Ingezonden Stukken. ÜIT Dfi FËËir IpatearTïertooBiniea. Agoog fertoopmpii, enz. Marktberichten. brigadier te ontzetten. Dit had echter tot gevolg.dat de woede der vchtlustigen zich nu pp Dingemans zelf keerde; hij werd neergesmeten en vastgehouden op den grond. Ook hij kreeg verschillende schram men op 't gezicht en eene hoofdwonde door de sabel. Byna had men de revolver te pakken, doch de man had in een ongemerkt oogenblik de tegenwoordigheid van geest zyn revolver weg te werpen, zonder dat dit door de belhamels werd bemerkt. Intus- schen werd door de andere marechaussees van hunne vuurwapenen gebruik gemaakt. Blijkbaar was ook de tegenpartij van vuur wapenen voorzien, want drie schoten kwa men van hunne zijde, toen plotseling een der belhamels in den buik werd getroffen. Het moet zijn een zekere Cabus, wo nende onder Santvliet. Hij riep Ik sterf Toen werd hij door zijne makkers weg gedragen. De brigadier Postma was door bloedverlies buiten gevecht gesteld, terwijl de maréchaussee Bakker ook niet meer kon, wegens de vele slagen, die hem waren toegebracht. Het gelukte Dingemans na het vallen dier schoten los te komen en te vluchten, om zijn revolver te gaan op rapen. Voorts werd nog door de belhamels met steenen geworpen, zoodat een persoon uit Ossendreeht, die de politie ter hulp was gekomen, eenige steenen tegen het hoofd kreeg, waardoor hij werd gekwetst. Herhaalde malen werd door brigadier Eist aan de Ossendrechters toegeroepen achteruit te gaan, daar er zou worden geschoten. Ondanks deze waarschuwing kreeg een hunner, zekere Sebiegts, een schot in de reohtérzij, zoodat de kogel, naar later bleek, de lever kwetste. Eindelijk gelukte het aan den brigadier Eist en den veld wachter Dingemans de belhamels terug te drijven, wat onder het werpen met steenen plaats vond, zoodat de politie nog menig keitje tegen het lijf kreeg. Ten slotte echter trokken zij af naar de Belgisohe grens, met medeneming van den gewonde en zonder dat het gelukt was een der daders in handen te krijgen. Eerst hierna kon men er aan denken de gewonden op te zoeken. De vechtersbazen hebben den gewonde Cabus per kruiwagen naar de Belgisohe grens gevoerd. Zijn toestand moet ernstig zijn. De kogel, waardoor Sebregts werd getroffen, is uit de wonde verwijderd en, naar verklaring van den dokter, is er geen gevaar voor het leven van den man. "Wat den brigadier Postma betreft, van hem kon de dokter nog niets zeggen, de oogen zijn zeer opgezet, en behalve de hoofdwonden, heeft hij nog een houw over den neus bekomen. De overige gewonden deden wederom ge deeltelijk dienst. Tijdens het laatste nummer van het vuurwerk, dat te Borger, bij gelegenheid van de land bouw-ten toonstelling werd af gestoken, werd den directeur van de stoom- zuivelfabriek te Nieuw-Buinen, door een beroerte getroffen, en is kort daarop over leden. Te Vroomshoop is een man tijdens een onweder door de duisternis in het Overijselsehe kanaal geraakt en ver dronken. Uit Delft meldt men aan de N. B. C. De orgelconcerten door den huurder van een perceel, die van de huur ontslagen wilde worden, zijn heden gestaakt, dank zij de bemiddeling van de omwonenden, dis verklaarden dat zij gek zouden zijn gewor den, als het nog langer geduurd had. Men is tot een accoord gekomen. Te Asoot is gisteren op de renbaan een gouden beker, die heden verreden zou worden, gestolen. Hij stond, met andere prijzen, op een tafel te prijken, be waakt door een politieagent. Terwijl een