Kerknieuws, Schoolnieuws- Rechtszaken. Gemengde Berichten. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. eandidaten van reohts, met inberip van den oandidaat Talma stemmen zouden. Daarover geïnterpelleerd moest de Voor zitter, de heer Staalman uitroepenWoord breuk, en de antithese bleef over heel de linie van reehts en van links het parool. Zoo ziet ge hoe het vergaat den man die zich verzet tegen de publieke opinie. Het faat hem als zekeren ouden smid in den llsas, waarvan de Fransche romanciers Erokman-Chatrian verhalen. Deze had ge zworen dat geen spoortrein den heili gen grond van zijn geboortegrond bezoe delen zou. De eerste locomotief was in aantocht. Hij neemt een koevoet. Plaatst zioh ervoor, maar om overreden te worden. De antithese is als die locomotief. Zij is er en gaat door, ondanks uw tegenstand of doodvonnis. De antithese beheersohte deze en de vorige en zal nog vele volgende verkiezingen beheersehen. Goes. Niettegenstaande het gewoel der kiezersdrukte, waren Maandagavond op het «Slot Oostende" velen bijeen om de fees telijke ontvangst der komst van onze be minde Koningin te bespreken. De oproep door de heeren D. D. v. d. Bout en A. ft. Breetvelt namens het vorig bestuur gedaan, had alzoo goed succes. De heer v. d. Bout die voorzat, herin nerde eraan dat in de jongste Raadsver gadering de mededeeling van de komst der Koningin met ingenomenheid is ont vangen. Het bezoek zal kort zijn, slechts 50 minuten, sedert 1863 heeft Goes van een vorstelijk bezoek niet de eer gehad en spreker is er van overtuigd dat de in gezetenen het zeer op prijs stellen en om de Koningin bij dit zeldzaam voorrecht een waardig en feestelijke ontvangst te be reiden. De koningin heeft te kennen ge geven daar Hare komst uitsluitend ter kennismaking is en velen die nooit in de gelegenheid zijn of kunnen komen, Haar te zien zullen het des te aangenamer vinden, nu de gelegenheid zoo gemakkelijk aan geboden wordt. De commissie die zich tot taak stelde, den oproep te doen meende al is het nog drie maanden verwijderd, de voorloopige besprekingen voor de plan nen reeds nu te moeten doen. Spreker heeft vernomen dat er door buurtvereenigingen reeds vergaderingen werden gehouden ter bespreking van straatversieren eu twijfelt dan ook niet dat spoedig de overigen zullen volgen, want in '98 zoowel als in 1905 heeft Goes getoond feest te kunnen vieren en hoe veel te meer nu onze Koningin zelf komt zal men zich daarvoor beijveren. (Applaus). Hierna worden de besprekingen ge opend. De heer J. F. v. d. Leeuw wenscht dat het oude comité dat thans de oproep deed by acclamatie zal worden benoemd en geassumeerd, zooals bij vorige gele genheid met uit de buurtvereenigingen afgevaardigden te zenden. De heer J. Donner is het met den spreker ten deele eens. Er zullen nu wel afgevaardigden zyn die niet meer willen of in aanmerking kunnen komen, maar daarvoor konden door de buurt ?ereeniging anderen gekozen worden, maar is het wel noodig zei spr., de voorbereidende maatregelen worden door de buurtvereenigingenreedagetroffen. Het hoofdbestuur zal het wellicht zonder afgevaardigden kunnen doen, want voor het hoofdbestuur zal er dan toch zooveel niet te doen zijn. De voorzitter zegt muziek en vuurwerk is er ook noodig want een feest zonder muziek zou geen zin hebben. De keer J. de Hoogh vindt het ook noodig dat een hoofdbestuur optreedt om het feest voor de buitengemeenten des te aantrekke lijker te maken. Onder applaus wordt aan genomen een hoofdbestuur te benoemen. De heer Donner achtte het dan noodig om afgevaardigden uit de