Voor buiten! Aaifeesledlagei. Afloop ïerkoopingen, enz. MveHentiën. Te pachten voor 7 jaren mm m©Qm, Marktberichten. 1. 5 gem. 21 r. WEILAND ach ter de hofstede van M. Barent- sen, nabij den weg naar de Zuid- watering naar Ritthem. 2. 3 gem. 72 r. WEILAND aan den Louiesjesweg aldaar. 3. 6 gem. 117 r. WEILAND aan den Groeneweg aldaar. 4. 3 gem. 232 r. WEILAND aan den Groeneweg en den Barends- weg aldaar. 5. 2 gem. 78 r. WEILAND aan den Noordloodweg II aldaar. 6. 1 gem. 44 r. BOUWLAED aan den Dorpsweg aldaar. «ie Verfwaren te gebiuiken, zoowel droge als natte. Men herinnert zich wel, dat direct na den ongelukkigen oorlog, waarbij Transvaal zijn zelfstandigheid moest ver liezen, verhalen liepen omtrent groote schatten, die president Kruger in veilig heid zon hebben weten te brengen. Steeds bleven deze geruchten in omloop. Thans weer geeft de World, het New-1 orkscho blad, een boeiend verhaal over de verbor gen millioenen. Een zekere Von Veltheim om den inhoud kort weer te geven Duitscher van geboorte en een avonturier in verschillende deelen der wereld, twerd voor den oorlog betrokken in een plan om president Kruger te ontvoeren. Eerst met JBarnato en na diens dood met de Joels werd 't komplot ontwerpen. Ten slotte wilden de Joels de zaak opgeven, Von Veltheim hield aan, hij kreeg een woordenwisseling met Woolf Joel, op diens kantoor te Johannes burg, en schoot hem dood. Men herinnert zich de geschiedenis nog wel; Von Velt heim werd geacht uit zelfverdediging ge schoten te hebben en vrijgesproken. In den oorlog wist Von Veltheim het vertrouwen van president Kruger te winnen Kort voordat deze naar Europa vertrok, droeg hij aan Von Veltheim en 3 anderen (Jan Potgieter, Pieter Smuts en een derde) op, den schat te verbergen. Het was on geveer f 12 500.000. Op vier plaatsen in het gebergte werd het geld begraven Von Veltheim teekende nauwkeurig op een kaart aan, waar. Een van de berg plaatsen is Soor John Kemp gevonden; er lag daar f 2.500.01)0 waarvan de Engel- sche regeering de helft kreeg. Er ligt nu dus nog f 10.000.000 verborgen. Een jaar of vier, vijf geleden gaf Von, Veltheim zqn vrouw een afschrift van de kaart en ging weer op avontuur uit. Die vrouw is nu te New-York en tracht uit te vinden of haar man nog leeft. Is hij dood, dan kent zy alleen het geheim, want de drie mannen die haar man geholpen hebben zijn ook dood, en Kruger eveneens. Heeft zij zekerheid, dan gaat zij op het geld uit. De mededeeling, dat een deel van den schat ooit teruggevonden zou zijn, is een verzinsel; het overige zullen we dus ook maar in haar waarde laten. Is u wel eens op het Petersburgsehe hoofdpostkantoor geweest? vraagt het Russische blad Slowo aan haar lezers. Wanneer dat het geval is, zult u zonder twijfel bemerkt hebben, dat de meeste der dames, die daar aangesteld zijn, zeer mooi zijn het is geen postkantoor, maar een bloementuin, moet men onwillekeurig uit roepen. Uit een brief van een zekere juffrouw Petrowa is nu gebleken hoe het kwam, dat daar zooveel schoonheden waren. Twee vriendinnen van deze dame hadden schrif telijk om een aanstelling op het hoofd postkantoor verzocht. Na een tamelijk langen tijd kregen zij haar sollicitatie brieven terug met de mededeeliDg, dat er geen plaatsen vacant waren en dat dit voorloopig ook niet zou gebeuren. Toen juffrouw Petrowa de teruggezonden brieven zag, viel haar op een der brieven