RECLAMES. EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. Kerknieuws. UIT DE PROVINCIE. Gemengde Berichten. georganiseerd en werd onder de energieke leiding van den heer Wilkatn een tijdelijk verkieaingseomitó opgericht. Ondanks goeden wil en groote activiteit kon men niet genoegzame kracht ontwikkelen, zoo dat de heer Timacs, zij 'took met een klein staramenversohil, viel. Dit ontmoe digde den toenmaligen leider der r.-k. beweging niet. Hij zette de actie voortt welke uitliep op de stichting eener maat schap tot oprichting en instandhoudiug der Nieuwe Zeeuivsclie Courant, het r.-k. orgaan dat de geestverwanten aaneensnoerde. Ook de sociale actie door dhr. Witkam werd ter hand genomen, en zoo kan de Roomsche partij in ons district op een organisatie bogen die wij bewonderen. Wat er aan onze partij ontbreekt, zullen wij wél doen van deze af te zien. Met terzijdelegging van alle persoonlijke in zichten hebben de R. C. in Goes en elders onze oandidaten gestemd. Dit heeft mede niet weinig den tegen stander tot scherpe aanvallen geprikkeld. Laten onze vrienden die nog niet 't breede standpunt der samenwerking inne men gelijk dit door de Katholieken werd ingenomen, uit hun voorbeeld leeren, dat bij gecoaliseerd optreden ook onzerzijds even krachtig de candidatuur van den Roomschen candidaat behoort te worden gesteund. Gaat het wel riehtig toe met de uitbe taling en verantwoording van verletkosten? Aan sommige kiezers is nog al een groot verlet in rekening gebracht. Doch wij hoorden van meer dan een die van twee partijen zijn verletgeld opstreek en ten slotte misschien wel voor de candidatuur der derde partij stemde. Wij aohten het gewensoht dat in rustiger dagen de besturen der verschillende kies verenigingen, ook vrijzinnige, eens bijeen komen om gezamenlijk de gedragslijn bij verkiezingen vast te stellen. Er zijn nu reeds werklieden die er een spelletje of ook wel een melkkoetje van maken. En waarborg voor goed stemmen heeft men niet. In een gemeente in 't district Goes kreeg een kiezer van zijn dokter die ijverig vrij zinnig propagandist is, de order nog twee dagen in huis te blijven hij mocht beden voor 't eerst weer uit. Naar sommiger meening had hij best kunnen rijden en stemmen. Maar de dokter bad hem op 11 Juni huisarrest opgelegd. W$ vernamen dit te laat; anders dan souden onze eandidaten daar een stem meer gehad hebben, zonder schade voor den //zieken" kiezer. In een andere gemeente werden twee kiezers die niet lichamdlijk hulpbehoevend waren, in het stemkotje «bijgestaan" door een vrijzinnigen oommies der posterijen, die een dag verlof had aangevraagd, en daar nu dezen dag voor nam. Deze en nog een ambtenaar hebben den geheelen dag «gewerkt". Erg kiesch is het niet van deze ambtenaar Wat zal de Middelburgsche Courant nu gaan bedelen om de gunst der sociaal democraten. Wat zal de hechtheid van het vrijzinnige «bloe" nu blijken. Liberaal en socialist nu met een zueht van verlichting hand aan hand ter stembus V. D. had 't in de Middelburgsche zoo pas gezegdhoe jammer toch sociaal democraten, dat je bij eerste stemming al niet meedoet De Nieuwe Rotterdamsche Crt. deelde de sociaal-democraten in bij de «anti liberalen" t Dat zal men in Middelburg wel anders gewaar worden I Van enkele gemeenten op Zuid-Beveland toonde men ons een circulaire welke aan de kiezers ten gemeentehuize werden ter hand gesteld, met de misleidende bedoe ling hen voor de vrijzinnige eandidaten te lijmen. „U