buurtcommissiën aan te wijzen. De heer Js- de Jonge Jz. vraagt of het wel noodig is afgevaardigden te zenden en deelde tevens mede, op een zinspeling door den voorzitter gedaan, dat de buurtvereenigingen zouden afdragen aan het hoofdbestuur, dat den Opril, Ko ning- en Keizerstraat beslist geen geld aan het hoofdbestuur wenschen af te dragen maar geeft in overweging het fonds van het hoofdbestuur te vormen uit een algemeene inschrijving. De heer Van Doorn zegt, dat de versiering meer de kom der gemeente betreft, en is dan ook van gevoelen dat die er buiten wonen, ongetwijfeld de kas van het hoofdbestuur het best kunnen steunen. De voorzitter maakt de opmerking dat hij zeer gevleid is door die toezegging en dan ook veel verwachting heeft van de bewo ners der Oostsingel om de groote kas te steunen. Da heer I. D. Fransen van de Putte zegt dat hij een vast hoofdbestuur gaarne zag aangewezen met steun van zoo noodig andere personen uit buurtvereenigingen. Alsnu wordt onder applaus het oude comité tot hoofdbestuurbenoemd,bestaande uit de heerende Burgemeester eere- voorzitter. D. D. van den Bout voorzitter, J. Z Risch, vice-voorzitter, R. A. Breetvelt, le secretaris, Js. de Jongen, 3e secretaris, P. A. de Ligny, le penningmeester, Th. R Lunenburg, 2e penningmeester. Allen nemen de benoeming aan. Enkele sprekers gaven in overweging ook gelden op de buitengemeenten in te zamelen, maar daar van werd geen succes verwacht, getuige de bijdragen voor eene zoo nattige instel ling als de Ambachtsschool. Het bestuur was er dan ook van overtutgd dat Goes als Gastvrouw, de gasten van de buiten gemeenten als belangstellende kijker* zal eotvangen zonder bijdragen, applaus. Daar de gemeente geen buitengewone kosten heeft, zal het subsidiedat van gemeentewege verwacht wordt, ook nog al finantieelen steun rerleenen, wat uit de mededeeling was af te leiden. Na de gehouden besprekingen wordt besloten dat het hooidbestuur bij de inza meling van gelden zal gesteund worden door één afgevaardigde uit iedere buurt- vereeniging. De heer W. Temperman geeft in overweging dat aangespoord wordt dat alle buurtvereenigingen spoedig ver gaderen om een afgevaardigde te kiezen. Het bestuur is het er mede eens wenscht daarvan opgaven uiterlijk 20 Juni. Op een volgende algemeene vergadering zullen de feestplannen ia alle bizonderheid ter tafel worden gebracht wanneer men alsdan kan begrooten over welke finantiën men te besohikken heeft. De besprekingen werden veelal met applaus begroet. De voorzitter, dhr. v. d. Bout dankt voor de opkomst en belangstelling en vertrouwt dat de volgende vergadering niet minder druk bezocht zal worden. Goes. Maandagavond trad in een over volle zaal in de „Prins van Oranje" alhier voor de kiezers op de heer da. M. H. A. v. d. Valk van Oud-Beijerland,om de beteekenis uiteen te zetten van de Statenverkiezing. Spr. deed dit in een gloedvolle, zaakrijke veelal door humor en rake zetten gekruide rede, die herhaaldelijk door toejuichingen van de vergadering werd onderbroken. Spr. trad op als ambtenaar van 't open baar ministerie tegen de liberale party, onder wier régime Spr. toonde 't aan uit de beginselen dier party en uit de histo rie vrijheid van onderwijs, godsdienst en consciëntie, enz. niet gewaarborgd zijn. Ook 't onderzoek naar hetgeen de libe rale partij, krachtens uitspraken van haar eigen corj'pheëen op arbeidswetgevend ge bied had gedaao, liep voor haar niet gunstig af. Van 'tin 1897 in't regeerings-program toegezegdearbeidscontract, pachtoontract, enz. was iu 1901 nog niets ingediend. Spr. behandelde in die verband ook 't ministerie- Kuyper en wees er op dat 't ministerie-De Meester tot nog toe nog geen enkele sociale wet in 't Staatsblad had gebraoht. In een keurige slotperoratie waarin hij de tegenstelling tussohen de beginselen der partijen in helder licht stelde, wekte Spr. op om te stemmen op de a.