een met potlood geschreven handteekening op. In derdaad had iemand moeite gedaan deze opmerking met gummi uit te yegen, maar dit was zoo slecht en onnauwkeurig ge- daaD, dat men de opmerking zonder groote moeilijkheden ontcijferen kon. En juffrouw Petrowa las«Dertig jaar, oud, mager, klein, leelijk". Door deze karakterbeschrij ving ten zeerste verwonderd, wilde zij zieh er van overtuigen, of ook haar vriendin op deze wijze gekarakteriseerd werd. En zie, het attest ontbrak ook niet op dezen brief. In een hoek stonden, nauwelijks leesbaar, de woorden «Leelijk, niet zeer jong meer". «Sedert eenigen tijd", gaat het blad voort, «is er inderdaad op het postkantoor een «esthetische ijver" waar te nemen. Deze heeft in geenerlei wijze de verkeerde toestanden in de posterijen uit den weg geruimd, maar uitte zich voorloopig in 't verlangen naar mooie en jonge vrouwe lijke beambten. Tegenwoordig is er alleen nog maar quaestie van dames, maar spoe dig komen ook de mannen aan de beurt, daar er toeh een zekere artistieke harmonie bereikt moet worden. Dan zal het post en telegraafbureau te Petersburg het ballet in alle opzichten kunnen vervangen. Fransche bladen maken zich blij met een vermindering van geboorten in Berlijn. Jaren achtereen trouwens hebben buiten- landsche bladen er op gewezen, dat de Fransche bevolking zoo goed als niet toe nam. Welnu, de statistiek der geboorten in Duitschland wijst ook op een afneming, althans voor de groote plaatsen. Het is een Duitsch blad, de Berliner Lokal-Anzeiger, dat er op wijst, hoe in Berlijn sedert 1876 bet aantal geboorten voortdurend en zelfs tot beneden de helft is gedaald. In 1876 werden er óp de duizend echtparen 240 kinderen geboren in 1885 reeds niet meer dan 179 kinderen, in 1895 noglS8kinderen en in 1905 slechts 110 kinderen. Dat is in 30 jaren een toenemende vermindering van 57 procent. Zondag op Zondag houden de wijn bouwers in Zuid-Frankrijk reusachtige be toogingen, nu in de eene dan ih de andere plaats. Verleden Zondag zijn ze weer samengestroomd te Nimes, waar de leider Marceliia Albert, die in een automobiel aankwam, stormachtig begroet werd door meer dan 200,000 betoogers. Maar wel waren de redevoeringen ditmaal minder heftig dan verwacht werd. De staking der zeelieden oefende haar invloed uitomdat men wel begreep dat de regeering daarmee thans de handen vol heeft, gingen er stem men op om haar den tyd te gunnen aanne melijke voorstellen te doen. Zal de fatale termijn van 10 Juni nu worden verdaagd Aan de betoogingen te Nimes Damen ook soldaten van het garnizoen te Agda deel, zonen van wijnbouwers, die van hun supe rieuren daartoe 'n verlof van 24 uur hadden gekregen. Vermeld wordt nog verder dat het nationale comité van de Fransche sociaal-democratische partij heeft besloten, een betuiging van sympathie aan de wijn bouwers in het zuiden te zenden. Te Napels heerseht onder de politie groote opwinding door het feit, dat de officier van justitie van plan is een bevel tot inhechtenisneming tegen een hoogen politie-ambtenaar uit te vaardigen. De reden van dezen maalregrl is, dat de beambte een maand geleden in een re staurant met Erricone, hel opperhoofd der Camorra, aan een tafel zat, terwijl in de onmiddellijke nabijheid eenige Camorristen een winkel binnendrongen en plunderden. De politie-beambte sehijnt daarvan geweten te hebben, want hij beval zijn agenten zieh aan