onbekende even de aandacht van den man afleidde, verdween de dief er mee in de volte. De beker had aan goud een waarde van een goede f 3000. Uit Bremerhaven wordt gemeld, dat de werkstaking der zeelieden als geheel mislukt moet beschouwd worden. Engel- sohe zeelieden hebben alle plaatsen der stakenden bezet, zoodat zonder uitzondering de schepen op tijd vertrekken kunnen. Met het stoomschip Gneisenau komen bin nenkort een 800-tal Chineezen, om dienst te doen op de lijnen naar Oost-Azië. Te Palster, in Denemarken, heeft een landeigenaar met name Christophersen, den marteldood van Hus willende nadoen, zioh in zijn huis met petroleum begoten en in brand gestoken. Evenals zijn held kwam hij in de vlammen om. Graaf Harraeh, een bekend man in de hooge wereld van Weenen zijn vrouw, een prinses van Thurn and Taxis, bekleedt een hoog ambt aan het hof gaat weer eens een poging doen om het lastige hoed afnemen op straat doorsalu- eeren te vervangen. Hij heeft er een ver- eeniging toe opgericht, en zelf zal hij voorgaan. Ongelukken in de Alpen. Zondag werd het lijk van den heer Robert Greene uit Londen aan den voet van een afgrond van 180 M. diepte gevonden, nabij den Rigi Klösterli. Maandag deden de ingenieur Steppen- stall uit Sheffield en zijn vrouw een vree- selijken val bij de beklimming van den Breven! nabij Chamonixde heer Sfeppen- stall brak eenige ribben en zijn herstel wordt twijfelachtig genoemd, zijn vrouw is eveneens zeer ernstig gewond. Een jonge Deen, Jensen genaamd, stortte bij 't plukkeu van Alpenbloemen, Maandagmiddag nabij Miirren in een af grond van 600 meter diepte, vreeselijk yerminkt werd zijn lijk gevonden, Op het Saorower Meer bij Potsdam is de zeilboot van den Berlijnsehen bank- beambte Max Wittenburg omgeslagen. De eigenaar en zijn beide kinderpn, een meisje van 17 en een jongen van 13 jaar, kwamen om het leven. Uit Kopenhagen wordt melding ge maakt van een zonderling voorval. Een onbekende, die in een sneltrein had plaats genomen, wierp in een afdeeling waarin zes Zweden zaten, eenbom,dieonmiddellijk ontplofte. De gevolgen waren verschrik kelijk de bommengooier zelf werd aan stukken gescheurd en de zes Zweden kregen vreeselijke wonden. Men weet niet wat den man bewogen heeft tot zijn daad. Volgens bericht uit New-York heeft de Chineesche gezant te Washington ge zegd, dat president Roosevelt, naar minis ter Root hem meegedeeld had, het Congres zal voorstellen China ruim twaalf millioen dollar te schenken van de som, die 't Ame rika in verband met den opstand der Bok sers betalen moet. In den Transvaalsohen Volksraad heeft gisteren Rissik, de minister van domeinen en inboorlingenzaken, de politiek der regeering in zake de Chineezen ver dedigd. Voor den oorlog, zeide hij, hadden cie mijnen 80,000 Kaffers uit l'ortugeesch Zuidoost-Atrika in dienst, nu slechts .65,600. Uit die bron is dus nog heel wat te putten. In 1899 werkten er 37,371 Basoeto's in Transvaal, nu zijn er slechts 10,000 waarvan 6000 in de mijnentoeh is de bevolking in Basoetoland sinds dien toegenomen van 262,000 tot 330,000 zielen. En zoo ging de minister voort met getallen te bewijzen, dat er in Zuid-Afrika nogovervloedigwerk- krachteu te vinden zouden zijn. Op een vraag van Abe Bailey antwoordde gen. Botha, dat er met de Engelsohe regeering geen briefwisseling over de Chineezen ge voerd was, en dat de briefwisseling over de leening nog voortduurde. In Duitsohland is een boek verschenen, waarin een aantal