-r. eandidaten. In 't debat dat volgde en door twee sprekers, die ook door een groot deel der vergadering luide toegejuichtwerden,werd gevoerd, verweet een der debaters, de heer Constandse, den spreker o.a. leugens, ter wijl de heer De Muralt zich op uitspraken van v. Kol, v. Bylandt en anderen beriep om te bewijzen dat ook 't vrijzinnige minis terie christelijk regeerde. De heer Con standse, die nog gelegenheid tot repliek ontving, kon zjjn beschuldiging niet waar maken, wat door ds. v. d. Valk werd gecon stateerd, terwijl de heer De Muralt op alle punten van 't debat, dat over 't geheel langs de rede van den Spreker heenging en byna letterlijk aan dat van de vorige week door hem teStavenisse gevoerd herinnerde, door den Spreker afdoend werd beant woord. Het was een mooie avond voor de propaganda onzer beginselen en voor onze eandidaten. Jammer dat de vrijzinnig democraten door hun rumoerig ongema nierd optreden het door den Spr. uit gesproken dankgebed onverstaanbaar maakten en zoo weer een bewijs leverden hoe de vrijzinnigen tegenover den gods dienst en de oonscientie-vrijheid staan. Hun houding slak treurig af bij die van de anti-revolutionnairen bij 't optreden van prof. Treub. Toen toch werd geen enkele maal in de rede-gevallen en had de vergadering een ordelijk verloop. De repliek van ds. v.d.Valk werd herhaaldelijk door de vrijzinnigen onderbroken en gelijk gezegd hun honding onder 't dankgebed was schandelijk. Benoemd tot geneesheer-directeur van het ifeeuwsch krankzinnigengesticht te Bergen op Zoom, dr. D. Schermers. ZIerlkzee. Benoemd tot directeur der ambachissohool alhier, de heer H. P. Pomes te Zwolle. Stavenisse. In de Maandag gehouden gemeenteraadszitting werd afwijzend be schikt lo. op verzoek van de eerste weeg- brugvereeniging, om den gemeentegrond, waarop de fairbank_^ibr vereeniging is gebouwd, overeenkomstig de door haar gestelde voorwaarden in hoop te mogen ontvangen2o. op het verzoek van een comité te Zienkzee, om adthaesie te be tuigen met haar adres aan de 2e kamer, tot invoering van den Middel-Europeesohe lijd. O.- en W.-Souburg. In verband met den op 25 Maart plaats gehad hebbenden brand by P. Koole alhier, is hedenmorgen ter beschikking van de justitie gesteld de 21-jarige I. Franse, in dienst by ge noemde Koole. Hij is heden morgen per tram naar Middelburg vervoerd. Colijnsplaat. Maandagavond trad hier op in de Geref. Kerk ds. J. v. d. Berg, van Terneuzen, om eene rede te houden met het oog op de Statenverkiezingen. Op den bepaalden tijd van aanvang waren reeds bijna alle plaatsen bezet. Door ds. Staal werd de vergadering met gebed ge opend en daarna spreker met een kort woord ingeleid. Deze begon zijne rede die hoofdzakelijk inhield eene besohouwing van de versohillende politieke riohtingen in ons land, alsook de werkzaamheden van het vorige en het tegenwoordige ministerie. Duidelijk deed hij uitkomen wat de a.