li r oE i»ku*. Kerknieuws, Schoolnieuws, LANDBOUW. UIT DE PROVINCIE. R£C taiw ta» Zij die de g-ebr Gemengde sluiting in een krankzinnigengesticht voor den tijd van hoogstens een jaar. De verdediger daarentegen trachtte te bewijzen dat deze beklaagde volkomen normaal is. In het verstag in Het Utrechtsch Dagblad lezen wij a Hierna leest pleiter een brief voor door beklaagde aan zekeren Hermans te Rotter dam geschreven, destijds redacteur van den Rooden duivel, die hem, beklaagde, gepoogd zou hebben om te koopen voor f5 om een moord te plegen op een Te- geeringspersoon, welke poging bekl. met afschuw had afgewezen. Uit dien brief blijkt weer duidelijk, volgens pleiter, dat zijn cliënt volstrekt niet krankzinnig is". Indien dit juist is, dan wordt door deze herinnering de S. D. A. P., waarin deze heer Hermans een der kopstukken is, niet weinig gecompromitteerd. Trouwens wie de geraeene revolutionaire liedjes van dezen ex-anarchist zich her innert, gelooft 'took zonder dat wel. Het doet denken aan zekere advertentie van een socialist, thans een der hoofd leiders der S. D. A. P., de ook nogal opspraak verwekte. Hopen wij intussehen dat de verdediger van Polak zioh vergist heeft. Ook zelfs van den felsten tegenstander hopen wij liefst het beste. De zonden der vaderen De bekende Zwitsersohe prof. Bunge schreef eenigen tijd geleden een studie over het verband tussohen het onvermogen der vrouwen om haar kinderen te zoogen en het drankgebruik van den vader dier vrouwen. Hij kwam daarbij tot de volgende merkwaardige conclusie «Is de vader een dronkaard, dan verliest de doohter het vermogen haar kinderen te zoogen en het vermogen is onherroepelijk voor alle ko mende geslachten. Het onvermogen tot zoogen is geen op zich zelf staand ver- sohijnsel. Het gaat gepaard met andere verschijnselen van ontaarding, vooral met gemis aan weerstandsvermogen tegen ziek ten van allerlei aard, tuberculose, zenuw lijden, tandoariës. De kinderen worden onvoldoende gevoed en zoo wordt de ont aarding vergroot van geslacht op geslacht en voert ten slotte na eindeloozekwellingen tot den ondergang van het geslaeht." Prof. B. grondde zjjn uitspraak op 600 door hem onderzoohte gevallen. Zijn op zienbarende slotsom vond tegenspraak bij eenige Duitsche doatoren. Daardoor ge prikkeld, zette hij zijn onderzoek met onverdroten ijver voort. Thans beschikt hij over ruim 2000 gevallen en hand haaft zijn eerste uitspraak in zijn vollen omvang. Het Friesch Dagblad, dat met herinne ring aan de geschiedenis van Israels bevrijding onder Debora en haar bestraf fing van de Rubenieten («Vloek Meroz") de kiezers op hun stemplicht wees en daarvoor in de vrijzinnige pers lasterlijk beschuldigd wordt van zijn tegenstanders te hebben willen vloeken, schrijft naar aanleiding hiervan het volgende Niet begrepen. Naar aanleiding van onzen driestar «Vloekt Meroz vertelt Het Volk van ons blad «dat het naar het oud-tesfamentisoh voor dbeeld uit Riohteren 5 23 een blijvende «vervloeking uitspreekt over de kiszers van «Christelijke richting, die voor deprovin- «ciale stembus niet zouden opkomen". Wij behoeven onzen lezers gewis niet te verzekeren, dat Het Volk bezijden de waarheid is. Wij hebben slechts herinnerd aan de schandelijke houding van Meroz tijdens den strijd van Israël tegen Jabin en Sisera. De inwoners zagen hun broederen wor stelen ten doode toe. Zij zagen ze stervend nederzinken terwijl hun ziel wegvloot met hun bloed. En nochthans bleven de man nen van Meroz rustig in hun woningen. Zij kwamen niet op. Alleeu zich zelf hadden zij lief; dooh voor hun broederen en voor de zaak des Heeren bleef hun hart koud als steen En daarom zeide de Engel des Heeren «Vloekt Mores 1 Vloekt hare inwoners geduriglijk 