Verkiezing. INBOEDEL, de Kersen, 1131] ZOMERROKKEN. ZWARTE BESSEN, OPENBARE VERKOOPING eene Onderwijzeres 7 pereeelen Klaver, 4 pereeelen Hooigras; en 2 pereeelen Koolzaad. 1.33.15 Heel ROGGE openbaar verkoopen, VERKOOPING UIT IIPERS. Afloop Yerkoopingeu, enz. Marktberichten. II. II. Landbouwers. A arclappelziekte J. G.HEIJKAM- oj Vrijtog 21 Jral 1907, 2o. BOOMGAARD, den Inspan, Vruchten te Velde, Hooigras, Nagras en Etweide fl LAATSTE BERICHTEN. Telegrafisch Weerbericht. Adwertentiën. J. HAGE. J. HAGEVan den Beug. Middelburg, 13 Juni 1907. Dankbetuiging. Predikbeurten Ger. Kerk, Goes. EKUIJSE. tasclie Voeder- ei öestesttaSel v/li S. M. BOOGERD, Middelburg. I Dinsiat 18 Jeoi 1907, te koop aanbieden: VERKOOPEN B\j biljetten omschreven, TE KOOP of TE RUILEN een goed werkende Grasmaaimachine, een Barouchet en een zware Rosmo len, geschikt voor Derschtnachine. Woensdag 19 Juni 1907, PUBLIEK VERKOOPEN: „Ons Genoegen", Woonhuis, Schuur, Keet, Varkenshok, Erf, Boomgaard, Bouw- en Weilanden en Arbeiderswoning, Kabinet, Bureau, Tafel, Stoelen, Kastklok, Veerenbed met toebe- hooren, Spiegel, Doofpot, Kachel, Petroleumstel, Lampen, Emmers, Matten, Koper-, Glas- en Aarde werk voorts8 Kippen, Kippen hok met Loop, Tobbe, Meelkist, Kruiwagen, Landbouwgereed schappen, eenige Mest en meer andere goederen. op WOENSDAG-10 JüLI 1907, Notaris R, SIRÜVE, ■mump ?kt, Dinsdagavond irschenschudding liden is bet lyk iromtrect wij be lleek te zijn van i-Gravenhage, die werd en lijdende id. Het op hem jas van een vriend |W oensdagmorgen 'te Venray door onder een zwaar ;ar. Het rad ging [gevolge waarvan [ad. Te Haar- jongen in een in. Hij dacht er |g kon zijn en in (tier zwol de voet ar loopen kon en ig moest worden [bloedvergiftiging in leven vreesde, kan oorlog, is naar id er dagteekening Ihrij ven gezonden Igden eerbied te lordreoht, als be- ionaire kiesveree- lranje" en C. W. llid der R..-K. kie3- tdat een zestal lau de stemming La hebben kunnen f.1.dat bij onder- bedoelden datum lonniers werd ge- 1 waarbij bedoelde ardig waren, die (hebben dat hun gegeven, om aan In deelnemen. Bij |op den Biesboseh, dooh hiervoor ffeen mogelijkheid |het stembureau te één der onder- keerd. kssanten UweEx- fngend verzoeken, oen, dat voortaan kir aan een stem- g kan deelnemen. pnderteekening. van Rotterdam amen aangenomen W. tot hetuit- br den aanleg van [n aan te duiden, üharlois en ont- an Zoetermeer- Jichtboomen, meer (lijden van de rup- vegen worden de ïpsen geheel kaal als in het najaar, weefsel van de e. \Zuid-Holland. sterdam aan De i de bekende loop- I— den Voorburg, mtenbureaux zijn j belangstellenden |n uitslag van de die van de pro- 7as al over zeven, In inspectie ging I van den Dag nie- lad evenveel be- eau van de Tele- kalf aoht werden ben op het terras chter een kleintje list. Raadslid, een fen redacteur van Inig-demooratisoh 1 beginnen. Toch In, vóór op den laat de eerste uit- Ikt, en toen was 1 alle kanten los- |gen. En 't was (hoopvolle eerste le vrije hand, bij |omseh- Katholiek ede uiizet treeten. I begon het lang- In groepjes waoh- men zich van den Ikiezingsaanplak- pet Nieuws hield □en. Vermoede- dat ze met haar Igen rechts haar L Maar 't publiek [sen. Waarzie-je van verkiezin- op het zwarte van publioeereu aties zelve vielen loeiende schare, lop een gansje III. Men kon zijn Jat vaste liberale (meeste (temmen 1 de gesprekken, I was geweest zat de meeaten heugen, werd was, wat mocht kwacht worden F achter elkaar, srste juichkreten sr Pols zóó maar ie Siaten ea de Vn Stolk en De herstemming De Stemming werd warm reohtsai mij, wat keken de heeren van links, die op de verkiezingsvlakte zioh langzamerhand kwamen vertoonen, sip. Wat hadden ze gehoopt 1905 eens over te doen. Daar kwam Middelharnis bravo voor De Wilde Toen Rotterdam V, een leelijk eohec voor den burgemeester van Rotter dam. Toen I: de liberaal aan den kantgezet. «De vlag gaat vanavond niet uit", zei er één, voor het Handelsblad. //Neen" juichte het van rondom, //en de zwarte, diè zal hij tooh niet durven hijschen". Die vlag van 28 Juni 1905, dat vergeven onze men- sohen aan den heer Boissevain maar nooit. Het was al donker, tegen half tien, toen de joelende sohaar voor het Handelsblad plotseling stil werdde uitroeper" ver toonde zioh voor het venster. «Leiden" sohreeuwde hij. «Sst, sst, sst", klonk het nu eenstemmig, want daar reken den rechts en links beiden op. „De drie cleriealen gekozen" daverde het uit 't venster. En meteen een salvo van toejuiching, een vol hoera, een ge- wuif met hoeden en zakdoeken, dat de vreugde van rechts duidelijk vertolkte. Wat deed nu Den Brielaf, Wel, de libe ralen mochten toch ook wel twee van hun candidaten uit de eerste bus halen, zoo over de heele provincie. Langzaam, langzaam aan werden alle districten bekend. Schiedamdaar ging het „Zij zullen het niet hebben." Toen bleef het wachten op Gouda. Eindelijk, 10 uur, daar was hetOok al rechts. En met een laatste hoera ging de schare voor het „Handelsblad" uiteen. Een reus achtige drom trok naar het gebouw van „De Tijd", verder op den Voorburgwal, waar de uitslag ook bekend werd gemaakt. Dat kreeg het karakter van een ovatie. Eerst weer Da Costa's strijdliedwat klonk dat mooi in de breede straat, zoo geestdriftig door honderden gezongen. Daar zetten een paar sociaal-democra ten het vrijheidslied in, wat liberalen gin gen fluiten met klank, en uit volle borst 't Wilhelmus van Nassauwe, dat zoo een kostelijk besluit van den mooien avond was. Om elf uur was de Voorburgwal weer rustig. Alleen wat heelbloedige antirevo lutionairen en socialisten voerden een hef- tigen woordenstrijd over de eerste begin selen van de antithese, voor het gebouw van het „Handelsblad", dat heel stil en in donker lagen de vlag woei niet uit. Als een bewijs hoe dieven, die zioh maar al te dikwijls in den vreemde veilig achten, bedrogen uitkomen moge het vol gende staaltje dienen. In den naoht van 6 op 7 November werd te Arnhem op zeer geheimzinnige wijze ingebroken bij den horlogemaker Van Eerden. Alle po gingen door de recherche in het werk ge steld om den dief of de dieven te vatten waren tevergeefs. Eenige dagen geleden echter werd de politie te Nijmegen door de Hamburgsohe politie verwittigd dat al daar een Duitscher was aangehouden die in het bezit was bevonden van een gouden horloge. Het kostbaar uurwerk werd on derzocht en al spoedig bleek het der Duitsohe recherche dat het klokje afkom stig was van een horlogefabriek uit Zwit serland. Onmiddelijk werd den fabrikant verzocht telegraphisch mede te deelen aan wien hij het horloge verkocht had. De fabrikant sloeg zijn boeken op en kon de Duitsohe recherche weldra verwijzen naar een Nijmeegsehen