Schooinieuws. Üechtszakeii. Gemengde Berichten. -e ■■I ook eg. Het liberalisme geelt door zoo te doen, zich zelf den genadeslag. Het werpt zich zelve weg. Het heeft geen ruggegraat meer. Alle politiek zelfrespect is vergeten. Uit anti-oleric&lisme, uit „clericalenhaat". Wy zullen nn zien, of het den leiders ge lukt hun volk mee te trekken. a PROVINCIALE STATEN. Door het bestuur der Vereeniging Zee vaartschool te Vlissingen is het verzoek gedaan om de haar verleende subsidie ad f3700 te verhoogen met 1 1200 gedurende 28 jaren. In het voorstel daaromtrent zeggen Gedeputeerde Staten Wij mogen bij u bekend onderstellen dat de oprichting eener Zeevaartschool te Vlissingen gebleken is aan eene bestaande behoefte te voldoen. Het getal leerlingen, reeds aanstonds in het eerste jaar 42 be dragende, beliep in de volgende jaren 63, 59 en 68. Met goed gevolg werd examen afgelegd door onderscheidenlijk 8, 17, 19 en 16 leerlingen. De leerlingen komen uit verschillende deelen van ons land, zelfs uit plaatsen, waar zeevaartscholen gevestigd zijn; wel een bewijseenerzijds, dat aan Vlissingen als stille stad voor studieplaats de voorkeur gegeven wordt, anderzijds, dat vertrouwen wordt gesteld in het aan de school gegeven onderwijs. Wij twijfelen e. dan ook niet aan, of uwe vergadering zal genegen zijn, om niet alleen de tot dusver verleende sub sidiën te bestendigen, maar ook, om eene bijdrage te verleenen in de kosten van het nieuwe gebouw waaraan de Vereeni ging werkelijk behoefte heeft en dat er ongetwijfeld toe zal kunnen bijdragen, om de school in bloei te doen toenemen. Intusschen komt ons de vraag van het bestuur der school, zooals zij daar ligt, niet voor inwilliging vatbaar voor. Van de som, noodig voor rente en af lossing der voor den bouw der school te sluiten geldleening ad f60,000, wensoht het Bestuur twee derde gedeelten te doen dragen door het Rijk en een derde ge deelte door de Provincie. Overeenkomstig het steeds gehuldigd beginsel meenen wij, dat voor de vermeerdering van uitgaven der school eene verhooging der bijdragen van de naast belanghebbenden mag worden verlangd. Wel wordt er in de stukken op gewezen, dat de gemeente Vlissingen kosteloos den grond heeft, welke een waarde zou vertegenwoordigen van ruim f 9000het komt ons echter voor dat iets anders kan worden verwacht dan deze beschikbaarstelling van grond, waarvan de geschatte waarde natuurlijk ten nauwste verband houdt met de vraag naar bouw terrein op de aangewazen plaats, en die in elk geval geene reehtstreeksohe uitgaaf uit de plaatselijke kas, geene opoffering van de belasjjngsohuldigen vergt. Wij aehten het geen onredelijken eisch, dat de gemeente jaarlijks buiten de beschikbaar stelling van het terrein, in de kosten van rente en aflossing der leening voor den bouw zal betalen eene som, gelijk aan de helft van het bedrag, dat wij daarvoor door de Provincie zouden willen doen toe kennen. In de tweede plaats achten wij geraden, aan de bijdrage der Provincie de voor waarden te verbinden, dat zij minder zal bedragen, naarmate de geldleening voor den bouw mocht dalen beneden het bedrag van 1 60,000. Ons is namelijk medegedeeld, dat de bouwkosten nog slechts globaal zijn geraamd en dat inzonderheid de kosten der fundeering zeer ruim zijn berekend, zoodat er alle kans zou bestaan, dat ge meld bedrag niet ten volle zal noodig zijn. In de derde plaats oordeelen wij het zeer ongewenscht, de Provincie voor een tjjdvak van 28 jaren te binden. Voor de gewone subsidiën komt ons eene tijds ruimte van vijf jaren, als ten aanzien van een van de ambachtsscholen is aange nomen, in casu dus tot 31 December 1912, voldoendein verband daarmede zouden wy de verhooging van het subsidie voor den bouw der nieuwe