1" Daaraan herinnerden wij. Niet om daarmede de thuisblijvende Christelijke kiezers aan den vloek prjjs te geven (trouwens welk mensoh zou een ander mensoh durven vloeken maar om hun duidelijk te maken, dat het ongetwij feld in de oogen des Heeren een groote zonde is den strijd te ontvlieden als het om de eere Gods gaat. Van vervloeking oez rzijds was natuur lijk geen sprake. Dit hebben trouwens onze lezer3 zeer goed begrepen. Maar onze lezers weten eveneens dat thuisblijven tegen beter weten in, niet voor God bestaan kan. Daarom roepen wij nogmaals al onze kiezers op, in de districten Leeuwarden, Franeker en Heeren veen, om dit te be denken. Als er een stem in het binnenst fluistert „Blijf maar liever thuismoet haar on middellijk het zwijgen opgelegd want het is de stem der zelfzucht. De liefde tot den Heere en de broederen geeft een ander geluid. PROVINCIALE STATEN. Van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland is een verzoek iogekomen om aanvulling van het Reglement op de wegen en voetpaden. Daar het onderzoek daaromtrent nog niet is afgeloopen, geven Ged. Staten in overweging het stuk in hunne handen te stellen, ten einde daarover in de aanstaande NajaarszittiDg een voorspel te doen. Van het polderbestuur van Walcheren is een verzoek ingekomen om eene bij drage of renteloos voorschot uit de pro vinciale fondsen van ten hoogste f17.009 in de kosten van verbetering van wegen tusschen Biggekerke en Meliskerke. Te dien opzichte doen Öed. Staten het zelfde voorstel. Van het bestuur der Vereeniging De Ambachtsschool te Middelburg is een adres ingekomen verzoekende aan de Ambachts school te Middelburg toe te staan over 19Ü8 en 19u9, maar uiterlijk lot den dag waarop het nieuwe gebouw zal worden in gebruik genomen een subsidie toe te staan van f500 per jaar. Ged. Staten zijn van oordeel, dat tegen inwilliging van het daarin uitgedrukte verzoek geene bedenking bestaat. Aangezien het tijdstip van de ingebruik neming van het nieuwe gebouw volgens de terklaring van het bestuur nog vrij wel onzeker is en wellicht in den loop van 1910 kan vallen, achten zij het ge- wensoht, dat het subsidie tot het einde van dat jaar worde toegestaan, Zij stellen daarom voor het verzoek in te willigen. Bij besluit van 16 Juli 1901 werd de jaarwedde van den concierge, tevens be diende bij de Provinciale bibliotheek met ingang van 1 Januari 19o2 bepaald op f350, met vrije woning, vuur en licht. Volgens mededeeling van den bibliothe caris zijn de werkzaamheden van den ooncierge in den laatsten tijd uitgebreid, o.m. door het vernummeren der boeken tengevolge van hel drukken van een nieuwen catalogus en door het toenemen van verzendingen van boeken naar en tan andere plaatsen. De bibliothecaris meldt verder, dal de concierge zijne werkzaamheden waar onder ook behooren het schoonhouden van een groot gebouw en het aanmaken van kachels goed verricht. Ged. Staieu vinden daarin aanleiding voor te stellen, de jaarwedde van den ooncierge eemgszius te verhoogen, en die met ingang uu 1 Juli 19u7 te bepalen op f4(JU met vrije woning vuur en licht. Bij besluit .<tu 14 Juli 1898 is aan den heer A. J. um Nood, eervol ontslagen adjunot-ooui .