grossier, die verklaarde het horloge verkocht te hebben aan den Arnhemsehen winkelier, bij wien men in den bewusten nacht had ingebroken. De heer Van E. deelde hierop mede het horloge inderdaad onder de door hem vermiste voorwerpen behoorde. Nabij Sohwabhausen in de buurt van Erfurt is, gisternacht een automobiel tegen een houtwagen aangereden. De bestuurder werd gedoodde voerman van den wagen, die, naar men meent, sliep en geen licht had aangestoken, werd zwaar gewond. Nabij Sillery in Frankrijk zijn drie Engel sohen op weg naar Hamburg, door het springen van een band in volle vaart tegen een boom gereden. Een der reizigers was dadelijk dood. Een medereizigster mevr. Pope en haar man, werden ernstig gewond. Op de reede van Hampton (Ver. Staten) is eergisteravond een motorboot van het Amerikaansche oorlogsschip Min nesota" door een stoomboot in den grond gevaren. Alle opvarenden, zes adelborsten en vijf matrozen, kwamen om het leven. De omgekomenen keerden tegen midder- naoht terug naar de //Minnesota" van de tentoonstelling te Jamestown. Uitslag in Zuid-Holland. De Nederlander geeft enkele beschou wingen over den uitslag, en schrijft o. a. z/De algemeene politieke beteekenis van den uitslag van gisteren is, dat //het hek niet van den dam" is, d.w.z. dat het Kabinet ook voortaan in de parlementaire verhou dingen den hoogst gewenschen stut zal vinden voor zijn verzoeningsgezinde bedoe lingen. De //besohroomdheid", die de libe rale pers de Regeering zoo gaarne zag afleggen, zal haar ook in de toekomst moeten sieren, en de wetenschap, dat slechts onder onmisbaren steun der rechterzijde de bewind voering mogelijk is, zal haar, naar vertrouwd mag worden, van het trek ken der «volle oonsequentiën" van ver keerde beginselen, waarop aangedrongen werd, terughouden. «Nog een anderen zin heeft het ver. kregen resultaat, la de pers en op meetings werd de laatste weken van de linkerzijde onomwonden de bedoeling uitgesproken, het bestaande staatkundig shibboleth te verzwakken, niet lange den natuurlijken en normalen weg van een conoiliant be wind en van overbrugging, zoo mogelijk, der in het shibboleth belichaamde geschil len, maar door de rechterzijde bij de stem bus te vernietigen en uit elkaar te slaan. Dit was een zeer bedenkelijke weg. Een weg bovendien, waarmee onderzijds nooit vrede had kunnen genomen worden en die de bestaande tegenstelling eer toegespitst dan verzwakt zou hebben. De mislukking ook hiervan valt toe te juichen, vooral wanneer ze de linkerzijde doet inzien dat, hoe men ook over het huidige shibboleth moge denken, nooit dit de manier is, het te doen verdwijnen. BURGERLIJKE STAND. Van 12—14 Juni. MIDDELBURG. Bevallen: A. Wisse geb. Koster, z.Z. Boon geb. Sturm, z.A. C. D. Heijse geb. Lutter- velt, z. Overleden: C. Corstanje, 23 m.,d. Van 7—14 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: 7, Jo hannes Dage vos, 23 j. jm. en Dina Goe man, 20 j. jd. Geboren: 11, Willem Adriaan, z. v. Job Jan BomenMaohelinaMariavanStrien. Overleden: 12, Tobias Roosendaal, 84 j., wednr. van Adriana Koster; 13, Adriana Machelina, 7 j., d. v. Pieter van Oost en Ida Sanderse. Maandag 17 Juni. Schore, 10 uur, door not. Houwer, bij v. Iwaarden, een hoefje bij den molen 10,7952 H.A. Dinsdag 18 Juni. Goes, 3 uur iu café Boudeling door not. Pilaar kersen en pruimen in boom gaarden