J. WONDERGEM Uit de Tweede Kamer. Kerknieuws. Schoolnieuws, RECLAMES. Wanhoopt niet meer. Gemen< deren zóó zou regelen, dat de noodzakelijk heid van het huwelijk en dus het huwelijk zelf ondermijnd wordt 1 Hij wilde wel, maar hij durfde niet. En waarom niet Omdat hij begrijpt, dat de Christelijke partijen in beide Kamers zich met hand en tand tegen elke ondermijning van het huwelijk zouden verzetten. Het wetsontwerp zou verworpen worden en de Minister zijn doel missen. Het gaat met hem als met dien anderen vrijzinnigen Minister, die eenige jaren ge leden voorstelde bij versohil tusschen man en vrouw over de opvoeding der kinderen de beslissing te leggen in de handen van kantonrechter Op grond van Gods Woord kwamen de Christelijke partijen in de Tweede Kamer daartegen op. Immers God heeft niet den kantonrechter, maar den man tot hoofd van het gezin gesteld. De liberalen vonden dien tegenstand dwaas. Dat was alwéér (dachten zij) een vermen ging van den godsdienst met de politiek Ondertusschen moest die vrijzinnge- Minister toegeven en afzien van zijn voor nemen om den man weg te wroeten van de plaats waarop God hem zette. Tegenover den onbedwingbaren lust van al wat vrijzinnig is om Gods ordinantiën met voeten te treden, kan nooit krachtig genoeg gewaakt en gestreden. Laat daarom alle man, die zich voor den Almachtige buigt, opkomen als een sterke waterstroom om op den dag der verkiezing hun stem uit te brengen op de candidaten der Christelijke partijen. Met den naam nbloc" is men gewoon in Frankrijk aanteduiden twee of drie partijen die aan elkander verwant zijn. In bijzaken verschillend, in hoofdzaak één. Als 't er op aankomt laat men datgene rusten wat verdeelt, en traoht, houw en trouw, de hoofdzaak te redden. Dat is juist gezien. Wie in hoofdzaak eenstemmig zijn moeten niet vallen over ieder strootje. Dan helpt men den tegenstander op den troon en zichzelf in den put. Zoo begrijpt men het ook bij ons meer en meer. Het laatste bedrijf in deze ineensmelting had de vorige week plaats doordat ook de vrije-liberalen tot het blanoo-artikel zijn toegetreden, en dus heel de linkerzijde van Tydeman tot Troelstra «n haie ge schaard staat, tegenover de rechterzijde die evenzeer een „Woc" vormt. Voor alle kiezers een les om, in dit opzicht, hunne leiders aan rechter- en linkerzijde te volgen, en oude veeten te vergeten. Eendraoht maakt macht. Gisteren was 't opruiming in de Kamer. De verschilende wijzigingen, ten doel heb bende het regeeringsartikel artikel IV van het ontwerp te verbeteren, zijn nog eens alle door den minister onderhanden genomen en veroordeeld. De eene verandering was onnoodig, een tweede niet gewenscht, een derde aan be zwaren onderhevig, een andere weer niet technisch in orde. En zoo kregen ze alle de bons Ook van de Kamer. En daar gingen ze. Eerst het amendement-Van Veen, met zyn onderhoudsplicht tot 18- jarigen leeftijd, zijnde eigenlijk een sub- amendement-Idsinga, dat nu aan de beurt kwam. Voorts het onnoodige amendement- Limburg, om den rechter in de beslissing omtrent den onderhoudsplicht vrij te laten, b\j aldien meer dan één man in het spel betrokken waren. Het was anders op het kantje af, want het stond veertig tegen 37. Daarop volgde het trio Van Styrum, Van Karnebeek en Regout. Alle drie de amendementen gingen als baksteen en naar den kelder, zouden de jongens zeggen. Ook dat van dhr. Regout, die volgens dhr. Heemskerk niets miszegd" heeft. Want ieder zal toestemmen, dat de natuur lijke vader" de lievelingsuitdrukking van dhr. R-gout de vader is. Eu de vader van een natuurlek kind is de natuur lijke vader! Dat vond ook de Kamer zeer natuurlijk en dat is haar waarlijk 1 iet kwalijk te nemen. Niet noodig, klonk het d-arom en weg was het amendement Zoo was de