-oder tweede klasse ter Provinciale *iiliie van Zeeland, ait de Provincials t in.sen tot wederopzeggens eene toelage >uu f 154 per jaar verleend. De heer De Nood heeft z.ch tot Ged. Staten gewiuo met de mededeeling, dat het hem op uea duur moeilijk valt, met zijne inkomsten rond te komen, daar zijn gezondheidstoestand hem niet toelaar, met hoofdarbeid zijne inkomsten te ver meerderen. Uit eene verklaring van den geneesheer dr. J. C. Bolle te Middelburg is gebleken, dat deze den heer De Nood voor bureau- en kantoorwerk ongeschikt acht. Ged. Staten vinden daarin aanleiding tot het voorstel om de toegekende toelage te verhoogen met f99, waardoor de in komsten van den heer De Nood aan pen sioen en toelage gezamenlijk f600 zullen bedragen. Verschenen is het rapport van den provincialen hoofdingenieur van den waterstaat omtrent de wijziging van de artikelen 17 en 18 van het algemeen reg lement voor de polders of waterschappen. Zooals men weet zijn door Ged. Staten aan dien hooidingenieur gezonden de door de besturen en de vergaderingen van ingelanden der polders of waterschappen ingediende bezwaren tegen het door Ged. Stiten gewijzigd voorstel van 2 Nov. 1906 tot wijziging van de genoemde artikelen. In het geheel zijn ingekomen 183 stuks berichten, waaromtrent de hoofdingenieur in een lijvig rapport van een 40-tal folio bladzijden zijne meening zegt. Naast hel verslag van den hoofdingenieur zijn beschouwingen en aanteekeningen van Ged. Staten afgedrukt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Vossemeer ds. P. de Looze te Waarder; te Noorden, L.J. v. Leeuwen, cand. te Woerden. Aangenomen naar Peperga door J. Speek man te Hornhuizen. Bedankt voor Harkstede door J. Werk man te Wedde; voorMijnsheerenland door W. de Lange te Jutfaas. Geref. Gemeente. Bedankt voor Opheusden door ds. A. Janse te Barneveld. Geref. Gemeente o/h Kruis. Beroepen te Zeist A. Janse te Barneveld. Kruiningen. Dhr. C. Hollestelle te Delft heeft zijn benoeming tot hoofd der chr. school alhier aangenomen en hoopt 1 Sept, a.s. als zoodanig in functie te treden. De St. Cl. van gisteren bevat een over- zioht van den stand der zomcriandbouw- gewassen op 15 Juni 1907, onder mede werking van de Rijkslanabouwleeraren, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de Directie van den Liodbouw. Het eerstvolgende over zicht, bstreffande alle belangrijke land-en tuinbouwgewassen, zal den sland aaDgeven op 15 Juli 1907. De zomergewassen zijn over het geheel onder gunstige voorwaarden gezaaid. Daar na was echter het weer zeer weinig be vorderlijk voor eene snelle en kraoktige ontwikkeling der planten. De maand Mei was over het geheel, vooral in de eerste helft, zeer koud en guur, terwijl in den nacht van 19 op 20 Mei en daaropvol gende eenige hevige nachtvorsten optraden. Daarop volgden wel eenige dagen met warm, zonnig weer, die veel gced maakten, doch over het geheel bleef de de tempe ratuur laag. Nu is het bekend, dat som mige gewassen een langzame ontwikkeling in het begin zeer goed verdragen. Zoo staan de granen er over het geheel zeer goed voor. Andere gewassen daarentegen ondervinden nog steeds de sohadelijke ge volgen van de ongunstige weersinvloeden, vooral wanneer daarbij ook insectenschade optreedt. Zoo hebben vooral suikerbieten, aardappelen en ook het gras het hard te verantwoorden gehad en zijn deze gewas sen thans nog achterlijk. Beide eerstge noemde gewassen zullen zich bij guusi:g weer nog grootendeels kunnen herstellen, doch de kans op een even ruime hooioogst als in het vorige jaar is reeds voorbij. Op de in 1906 overstroomde gronden in Zeeland valt, met enkele uitzonderingen, de groei der gewassen, voornamelijk kool zaad, gerst en haver, tot nu toe mede. De struotuur van den grond was dit voorjaar zeer gunstig ea het weer liet het op tijd zaaien toe. Het gezaaide ontkiemde voor spoedig, zoodat weinig klachten worden vernomen. Over het geheel genomen is de stand der zomergewassen bevredigend. Naar warm, droog weer wordt echter algemeen verlangend uitgezien. Ten opzichte van onze provincie valt verder te vermelden. De stand van haver is overal goed of zeer goed. De gerst heeft meer van de koude en de zware regens geleden dan de haver, toch wordt de stand goed genoemd. Boonen staan, evenals erwten, goed. Bruine