in Goes, Kloetinge, Kapelle, Schore, Driewegen en Oudelande. En 1,3850 H. hooigras voor het Burgerlijk Armbestuur. Vlissingen D 9 Beursplein, door not. Loeff, inboedel, waaronder bonheur de jour, groote Venetiaansohe spiegel, nikkelen gaskroon, luxe kast van gebogen spiegelglas met opgezette vogels dieren enz. Woensdag 19 Juni. N i e u w d o r p, bij Kreeke door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur meubelen, waschmachine, stroomden, hondenkar, leurkast, boeken, enz. Kapelle, 6 uur, bij Hanson door not. Liebert kersen in Kapelle en Schore, en zwarte bessen bij de woning van Glerum te Sohore. Donderdag 20 Juni. Wemeldinge bij KorstaBje 6 uur, door not. Liebert kersen en pruimen in boomgaarden onder Wemeldinge. K a 11 e n d ij k ebij Felius 2 uur voor L. Korstanje door not. Pilaar 7 pere. klavers, 4 pere. hooigras, 2 pero. koolzaad. Vrijdag 21 Juni. Zierikzee, door not. v. Nouhuijs een smederij, Lammermarkt, van wed. Rombouts, 12 uur bij Verwer. Goes, door not. Treub en Pilaar de hofstede Ons genoegen te Hoedekenskerke, in pacht bij Verbeek 60,1258 H. En 1,9180 H. boomgaard in Kapelle. Inl. Fransen v. d. Putte k Zoon. Maandag 24 Juni. Oud Sabbinge, 6 uur bij wed Kor stanje voor J. Remijnse door not. Pilaar 7 pero. roode en steenklavers; 3 pero. hooigras. Borssele, 1 uur van de gemeente- herberg door not. v. d. Kloes, een huis met timmermanswinkel 440 oA. voor A J. de Munck. Den Haag. De Ministers die gisteren door H.M. in audiëntie werden ontvangen zijn de heeren De Meester en Fook. Heden middag te half twee werd door H.M. in gehoor ontvangen Minister v. Staat, Staats raad Mr. T. C. M. Asser. Mr. W. H. de Beaufort gedelegeerde ter Vredesconferentie zal vermoedelijk tot vioe-president worden benoemd. De Prov. Staten van Drenthe kozen heden tot lid der le Kamer Mr. E. Tee- linok te Assen met 24 stemmen tegen 4 stemmen op dhr. J. Blom te Meppel. Gelderland. Bij de gisteren gehouden stemming voor de Prov. Staten zijn ge kozen 8 Reohts en 2 Links met 7 her stemmingen. Indien bij alle 7 herstem mingen Links gekozen wordt komen de Staten op het doode punt. New-York. De staking der bootwer kers is geëindigd, de reederijen hebben de eischen der stakers niet ingewilligd. St. Petersburg. Heden is de adjudant van den Hoofdcommandant, kolonel Kot- lyros vermoord. Middelburg. Heden is door den w. n. garnizoens-eommandant alhier, ten zijnen bureele Korte Noordstraat, aanbesteed de levering van de benoodigde aardappelen ten behoeve van de soldatenmenage van het garnizoen, gedurende het tijdvak 16 Juli—31 October 1907. Inschrijvers waren de heeren J. Sanderse, f 2,69 A. v. Zorge, f2,62 en O. Plipse, f2,29 de H.L, Alle inschrijvers wonen te Middelburg. Vlissingen. Door den majoor garnizoens commandant H. Spruit, alhier, werd heden onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog aanbesteed de levering van aardappelen voor de soldaten-menages te Vlissingen, gedurende het tijdvak van 16 Juli tot en met 31 October 1907. Inge schreven werd door A. Pierens f2,92 de H.L. aan wien de levering voorloopig is toegewezen. Wissen kerke. Heden werd door het be stuur van den Willempolder aanbesteed het herstel enz. Laagste inschrijver dhr. Joh. de Jonge te Middelburg voor f 5172. Veilings vereenig ing «Walcheren" MIDDELBURG, I4 Juni 1907. Maltha-uien f6,60 per H.L.Nieuwe aard