RECLAMES. Kerknieuws. u w Iq de 9 afdeeliDgen der maatschappij zijn speciale commissarissen aangewezen, o in ieder in zijnen kring de leiding op zich te nemen voor de inzending der landbouw gewassen, die eerst naar Goes gezonucu zullen wordeD, om dan de sohoonste mon sters daaruit voor den grooten wedstrijd te Den Haag te bestemuien. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Berichten. meend een der stoombootea van de Pro v. stoomboot dienst voor dit doel ter beschik king van H. M. te moeten stellen, welk aanbod bereidwillig ia aanvaard, zij ver trouwen in overeenstemming niet uwen wensch te handelen nu zij uwe machti ging vragen om tot H. M.enZ. K. H. na mens u de uitnoodiging te richten om op den eersten dag van het bezoek in dezo zaal uwe gasten te zijn. De vergadering geeft blijken van instem ming en verleend de gevraagde machtiging. De verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van het bestuur der Am bachtsschool te Hulst, om eene jaarlykeche subsidie voor een avondteekenschool wordt gesteld in handen van Ged. Staten om te behandelen in de najaarszitting. Tevens wordt overgelegd het verslag van dan toe stand der provincie over 1906, door Ged. Staten worden de volgende mededeelingen gedaan a. den po3t, voorkomende onder hoofd stuk IX der Uitgaven i., de Provinciale begrooting voor 1905 en 1906 ter bestrij ding van behoeften, welke hare omschrij ving niet vinden in de artikelen dier be grootingenb. onderha; 1 che aanbeste dingen hebben plaats gehad te Oostburg en Middelburgc. de presentielijsten der vergaderingen van Gedeputeerde Staten ter visie liggend. den staat van de Pro vinciale ambtenaren en bedienden ter visie liggene. den staat van ds Provinciale eigendommen of bezittingen en van die, welke verhuurd en verpacht zijn, ter griffie is neergelegd. Al deze mededeelingen wor den voor kennisgeving aangenomen. Voorstellen van Gedeputeerde Staten tot aanhouding vana. een adres van de vereeniging van burgemeesters en secre tarissen in Zuid- en Noord-Beveland om aanvulling van het Reglement op de wegen en voetpaden (bijlage no. 28a)de heer De Veer vraagt voorlezing, daarna werd het voorstel aangenomen b. een adres van het polderbestuur van Walcheren, om een renteloos voorschot van ten hoogste f 17000 voor verbetering van wogen tus- schen Biggekerke en Meliskerke. Aan genomen. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot verleening van eervol ontslag, overeen komstig zq'n verzoek, aan den heer M. B. G. Hogerwaard als hoofdingenieur van den Provincialen W aterstaat en voordracht tot benoeming van zijn opvolger (bijlage no. 27a). Het eervol ontslag wordt verleend. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot: a nadere regeling der j aarwedde van den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat b. wijziging van artt. 17 en 18 van 't Algem. Regiem, voor de polders of waterschappen c toekenning van een renteloos voorschot van ten hoogste f 3300 aan de gemeente Krabbendijke voor herstellen van haven en havendijkend. uitgifte van grond onder de gemeente IJzendijke in erfpachte. toe kenning van een subsidie ad f 450 aan de gemeente Nisse in de kosten van hare huis houding voor 1907 j. toekenning van een subsidie ad f 375 aan de gemeente Veere in de kosten van hare huishouding voor 1907 <j. wijziging van het besluit der Staten van 16 Juli 1901 no. 8 tot het verleenen van een subsidie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Middelburg naar Domburg met een zijtak van Koude kerks naar Vlissingenh. afwijzing van het verzoek