wordt verzocht" zoo heette het „zio uw stembiljet in te vullen". De onderteekening C. V. K. beteekende natuurlijk „"Centrale Vrijzinnige Kiesver- eeniging". Men had op sommige plaatsen de bru taliteit zioh met die briefjes vlak bij het stemlokaal of in de kamer er naast te posteeren en 't den kiezers in de hand te stoppen. In één gemeente werd dit, na protest van een onzer vrienden, door den burgemeester, tevens voorzitter van ge noemde Centrale Vrijzinnige kiesvereeni- ging, ten slotte verboden. Men mocht wel blaadjes uitdeelen, dooh buiten. Onze vrienden moeten goed toezien bij stemmingen, en zioh door niemand laten wegkijken. Zij hebben evenveel reeht als vrijzinnigen. Vooral burgemeesters en dokters en rijks- of gemeenteambtenaren die de politiek zoo sterk dry ven als hierboven is aangestipt, boude men in 't oog. Z\j zijn gevaarlijker dan «dominé's die aan politiek doen. Afschaffing van de tienden. In het afdeeling8vers)ag der Eerste Kamer over het wetsontwerp totafsohaffing der tienden wordt groote waaxdeeiing uit gesproken over de pogingen, welke zijn aangewend om de tienden uit ons maat schappelijk leven te doen verdwijnen en wordt hooge lof gegeven aan het Land- bouwoomité, dat een wetsvoorstel voorbe reidde en in den vorm van een concept ontwerp aan den Minister aanbood. De wijze waarop de afschaffing daarbij ge regeld is, werd scherpzinnig en goed ge vonden genoemd. Voorts erkende men met voldoening de goede resultaten van het overleg tussehen Regeering en Kamer, waardoor vooral de reohtszekerheid in hooge mate is bevorderd zooals de zaak thans geregeld is, kan ieder ten slotte zijn reeht zoeken bij den gewonen burger lijken rechter. Vrij algemeen verklaarde men zich ingenomen met de strekking van het ont werp. Men achtte de algeheele afschaffing van het hoogste belang, vooral voor den kleinen landbouwer. Vele leden meenden, dat de tienden niet meer passen in de tegenwoordige samenleving, vooral niet omdat zij geheven worden van de bruto opbrengst der landerijen. Door enkelen werd nog op de wensehelijkheid van al- schaffing van het beklemrecht gewezen. Enkele leden meenden, dat de nadeelen door de tienden veroorzaakt, niet zoo groot en bepaaldelijk niet zoo omvangrijk waren, als veelal wordt gedacht, meenende zij ook dat de wet tot afkoopbaarstelling van tienden reeds een belangrijken invloed had uitgeoefend en nog uitoefende. Hiertegen over werd o. a. aangevoerd, dat die wet, ai had zij ook invloed op de afschaffing uitgeoefend, toch aan de bij hare invoering gekoesterde verwaohtingen niet had be antwoord. Terwijl vele leden, wat de wijze van afschaffing betreft, zioh konden vereenigen met de publiekrechtelijke behandeling in het ontwerp aangevoerd, achtten onder scheidenen het niet zonder bezwaren- Enkele leden drongen aan op nadere regeling van het beklemrecht. Ook werd betoogd, dat het pacht- of huurcontract een goede cultuur belemmerde. Daartegenover werd er op gewezen, dat een huureonfraot een geheel ander karak ter heeft dan het tiendrecht. Niettegenstaande de verschillende bezwa ren was men over het algemeen bereid over de aan de Grondwet ontleende be denkingen heen te stappen, nu tooh in het ontwerp feitelijk aan de reobtmatige pri- vaatbelangen der wederzijdsohe rechtheb benden volkomen voldoening werd gegeven, aan den tieodheffer volledige schadeloos stelling werd verleend en aan den tiend- pliohtige tegenover de opheffing van het tiendrecht eene rechtvaardige aan den