appelen 35 a 60 ct., idem Poters 27 a 30 ct., Kruisbessen 16 a 24 ct., Aardbeien f 1 a f 1,50, Doperwten 40 a 45 ct., alles per 5 literDop Aardbeien 28 a 31 ct. per K. G.Komkommers 8 a 13 ct., Bloemkool 10 a 18 ct. Sla '/4 a3/A ct., alles per stukPostelein 24 a 27 ct., Peulen 35 a 45 ct., Tuinboonen 60 ct., alles per mandje; Spinazie 60 ct„ Zuring 8 a 13 ct., Andijvie 26 a 28 ct., alles der benPeen 4 a 6s ct., Rapen 2 a 25 ct., Seldery 25 ct., Uien 'l2 a 2 ct., Pieterselie '/a ct., Ramenas 1 ct., Rhabarber 25 a 8 ct., Bouquetten 7a9ct., alles per bos; Eieren f3,44 a f3,76, Eendeneieren f3,80 a f 4, Ganzeneieren f 6, alles per loo stuks. VLISSINGEN, 14 Juni 1907. Boter f 1,15 a fl,20 per \2 K.G. Eieren f 3,60 a f4,— per 104 stuks. THOLEN, 14 Juni 1907. Tarwe f 9,50 a f 10,50Haver f 6,50 ét f 6,75 Karwij faf—,Rogge f 5,50 1 5,75 Wintergerst f 0.ét f 0, Bruine Boonen f8,a f 8,50; Witte Boonen fk fKleine Erwten f 0,f 0,Kroonerwten f0,f0, Aardappelen f3,ét f3,25; en Ajuin f 0,— ét f0,— per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren i 3,25 per 100 stuks. Boter f0,57» per '/a K.G. ZIERIKZEE, 14 Juni 1907. Boter f 0,525 a f 0,575 per pond. Kipeieren f0,85 ét f0,95 de 25 stuks. Kleine eieren f 0,65 f 0,de 25 stuks. Eendeieren fl,k f0,de 25 stuks. Op de paardenmarkt alhier waren 101 stuks aangevoerd. De prijzen liepen van 110 tot 510 gulden. Door de commissie voor de verloting zijn 8 stuks aangekocht. Handel levendig. naar waarnemingen in den morgen van 14 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 teCoruna, laagste stand 756.5 te Malinhead. Verwachtingzwakke tot matige Zuid westelijke wind, bewolkt tot zwaar be wolkte lucht, waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering van temperatuur. Heden verblijdde de Heere ons met de voorspoedige geboorte van een welge schapen Zoon. Spreuken 18 24. Onzen hartelijke» dank aan alle vrienden en bekenden voor de vele bewijzen van belangstelling, by onze 50-jarige Echt- vereeniging ontvangen. J. PAULUSSE. L. PAULUSSEAbkahamse. Zoutelande, 15 Juni 1907. Ondergeteekende betuigt haren hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ontvangen op haar 90ste verjaardag, den 6 Juni ]J. Wed. DE KOKVan den Bboeke. Middelburg, Juni 1907. Onzen oprechten dank aan familie, en tevens al degene die blijk gaven van hunne belangstelling, tijdens het smartelijk, doch onderworpen lijden van onzen hartelijk geliefden echtgenoot en vader JAN JANSE Jzn. In het bijzonder onzen dank aan de zulken onder hen, die den overledene in zijn laatste lijdensweken zoo bereidvaardig hebben bijgestaan. En verder onze diep gevoelde erkentelijkheid aan allen, voor de vele en innige bewijzen van deelneming na het overlijden, 't zij door mond of pen, zoo uit deze gemeente als uit andere plaatsen ons bewezen. Wed. J. JANSE—Copfoolse. JANNETJE JANSE Jd. Oostkapelle, 14 Juni 1907. Zoowel aan hen, die tot mijne verkiezing als lid der Prov. Staten hebben mede gewerkt, als aan hen, die mij in de laatste dagen blijken van belangstelling zonden, betuig ik mijnen hartelijken dank. J. WONDERGEM. Kruiningen, 14 Juni '07. Zondag 16 Junf. Voorm. half 10 uur: Lezing. Namiddag 2 uur; Item. Avond 6 uur; Geen Dienst, Aan de OPENBARE SCHOOL to Driewegen (bij Goes) wordt gevraagd met akte nuttige handwerken. Jaarwedde wettelijk minimum. Infunctietreding