school voorshands niet langer willen toestaan, dan tot den zelfden dag. Ged. Staten stellen daarom vooraan de Vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen uit de Provinciale fondsen een subsidie te verleenen van-f3709 per jaar voor het tijdvak van 1 Januari l'i08 tot en met 31 December 1912, welke subsidie wordt ver hoogd met f800 per jaar, te rekenen van den eersten dag der maand, waarin het aau den Boulevard Bankert te stichten gebouw in gebruik zal worden genomen, tot en met 81 December 1912, onder voorwaarde, dat a. door de gemeente Vlissingen en be langhebbenden gezamenlyk wordt bijge dragen f 1650 per jaar, te verhoogen met f400 per jaar vau den eersten dag der maand, waarin het aan den Boulevard Bankert te stichten gebouw in gebruik zal worden genomen; b. wanneer de machinistencursus niet mocht worden gegeven, het subsidie worde verminderd tot f 2500 en de onder a. ge noemde som van f 1650 tot f 1050 c. wanneer de geldleening van den bouw der nieuwe school minder mocht bedragen dan f 60,000, evenredig verminderd worden de verhooging van het subsidie ad f 800 en de onder a. bedoelde verhooging van f400; d. jaarlijks worden overgelegd afdrukken of afschriften vau de begrooting, de reke ning of het verslag e. de uitbetaling van het subsidie plaats heeft in driemaandelijksche termijnen, na afloop van elk kwartaal. Uit de bij dat voorstel overgelegde stuk ken blijkt, dat van het nationaal De Ruvter-eomité bericht ontvangen is, dat de bijeengebrachte gelden toelaten aan de Vereeniging voor de te stiohten De Ruyter- sohool toe te kennen eene som van f 20,000. Aan den rijksbouwmeester D. E. C. Knuttel werd opgedragen een ontwerp te maken voor de De Ruytersohool, nadat het bestuur met den directeur en dezen bouwkundige eerst de beroemde zeevaart school te Hamburg had bezichtigd. Bij het ontwerp der school heeft voor gezeten in de eerste plaats te letten op duurzaamheid en zoo gering mogelijke onderhoudskosten. Bij het geheele plan staat voorop het ruim voldoen aan de eisehen van het on derwijs met inachtneming van den grootst mogelijken eenvoud. Volgens een voorloopige kostenbereke ning wordt de school met het meest noodige meubilair geschat op t 80,000. Hierin schuilt een aanmerkelijk bedrag voor fundatie, die op de aangewezen plaats bijzonder sterk moet gemaakt worden. Op uitbreiding in de toekomst isgerekend door de muren zóó sterk te ontwerpen, dat er later nog een verdieping opgezet kan worden en door naast de school een stuk grond te reserveeren, waar eventueel een vleugel zal bijgebouwd kunnen worden. In de toeliohting tot hun voorstel tot toekenning van een renteloos voorschot van ten hoogste f 3300, in plaats van een subsidie tot gelijk bedrag zooals gevraagd werd, aan de gemeente Krabbendijke voor herstellen van haven en havendijken, zeggen Ged. Staten Aan de gemeente Krabbendijke zijn de volgende subsidiën verleend in de gewone kosten van het lager onderwijsin 1902 f800 1903 f650 1904 f850 1905 f 11U0 1906 f1200; terwijl voor 1907 f1650 wordt aangevraagd. Daaruit blijkt, naar wij meenen, vol doende, dat de gemeente niet in staat is rente en aflossing van eene leeniDg voor de havenverbetering op zich te nemen. Met het oog verder op de omstandig heid, dat de haven niet alleen voorziet in de behoefte van de gemeente Krabbendijke, maar van meer algemeen belang is, daar ook van een deel der aangrenzende ge meenten Rilland-Bath, Waarde en Krui- ningen de landbouwproducten in die haven worden verscheept, zijn wij van oordeel, dat hulp van de provinciegewettigd is, waardoor tevens, blijkens toezegging van de regeering, uitzicht verkregen zal worden op eene rijksbijdrage. Wij maken echter bezwaar u voor te stellen die hulp in den vorm van een