Staat te betalen grondrente werd opgelegd, welke de waarde der tienden zeker niet te boven gaat, en nu de Eeg. ook harer zijds, bij de behandeling in de andeTe Kamer tot de opheffing der bezwaren aan het recht ontleende en tot de geheele on derwerping der geschillen aan den bur gerlijken rechter heeft medegewerkt. De afdeelingen der Tweede Kamer be noemden tot rapporteurs over de wets ontwerpen tot nadere vaststelling van het VlIIe Hoofdstuk (Oorlog) der Staatsbe- grooting 1907 en over dat tot beschikbaar stelling van gelden wegens door het Depar tement van Oorlog gedane verstrekkingen dienst 1907 de heeren Sohokking, Duymaer van Twist, Eland, Van Vlijmen en Verhey. (Dus dezelfde rapporteurs als over de Oorlogsbegrooting 1907). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergachenhoek, N. War- molts te Ternaardte Sneek, G. Hor reus de Haas te Bergum; te Jisp, J. E. de Graaff, cand. te Groningen. Bedankt voor Anloo, door J. E. de Graaft', oand. Verbeterd bericht Geref. Kerken. Beroepen te Spijkenisse, H. Mulder te Zaamslag B. Menige der zoogenaamde vrouwenziek ten kunnen gerangsehikt worden onder ongesteldheden der lever, maag en inge wanden. Een vrouw heeft min of meer zittend werk, zij krijgt niet de beweging, de frissehe lucht en de regelmatige .ren van rust die een man heeft en dit veroor zaakt veelal een onregelmatige werking der ingewanden en later verstopping. De vrouwen weten wel, dat verstopping het grootste gevaar is, dat zij te duchten hebben, want wanneer de darmen verstopt zijn, zwellen ze erg op, verplaatsen be langrijke organen van het vrouwelijk gestel en veroorzaken maagpijn, misselijkheid, moeilijkheid bij het ademhalen, winderige krampen, hoofdpijn, slapeloosheid, braken, bloedarmoede, zenuwachtige aandoening enz. Iedere vrouw dient een doosje Fos ter's Maagpillen bij de hand te hebben en een dosis te nemen, telkens wanneer er onregelmatigheid der ingewanden is. Dit middel geneest verstopping, en elke lever-, maag- en ingewandsziekte, en daar het sleohts uit plantaardige stoften is samen gesteld, is het volkomen veilig voormannen en vrouweD, jong en oud. Overtuigt U dat U de echte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekening van .James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, a f0.65 voor één- of f 3 60 voor zes doozen. Middelburg. De bij het 3e Regiment Infanterie overgeplaatste kapitein Muller, is ingedeeld bij het 2e Bataljon alhier en belast met het bevel over de 3e Compagnie. Goes. «Euphonia" heeft besloten a. s. Vrijdagavond te oonoerteeren op de tent op de Groote Markt. Vlisslngen. Door de vrijzinnige kies- vereeniging „Algemeen Belang" zyn tot eandidaten voor de a.s. verkiezing van leden van den Raad gesteld de aftredende leden A. J. van Ockenburg Sr., J. P. Ver maas, W. S. Bosch, J. van Raalto en mr. J. Smit. In plaats van het anti-revolutionair aftredend lid P. Merckens werd gesteld J. G. de Jonge. (Hand.) Krabbendijke. Dhr. W. van Kruinin- gen thans wisselwachter alhier, is met ingang van 16 Jiini benoemd, tot Arbeider- Telegrafist, en is aan hem als zoodanig de halte RessenBemmel als standplaats aangewezen. Vlissingen. De uitslag alhier is als volgt: District I. II. III Aantal kiezers 960 659 874 Uitgebr. geld. stemm. 