Kerknieuw s, Schoolnieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. On te lezers Vóof toöVer tij de oiroulairé der Utrechtsohe Zendingsvereeniging niet ontvangen, willen wel zoo goed zijn hunne aandacht te wijden aan het volgende. Nieuws is 't voor hen niet. Wij wezen reeds meer op 't geldgebrek dat de Utreehtsohe Z. V. drukt. Deze vereeniging heeft in de laatste jaren haar werkzaamheden belangrijk moeten uitbreiden, fiulmaheira, Boeroe, zelfs Nieuw Guinea gaf een verandering ten goede te bespeuren en de vruchten daarvan zijn te bespeuren in het stichten van Chris tendorpen, die echter oeconomisoh veel vragen van de draagkraehtder Vereeniging, helaas, het bleek reeds lang, te veel En dat niettegenstaande de verhoogde inkomsten en bezuinigingen. Van f39,003 in 1897 stegen de bijdragen tot f82,000 in 1906; maar nu moet er dit jaar 1*90,000 zijn, en zie nu is tot heden slechts f11,500 ontvangen. Wanneer in dezen nood niet wordt voor zien, zal de Vereeniging haar arbeid moeten staken en de zendelingen terugroepen. Maar men bedenke dat dit beteekent het verzuimen van onzen plicht alsehristen- natie tegenover lndiëhet prijsgeven der bevolking aan de Mohammedaansohe pro paganda, die vijandschap kweekt tegen het Nederlandsoh gezag, allen werkelijken vooruitgang belemmert eu bovenal den inlander niet geeft den vrede Gods, die in Christus is; overmatige inspanning voor de aehterblijvenden, die overal werk vinden en, met liefde voor hun taak bezield, niet kunnen nalaten aan hun krachten te hooge eisohen te stellen er is reeds meer dan een het slachtoffer geworden van zijn ijver, die, daar de Nederlandsohe Christen heid verzuimde de noodige helpers te zenden, tot te zwaren arbeid dreef. Daarom doet het Hoofdbestuur prof. Valeton, voorzitter, dr. J. W. Gunning, seoretaris-director (te,Rotterdam), dr. J. A. Cramer te Den Haag, prof. dr. H. M. v. Nes te Leiden, en eenige anderen een drin gend beroep op der christenen milddadig heid en wij steunen deze opwekking gaarne. Trouwens verschillende oad-minis- ters en Kamerleden en oud-gouverneurs- generaal zijn hierin voorgegaan. Onder hen zijn Lohman en Pierson, Roëll en v. Karne- beek, Rooseboom en v. d. Wijk. Moge hun aandrang menigen, ook libe ralen, lezer, zij 't alleen maar ter wille van 't maatschappelijk belang van den inlander, tot 't zenden van een bijdrage aan dr. Gun ning dringen 1 Want er isperieuluminmora. m GEMEENTERAAD MIDDELBURG. De Burgemeester is afwezig. Voorzitter dhr. Sprenger, wethouder. Afwezig de heer v. Teijlingen. De notulen worden aangehouden. De voorzitter lioht toe 't voorstel omtrent de te bouwen kolenloods, de oommissiën hebben vergaderd, en zijn van oordeel dat, na gehoord te hebben den Directeur der Gasfabriek, naderhand is gehoord den gemeentebouwmeester waar tegen echter bezwaar was bij B. en W. om een hoofdambtenaar te doen beslissen over eene andere hoofdambtenaar zijn werk. De heer Van Dunne meent dat de ge meentebouwmeester wel degelijk de man is die over dit werk kan beslissen. Waar echter B. en W. van oordeel zijn dat dit tot onaangenaamheden zou leiden tussohen deze beide hoofdambtenaren, daarom deed de oommissie dit voorstel, om dan een derde te raadplegen. De heer v. d. Ree, zegt dat hij heeft gevraagd aan den heer directeur, of de kolen zouden verloren gaan als de kolen in de open luoht blijven liggen, de direoteur antwoordde dat de kolen ontzettend ach teruit zouden gaan. 8pr. gelooft het echter niet, daarom zal hij tegen het voorstel stemmen. De heer Sprenger zegt nog dat er een ontzettend verlies zal zijn van het gas, wanneer de kolen in de open lucht blijven