zoo spoedig mogelijk. Stukken franco in te zenden aan den Burgemeester van Driewegen te Ovesand vóór 26 Juni a.8. Al wie nog iets te vorderen hebben van de Prov. Antir. Centrale wordt verzocht daarvan bij mij opgaaf te doen vóór Dinsdag a s. welke zijn gedorschen graan schoon in den zak aflevert, is vanaf heden voor het dorschen te verkrijgen. Zij, die genegen zijn er gebruik van te maken, kunnen vanaf heden opgave doen aan de onder nemers, die van den datum van opgave nota nemen. Aanbevelend, J. A. COLPAART, Rilland. P. J. POLEIJ, Ierseke. Besproei nu uwe Aardappelen met Bordeauxsche Pap. Breekt de ziekte niet door, dan is de besproeiing toch niet geheel vergeefs, omdat ook de groeikracht er door bevorderd wordt. Desverlangd willen vrij zelf weer de be sproeiing uitvoeren en van de poeder, die wij verkrijgbaar stellen, kan ieder- inzage van het analyse-verslag krijgen. ZEER RUIME KEUZE in LUSTRE-, LINNEN- en KATOENEN- Firma Wed. Goes. MASSEE. De Notaris Mr. JAN LOEFP zal des voormiddags om 10 uur, te VLISSINGEN, ten huize D nr. 9, aan het Beursplein, in het openbaar waaronder Bonheur du Jour, groote Venetiaansohe Spiegel, groote nikkelen Gaskroon, geschikt voor groote zaal, Luxekast van gebogen Spiegelglas met opgezette Vogels en Dieren, Smyrnaasch Tapijt (nieuw gekost hebbende f1500), Tijgervel, Wolfsvel, Palissander Linnen pers, Antieke Glazen, Porceleinkast Porcelein, Delftsch Aardewerk, Canapé (style Louis XVI) Parapluie-Standaard (Zwitsersch Snjj werk, Beer), Terracotta en Bronzen Beelden, Fonteinbeeld (Triton op Dolphijn), Buste van Chopin, diverse Hoornen en vele Rariteiten en Curiosi teiten. De Notaris PILAAR zal Donderdag 20 Juni 1907, des namiddags te 2 uur te Kattendigke in de herberg bij J. F. Felius, voor den heer L. Korstanje, J. ZUIDWEG Jr., smid, Heinkenssand. Notaris LIEBERT te KapeUe zal op des avonds 6 ure, in de herberg van de Weduwe J. Hanson aldaar, wassende in verschillende boomgaarden onder Kapelle en Schore, benevens de wassende aan 1250 struiken bij de wo ning van dhr. J. Gi.erum te Schore aan den grindweg. Voor dhr. G. Mol onder K a p e 11 aan het Kerkpad in 6 pereeelen. des morgens te 10 uur, te Goes, In bet koffiehuis „De Prins van Oranje", ten overstaan van de Notarissen M. TRECB te 's-Gravenhage en JOH. PILAAR te Goes, van lo. in de gemeente Hoedekenskerkebe staande uit: samen groot 60 Hectaren 12 Aren 58 Centiaren, thans nog in pacht bjj dhr. M. G. Verbeek. De koopers komen op het gebruik van de gebouwen met erven 1 Maart 1908, van de bouwlanden na rooven oogst 1907, van de weilanden 1 December 1907. Te veilen in pereeelen, combinatiën en massa. in de gemeente Kapelle, in Paukenshoek, groot 1 Hectare 91 Aren 80 Centi aren. De kooper komt uiterlijk 1 November 1907 op het gebruik. Informatiën te bekomen bij de heeren FRANSEN VAN DE PUTTE ZOON te Goes. Verkoopboekjes zijn verkrijgbaar lij genoemde Notarissen vanaf 7 Juni aanst. De Notaris JOHAN HOSANG zal op Vrijdag den 28 Juni 1907, des namid- nags ten l'/ï uur aan het sterfhuis van wijlen DAVID POLDERMAN, gemerkt A no. 202 te SEROOSKERKE, aan den Straatweg van Vrouwepolder, in het EENE PARTIJ als: Bezichtiging op den dag van verkoop. op de hofstede „Burgvliet" onder Oostkapelle, bewoond door ABRAHAM MALJAARS Jr., van Nader te annonceeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3