baan geëffend voor he regeeringsartikel, dat met 59 tegen 17 stemmen werd aangenomen. Het luidt in zijn geheel aldus „De vader van een natuurlijk kind, dat niet door hem erkend is, is verplicht, door een uitkeeriug, in het onderhoud en de opvoeding van het kind gedurende de min derjarigheid te voorzien. Vader wordt vermoed te zijn degene, die met de moeder gemeenschap heeft gehad tnsschen den driehonderd en eersten en den honderd negen en zeventigsten dag, vooraf gaande aan dien, waarop 't kind is geboren. De rechtsvordering tot voorziening in het onderhoud en de opvoeding wordt afge wezen indien de verweerder bewijst, dat de moeder, binnen don in het voorgaand id bedoelden termijn, met een of meer anderen gemeenschap heeft gehad, tenzij uit deze gemeenschap het kind onmogelijk kan zijn ontvangen of, in het algemeen, indien de rechter in gemoede overtuigd is, dat de verweerder niet is de vader van het kind." De Minister heeft dus wil van zijn werk. Toch was de lust tot amendeeren bij velen niet vergaan. Hit bleek bij het volgend artikel, waar gesproken wordt over de plaats d.i. over de arrondissernents-recht- bank, waar de eisch tot onderhoud moet worden ingesteld, alsmede van den inhoud van het vonnis, bij aldien de vordering wordt toegewezen. Dhr. Limburg had zijn verlanglijst ge reed. Vordering bij den kantonrechter en kostelooze procedure voor het kindstonden bovenaan. Dhr. Heemskerk stelt er zich vierkant tegen. De arrondissementsrecht bank is de aangewezen plaats, niet dat van het .kanton. Daar is de procednre beter ge waarborgd tegen alle mogelijke onvoor ziene dagvaarding. Ook dhr. Van Styrum en dhr. Van Veen deden mede. Zij willen hoewel niet precies op dezelfde wiis, een termijn stellen (vijf jaren) binneu welke de ei3ch ontvankelijk zal zijn. Anders zou het wel eens kunnen voorkomen, dat een ge zeten burger en wellicht vader van talrijk kroost na jaren door een wettelijk proces gedwongen zou kunnen worden tot voediDg en verzorging van een vroeger doorhem verwekt kind. Vervolgens kwam er nog een paar amen dementen ter sprake van de heeren Van Idsinga, Lohman en Van Wassenaar v. Catwijok. De afgevaardige van Bodegraven zou gaarne zieu, dat de vordering tot alimentatie ontzegd werd aan het kind van een erkend ontuchtig levende vrouw. En dan op het platteland met zijn alles behalve strenge zeden vroeg dhr. Hugen- holtz, leven die menschen daar in ontucht Immers neen. Een zeer los sexueel leven is daarom nog geen ontuchtig leven. Waar is eohter de grens 't Zal er dan voor den rechter op aankomen om hier onder scheid te maken en die grens aantegeven. De heer Lohman verdedigt in een vol gend amendement het belang der gehuwde vrouw. De Goesche afgevaardigde wil, in geval een vrouw zioh overgaf aan een man, van wien ze wist, dat hij gehuwd was, aan een uit die gemeenschap geboren kind, eenvoudig den eisch tot onderhoud en op voeding ontzeggen. En welke straf krijgt dan wel de gehuwde man had een vrouw gevraagd, die het betreurt, dat er geen vrouwen in de Kamer zitten. Er is hier eohter van geen straf sprake, zegt dhr. Lohman. De vrouw heeft zioh vergist als zoovele anderen. Men moet het huwelijk hooghouden. De wetgever moet hierin voorgaan. En wordt nu aan de bijzit van een gehuwden man, wellicht vader, de verzekering gegeven, dat haar onwettig kind minstens even goed, zoo niet beter verzorgd zal worden, dan het in wettig huwelijk geboren dan wordt feitelijk het huwelijk onderwoeld en onder mijnd. Dan zijn in vele gevallen de wet tige kinderen met de wettige moeder, die gewoonlijk toch al achterstaat bij de bijzit, de dupen van zulk een toestand. Dhr. Hugenholtz liep niet bijster hoog met die wijziging door dhr. Lohman voor gesteld. Op welken grond Op dezen o.a.: Als een vrouw