liggen. Er dient dos een loods te komen, komt die er niet dan zal men de kolen moeten opslaan op het molenwater, daarom moet de gemeenteraad spoedig besluiten of men een kolenloods zal bonwen, ja of neen. De heer Tak zegt, dat met dezen spoed den Raad het mes op de keel wordt gezet om te besluiten. Hij had liever gewacht tot bij de begrooting. De heer Sprenger zegt dat dit niet meer kan, de directeur durft den winter niet afwachten zonder loods. De heer De Veer vraagt of er aan andere gasfabrieken ook kolenleodsen zijn, wat bevestigend wordt beantwoord. De heer v. Dunne zal thans voor 't stich ten van een kolenloods stemmen, en wat geeft een 14000 galden minder of meer. De heer Schorer z«l stemmen tegen het voorstel. Er is wel verlies van kolen, wan neer ze in de open lucht liggen, doch nu is er nog meer verlies voor de gemeente met het bouwen van een loods. Het ver lies zal wel geen 1650 en 900 gulden per jaar bedragen. De heer Snouck Hurgronje zal wel voor een kolenloods stemmen, omdat de kolen niet in de openlucht kunnen liggen. De heer Gratama ook. De heer Heyse zegt dat deze zaak een wonderlijke indruk op hem hesft gemaakt. De Raad is niet vrij meer ia deze be- nH°3ing. Man moet ru een kolenloods geven. Hj zal echter tegen een kolenloods stem men. Hij ziet hst nut van deze niet in. De heer Den Bouwmeester zegt, dat er enkele maanden geleden bij B. en W. plot seling een groote uitgave werd gevraagd voor de gasfabriek, voor de ovens heeft hy gestemd, maar de kolenloods zal hy tegen stemmen, hij neemt de verantwoor ding voor zoo'n groote uitgave niet op zich. Het kan veel gosdkooper als door den directeur is opgegeven. Wel moet er op den duur een kolenloods komen, maar thans kan bij er niet aan medewerken aan deze dure en groote loods, met veel te groote spoed is dit voorstel ingediend. De heer Fruin wenscht ook te wachten met eene loods, wanneer we een proef nemen voor een jaar in de open lucht, dan kunnen we beslissen of het noodig is. De heer Ermerins zegt dat het natuurlijk onbekend is hoeveel verlies er is voor de kolen, welke in open lucht zyn opgeslagen, het is een feit dat op de meeste plaatsen kolenloodsen worden gebouwd, en dit doet ook hem besluiten voor te stemmen. De heer Boogaart zegt dat hy voor de kolenloods zal stemmen, na het gezegde van den heer Ermerins. De heer Schorer blyft bij zyn meening omtrent het verlies. Er moet een volgend jaar geen loods komen, zooals de heer Den Bouwmeester zegt. De heer Sprenger zegt, dat, wanneer er een verlies is van kolen van l'/a a 2 kub. M. dan wordt dit al heel wat. Het voorstel komt thans in stemming en wordt aangenomen met 9 tegen 7, die der heeren v. d. Ree, De Rycke, Heyse, Tak, Fruin, Verhage en Schorer. De heer Sprenger vraagt thans om wat spoed bij de cemmissiën met hun rapport omtrent de te bouwen loods. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter deze vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zuid Zijpe O. Tidders te Erin gete Oude water, J. P. Paauwe te Ierseke. Bedankt voor Oud-Beijerland door M. Jongebreur te Venendaal. Geref. Kerken. Vlissingen. Zondagvoormiddag werd in het kerkgebouw der geref. kerk A de nieuwberoepen leeraar ds. D. Pol, van Heerjansdam, tot zijn dienstwerk ingeleid door zijn schoonvader, ds H. Dijkstra, van Smilde met een predioatie naar aanleiding van 2 Cor. 520. Des middags verbond de bevestigde predikant zieh aan de ge meente met de woorden uitJerimia 111, 12. Na het eindigen zijner leerrede werd hij hartelijk toegesproken door zijn ambts broeders ds. Bouma, van Middelburg, con sulent, namens de classis, en dr. A. Kuyper Jr., van de