subsidie te verleenen, doch geven de voor keur aan een renteloos voorsohot, evenals in de laatste jaren voor den aanleg en de verbetering van haven is verleend. Burg. en Weth. van Aagtekerke vragen een renteloos voorschot uit de provinciale fondsen ten bedrage van f 9000 om eenige wegen te bestraten. Door de te maken klinkerbestrating zal eene verbinding langs kunstwegen ver kregen worden tusschen de bebouwde kommen der gemeenten Aagtekerke en Domburg, zal de kom van Aagtekerke langs kunstwegen zijn te bereiken zoo van Westkapelle als van Oostkapelle en zal Domburg langs kortere verharde wegen gemeenschap verkrijgen zoowel met de kommen der gemeenten Meliskerke en Grijpskerke als met Middelburg. Bovendien zal de ontworpen wegsver- betering het vervoer vergemakkelijken van landbouw-produoten, hetzij naar het station Aagtekerke, hetzij naar het station Domburg van den Walchersohen stoom tramweg. Vermits de voorgenomen wegsverbete- ring in hoofdzaak ten doel heeft de aan sluiting der kommen van twee gemeenten en een reehtstreeksohe gemeenschap met Middelburg, is hier zeker sprake vaneen hoofdverbinding en meenen Ged. Staten, dat er alleszins termen zijn het voorschot tot het volle bedrag der kosten te ver leenen. Ged. Staten stellen voor het renteloos voorschot te verleenen voor bestrating met klinkers van de vólgende wegen Roosjesweg, Zuiverschen weg, Sohuitvlot- straat en Zuiverschen weg en den Singel in de gemeente Domburg. Behalve de gewone bepalingen is daarin aan het slot opgenomen, dat op de wegen geen tal mag worden geheven. Nu de Staten besloten hebben de tollen op de Provinciale wegen af te schaffen, meenen Ged. Staten, dat voortaan aan rentelooze voorschotten voor wegsverbe- iering een verbod van tolheffing behoort te worden verbonden. Algemeen Reglement voor de polders. Ged. Staten van Zeeland hebben nu aan de Provinciale Staten het volgend» schry ven gericht Ter voldoening aan de door uwe verga dering tot ons gerichte uitnoodiging hebben wy de besturen en de vergaderingen van ingelanden van de polders en waterschap pen andermaal gehoord over ons voorstel tot wijziging van de artt. 17 en 18 van het Algemeen Reglement voor de polders of waterschappen. Op de 353 uitgegane brieven zijn 183 antwoorden ingekomen, welke ter Provin ciale griffie ter inzage liggen, terwyl in het hierachter afgedrukte rapport van den Provincialen Hoofdingenieur van 13 April j.l. een overzicht van den inhoud der ge opperde bedenkingen voorkomt. Ofschoon noch door de polders, noch door den Hoofd-ingenieur nieuwe argumenten zyn in het midden gebracht, hebben wy echter, evenals huDnerzyds geschieddo, gemeend ons standpunt nader te moeten toelichten. De beschouwingen van den Hoofd-inge nieur en van ons College zijn tegenover elkander afgedrukt, waardoor een gemak kelijk overzicht van het vóór en tegen ver kregen wordt. Aan 't daarin gezegde hebben wy alleen het volgende toe te voegen omtrent enkele wyzigingen, welke wy alsnog gemeend hebben in ons voorstel te moeten breDgen. In de eerste plaats is de tweede alinea van art. 17 than3 gesplitst, zoodat thans die alinea enkel de verhooging en verzwaring van de eerste binnendijken bij gebleken noodzakelijkheid voorschrijft en 3e alinea inhoudt wie tot do uitvoeriugverplichtzjjn. Ofschoon deze verandering uitsluitend den vorm betreft, komt zij ons echter wen- schelijk voor, omdat daardoor bij al 2 eene zuivere stemming qver de al- of niet-ver- plichting tot vè'rhooging der binnendijken verkregen wordt e. men dan by ai. 3 eene keus tusschen twee stelsels kan doen, zon der dat daartoe de indiening van een amen dement noodzakelijk is. De beide stelsels uitvoering door den onderhoudsplichtige van den dijk of uit voering door de