boonen hebben veel van het ongunstige weer ge leden. De vooruitzichten zijn hoogstens vrij goed. Op Walcheren staan enkele velden vlas slecht, tengevolge van het gebruik van zaaizaad van slechte kwa liteit. Overigens is in Zeeland de stand goed. Van blauw maanzaad is de stand zeer goed, van karwij goed. De aard appelen staan op de klei beter dan op het zand. De suikerbieten, uien, cichorei staao vrij goed, de roode klaver gced. De wellanden staan er over het geheel goea voor, de hooilanden minder. Uit bijna alle deelen des lauds wordt bericht, dat hei gras ten gevolge van de koude en ae nachtvorsten geen zwaresnedenzalleveren, daar vooral het ondergras. niet voldoende ontwikkeld is. In verband daarmede hebben ook de onkruiden als ratelaar, boterbloem, zuring, enz. zich sterk uitgebreid, zoodat ook het gehalte van het hooi minder goed zal zijn dan in vorige jaren. In Zeeland is de stand vrij goed. Met genoegen merken wij op dat 't door ons uit een Atnerikaansche courant ge knipte bericht omtrent den oud-leerling der Goesche Ambachtsschool P. de Jonge, ook o. a. door 3 te Goes verschijnende bladen en de Nieuwsbode uit die Amo- rikaansche courantis geknipt. Moge lijk willen z\j ook nog wel melding er bij maken, dat de jongelui D. V. terstond na hun huwelijk naar Nederland reizen, eeni gen tijd te Domburg vertoeven en daarna naar Indië terugkeeren. Zoodat ook de bruid 1200 mijlen reist alvorens de huwe- l(jkswoniDg te gaan betrekken. Onze Middelburgsche corresp. schrijft: De groote zaal van het Schuttershof was gisterenavond, gelijk te wachten was, vol, en dr. Do Visser sprak, gelijk ook to ver wachten was, op 'n manier die tot luisteren dwong. Wat is zoo was de vraag door dr. De Visser gesteld de oorzaak van de ken tering bij deze stembus tegenover die van 1905? Tal van vrijzinnige organen en sprekers zeggen dat deze verkiezing staat in het teeken van't conservatisme. Behoudzucht is, volgens hen, de innerlijke drijfkracht. De spreker betwijfelde op verschillende gronden deze bewering, maar meende de kentering te mogen zoeken in de magere resultaten van den arbeid van dit Kabinet en in het gescharrel met de antithese door de vrijzinnigen. Dit Kabinet komt, na twee jaren, met ledige handen te staan voor de natie, on danks heftige critiek op het verleden en schoone beloften voor de toekomst, en heft na plechtige doodverklaring en begrafenis de antithese weder als symbool op. Telkens duikt de antithese door het toe doen der vrijzinnigen op. De strijd om de school, om hooger en lager onderwijs is er het beste bewijs voor Telkens is de vrij zinnige groep een schrede verder gegaan in het stellen der antithese voor de school tegenover de these van het Christendom. J"Alzoo strijdt men in geen ernstigen strijd en dan maakt men zich druk over de veel vuldigheid en verscheidenheid van christe lijke verschijningsvormen. Roemt liever in den rijkdom die zoo velerlei opvatting mo gelijk maakt, als de christelijke levensbe schouwing hol en ledig was, zouden niet zoovelen haar aan vatten tot bsljjuen of tot bestrijden, zei de spreker. De heer Herman Srijders stond d n spreker te woord. Hij betwijfelde een ken tering bij deze stemous waarlenemeu, en indien ze bestond was naar zijne meening ds oorzaak meer te zoeken in de éénheid der coalitie door het samengaan met de Friesoh christelijk-histori8ohen. Redeneeringen over beginselen eindigen, volgens den heer Snijders, wel eens bij de stembus, maar verliezen niet zelden hun kracht bij de practisohe politiek. Zoo ziet men bij de rechterzijde verschil bij het vraagstuk der defensie, bij sociale wetten, bij Zondagsviering enz. Maar zoo antwoordde dr. De Visser, is dat dan niet zoo bij de linkerzijde Is er dan in sociale