zusterkerk B alhier; en ver volgens door ouderling G.Ph. Fey, op wiens verzoek de gemeente ds. Poleenïieilwensch uit Ps. 134 toezong. Was des morgens het kerkgebouw vol geweest, des namiddags moesten velen zich met een staanplaats behelpen of een plaatsje zoeken in de aangrenzende consistoriekamer. Vrije Universiteit. Aan het 27e jaarverslag van de vereeni ging voor hooger onderwijs op gerefor meerden grondslag, is 't volgende ontleend In de 27e algemeene vergadering, dieden 4en Juli a.s., onder leiding van prof. dr. A. Kuyper, te Utrecht wordt gehouden, komen o.a. de volgende benoemingen aan de orde Van een bestuurslid, ia de vacature die ontstond door de periodieke aftreding van den heer E. G. Wentink, en bleef voort duren, daar de heer S. J. Seefat, in diens plaats gekozen, de benoeming niet heeft aanvaard. Voordracht van het bestuur: J. H. de Waal Maleiijt en Tijo H. van Eeghen. Van een bestuurslid in de vacature die ontstaat door de periodieke aftreding van den heer J. van Alphen, die niet herkies baar is. Voordraeht van het bestuur E. G. Wentink en Johs. Krap. Het verslag der vereeniging wijst er met nadruk op, waar met ingang van het vol gend jaar een eerste stap is gezet op den weg om te komen tot de medische facul teit door de benoemiDg van dr. L. Bouman tot hoogleeraar de fondsen voor die faoulteit nog veel te gering zijn. Het aantal leden der vereeniging bedraagt thans 422, dat der begunstigers 9971, w.o. slechts 26, die meer dan f25 bijdragen. De staat van ontvangst en uitgaaf wijst weer op een tekort, ditmaal f7426,81. Ont vangen werd een bedrag van f 62,478,70>/2, w.o. aan collecten f14,060,68, aan contribu ties f25,617,70'/a. aan interest f 10,870,96'/2. Voor den oursus 1906/1907 zijn inge schreven 88 studenten voor de theologische faoulteit, 50 voor de juridisohe en 18 voor de literarische. In den afgeloopen oursus vonden 3 pro moties plaats2 in de theologie, 1 in de letteren. Door de geneeskundige staatscom missie te Amsterdam is bevorderd tot arts dhr. A. J. Risseeuw, geboren te Zuidzande. Een onderwjjsquaestie. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zullen binnenkort geroepen worden, eene beslissing te nemen in eene belangrijke onderwijequaestie, n.l. over de vraag, of die onderwijzer, aan wien bij ziekte of ontstentenis van het boofd der school, de waarneming opgedragen wordt, aanspraak heeft op het salaris van dezen plus vergoe ding van huishuur. Daar deze zaak niet bij de Wet op het lager onderwijs gere geld is, wordt de uitspraak van genoemde Ged. Staten zeker door vele gemeenten en onderwijzers met belangstelling tegemoet gezien. De beslissing zal genomen moeten worden naar aanleiding van een eerlaDg te verwachten aanvulling van de instruotie van het onderwijzend personeel in de ge meente Uitgeest, waarbij bepaald zal worden, dat aan den onderwijzer met hoofdacte de verplichting van kostelooze waarneming bij ziekte en vacature wordt opgelegd. Bij bet overlijden n.l. van het hoofd der school te Uitgeest, den heer Garvelink, werd de waarneming van het hoofdschap, opgedragen aan den onder wijzer met verplichte hoofdacte Van E., die, toen hij met den Burgemeester een onderhoud had over een eventueele ver goeding voor de waarneming, verklaarde geene vergoeding te wenschen, als hij daar reoht op had. Het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsohe onderwijzers, waarbij de zaak aanhangig werd gemaakt, was echter van meening, dat v. E. volgens de Wet en de op haar berustende be slissing wel degelijk recht had op het salaris van het hoofd der school en merkte, in een onderhoud met den Burgemeester, op, dat het