757 654 666 II. Honterman 298 241 264 C. A Kalbfleisch 327 226 248 Th. de Meester 293 187 248 F. Merckens 338 280 320 J. Ossewaarde 58 26 62 J. A. Pieterse v. Wijck 34 18 46 Jos. van Raalte 344 231 261 Mr. G. W. Sannes 83 39 74 P. J. Siegers 401 322 296 Te 's-Gravenhage is overleden dr. G. Smit Sibinga, oud-conrector aan het gymnasium te Middelburg. Zaterdagvoormiddag is te Houthem te zijnen huize, verdacht van valschheid in geschrifte, gearresteerd nadat een huis zoeking had plaats gehad, een 29-jarige hoofdinspecteur der Noord- en Zuid-Neder- landsehe Levensverzekering-Maatschappij, gevestigd te 's-Gravenhage en ter be schikking der justitie gesteld. Reeds dien zelfden middag is de instructie geopend terwijl de rechtbank rechtsingang heeft verleend. Men zegt, dat deze arrestatie in verband staat met de aanhouding van den adjunot-inspeoteur A. dierzelfde maat schappij, die te Blerik eveneens werd ge arresteerd wegens valschheid in gesohriite, gepleegd bij het sluiten van levensver zekeringen en naar de gevangenis te Maastricht werd overgebracht. Naar wordt medegedeeld, is de af- deeling ScheveniugenDen Haag van de Christen-Democratische party door het partijbestuur geroyeerd wegens 't steunen van de candidatuur van den heer Talma in strijd met het besluit van het partij bestuur. Predikant-forens. De gemeenteraad van Amersfoort handhaafde na reclame den aanslag als forens in den hoofdelij ken omslag voor een predikant wonende te Hoogland, gegrond op art. 245, 40., Ge meentewet (persoonlijk verblijf in de ge meente op meer dan 90 dagen tot ver vulling eener dienstbetrekking en uit oefening van een beroep). Gedeputeerde Staten van Utrecht vernietigden iu beroep dezen aanslag, op grond dat naar hun oordeel het ambt van predikant noch als een dienstbetrekking, noch als een beroep kan worden aangemerkt. NR. Ct.) In Drente zijn alle aftredende liberale on in Noord-Brabant alle aftredende katho lieke statenleden herkozen. Heden Over- ysel en Groningen. Terwijl een 9-jarig meisje te Stratum al spelende voor een kar uitweek, werd zij door een juist passeerende auto gegrepen en overreden. Te Leek is een 5-jarig knaapje in een sloot by zyns vaders boer derij te water geraakt en verdronken. Te Joure is eeD timmerman van 'n steiger gevallen en bleef op de plaats dood. Een 23-jarige dronken man die van de kermis te Rhenen komende, door de stoomtram werd overreden, is aan de gevolgen ge storven. Te Heerenveen ziju twee 4-jarige knaapjes, die met elkander in een tuin speelden, te water geraakt en ver dronken. Te Oudega is een veehande laar aan den overweg doordat hij nog voor een aankomende tram wilde overloopen, dooh struikelde, door de tram aangereden en gedood. Te Nieuwesluis waren eenige knapen aan het spelevaren toen opeens een 8-jarig jongetje het evenwicht verloor, te water geraakte en verdronk. Wat na de tallooze teleurstellingen, die Frederik van Eeden in zyn socialen arbeid, de laatste jaren vooral, heeft ge leden, wel was te verwachten, zal, naar wij van welingelichte zyde vernemen, geschie den. Dr. Van Eeden trekt zich uit de eco nomische beweging terug en meer dan dat, hy zal ons land verlaten om zich in Duitsch- land te vestigen. Of hy daar later misschien zijn Tolstoiaansche principe wederom zal trachten tot werkelijkheid, te voeren, zal de toekomst kunnen leeren, voorloopig zal de wijsgeer-dichter zich tot filisofischen en letterkundigen arbeid bepalen. Rott. Nbl. Er is te Petersburg een geheimzin- zinnige samenspanning, die tegen nog ongenoemde personen te Peterhof gericht was, ontdekt. Een onbekende terrorist, wien opgedragen was de personen in kwestie te vermoordet), trachtte Zaterdag nacht in