beketfde en minder bekende aneodoten over Napoleon zijn verzameld. Eenige daarvan, die karak teristiek voor den grooten keizerzijn, willen we vertellen Eens schold een der professoren der militaire school te Brienne den jongen Bonaparte uit, die zich daardoor zeer ge kwetst en beleedigd gevoelde. Hij ant woordde als een booze schooljongen, die meent dat de leeraar ongelijk heeft. „Wie is u dan vroeg deze verwonderd, „dat u mij zoo durft antwoorden „Een mensoh, mijnheer deprofessor", antwoordde Bonaparte en sprak verder geen woord meer. Een zekere gravin de Brissac was zeer hardhoorig. Op een Zondag zou zij aan den keizer voorgesteld worden en was zeer angstig, wat zij op de vragen, die de keizer tot haar richten zou, moest ant woorden. Men zei haar, dat de keizer bijna altijd vroeg uit welk departement men kwam, hoe oud men was en hoeveel kinderen men had. Een weinig gerustgesteld rekende zij er op, dat de keizer de vragen in dezelfde volgorde tot haar zou richten, als zij ver wachtte. De dag der audiëntie kwam. De gravin de Brissac was in groot hof-toilet, maakte haar drie buigingen voor Napoleon, die tamelijk snel tot haar zeide„Was uw gemaal niet de broer van den hertog De Brissac Heeft u diens goederen geërfd?'' Daar de zin nog al lang was, meende de gravin, dat de keizer naar haar geboorte land gevraagd had. Zijantwoorddelachend: „Departement Seine et Oise, sire''. Hoewel Napoleon in het algemeen niet bijzonder op de antwoorden lette, was hij toeh verwonderd over het dwaze antwoord, keek de dame verwonderd aan en vroeg ondertussehen verder: „Heeft u kinderen?" „Twee-en-vijftig, sire" antwoordde zij met denzelfden glimlach, daar zij meende, dat de keizer de tweede vraag naar haar ouderdom gedaan had. Nu vroeg Napoleon niet meer, want hij had be grepen, dat de gravin de Brissac doof was. Hij wendde zioh tot een naast haar staande dame, die moeder van vele kinderen was en vroeg bruusk Nu, mevrouw, wanneer verwacht u uw vijftiende kind De dame, die door de antwoorden harer buurvrouw ook in de war gebracht was, antwoordne verschrikt„Wanneer u het beveelt, sire!'' In den tijd, dat Bonaparte nog luitenant bij de artillerie was, zeide een Duitsoh officier, dien hij eens ontmoette met veel ijdelheid, zoodat Bonaparte het zou hooren „De Duitsehers vechten steeds alleen om den roem, terwijl de Fransehen het altijd voor geld doen". „U heeft gelijk'', riep luitenant Bonaparte hem toe, „ieder vecht voor wat hem ontbreekt Bonaparte ontmoette na zijn tweeden Italiaanschen veldtocht op een diner een jonge dame, die graag door wilde gaan voor iemand, die op letterkundig gebied zeer ontwikkeld was. Zij sprak over literatuur en kunst. Eindelijk riep zij verrukt uit: „Wat kan men nog in de wereld zijn, wanneer men niet generaal Bonaparte is?" „Een goede huismoeder", antwoordde deze bedaard. Ten slotte nog een anecdote, die voor Napoleon weer bijzonder karakteristiek isOp een zijner reizen in Frankrijk kwam Napoleon ook in de nabijheid van Ermenonville, waar zich Rousseau's graf bevindt. Hij gebruikte deze gelegenheid, om dit te bezoeken en zeide, nadat hij 't een oogenblik bekeken had tot een der omstanders„Voor Frankrijke rust was beter eweest, dat deze man nooit geleefd had". „Hoezen vroeg een zijner vertrouwden. „Omdat hij derevolutie voorbereid heeft". „Maar ik vind toeh," antwoordde de hoveling met voorname kalmte, „dat zijne majesteit zioh over de revolutie niet te beklagen heeft". „Dat is