niet zou aarzelen de beslissing van den rechter in te roepen, indien het daartoe komen moest. De zaak werd nu in den gemeenteraad aan de orde gesteld en deze besloot, om een proces te voor komen, de vergoeding alsnog toetestaan de genoemde aanvulling der instructie wordt nu evenwel tegemoet gezien. De rechtsgeleerde adviseur van Het Schoolblad meent dat de waarnemer geen aanspraak heeft op het salaris van het hoofd der school, Gedeputeerde Staten van Zeeland en ook Mr. Kappeyne, advocaat der gemeente Amsterdam zijn van eene tegenovergestelde meening. UIT DE PROVINCIE. Goes. Hedenmorgen kwam de tiets, bereden door den werkman P. Scbuiling uit Ierseke, in de Klokstraat alhier, in botsing met de tilbury vaD dbr. L. Du- vekot alhier, die stapvoets den hoek Lange KerkstraatKlokstraat omreed. Schuiling die doof is, had het rijtuig niet gehoord, kwam tegen het paard terecht, waarna bij een trap tegen het hoofd kreeg, kwam daarna met een arm onder het wiel, en werd aan het hoofd en den arm ernstig gekneusd. Dr. v. d. Harst verleende de eerste geneeskundige hulp. Door dhr. Duvekot werd S. per rijtuig naar Ierseke teruggebracht. Goes. Heden is onder polilie-toezicht een koe toebehoorend aan den landbouwer P. Zandee alhier, welk dier aan een ziekte gestorven is, alvorens het vleesch voor de consumptie onbruikbaar te zijn gemaakt, begraven. Goes. Dhr. P. M. C. Acda heeft als be ambte by de S. S. eervol ontslag aange vraagd, en treedt 3 Juli a.s. in dienst als zetwinkelier bij de Firma Van Rosmalen alhier. Middelburg. Door de politie is proces verbaal opgemaakt, wegens vermoedelijke oplichting tegen J. W., wonende alhier, ten nadeele van de winkelierster J. R. Hoedekenskerke. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is de eventueele stemming en herstemming voor leden van den gemeenteraad bepaald op 4 en 15 Juli aanstaande. Bij kon. besluit is benoemd tot amb tenaar van het O. M. bij de kantongerech ten in het arrondissement Zierikzee, mr. P. S. Gerlings, advocaat te Zwolle; en is aan G. de Jager te Wolphaartsdijk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Westerlandpolder. Middelburg. Onze stadgenoot A. de Troye, algemeen bekend door geheel Zee land om zijne kennis en zuivere afwerking zijner wanmolens, heeft op dit gebied op de Landbouw-ten toonstelling te Tholen zijn naam weer hoog gehouden door zyn nieuw uitgevonden zeeftenmolens. De jury sprak haar leedwezen uit dat volgens het pro gramma geen prijs aan hem kon worden toegekend, maar op haar verzoek kende het Hoofdbestuur hem eene eervolle vermel ding toe. Het succes met deze molens was groot, daar de tentoongestelde direct werd verkocht en nog enkele bestellingen van dat soort volgden. Vrouwepolder. De zoon van den wa genmaker C. de R. alhier, die dezer dagen een splinter in de hand kreeg en daardoor bloedvergiftiging ontstond, waardoor hij naar het verpleeghuis te Middelburg moest worden gebracht, heeft dat weer geheel hersteld kunnen verlaten. 's-Gravenpolder. De dijkgraaf van het waterschap „'s-Graveupoldervoorzitter van de gecombineerde vergadering van in gelanden van de polders 's-Gravenpolder, Oosterzwake en 't Haventje van Biezelinge, zal by H. M. de Koningin in hooger beroep gaan tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij de benoeming van dhr. S. Paul tot lid van den dijkraad van den cal. Willem Annapolder is vernietigd. Zooala bekend is de reden van vernietiging dat vertegenwoordigers van ingelanden tot de benoeming hebben medegewerkt. Verplaatst met 1 Juli de klerk der posterijen le kl. A. v- Dale van Ter Neuzen naar Amsterdam (telegraafkantoor) en do klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse C. Kloosterman, van Oude water naar Ter Neuzen. Kloetinge. Dhr. Van der Bilt, seorelaris en ontvanger dezer gemeente, ontvanger van het burgerlijk armbestuur, en notabel der kerk, is nadat hij Vrijdagavond de muziekuitvoering in Goes nog had bijge- gewoond Zaterdagmiddag dood in zijn bed gevonden. De overledene genoot om de nauwgezetheid en ijver waarmede hij de verschillende functies waarnam, de achting van ieder ingezetene. Hansweert. Hedenvoormiddag is alhier op de sluis een timmerman, wonende te Hansweert, terwijl hy bezig was hout te lossen, plotseling gestorven. Kantongerecht le Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens nachtrumoerJ. W., Vlissingen iot f 2 b. s. 2 d. h.loopen over eens anders weiland in de maand MeiG. R., tot f i b. s tuchtschool- straf van t week, C. d. G., C. S., Amemuiden, tot f 1 b. s. I d. h.het loopen op grond die bezaaid is, D. H., Arnemuiden, tot 1 2 b. s 2 d. h.het zoeken naar eieren van waterwild in AprilH. M., lv. M., Arnemuiden tot eene berispinghet een trein in zijn loop belemmeren door met een voertuig op den spoorweg te verblijven wanneer een trein in aantocht is C. \V., tot f 20 b. s. 7 d. h.tijden met een rijwiel zonder lichtJ. D., J. W. W., Vlissingen, J. M., Arnemuiden, P. d. B., Serooskerke, tot f I b. s. I d. h.rijden met een voertuig niet voorzien van een lichtuitstralende lantaarnP. M., A. R., W. B., P. J. d. R., Vlissingen, tot f o.5o b. s. i d. h.C. W., tot f 3 b. s. 2 d. h.het rijden met een middel van vervoer over een klinkerpadA. P., Koudekerke, tot fl b, s. 1 d. h.het rijden met een middel van vervoer over een wandelweg A. J. H. D., J. P. G. Arnemuiden, tot f I b. s. l d. h.het noodeloos schreeuwen op de straatA. J. M., tot fO.50 b. s. 1 d. h.het binnen de kom der gemeente aan elkander vastgemaakte wagens door een paard doen voorttrekken C. W., tot f I b. s. I d. h.plaats nemen op een met een hond bespannen voertuig C. G., 's Heerenhoek, tot f I b. s. I d. h.het als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de bevelen der politie: J. J. G., tot I0.5O b. s. 1 d. h. wasschen van glazen cn gevels na des middags twaalf uurK. A. d. B., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.het spelen met geld op den open baren wegH. W., Vlissingen, tot 11 b. of tuchthuisstraf van I weekhet zonder nood zakelijkheid zich vastklemmen aan een rijtuig op de straatG. W. K.„ Vlissingen, tot eene berisping; het werpen van vuil water op een wal, G. S., vr. v. B. S., Arnemuiden, tot f I b. s. 1 d. h.en wegens dronkenschap A. H., P. J., M. B., F. J. B., M. S. d. R.. wed. J. G. B., P. D., Vlissingen, L. A. B., Oost- en West- Souburg, C. D., Meliskerke, tot i" 2 b. s. 2 d. h., J. C. S., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h., P. S., Vlissingen, tot f 15 b. s. 3 d. h., C. B., Vlissingen, tot 3 weken h. V r ij g e s p r o k e n is P. J. v. G., met ver nietiging van de uitspraak gedaan bij het vonnis van den I3 April I907 waartegen de beklaagde was gekomen in verzet. Waar niets bij staat wonen te Middelburg. Het verzet, aangeteekend door P. D., Arne muiden tegen een vonnis van den 16 Februari 1907 is door niet verschijning van den be klaagde vervallen verklaard. V redesconferentie. Zaterdagmiddag is de Vredesconferentie te 's-Uravenhage in de Grafelijke zaal op bet Binnenhof geopend. Minister Van Tets sprak bet welkomstwoord. Op zijn voor stel werd het voorzitterschap opgedragen aan den Russischen afgevaardigde (ambas sadeur) graaf de Nelidow. Deze aanvaardde zyn taak met een toespraak. Het eere voorzitterschap werd hierop aangeboden aan