weet, dat zij gemeenschap heeft met een man, die gehuwd is, behoeft dat niet altijd een onzedelijke daad te zijn. De man kan ongelukkig gehuwd zijn en dan bij die vrouw troost zoeken Schrale troost die alzoo verkregen wordt. Een bespreking, die in woorden verliep. Volstrekt geen beslissing. Uitstel een dag, een week, nog langer dan een week, uitstel vermoedelijk tot Woensdag 19 dezer. De heeren hebben alzoo de gelegenheid om de amendementen nog eens van alle kanten te bekijken, te wikken en te wegen. Het zal intusBChen al heel mooi zijn, als de Kamer, nog vóór zij op zomer-recès gaat, n.l. 28 Juni deze materie ten einde brengt en het ontwerp in zijn geheel in stemming kan komen. Het mooie raakt er zoo doende of. Vooral als er nog in- oidenten bijkomen zooals Vrijdag, toen dhr. Van Idsinga te midden van zijn speech om aan een „m ontucht levende" vrouw de vordering van onderhoud en opvoeding te ontzeggen, plot» ophield, toen hij meende uit een hoofdbeweging van den voorzitter te kunnen opmaken dat de rede hem niet welgevallig was. Tenminste de afgevaardigde van Bode graven verklaarde het stilzwijgen van dhr. Roëll op zijn vraag naar de beteekenis van dit kmaken of schudden, zóó, alsof de voorzitter wilde zeggen „Houd ioch op mijnheer Van Idsinga met dit gezeur". En dhr. Van Idsmga hield op, ontstemd genoeg en ging zitten. „Take it coolly", dacht dhr. Lohman en ging, alsof er geen vuiltje aan de lucht was, redeneeren over zijn voorstel, om n 1. geen actie intestellen, bijaldien de vrouw wist, dat de man, met wien zij gemeensohap heeft gehad, gehuwd is. Zooals we zeiden, acht dhr. Lohman het tegengestelde, dus wel in zoo'n geval een actie in te stellen, een ondermijnen van het huwelijk. Het ooncubinaat gaat men dan plaatsen naast het huwelijk. Dat is een sohandaal, zegt dhr. Lohman. Hij kan zioh dan ook niet voorstellen, dat er een lid vau de rechterzijde is, die voor dit ontwerp zal stemmen, als dit, zijn amen dement niet wordt aangenomen. De afge vaardigde ran Goes spreekt hier van de rechterzijde. Van de linkerzijde was er dadelijk een geweest, die het amendement had bestre den en de bestrijding later nog eens aan dikte. Het was dhr. Hugenholtz. Deze zag daarin een soort vrijstelling voorden man. Ook de minister, die trouwens van al de amendementen al heel weinig hebben moet voor een enkele zooals dat van dhr. Limburg voelt hjj wel wat, doch is er op de keper beschouwd er tooh tegen, Neem bet mtar kalmpjes op. omdat de procedure voor de rechtbank tot betere instuctie van de zaak leidt, dan wel voor den kantonrecht ook de mi nister verklaart zich tegen het amendement Lohman. Tegen de argumenten door den voorsteller aangevoerd, staat dit volgens Z.Exo. over, dat, bijaldien de gehuwde man weet, waar zijn ongeoorloofde ver houding op uitloopt, deze zich wel beden ken zal, vóór hij aan zoo iets begin. Voorts was de geheele bespreking een herhaling van het voorgoande. Alleen met dit ou derscheid, dat nu en dan de minister zijn afkeurend oordeel liet hooren of wel zijn tegenargumenten. In 't Verkiezingsnommer van Zater dag hebben wij verzuimd bij de aan beveling van onzen vierden cundidaat den heer WONDEROEM, diens naam met vette letter te doen drukken Deze vergissing herstellen wij bij deze. Niemand mag uit dit onwillekeurig verzuim besluiten als zou er onzer zijds mindere animo voor de candida- tuur-WONDERGEM zijn. Integendeel, als alle landbouwers hem stemmen, komt juist de heer WONDERGEM er met het grootste stemmencijfer door. Stemt allen op Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sybrandaburen W. Hamilton of Silverton Hiü te Abbekerk. Bedankt voor Amsterdam door T. Doe- vendans te Elburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar Baambrugge door E. de Jager te Schipluiden. Heden werd te Rotterdam tele- gralisch bericht ontvangen van het over lijden van den missionairen Dienaar des Woords van de geref. kerk van Rotter dam B, ds. C. J. Ruyssenaers. 