waarmaar de toekomst zal leeren, of het niet voor de rust van Europa beter geweest was, dat nooh Rousseau, nooh ik, ooit geleefd had (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). De oogen open? Mijnheer de Redacteur. Mag ik s.v.p. onder bovenstaand „motto" een kleine plaatsruimte In de Middelb. Courant van keden staat een verklaring der candidaten van de vrij zinnige Kiesvereeniging, gedaan aan het bestuur der S. D. A. P., door wien deze heeren zijn gepolst geworden omtrent hun politieke gevoelens. En waar thans gebleken is, dat jonkheer Van Teylingen zijn gevoelen# het meest overeenkomen met die der vrijzinnigen en uit het stemmencijfer ir oet worden aange nomen dat deze heer o k nog stemmen op zich hoeft vereemgd- «<vr hen- die nog den God onzer Vaderen belijden (misschien ook wel uit onwetendheid welke politieke be ginselen bovengenoemde heer beleed) daar is na deze verklaring te verwachten dat zij dit bij de herstemming niet meer kunnen doen en zij derhalve hunne stem volgens consciëntie zullen uitbrengen op de anti- revolutionnaire candidaten, en die zijn Mr. P. DIELEMAN, Lid van Ged. Staten, S. LOUWERSE, Comm. van den polder „Walcheren" en L. J. VAN VOORTHUIJSEN, Burgem. van Domburg. Of, M. de R., zouden wij ook mogen ver onderstellen dat bovenbedoelde belijders van den Christus in koor met de socialisten zullen optrekken om tegen Zijn rijk te strijden De Apostel Paulua zou zeggen „Ik verwacht van U betere dingen". Maar ik ook. Hoogachtend, onder dankzegging, EEN ANTI-REVOLUTIONAIR. Dlstricts-beroemdheden. In Amsterdam VIII ging voor ons een zetel verloren. Het distcict staat eigenlijk beslist aan Christelijken kant, maar is voor het libe ralisme alleen te behouden en te winnen door de candidatuur van „Piet Nolting". Deze zat er reeds voor de Kamer en voor den Gemeenteraad, Thans is hij er ook gekozen voor de Provinciale Staten. Naar aanleiding daarvan schrijft de Amsterdamsche correspondent van de Gel derlander Maar om nog een klein byzonderheidje te releveeren. Hebt ge wel opgemerkt, dat de onlangs door mij zoo hooggeroemde heer Piet Nolting weer een overwinning heeft behaald in Amsterdam VIII Hij was er al Kamerlid en Raadslid en heeft er nu ook nog een zetel in de Prov. Staten gekregen. De Haarlemmer dijkers en de Jordaners zijn nu eenmaal dol op hun Piet en Piet is dat op hun. Zij kunnen hem thans niet hooggr en meer verheffenwas VIII een polder, hij werd er nog dijkgraaf of hoogheemraadkende mén als vroeger buurt- 'ourgemeesters, hij zou een waardig opvolger kunnen worden van wijlen den Bokkebek bestonden er nog de oude groentetuinen van Dulvedak, Piet zou er een villa kunnen bouwen of een theehuisje a la Polak. Die trouw en aanhankelijkheid van de VIII-ers aan den heer NoltingZij gaven hem 300 stemmen meer dan den groot-liberaal, makelaar Schogt, ad ministrateur van alle pakhuizen in het district, een geboren Haarlemmerdijker, die uitviel en niet eens mee mag doen aan de herstemming. Immers deze loopt tusschen prol. Fabius, anti revolutionair, en den heef Ruppert, christelijk- historisch nieuweling, die vermoedelijk wel de vlag zal strijken voor zijn medestander. Begrijp nu eens zoo'n toestand in 'een district en be grijp nu eens de onbegrijpelijke usurpathie van belangrijkheid door een man als de thans drie voudige mandataris 'Nolting Maar tracht ook nog eens in te denken het diep verval van een partij, die met zulke candidaten in de hoofdstad des Rijks triomfen