de deur van het restaurant op te stellen en zieh niet vaü hun plaats te begeven. Nadat de roof gepleegd was, gingen Erricone en de politie-beambte naar den bestolene en rieden hem aan de bemiddeling van een afgevaardigde in te roepen, dan zou hij voor de geleden sehade met 1000 Lire schadeloos gesteld worden. Te Besaneon heeft de overheid een praetisoh middel te baat genomen om den ingezetenen goede melk te bezorgen. Hier geen draconische middelen of politie agenten met prooessenverbaal, integendeel, volle vrijheid voor iedereen, alleen open baarheid moet uitkomst geven. Er is daarom een wedstrijd uitgeschreven, waar aan alle melkslijters die te Besaneon melk leveren een vijftigtal ODgeveer kunnen deelnemen. Van de 20 leveranciers die de beste melk levereu zullen de namen worden gepubliceerd. Ook zullen enkele medailles en diploma's voor le qualiteit melk worden uitgekeerd. Bijna alle melk slijters hebben het balletje opgevangen. Hun is aangezegd, dat op een zekeren dag door de overheid te kiezen, van alle deel nemers bij het rondbrengen of verkoopen een zekere hoeveelheid melk zal genomen worden. Met de Besaneonners overtuigd, dat openbaarheid de grootste macht is om de sociale hygiënne tot haar recht te brengen, zij deze maatregel ook hier te lande ter overweging aanbevolen. Tijdschrift voor Soc. Hygiëne.) De Cauadeesche regeering heeft in den Amerikaansoheu Staat Montama van de Flathead-Reservation-Indianen 'n kudde van 300 buffels gekocht, die, zooals vanzelf spreekt, een groote som gelds gekost heeft en zal nu de grootste buffelkudde, die op het Noord-Amerikaansohe continent be staat, haar eigendom kunnen noemen. De 300 dieren zullen op een uitgestrekte weide in de provincie Alberta grazen. De grootste nog in vrijheid levende buf felkudde in Canada houdt zich in den drie hoek op, die door het Groote Slavenmeer, den Peaci en Heyrivier gevormd wordt. Nauwkeurig is het aantal der dieren niet op te geven, want sleehts zelden krijgen de Indianen er een van in deze wildernis te zien eu maar gelukkig, want anders zouden zij spoedig uitgeroeid worden, daar de Indianen zich niet aan de besehermings- wetten storen. De buffel bij het Groote Slavenmeer wordt de woudbuflel genoemd, doch is volgens deskundigen dezelfde als deprairie- buffel en heeft alleen in den loop van den tijd een dikkere pels gekregen. Men schat het aantal buffels, dat nog in Canada leeft op de 300 stuks, die onlangs te Montana gekocht zijn, 300 stuks aan het Groote Slavenmeer 38 in het Nationaal- park te Bauffi, 11 te Winnipeg en 2 te Toronto, te zamen dus 651 stuksde treurige overblijfselen van kudden, die 40 jaar geleden nog millioenen telden. Het vlak bij de Duitsehe grens ge legen landgoed Ogrodzenef is door een rooverbende overvallen. De Poolsche land eigenaar die het bewoonde en zijn vrouw werden gedood. Tussohen het dienstperso neel en de roovers werd formeel slag geleverd, waarbij vier roovers en drie bedienden werden gedood en verschillende anderen gewond. De overige roovers ont kwamen met een paar duizend roebel. Het schynt er met Chamberlain, den vroegeren Britschen minister van koloniën en den heftigsten tegenstander der Boeren zoo slecht uit te zien, dat men wel mede lijden met hem moet hebben. Gemeld is reeds, dat hij uit het Zuiden in zijn vader land terugkeerde. Wie hem zagen in Dover begrepen dadelijk, dat er geen woord waar was