minister Van Tets, het vice-president- schap aan mr. W. H. de Beaufort, eerste gedelegeerde voor Nederland en het alge meen secretarisschap aan mr. Doude van Troostwyk, minister-resident van H.M. Ook werden secretarissen benoemdvoor Nederland zyn dit de heeren v. Royen, V. Vredenburch, On der dijk en Crommelin. Het jonge meisje uit Leiden, dat eenigen tijd geleden aldaar op den Rijns- burgerweg door de tram gegrepen, ge wond en in een sloot geworpen werd, omdat zij een hond wilde redden, is sedert hersteld, thans naar Bioemendaal terug gekeerd naar de dame, die zij in de huis houding assistentie verleende. Weendag- morgen nu heeft dit meisje opnieuw, thans waarschijnlijk een nog ernstiger, ODgeluk getroffen. Bij het bereiden van boenwas in de keuken vatte de vloeistof in den pot vlam en door den schrik elke bezinning verliezende, goot zij den brandenden in houd uit in den gootsteen, waarbij terstond haar kleeren in brand geraakten. Gillend liep zij de gang door, de deur uit naar buiten, waarbij zij al meer en meer als in vlammen gehuld werd. Eindelijk neer gevallen en in huis gedragen, bleken de vele brandwonden aan het bovenlijf van dien aard te zijn, dat er weinig hoop be staat voor het behoud van haar leven. Het partijbestuur van de 8. D. A.P. heeft de gedragslijn harer partijgenooten in advies als volgt vastgesteld Te letten op plaatselijke en provinciale belangen, terwijl 't vrij staat „diegenen onder de in herstemming komende candidaten welke van voldoende democratische gezindheid blyk hebben gegeven, te steunen*'. Te Rotterdam zakte een houtkoo- persknecht Dinsdagavond plotseling ineen tengevolge van vergiftiging. Het bleek dat hy van zijn buurman eenig vocht had ge kregen om zyn kiespijn weg te nemen. Het was „oogenbrandewijn", een middel voor ontstoken oogen, dat ook door „zijn raads man" met goed succes menigmaal tegen kiespijn was aangewend. Vermoedelijk heeft hy een gedeelte van dat vocht iDge- glikt. Zijn leestand, schoon eerst ernstig, is thans redelijk. Verkiezings varia. Aan de stemming te Leerdam is deelgenomen door den 98- jarigen oud strijder J- H. Visch, die voor het eerst op de kiezerslijst was geplaatst. De Groninger Christen-democratische kies vereeniging, voorzitter dhr. v. d. Pers, heeft een oproep gericht tot alle geestver wanten in den lande, wier richting ligt in de lijnen, door het weekblad Algemeen Wel zijn aangegeven, om zich in alle plaatsen zelfstandig te organiseeren. Zjj verzoekt zoodanige maatregelen te willen treffen,dat er in September a.s. te Amsterdam een con gres van „Algemeen Welzyn"-mannen plaats kebbe, ten einde tot oprichting van een zelfstandige party te komen. De Gro ninger Christen-democraten, reeds zelf standig georganiseerd sedert 1902, doch een tijdlang deel uitgemaakt hebbende van de C. D. P., hebben zich, volgens den op roep, niet langer kunnen vereenigen met het halfslachtig en dubbelzinnig optreden dier Party en hernemen daarom hunne zelf standigheid. Kees. Hedenmorgen aldus de Hilversumsche Courant verscheen te onzen bureele de heer L. C. Dudok de Wit van Slangevecht. Hij teonde ons een valsok bankbiljot van f 100, dat als gift was geschonken aan do Christelijke school te Ter Aa, nabij Nieuwersluis. Aan het bankbiljet ontbreekt 't watermerk, terwijl het blauwer van kleur enietskleiner dan een echt bankbiljet is. Vermoedelijk zijn eenige van die bankbiljetten in Zwit serland gemaakt, zoo vertelde ons de Heer De Wit. „Ik laat het aan iedereen zien", zoo vervolgde hij, „om de menschen te waarschuwen, want je loopt er mee in, met zoo'n ding. Zaterdag kreeg ik de heeren P. en v. B. met nog eenige