van de afdeeling Zeeland der vereeniging van de pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland om een jaarlijkech subsidie van f 100i. verleeuing van een jaarlijksch subsidie van f 150 aan de gemeente Graanw en Langendam ter voorziening in de behoefte aan verloskun dige hulp j. toekenning van een renteloos voorschot van ten hoogste f 9000 voor wegs verbetering aan de gemeente Aagtekerke k. vaststelling van een nieuw Bijzonder reglement voor het waterschap St. Maar tensdijk met mededeeling van ingebrachte bezwaren en van het gevoelen van Gede puteerde Staten daaromtrentl. wijziging van de grenzen der werken tot zeewering en oeververdedigiog van het calamiteuze waterschap Bruinissem. toekenning van een subsidie van f200 voor 1908 aan de vereeniging tVereenigde Handwerkslie den" te Neuzen voor hare avond vakschool toekenning van een subsidie vau f500 aan do VereenigiDg de Ambachtsschool te Middelburgo. toekenning van een sub sidie aan de Vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen p. verhooging der jaarwedde van den oonoierge bij de Provinciale bi bliotheek q. verhooging der toelage uit de Provinciale fondsen aan den gepensio neerden adjunct-commies ter Provinoiale Griffie A. J. de Nood r. verwijzing naar hun college van de beschikking op een adres van het bestuur der afdeeling Hulst van den R. K. Volksbond in het deocees Breda, om in de bestekken van door de Prov. aan te besteden weiktn voorschriften te willen geven omtrent minimumloon enz 8- toekenning van een subsidie van f 70 per jaar voor een wagendiecst tusschen Hulst en Nieuw-Namen (Clinge) aan Th. Woe- mass te Clinge; t. vaststelling der rekening en goedkeuring der verantwoording van de enkel Provinciale en huishoudelijke inkom sten en uitgaven over 1905; u. het uitzetten van kasgeld van de Provinciev. wijziging van de besluiten der Staten van 16 Juli 1001 No. 8, 9 Juli 19o2 No. 5,13 Juli 1906, no. 11a en 15 Juli 1906 No. 13 tot toeken ning van subsidie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Middelburg naar Djmburg met een zjitak van Kondekerke naar Vlissingen, van Hon- tenisse tot de Belgische grens in de richting van Selzaete, van Borselen naar Wolfaarts- dyk en van Brouwershaven naar Burgh, met een nader voorstel van Gedeputeerde Staten tot het doen vervallen van punt C. w, intrekking van het besluit der Staten van 13 Juli 1906 No. 10a en tot vaststelling vnn regelen omtrent het verleenen vanwege de Provincie van hulp voor den aanleg en de exploitatie van stoomtramwegen.r. wij ziging van de begrooting van de Provin ciale inkomsten en uitgaven voor 1907 ij. afwijzing van het verzoek van den Gemeenteraad van Ossenisse om een ren- toloos voorsohot voor wegsverbeteringz. afwijzing van adressen van G. van den Berg en M. van den Berg te Ouwerkerk, om toelagen voor de bediening van het overzetveer tussohen Viane en Stavenisse au. wijziging van het besluit der Staten van 9 Juli 1902 no. 5 tot verleeniDg van een subsidie voor den aanleg en de exploi tatie van een stoomtramweg vaD Honte- nisse naar Solzaete. Van de afd. Axel der Zeeuwsche Maatsohappij v. Landbouw is een brief ingekomen om eene geheele ver binding te krijgen in die streek. Al deze stukken worden verzonden naar de afd. De Voorzitter stelt voor om de volgende bij eenkomst tot het verkiezen van leden van Gedeputeerde Staten en van het bui tengewoon lid van het College te hou den op Woensdag 3 Juli 1907, des voor middags 10 uur aangenomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Zitting Woensdagmorgen 10 uur. Voorzitter mr. H. J. Dyckmeaster, com missaris dsr Koningin, tegenwoordig 39 leden en de gr.ffier, afwezig de heeren Hen- nequin, v. 