belanghebbenden zijn weergegeven in den tegenover elkander ge- drukten tweeledigen tekst van al. 3. Al geven wij de voorkeur aan 't tweede beginsel, zoo staat of valt ons voorstel daar mede niet. Hoofdzaak is voor ons de op neming van de verplichting tot verhooging der binnendijken in het ReglemeDt, en het was daarom onjuist, toen bij de indiening van ons gewijzigd voorstel waarbij de verplichting op belanghebbenden werd ge legd is opgemerkt, dat dit nu eerst het eigenlijke voorstel was. Dit is zoo weinig het geval, dat wij ook bij verwerping van bet eene en aanvaarding van bet audere beginsel met den meesten nadruk op aan neming van het voorstel blijven aandringen. Eene tweede wijziging betreft de door den hoofdingenieur aanbevolen vervanging in art. 17, al. 3, van de uitdrukking «kada strale grootte" door «schot'oare grootte", waaronder wij dan verstaan alle landen, welke sohptplichtig zijn, onverschillig of daarvan gewoon of buitengewoon geschot geheven wordt. Eindelijk ontmoet bij ons evenmin be zwaar de door verschillende besturen eu den hoofdingenieur gewenschte wijziging van art. 17, al. 3, in dien zin, dat de wegens buitengewone krsten in uitzicht gestelde voorziening niet langer aan bijzondere ge vallen gebonden wordt, maar daartoe door ons een voorstel aan de Provinciale Staten zal worden gedaan, zoo dikwijls wij zulks billijk achten". Ged. Staten stellen nu voor het Alge meen reglement voor de polders en water schappen in Zeeland te wijzigen als volgt lo. Art. 17 wordt gelezen (nieuwartikel): De binnendijken en de daarin gelegen kunstwerken worden behoorlijk en over eenkomstig de bestemming beheerd en onderhouden door hen die daartoe ver plicht zijn. Indien het door Gedeputeerde Staten noodzakelijk wordt geacht, worden de op de zeedijken volgende eerste binnendijken verhoogd en verzwaard en de daarin ge legen kunstwerken waterkeerend gemaakt. En verder alinea 3 te doen luiden a. als volgt, overeenkomstig hun ge wijzigd voorstel Het bij al. 2 bedoelde werk wordt uit gevoerd door en ten koste van de polders of waterschappen, welke dopr den binnen dijk by doorbraak van den zeedyk on middellijk tegen het zeewater besehermd worden. Verkeert meer dan een polder of waterschap in dat geval ten aanzien van denzelfden binnendijk, dan wordt het werk uitgevoerd door die polders of waterschap pen gezamenlijk en worden de kosten over hen omgeslagen in evenredigheid tot de Echotbare grootte van die polders, water schappen cf door dijken afgesloten onder- deelen, een en ander met inachtneming van de door Gedeputeerde Staten voor elk bijzonder gSVSl 'VSSt te Stellen regeling. Wanneer aan de verhooging en verzwaring van een eersten 1 innendyk buitengewoon hooge kosten verbonden zijn ter beoor- deeling van GedeputeerdeStaten, zoo wordt door dezen een voorstel aan de Provinciale Staten gedaan tot voorziening in de daar uit voortvloeiende buitengewone kosten. Of b. Redactie van het eorspronkeliik vooratel van Ged. Staten, voorgestaan door den Provincialen Hoofdingenieur. Het bij al. 2 bedoelde werk wordt uit gevoerd door hen, die tot het beheer en onderhoud van de binnendijken verplicht zijn, op de w^jze, door Ged. Staten te be palen. 