een trein dicht bij de plaats van zijne bestemming zelfmoord te plegen, blijkbaar om de misdaad niet behoeven te plegen. Daar de keizerlijke familie op het oogenblik te Peterhof vertoeft, hoorde men zeer op van revolverschoten in een tweede-klas-spoorrijtuig. Met moeite werd de deur van de zekere plaats opengemaakt en daar vond men iemand in een bloedpas liggen. Hij had zich een kogel in de rechterslaap geschoten, een anderen in de linkerslaap en een derden in de hartstreek, maar was nog niet dood. Hij werd naar het gasthuis gebracht. Bij hem vond men een paspoort met den naam Chernau. De overheid heeft van een ander man het geheele relaas van het complot vernomen en bezat een lijst met de namen van de samenzweerders. De politie bewaart het stilzwijgen. In Udine is een jonge Weensohe historicus, van goede familie, in hechtenis genomen, die een kostbaar handschrift uit de Barloliaansche bibliotheek aldaar zou hebben verduisterd. Na zijn inhechtenis neming poogde hij zich tot tweemaal toe van het leven te berooven. Het handschrift wilde hij verzenden naar een fotograaf in Weenen en men gelooft dat het hem slechts te doen was het te laten reproduceeren, Een vreeselijk tramoDgeiuk had dezer dagen plaats bij Athene, op de trambaan naar Phaleron. 's Avonds om 10 uur meest een volle tram te Gargavetta stil houden, daar hij met één machine de steile helling niet op kou rijden. Op het oogenblik dat deze aankwam werd een geweldige ont ploffing gehoord de ketel van de loco motief was gesprongen en water- en stoorn- stralen, die ook gloeiende kolen met zich meevoerden, spoten over den vollen wagen. Een onbeschrijfelijke paniek maakte zich meester van de passagiers der beide treinen. Toen de eesste opwinding voorbij was, kon men de slachtoffers van de catastrophe tellenvijftien personen waren door den stoom onherkenbaar verbrand en moesten in het hospitaal snel verbonden worden. Men sohrjjft het ongeluk niet ten onrechte toe aan den ellendigen toestand van het rollend materieel. Enkele berichten uit Rusland. Zater dag werd te St. Petersburg een kassiers- bediende door een twaalftal mannen aangehouden en van 6200 roebel beroofd. Een ergerlijke mishandeling heeft te Odessa een zekere Melnikof ondergaan. Hij verscheen Zaterdag op het politiebureau aldaar, en verklaarde, dat hij door een bende van 7 personen, ouder wie zioh ook eenige vrtuwen bevonden, met geweld naar een onderaardsehgewelfwasgebracht. Men had hem daar ontkleed en gemarteld, om hem mededeelingen af te persen over het verbond van het Russische volk, waar van Melnikof lid is. Men had hem met messen gestoken en het haar uitgerukt. Daarna had de bende hem veroordeold tot den dood door de strop. Door hulp geroep tot eenige voorbijgangers slaagde hij er ten slotte in de bende tot de vlucht te noodzaken. De politie heeft zich naar de door Melnikof aangeduide plaats be geven en daar eenige personen in hech tenis genomen. Melnikof's lichaam is over dekt met wonden en de meeste er van zijn van zeer ernstigen aard. Een achttal sociaal-democratische re dacteuren zullen op verzoek van minister Dernburg worden vervolgd omdat zij de bewering van Bebel en Erzberger over wreedheden die door koloniale ambtenaren gepleegd zouden zijn, hadden verbreid. Uit Teheran komt het bericht, dat Hissam Moelk Zaterdag in de buurt van Biravend een aanval op prins Salar ed Dauleh zou hebben gedaan en hem onder zware verliezen zou hebben teruggeslagen. Tegen de vredesakkoorden