derdduizenden revolutionnaire manifesta ties gereed lagen. In eerstgenoemde stad werden 180 leden van den revolutionnair- militairen bond gearresteerd en 3800 val- sehe passen, massa's revolutionnaire ge schriften en patronen in beslag genomen. De Jspabsche eigenaren van één der restaurants en badhuizeD, welke den 23sten Mei te San Francisco verwoest werden, eischen van de stad en het district San Francisco een schadevergoeding van f 6442. Andié Lancien, een medisch student te Rochefort, heeft een substantie ontdekt welke alle eigenschappen van het radium bezit. Zy kost slecbts 20 francs per gram terwijl men voor dezelfde hoeveelheid radium 8000 francs betaald. Waddington te Brussel is vrijge sproken. Een drama in den sneltrein. De snel trein Berlijn—Aken zette zioh Maandag middag aan het tussohenstation Melsungen langzaam in beweging, toen plotseling een jong meisje de derde klasse coupé, waar zij met haar vader zat, uitsnelde en in de langs den spoorweg stroomende Fulda sprong. De spoorwegwerker Engelhardt, die haar had zien verdwijnen, wierp on middellijk zijn jas uit en volgde haar in den vloed. Óndanks den hevigen golfslag, mocht hij er in slageD, haar bewusteloos, doch levend, op het droge te brengen. De vader, die zijn kind had zien verdwijnen en uit den thans in volle vaart zijnden trein wilde springen, werd van zjjn voor nemen teruggehouden door een passagier, welke bijna door den wanhopigen man, dien hij met één arm omklemde, mede uit den trein getrokken zou zijn, als hij zioh niet aan het bagage net had vastgehouden. Zelfs toen de vader hem een revolver voorhield, liet hij niet los, maakte hem die afhandig en trok aan de noodrem, waarop de trein onmiddellijk stilstond. Over de oorzaak van het tragisohe voor val is nog niets bekend. Vele Amerikaansohe predikanten beijveren zioh in het uitdenken van nieuwig. heden, om hun preeken aantrekkelijk te maken. Dr. Johnstone Myers in Ohm is een pionier van de nieuwe beweging. Een week geleden kondigde hij aan dat de dagen van de ouderwetsche predikaties geteld waren en nam hij dadelijk maat regelen, om met iels nieuws voor den dag te komen. Hij nam een blazersoorps aan om in de kerk te spelen en ontplooide bij den kansel een reusachtige Amerikaansohe vlag die door een zwart lapje, dat er aan bevestigd was, een //smet", ontsierd was. Als onderwerp koos hij de smettelooze vlag. Hij sprak met gloeiende welsprekend heid over den drankduivel en besloot zijn pretk door met een pleobtig gebaar de „smet" van de vlag te rukken. Daverende toejuichingen. Een andere dominee, L. D. Bass, te Cairo (Illinois) begon Zondag zijn preek met een geestdriftige betcbrijving vau een kus, uitweidende over de wonder baarlijk magnetische en eleotrisohe eigen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2