2o. art. 18 art. 17 en 18 oud) wordt gelezen Voor zoover de verpliohting tot het be- heeren en onderhouden der binnendyken en der daarin gelogen kunstwerken niet is geregeld door de wet, eene vordering of een maatregel van het bevoegd gezag, rust zij op de polders of waterschappen, waartoe de binnendijken feitelijk behooren. Ingeval er twyfel of geschil ontstaat over de verplichting tot het beheeren en onderhouden van een binnendijk en de daarin gelegen kunstwerken, wordt de zaak door Gedep. Staten onderzocht en beslist. Rij kon. besluit zijn subsidiën ten be hoeve van het lager onderwijs toegekend aan de gemeente Bargh van f 1000 Drie wegen f 450 Krabbendijke f 1400 Niste f 850 Schore f 720 Seroosberke (S.) f 425 Waarde f-550. Bij de examens aan de Vrije Uuiver- siteit slaagde heden voor het seiui-oan- didaats-exameu ook de heer C. J. de Kruijter van Middelburg; en voor het proponents-examen A. v. Namen. Geslaagd aan de hoogeschool te Utrecht voor 't le Natuurkundig-examen de heer J. A. G. Kryger van Krabbendijke. Stuurlieden-examens. Te 's-Graven- hage zijn geëxamineerd 5 candidaten. Ge slaagd groote stoomvaart2de stuurman W. Swart, H. C. Thomsen 3de stuurman A. C. P. E. Vermeulen, W. J. Wolters. Tot voorzitter van het Nederlandeoh Onderwijzers-Genootschap (vacature K. Andriesse) is benoemd de heer H. W. J. A. Sohook, lid van genoemd hoofdbestuur te Amsterdam. De Miuister van Biunenlandsche Za ken heeft de verschillende inspecteurs van het M. onderwijs o. a. belast met het toe zicht dr. J. Campert op de Zeevaart scholen den heer H. J. de Groot op de burgeravondscholen en de teekenscholen dr P. Fockens op de H. B. scholen en de middelbare schelen voor meisjes, de han delscursussen, verbonden aan burgeravond scholen, de verdere inrichtingen van han delsonderwijs en de huishoud- en indus triescholen voor meisjesen den heer K. ten Bruggencate, op de H. B. scholen en de middelbare seliob-n voor meisjes in Zeeland. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school der 2e klasse letter L. te Am sterdam is benoemd mej. H. M. D. R. de Leeuw aldaar. UIT DE PROVINCIE. Onderstaand drukken wij af uit een Amerikaansche courant. Hij reisde 12000 mijlen om te trouwen. Pieter de Jonge, die de vorige week met de «Potsdam" te Hoboken aankwam was heel uit Soerabaya, Oost Indië gekomen om te huwen met Miss Anna Johanna Lucretia Contant, dochter van Ds. Contant te Lodi. De Jonge ea Miss Contant hadden elkander als kinderen gekend toen ze te Biezeiingc woonden en samen waren ze opgegroeid. Toen D3. Contant 11 jaren ge leden naar Amerika kwam, namen de beide families van elkaar afscheid. Zes jaren geleden ging Miss Contant voor piezier naar Nederland en de familie De Jonge werd niet vergeten die zich toen te Mid delburg had gevestigd. Niet lang na Miss Contant weer teruggekomen was ging De Jonge voor de «Dordsche Olie Co." naar de Oost om oliewellen te borea. Hij sloot een contract voor vijf jaren en nu die vijf jaren om waren, ging hij weer naar Nederland terug en vandaar vertrok hij spoedig naar Amerika en kwam in de 'beste gezondheid bij ds. Contant aan. Bin nenkort zullen de jongelui door ds. Contant in den echt verbonden worden, waarna het plan bestaat om naar Indië terug te keeren om zijn werk voor de Dordsche Maatech. weer te hervatten. Goes. Door de vrijzinnige kiesvereeni- ging «Vooruitgang", werd in de Woens dagavond gehouden vergadering tot can- didaten ter a.s. Gemeenteraadsverkiezing geproclameerd de altredende leden de heeren mr. J. de Witt Hamer J.Gz., W'. Temperman en J. F. van der Leeuw. In de vacatures van de heeren L Duvekot a.-r. en A. E. Janssen lib., die niet meer in aanmerking wensohten te komen werden gekozen de heeren J. W. E. von Sehmid, auf Altenstadt rijksontvanger en J. P. v. Vlissingen rijksingenieur, met 30 en 19 stemmen, terwijl op de heeren A. Neter en F. X. Mannhardt 10 en 6 stemmen wer den uitgebracht. Ook de ekr. historische kiesvereeniging «Groen van Prinsterer" heeft Dinsdag avond alleen den heer P. J. v. d. Ven (k.) tot oandidaat voor den gemeenteraad ge proclameerd. Wolfaartsdijk. De antirevolutionaire kiesvereeniging alhier besloot tegenover 't aftredend gemeenteraadslid den heer P. Koeman geen oandidaat te stellen. In de vacature vau den heer G. de Jager, die bedankt heeft, werd candidaat gesteld de heer A. Pot. Nieuw- en St Joosland. De heer H. de Wilde, lid der staten van Z.