moet behalen. Het is wel treurig, dat de liberale partij er in zulk wc district alleen kan kan komen met behulp van candidaten, die eigenlfjk niets beteeken en. Noch door publiek optreden, noch door stille werkzaamheid brengen ze feitelijk iets tot stand. Dat zijn de disfcriets-beroemdheden, waarop het stelsel der districtsverknipping de groote steden kan tracteeren. Terwijl mannen van kunde en karakter, die vaak veel meer ten nutte van de open bare zaak doen, door dezulken worden •verwonnen. Rotterdammerj. De S D. A. P. begint steeds meer het liberalisme te over vleugelen. De Stan daard wijst er als volgt op: „Ook nu weer zag men bij deze provin ciale stembus, dat 't de sociaal-democratie is, die al meer in haar liefelijke omarming het liberalisme dreigt te verstikken. Allerwegen gaai het liberalisme achter uit. Steeds meer kan het alleen door de soeiaal-denaooratisehe hulptroepen op de been worden gehouden. Maar die hulptroepen denken ookSic vos nou vobis millifloatis apes„Lieve bijtjes, saam maken we honig, maar die honig zal niet voor a, maar voor om rijn", Steeds is het liberalisme voor dit gevaar door ons gewaarschuwd. Maai' de tegenzin tegen de „cleriealen" ging bij hen alles te boven. Nu, het eindje zal den last dragen. En ook ten onzent wordt dat nu weer openbaar. Zonder de sooiaal-demooraten komen de liberalen er ook bij de herstemming niet. En ge zult zien, dat ze ook nu weer leunend op de sociaal-democratisohe kruk naar hun bedreigde zetels strompelen. Het is pijnlijk om aan te zion". Haagsche wijsheid wordt in de Zutfensche Courant elke week in correspond en tie-vorm uitgestald. Ditmaal natuurlijk over de verkiezingen, 'tls wel de moeite waard, eens te hooren, wat men daarover van vrijzinnigen kant zegt De macht der Friesch-Christelyke-His- torieche groep is thans gebleken. Haar stsrrig ultra-clericalisme, haar behoud zucht geven der, nagenoeg van coalitie en van concentratie evenwichtige, schaal don doorslag naar rechts. Zjj zit op de wip met al wie haar conservatisme deelt. Want ook dit heeft bij deze verkiezing 'n groot woord meegesproken De stemmetjeijfera in Dan Haag door de nationaal-historischen be haald bewijzen dit ten volle. Al wat be houden wil wat Nederland aan kostelijk militairisme en geriefelijk anti-sociaals bergt, heeft heul gezocht aan den overkant der antithese. Daarin ligt voor ons, vrijzinnige volks- gezinden, eene verwachting opgesloten. Hoe meer conservatieven zich opstellen achter dr. Kuyper's standaard, des te ster- kor zal ons beginsel bjj dat der weerpartij- ders afsteken. De coalitie wordt topzwaar aan de zijde des behouds. Thans geven misschien de democraten rechts zioh daarvan nog geen voldoende rekenschap, doch straks, ais 't christelijk bloc licht weer het legeerkasteel geheel bezet, zullen zij de gevangenschap in den partijband gaan voelen en inzien dat hun wenschen elders liggen. Slaalman, met al zijn politieke ondeugd, is een voorlooper. Ea anderzijds worden onze rijen en rangen meer en meer vanoonservatievengezuiverd. Rechts wil men de klove niet verleggen. Het kanaal der antithese houdt de politieke partijen gescheiden en de bergstroom die machtig aanélruischt tusschen democratie en conservatisme, wordt kunstmatig over brugd. Maar de natuur laat zich niet dwingen. Ongemerkt verschuiven de ver houdingen, kruien de politieke partijen. Het kanaal valt niet te dampen, welnu, de stroom zal het bereiken en zich er mee vereenigon. In de