wetgeving geen verschil tussohen Treub en Kamebeek Zijn de heeren Thomson en Marschant 't dan eens over het vraagstuk der defensie En waarover de rechterzijde dan ook verschillend moge denken, zeker niet over den eisch dat Zondagsrust aan iederen arbeider gewaarborgd zij. Maar het eerste werk van bet vrijzinnig kabinet was het infrekken van het arbeids contract door het christelijk kabinet voorgesteld en waarin een heel hoofdstuk aau Zondagsrust gewijd was. De spreker drong er ten zeerste bij zijn gehoor op aan om Dinsdag op de rechlsohe oandidaten te gaan stemmen, ten einde daardoor mede een einde te maken aan dc slinger-politiek die nu eens rechts en dan eens links draait, maar een vasten onderbouw voor ons politiek huis te leggen. De vergadering kenmerkte zich, behalve door zeer groote opkomst, ook door af wezigheid van socialisten, althans zeker door afwezigheid van socialistische debaters en door absentie van de stamp-maar-raak methode die alsapplaudissement dienstdoen moet in onze gemengde politieke vergade ringen. Omtrent bovengenoemde vergadering zond men ons een lang verslag,waaraan wij het volgende ontleenen. Spr. herinnert dat hij niet gekomen is om personen to bestrijden; hij brengt gaarne hulde aan do bekwaamheid der mannen uit de tegenpartijen. Doch 't geld hior een strijd voor do beginselen. Van vrijzinnige zij de heeft men den uit slag der verkiezingen toegeschreven aan de conservatieve opvatting der kiezers, dit is onjuist. Ook dat de bezwaren tegen het arbeidscontract in de Eerste Kamer blij kens het Voorloopig Verslag, gevolg zijn zouden hiervan, gelijk de vrijzinnigen be weren, dat de Eerste Kamer zeer conserva tief zou zijn, is totaal onbewijsbaar. Spr. noodigt de liberale debaters uit dit bewijs straks te komen leveren. De Eerste Kamer is nu evenmin conser vatief als toen haar meerderheid nog links was en een andere sociale wet aan haar goedkeuring onderworpen, n l. de onge vallen wet, onder aanvoering van den libe ralen prof. v. Boneval Faure verwierp. Neen, de aanleiding tot deze merkwaardige kentering in de publieke opinie van het Nederl. volk ligt hierin dat de liberalen in geen jaren zoo zwak hebben gestaan als thans. In 1905 zijn zij ten gevolge van 't ge bruik van een oneerlijk wapen meerderheid geworden in de Kamer. Zij beschuldigden 't kabinet-Kuyper dat 't geen sociale wetten gaf en beloofden zeiven tal van sociale ontwerpen. Eu aan dit laatste nu is niet voldaan. Arbeidscontract en Vaderschapwet, thans in behandeling nog maar, zijn door dit kabinet overgenomen van minister Loeff, en de ziektewet die is ingediend is van minister Kuyper, meteenigeveranderingen, die volgens den liberalen mr. Smissaert, juist geen verbeteringen maar verslechte ringen zijn. Geen enkele sociale wet bracht deze liberale regeeiing in 't Staatsblad, hel volk gevoelt zich misleid, terwijl ook haar slinger-politiek, adres de quaestie-Staal, de ontslagaanvrage en weeraanblijving, de afwijzing en nu toch weer de toezeg ging van 't verzoek der Eerste Kamer, bij de kiezers zeker besef gewekt heeft van zwak beheer. Da antithese, eerst dood en begraven genoemd, werd door dhr. Tydeman in levenden lijve weer vertoond, toen h\j al de vrijzinnigen „tegen de antithese" opriep. Tegenover de geestelijke volksbelangen berk en school heeft de vrij zinnigheid zich al even vijandig verklaard. De Theologie werd ontkroond in onze Hoogescholon, de Neutraliteit gevierd op de lagere school. Ook de beschuldiging „Rome en Dordt" wordt tegen ons gebruiktdoch de Libera len hebben zich van 't pogen „Rome" in 't govlei te komeD, nooit afkeerig betoond, terwijl wij openlijk met Rome voor onze gemeenschappelijke rechten opkomen. Het liberale voorstel vrijstelling voor de