'lY.yUngen en Moerdjjke wegens ziekte. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. De voorzitter stelt aan de ordb de benoeming van leden van Gedeputeerde Staten ten gevolge van de periodieke aftre ding van de heeren P. J. Siegers, jhr. mr. B. A. O. de Casembroot P F. Frujjtier en de aftreding als lid der Staten van den heer mr. P. Dielemau. Bet stembureau werd door den voorzitter als volgt saamgesteld de heeren Lucasse, Merckens, Hammacher en Dumolejjn, in de vacature-Siegers wordt benoemd de heer P. J. Siegers met 38 stemmen 1 biljet van onwaarde, deze neemt op de vraag van den voorzitter de benoeming aan onder harte lijke dankbetuiging voor het vertrouwen. In de vacature-Casembroot wordt gekozen de heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot met 37 stemmen en 2 blanco, ook deze neemt onder dankzegging voor het ver trouwen de herbenoeming aan. In de vacature-Fruy tier wordt gekozen de heer P. F. Fruyiier met 35 stemmen, 4 blanco. Ook deze neemt deze benoeming aan onder dankzegging. In de vacature mr. P. Dieleman wordt benoemd de heer J. H. Blum met 23 stem men tegen 15 op den heer mr. H. C. Moolenburgh, 1 stem was blanco. De heer J. H. Blum neemt onder dankzegging voor het vertrouwen deze benoeming aan en zegt, waar hij plan had metterwoon deze provincie te verlaten en naar Gelderland te gaan wonen, dit plan thans opgeeft waar de meerderheid der Staten hem tot tot dit ambt hebben verkozen, hij hoopt zijn beste krachten daaraan te wijden. De voorzitter wensoht de gekozenen geluk en hoopt dat zij in het belang der Provincie zullen werkzaam zijn. Tot lid der Staten bedoeld bij art. 89 der Provinoiale wet wordt benoemd de heer mr. A. A. de Veer met 23 stemmen, tegen 17 op den heer J. H. C. Heijseen 1 op mr. C. Lucasse en 1 blanco. Hierna wordt de vergadering gesplitst in de afdeelingen. lste afdeeling de heeren Wondergem, Van Voorthuijsen, Mulder, IJsebaart, v. d. Putte, Moerdijke, Dekker, Hombacb.Loois, Tichelman, Elenbaas, Merckens, Bium en De Jonge. 2de afdeeling de heeren Bolle, SpreDger, Dumoleijn, Moes, Den Boer, Vorsterman v. Oijen, Hooke Hoogeboom, Erasmus, Hou- termaD, Giljam, De Souidt, Casembroot ea Siegers. 3de afdeeling de heeren De Veer, v. Waesbergen, Hollestelle, Hammacher, Den Bouwmeester, Fokker, Noordijke,'Moole:_- burgb, Heijse, v. Dam, Lucasse, Fruijtier en Rompu, Van iedere afdeeling zijn de twee laatste heeren leden van Gedeputeerde Staten. De heer Vorsterman van Oyen vraagt verlof om aan Ged. Staten twee vragei te richten, ten eersteals van October tot Februari de Prov. Stoombootdienst to Breskens aanlegt dat bij laag water o .- mogelijk is, en daarbjj is die weg erg donker, hy zou gaarne wenschen dat hierin verandering kwam, de Staten zijn hierop nog niet ingegaan, en de Minister van Waterstaat heeft bericht gezonden dat het R'jk geen beiang heeft om dit hoofd te verlichten daarom vraagt hy of hierin zal worden voorziea. Ged. Staten zullen dit in een volgende zitting beantwoorden, ten tweede vraagt hy of Ged. Staten kunnen zorgen dat »n de commissie voor de Ryke gelden van het Rundveestamboek ook een lid zitting zal kunnen hebben van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, de voorzitter maakt bezwaar deze vraag aan Ged. Staten over te brengen, het is uit sluitend een uitvoering van een rykswet. Hierna werd de vergadering gesloten tot Vrydag 12 Juli 1907 te 10 uur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Engelum D. A. v. Krevelen te Oosterhesselen. Bedankt voor Poortvliet door A. M. den Oudsten te Kookengen. Geref. Kerken. Beroepen te Baarn J. E. Vonkenberg te Barendrecht te Halfweg J. Zijp te Zwartsluis; te Avereest H.J.Lambers te EQumatil. Nationale en Internationale Tentoon stelling 14—23 September 1907 te 's Gravenhage. Uit eene dezer dagen door den gedele geerde van het Hoofdbestuur der Mij. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, de heer E. van den Bosch, te Goes, te verzenden oproeping aan de land bouwers, om eendrachtig samen te werken, opdat op die bovengenoemde Tentoonstel ling onze Provincie een waardige plaats inneme, stippen wij de volgende bijzonder heden aan. Vau de Granen en Zaden wordt ge v raagd 2 liter, van aardappelen en uien 5 lil«r, van wortelgewassen 5 stuks aan de granen en zaden buiiendieu schootjes van 10 o M middellijn, met de wortels daaraan. Om de groote kosten van verzemiing der 800 monsters en 800 schoofjes nog niet te vergrooten, door daaraan bovendieu 9 X 30 oollecties mangel wortels, suikerpeen en turnips toe te voegen, zullen deze op 4 groote landbouwondernemingen uitge zaaid worden en op minder kostbare wyze Goes bereiken. Alle monsters moetan vrachtvrij te Goes worden bezorgd en blijven eigendom der maatsohappij, die de inrichting der vóór tentoonstelling te Goes, het transport naar Den Haag, de inrichting en decoratie, be nevens de vertegenwoordiging aldaar voor hare rekening neemt, de vracht naar Goes komt ten laste der Afdeelingen. Het is verder in het werkplan opgeno men, het Zeeuwsohe landbouwbedrijf op zeer ruime schaal aanschouwelijk voor te stellen door photographiën, platte gronden en teekeningen van sehuren, eigenaardige voertuigen en voorts van paarden en rund vee immers geen enkele Provincie heeft het zware Zeeuwsch-Belgische landbouwpaard zooals wij dit hebben. Eindeiijk mag ook eene collectie gewassen uit de overstroomde polders zeer zeker niet ontbreken. Om dit alles te doen slagen is een groote mate van toewijding van alle commissa rissen en de krachtige medewerking van alle landbouwers onmisbaar, dooh waar die nooit te vergeefs zijn ingeroepen, wan neer het geldt onze Provincie waardig ie vertegenwoordigen, daar twijfelt de sohrij- ver niet, dat met opgewektheid een ieder de hand aan de ploeg zal slaan 1 Als oommissariesen, die nadere infor maties verstrekken, en aan wie de land bouwers zioh gelieven te wenden, zijnde volgende heeren aangewezen: Afd. Wal cheren dhr. Jau Polderdijk, afd. Zierikzee dhr. J. van der Have Az., afd. Tholen dhr. H. J. Dorst, afd. Heinkenszand Cs. Zuidweg, afd. Kruiningen dhr. J. J. Mol, afd. Noord-Beveland dhr. P. C. W. Swe- mer, afd. Oostburg dhr. L. J. Roggeband, afd. Hulst dhr. F. C. O. M. Hombaeh,afd. Ax?l dhr, R. J. van Dixboorn. Wordt ge geplaagd door een gevoel van volheid, slaperigheid of zwaarte na maaltijden Maagpijn, gelaohtigheid van het wit der oogen, maagzuur P Lijdt gij aan slechte spijsvertering, galachtigheid of verstopping? Wanneer ge 's morgens op staat, hebt ge dan een ouaangenamen smaak in den mond en is de tong besla gen Hebt gij moeilijkheid bij het adem halen, een gespannen gevoel over de borst Al deze en vele andere symptonen worden veroorzaakt door de aanwezigheid van vergiftigen afval in het gestel en het is gevaarlijk er geen acht op te slaan, het kan leidQD tot slechte spijsverfeering of bloedarmoede of de ongelukkige ont steking van den blinden darm. Wanneer ge U niet zoo flink gevoelt zooals 't be hoort, neem dan een dosis Foster's Maag- pillen en ge zult zien hoeveel opgewekter en geestkrachtiger ge den volgenden mor gen zult zijn en wat beter is zult olijven, want Foster's Maagpillen gene/e ale ongesteldheden der lever, maag to ingewauden en wel dadelijk en voor to.