wetgevings- en bestuurs praktijk, in het volksbewustzijn zullen dan weldra de begrippen conservatief en cle- ricaal.. democraat onvrijzinnig, zich telkens paren en dns heeft de natuur, gedwongen wordende, gedwongen. Vrijdag 21 Juni. Goes, door not. Treub en Pilaar do hofstede Ons genoegen te Hoedekenskerke, in pacht bij Verbeek 60,1258 H. En 1,9180 H. boomgaard in Kapalle. Inl. Fransen v. d. Puite Zoon. Maaudag 24 Juni. Wemeldinge, door deur w. Holimann 6 Verhoek, 2 uur Slormezandepolder oude maalsteen, pannen, houtwaren, enz. Oud Sabbinge, 6 uur bij wed Kor- stanje voor J. Remijnse door not. Pilaar 7 pere. roode en steenklavers3 pero. hooigras. Borssele, 1 uur van de gemeente- herberg door not. v. d. Kloes, een huis met timmermanswinkel 440 cA. voor A J. de Munek. ""LAATSTE BEMCHTiN. Middelburg. De Raad van Beroep van de ongevallenverzekering deed heden middag uitspraak inzake de verzekerings bank de „Nieuwe Eerste Nederlandsche" te 's-Gravenhage, (partij van rechtswege J. H. te Middelburg), waarbij de beslissing van het bestuur der Rijksverzekeringsbank werd vernietigd, de rest ad f0,395 per werkdag werd herzien en J. H. te Middel burg, werd toegekend een rente waarvan het bedrag werd bepaald op f 0,16 per werkdag. Met vernietiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank werd aan J. D. te Middelburg een rente toegekend, waarvan het bedrag werd bepaald op f 1,33 per werkdag. De Raad was van oordeel, dat klager geheel ongeschikt is tot werken. De beslissing der Bankvyerd bevestigd en aan klager de vordering ontzegd in zake O. J. L. A., Oost- en W est-Souburg. De Raad stelde de invaliditeit van klager, in overeenstemming met de beslissing der Bank op 10 pCt. Het beroep, ingesteld door A. M. te Neuzen werd ongegrond verklaard, omdat klager vorderde een tijde lijke uitkeering, waartegen de wet geen beroep toelaat. 's-Heer Areridskerke. Door Burge meester en Wethouders dezer gemeente is bepaald dat de eventueele stemming en herstemming voor vier leden van den ge meenteraad zal plaats hebben op 4 en 16 Juli a s. 's-Heer Arendskerke. In de Woens dag j.l. gehouden raadsvergadering, die door 9 leden en de secretaris werd bijge woond en waarin de heeren B. Remyn Pz. en K. Janse afwezig waren, werd tot lid van de commissie tot wering van school verzuim te 's-Heer Arendskerke (Ouddorp) benoemd de heer Jacob de Ruiter alhier. Nadat pog eene wijziging wae aange bracht in de gemeentobegróotingen voor 1906 en 1907 en de heer J. Reaiyn de wenscheljjkheid had botoogd tot het van gemeentewege vsnstelleri van een keur meester van vieeach, is de vergadering geslóten. Oostkapeile. Gisteren, 19 Juni, is-door de afdeeling „Walcheren" der Utreohtsohe Zending8vereeniging eene gemeentelijke Zendingsdag gehouden op het eeuwenoude „Westhove", eigendom van dhr. Graaf van Lijnden en daartoe bereidwillig afgestaan. Onder begunstiging van prachtig luchtig zomerweer stroomden de belangstellenden in ruim aantal van versohillende zijden van Walcheren toe. Er werden zoo ongeveer'n 1000 tal programma's verkocht. Om half 3 uur sprak ds. Breen van Oostkapeile een openingswoord met gebed, daarna sprak ds. A. J. A. Vormeer van 's-jHege over de Zon dagsschool", ds. H. Jonker van Middelburg over „Kicderzorg", gevolgd door zendeling A. Huetink, sprekende over „de ontwaking van Halmaheira". Na 5 nnr geworden zijn de hield men eene pauze waarin verschillende ververschingen konden worden gebruikt, waarna nog als sprekers