van al de berichten, die spraken van beterschap en van zijn weder-optredeu iu de politiek. Zy, die hem in Maart zagen vertrekken en nu weer zagen terugkomen, stemmen er in overeen, dat niet alleen het verblijf in 't Zuiden van Frankrijk hem geen genezing heeft gebracht, maar dat hy zieker is teruggekomen, dan hy vertrok. Zooals men weet is het voornamelijk de jicht, die hem kwelt. Zelfs met behulp van krukken is hij niet in staat alleen te gaan. Ook zyn armen kan hij bijna niet gebrui ken. Zijn pogingen om voor de groeten van het publiek op den steiger te Dover en aan het Victoria-station te Londen te bedanken door deu hoed af te nemen, mislukten hij hief de hand slechts met moeite op tot aan den rand van zyn hoed en liet haar toen weer met een pynlyfe gezicht vallen. Hy moest in den spoorwegcoupé en in het rij tuig getild worden. De man, die vroeger zoo'n onverwoestbaar schynende werk kracht toonde en nog zoo veerkrachtig leek op [zyn 70sten verjaardag, was nu eeu zwakke, hulpbehoevende grysaard. Maandag 10 Juni. W ilhelmiaadorp, Gemeentehuis, 2 uur verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan den Oost-Be- velandpolder. Bestek bij J. v. Dijke. Aanwijzing 6 Juni, 3 uur. Inl. seer.-ontv. Vrydag 14 Juni. Nieuw- en St. Joosland, door B. en W- het leggen van 730 M2. keibestra- tiug op den Molendijk met aanwezige keien. Voorwaarden ter secretarie 10—ll'/z en 13 uur. Zaterdag 15 Juni. Wissenkerke, door den Anna Frisopolder 10 uur verbetering enz. der werken aan den polder. Bestek bij H. J. Hubregtse. Aanwijzing 8 en 11 Juni 10 uur. Maandag 17 Juni. Zimmermanpolder, 12 uur, in de Direotiekeet, a. het verzwaren van den zeedijk vanaf den Reigersbergsoben polder bij dijkpaal 0 tot dijkpaal 4, over eene lengte van 400 M.b. het verhoogen bd verzwaren van den zeedijk tussehen de dijkpalen 26 en 34 over eene lengte van 800 M.o. het aanbrengen, met bijleveriDg van het benoodigde, van 6400 M2 bezoding met dijkzoden3200 M2 bezoding met schorzoden 9300 M2 zomermat0.6 H A. oppervlakte te bezaaien. Raming f7770. Aanwijzing 10 Juni half 12 en Woensdag 1 uur. Dinsdag 18 Juni. Scherpenisse bij Rijstenbil door het waterschap Scherpenisse 12 uut het verhoogen der dijkskruin tussehen de dijk palen 0 en 8 aan bovengenoemd Water schap. En om 1 uur herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1908, van do werken. Aanwijzing 10 en 14 Juni, 10—12 uur. Vrijdag 28 Juni. Cats. Bestedingslokaal 11 uur, a. het verbeteren en onderhouden tot 30 April 1908 van de aarde- e. a. werken aan den eal. Leendert Abrahampolderen b. het verhoogen en verzwaren van deninlaagdijk van 1885. Aanw. 21 en 24- Juni. LAATSTE BERICHTEN. Op de heden te Zierikzee gehouden groote pluimvee-tentoonstelling behaalde o. m. dhr. J. M. de Jonge Mz. te Goes een eere- en eerste prijs voor zwart Orpington haan, en een eere- en eerste prps voor zwart Orpington hen. Wissenkerke. Gisterenavond trad al hier namens de Centrale A. R. Kiesver- eeniging in het district Goes op, de heer N. Oosterbaan, schoolopziener te Does burg. De zaal van dhr. Wolse was vrij goed bezet en leverde den spreker een zeer aandachtig gehoor. Op zeer bevatte lijke, onderhoudende wijze schetste de heer O. het groote gewicht der a. s. Staten verkiezingen, er met nadruk op wijzende, dat onze stryd niet gericht was tegen de personen der candidaton, doch dat de kiezers slechts tussehen God en