in, die men in Europa hoort, klinkt het krijgs rumoer in China haast ironisch. Toch is 'tdat geenszins: Fransche, Engelsoh-Ja- pansebe, Oostenrijksehe en Duitsche oor logstuig-fabrieken voeren een verwoeden strijd om de leveranties. In alle provin ces vormt men moderne divisies. China is van plan 4 linie-schepen en verschei dene pantserschepen en torpedobooten te doen bouwen. De beschaving Terwijl in monarchistische staten de hoogste diplomatieke betrekkingen, de ambassadeursposten, meest aan mannen uit aristocratische kringen of gewezen ministers en generaals opgedragen worden, kiest de republiek der Vereenigde Staten van Noord- Araerika haar diplomaten van alle rangen uit de meest uiteenloopende burgerlijke betrekkingen en zoekt zij vooral rijke men sehen. Waarom zij juist rijk moeten zijn? Dit vindt zijn reden daarin, dat de sala rissen der Amerikaansche ambassadeurs naar verhouding klein zijn, in ieder geval niet groot genoeg, om den stand op te houden, die bij de betrekking past. Zoo deelt een Engelseh hofblad thacs mede, dat de Britsche ambassadeur te Washington 100,000 gulden in het jaar verdient, terwijl de Amerikaansohe ambassadeur te Londen slechts 35,000 gulden jaarlijks ontvangt. Daarbij betaalt de laatste alleen voor de huur van zijn paleis. Dorohester House, in Londen, f 90,000 per jaar, en geeft daarin de schitterendste feesten, waarop zelden leden der koninklijke familie ontbreken. Hij moet dus jaar uit, jaar iu, diep in zijn eigen zak tasten. Daarom zijn de Ameri kaansohe ambassadeurs meest halve miljar dairs. De aanval op het politie-bureau te Zürieh verleden week en de bomaanslag daar gepleegd hebben ontstemming gewekt in Zwitserland tegen de Russen, die van de hun verleende gastvrijheid een zoo kras misbruik maken. Nu hebbeu gedelegeerden der verschillende universiteiten op een ver gadering te Lausanne besloten alleen aan die Russen toegaDg tot den universiteit te verleenen, die voldoen aan de voorwaarden in Rusland gesteld voor toelating tot de universiteit. Weer heeft een vreeselijk ongeluk bij het opstijgen van een ballon plaats gehad. Toen iu de voorstad Pueblo Rueno van Madrid de luchtballon «Cierzo" op zou stijgen, waarin graaf Mendoza Cortinas, zijn gemalin en zijn zuster plaats genomeu hadden, boden zich verscheidene arbeiders, die na het eindigen van hun dagtaak de werkplaatsen verlieten, aan, om bij het loslaten van den ballon te helpen. Nadat de touwen doorgesneden waren, verhief de ballon zich snel in de hoogte. Maar één schreeuw van ontzetting klonkt uit de rijen der toeschouwers op dat oogenblik. Twee jongens waren in de touwen verward ge raakt en werden door den balion mee in de hoogte genomen. Een gelukte het,zonder al te groote moeite, zich aan een touw af te laten glijden, de andere klemde zieh vast en vloog hooger en hooger. Plotseling liet hij echter uitgeput Iob en viel, eenige malen ronddraaiend, van een hoogte van 300 meter op de straat neer, waar het lichaam als een onherkenbare massa bleef liggen. Toen de ongelukkige losliet snelde de ballon, plotseling van veel ballast be vrijd, met zulk een sterken ruk naar boven, dat de inzittenden bijna eveneens ver ongelukt waren. Buitengewoon talrijk is het aantal Grieksehe emigranten die uit Bulgarije gaan om hun vaderland weer op te zoeken. De Bulgaarsohe autoriteiten, wien deze verhuizing een doorn in het oog is, doen wat zij kunnen om de emigranten vastte houden. Men belet hun den verkoop van hunne