-1 Overtuigt U dat U de echte Fosttr Maagpillen krijgt, voorzien van de hano teekening van James Foster opelkedoo- (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Goes verkrijg' aar bij de tinna Nahan Emanuel, en te Mid delburg bij den heer Joh. de. Roos, V;as- markt K 157, a 10.65 voor één-of f3 60 voor zes doezen. Onze Middelburgsohe corresp. schrijft Mei, blijdschap zullen zeker onze lezers de heden plaats gehad hebbende benoeming van een lid van Gedeputeerde Staten ver nemen. Provinoiale Staten benoemden in de be slaande vaoature de heer J. H. Bium. Onze voormalige districts-schoolopziener heeft zioh tijdens zijn verblijf in het dis trict Middelburg doen kennen als een werkzaam en trouw verzorger van onze christelijke belangen. Het ambteloos leven, waartoe de heer Blum voor ruim één jaar besloot wijdde hij sohier geheel en al aan onze christelijke belaogen. Nu geroepen tot de invloedrijke en eervolle betrekking van Gedeputeerde, mag, na in vele kringen gediend te hebbeD, de provincie zich verheugen in 't bezit van een controleur van zoovele en zoo wijd uiteen- loopende belangen en onze Christelijke kringen, speoiaal in Walcheren, mogen hopen op voortdurenden steun van een door ervaring gerijpt man als de heer Blum is. Middelburg. Dinsdagmiddag is een passagier van de tram van 5 uur uit Vlis singen, terwijl hij onder het rijden op het ijzeren hek zat, ter hoogte van den AbeelBohen weg van de tram geslagen en bewusteloos op den weg blijven liggen. De tram heeft den gevallene opgenomen en naar hier vervoerd, waar hij in de ziekenverpleging in de Langeviele ter ver pleging gebracht werd. Blijkbaar waren toen de levensgeesten weer teruggekeerd. (M. C.) Goes Op enkele plaatsen hier is in de aardappelvelden wederom de zoogevreesde aardappelziekte ontdekt. Bij verscheidene stukken land is 't loof uu al bruin in plaats van groen. Dit is alletn nog maar in de vroege soort. De late aardappelen hebben er gewoonlijk niet zoo spoedig last van. Dat het regenachtige weer vau de laatste weken er ook geen goed aan doet is te begrijpen. Goes. Gisterenavond vierde de Christ. Zangvereen. „Zingt den Heere een nieuw lied" haar vierden jaardag in de Chr. Bewaarschool. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden, gedurende den winter tot 31 geklommen, nu weder gedaald is tot 24, meerendeels door vertrek naar buiten en andero te billijken redenen. In de plaats van den heer Anderson die als directeur bedankt had, werd benoemd de heer L. Smit. Veel lof was er ozer het getrouw bezoeken der repetitiën door de leden. Het verslag van den penningmeester wees aan, dat het tekort, enkelo jaren geleden ontstaan tot een bedrag van circa f 150, thans tot f 25 is verminderd, en de vereeniging dus fiuantieel is vooruitgegaan. Onder zang, voordrachten, eene causerie over „Verstaat ge ook hetgeen gy zingt" en het gebruik der noodigc mond-munitie, werd de avond verder gezellig doorgebracht. Vanaf a. s. Dinsdag 9 Juli hoopt de directeur op de repetitieavonden van 8—8'/a uur een the- oretischen cursus aan te vangen, tot op dien datum kunnen zich nieuwe leden aanmelden. Vlissingen. Benoemd tot conducteur der brievenmalen op de lijn Viissingen- Breda in de plaats van H. Verment, die naar Amsterdam vertrok om aldaar dienst te doen op een der tramlijnen, de heer