9 Juli 1901 werd hij afgevaardigd voor den dienst te Poerholingo (Java). Te Utrecht is overleden do heer R. Husen, hoofd der gereformeerde sohool aan de Vollerbrug. De overledene was meer dan 40 jaar bij het christelijk onderwijs werkzaam. De Pinkpillen zullen U genezen. Dat zeggen wij aan hen die lijden. In vele huizen waar men leed, waar men weende, hebben de Pinkpillen gezoudneid en vreugde gebracht. Wanneer de Pink pillen in een huis binnen komen, gaat de ziekte er uit heen. Mejufïrouw J. H. Dekker, Gedempte Vest no. 2 te Rotterdam, schrijft: „De ondergeteekende was gedurende jaren lijdende aan pijn in dezijdeenzwakte. Zij is de Pinkpillen gaan gebruiken om te zien of die haar een beter resultaat zouden geven dan de middelen die zij nutteloos had iDgenomen. Zij verklaart dat zij na het derde doosje een merkbare verbetering ondervond. Zij is met de behandeling door gegaan en kan met zekerheid getuigen dat zij is genezen. Zij beveelt de Pinkpillen aan allen aan die aan bloedarmoede en zenuwpijnen lijden.'' Mev. de Wed. Brouwer Nispe, bakkerij, Z. Z. Haven, C 36, te Bergen-op-Zoum, sclirijft: „Mijn dochtertje Cato, 14 jaren oud, was zoo hevig lijdende aan bloed armoede dat wij geloofden dat zij lering had. Zij is met de Pinkpillen begonnen, en na eenige doosjes gebruikt te hebben is zij een gezond, krachtig, welvarend meisje geworden." De Pinkpillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, scheeie hoofdpijn en zenuwaandoeningen. Prijs 11.76 de doos, fö.de 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, floofd-depóthouder voor Neder land en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eoht verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos en voor Goes en omstreken bij Gebr. Muider, Drogerijen en Verfwaren. UIT DE PROVINCIE. Tot ons leedwezen kon heden de lezing van ds. v. d. Valk te Wemeldinge niet doorgaan. De vrienden te Wemeldinge zijn hierover met recht ontsteld en ontstemd geweest. Ds. v.d.Valk moest echter,wegens 't tegen zijn wil afspringen eener afspraak, die hem 't optreden te Wemeldmge moge lijk zou gemaakt hebben, zijn plan om te Wemeldinge de vrijzinnigen eens aan den tand te voelen, en zichzelf door de vrij zinnigen aan den tand te laten voelen, laten varen. Z.Eerw. moest Zondag te Ocid- Beijerland zijn. D.V. komt hij echter naar Goes a.s. Maandag. Wij raden onze vrien den aan niet laat te komen, want het zal wel vol zijn in De Prinse. Goes. Heden Vrijdag hadden de bewo ners der Lange Kerkstraat eene samen komst op het „Slot Oostende". Nadat re. kening en verantwoording was gedaan, ging men over tot bespreking of men met het oog op de a. s. komst van H. M. de Koningin de straat ook zou versieren' Besloten werd daartoe over te gaan. Een groot bedrag werd daarvoor staande de vergadering ingeschreven, terwijl zij, die niet tegenwoordig waren a. s. week zullen bezoohl worden. Twee afgevaar digden werden gekozen om de vergadering op a. s. Maandag bij te wonen. Goes. In een Vrijdagavond gehouden matig bezoohte vergadering van de al'dee- ling Goes van het „Groene Kruis", deelde de voorzitter, dr. Coenen, mede, dat ook aan onvermogenden water zal worden be schikt. De heer jhr. Lewe v. Nijenstein bracht het jaarverslag uit en van den staat der kas. Er is een saldo van f545,095. De heer Spaans werd als bestuurslid her kozen. Het voorstel van het bestuur uit zending van een kind naar de vacantie- kolonie werd besproken. De kosten bo dragen f0,90 per dag per kind. Het voor stel werd z. h. s. aangenomen. In de gemeenteraads vergadering van Woensdag a.s. 