hun ge weten hadden te beslissen omtrent de vraag of ook op het terrein des publieken levens alsdan niet rekening moet worden gehouden met den Schepper en Onder houder van hemel en aarde. De spreker maakte een vergelijking tussehen den wet- gevenden arbeid op sociaal gebied van't ministerie-Kuyper en het kabinet-De Meester, waaruit de vergadering volko men duidelijk werd het groote belang dat niet het minst de arbeiders hadden bij 't aanblijven van het christelijk ministerie. Met den spreker in debat trad de heer Wierda, beambte der posterijen te Kort- gene, welke debater o. a. de enormiteit ver kondigde, dat minister Veegens 'n ontwerp ziekteverzekering had ingediend, met daar aan verbonden invaliditeitsverzekering. De debater, van wien niet juist bleek of hij liberaal, vrijzinnig of sociaal-democraat was, wekte de vergadering op de linksche eandidaten te stemmen, terwijl hy tevens de landarbeiders aanried zich te vereeni gen en van hunne boeren hooger loon te eischen, desnoods met geweld. De spreker beantwoordde zakelijk den debater, waarby voldoende uitkwam, de debater by ster slecht met de kwestie van den dag op de hoogte was. Te 11 ure werd de vergadering gesloten. Si VRGJUILLJKE STAND. Yan 3—5 Juni. GOES. Geboren: 4, Marinus Adria- nus Jozef, z. v. Felisithas Johannes Verwer en Maehthildis Gertrudis Maria Cornelia Stieger; 5, Neeltje, d. v. Cornelis Louisse en Johanna van KoeveringeJaeobus Hendrik Cornelis, z. v. Cornelis Reijerse en Johanna Matje de Keijzer. Van 14 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Vader, 34 j. jm. en C. Marijs, 22 j. jd. Getrouwd: J.L. Pfaltzgraö, 28 j.jm. en L. J. v. Verre, 22 j. jd. B e v a 11 en: L. M.Kouwegeb. Bogaard, d.M. C. van Mastrigt geb. Euijer, d.; M. E. Buisman geb. Christiaanse, d. J. Boogaard geb. Daane, d.P. A. Kop- mels geb. De Bruijne, z.M. Bleijen- berg geb. Willems, z.C. van Maas bommel geb. Van de Zandt, z.J. Heijkoop geb. Zegelaar, z.C, E. Lako geb. Vqn 'tHof, z. Over de maand Mei. 's-HEER ARENDSKEREE. Gehuwd: 10, Jan Westdorp, 20 j, jm. en Dina Bolle, 26 j. jd.Marinus Meulbroek, 24 j.jm. en Goverina Braam, 22 j. jd.Adriaan Huige, 23 j.jm. en Cornelia Allemekinders, 23 j. jd.16, Hubrecht Slabbekoorn, 45 j. jm. en Elisabeth de Koeijer, 32 j. jd. Adriaan de Koeijer, 27 j.jm. en Jaooba de Visser, 22 j. jd.Jacob Priester, 25 j. jm. en Adriana Nagelkerke, 22 j. jd. 23, Jan Kriger, 36 j. jan. en Jacoba Slabbekoorn, 30 j. jd. Geboren: 10, Leendert, z. v. Nico- laas Smit en Laurientje Imanse18, Cornelis Engel, z. v. Pieter Kole en Maria Westveer; 20, Marinus, z. v. Marinus Welleman en Dina Goedegebure; 26, Marinus, z. v. Dingenis van den Boomgaard en Wilhelmina Taillie. Overleden: 4, Laurentius, 7 j., z. v. Jan Pompernolle en Catharina Knopjes 21, Abraham de Smit, 72 j., man van Maria Mol. SEROOSKERKE W.) Getrouwd: 1, Pieter de Bue, 24 j. jm. en Pieternella Goedbloed, 35 j. jd.8, Hubregt Cla- risse, 22 j. ;m. en Antonia Roelse,21 j. jd. 15, Huibregt Luitwieler, 25 j. jm. en Maria Zegers, 21 j. jd. Geboren: 6, Abraham Simon, z. v. J. Versluijs en J. Sohuman. Overleden: 10, Tannetje Sohout, eohtg. van A. Gideonse, 23 j.18, Pieter Samuel de Steur, eohtg. van J. Poppe, 61 j. GRIJPSKERKE. Getrouwd TA. Ge- sehiere, 23 j. jm. en W. C. de Visser, 23 j.jd. Bevallen: E. Huijsman geb. Huijs- man, d.A. Gesehiere geb. Boone, d. Overleden: Geen. MELISKERKE. Getrouwd: Geen. Be v a 11 e n E. Vreëhe geb. De Lange, d.L. Boone geb. Cijvat, d. Overleden:L Corn.Roseboom, 13j. KAPELLE. Ondertrouwd: 3, en getr. 17, Simon van Pienbroek, 24 j.jm. en Maatje de Jonge, 24 j. jd.; 17, en getr. 31, Jacob Huissoon, 27 j.jm. en Jan netje Antonisse, 23 j. jd. Geboren: 3, Jaeobus la Grand, 23 j. jm. en Janna Traas, 21 j. jd.Jan Paardekooper, 25 j. jm. en en Cornelia Nijssen, 27 j. jd.10, Johannes van 'tLeven, 25 j. jm. en Maria Zeegers, 23 j. jd. Geboren: 1, Maria Adriana, d. v. Marinus de Jager en Johanna Klooster man 8, Dingenis, z. v. Leendert Wouter Schipper en Maatje van Velzen 10, Adriaan, z. v. Jaeobus Walrave eu Pieter nella Meijaard22, Jacob, z. v. Hen drik Slabbekoorn en Maatje op 't Hof Pieternella, d. v. Jozias de Jager en Neeltje Glas Johanna, d. v. Adriaan van Liere en Debora Lansen 27, Jaeoba, d. v. Nieolaas Eversdijk en Cornelia v. Overloop. Overleden: 25, Augustijn, 18 j., z. v. Cornelis Traas en Cornelia Bruinooge 30, Johanna Verhulst, 26 j., eohtg. van Jaeob Weststrate. GOES, 4 Juni 1907. Tarwe werd tot genoteerde prijzen verkocht. Nieuwe tarwe f 7,50 a 8,50. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. fx,4 fl,i5; middenprijs f0,53 part. f0,576 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3,20 4 f3,75; middenprijs f0,90, part. f 1,a fo,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. Opgaaf van de Landbouwmaatschappvj. Boter f 1,— 4 f i,i5 per K.G., rekenprijs f 1,08 per K.G. Versche Eieren f 3,20 a f 3,75 per 100 stuks, rekenprijs versche eieren f3,55 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 5 Juni 1907. Boter f 0,475 f 0,60 per pond. Kipeieren f 0,60 a f 0,95 de 25 stuks. Kleine eieran f 0,a f 0,de 25 stuks. Eendeieren fl,a f0,de 25 stuks. Op de paardenmarkt alhier waren 101 stuks aangevoerd. De prijzen liepen van 110 tot 51® gulden. Door de oommissie voor de verloting zijn 8 stuks aangekocht. Handel levendig. OOSTBURG, 5 Juni 1907. Oude Tarwe f-,a f-,Nieuwe Tarwe f9,50 4 f 10,75 Rogge f 7,20 4 f7,40 per H.L. Nieuwe Wintergerst f8,75 a f9,Zomergerst f8,75 4 f9,—. Haver f8,75 a f9,25. Kookerwten f 8,50a f9, per H.L. Paardeboonen f7,40 4 f 7,60. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. Goes. Door het College van Regenten over de Strafgevangenis alhier, werd gis teren aanbesteed onder nadere goedkeuring van ZBx. den Minister van Justitie, de levering van Roggebrood en aardappelen over het 2e halfjaar 1907. Den heer J. den Herder te Goes had het minst inge schreven voor brood 4 f 0.10 per kilo en den heer J. Visser té W ilhelminadorp voor aardappelen 4 f2.49 per 50 kilo. Goes- Door het bestuur van het water schap „De Breede Watering bewesten Ierseke" is heden aanbesteed le. het leveren van 1470 M3. grind. Ingeschreven door A. de JoDg, Sliedreeht, f3640; W. Hooke, id., f3600; W. v. d. Klippe, Serooskerke, f3515; W. Borsje, Papendreoht, f 3480 A. Prins, Sliedrectit, f3478. Gegund aan A. Prins. 1 biljet was van onwaarde. 2e. het leveren van 150 M3. steenslag. Ingeschreven door W. Hooke, Sliedreeht, ƒ900. Gegund aan W. Hooke. 3e. het per as vervoeren van 710 M3. grind naar verschillende wegen in het westen van het Waterschap. Ingeschreven door Jae. Meulenberg, Wolfaartsdijk, f 1597,50, C. Karelse, Goes, f 698. Gegund aau Karelse. 4e. het verroeren per as van 760 M'J. grind naar verschillende wegen in het oosten van het waterschap. Ingeschreven door Jan op 'tHof, Kapelle, f693. 