J. E. C. Haast, ingegaan 3 Juli j.l. De be noemde was te Amsterdam hulpeonducteur. Zoutelande. Dinsdag werd door de muziekvereeniging „Eendracht maakt Macht" te Serooskerke met een drie en twintigtal wagens een rytoer door Wal cheren gemaakt. Toen zy alhier het dorp zouden verlaten sloeg ongelukkigerwijze do wagen van den landbouwer Bolier het ondersteboven, hetwelk een algemeene schrik teweeg bracht. Door dadelijk ver leende hulp werd de wagen recht gezet, waarby toen bleek dat geen persoonlijke ongelukken waren voorgekomen en de in den wagen zittende personen met den schrik vrijkwamen. De wagen zag er even wel wat gehavend uit, doch kon toch de reis voortzetten. Krabbendijke. Door de maatschappij tot exploitatie van staatspoorwegen is de wisselwachtei F. Calsijn overgeplaatst van Etten- Leur naar hier ter aanvulling in de vacature ontstaan door het verplaatsen van W- v. Kruiningen naar Rossen—Bemmel als arbeider-telegrafist. Meliskerke. Stemming gemeenteraad. Uitgebrachte geldige stemmen 123. Hier van verkregen de heeren J. Koppejan (aft.) 103, P. Wielemaker (aftr 88 en J. Riemens 37. Gekozen dus J. Koppejan en P. Wiele maker, beide aftr. leden. De bouwvallige beurs. Een groot aan tal nieuwsgierigen te Amsterdam was gisterenmorgen getuige van een schouw spel, dat ongetwijfeld menigen Amster- damsohen belastingbetaler met leedwezen zal hebben vervuld. Voor de bouwvallige Beurs lagen 4 ijzeren reuzenbogen, een yzermassa als zelden midden in de slad wordt gezien, en welke men slechts op scheepswerven en dergelijke ondernemin gen aantreft. Op nadere informatie uit gaande, deelde men ons mede, dat deze bogen worden aangebracht onder de ko zijnen van de efteotenbeurs. Gedurende de herstellingen heeft men daar ter ondersteuning van den muur, die effec tenbeurs van effeotensooieteit scheidt en vol scheuren zit, houten schutten aange bracht thans worden deze door de bedoelde ijzeren reuzenbogen vervangen. Het werk geschiedt onder leiding van de afdeeling Publieke Werken, eD staat onder toezicht van de indertijd door den raad benoemde commissie van onderzoek naar den toestand van de Beurs. Naar men ons voorts van deskundige zijde verzekerde, heeft men alle hoop, het gevaar voor verzakking hierdoor volkomen te bezweren. Het spreekt vanzelf, dat het binnendragen der zware bogen, welk werk door tien- lallen mannen geschiedt, heel wat kijkers trekt. Poging tot doodslag. Sinds lang soheen de verhouding tusschen de beide buren J. v. d. B., en v. Ete Hoeven, veel te wenschen over te laten. Toen v. d. B. Zaterdag dronken thuis kwam, nam hij zijn geweer, ging hiermede naar de woning van zijn buurman, en schoot, terwijl hij voor do woning bleef staan, door een raam naar binncD. Later bleek, dat niemand der huisgenooten was getrofien, hoewel er vele hagelkorrels in het houtwerk der ramen waren gedrongen. Volgens geruoht moet v. d. B. reeds lang hebben uitgelaten, dat zijn geweer voor buurman v. E. klaar en geladen was, zoodat niet verondersteld wordt, dat hij alleen in een oogenblik van opwinding gehandeld heeft. Nog denzelfden naoht is v. d. B. door de marechaussee van zijti bed gelicht en naar Breda ge transporteerd, om ter beschikking van de justitie gesteld te worden. (D.v.N. B.) Door den heer E., te Amsterdam, is een aanklacht ingediend bij den officier te 's-Hertogenbosob, tegen het bestuur van het krankzinnigengesticht Koudewater te Rosmalen wegens valsehheid in geschriften. Uit naam van zijn echtgenoote werd door het bestuur van dit gesticht voor den heer E. plaatsing gezocht, waarvoor