3 uur, komt aan de orde: I. Notulen; 2. Stukken; 3 en 4. Eervol ontslag aan C. van Schagen en G. J. Endhoven als onderwijzers aan school Ben J; 5 en 6. Benoeming onderwijzeres aan school 1 en stembureau!7. Suppletoire kohieren school geld op de scholen A, C en J 8. Wijziging der gemeente-begrooting voor 1906; 917. Voorstellen B. en W. tot indijking van het afgesneden gedeelte der Middelburgsche haven. Voorts naar aanleiding van verzoeken van J. A. en E. H. Zip om afkoop van vischwater; en van J. Goedbloed om fe worden vrijgesteld van den dienst bij de brandweer. Id. tot toe kenning van een pensioen aan den eervol ontslagen beambte bij de gasfabriek A. J. de LangeOok omtrent aanbesteding onderhoud plantsoenen en wandelwegenld. naar aanlei ding van het verzoek der Vereeniging »Samen Sterk" om voorschriften voor de behandeling van zuigelingen uittereikenDan tot verhuring van grond aan J. Kamermans en Wed. Nach tegaal. Eveneens naar aanleiding van het ver zoek van L. Thomassen om een jaarlijksche toelage als gemeente-onlsmetter en het aan schaffen van ontsmettingspakken. En tot het richtek van een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal betreffende invoering van den Midden-Europeeschen tijd. Middelburg. De stemming en herstem ming voor den gemeenteraad zijn resp. bepaald op 9 en 19 Juli. Middelburg. Behalve de lijst van dhr. De Rijcke is ojK van dhr. Joh. Verhage een candidatenli i ter candidaatstelliug van de heeren DielcmaD, Louwerse en v. Voort- buijsen ingekomen. Bedoelde lijst was ge- teekend door de navolgende kiezers Jobs. Verhage, H. J. de Graaft', C. van Lieie, P. Vader Jz., G. van Kleven, L. P. Polderman, W. K. Leijdekkers, J. Botting, D. van den Bosse, Jacs. Meijers Jr., J. Bommeljé, S. de Jonge L 56, J. Gilde, W. A. A. van Woerkens, A. C. van Woerkens, P. A. A. Kuijpers, C. Matthijsse Jr., H. Jansen Jz., dr. L Wa genaar, N. E. Melker, J. Muilman, W. J. Sies, J. F. Hooijkamp, P. C. Raaffels, M. Warnau, A. Willems en N. Bastiaanse. Deze 27 allen te Middelburg. J. M. Vermeulen, Chr. Christiaanse, J. Paauwe, S. Meijers, P. Coppoolse, M. Kerkhove, J. liiemens Jz., W. van Hekken en A. Langebeeke. Deze 9 te Serooskerke. Ds. J. B. Netelenbos, S. de Visser, A. Maljaars Sr., C. Annot en J. Wondergem. Deze 5 té Oostkapelle. A. Houterman, J. Buijs, L. Koppejan en L. Kodde. Deze 4 te Sint-Laurens. H. Hanse, L. Louwerse en P. de Visser. Deze 3 te Domburg. C. Vos, A. Dingemanse Az. en L. Dinge- manse. Deze 3 te Gapinge. N. Cornelisse en P. van Belzen. Deze 2 te Arnemuiden. Ds. A. Scheeie en W. de Wolf. Deze 2 te Veere. E. Maas te Vrouwepolder, C. Louwerse te Grtjpskerke, P. Tange te Nieuw- en St.-Joosland en Joh. Verhagete Aagtekerke. Middelburg. Voor den nieuwen cursus aan de Volkszangschool der vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk", meldden zich Donderdagavond 85 nieuwe leerlingen aan, waarvan ongeveer 35 kunnen aange nomen worden. Westkapelle. Op een verzoek van in gezetenen der gemeente Domburg, cm zoo inogelyk van de hinderlijke flikkeringen in hunne woningen, veroorzaakt door 't draai- iicht op den lichttoren te Westkapelle ont last te worden, is gisteren (Vrjjdag)avond van 9 tot 9',4ure door een op dat gedeelte uitziende, afsluiting, eene proef genomen, in hoeverre aan dat bezwaar kan te gemoet gekomen worden. Eikerzee. Gekozen tot lid van den ge meenteraad de heer Hanson met 53 van de 77 stemmen. In de Donderdagavond te Goes, onder voorzitterschap van den burgemees ter, gehouden raadszitting, die niet bijge woond werd door den heer W. Kakebeeke, werd tot kenrmeester van vee, vleesch en visch benoemd de heer W. L. Kalkman te Hoek van Holland met 9 stemmen tegen 3 op den heer J. Ingelse te Middelburg.Voor af hield de raad, op verzoek van