boeren, bestuurders van de Chr. School, by my. Zy toonden mij het valsche biljet en waren zeer terneergeslagen. Ik kon die arme kerels niet zóó heensturen en zeigeef mij nu dat valsch biljet, dan geef ik jelui er een echt voor in de plaats. Za be dankten me erg hartelijk, doch ik zei dat moeten jelui niet doen, want dit valsche biljet is mij wel f 200 waard, want nu heb ik gelegenheid om iedereen te waarschuwen en ik spreek honderden medschen. Neen, ik ben jelui dankbaar, dat je het my hebt willen afstaan". En zoo praatte de goedhartige, levenslustige Kees van Slangevecht voort, op zijn eigen aardige, komische wijze. Op 30 Juli a. s. brengen wederom 310 kinderen van de Waaischa Gemeente te Amsterdam een bezoek aan Slangevecht, onder geleide van ds. Giran. Landbouiv-ongevallenwet. Door de hoofdbesturen van landbouwmaatscbap- pijen is aan de Tweede Kamer een hoogst belangrijk adres gezonden in zake het Ontwerp-Landbouw-Ongevallenwet.Wordt er gehoor gegeven aan de wenschen, in dit adres neergelegd, en het oor geleend aan de opmerkingen, daarin gemaakt, dan zijn de adressanten overtuigd, dat de uit voering van de Wet billijker, eenvoudiger, doeltreffender en minder kostbaar zal zijn, terwijl h. i. bovendien het uit een algemeen oogpunt zoo hoog te stellen doel zal worden bereikt, dat de landbouw zelf, werkgevers en werknemers, niet in naam (zooals in het wetsontwerp) maar inderdaad, zooveel als eenigszins mogelijk is, in de uitvoering van de wet worden betrokken. Daarom hopen de adressanten van harte, dat de stem van deze land bouwmaatschappijen weerklank moge vinden in de 2e Kamer. In bedoeld adres wordt dan op de vol gende zaken de aandacht gevestigd Behooren alle werkgevers onder de Landbouw-ongevallenwet te vallen Welke soort van werkliedenis verzekerd? Hoe geschiedt de vaststelling van het dagloon f De Taak der Commissies (van Aanslag) voor de Landbouwbedrijven. De Plaatselijke Commissies van Toezicht. Wat wordt uitgekeerd aan personen be neden den leeftijd van 18 jaar Wat dient er te geschieden met kleine blijvende renten Hoe worden de veranderingen in het bedrijf aangegeven Is het gewentcht, dat aan inwonende knechts en dienstboden behalve een uit- keering van loon ook nog een uitkeering van kostgeld worde gegeven Is het gewensoht, aat een werkman uit een ongeval een blijvend finaneiëel voor deel trekt In een schuur aan den weg naar Giauerbrug is het lijk gevonden van een mandenmaker. De man bleek in de jenever gestikt. Zijn vrouw was eeuige dagen te voren ook in den drank gestikt. Een 6U-jarige vronw te Zoelmond viel van een stoel, doordat een poot brak en kwam zoo ongelukkig neer, dat zij reeds na een paar uren bezweek, zonder weer bij kennis te zijn gekomen. Te Hengeioo stortte een 80-jarige landbouwer juist onder de tunnel van de staatsspoor van zijn wagen doordat het paard schrok van een trein. Met gebroken been en zwaar gewond aan 't hoofd opgenomen, stierf hij aan de ge volgen. Te Haarlem is een 3-jarig knaapje door een paard en wagen overreden en in het Gasthuis aan de gevolgen bezweken. Te Leiden is een schilder, werkzaam aan de Eleetrische Centrale, van een hoogte van 22 meter gevallen en terstond aan de gevolgen bezweken. Op de rivier „De Merwede, voor Papendrecht, is over boord geslagen en verdronken een twaall jarige schipperszoon, varende op het schip „Ambulant". Zijn vader deed al het mo gelijke om hem te redden, maar mocht daarin helaas niet slagen. Te Dussen kreeg een 6-jarig knaapje zoo'n trap van een veulen dat het kind op de plaats dood bleef. Te Loosduinen is een 21-jarige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2