-r. partij beoogt n.l. in regeeringszaken erken ning van Godsbestuur zoowel als in maat schappelijk en huiselijk leven. Dat deze beginselen meerdoorde tegenpartij mochten worden geëerbiedigd kwam spreker zeer wensohelijk voor. Als voorbeelden van hetgeen de vrijzinnigen of onchr. partijen najagen, stelde hij de toestanden in Frank rijk voor en daartegenover de regeering in België. Als een bewijs wat liet ministerie-Kuyper uitwerkte, sprak hij van een aantal wetten, die ter voorstelling gereed waren, toen dat ministerie door het tegenwoordige werd vervangen, dat dezelfde wetsontwerpen bijna onveranderd overneemt. Op eene krachtige en welsprekende wijze wist hij alles klaar en duidelijk voor te stellen en spoorde eindelijk allen aan, te stemmen op de eandidaten door de a.-r. partij gesteld, daar ook van deze verkie zing, de richting der Eerste Kamer afhangt. Na deze rede gaf de voorz. dr. Staal eenige minuten pauze en elk de gelegen heid om zich op te geven voor debat. Dhr. Wiarda van Cortgene gaf zioh daartoe op, aan wie dan ook spoedig het woord werd gegeven en een half uur werd toegestaan. Hij maakte daarvan gebruik door de rechten der vrijzinnigen en socia len te verdedigen, op eene manier, die zelfs de lachlust opwekte. Ook werd het werk van dr. Kuyper weer nagewrocht en zoo mogelijk in een kwaad daglicht geplaatst. De samenstemming in '98 met radicalen, het uitvaardigen van wetten, waaruit geen chr. liefde sprak, zoo als in het „speetwetje" en de arbeidspensi- oneeringde minvorming der drankwet, het aanvragen van snelvuurkanonnen dit alles werd opgesomd door dhr. Wiarda, die ook nog verzekerde dat de anti-these eerst in 1901 was opgekomen en vóór dien tyd niet bestond. Op al die aantijgingen ging ds. v. d. Berg in en gaf den debater kort en zakelijk ant woord. Dat eenmaal de a.-r. party ter verkryging van uitbreiding kiesrecht had meegestemd met radicalen, gaf hy toe, doch dat dr. Kuyper de candidatuur-Troelstra had aan bevolen voor Tjitjerkstradeel, wilde spr. wel bewezen zien en anders zulke leugens gezwegen. De wetten zooals speetwet, enz. zyn later goedgekeurd doer tegenpartyders. Hoe de naastenliefde samen kan gaan met de aanschaffing van snelvuurkanonnen, zooals debater vraagdezou het dan van chr. liefde getuigen, als in geval van nood de soldaat onvoldoende gewapend tegen den vijand moest optrekken, en daar zeker den dood vinden Het ontstaan der anti-these dagteakent volgens spr. niet van 1901,maar reeds bijna een eeuw vroeger, toen de Fransche revo lutie ook in ons land zjjn invloed had doen gelden. Op alle punten werd door den spreker voldoende licht verspreid en nogmaals her innerd dat deze verkiezing niets anders is dan een stryd om de beginselen en dat, wie de christ. beginselen huldigt, en God erkent als de hoogste macht, zijne stem uit te brengen heeft op de eandidaten der rechterzijde. Hierna vroeg de voorzitter of spreker de vergadering wilde sluiten met dank zegging, waaraan deze voldeed. Goes. Heden werd de eerste veiling in het nieuwe lokaal gehouden. De heer H. A. Hanken sprak als voorzitter een kort woord ter opening en bracht hulde aan het gemeentebestuur van Goes voor de welwillendheid voor het alleszins flinke opgerichte lokaal. Met het oog op de verkiezingsdrukte kon Burgem. en Weth. bij de eerste veiling niet tegenwoordig zijn, maar de volgende week Dinsdag zal in tegenwoordigheid van het dagelijksch bestuur 't lokaal offioieel ingewijd worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Diemen, M. J. Beukenhorst te Larente Barendrecht, F. H. v. Leeuwen te Zundertte Tiel, P. A. v. Meurs te Oudkarspel. Ds. C. Kunst te Heerenveen, vroeger 1898 tot 1902 te Ouwerksrk, heeft tegen 1 Augustus zijn ambt neergelegd. Ds. Doevendans te Elburg nam nog geen besluit in zake 't beroep naar Amster dam. Geref. Kerken. Beroepen te Harderwijk, A. floeneveld te Kockengen te Sprang, J. H. Hout zagers te Kootwijkte