dhr. Risch, eene bespreking in comité. Bij den aanvang der vergadering las de voorzitter een schrijven voor van den Commissaris der Koningin en Prins Hendrik aan de ge meente op Vrijdag 13 Sept. De vorstelijke personen zullen te ongeveer vijf uren des namiddags per rijtuig aan het Raadhuis arriveeren. Na een kort oponthoud zal eene kleine rijtoer worden gemaakt door de ge meente, om daarna te tien minuten over half zes per extratrein weer te vertrekken. De voorzitter voegde aan die mededeeling toe, dat het bezoek hem zeer veel genoegen doet, terwijl hij hoopte dat de Raad en de burgerij dat op hoogen prijs zullen stellen. H(j besloot met een „Leve de Koningin 1 Leve Prins Hendrikwaarop applaus volgde. Enkele verzoeken om afschrijving van koofdeljjken omslag, schoolgeld en hondenbelasting werden ingewilligd. Op ayn verzoek werd aan den heer M. C. van den Ende met ingang van 1 Aug. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer bjj het herhalir.gsonderwijs. (tl. C.) Ierseke. Vrijdagavond hield de ge meenteraad een vergadering, waarin na de vermelding van eenige ingekomen stukken aan de orde kwam een schrijven van Gedeputeerde Staten aangaandeeenonlangs aangebrachte wijziging in de verordening op de invordering van havengelden, enz. Volgens die wijziging zou bet havengeld alhier geheven worden voor Nederland- sohe vaartuigen naar een Nederlandschen meetbrief en voor vreemde vaartuigen naar een meetbrief van het land van herkomst, zoodat dus lerseksche en andere schippers uit ons land bijv. geen Belgischen meet brief mogen vertoonen. Hiertegen kwamen Ged. Staten in verzet, omdat zij de be- pkling in strijd achtten met art. 1 dor wet van 2 Jan. 1904, houdende een contract tusschen Nederland, België en Frankrijk omtrent het meten van vaartuigen, en waarbij meetbrieven uit die landen in al de oontraoteerende rijken gelijk reoht hebben. De minister van binn. zaken heeft zich met die zienswijze vereenigd en ver zocht nu door tusschenkomst van Ged. St. den raad de wijziging in te trekken. Hier aan werd voldaan. Op een verzoek van de vereeniging van burgemeesters en secre tarissen in Zuid- en Noord-Beveland om adhaesie te betuigon aan haar adres inzake verbodsbepalingen voor het berijden van kunstwegen met bepaalde vrachten, werd met 5 tegen 2 stemmen afwijzend beschikt. Van 3 ingezetenen waren verzoekschriften ingekomen om aan ieder hunner een ge deelte van de straat, do Hofstede genaamd, te verkoopen. De raad was van meening dat de gemeente dien grond kou missen, en besloot in beginsel tot den verkoop over te gaan, de voorbereiding aan burgemeester en wethouders opdragende. Hot kohier op de schoolgelden werd vast gesteld met een totaal bedrag van f 602,10. Voorstellen tot wijziging en af- en over schrijvingen op de begrooting der gemeente en die van het Burgerlijk Armbestuur werden zonder discussie aangenomen. Tot leden >an het stembureau op 11 dezer werden benoemd de heeren J. de Suhipper, G. Schipper en C. A. E. Sauer en tot plaatsvervangers de h.h. J. C. van der Burght, G. Hartoog en T. Cupery. In het stembureau voor de raadsverkiezing wer den benoemd tot voorzitter dhr. Cupery, tot leden de heeren Sauer, Hartoog en Van der Burght, en tot plaatsvervangers de heeren Schipper, De Schipper en Wesdorp. Westkapelle. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van den burgemeester, waren tegenwoordig alle leden. De voorzitter deelt mede dat een schrijven is ontvangen van de Gezond heidscommissie, houdende mededeeling dat zij zioh kunnen vereenigen met het ont werp tot aanvulling van art. 18 der woning wet betreffende het kenteeken van onbe woonbaarheid en wordt daarop door den raad met algemeene stemmen aangenomen. De commissie belast met het onderzoek der rekening 1906 van den kuntsweg WestkapelleBiggekerke, doet bij monde van den voorzitter dier oommissie (dhr. Cysouw) rapport, dat zij die rekening in orde hebben bevonden. Waarop de voor zitter (burgemeester) hun dank betuigt voor de moeite daaraan besteed. Op een ingekomen verzoek van den b nd van Ned. Onderwijzers om de school vergaderingen verplichtend te stellen, stellen burgemeester en wethouders voor, daarop niet in te gaan en afwijzend te beschikken, wordt door den raad met al gemeene stemmen goedgekeurd. Op een verzoek van de ingezetenen van Zoutelande, om vrijstelling van tolheffng bij 'tpasseeren van 't tolhuis met kachel- koleu van de tramhalte „Boudewijnskerke" stellen B. en W. voor dat te willen toe staan, en wordt door den Raad met alge meene stemmen „voorwaardelijk" goed gekeurd. Bij rondvraag stelt het lid den heer A. Minderhoud nog voor om van de aanwezige steen de hardste uit te zoeken en daarvan gooten te maken. Daarna werd de ver gadering gesloten. Gisteravond vergaderde de Antirev. Kiesvereeniging te O.- en W.-Souburg. Reeds de vorige week was deze vergade ring uitgeschreven, doch kon toen door het onweer niet doorgaan. Do liinke op komst toonde, dat er onder de leden be langstelling was voor de zaak, die b ohandeld zou worden, n. 1. kandidaatstelling voor de komende gemeenteraadsverkiezing. Bet bestuur had esn negental namen genoemd. Na eenige bespreking bleek, dat drie personen liever niet in aanmerking wil den komen. Gekozen werden met groote meerderheid als candidaten A. Arendse en A. Joziasse die zullen verzocht worden zich die keuze te laten welgevallen. Nadat verder eenige huishoudelijke zaken werden geregeld besproken sloot de Voorz. met eene opwekking aan de leden om ieder in hun kring met ijver te werken voor de chr. beginselen,vooral in de a.s. week bij de Statenverkiezingen dat ook in 't begin van ■V O# Juli ieder zijn opdat ook in So lijk eens een pi kunnen nemen selen opkomen t&ris met dankz Te Stoppc een knaapje, da: een diepe sloot om het te vertel stond met eene zoeken zyn zoo was, ophaalde. dood was, want ten onder water zetenen begonne ademhaling op i~ en met succes, half uur daarme gon liet kind tee het kwam steed was het bijna het ongeval. Op last slaat zijn in de lo. de subsidie bouwmaatschapi tigd te Goes, d.o wel zonder de 2o. de verklarin der voormalige van op- en aanwi b. de heeren J. Houwer, H. A. hoekc. de Bathpolders, ti Nederlanden, goederen en ree noemde maatsck akte van regelii sclien den Staal J. M. Kakebeeke A. Hanken en Januari 1907. Te Haarl uitslaande bram huishoudelijke brand ontstond ping, doordat tigheid kapok met een gasvlai of tien voor de toen ging het dat het gevaar bepaald bleef, Bij beaoh van Binnenland tijdvak van 15„ 14 Augustus verpleegster at voor vroedvrou' P. van den En ster in het Wi Gisteren konigin van Dt naar Engeland Majesteit de K grootmeester ba Bij K. B 1907, benoemd State, mr. M. van Staat. Een inge een beenwond, stuk papier vai stond bloedver^ van hij gisterei storven.Te Si den bericht ont matroos van een binnengekomen over boord is stuurman, die ding uitging, De Stude1 W ie, op een tusschen een en een toertje onderwijzing leeren griezelei bracht aan de de werktuigen rechtspleging, holden steen, van de kracht den waterdrup ongeloovige ge griezelen belus uitwerking van pellje niet gelo In Parijs w een student in toen de profes misdadigers vaa door middel hoofd neervalle betweterigen niet dulden keering en ov aan den lijve zoon op in voorzichtigheid Van een gering gestadig Deer, druppel nt en de student reeds bedenkel derdsten zag hand te bevei namen de pij sprong de huid vijf-en-twintigi krankzinnig. De Congo weet is een he gisohe politiek van koning Le Belgischen stat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 2