R. C. verplegers was van 't eerste, Spre kers amendement oth die vrijstelling ook te vcrleenen aan Protestanfsche verplegers van 't laatste het bewijs. Bovendien wordt hierbij door de vrijzinnigen steeds met twee maten gemeten. Toen bij de eerste Vredesconferentie door de liberale minister den zegen van den Paus over deze vergadering werd ge vraagd, zeide men niets. Wanneer Kuyper dat had gedaan, zou men gezegd hebben j dat wij aan Rome waren verkocht. Spr. laat echter deze kleinedingenrusten, en legt liever den nadruk op de beginselen die ons van de vrijzinnigen scheiden en met de overige Rechtsche partijen een- stommig doen zijn. En in 't licht van deze beginselen breekt hij een lans voor de verkiezing der Reohtsohe candidaten. Terneuzen- In de Donderdag gehouden vergadering dsr antirev.-kiesvereenigiDg werden voor de a s verkiezing van leden van den gemeenteraad gecandideerd de heeren Moes en Scheele, beiden aftredend, bonovens de heeren H. J. van den Ouden en G. van der Peyl. Oostburg. Voor een lid van de ge meenteraad meet herstemming plaats heb ben tusscheu de heeren M. Risseeuw met 84 en 1. J. van Houte—Tromp met 53 van de 218 stemmen. Verder verkregen de heeren M. Luoieer 43 en I. J. Audries- sen 28 stemmen. Wolfertsdijk. De villa „Nova" toebe- hoorende aan baron Croniz te Velp, is dezer dagen gekocht door dhr. W. F. K. Lenshoek te Kloetinge. Naar de Q. C. vertelt wordt de viila gesloopt. Vlissingen. Heden (Zaterdag)middag werd het jaarverslag uitgebracht van de maildienst der maatsohappij «Zeeland'1 over 1906. Wij noemen eenige cijfers van deze nationale lijn. Vervoerd werden 110,307 reizigers en 54,923 tin (van 1000 KG.) goederen. De ontvangsten beeroegen f l,87ts,999,24'/2, de uitgaven f 1,290,452,11, voordeelig saldo alzoo f 588,546,63'/2. De exploitatiekosten beliepen f 1,290,452,61, of gemiddeld f 1762,91 per reis. Stavenisse. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van liet «Wa terschap Stavenisse" werd vastgesteld le. de rekening over het dienstjaar 1906/7 in onvang op f 19182,35 en in uitgaaf op f 12372,055, goed slot f6810,295. 2e. De rekening vau het reservefonds over 1906/7 in ontvang op f9850,705 en in uitgaaf op f 9817,85, goed slot f32,855. Het kapitaal vau het waterschap bedraagt thans f 69800 3 inschrijving Grootboek N. W. S. Er wordt besloten tot het aangaan van eene geldleening groot f5000, tot tijdelijke voorziening in kasgeld. Uitgebracht werd het verslag, bedoeld bij 'art. 100 van het Alg. Regl. op de polders of waterschappen. Er werd besloten toe te treden tot de op te richten risico-vereeniging van polders en waterschappen in Zeeland tot verzeke ring van ambtenaren en werklieden, ge boden door de Ongevallenwet. Op den staat van aanbeveling tot benoeming van een gezworene tengevolge der periodieke aftreding op 1 Aug. a.s. van den heer A. H. van der Slikke, worden geplaatst: I, A. H. van der Slikke, 2, Jb. Hage Jz., 3, J. de Rooy. Ivrseke. De stemming voor den ge meenteraad alhier, die bepaald was op Dinsdag 2 Juli, is op verzoek van een 20 a 30-tal belanghebbende kiezers, door B. en W. nader va-tgesteld op Zaterdag 6 Juli. In verband daarmee isdeherstemming, zoo noodig verzet van Woensdag 10 op Zaterdag lij Juli. De Waterloo-oolleote bracht op te 's Gravenpolder f 4,535Kats f 5,50 's Hee- renhoek f2,76 Waarde f5 Ellewoulsdijk f3,16; Baarland f 4,60 Oudelande f 5,53 Nisse f3,475; Ovezand f8,295Driewegen f2,85; Kruiningen f 19,80; 's Heer Abts- kerke f2,77. <G. C.j IJzendijke. De gemeente-werkman te vens onbezoldigd gem.