bezittingen enz. Nu echter hebben palrouilleereude soldaten bij de Grenzen een groep Grieksehe landverhuizers aan gevallen, om ze te verhinderen de grens over te gaan. Zes Grieken werden daarbij gedood. Dat het bericht hiervan in Grie kenland hevige verontwaardiging wekt, laat zioh begrijpen. Ontzaglijke prijzen zijn dezer dagen voor oude edities van Shakespeare op een verkooping te Londen betaald, prijzen, waarover men de handen ineenslaat. Tegelijk bleek weer hoe oude, zeldzame boeken voortdurend in prijs stijgen. De hoogste prijs f 24.000 werd voor een exem plaar, dat in goeden staat was, van de eerste Shakespeare-uitgave in groot-folie, betaald. In 1856 werd voor dit boek sleohts 15 guineas gegeven. Een andere folio-uitgave vau 1663 bracht f16.000 op. Zij bevatte ook de zeven «twijfel achtige" stukken, waarvan men niet weet, of Shakespeare daarvan de schrijver is. Verrassend hoog waren ook de prijzen voor de zeer zeldzame eerste uitgave van het tooneefspel, 't welk op Shakespeare's tragedie «Hendrik IV", tweede deel, volgt. Dit werd voor rond f 20.000 verkocht en f 12.000 was de prijs voor een uitgave van «Arden of Faversham", een tooneel- spe), dat ook aan den beroemden Engel- sohen dramaturg toegeschreven wordt. In het geheel bracht de veiling bijna f 150.000 op, een som die totnutoe bij boekverkoopingen nog nooit bereikt is. Een te San Francisco aangekomen zendeling hangt een verschrikkelijk tafereel op van de verwoestingen door een cycloon en een vloedgolf, waardoor in de tweede hellt van Maart de Carolineneilanden ge teisterd en de Oleal-eilanden verwoest werden. De vloedgolf overstroomde het land en bedolf het onder een laag klei. 1500 roenschen verloren alles, wat ze be zaten op een eiland verdronken 250 men- sohen. De storm duurde drie dagen, alle hoornen en struiken werden ontworteld of bedolven onder de klei, waar de vloed golf over 'tland ging. Bij een wolkbreuk te Gradyville (Kentucky) zijn Zaterdagochtend tien men- sohen omgekomen. Den vorigen avond om 10 uur begon het te stortregenen. De Groote Kreek veranderde in een bruisende stroom, die na middernacht buiten zijne oevers trad en de meeste huizen van Gradyville wegspoelde. 21 mensohen wor den vermist. In den staat Illinois heeft een wervelstorm gewoed. Te New Minden zijn dientengevolge vier mensehen omgekomen, in West-York twee menschen, terwijl er 30 gewond werden. De grijze «kapitein van Kiipeniok", die thans gevangen zit, heelt nog altijd zijn gekke populariteit niet verloreD. Hij heeft dezer dagen weer een huwelijks aanzoek gekregen van een dame, die hem wil trouwen, zoodra hij vrij komt, en hem beloofd 100,000 mk. te vermaken, 1b geval zij sterft voor zijne invrijheidstelling of indien er, daarna Diet van het huwelijk komt. Als het berioht waar is, zal de man er dus uit zijn voor zijn leven. Overigens wordt ook bericht uit Berlijn, dat er in 't geheel reeds gelden tot een bedrag vaD 45<)0 mark voor hem zijn bijeengebracht. In Frankrijk zal men eindelijk het ontwerp op een ryksinkomstenbelasting behandelen, dat eigenlijk al jaren lang, onder verschillende ministeries, in de maak is geweest. De minister van financiën Cail- laux drukte aar, een dagbladredacteur zyn hoop uit, dat de Kamer Dog voor zy op reces gaat, zich zal uitspreken over zyn qitwerp. Tevtn» f'zdde de minister mee, cat bezitters v. n grot te vermogens't ge makkelijkst de belastingkunnen ontduiken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2