Fynaart, W. Veder, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Mildam door K. O. Knottnerus, laatst Herv. pred. te Varik naar Waddingsveen door J. J. Wielenga te Zuidbroek. Bedankt voor Pretoria doer dr. B. Wie lenga te Arnhem (2e maal). Nlsse. Mej. B. D. G. Muidér, thans onderwijzeres aan de o. 1. school alhier met ingang van 1 Sept. benoemd by het Chr. onderwijs te Leiden. Kantongerecht Goes. Ter zitting van W Juni 1907 is vervallen verklaard het dodr C. de K., te Middelburg gedaan verzet tegen het vonnis van 28 Januari 1907, waarbij hij wegens het des nachts jagen zonder aote en verg.werd veroordeeld tot 2 maal f20 b. s. 2 maal 5 d. h. en met verb, verkl. en hevel tot uitlevering van het geweer, de drie hazen en den lantaarn of f 3, f 3 en f 6 b. s. 8 maal 2 d. b. 's-Üravenhage. De Hooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van F. Q. C. den Hollander, winkelier te Goes, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld wegens overtreding der arbeidswet. De Hooge Raad vernietigde het vonnis. Een glazenwasscher te Amsterdam viel uit het raam eener derde verdieping op de straat en overleed na eenige oogen- blikken. Te Hillegom kwam een meisje van 8 jaar onder een dogcar. Het was dadelijk dood. Te Dinxperlo was een arbeider bezig met een revolver t© spelen, zonder te weten dat die geladen was. Het wapen ging af en drong den man een kogel in de buik. Ernstig gekwetst werd weggebracht. Men meldt uit LochemDe have- zathe „De Cloese" werd heden in per- ceelen en kolommen verkocht voor onge veer 345 duizend gulden met inbegrip van de boomen. Het kasteel met naaste omgeving bracht 55 duizend gulden op, terwijl de boomen op dat perceel voor ruim 37 duizend gulden zyn verkocht. De Lochemsche berg en de Paaschberg zyn eigendom geworden van combinaties vau Lochemers, zoodat de vrye wandeling waarschijnlijk open blijft. Met belangstelling vernemen wy schryft De Tijd dat jhr. mr, Victor de Stuers, die in het r.-k. ziekenhuis te 's-Gravenhage met goed gevolg een oog operatie heeft ondergaan, weder naar zyn woning is kunnen terugkeeren. Te Heerlen werd door de mare chaussee Zaterdag aangehouden zekere D., wiens uitlevering door de Duitsche justitie was verzocht. In het daartoe bestemde locaal opgesloten, wisthy echter des nachts daaruit te ontkomen, door de ijzeren tra liën boven de deur weg te breken. Een lOtal marechaussees trokken aanstonds op jacht en wisten na groote inspanning den uitbreker, welke in Duitschland zal terecht moeten staan als inbreker, gisterenavond 7 uur opnieuw te arresteeren. Naar de Loch. Ct. meldt, bezocht Z. K. H. Prins Hendrik dezer dagen den Wildenboroh, bij Lochem, en bestaan er bij Z. K. H. ernstige plannen dit 600 H.A. groote landgoed, dat eerlang in veiling komt, aan le koopen. Naar men weet, is de Wildenberch het oude landgoed van Staring. Geepjagers. Een overvloedige geep- vangst kwam Zaterdag voor nabij de haven van Texel. Op stroom vertoonden zich een troep bruinvisschen, die ijverig jaoht maakte op een school geep. Duizenden gepen zag men uit 't water opspringen. Sommige visohjes poogden in hun angst zelfs uit de zee bij de steenglooiing van den dijk omhoog te dringen. Voortgejaagd door de bruinvissohen, kwam een school geep terecht in de nettenomheining van een vissoher, waar de vervolgden alleen zoolang veilig waren, totdat de vissohers de netten ophaalden. Daar de geep dien dag nog f 6 per tal opbracht, behaalden de vissohers, dank zij der buitengewone hulp der bruinvissohen, een aardig voordeeltje. Te Weesp zijn van den rijksont vanger f 10,000 