-Holland, zal Vrijdagavond ten 7 uur, spreken in de herberg «Het Wapen van Nieuwland", bij H. Baurdaux, met het oog op de her stemming, en Zaterdagavond ten 7'/2 uur te Aagtekerke in de voormalige openbare school. Er zal gelegenheid zijn tot debat. lerseke. De heer A. Geensen, schipper bij de vissoherij-politie alhier, is bevorderd van de 3e naar de 2e klasse. lerseke. Hedenmorgen viel van een in aanbouw zijnd huis een steen naar beneden en trof zoodanig de hand van C. Nolet, dat 3 vingers van hem verpletterd werden. Door ingelanden van den polder Moygersliil zijn op de voordracht ter be noeming van een dijkgraaf, ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. Elenbaas Jb., geplaatst de heeren Jb. Elenbaas Hz., Jn, Elenbaas Mz. en W. van Putte, allen te St. Annaland. Staatscourant no. 142 bijvoegsel bevat de statuten van de vereeniging De Christe lijke Bewaarschool te Wissenkerke. Sluis. De gemeenteraad hield heden onicr voorzitterschap van den heer C P. I. Dominions eene zitting. Alle leden waren tegenwoordig. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken behooren het door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting over 1906 een adres van het oomité voor de opriohting eener Ambachts school voor Oostburg en omstreken en een adres om adhaesie te betuigen aan het verzoek van het gereconstrueerde comité van 1892, dat zioh tot de Tweede Kamer wendt, om goedkeuring van het ingediende wetsontwerp, waarbij de Midden-Euro- peesche tijdregeliug voor ons Vaderland wordt ingevoerd beide adressen wordeu gesteld in handen van Burg. eu Weth. Alsuu is aan de orde het voorstel vau burg. en weth. tot goedkeuring der aan besteding tot vernieuwing van straten voor een bedrag van f6395, ingeschreven door üen heer I Douw te Zierikzee. De heer Hennequiu maakte eenigermate bezwaar hierover te beslissen, omdat wel vooreen bedrag vau f4U00 op de begrooting voor deze bestrating uitgetrokken staat, doch het overige bedrag niet is aangewezen. De voorzitter merkt op dat bij de regu- larisatie van de gelden ontvangen door den verkoop van het Post- en Telegraaf kantoor aan het Rijk, door den Raad is goedgevonden een deel dezer gelden te besteden tot aflossing van de geldleening eu het overige te besteden voor de be strating. Terwijl wat eventueel aan de f 4000 te kort kwam, zoo noodig kon ge vonden worden, door een nader aan le gane geldleening. Er kon moeilijk ge handeld worden voor en aleer er bekend was hoe hoog de kosten der bestrating zouden beloopen. De heer de Bruijne voegde hieraan toe, dat z. i. tege de goedkeuring geen bezwaar kon bestaan aangezien de Raad zulks reeds vroeger had goedgevonden en de te kort komende gelden eerst konden gevonden worden door een tijdelijke geldleenibg, die door ver koop van boomen, ten deele kon worden afgelost en daarna zou het restant bij geld leening kunnen worden gevonden. De heer F. Noest, meent, dat er geen bezwaar be staat de aanbesteding goed te keuren. Da voorzitter wijst er op, dat de linan- cieële regeling dezer zaak is in het wel begrepen^ belang der gemeente, en dat waar de gemeenteraad besluit tot deze uitgaaf, hij stilzwijgend ook besluit tot hit zorgen voor de ,noodige gelden, doeh om aan het bezwaar van den heer Hennequin tegemoet te komen stelt hij voor, dat de Raad be sluite lo. tot goedkeuring van de aanbe steding tot een bedrag van f6395, inge schreven door den heer I. Douw te Zierik zee eu 2o. om het bedrag dat aan de f4000 zal moeten worden toegevoegd eventueel te vinden door het aangaan eener geld leening. Aldus wordt met algemeene stem men besloten. Vervolgens wordt