optraden ds. C. L. Laan van Brus sel, oyer hot Evaogplie te Brussel. Daarna sprak nog ds. J. W. Dr st vanWemeldinge over het onderwerp „Recht doen", terwijl daarna ds J. Q. Schalier van Goes de slot rede hield. Tusschen de uitgesprokene reden werden onderscheidene liederen en psalmen gezongen, begeleid door het fan- farenkorps van Oostkapeile. In de beste orde liep alles af en menigeen verliet dank baar „Westhove" in genieting der schoono natuur omgeving. Kamperland. Gisteren werd aanbe steed het bouwen eener nieuwe Chr. school met onderwijzerswoning. Inschrijvers A M. van Hee, Kamperland f 10297L. C. Maas, Wissenkerke f11340; H. J. Bu- bregtse, id. f 11350A. Janssen, Nisse f11375 M. Alewijn, Waarde f 11400 ;A. Goedemond, Hansweerd f 11510; A. Paasse, Kruinicgen f12200.; H. Kosten, Wemel dinge f 12875 M. J. Sanders en J. A. Bekkers, Middelburg f 1410Ó, H. Janse, id. f 14545, J. de Buck, id. f 14500. En het bouwen van een woonhuis voor dhr. J. Markusse. Inschrijvers W. Dekker, Veere f 5470L. C. Maas, Wis senkerke f 5900A. Janssen, Nisse f 6175 H. J. Hubregtse, Wissenkerke f6250; J. Goppoolse, 's-H. Hendrikskinderen f 6670 H. Kosten, Wemeldinge f6875; J. de Buck, Middelburg f 8004H. Jansse, id. f8025; J. A. Bekkers en M. J. Sanderse, id. 8200. Kapelle. Door notaris Liebert werd Woensdag geveild, kersen en pruimen uit boomgaarden Kapelle, opbrengst f 917. (Hoeveel per kilo Red.) Biervliet. Door het bestuur van het waterschap „Groote en Kleine Zoute" werd Woensdag alhier aanbesteed het maken van 550 M. lengte keibestrating ter breedte van 2,50 M. met het onderhoud tot 30 April i908. Ingeschreven doorJs. Maas, Biervliet, voor f4587 en f5128 P. G. Hoevenagel, Biervliet, f4597 en f5120; A. van Male, Schoondjjke, f 4480 en f 4999 A. du Burck, Breskens, f 4950 en f 478 st P. G. van der Hooft, Ter Neuzen, f 4798 en f4563; J. de Ruysscher, Breskens, f4771 en f4526. 0. J. de Smit, Breskens, f4700; J. de Bree, Ter Neuzen, f4535; W. Woittiez, Breskens, f4490 J. M. H. van de Sande, Breskens, f 4469. (Het eerste getal is voor Les.ïinesche keien van 10/12 c.M., 't tweede keien uit de groeven van Quenast of Lesse 10/16 (Recoupins faponneé). Gegund aan J. M. H. van de Sando. B R I E F WI S S E L I N& Aan Juist, krachtig! Aan Deer en berichtgevers. Berichten op brengst Waterloo collecte worden niet opgenomen. Red. MIDDELBURG, 20 Juni 1907. Wegens de heden gehouden paarden markt was er geen aanvoer van granen ter beurs, en is geene noteering opgemaakt. Opgaaf i>. d. markbzetters, handelaren. Boter f 0,52 f 0,56 per kilo. Eieren f3;50 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f0,54 a f0,60 per 'l2 kilo. Eieren f3,60 per 100 stuks. OOSTBURG, 1-9 Juni 1907. Oude Tarwe f-,— k f-,—Niéuwe Tarwe f 10,- 5 f 10,50 Roggef 7,25 k f7,50 per H.L. Nieuwe Wintergerst f8,75 a f9,25. Zomergerst f8,75 f9, -. Haver f8,75 a f9,25. Kookerwten f8,50 a f8,75 per H.L. Voererwten f 0,— af 0,Paarde- boonen f7,50 f7,75. Waar het er niet by staat, is de prijs per honderd kilo. B VMG'EBLIJKE STAND, Yan 17—19 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. H. Harpe, 29 j. jm. en E. W. Bouwense, 27 j. jd. Getrouwd: J. G. Manssen, 27 j. jm. en M. Polet, 27 j. jd.P. W. J. Bijnen, 35 j. jm. en J. von Bruoken Foek, 21 j.jd. H. D. v. Aartsen, 27 j. jm. en H. M. Barto, 36 j. jd. B e v al len: M. Kosten geb. v.d.Velde,d. O v e r 1 e d enJ. M. Seheermeijer, 67 j., ongeh.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3