zoek. In verband hiermee is zekere W. L. in voorarrest gezet. Volk Staking en uitsluiting le Eindhoven. In de Zaterdagavond gehouden vergade ring werd medegedeeld dat nog geen ant woord van de patroons-organisatie op hun voorstel van Donderdag j.l. is ontvangen dat voor de door de vereenigiDg begonnen fabriek is ontvangen f2000, f1500 voor aankoop van tabak, f 500 voor het maken van reclame en een bestelling van 160,000 sigaren is ingekomen, waarvoor het geld reeds werd gestuurd. Naar aanleiding van een artikel in het orgaan Handelsbelangen, waarin een verkeerd beeld van de staking wordt gegeven, werd besloten dit artikel in een manifest, hetwelk door geheel Neder land zal worden verspreid, te bestrijden. De fabrikanten blijven alsnog hun stand punt, bij het begin van het gesohil inge nomen, handhaven. Komen er geen voor stellen van hen bij de arbeiders-organisaties in, dau is het einde der staking nog niet te voorzien, aangezien deze geen verdere voorstellen aan de patroons-organisatie meer zullen doen. NC.) Recept tegen de muizen. Hebt ge in schuren of in huizen, Vrienden overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood Peinst gij soms met somber zwijgen Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint gij zelfs op gif en dood Strooi, op planken en in kasteD, Waar de muizen zich vergasteD, Frissohe wilde kruisemunt. 'kWed dat gij, na weinig dageD, Van de gansohe horde ontslagen, Gif en katten missen kunt. (Ned.) Root, de Amerikaansohe minister van buitenlandsohe zaken, is van plan, een reis Daar Mexioo te doen, naar het heet, om dat land te leeren kennen. De ware reden van zijn reis is echter vermoedelijk de bijeenroeping van een oonferentie aan gaande Midden-Amerika. Vervolg Gemengde Berichten op Pag. 4. Afloop Verkoojingen, enz. Goes. Door not. Pilaar werd heden geveild een beplanten dijk in de gemeente 's-Heer Atendskerkc tussohen Ouden- Kraaiertpolder en Oostpolder groot 1 B,A 2! A. 50 o.A. Wegens te laag bod opge houden. Middelburg- Gedurende het 3e kwar taal 1907 zal de benoodigde boter voor de soldatenmenage vau het garnizoen alhier worden aangekocht bij de firma L. Dekker Co., tegen den prijs van f 1,35 de K.G. Gedurende het 2e halfjaar 1907 is bij onderhandsohe aanbesteding leverancier geworden van het benoodigde reuzel en varkensvleesch ten behoeve van de sol- natenmenage de heer A. Beugelink alhier, resp. voorden prijs van f 0,80 en f 0,74 de K.G. Vlissingen. Heden werd door den Majoor Garnizoens-Commandant onder nadere goedkeuring herbesteed de levering van gerookt en pekelspek, noodig voor de soldaten-menages te VJissiDgen, gedu rende het tweede haltjaar. Ingeschreven werd door F. A. Snijders Zoon Amster dam, f 0.63°/iö, P. de Visser, Vlissingen, f 0.60, C. H. Gillesen, id., f 0.61, M. P. Glerum, id., f0.66, J. de Landmeter, id., f 0.65, P. Vroolijk, id., f0.63. AanP.de Visser de voorloopige toewijzing gesohied. Veilingsvereeniglng «Walcheren" MIDDELBURG, li Juni 1907. Aardappelen (nieuwe) 40 a 65 ct., Poters (nieuwe) 30 a 35 ct., Kruisbessen 21 a 25 ct., Doperwten 42 a 50 ct. alles per 5 liter; Komkommers 1 r a [4 ct., Kropsla 'M a 1 ct., Bloemkool 9 a 19 ct. alles per stuk Postelein 23 a 35 ct., Peulen 34 a 35 ct., Aardbeien 30 a 5o ct. alles per mandje; Spinazie 14 a 22 ct., Zuring 8 a 12 ct., Andijvie 20 a26ct. alles per ben; Peen 436 ct., Prei 1 ct., Seldery 4 a 6 ct., Uien 1 a l'/2ct., Pieterselie a VI2 ct Rammenas i'/j ct Rhabarber 2 a 8 ct., Bouquetten 7 a 15 ct. alles per bos Eieren f3.60, Eenden-eieren f3.80 a f3.84 alles per 10a stuks. VeiUngsvereenlging„Z.