goedgekeurd eene wijziging in de begrooting van 1906 vau het Algemeen Armbestuur van Heille, zoomede eene wijziging der begrooting van het Gasthuis eu Weeshuis. Daarna wordt het kohior van floofdelijken Omslag behandeld en vastgesteld. Niets meer te behandelen zgnde en Diemand het woord verlangende wordt de zitting gesloten. In de Dinsdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Uentralen raad vau beroep, ongevallenverzekering, had de uitspraak plaats in het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij, met vernietiging eener beslissing van de Bank, aan L. L. te Vlissingen eene voorloopige rente is toegekend van f 0.52'/2 per werkdag, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan het linkeronderbeen is gebroken. De Cen trale Raad vernietigde de uitspraak en bevestigde de beslissing van de Bank, waarbij getroffene eene voorloopige rente is toegekend van l'O.Sl'/j per werkdag. Omtrent de hevige vechtparty te Ossendrecht jwerdt o. a.' nog aan 't Dgbl. v H.-Brabant gemeld Tegen 10 uur waren Maandagavond ongeveer 25 personen van de Santvlietsche heiae in het dorp gekomen, blykbaar met 't doel ter gelegenheid van de kermis om eens af te rekenen met de politie, waarmee deze personen al geruimen tijd op gespan nen voet leven. Eerst maakten zy zich aan aan allerlei baldadigheden schuldig en op verschillende plaatsen werden ruiten inge worpen. Toen ze politiebeambten merkten keerden de woede der bende zich tegen dezen. Er waren 4 beambten,ni. de brigade commandant Postma, de brigadier Eist, de marechaussee Bakker en de veldwachter Dingomans. Oogenbliltkelyk vielen allen tegelijk hen aan, zoodat de politie genood zaakt was de sabels te trekken ter zelfver dediging. Wijl de marechaussees te voet waren, droegen allen korte sabels en een dezer, n.l. die van de marechaussee Bakker was spoedig door een der vechtersbazen bemachtigd. Weldra lag de brigade-com mandant Postma overmand op den grond. Vijf man zaten boven op hem en met de be machtigde sabel werden hem verschillende houwen toegebracht. De algemeene vecht partij duurde inmiddels voort. Men lf gde 't er op aan de politiebeambten van hunne revolvers te berooven. Dit mislukte echter, vq eindelijk slaagde Dingemans er in den i i brigadier te gevolg,dat d nu pp Dinj neergesmete grond. Ook men op 't g< de sabel, pakken, doe oogenblik d zyn revolve door de bel schen werd van hunne t Blykbaar w wapenen vo men van hi der belham Het moe nende oude Toen werd gedragen bloedverlies de maréohi kon, wegen toegebracht, het yallen te vluchten, rapen. Vooi met steenei uit üssend was gekon hoofd kree; Herhaalde aan deOssei te gaan Ondanks d hunner, zei reehtërzij, bleek, de 1< het aan de wachter Di drijven, wa plaats vonc keitje tegen trokken zi met meder zonder dat in handen men er af zoeken. D gewonde Belgische moet cernst Sebregts w verwijderd dokter, is t ran den m betreft, van zeggen, de behalve de een houw overige ge deeltelijk d Tijdei vuurwerk, van de lan gestoken, w zuivelfabrie beroerte ge leden, tijdens een het Overij8 dronken. Uit D De orgel een percee wilde wordi de bemidde verklaarder den, als he is tot een ac Te Ai een gouder zou wordei andere prij waakt dooi onbekende afleidde, v volle. De van een go Uit B de werksts mislukt mo sche zeelie stakenden de schepen Met het stc nenkort eet te doen op Te Fi landeigenaa den martelt zich in zij en in brauc kwam hij i Graaf de hooge vrouw, een bekleedt gaat weer lastige hoec eeren te ve eenigiog voorgaan Ongeil het lijk vat Louden aan 180 M. die Klësterli. Maandag stall uit Sh selijken Brevent Dal stall brak wordt twijt is eveneens Een jon stortte bij Maandagmic grond van verminkt v e to

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2