-veldwachter J. F. Cortvriendt alhier, is tegen 1 Juli a.s. benoemd tot gemeente-veld wachter te Montfoort (Utrecht.) Wolfaartsdijk. In de Vrijdagnamid dag gehouden gemeenteraadsvergadering waren tegenwoordig 6 leden, afwezig dhr. G. de Jager. Notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken na eenige bespreking voor kennis geving aangenomen. Als wethouder werd benoemd dhr. P. Koeman inplaats van G. de Jager dio als zoodanig zijn ontslag heeft genomen. Op een aanvrage van G. Okker voor ontheffing hoofdelijken omslagwegens vertrek naar elders werd gunstig beschikt. Wolfaartsdijk. In een vergadering van vrije kiezers zijn voor de a. s. ge meenteraadsverkiezing oandidaat gesteld dhr. P. Koeman (aftr.) en C. Zuijdweg. Colijnsplaat. In de vergadering van den gemeenteraad alhier, Vrijdag gehouden werd benoemd tot havenmeester dhr. M. P. Stole en dat voor een tijdvak van 1 jaar, vanaf 1 Juli 1907. Krabbendijke. Vrijdagavond verga derde de anti-revolut. kiesvereeniging in de consistorie der Geref. Kerk onder voor zit erschap vin J. de Koning. Gelezen werd Ps. 99 en, n* gezang en gebed, naar aan leiding van het gelezene, een kort ope ningswoord gesproken. Na de lezing en goedkeur, ng der notulen van de vorige ver gadering bracht do afgev. verslag nit van de vergadering van het prov. Comité en van do Centrale anti-revolutionaire kiesver eeniging in het district Ilontenisse. Vervolgens deed de voorzitter verslag van zijn bespreking met de voorloopige candidaten. Na een zeer breedegedachten- wisseling werd tot stemming overgegaan en bleken J. Sirike, C. van Boven en C Ha- verhoek de gewecEchte candidaten. De candidatenlijst werd nu geteekend en nog iets omtrent de a.s s emming gesproken, waarna de vergadering, na psalmgezang, bij monde van ds. J, Sybrandy met dank gebed werd gesloten. Herstemming Rotterdam I. bist.) met 4048. er 2755. Rotterdam II. 1880. VanAaltei Rotterdam III. met 2033. Van Rotterdam IV. met 1306. De M Rotterdam V. (chr.-hi3t.) met 2 gemeester van R Den Haag. Hei Janse, l'atjjn en B 10109 en meer ste Talma (a.-r.) 9476 Weiier (chr.-hist dem.) 1933, Ter Dordrecht. Aan 5457. Gekozen V en Jongkindt (1 derbeek (1. aftr.) Stoop (soc) bekv [Bij de stemmin W. H. van Bilde kindt 2136, Z. v Stoop 592 en J. Oud-Beijerland a.) met 5292 en 2554. Diepenhors lander (1.) 2533. O verwater wenso king te komen. A zijn zoon. [BJj de stemmin Bergmeijor (soc. (a.-r.) 2353, Over (soc.-dem.) 129, V< Vlielander (1.) 2 Gorinchem. He en De Geselaar Vor (chr.-hist.) ha [Bij de stemmii Bol 3000, de Gyse dem 141, Spiek Vor 2814, Robbé tjjen hadden derl eerste stemming gebracht. In ons abusievelijk geme was. Mevrouw Philoi ster te Jumet, Bn 161, is door de Pin. winkeliers en win Lannoy al hare ergste wat haar worden. Dat is bat benrd, maar zij hee en dat merkwaardi de ziekte, die haai vlucht gejaagd. z\j de Pinkpillen Zij zou dan eerder stel niet gedurend ondermijnen. „Gedurende 2 ji door bloedarmoede er schadelijker vo< die ziekten die slep niet kan verlossen eerder had gekend niet geleden hebbe mijne verklaring hoop dat zij onder i het grootste aantal velen zal voorkome dat is te zeggen, lijden. De Pinkp kracht, eetlust en weergegeven. Ik geene steken in nachts goed". De Pinkpillen bloedarmoede, b.o. algemeene zwakte Prijs fl.75 de Verkrijgbaar bij terdam, Hoofd-depi land en Apothekei tegen postwissel, voor Middelburg de Roos en voor Gebr. Mulder, Drc Te Hoorn joDgeos, van 12 Sneek thuis te kosten van een van Sneek naar met de boot naar zij hun derden kt zonder geld op B wisten, dat er ii 'n oom van hen ze geld vragen, keeren. Door de zijn ze weer naar Vrijdagmorgen te Leeuwarden ei slagerijen geleid zou geheel onverwachts drukte dezen tusschi ningen. Door y0jTA£>r geschoten hulp man vrij te krijgen te houden. De gele., zeer ernstig gekneust kundige behandeling De stemming. Den ganschen at

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2