-Beveland". GOES, 11 Juni 1907. Kruisbessen, aanvoer 22,550 kilo, f6.5o a f 6,70 per 100 K.G., Kruisbessen, aanvoer 13.0O0 K.G., 6'/4 a 6' 2 ct., Appels 25 ct., beiden per kilo; Wortelen 10a 12 ct. per bos Doperwten 60 ct., Peultjes 26 ct., beiden per mandjeAar beien 20 ct. per potje. GOES, li Juni 1907. Nieuwe tarwe f 8,oo a 8,50. In de prijs kwam geen verandering. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f l,o2 4 fl,20; mlddenprijs f0,55 part. fo,6o per pond. Versche Eieren per 100stuks f 3,20 k f3,60; middenprijs f0,85, part. f 1,a fo,— per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was ruim. Boter ruimde niet geheel op. V.P.N. Eieren bij den hoop f3.75. Opgaaf van de Landbouwmaatschappj. Boter f 1,02 k f 1,20 per K.G., rekenprijs f 1,14 per K.G. Versche Eieren f3,20 a f 3,75 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,55 per 100 stuks, VLISSINGEN, il Juni 1907. Boter f 1,15 a f1,25 per K.G. Eieren f3,80 k f4,— per 104 stuks. ROTTERDAM, 10 Juni. Binnenlandsche granen. Tarwe. De aanvoer was kleiner dan vorige week en kon, hoewel langzaam, tot iets ver hoogde prijzen worden opgeruimd. Puike Essex werd verkocht van f 8,60 tot f 9 per 80 kilo en overigens naar soort en kwaliteit van f 9,20 tot f 10,25 Per 100 kilo. Rogge, met weinig aanbod, hooger. Per heet. f 6,60 a f 7. Haver moest iets lager worden afgegeven om te kunnen verkoopen. Per loo kilo f 8,70 a f9 en in een enkel geval iets daarboven. Bruine boonen hooger. Per heet. f 7,50 a f9,25. Blauwe erwten door weinig aanbod iets vaster. Per heet. f 8,50 a t 9. ROTTERDAM, 10 Juni. Buitenlandsche granen flauwer. Rogge per 21O0kilo: 74,25 ko. Helena f 194 Erwten per 80 kilo: Calcutta te Antwerpen aangekomen f7,42! boordvrij hier geleverd. Ma is per 2000 kilo: Amerik. Mixed uit zeeboot gestort f 136, f135, dito dito (oude oogst) uit zeeboot gestort, 1140dito dito dag. gewacht gezakt, f 1354 casra, dito dito Juli-Oct. aflading f 134, f I35, Servische Mixed stoomend f 133, Novorossisk stoomend f 130, grove Donau stoomend f 129. AMSTERDAM, 10 Juni. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche Blauwe f2,60 a f2,80 dito Bonte f2,60 a fo,dito Blauwe pooters fo,a fo,—Geldersche Blauwe f 2,50, a f 2,60, dito Krale f o,— k f o,— dito bonte f o,a f o,Zeeuwsche Blauwe f 2,5o a f 3,20, dito Bonte f 3,— k f 3,40, dito Eigenheimers f 0,— a 1 o,—dito Pooters f o,— k f o,Maltha's 7 a 8 cent per kilo, Andijker muizen f5,20 4 f 6,20, kleine dito 1 5,a f5,80. Aangevoerd 8 ladingen. ROTTERDAM, 11 Juni. Ter veemar kt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd24 paarden, 581 magere runderen, 819 vette run deren, 189 vette kalveren, 232 nuchtere kal veren, o schapen, 0 varken, 107 biggen, 0 bokken, 2738 runderen 2638 ossen, 4O45 vette kalveren, 3034 stieren. Prijzen: runderen 34 a 42 c., osser. 32 a 40 c., stieren 30 a 35 c. kalveren 40—50 k c., scha pen fa flammeren faf Melkkoeien f155 k f 25O, kalf koeien f 170 k f315, stieren f87 k f190, pinken f 55 A f145, graskalveren 20 a 3o, vaarzen f80 a f175, slacht- f Oo a f 000, biggen f 6 k f 12, Ponny's flSo k f 250, Paarden f30 k flio. Nuchtere kalveren: fok- f12 k fl8; ld. slacht- f9 a f 12. Biggen per week f 1,10 a 11,60. Handel vette runderen vlug. naar waarnemingen in den morgen van 11 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.1 teHorta, laagste stand 748.7 te Wiek. Verwaohting: zwakke tot matige Zuid- Westelijke wind, veranderlijke bewolking, aanvankelijk nog regenbuien. Weinig ver* andering van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2