hij nooit machtiging had gegeveD, (Rcsb.J Men schrijft vao Hoek van Holland Een zeldzaam indrukwekkend natuur verschijnsel werd hier gisteren in zee waar genomen. Op een gegeven oogenblik waren er zeven waterhoozeu aan den horizon zichtbaar. Het was een majestueus schouw spel, dat ongeveer 10 minuten aanhield. Een 14-jarige zoon van een turf schipper Bte Èxloërmond, is van 't sohip gevallen en levenloos uit de vaart opgehaald. Een kermisganger had het ongeluk overboord te vallen van degier- pont in de Maas te Kessel (L.) en ver dronk. De man laat eene vrouw en vier kinderen achter. Te Den Haag is een jongen van 16-jarigen leeftijd, die per fiets nog de spoorbaan van de stoomtram den Haag-Soheveningen wilde oversteken, ter wijl de seinwaehter met de vlag de nade ring van de tram aankondigde, door de tram gegrepen, overreden, afschuwelijk verminkt en onmiddellijk gedood. Twee knaapjes sprongen te Hoogerheide op de tram toen zij zioh in beweging stelde. Op de komst van den conducteur zijn zij er wellioht afgesprongen, met het gevolg, dat de eerste, 9 jaar oud, met zijn hoofd op de 8teenen viel, waardoor de hersenpan werd ingedrukt eu de dood onmiddellijk intrad. De tweede bleek ernstig gekwetst zijn been was verbrijzeld. Over den wervelstorm, wolkbreuk en overstrooming die op 17 Juni Trikkala in Tbessalië heeft geteisterd, komen nu nader bijzonderheden. Trikkala, de hoofd stad an het gewest van denzelfden naam, ligt in het noordelijke gedeelte van de groote vruchtbare vlakte van Thessalië aan de Littiaös-rivier, die verder naar het Oosten in den Peneios, de voornaamste rivier van Thessalië uitmondt. De water massa's kwamen in zulk een ontzaglijke hoeveelheid van den hemel dat het riviertje spoedig heel de stad met voorsteden en omliggende dorpen over stroomd en grootendeels verwoest had. Een reeks van opeenvolgende telegram men brachten naar Athene ware jobs tijdingen. Do regen was om half 5'smiddags begonnen en werd tegen 8 uur een wolkbreuk met hagelbuien tegen welker watermassa's alleen de steenen huizen bestand waren. De rest viel in. Het gebouw van de prefectuur, het gymnasium, de gevangenis en het postkantoor werden ook ten deele verwoest, ten deele onbruikbaar gemaakt. De gevangenen vluchtten en begonnen in den nacht rooftoohten. On geveer 135 K.M. van den spoorweg voor en na Trikkala werden onberijdbaar. Telegraaf- en telefoonlijnen lagan tegen den grond en alle verkeer met paard en rijtuig was onmogelijk. Het water had de voorraden van levene middelen weggesleept, onder het puin be dolven of onbruikbaar gemaakt. Van de huizen der stad werden er 1500 vernield of onbewoonbaar, zoodat de weinige geredden die daar woonden, nauwelijks een onder komen hadden. Den volgenden dag was er hongersnood. Volgens eene oppervlakkige schatting ia de heele schade, den door hagel vernielden oogst meegerekend, omstreeks tien millioen guldens. En nu de offers aan mensohen- leveDS. In bet huis van een priester kwamen 40 menschen om, in een ander van de 13 bewoners II, in een barbiers winkel 7 enz. In de eerste dagen vond men bij de 150 doodeD, die verdronken of door het puin verpletterd waren. Zelfs op 19 en 20 Juni heeft men nog 25 en 30 lijken onder het puin vandaan gehaald. De regeermg en oe nabuiige gemeenten kwamen de ongelukkige stad te hulp. De regeering stond ten crediet toe en zond tentin uit Larissa, de prefeolen van nabu rige gewesten stuurden brood en andere levensmiddelen naar Trikkala. De minister van binnenlandsche zaken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2