2 bil jetten van onwaarde. Gegund aan Op'tHof. 5e. het per as vervoeren van 150 M3. steenslag naar den weg onder Goes en Kloelinge. Ingeschreven door C. Karelse, Goes, f L20 A. Paardekooper, Kloetinge, f 112,50. Gegund aan A. Paardekooper. 6e. het schoonmaken der waterleidingen, sluisboezemen en watergangen. Aangeno men als volgt: perceel 1 en 2 aangehouden, 3, P. Reijnhout, Goes, f 20, 4, J. Schipper Jz., 's-Heer Hendrikskinderen, f65, 5, J. v. Kleunen Pz., Kattendijke, f40, M. Vermaas, Kapelle, f 40, 7, aangehouden, 8, C. Traas, Wemeldinge, f55, 9, O. Holle- slelle Cz., Kloetinge, f39, 10, L. Paauwe, Schore, f83, 11, M. Lindenberg, Ierseke, f61, 12, C. Beenhakker, Kloetinge, f50, 13, F. Walrave, id., f50, 14 A. de Laat, id., f60, 15, A. Slager, id. f37, 16, A. Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen, f35, 17, J. Sehipper, id., f75,18, A. Schipper, id., f 65, 19, W. L. Harthoorn, Baarsdorp, f 42, 20, M. Mol, 'a Heer Arendskerke^f 40, 21, H. Drijdijk, 'sHeer Abtskerke, f44, 22, W. Minnaar, Sinoutskerke f 40, 23, G. Braam, 'sHeer Abtskerke, f45, 24, M. v. Weele, Sinoutskerke, f69, 25, A. de Jonge, id. f 64, 26, H. Nieuwenhuijze, Nisse, f 52, 27, G. Zonnevijlle, id. f 64, 28, J. Ganzeman, Kapelle, f40, 29, dezelfde id. f 55, 30, A. v. Liere, id. f 46, 31, dezelfde id. f50, 32, P. Duivewaarde, id. f 60, 33, J. Dronkers, Schore, f32, 34, J. Maritz, Biezelinge, f31, 35. J. Dronkers, Schore, f38, 36, F. Pekaar, Ierseke, f40, 37, P. de Koeijer, id. f 51, 38, J. Oranje, id. f60, 39, P. de Koeijer, id. f59, 40, M. Hoo- gesteger, Wemeidinge, f 41, 41, J. Brik, id. f40, 42, Jan Koeveringe, id. f56, 43, D. de Witte, id. f 40, 44, Jae. v. Kleunen Pz. Kattendijke, f75, 45, P. Liezierse, id. f45, 46, C. Schrijver, Kloetinge f35. Nieuwdorp. Voor erven wed. Rottier werd heden Woensdag door not. Pilaar publiek geveild een huis en tuin groot 208 cA. Koopster mej. de wed. C. Steketee alhier voor f1230. Veere. Door not. Verhulst werd heden verkocht een huis Kade A 66. Kooper dhr. W. Gützke voor f10350. Rilland. Heden werd door de N. V. Landbouwmaatschappij «De Bathpolders" aanbesteed de aanlegwerken, de aanleg plaats oprit en bijbehoorende werken, aan het haventje van den Eersten Bath- polder. Iosehr. waren Rijnberg, Ellewouts- dijk, f11989, v.d. Strate, Hansweert, f9044, Warrens, Ossenisse, f 8700, Jacobs, Goes, f 8489, Foudraine, Goes, f 8415, J. de Jong, Middelburg, f 8378, C. de Jong, Hardings veld, f8333, Dronkers, Kapelle, f8332, Kosten, Wemeldinge, f 8275, Geluk, Tho- len, f8230, VandeSande, Rilland, f 8196, Panny, Krabbendijke, f7795, Wolfers, Hoek, f7680, A. Sanen, Ammerstol, f 7630. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 5 Juni, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 te Horta, laagste stand 748.7 te Malinhead. Verwachtingzwakke tot matige Zuide lijke tot Westelijke wind, veranderlijke bewolking, mogelijk onweer. Iets minder koud. Aanwijzing geschiedt door den eigenaar M. Babentsen op «Plantlust" te Ritthem. Voorwaarden liggen ter inzage ten kan tore van Notaris PAAP te Vlissingen, waar iDsehrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór den 20 Juni a.s. te schilderen heeft men goed succes Ook zuivere sterke VERFWAREN in bussen verkrijgbaar bij Vlasraarkt, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1907 | | pagina 3